Autor Wątek: Wisła Kraków by Windziak© | Wywiad z Bogusławem Cupiałem.  (Przeczytany 70674 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sklado

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2011
  • location: Smardzewice/Banbury
  • Wiadomości: 86
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.05.2011r.
Wreszcie jest ligowe zwycięstwo, a w dodatku w meczu przyjaźni.
Oby był to znaczący przełom i w następnych kolejkach były same zwycięstwa.
Remis z Besiktasem który daje awans do następnej rundy.
Teraz Glasgow Rangers, oj brzydkie zachowanie tureckich kibiców.
widzew.png" border="0

Offline Jaro9

  • Junior
  • *
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 106
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.06.2009r.
Wisła wraca do mistrzowskiej formy. Dwa dobre mecze w wykonaniu "Białej Gwiazdy"! Najpierw ograna Lechia w Lidze, a ten mecz z Besiktasem...świetny wynik na wyjeździe. Mimo "fartownej" bramki, Wiślacy zagrali dobrze. Przetrzymali wielki szturm, no i przedewszystkim nie przetraszyli się wrogich trybun ;) Ajj ten Besiktas nie umie przegrywać, mam nadzieje że UEFA zajmie się tymi "łobuzami" co rzucali butelki :D

Offline Mathi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 126
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.12.2011r.
Jak widzę udało ci się awansować do 1/8, to spory sukces w wykonaniu takiej drużyny. W lidze idzie ci całkiem nieźle a twój klub pnie się do świetnej formy :).
" border="0

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Z konferencji prasowej...

Po powrocie z meczu, który dał awans do 1/8 finału Ligi Europejskiej, Wisła zwołała specjalną konferencję prasową. Przybyli na nią trener Manolo Jimenez, Prezes, Bogdan Basałaj oraz Patryk Małecki i Sergei Pareiko. Gdy dziennikarze zobaczyli estońskiego bramkarza, rozległy się oklaski na sali. Dotyczyła ona oczywiście samego spotkania jak i tego, co działo się tuż przed i po jego zakończeniu. Oto, co powiedzieli.

Basałaj: Oczywiście, ze sportowych aspektów możemy być niezwykle zadowoleni. Awansowaliśmy po bardzo trudnym boju, teraz świetny wyjazd do Glasgow, na pewno nie jesteśmy bez szans. Ale nie możemy jednocześnie przejść obojętnie wobec tego, co działo się od 88.minuty meczu. Jesteśmy mocno poruszeni tą sytuacją. Będziemy się ubiegali o wyjaśnienia tureckiej strony i absolutnie chcemy ukarania kibiców Besiktasu. Nie może być tak, że nasi zawodnicy muszą uciekać z murawy, bo są obrzucani szkłem i scyzorykami. Ponadto, ucierpieli nasi kibice. W zamieszkach, które sprowokowali tureccy fani, rannych zostało 20 osób. Już dzisiaj skierujemy pismo do UEFA, aby baczniej przyjrzała się tej sprawie.


Jimenez: Na wstępie powiem, że zagraliśmy ... średni mecz. Klasowy zespół poznaje się jednak po tym, że potrafi wygrywać, bo w tym przypadku ten remis jest zwycięstwem, w trudnych okolicznościach. Zaczęliśmy znakomicie, ten gol z 2.minuty ustawił Turków w trudnej sytuacji. Ale zarazem strasznie ich zmotywował. Rzucili się na nas jak wygłodniałe hieny na padlinę. <śmiech> Jestem dumny z chłopaków. Zagrali dobrze w obronie. To był wielki dzień Pareiki. Bez niego byśmy nie awansowali...


Pareiko: Bez przesady trenerze, zrobiłem co do mnie należało. <śmiech> To był ciekawy, pełen nerwów mecz. Jestem z siebie zadowolony, choć nie w pełni - jednego gola puściłem. Ważne, że gramy dalej. Wierzymy w siebie. Wiemy teraz, że jesteśmy wartościowym zespołem. Kto wie, to może będzie taki zwrot w tym sezonie, bo przecież źle zaczęliśmy tę rundę...

Małecki: Bardzo się cieszymy z tego awansu. To powinien być taki pozytywny impuls do dalszej ciężkiej pracy. Zachowania kibiców Besiktasu nie skomentuję. Ich fani w Krakowie mogli czuć się bezpieczni, a nasi? Kilkunastu chłopaków było na obserwacji w szpitalu. Beznadziejna sprawa. Klub powinien zostać na parę lat wykluczony z rozgrywek europejskich...

Na pytanie, jakie są plany na kolejne tygodnie, Manolo Jimenez odpowiedział:
Czeka nas teraz kilka trudnych meczów. Musimy sobie zaserwować jakiś relaks w dniu dzisiejszym. Drużyna zasłużyła na chwilę odpoczynku. Za chwilę gramy z Wisłą Płock, potem półfinałowa potyczka w Pucharze Polski. Chcemy teraz wygrywać wszystko po kolei, bo stać nas na to!


Wieczorny relaks...

Tym razem również oryginalnie. Wiślacy udali się do krakowskiego Aqua Parku, gdzie przeszli kompletną odnowę biologiczną, zaczerpnęli kąpieli w błocie, a także relaksacyjnego masażu Lomi lomi nui, którego dokonały wyspecjalizowane masażystki z egzotycznych krajów. Później, piłkarze przeszli do pobliskiego Multikina na najnowszy film akcji.


To już kolejny po gokartach i striptizerkach wieczór, kiedy cała drużyna Białej Gwiazdy wybiera się wspólnie odreagować trudy sezonu. Z pewnością sprawi to, że zawodnicy grać będą jeszcze lepiej...


sory, że takie fotki wielkie, ale nie chciało mi się zmniejszać. :p

Offline kamil18kks

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.02.2011r.
  • Gram w: ...
Odp: Wisła Kraków by Windziak | Kolejny miły wieczór...
« Odpowiedź #264 dnia: Luty 03, 2012, 10:29:51 »
no to co zrobili kibice Besiktasu po meczu to zwykłe chamstwo. Nie mogą sie pogodzić z tym, że ich klub odpadł. Takie zachowanie powinno być tępione, tak jak powiedział to pan Basałaj. Ja wierzyłem w to, że uda Ci sie awansować i udało Ci się :D teraz w walce o ćwierćfinał przyjdzie Ci sie zmierzyć z Rangersami :D też trudny mecz. Drużyna sądzę, stylem inna niż Besiktas, bo to drużyna z Wysp Brytyjskich, a tam wiadomo, że nogi nie chowają przy zagraniach :D

PS. Jak tam Milan i Borussia? Mialn już pożegnał się pewnie po pierwszym meczu, ale czy strzelił coś w ogóle Schalke? :D :D

Offline Sklado

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2011
  • location: Smardzewice/Banbury
  • Wiadomości: 86
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.05.2011r.
Odp: Wisła Kraków by Windziak | Kolejny miły wieczór...
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 03, 2012, 10:44:48 »
Komentowałem już kibiców, a więc skomentuje sposoby motywacji...
Jimenz chyba ma coś z głową gokarty, striptizerki, a teraz aquapark, na szczęście tylko aquapark na co on by jeszcze wpadł?? ;D
widzew.png" border="0

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Wisła Kraków by Windziak | Kolejny miły wieczór...
« Odpowiedź #266 dnia: Luty 03, 2012, 12:29:56 »
Nie wiem czemu ale jakoś mi się twoja kariera nie podoba :)
Konferencja prasowa dosyć ciekawa jednak kilku wypowiedzi trener mógłby sobie oszczędzić. Określać swój zespół jako padline :) hehe..

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: Wisła Kraków by Windziak | Kolejny miły wieczór...
« Odpowiedź #267 dnia: Luty 03, 2012, 12:35:21 »
Przecież nie określił ich jako padliny a stwierdził, że "średni mecz" ;) bo tak było ;) graliśmy słabo, a Pareiko bronił jak opętany :D

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Wisła Kraków by Windziak | Kolejny miły wieczór...
« Odpowiedź #268 dnia: Luty 03, 2012, 12:37:39 »
Z opisu to jakoś inaczej wynikało :)
Przecież graliście na wyjeździe. Z silnym Besikitasem. W rzeczywistości ten mecz skończył by się wynikiem co najmniej 3 - 0 bo Wisłą jest po prostu za Słaba ;)

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: Wisła Kraków by Windziak | Kolejny miły wieczór...
« Odpowiedź #269 dnia: Luty 03, 2012, 21:49:30 »
PS. Jak tam Milan i Borussia? Mialn już pożegnał się pewnie po pierwszym meczu, ale czy strzelił coś w ogóle Schalke? :D :D
Borussia odpadła, przegrała oba mecze z Lazio (2-3 i 0-2), a Milan w drugim meczu zremisował z Schalke 1:1. :)

Pary 1/8 finału:
Man.City - Villarreal
Lille - Getafe
Valencia - Arsenal
Aston Villa - PSG
Liverpool - Wolfsburg
Schalke - Lazio
Fiorentina - Sporting
Rangers - Wisła


Przyznam, że "zasymulowałem" dwa kolejne mecze. W lidze wygraliśmy 1:0 z Wisłą Płock, zaś w Pucharze Polski wygraliśmy na wyjeździe z GKS 2:0. W ligowym meczu przyjaźni Legia zaledwie zremisowała z Pogonią, więc podgoniliśmy ją na 3 pkt, Polonia Warszawa z kolei przegrała z Lechem.

Ligowa tabela po 22.kolejce:
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2012, 22:08:43 wysłana przez Windziak »

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: Wisła Kraków by Windziak | Pary 1/8 finału LE. | Dwa zwycięstwa...
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 03, 2012, 23:26:23 »
Zagrasz z Rangersami, los był dla Ciebie łaskawy. ;)
Rywal ze Szkocji? gra nudną i wolną piłkę, myślę, że to wykorzystasz.

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: Wisła Kraków by Windziak | Pary 1/8 finału LE. | Dwa zwycięstwa...
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 03, 2012, 23:42:00 »
NOWE STROJE, NOWA CZCIONKA I PODZIĘKOWANIE :)

Jako, że szczęśliwie dobiliśmy do 5 000 wyświetleń  (oby takich jubileuszy było więcej), to proponuję małą zmianę w czcionce. Od tej pory będę używał "Bookman Old Style" :)

No i długo skrywana tajemnica ujrzała światło dzienne! Znamy nowe stroje krakowskiej Wisły. Pierwszy mecz w nowych uniformach z logo Volkswagena, Wiślacy zagrają na Ibrox Park.

Tak oto prezentują się nasze nowe meczowe ubiory [strojów bramkarskich nie wiem, jak zaprezentować :P ]:

Strój domowy:


Strój wyjazdowy:








ZA WYKONANIE UBRAŃ DZIĘKUJĘ UŻYTKOWNIKOWI "BAMBARYLA" !
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2012, 23:43:37 wysłana przez Windziak »

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Wisła Kraków by Windziak | 5 000! --> Nowe stroje! I drobna zmiana...
« Odpowiedź #272 dnia: Luty 04, 2012, 01:49:17 »
Bramkarskie albo z meczu albo z Edit -> Players :).

Offline mathey_00

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Pesleague.pl
  • Wiadomości: 350
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.01.2011r.
Odp: Wisła Kraków by Windziak | 5 000! --> Nowe stroje! I drobna zmiana...
« Odpowiedź #273 dnia: Luty 04, 2012, 09:48:50 »
Fajne stroje domowe tylko nie pasuje mi logo Volkswagena. Licze ze w nich odniesiesz sukcesy :D
Grasz na xboxie w fifa 12 ultimate team? Rozdaje Coinsy!!! Numer gg: 12924654 Rozdaje do 20 tys. Za free!

Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: Wisła Kraków by Windziak | 5 000! --> Nowe stroje! I drobna zmiana...
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 04, 2012, 09:53:23 »
Bardzo ładne stroje - europejski koncern na koszulkach oraz powracająca biała gwiazda robią wrażenie. Kolorystyka bardzo trafna. Jak dla mnie ogromny plus. ;)

Offline Sklado

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2011
  • location: Smardzewice/Banbury
  • Wiadomości: 86
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.05.2011r.
Odp: Wisła Kraków by Windziak | 5 000! --> Nowe stroje! I drobna zmiana...
« Odpowiedź #275 dnia: Luty 04, 2012, 09:54:08 »
Super stroje, gratuluje jubileuszu. :P
widzew.png" border="0

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: Wisła Kraków by Windziak | 5 000! --> Nowe stroje! I drobna zmiana...
« Odpowiedź #276 dnia: Luty 05, 2012, 00:29:42 »
T-Mobile Ekstraklasa, kolejka 23: Niespodzianka w Białymstoku...

Kibice Wisły znów mogą sobie ponarzekać, gdyż ich zespół po raz kolejny zawiódł w rozgrywkach ligowych. W meczu 23.kolejki, Biała Gwiazda przegrała z Jagiellonią Białystok 0:1. Zwycięską bramkę dla Jagi strzelił Burkhardt. Na domiar złego, kolejne zwycięstwo odniosła Legia...

Wiślacy zagrali bardzo słabo. Dali się zdominować w każdym aspekcie gry. Posiadanie piłki, ilość strzałów na bramkę, czy wreszcie rzuty wolne i przechwyty - wszędzie lepsza była Jagiellonia. Drużyna Jimeneza grała agresywnie, bez pomysłu, bez jakiejkolwiek recepty na świetnie zorganizowanych gospodarzy. Gol w 25.minucie był wynikiem błędu obrony, a także świetnego dogrania Arzumanyana. Całą akcję domknął Burkhardt i niestety dla Wisły, Pareiko skapitulował.

Kolejnym fatalnym dla Wiślaków aspektem była totalna nieporadność w obronie. Przy atakach Białostoczan, Wiślacy niemal za każdym razem byli o krok za późno. Wiele akcji kończyło się faulami, niekiedy bardzo ostrymi. Efekt - 6 żółtych kartek i 1 czerwona. Czerwona za kretyński faul Rnicia w ostatniej minucie meczu...

Zespół Wisły został wygwizdany przez fanów Jagi i bardzo słusznie, taka gra i takie zachowania na boisku nie przystają piłkarzom, którzy mają ambicje bycia Mistrzem Polski...


Jimenez: Mistrzostwo nam ucieka...

"Zostało 7 meczów do końca, tracimy do Legii 6 punktów, w zasadzie jesteśmy skazani na 7 zwycięstw, jeżeli chcemy zdobyć mistrzostwo... Bo ono nam ucieka. Będzie ciężko, dzisiaj bardzo oddaliliśmy się od celu, ale nie załamujemy rąk, bo piłka jest taka, że raz wygrywasz, raz przegrywasz, a piłkarzom Legii na razie nie przytrafił się słabszy okres... Dziś nic nam nie wychodziło, ale nie mogę odmówić chłopakom walki. Grali na tyle, na ile potrafili. Myślami chyba jesteśmy przy tym, co będzie w czwartek... Jedziemy do Glasgow z zamiarem zwycięstwa. Potem przyjeżdża do nas Legia i ten właśnie mecz odpowie nam na pytanie, czy walczymy dalej, czy możemy przestać marzyć o tytule..." - powiedział Manolo Jimenez na pomeczowej konferencji prasowej.



Cierpliwość Bossa już się kończy?

Ultimatum dla trenera?

Sytuacja Wisły w tabeli, w kontekście walki o Mistrzostwo Polski robi się coraz trudniejsza. Nieoficjalnie mówi się o tym, że Rada Nadzorcza Wisły Kraków postawiła Jimenezowi ultimatum w postaci zwycięstwa w dwumeczu z Rangers i wygranej nad Legią w meczu ligowym... Jeżeli Wiślacy w najbliższych kolejkach mieliby stracić punkty, czy przegrać ze Szkotami w LE, to kto wie, czy Manolo Jimenez nie straci pracy...

« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2012, 00:32:25 wysłana przez Windziak »

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: Wisła Kraków by Windziak | T-ME: Słaby mecz w Białymstoku...
« Odpowiedź #277 dnia: Luty 05, 2012, 10:38:35 »
No niestety, porażka z Jagiellonią. Rywal Cię zdominował w każdym aspekcie i nie dał Ci pograć. Przegrałeś zasłużenie, tzn. Jaggiellonia wygrała zasłużenie. :D Twoi obrońcy grali słabo, i to był taki większy powód tej porażki. Szkoda, mam nadzieje, że się podniesiesz.

Offline Sklado

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2011
  • location: Smardzewice/Banbury
  • Wiadomości: 86
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.05.2011r.
Odp: Wisła Kraków by Windziak | T-ME: Słaby mecz w Białymstoku...
« Odpowiedź #278 dnia: Luty 05, 2012, 10:51:30 »
Wielka szkoda porażka, jeżeli nie zostaniesz mistrzem to będziesz żałował że ten mecz przegrałeś.
Powodzenia :)
widzew.png" border="0

Offline Bambaryla

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Polska
  • Wiadomości: 283
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 05.08.2011r.
  • You'll never walk alone
Odp: Wisła Kraków by Windziak | T-ME: Słaby mecz w Białymstoku...
« Odpowiedź #279 dnia: Luty 05, 2012, 14:47:06 »
Kiepski mecz rozegrałeś z Jagiellonią. Białostoczanie grali lepiej, a ty nie miałeś pomysłu na grę. Wiele akcji się kończyło brutalnymi faulami przez co zostałeś ukarany nawet czerwoną kartką. Sprawa mistrzostwa będzie otwarta gdy pokonacie Legię. Na pewno nie możecie ją spotkać. Widzę, że Jimenez coraz bardziej powinien obawiać się swej posady.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Wisła Kraków by Windziak | T-ME: Słaby mecz w Białymstoku...
« Odpowiedź #279 dnia: Luty 05, 2012, 14:47:06 »