Autor Wątek: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Bardzo ważny mecz z Werderem  (Przeczytany 36833 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Emilek1908

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 729
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 08.11.2009r.
  • Support your local football team!
  • Gram w: FIFA 16
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | 15, 16 kolejka vs Kaiserslautern, Schalke
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 01, 2011, 23:01:07 »
17 kolejka
Remis uratowany w końcówce!

FC Augsburg      1:1      Borussia Dortmund

Wstęp do meczu:
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Borussia na wyjeździe zmierzyła się z szesnastym w tabeli Augsburgiem. Miało być to teoretycznie łatwe spotkanie, jednak Augsburg wyszedł bardzo defensywnie i ciężko było Borussii strzelić gola, zwłaszcza po sytuacji z drugiej minuty...

Sytuacji godne uwagi:
2' - Słabiutko grający w tym sezonie Hummels dostał kolejną szansę występu. Wydawało się, że z takim rywalem wiele zawalić nie można. A jednak. Rzut rożny wykonywał Baier, do piłki dopadł Bellinghausen, zdołał uderzyć z ok. 9 metrów i piłka zmierzała raczej koło słupka, jednak wślizgiem próbował interweniować Hummels i zrobił to tak, że ta zaskoczyła Weidenfellera i wpadła do bramki.

90'+3 - Akcja rozpaczy piłkarzy Borussii. Augsburg prawie całą drużyną w obrębie 30 metrów przed własną bramką. Perisić znalazł jednak lukę i zagrał na 16 metr do Kagawy, Japończyk postawił wszystko na jedną kartę i wbiegł w "szesnastkę", gdy widział, że ciężko będzie mu pociągnąć strzał oddał ofiarny strzał wślizgiem z 12 metrów. Strzał był lekki, ale bardzo precyzyjny i nieco zaskoczony bramkarz, że Kagawie udało się uderzyć skapitulował!

Podsumowanie:
Dla Borussii fatalnie rozpoczęło się to spotkanie - już w 2 minucie od straty bramki. Wtedy Augsburg, który i tak wyszedł na ten mecz defensywnie zaczął bronić się niemal całą drużyną czyhając tylko i wyłącznie na kontry. Borussia nie mogą przedrzeć się długo przez zasieki rywali, jednak w końcu Kagawie udało się uratować remis. Niestety, ale takie mecze trzeba wygrywać i niestety, ale trzeba przyznać, że dla Borussii z taką grą Liga Europy w przyszłym sezonie będzie sukcesem...

Strzelcy:
1-0 Mats Hummels (gol samobójczy) 2'
1-1 Shinji Kagawa (Ivan Perisić) 90'+3

Kartki:
brak
brak

Pochwała od trenera Ivan Perisić, Shinji Kagawa (+4)
Nagana od trenera Mats Hummels (-3)


Kagawa nie po raz pierwszy w końcówce ratuje punkty drużynie z Dortmundu.


Następny mecz

vs

Na piłkarzy czeka teraz zimowa przerwa. Nie napiszemy, że zasłużona bo niektórzy zawodnicy BVB powinni zapi***dalać w tym mrozie nawet nie 90, ale ze 180 minut. Po przerwie Borussia na własnym terenie zagra z Nurnberg. W pierwszej kolejce zespoły te zmierzyły się na stadionie w Norymberdze i gospodarze wygrali tam 2:1, a jedyną bramkę dla BVB zdobył Lewandowski.


Nowy bramkarz w Dortmundzie!
Romero od stycznia będzie piłkarzem Borussii.

Trener Jurgen Klopp dokonał trzeciego i jak mówi się ostatniego wzmocnienia przed rundą wiosenną. Zawodnikiem, który w styczniu zasili zespół Kloppa będzie 24-letni argentyński bramkarz Sergio Romero. Romero pozostawał bez klubu, po tym jak rozstał się z AZ Alkmaar. Trenował przez pewien czas w jednym z argentyńskich klubów, jednak nie podpisał tam kontraktu, czekał na propozycję z Europy i w końcu się doczekał. Golkiper podpisał trzyletni kontrakt. Czeka go ciężka walka o miejsce w składzie z Weidenfellerem, jednak niektórzy uważają, że czas bramkarza Borussii dobiega powoli końca w Dortmundzie. Romero będzie grał z numerem 12, zaś Meerits przejmie numer 35. Powodzenia, Sergio!

- Cieszę się, że będę mógł być częścią takiej drużyny jak Borussia. Słyszałem nieco negatywnych opinii w futbolowym świecie o postawie Romana Weidenfellera w tym sezonie, jednak jest to świetny bramkarz i nie należy go skreślać. Na pewno będę miał bardzo ciężkie zadanie żeby go wygryźć, ale po to tutaj przyszedłem. Mam nadzieję, że mi się to uda. Ufa mi trener Klopp, inaczej zresztą by mnie tutaj nie sprowadzał. Mam nadzieję, że go nie zawiodę i udowodnię, że należy mi się miejsce w pierwszym składzie. Moją ambicją jest grać, grać jak najlepiej i mam nadzieję, że mi się to uda.
- powiedział po podpisaniu kontraktu bramkarz rodem z Argentyny.

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Ostatnia kolejka rundy... Nowy bramkarz w BVB!
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 01, 2011, 23:12:09 »
Miałem rację, mecz z 16 zespołem nie okazał się dla was spacerkiem. Ba, na farcie udało się wam uratować punkt, dzięki niezawodnemu Kagawie. Co się stało z Hummelsem, tak dobrze grał rok temu a teraz co dotknie to spi*****i.

Transfer Sergio jest super ruchem moim zdaniem, w tamtej edycji był w pierwszej 5 najlepszych bramkarzy, no dobra może 7. Oby tak samo bronił teraz. Ma 24 lata, dodatkowo jest pierwszym bramkarzem Argentyny, a to coś znaczy. Roman miał słabą rundę, więc nie zdziwię się jak po kilku meczach Romero go na dobre wygryzie ze składu.

Offline Kuchar

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2008
  • location: Bytom
  • Wiadomości: 57
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.05.2008r.
  • Zapraszam www.fcbobrek.net
    • FC BOBREK
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Ostatnia kolejka rundy... Nowy bramkarz w BVB!
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 01, 2011, 23:30:41 »
Ta przerwa musi coś zmienić.. Kolejny remis - Borussie dopadł kryzys i to jest fakt, który mnie martwi..
Beniaminek zatrzymał mistrza .. Samo to daje do myślenia.. Mecz na pewno łatwy nie był bo Augsburg szybko strzelił i resztę spotkania pilnował wyniku..przeszkadzał i sprawiał obraz muru którego nie da się obejść.
Na szczęście na murach znają się Azjaci ;D i udało się zremisować.. Jednak ten wynik na pewno nie może być zadowalający..

Transfer myślę wyjdzie Ci tylko na dobre. Solidny bramkarz który na pewno się sprawdzi.. Przydałby się jeszcze defensor i jakiś defensywny pomocnik który będzie trzymał Twój zespół w rydzach.

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Ostatnia kolejka rundy... Nowy bramkarz w BVB!
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 01, 2011, 23:39:48 »
No widzę, że nie idzie ci najlepiej. Znów remis tym razem z Augsburgem, którego Borussia w Realu ograła bodajże 5-0.. No cóż musisz się podnieść szybko z kolan bo zadaniem jest obronienie mistrzostwa. Pierwsza bramka to błąd Hummelsa.. znów przez niego tracicie bramkę.. Jakimś cudem w tym meczu udało się uniknąć kompromitacji po dość ofiarnym wślizgu, który zrobił Kagawa.
Pozyskanie Romero to z jednej strony dobra decyzja, a z drugiej nie do końca słuszna. Winne za wpuszczone bramki bardziej ponosi twoja defensywa i ja bym się skupił na pozyskaniu nowych defensorów. Bardziej doświadczonych w tej robocie.

Offline Emilek1908

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 729
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 08.11.2009r.
  • Support your local football team!
  • Gram w: FIFA 16
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Ostatnia kolejka rundy... Nowy bramkarz w BVB!
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 02, 2011, 10:38:03 »
Runda jesienna w pigułce!

Ogólne statystyki:
Mecze ogółem: 24
Pozycja w lidze: 8
DFB Pokal: Odpadli w 1. rundzie
Liga Europy: Odpadli w fazie grupowej
Zwycięstwa: 7
Remisy: 10
Porażki: 7

Żółte kartki: 8
Czerwone kartki: 4


Najwięcej występów ogółem:
Roman Weidenfeller - 23
Marcel Schmelzer, Shinji Kagawa - 22
Mario Gotze - 21

Najwięcej bramek ogółem:
Lucas Barrios - 10
Shinji Kagawa - 7
Ivan Perisić, Robert Lewandowski - 5

Najwięcej asyst ogółem:
Ivan Perisić, Lucas Barrios - 4
Marcel Schmelzer, Robert Lewandowski - 3
Mario Gotze, Shinji Kagawa, Julian Koch, Mohamed Zidan - 2

Najlepsza średnia ocen ogółem (powyżej 10 spotkań):
Lucas Barrios - 6.7
Robert Lewandowski - 6.6
Shinji Kagawa, Marcel Schmelzer - 6.5

Tabela Bundesligi po rundzie jesiennej
(W tabeli kolejno: zwycięstwa, remisy, porażki, bramki strzelone, bramki stracone, punkty)

1. Bayern Monachium     Z:14 R:3  P:0     50-23     45 pkt
2. Bayer Leverkusen     Z:9 R:7 P:1     36-22     34 pkt
3. Werder Brema     Z:9 R:4 P:3     36-29     31 pkt
4. Schalke 04     Z:9 R:2 P:6     40-32     29 pkt
5. Hannover 96     Z:8 R:4 P:5     33-25     28 pkt
6. VFL Wolfsburg     Z:7 R:6 P:4     36-27    27 pkt
7. TSG 1899 Hoffenheim     Z:7 R:6 P:4     39-28     27 pkt
8. Borussia Dortmund     Z:6 R:7 P:4     23-18     25 pkt
9. 1. FC Koeln     Z:6 R:6 P:5     28-27     24 pkt
10. SC Freiburg     Z:5 R:6 P:6      32-32     21 pkt
11. Hertha Berlin     Z:5 R:6 P:6      23-29     21 pkt
12. Borussia Monchengladbach Z:5 R:5 P:7     23-27     20 pkt
13. VfB Stuttgart     Z:5 R:3 P:9      33-38     18 pkt
14. Hamburger SV     Z:5 R:3 P:9     18-29     18 pkt
15. FC Augsburg     Z:3 R:5 P:9     23-32     14 pkt
16. FSV 05 Mainz     Z:3 R:5 P:9     22-36     14 pkt
17. FC Nurnberg     Z:1 R:7 P:9     19-37     10 pkt
18. FC Kaiserslautern     Z:0 R:7 P:9     14-37     7 pkt



Podsumowanie transferów


Wraz z pierwszym stycznia do klubu z Dortmundu przybyło dwóch zawodników. Transfery dwóch z nich zostały zaklepane w trakcie trwania rundy, zaś jeden z nich po zakończeniu siedemnastu kolejek w Bundeslidze. Zespołu nie opuścił żaden zawodnik, jednak pewnym jest to, że po sezonie w Borussii nie zobaczymy już Lucasa Barriosa (jeśli Klopp spełni to, co powiedział, Barriosa w koszulce BVB już nie ujrzymy). Jak wiemy zespół wzmocnili:

 - 27-letni napastnik Vedad Ibisević z Bośni i Hercegowiny (Hoffenheim),
 - 21-letni pomocnik Paulo Ganso z Brazylii (Santos),
 - 24-letni bramkarz Sergio Romero z Argentyny (bez klubu)


Pozyskanie Romero to z jednej strony dobra decyzja, a z drugiej nie do końca słuszna. Winne za wpuszczone bramki bardziej ponosi twoja defensywa i ja bym się skupił na pozyskaniu nowych defensorów. Bardziej doświadczonych w tej robocie.
Transfer myślę wyjdzie Ci tylko na dobre. Solidny bramkarz który na pewno się sprawdzi.. Przydałby się jeszcze defensor i jakiś defensywny pomocnik który będzie trzymał Twój zespół w rydzach.
Próbowałem pozyskać jakichś obrońców, ale każdy mój "cel" niestety mi odmawiał. Jest jednak nadzieja, bo Subotić z meczu na mecz gra coraz lepiej, Felipe Santana świetnie wszedł do pierwszego składu, poprawę widać także w grze Kocha, a Schmelzer prezentuje wysoki poziom praktycznie przez cały czas, więc o niego się nie martwię. Co do defensywnego pomocnika to raczej tu nie ma problemów. Bender gdy uniknie głupich błędów jak te samobóje, to naprawdę nie gra źle, w pierwszym meczu rundy wiosennej zagrał jak Vieira za najlepszych czasów, czyścił wszystko, ale to zobaczycie później. Jest jeszcze Kehl, który także mnie nie zawiódł i z braku laku jest także Krychowiak.

No cóż musisz się podnieść szybko z kolan bo zadaniem jest obronienie mistrzostwa.
Na to ja nie mam już raczej szans, w ogóle nie nastawiam się na mistrza bo Bayern odjechał mi już na 20 punktów. Będę próbował ich gonić, ale to będzie raczej mission impossible.

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Runda jesienna w pigułce
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 02, 2011, 12:02:21 »
Podsumowanie bardzo fajne. Zawsze lubię czytać takie statystyki :).
Bez wątpienia tutaj najlepszym zawodnikiem jest Barrios, choć jak wiemy odchodzi on od ciebie. Pozyskanie Ibisievica to dobry ruch i myślę, że ten zawodnik godnie zastąpi Paragwajczyka. Lewy mimo, że grał tak od połowy pierwszej rudny to zrobił bardzo wiele dla klubu co mnie może cieszyć. No widzę Bayern ci odjechał i to dość daleko. Można powiedzieć już jasno, że mistrzostwo zdobywają Bawarczycy. Przed sezonem też BVB miało przewagę aż 10 pkt nad drugim i każdy już im gratulował mistrzostwa. Myślę, jednak, że wydarzy się jakiś cud i to ty zasiądziesz na fotelu lidera, a jak nie to pierwsza trójka stoi otworem dla ciebie. :).

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Runda jesienna w pigułce
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 02, 2011, 12:13:26 »
Bardzo fajne podsumowanie pierwszej rundy. Widać Bayern rządzi i dzieli u ciebie, ja się w sumie nie dziwię to świetny zespół. Niestety, ale zgodzę się z tobą, na obronę mistrza nie ma szans żadnych, ja bym się skupił na wywalczeniu miejsce 2-4, aby zagrać za rok w LM. 4 punkty to nie jest dużo. Barrios był najlepszym graczem na boisku, oby Vedad i Lewy go godnie zastąpili. Mnie cieszy dobra forma Perisića i Kagawy. Oby obrona grała pewniej w tej rundzie, tego ci życzę. Powodzenia.

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Runda jesienna w pigułce
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 02, 2011, 13:10:09 »
Jestem rozczarowany postawą Borussi, mam nadzieję, że wywalczycie miejsce 3., bo na mistrza szans nie ma absolutnie żadnych, natomiast do 2.miejsca też strata bardzo wyraźna. Może te wzmocnienia pomogą, szkoda by było, by taki zespół jak Borussia miał tylko jednosezonowy zryw ;)

Offline Kuchar

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2008
  • location: Bytom
  • Wiadomości: 57
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.05.2008r.
  • Zapraszam www.fcbobrek.net
    • FC BOBREK
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Runda jesienna w pigułce
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 02, 2011, 13:25:38 »
Podsumowanie bardzo fajne.. Wszystko przejrzyste i bardzo czytelne ;D
Po samych statystykach widać że gdyby połowa meczy remisowych zakończyła by się dla Ciebie była by inna pozycja w lidze. Tak 8 miejsce myślę w przeciągu całej nierównej batalii o majstra to miejsce myślę odzwierciedla grę Borussii. Runda po prostu nie wyszła Wam. Puchary jak najbardziej są w zasięgu teraz trzeba by się zastanowić czy walczyć w LM, gdzie znowu może się stać tragedia czy celować w LE gdzie bądź co bądź jest większa szansa. Zespół myślę ciągle jest za mało doświadczony by toczyć boje w LM.
Czekam na rundę wiosenna bo pewnie będzie się działo za sprawą transferów oby gra była znacznie równa i życzyć można jedynie wygranych ;D

Offline SSC Napoli

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.10.2011r.
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Runda jesienna w pigułce
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 02, 2011, 15:25:15 »
Trochę zawiodłeś w tej rundzie, ale myślę, że się w wiosennej poprawisz i wywalczysz wice-mistrzostwo, a najlepiej, trochę nierealne,  mistrzostwo kraju!

Offline Katalonbar

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Mar 2011
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 773
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 05.03.2011r.
    • Status GG
    • Steam
  • Gram w: PES 06
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Runda jesienna w pigułce
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 02, 2011, 15:55:59 »
Co jak co, ale Barrios jest nie zbędny  ;)
Pharmacie populaire REJESTRACJA lub LOGOWANIE analogues de medicaments

Offline CJKarl

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 391
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.02.2010r.
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Runda jesienna w pigułce
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 02, 2011, 18:08:48 »
Bardzo dobre podsumowanie , świetne wzmocnienia ale w lidze słabo i jeżeli chcesz jeszcze coś w tym sezonie ugrać to trzeba zacząć lepiej grać.

Offline Amneschia

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 11
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.06.2011r.
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Runda jesienna w pigułce
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 02, 2011, 18:51:24 »
Teraz najważniejszy będzie awans do Ligi Mistrzów. Mistrzostwo możesz odpuścić. Bayern jest zbyt mocny, z resztą w rzeczywistości także więc nie ma co się napalać na zwycięstwo w lidze. Barrios pokazuje klasę, jest najlepszym strzelcem i chyba zawodnikiem. Ciekawe transfery, ale po co bramkarz :) Przecież, masz dobrych..chyba ;) Bardzo ładne i przejrzyste podsumowanie.

Offline Emilek1908

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 729
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 08.11.2009r.
  • Support your local football team!
  • Gram w: FIFA 16
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Runda jesienna w pigułce
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 02, 2011, 19:29:28 »
18 kolejka
Dobrze rozpoczęta runda!

Borussia Dortmund      2:0      1. FC Nurnberg

Wstęp do meczu:
Borussia zainaugurowała rundę wiosenną na własnym stadionie meczem z Nurnberg. Do spotkania podopieczni Kloppa przystąpili wzmocnieni Ganso, Romero oraz Ibiseviciem, jednak osłabieni Barriosem, który nie chcąc podpisać nowego kontraktu popadł w niełaskę Kloppa i do końca sezonu na murawie raczej go już nie zobaczymy.

Sytuacji godne uwagi:
11' - Perisić zagrywa w pole karne do Lewandowskiego, ten przetrzymał chwilę piłkę i odegrał do wbiegającego Chorwata. Perisić długo nie zastanawiając się uderzył z pierwszej piłki z ok. 8 metrów i nie dał szans bramkarzowi na interwencję.

48' - Ganso kapitalnie rozrzucił grę na prawe skrzydło, tam jest Koch i dośrodkowuje piłkę wprost na głowę Ibisevicia, a Bośniak nie zwykł marnować takich sytuacji i w debiucie zdobywa swojego pierwszego gola dla BVB!

Podsumowanie:
Borussia była drużyną wyraźnie lepszą, zasłużyła na wygraną. Cieszy na pewno gol w debiucie Vedada Ibisevicia, jednak widać było, że to inny typ napastnika niż Barrios. Lucas sam potrafił wycofać się po piłkę, rozegrać czy przedryblować kilku piłkarzy. Ibisević bardziej czeka na podania, jest nieco wolniejszy, mniej zwrotny, lepiej gra głową i wydaje się, że ma nieco lepsze strzały od Lucasa. Odbiegając od tematu tych dwóch Panów Borussia zagrała dobry mecz, jednak wygrać z przedostatnią drużyną to żadna sztuka... Warto także wspomnieć, że kapitalne spotkanie rozegrał Bender, który zagrał niczym profesor przerywając niemal wszystkie akcje gości.

Strzelcy:
1-0 Ivan Perisić (Robert Lewandowski) 11'
2-0 Vedad Ibisević (Julian Koch) 48'

Kartki:
brak
brak

Pochwała od trenera Sven Bender (-1), Ivan Perisić (+5)
Nagana od trenera brak


Ibisević w debiucie w Borussii zdobył bramkę. To na pewno dobra wiadomość dla kibiców BVB.


_______________________________________________________________________________________________


19 kolejka
Borussia znów ratuje się w końcówce.
Brak poprawy w grze BVB?

Borussia Dortmund      1:1      VfB Stuttgart

Wstęp do meczu:
Po udanym spotkaniu z Nurnberg można było być umiarkowanym optymistą, bo występ Borussii był naprawdę niezły. Do Dortmundu przyjechała tym razem ekipa Stuttgartu, który był parę pozycji wyżej od poprzednich rywali i wydawało się, że także uda się wygrać. Niestety gra Borussii nadal wygląda podobnie, jak w poprzedniej rundzie.

Sytuacji godne uwagi:
42' - Pogrebnyak zabawił się z obroną Borussii, został kompletnie nieatakowany i zdecydował się uderzyć z 16 metrów. Była to trochę dziwna decyzja, jednak strzał był bardzo precyzyjny i Romero nie miał żadnych szans.

90'+1 - Kapitalne podanie Ganso na wolne pole do Ibisevicia, który dzięki temu wyszedł sam na sam i strzelił obok interweniującego bramkarza. Udało się chociaż uratować remis, jednak optymizmem to nie napawa...

Podsumowanie:
No i niestety, ale w grze Borussii z nieco silniejszym rywalem poprawy stwierdzić nie można. Faktem jest, że Stuttgart wyszedł na to spotkanie nastawiony na grę siłową i nieco utrudniło to grę dość wątłym pomocnikom Borussii, jednak gdyby nie geniusz Ganso, który popisał się kapitalnym podaniem zapewne nie udałoby się uratować nawet punktu. Dziwimy się nieco władzom Borussii, którzy uparcie trzymają na stanowisku Jurgena Kloppa, który wyraźnie nie potrafi poprawić gry swoich podopiecznych...

Strzelcy:
0-1 Pavel Pogrebnyak 42'
1-1 Vedad Ibisević (Paulo Ganso) 90'+1

Kartki:
Gentner, Celozzi (Stuttgart)
brak

Pochwała od trenera Paulo Ganso, Vedad Ibisević (+1)
Nagana od trenera brak


Ibisević uratował remis po świetnym podaniu Ganso. Świetnie, że Vedad strzela drugiego gola w swoim drugim meczu w BVB, jednak gra Borussii nadal jest słaba...


Następny mecz

vs

Podopiecznych Kloppa czeka teraz starcie z Mainz. Jest to ekipa z dolnych rejonów tabeli, więc można byłoby spodziewać się zwycięstwa. Borussia gra jednak słabo i nie można wykluczyć niczego... W pierwszym starciu w tym sezonie tych drużyn Borussia wygrała 1:0, jednak Mainz napędziło wówczas dużo strachu ekipie z Dortmundu i nie zdziwimy się jeśli tym razem sprawią niespodziankę.

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Mecze z Nurnberg oraz Stuttgartem
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 02, 2011, 20:22:50 »
Nowi gracze wnieśli jakoś świeżość do waszej gry. Ganso dobrze rozdzielał piłki, Fajna dwójkowa akcja Lewego z Perisićem, Chorwat znów mocnym strzałem zdobywa gola. Drugi gol zaczyna się od podania Ganso, świetnie to zrobił. Koch wrzuca i debiutant zdobywa 1 bramkę dla BVB. 2:0 niby fajnie, ale wygrać z przedostatnią drużyną tabeli to nic trudnego.

Mecz z VFB pokazał, że problemy BVB nadal są obecne. Gracie podobnie do mnie, niby z przodu fajnie ale obrona to ja nie mam pytań. Z tego meczu, cieszyć może asysta Ganso i gol Vedada, który uratował wam punkt. Tak jak piszesz, jest to inny napastnik niż Łukasz, ale jest na razie skuteczny 2 mecze 2 gole.

Teraz Mainz, zapowiada się ciężki mecz, bo pamiętam co się działo wiosną.

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Mecze z Nurnberg oraz Stuttgartem
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 02, 2011, 22:47:56 »
No mecz po przerwie jak najbardziej udany. Widzę już, że nowi gracze będą się spisywać. Pierwsza bramka to dobre też podanie Lewego bez którego nie było by pierwszej bramki. Druga bramka to już dobre podanie Ganso do Kocha, który na środek centruję do Ibisievića i mamy 2-0. Drugie spotkanie niestety remisowe a szkoda.. Tam tracisz bramkę przed przerwą, ponieważ puszcza na wolną pozycję gracza rywali. Spotkania wydaję się zbliżać do końca, a tam jeszcze Ganso zdołał dobrze dograć do partnera i mamy 1-1.

Mam do ciebie pytanie. Widzę, że Ganso rozegrał dwa przyzwoite spotkania i mam pytanie. Jak ma on piłkę przy nodze to z łatwością miniesz nim rywala? Ma coś podobnego w dryblingu do Ronaldo czy tam Eto'o? :D

Offline jackz

  • Menadżer
  • *****
  • Join Date: Sie 2009
  • location:
  • Wiadomości: 972
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.08.2009r.
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Mecze z Nurnberg oraz Stuttgartem
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 04, 2011, 19:27:36 »
widze emilek ze teraz jakos sie trzymasz jednej karierki i dobrze. obys z borussia cos zdobyl :D co do meczow jak patrze na ostatnie to gracie dosyc w kratke, musisz to ustabilizowac, bo inaczej moze byc naprawde nieciekawie. mam jednak nadzieje ze uda ci sie to jakos sprostowac i zdobedziecie znowu mistrza.

Offline CJKarl

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 391
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.02.2010r.
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Mecze z Nurnberg oraz Stuttgartem
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 04, 2011, 20:29:33 »
Dobrze że wygrałeś z Nurnberg i mam nadzieje że to pozwoli Borussi uwieżyć w swoje możliwości.W tym meczu ty dominowałeś a cieszy fakt że Lewy zaliczył asystę to dobry znak.

Offline Emilek1908

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 729
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 08.11.2009r.
  • Support your local football team!
  • Gram w: FIFA 16
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Mecze z Nurnberg oraz Stuttgartem
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 09, 2011, 20:25:06 »
Wolę jednak inne ligi, może kiedyś jeszcze zacznę Getafe, ale na pewno nie teraz. Myślałem nad nowym klubem, jednak uznałem, że to bez sensu. Postanowiłem wrócić do Borussii - tylko, że będę grał na top player.
4 mecze wstawiam bez opisu, rozegrałem je bowiem przed zawieszeniem kariery, nie wstawiłem a teraz nic mi z nich nie pozostało, tylko wyniki z gry.


20 kolejka
FSV 05 Mainz      3:2      Borussia Dortmund

21 kolejka
Borussia Dortmund      0:1      TSG 1899 Hoffenheim

22 kolejka
Borussia Dortmund      0:2      Bayer Leverkusen

23 kolejka
SC Freiburg      1:1      Borussia Dortmund


___________________________________________________________________________________

Klopp: Nie poddajemy się

- Wiem, że Nasza sytuacja w lidze jest bardzo kiepska. Na sześć meczów w rundzie wiosennej zdobyliśmy ledwie pięć punktów. Chcieliśmy walczyć o Mistrza Niemiec, jednak w obecnej sytuacji sukcesem chyba będzie Liga Europejska. Mam nadzieję, że chłopaki się obudzą. Jestem po męskiej rozmowie z prezesem BVB, nie była ona zbytnio dla mnie przyjemna, jednak mam jeszcze kredyt zaufania, muszę go wykorzystać! Musimy dać radę, mamy dobrych zawodników, muszę to wszystko jakoś poukładać... Apeluję także do kibiców. Wiem, że wyniki nie są takie jak byście tego oczekiwali, jednak wspierajcie nas na meczach licznie, dopingiem bo to naprawdę mocno pomaga. Mam nadzieję, że razem osiągniemy sukces.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2011, 20:36:01 wysłana przez Emilek1908 »

Offline DAViDs

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.03.2010r.
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Powrót do kariery. 4 mecze bez opisów.
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 09, 2011, 20:31:01 »
Bardzo fajnie,że wracasz do gry Borussią Dortmund.
Nie za ciekawie wygląda twoja sytuacja w Bundeslidze,3 porażki i 1 remis w ostatnich 4 kolejkach,ale mam nadzieję że się podniesiesz.
Powodzenia.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Powrót do kariery. 4 mecze bez opisów.
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 09, 2011, 20:31:01 »