Autor Wątek: Schalke 04 by Theremin - Czwarta kolejka Bundesligi i nowe stroje.  (Przeczytany 16914 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

TheBestCitizens

  • Gość
Moja kariera FC Barceloną nie wyszła dobrze, nie potrafiłem wymyślić nic oryginalnego. Mam nadzieję, że tutaj pójdzie mi znacznie lepiej.



Co do zasady "Koment za Koment" : Uznaję tą zasadę, ale komentuje tylko kariery, które mnie zaciekawią. Nie komentuje, jeśli ktoś napisze mi komentarz "Fajna kariera wpadnij do mnie" itp.



Schalke 04 - (pełna nazwa FC Schalke 04 Gelsenkirchen) niemiecki klub piłkarski z siedzibą w Gelsenkirchen. Klub założony został 4 maja 1904 roku. Barwami klubu są kolory Niebieski i Biały.

Mistrzostwo Niemiec : (7) 1934, 1935, 1937, 1939, 1940, 1942, 1958

Wicemistrzostwo : (9) 1933, 1938, 1941, 1971/72, 1976/77, 2000/01, 2004/05, 2006/07, 2009/10

Puchar Niemiec (zwycięstwo) : (4) 1936/37, 1971/72, 2000/01, 2001/02

Finał Pucharu Niemiec : (7) 1934/35, 1935/36, 1940/41, 1941/42, 1954/55, 1968/69, 2004/05

Puchar Ligi Niemieckiej (zwycięstwo) : (1) 2005

Finał Pucharu Ligi Niemieckiej : (3) 2001, 2002, 2007

Superpuchar Niemiec (zwycięstwo) : (1) 2011

Finał Superpucharu Niemiec : (1) 2010




Co nowego w świecie Schalke?


Przeprowadzka z Veltins-Areny




W tym tygodniu do użytku zostanie oddany nowy stadion w Gelsenkirchen. Na nim to swoje mecze będzie rozgrywała drużyna Schalke 04. Nowy obiekt przyjmie nazwę Arena auf Schalke II. Stadion pomieści ok. 70 000 kibiców, w tym 5 000 miejsc dla kibiców drużyny przyjezdnej oraz 1 000 dla ludzi niepełnosprawnych. Na stadionie nie zabraknie także miejsc dla VIP-ów, których będzie ok 4 000. Pod stadionem wybudowany został pięciopoziomowy parking samochodowy mieszczący 15 243 pojazdów. Nowy obiekt znajduje się przy ulicy Harkortstrasse 34.



Leo Beenhakker nowym trenerem Schalke



Po odejściu Ralpha Rangnicka zarząd Schalke rozpoczął poszukiwania nowego trenera. Wybór padł na byłego szkoleniowca reprezentacji Polski, Leo Beenhakkera. Trener zostal dziś przedstawiony na konferencji prasowej. Jego zarobki będą wynosiły ok. 1,5 miliona euro za sezon. Sam Leo komentuje - To wielki zaszczyt być trenerem tak wielkiej drużyny. Moim celem w tej chwili jest zwycięstwo w kwalifikacjach do UEFA Champions League, gdzie mój zespół zmierzy się z ekipą Paris Saint-Germain. Ta drużyna wzmocniła się ostatnio nowymi zawodnikami i ma duże szanse na wejście do Ligi Mistrzów, jednakże ja i moja drużyna dołożymy wszelkich starań, aby pokonać PSG.



Howedes: Mój cel to Bundesliga



W wypowiedzi dla magazynu "kicker" kapitan Niebiesko-Białych, Benedikt Howedes podkreślił, że jego celem jest 1. miejsce w niemieckiej Bundeslidze - Cały zespół Schalke pragnie zdobyć mistrzostwo Niemiec. Ostatni raz ten tytuł wygraliśmy w 1958 roku. Teraz, gdy przyszedł nowy, wspaniały trener, więc będziemy mieli większe szanse na ten tytuł. Damy z siebie 150%.



Ozil: Jeśli Real się zgodzi...




Wychowanek Rot-Weiss Essen, Mesut Ozil jest bardzo bliski przejścia do ekipy Schalke. Jedyną przeszkodą na drodze do transferu jest jego obecny klub, Real Madryt. Los Blancos nie chcą zgodzić się na transfer utalentowanego Niemca. Zawodnik został sprowadzony do Realu Madryt w 2010. Sam piłkarz w taki sposób wypowiada się w prasie - W Schalke spędziłem jedne z najpiękniejszych chwil w mojej karierze. Bardzo chciałbym tam wrócić. Moja umowa z Realem obowiązuje jeszcze przez rok, ale mam nadzieję, że opuszczę Hiszpanię już w tej przerwie transferowej.



Jeśli widzicie jakieś błędy lub coś jest zrobione nie tak, jak być powinno to proszę pisać.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2012, 18:31:17 wysłana przez TheBestCitizens »

Offline Mathi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 126
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.12.2011r.
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2012, 12:07:21 »
Widzę że zdecydowałeś się na Schalke, a więc lubię tą ekipę (tak jak większość w Bundeslidze). Ciekawe jak poradzi sobie nasz Leoś Beenhakker. Ozila raczej nie widzę w kadrze Schalke, po pierwsze jest za dobry na Schalke. A po drugie to raczej będzie za drogi :). Życzę tak samo długiej kariery jak Barcelony (nawet i dłuższej).
" border="0

Offline kostek250

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 27
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.12.2010r.
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2012, 12:10:45 »
O Schalke dawno nie widziałem
kariery tym klubem w MKPES. Zobaczymy
jak tam Raul jeszcze gra. A co do Ozila
uważam że to przesada.

TheBestCitizens

  • Gość
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2012, 12:46:34 »
Beenhakker: W meczu z Kopenhagą zagrają rezerwy.



Nowy trener Schalke 04 na konferencji przed sparingiem z FC Kopenhagą ogłosił, że w tym meczu zagrają zawodnicy rezerwowi. - Wystawiając tych zawodników chcę sprawdzić, którzy z nich będą godnymi zastępcami zawodników z pierwszej jedenastki.- w taki sposób swoją decyzję tłumaczy trener Leo Beenhakker. Formacja jaką ustawił szkoleniowiec Schalke to 4-2-3-1. Tak wygląda skład na mecz z Kopenhagą:

Marcia

Obasi--Baumjohann--Pukki

Moritz--Hoger

Sarpei--Joel Matip--Metzelder--Hoogland

Hildebrand (GK)(Capitan)


A oto jedenastka Kopenhagi:

Frederiksen--N'Doye

Diouf--Ozdogan

Grindheim--Bergvold

Oviedo--Ottesen--Zanka--Bengtsson

K.Christensen (GK) (Capitan)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2012, 12:52:36 wysłana przez TheBestCitizens »

Dawid_90

  • Gość
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2012, 12:50:08 »
a jednak Schalke, no to ciekawy klub, będę tu często wpadał, życze powodzenia w rozgrywkach


a i jeszcze mógłbyś dać screeny z nowego stadionu

TheBestCitizens

  • Gość
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2012, 12:53:21 »
a i jeszcze mógłbyś dać screeny z nowego stadionu

Spoko, screeny będą, bo sparing będzie na nowym stadionie.

Offline Skierus

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 11
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.01.2012r.
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2012, 12:57:35 »
OOO!! Schalke gratulacje wyboru.A co do zmiany stadionu to bardzo ciekawa decyzja!Będę tu często wpadał

Offline Cortez7

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.01.2012r.
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2012, 13:00:31 »
No Schalke  dobry i ciekawy klub jestem przekonany że zawojujesz nie tylko w lidze niemieckiej ale równiez na arenie światowej  :) Transfer Ozila to przesada Real to jeden z najlepszych klubów świata (jak nie najlepszy  ;) ) więc wątpie żeby chciał odejść   :) Powodzenia w meczach

Dawid_90

  • Gość
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2012, 13:07:30 »
No Schalke  dobry i ciekawy klub jestem przekonany że zawojujesz nie tylko w lidze niemieckiej ale równiez na arenie światowej  :) Transfer Ozila to przesada Real to jeden z najlepszych klubów świata (jak nie najlepszy  ;) ) więc wątpie żeby chciał odejść   :) Powodzenia w meczach
zamiast Ozila mógłbyś kupić np. Kevina Prince Boatenga lub Ludovica Obraniaka

Offline ExTRemE

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 401
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.05.2011r.
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2012, 13:38:59 »
Schalke fajny klub ktory ma dobrych zawodnikow takich jak Raul mlody Matip ... Ciekawy jestem meczy z Kopenhaga to dobry rowny zespol. Mysle ze wygrasz ale po wielkiej walce  ;D

TheBestCitizens

  • Gość
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2012, 13:41:42 »
Udany początek sezonu.



Na nowym stadionie w Gelsenkirchen ekipa miejscowego Schalke podejmowała stołeczną drużynę FC Kopenhagi. Przed meczem krótką przemowę wygłosił architekt nowego stadionu, Norman Foster z firmy Foster & Partners. Kibice wypełnili wszystkie miejsca. Wreszcie na murawę weszli sędziowie oraz jedenastki Schalke i Kopenhagi. Już w 6. minucie swoją szansę z rzutu wolnego miał zawodnik Kopenhagi, Bergvold, lecz uderzył piłkę kilka metrów nad bramką. Schalke odpowiedziało strzałem Cristopha Metzeldera zza pola karnego, jednak on również był niecelny. Chwilę później swoją sytuację zmarnował N'Doye. W 26. minucie Baumjohann znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak trafił piłką w słupek. Na szczęście dla ekipy z Gelsenkirchen we właściwym miejscu znalazł się Marica i to on umieścił piłkę w pustej bramce Kopenhagi. W drugiej odsłonie meczu z dystansu próbował strzelać Obasi, jednak piłka znacznie minęła bramkę Christensena. W 78. minucie wielki błąd popełniła defensywa Schalke, a Nordstrand znalazł się w sytuacji oko w oko z Timo Hildebrandem. Wyminął bramkarza Schalke i... nie trafił do pustej bramki. Do końca meczu obydwie drużyny nie stworzyły groźnej sytuacji.

Beenhakker: Wygraliśmy, ale...



- Bardzo cieszę się ze zwycięstwa mojego zespołu. Zagraliśmy dobrze, ale nasi rywale grali równie dobrze. Stworzyli sobie najlepszą sytuację, ale nie potrafili jej dobrze wykorzystać. Bardzo podobała mi się gra zawodnika Kopenhagi, Bergvolda. Wiedział, gdzie powinien być na boisku. Grał dobrze w ofensywie, jak i w defensywie. Kogoś takiego potrzeba w moim zespole.

Zmiany:

Schalke:


Weszli: Fuchs, Papadopoulos, Holtby

Zeszli: Obasi, Hoger, Pukki

Kopenhaga:


Weszli: Absalonsen, Nordstrand, Santin

Zeszli: Frederiksen, Diouf, N'Doye

Statystyki meczowe:



Bramki:

26. min - Marica

Zawodnik meczu:

Marica, Bergvold (7.5)

Kartki:

Żółte:

6. min - Hoger

Sędzia:



Alon Yefet (Izrael)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2012, 13:54:34 wysłana przez TheBestCitizens »

Offline ExTRemE

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 401
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.05.2011r.
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 31, 2012, 13:44:45 »
Czyli tak jak przewidywalem zwyciestwo ale po wyrownanej grze  ;D ;D

Offline kamil18kks

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.02.2011r.
  • Gram w: ...
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2012, 14:05:06 »
no bardzo fajny stadion :D wygraliście 1-0 ale Kopenhaga miała swoje okazje m.in. w 78' kiedy to Nordstrand minął Hildebranda i stanął przed pustą bramką, ale zmarnował tą okazję!

TheBestCitizens

  • Gość
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2012, 14:37:52 »
Obraniak wzmocni ekipę Schalke.



Zakończone zostały negocjacje między Schalke 04, a Girondins de Bordeaux. Ludovic Obraniak zagra w ekipie z Gelsenkirchen. Kwota transferu wynosi ok 4,8 mln euro. - Schalke to wielki klub, a ja dostąpię zaszczytu gry w nim. To wielka chwila w mojej karierze. Czuję, że z Schalke mogę zdobyć wszystko.- Ludovic Obraniak w wypowiedzi dla magazynu "kicker". Ludo przywdzieje strój z numerem 5.




« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2012, 14:43:23 wysłana przez TheBestCitizens »

Offline Mathi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 126
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.12.2011r.
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2012, 14:49:41 »
Przyznam szczerze że Obraniak nie pasuje mi do Schalke, raczej idealnie pasowałby mi do Stuttgartu bądź Werderu. Ale jak go pozyskałeś to dobrze, myślę że będzie w duecie z Obasim :).
" border="0

Dawid_90

  • Gość
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2012, 15:48:23 »
widze, że posłuchałeś mojej rady  8)



Offline Norbi21

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location: Kraków
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 05.09.2011r.
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 31, 2012, 15:57:09 »
Benhakker kompletnie nie pasuje mi do Schalke, podobnie jak Obraniak, zresztą macie w składzie kilku lepszych graczy na jego pozycje np:Obasi, Draxler, Farfan, według mnie będzie grzał tylko u ciebie ławę.

Offline leni55

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.01.2012r.
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 31, 2012, 16:11:30 »
Ja uważam, że Obraniak będzie grał dobrze i mam nadzieje, że do twarzy będzie mu w niebieskim ;) Powodzenia!

"Jeśli nie możecie podjąć decyzji w swoim życiu, jesteście cholernym
zagrożeniem. Wasze miejsce jest w Parlamencie!"

TheBestCitizens

  • Gość
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens - Kwalifikacje do LM
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 31, 2012, 19:39:48 »
Strata ważnych zawodników, udany debiut Obraniaka.





W pierwszym meczu kwalifikacyjnym do UEFA Champions League zespół Schalke 04 podejmował na Parc de Princes ekipę PSG. Leo Beenhakker dał Ludovicovi Obraniakowi szansę gry od 1. minuty. Nie pomylił się, bo Ludo w 10. minucie podał do Raula, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem PSG umieścił piłkę w siatce. Radość gości trwała do 38. minuty. Klaas-Jan Huntelaar w bardzo głupi sposób  faulował obrońcę PSG, Diego Lugano, za co otrzymał czerwoną kartkę. Od tego momentu zaczęły się kłopoty Niebiesko-Białych. Po przerwie, w 49. minucie sędzia drugi raz pokazał czerwoną kartkę w tym meczu. Tym razem z boiska wyleciał Kyrgiakos Papadopoulos. Do rzutu karnego podszedł Horau i strzałem w okenko pokonał Ralpha Fahrmanna. To jednak nie był koniec czerwonych kartek dla zawodników Schalke. W 79. minucie Benedikt Howedes trafil w nogi rywala, za co został ukarany drugą żółtą kartką. Bardzo osłabione Schalke zdołało wywieźć remis z Paryża.

Beenhakker: Nie zasłużyliśmy na remis.



-Moja drużyna nie zasłużyła na remis. Graliśmy bardzo słabo i popełnialiśmy dużo fauli. Jedni z najważniejszych zawodników nie zagrają w rewanżu. Howedes i Papadopoulos to liderzy linii obrony, na pewno będzie ich brakowało. Klaas-Jan Huntelaar to nasz najlepszy napastnik, jego brak też odczujemy w rewanżu. Mimo tego wszystkiego nie będziemy grali na remis. Dołożymy wszelkich starań, aby wygrać z PSG na Arenie auf Schalke II.
Składy:




Zmiany:


Schalke:

Weszli: Metzelder, Hoger, Draxler

Zeszli: Jones, Holtby, Farfan

PSG:

Weszli: -----

Zeszli: -----

Statystyki meczowe:



Bramki:

10. min - Raul (Obraniak)

49. min - Horau (RZ. K.)


Zawodnik meczu:

Raul (7.5)

Kartki:

Żółte:


13. min - Howedes

45+. min - Jones


Czerwone:

38. min - Huntelaar

49. min - Papadopoulos

79. min - Howedes (2x żółta)


Sędzia:



Frank De Bleckere (Belgia)

Pozostałe spotkania eliminacji:




Czy podoba wam się styl opisywania meczy?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2012, 19:45:17 wysłana przez TheBestCitizens »

Offline Demonir

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.01.2012r.
Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens - Kwalifikacje do LM
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 31, 2012, 19:46:35 »
Wybrałeś sobie fajny klub, masz w nim dużo dobrych zawodników i możesz z nimi dużo zdziałać.
Transfer Obraniaka myślę, że był dobrym pomysłem. Zresztą już w pierwszym meczu Ludo pokazał się z dobrej strony.
Gra zespołu na razie nie zachwyca, lecz sezon ligowy jeszcze się nie rozpoczął i nie wszystko jest jeszcze dopięte na ostatni guzik.
Walcz o mistrza Bundesligi, powodzenia  ;)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Schalke 04 by TheBestCitizens - Kwalifikacje do LM
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 31, 2012, 19:46:35 »