Autor Wątek: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania  (Przeczytany 391440 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Przemo1994

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 701
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 06.07.2011r.
  • Fc Barcelona - Wszystkich Pokona !
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #280 dnia: Październik 01, 2012, 13:09:05 »
jak ktoś ma liveboxa lub neostrade to wchodzi się w stronę REJESTRACJA lub LOGOWANIE.1.1 im loguje,wybiera zakładki SERWERY LAN I NOWY WPIS I ROBI SIE PORT NOWY  O NAZWIE NP PES13
dostęp-włączony
port od -5739
port do-5739
protokół-UDP
LOKALNY ADRES IP-192.169.1.10
I JUŻ W PORT CHECKER wszystko gra:)

Tylko, ze ja mam Internet od siostry, kablem leci i od niej go mam. Ona ma nazwe uzytkownika i haslo ... , wiec jak mam to zrobic ? I jeszcze jedno pytanie, ten link to wchodze na to samo co ty ? Te same cyferki ? czy swoj ip wpisuje w te cyferki w twoim linku ?

Offline Karloff

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.10.2010r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #281 dnia: Październik 01, 2012, 13:48:42 »
przemo, jak sie Tobie jakims cudem uda to zrobic, to prosze daj znac. Mamy identyczny problem. Mi juz rece opadly.

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #282 dnia: Październik 01, 2012, 14:39:25 »
Tylko, ze ja mam Internet od siostry, kablem leci i od niej go mam. Ona ma nazwe uzytkownika i haslo ... , wiec jak mam to zrobic ? I jeszcze jedno pytanie, ten link to wchodze na to samo co ty ? Te same cyferki ? czy swoj ip wpisuje w te cyferki w twoim linku ?
ale siostra ma neostrade??tak to jest link ogólny do liveboxa z tp...a jak masz inny modem/ruter to inny kod strony masz ale to gdzieś w instrukcji znajdziesz....to idz do siostry niech ci poda kod i hasło...a jeśli nie zmieniała to ma kod i hasło admin...to proste... wejdź na ta strone i dodaj port...

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #283 dnia: Październik 01, 2012, 15:33:52 »
Cytuj
Tylko, ze ja mam Internet od siostry, kablem leci i od niej go mam. Ona ma nazwe uzytkownika i haslo ... , wiec jak mam to zrobic ? I jeszcze jedno pytanie, ten link to wchodze na to samo co ty ? Te same cyferki ? czy swoj ip wpisuje w te cyferki w twoim linku ?

To idź do Siostry i niech zrobi co trzeba, a jeśli nie wie to niech zrobi to ten co to zakładał wam.. W ogóle jaki masz router ?
Możliwe że serwer DHCP przypisuje komputerom podpiętych do rutera IP automatycznie.
Wiec trochę zabawy masz z siostrą przy przekierowaniu portów i odpowiedniej konfiguracji routera, w zależności jaki to model i co potrafi.

Cytuj
przemo, jak sie Tobie jakims cudem uda to zrobic, to prosze daj znac. Mamy identyczny problem. Mi juz rece opadly.

Sam sobie przeczysz.... ? To jak ty też nie masz dostępu do routera itd. czy jak... ?
Jak pisałeś kiedyś rzekomo że przekierowałeś porty i nadal to samo. Ale te porty co Konmai podało, nie tylko UDP ? Jak masz np. program uTorrent w nim sprawdzisz czy masz przekierowany/otwarty port dla TCP tylko (w kreatorze konfiguracji, na samym dole). Sprawdzałeś na innym PC, pes-a ?

Cytuj
jak masz inny modem/ruter to inny kod strony masz ale to gdzieś w instrukcji znajdziesz....

A po co instrukcja... ?
Klikasz na ikonke komputera w dolnym prawym rogu, dajesz obsługa i tam masz IP do routera, przy napisie Brama domyślna.
Albo włącz wiersz poleceń (start > uruchom > cmd) i tam wpisz ipconfig i tam przy napisie brama domyślna jest ip routera.

Jeśli hasło do routera nie zostało zmienione domyślnie może być admin lub nazwa routera. Login zazwyczaj to admin.

--

Po przekierowaniu u siebie w wczoraj portów co podało konami dla PC (UDP i TCP), zagrałem 3 mecze. Była to godzina wieczorna po 22:00. Zalogowałem się do online za 2 razem. Ale za to mecze jakie rozegrałem były na wyrost płynne, reakcja zawodników prawie identyczna jak w offline. Ale to chyba wina osób z którymi grałem, miały znacząco lepsze łącza w down i up. Ale nie ma co zachwalać jak na razie.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 16:00:03 wysłana przez OnoMatoPeja »

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #284 dnia: Październik 01, 2012, 15:36:26 »
To idź do Siostry i niech zrobi co trzeba, a jeśli nie wie to niech zrobi to ten co to zakładał wam.. W ogóle jaki masz router ?
Możliwe że serwer DHCP przypisuje komputerom podpiętych do rutera IP automatycznie.
Wiec trochę zabawy masz z siostrą przy przekierowaniu portów i odpowiedniej konfiguracji routera, w zależności jaki to model i co potrafi.

Sam sobie przeczysz.... ? To jak ty też nie masz dostępu do routera itd. czy jak... ?
Jak pisałeś kiedyś rzekomo że przekierowałeś porty i nadal to samo. Ale te porty co Konmai podało, nie tylko UDP ? Jak masz np. program uTorrent w nim sprawdzisz czy masz przekierowany/otwarty port dla TCP tylko (w kreatorze konfiguracji, na samym dole). Sprawdzałeś na innym PC, pes-a ?

--

Po przekierowaniu u siebie w wczoraj portów co podało konami dla PC (UDP i TCP), zagrałem 3 mecze. Była to godzina wieczorna po 22:00. Zalogowałem się do online za 2 razem. Ale za to mecze jakie rozegrałem były na wyrost płynne, reakcja zawodników prawie identyczna jak w offline. Ale to chyba wina osób z którymi grałem, miały znacząco lepsze łącza w down i up. Ale nie ma co zachwalać jak na razie.
to żadna magia trzeba tylko posiedzieć i poszukać...

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #285 dnia: Październik 01, 2012, 15:40:11 »
Cytuj
to żadna magia trzeba tylko posiedzieć i poszukać...

Że jak... do czego to odnosisz cytując mnie... :P
Jak chodzi Ci o zabawę z routerem, dla wielu jest to problem, zwykłych zjadaczy chleba.

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #286 dnia: Październik 01, 2012, 15:44:45 »
ale żadna to trudna rzecz do ogarnięcia...i coś zrobiłeś żle jeszcze jak cię za 2 razem loguje...ja dodałem 1 port aby 5739 do liveboxa i już ok...za 1 ładnie się łączy bez problemu...a lagów nie miałem i nie mam... ;)

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #287 dnia: Październik 01, 2012, 15:52:32 »
Nie zrobiłem źle (LiveBox 1.1). Dla Serwer Lan są włączone, przy Zapora sieciowa dla NAT w NAT wg zasad są wyłączone i w Zasady jest zezwól.
A Ty jak masz. Tak ku Ciekawości jako że jesteś posiadaczem LiveBox (1.1 czy 2.0) ?

Ale coś mi się zdaje że ten LiveBox ma jakąś usterkę.....

Wina może być u mnie na PC. Że się nie za każdym razem loguje. PC jest po przejściach z pewnymi wirusami, wiec może gdzieś tam leży wina.

Mi jak loguje się do online to po NEXT jak już łączy i na chwilkę zatnie się kółeczko logowania to wiem że jestem połączony online. Wiec jak pisałem wina może być na systemie.

Ale oczywiście już to wałkowałem dobre paręnaście stron jako porada dla innych, więc możesz nie być w temacie.

Port Checker od Konami, daje rezultat:

Auto Setup Mode: [O] Playable
Manual Setup Mode: [O] Playable

* Manually setting up your ports should allow for a good connection.

Ewentualnie dany port UDP sprawdzić można na stronie > REJESTRACJA lub LOGOWANIE
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 16:08:54 wysłana przez OnoMatoPeja »

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #288 dnia: Październik 01, 2012, 16:19:05 »
to wejdz na stronę 192.168.1.1 i loguje sie,wybierz zakładkie SERWERY LAN I NOWY WPIS I ROBI SIE PORT NOWY (nowy wpis na dole po lewo tabeli)  O NAZWIE NP PES13
dostęp-włączony
port od -5739
port do-5739
protokół-UDP
LOKALNY ADRES IP-192.169.1.10
mam tak samo w tym port checker jak ty ale juz sie loguje dobrze...mam tez 1.1 liveboxa...tez zauważylem jak kółko sie przytnie to loguje sie dobrze...a teraz patrze ze drugi port od pesa zrobił sie sam w liveboxie (czyli odblokował automatycznie) ten 5730 tylko nazywa sie 82EDD34E ale utworzył sie sam...widocznie jak gra sie dobrze loguje juz to NAPRAWIŁEM PROBLEM A TY NIE:)
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 16:23:16 wysłana przez lukakosa »

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #289 dnia: Październik 01, 2012, 17:43:27 »
Cytuj
to wejdz na stronę 192.168.1.1 i loguje sie,wybierz zakładkie SERWERY LAN I NOWY WPIS I ROBI SIE PORT NOWY (nowy wpis na dole po lewo tabeli)  O NAZWIE NP PES13
dostęp-włączony
port od -5739
port do-5739
protokół-UDP
LOKALNY ADRES IP-192.169.1.10 - mam podpięte 3 PC do LiveBoxa - pomyśl jeszcze raz nad tym.
mam tak samo w tym port checker jak ty ale juz sie loguje dobrze...mam tez 1.1 liveboxa...tez zauważylem jak kółko sie przytnie to loguje sie dobrze...a teraz patrze ze drugi port od pesa zrobił sie sam w liveboxie (czyli odblokował automatycznie) ten 5730 tylko nazywa sie 82EDD34E ale utworzył sie sam...widocznie jak gra sie dobrze loguje juz to NAPRAWIŁEM PROBLEM A TY NIE:)

OMG tyle można powiedzieć o Twym poście.

Wiem jak się zakłada porty, trochę się mylisz co do mnie.
I ten teks na dole, wybacz.... tak piszą dzieci.

Najwidoczniej za wiele nie wiem... i nie mam zamiaru się na ten temat rozpisywać.
Znasz powiedzenie, "ręka myje rękę". Coś zależy od czegoś. Nie wyciągaj pochopnie wniosków.
Zapewne nawet nie wiesz o co chodzi z Zapora sieciowa (znajduje się w zaawansowane), na temat tego co pisałem.

Ale mniejsza z tym.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 17:46:41 wysłana przez OnoMatoPeja »

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #290 dnia: Październik 01, 2012, 18:16:50 »
ja ma  zaporę wyłaczona bo Norton anty wirus ma swoja zaporę a mam go wyłączonego jak gram w pesa bo on blokuje podobnie jak i zapora Windowsa...ja się z tobą nie kłócę tylko ci pisze co zrobiłem u siebie...a dzieckiem nie jestem mam 24 lata:)
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 18:37:18 wysłana przez lukakosa »

Offline WTMyhood

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 139
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 16.08.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #291 dnia: Październik 01, 2012, 18:23:03 »
ja ma  zaporę wyłaczona bo Norton anty wirus ma swoja zaporę a mam go wyłączonego jak gram w pesa bo on blokuje podobnie jak i zapora Windowsa...ja się z tobą nie kluce tylko ci pisze co zrobiłem u siebie...a dzieckiem nie jestem mam 24 lata:)

no z tych tekstów jest beka niesamowita i z ludzi tak piszących również... "twoja stara/twoj stary" "jestes dzieckiem" itp :D

Offline Uxi

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 84
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 31.08.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #292 dnia: Październik 01, 2012, 18:27:20 »
ja ma  zaporę wyłaczona bo Norton anty wirus ma swoja zaporę a mam go wyłączonego jak gram w pesa bo on blokuje podobnie jak i zapora Windowsa...ja się z tobą nie kluce tylko ci pisze co zrobiłem u siebie...a dzieckiem nie jestem mam 24 lata:)

24 lata ??? W takim razie jak najszybciej radzę zajrzeć do słownika ort., bo może być za późno...

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #293 dnia: Październik 01, 2012, 18:38:04 »
24 lata ??? W takim razie jak najszybciej radzę zajrzeć do słownika ort., bo może być za późno...
:o takie życie każdy może walnąć gapę :P
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 18:42:20 wysłana przez lukakosa »

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #294 dnia: Październik 01, 2012, 18:39:18 »
no z tych tekstów jest beka niesamowita i z ludzi tak piszących również... "twoja stara/twoj stary" "jestes dzieckiem" itp :D
a co ty mnie cytujesz?? o co ci chodzi człowieku??
lukakosa, postaraj się nie pisać, posta pod postem, tylko użyj funkcji "modyfikuj" ;)
dobrze?? ???
to ty tez tak rób ::)
ok 8)
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 18:47:36 wysłana przez lukakosa »

Offline Uxi

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 84
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 31.08.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #295 dnia: Październik 01, 2012, 18:43:41 »
lukakosa, postaraj się nie pisać, posta pod postem, tylko użyj funkcji "modyfikuj" ;)

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #296 dnia: Październik 01, 2012, 19:22:11 »
Cytuj
Nie zrobiłem źle (LiveBox 1.1). Dla Serwer Lan są włączone, przy Zapora sieciowa dla NAT w NAT wg zasad są wyłączone i w Zasady jest zezwól.
A Ty jak masz. Tak ku Ciekawości jako że jesteś posiadaczem LiveBox (1.1 czy 2.0) ?

Pisząc to liczyłem na konkretną odpowiedz. Ale ty tylko opierasz się w LiveBox o Serwer Lan a ja próbowałem wielu możliwości bez Serwera Lan (zapora sieciowa) w tym szajsie ale tylko z Serwerem Lan działa przekierowanie ;/ (a wiec że nie mam znacznego pojęcia o portach itp. itd.)

Cytuj
a teraz patrze ze drugi port od pesa zrobił sie sam w liveboxie (czyli odblokował automatycznie) ten 5730 tylko nazywa sie 82EDD34E ale utworzył sie sam

U mnie nie ma takiego czegoś. Mam przekierowane porty na TCP i UDP jak Konami podało.

Cytuj
no z tych tekstów jest beka niesamowita i z ludzi tak piszących również... "twoja stara/twoj stary" "jestes dzieckiem" itp

Robisz za dyktafon, tylko Beka Beka....
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 19:25:51 wysłana przez OnoMatoPeja »

Offline marek9444

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.10.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #297 dnia: Październik 01, 2012, 20:01:49 »
Witam panowie:)jestem nowy na waszym forum...
mam taki problem z online ze dzisiaj grajac mecze w sieci rozłaczali sie ze mna i juz wczesniej kilkukrotnbie rozłaczało mi mecze...
Spadłem do ligi C...nie moge grać rankingowo bo mam tolerancje HIGH...
wyrzuciło mnie z lig...jak ja mam zrobić zeby wrócic do ligi B??
Grac mecze towarzyskie czy co??
z rankingowych mnie rozłącza i wyskakuje komunikat ze moja liga to C i Jestem zablokowany...
PROSZE O SZYBKĄ ODPOWIEDZ :(

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #298 dnia: Październik 01, 2012, 20:07:48 »
W czym masz internet, oraz jaki download i upload ?

Offline longfly

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 379
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.02.2010r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #299 dnia: Październik 01, 2012, 20:11:59 »
ja natomiast zagralem na razie 1 meczyk i jestem mile zaskoczony leciutkie lagi moze przez minute w 1 polowie ogolnie wszystko w porzadku choc nieco z rejestracja sie nameczylem poniewaz mimi podawania konami id hasla klucza wyskakiwal jakis error ale po kilku probach zaskoczylo;p

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #299 dnia: Październik 01, 2012, 20:11:59 »