Autor Wątek: WSZYSTKO O EURO  (Przeczytany 19652 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 12, 2008, 11:28:26 »
Z powodu kontuzji stawu skokowego prawej nogi Łukasz Piszczek nie zagra w czwartkowym meczu z Austrią w mistrzostwach Europy - poinformowała rzecznik piłkarskiej reprezentacji Polski Marta Alf.
- Piszczek doznał urazu stawu skokowego prawej nogi w końcówce środowego, zamkniętego treningu na stadionie Ernsta Happela w Wiedniu - powiedziała Alf.


Pomocnik Herthy Berlin dołączył do kadry dopiero przed tygodniem, a zastąpił w niej innego kontuzjowanego zawodnika Jakuba Błaszczykowskiego.
To kolejna kontuzja w polskim zespole. W meczu z Austriakami zabraknie także kapitana biało-czerwonych Macieja Żurawskiego, który podczas meczu z Niemcami doznał naderwania mięśnia czworogłowego.

Wcześniej kontuzji doznali Błaszczykowski i Tomasz Kuszczak.

Spotkanie Polska - Austria rozpocznie się o godzinie 20.45.

Offline styku

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Wrz 2007
  • location: WROCŁAW
  • Wiadomości: 1802
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.09.2007r.
  • ŚLĄSK WROCŁAW
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 12, 2008, 14:17:31 »
- Chcę, żeby Polska awansowała i zrobię wszystko, żeby tak się stało - deklaruje napastnik reprezentacji Niemiec Lukas Podolski, który najprawdopodobniej wystąpi od pierwszych minut w meczu grupy B Chorwacja - Niemcy.
- Postaram się ze wszystkich sił pomóc. O ile po bramkach, które strzelałem Polakom, miałem mieszane uczucie, o tyle trafienie Chorwatów będzie dla mnie bardzo przyjemne - mówi Podolski.

- Skoro strzeliłem dwa gole, które zabolały Polaków, to teraz chciałbym zdobyć dwa, które ich ucieszą. To jasne. Przed meczem z Chorwacją postawię na 2:1 dla Niemców. I obym znów trafił dwa razy - podkreśla Podolski.

Offline SEBAKLEJ

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Maj 2007
  • location:
  • Wiadomości: 240
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.05.2007r.
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 13, 2008, 07:34:57 »
ajjj   bylem  blisko    i............   karny  ... 1-1  tak  wiec  wracamy  chyba  do domu  i znowu  nic z tego  ,,,,,,.............

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 13, 2008, 08:33:34 »
no   *********** *********** ****************             **********
************     ***********    ********    ********************

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 13, 2008, 08:46:31 »
Polska prasa zgodnie głównym winowajcą remisu z Austrią (1:1) podczas Euro 2008, który właściwie przekreśla szansę naszej ekipy na awans do ćwierćfinału, uczyniła angielskiego sędziego Howarda Webba. Chyba słusznie, bo arbiter podyktował wątpliwy rzut karny dla gospodarzy imprezy w drugiej minucie doliczonego czasu gry.


A oto tytuły z piątkowej prasy:
"Przegląd Sportowy": 1:1. Dlaczego?! Sędzia Webb bezlitośnie odebrał nam nadzieję
Nie mamy złudzeń, remis z Austrią oznacza dla nas pożegnanie z Euro. Taraz biało-czerwoni muszą już liczyć tylko na cud. Nie byłoby takich komplikacji, gdyby angielski sęzia Howard Webb zgodnie z duchem gry nie gwizdnął faulu po przepychance Mariusza Lewandowskiego w polu karnym. Polacy zagrali lepiej niż z Niemcami i zasłużyli na zwycięstwo.

"Sport": Webb dał w łeb
Kilkanaście sekund dzieliło nas od pełni szczęścia... Długo się nam nie układał mecz z gospodarzami mistrzostw, długo Artur Boruc sprawiał, że wciąż chciało nam się to spotkanie oglądać, i że wciąż mieliśmy nadzieję na pomyślny obrót sprawy. Potem gola strzelił Roger Guerreiro i zaczęliśmy odliczać godziny do kolejnego na tych mistrzostwach "meczu o wszystko" - z Chorwacją. Przy czym "wszystko" miało oznaczać wyjście z grupy! Niestety sprawy wzięły w łeb (a raczej w Webb - to nazwisko angielskiego sędziego, który prowadził to spotkanie).

"Gazeta Wyborcza": Sędzia zabrał nam wiktorię

Polska zremisowała z Austrią dzięki Rogerowi, Borucowi i cudowi. Prowadziła do 93. minuty, ale głupie zachowanie Lewandowskiego, który dał sędziemu pretekst do podyktowania karnego, odebrało jej zwycięstwo i resztkę nadziei na ćwierćfinał. W 99 na 100 takich przypadków sęziowie nie dyktują karnych, a już na pewno nie w Anglii.

"Dziennik Polski": Polska husaria załamana
Nie udało się polskiej husarii zdobyć Wiednia, czyli dowieźć zwycięstwa do końca meczu. Prowadzenie zdobył Brazylijczyk z polskim paszportem Roger Guerreiro w 30. minucie, niektórzy dopatrywali się tu spalonego. Potem biało-czerwoni bronili wyniku, ale nie zdołali wygrać. Wyrównał w doliczonym czasie gry najstarszy gracz turnieju Ivica Vastic po bardzo problematycznym karnym. Nasi piłkarze nawet mówili, że arbiter ich okradł.

"Fakt": Skandal. Angol ukradł nam zwycięstwo

Granda! Polacy padli ofiarą widzimisię sędziego, który nie powinien prowadzić nawet podwórkowych rozgrywek. To była zwykła przepychanka, jakich mnóstwo w całym meczu, a nie brutalne przewinienie. Tymczasem Howard Webb dopatrzył się faulu Mariusza Lewandowskiego na Sebastianie Proedlu i pokazał "jedenastkę".

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 13, 2008, 08:47:26 »
- Co mogę powiedzieć? Patrzyłem na to zajście dokładnie i za coś takiego nie dyktuje się karnych we współczesnym futbolu - powiedział po meczu Austria - Polska trener naszej reprezentacji, Leo Beenhakker
- Od czterdziestu lat jestem trenerem i nigdy nie kwestionowałem decyzji sędziego, ale kiedy myślę o tej sytuacji po prostu brak mi słów. To katastrofa. Może arbiter dostrzegł coś, czego nikt inny nie widział... Ja karnego nie widziałem. Jeśli przegrywa się 0:3, to żal jest mniejszy, ale jeśli przegrywasz w takiej sytuacji, to jest ci bardzo smutno. Taki wynik oznacza, że odpadamy z turnieju - dodał Beenhakker.

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 13, 2008, 08:48:38 »
- Oprócz początku meczu nie miałem nic do roboty. Pewnie z akcji nie stracilibyśmy bramki - mówi po meczu z Austrią bramkarz naszej reprezentacji, Artur Boruc.
- Na pewno w końcówce sędzia nam nie pomógł. Dyskusje nie mają sensu. Chłop się pogubił, gwizdał w jedną stronę, choć to my graliśmy przez 90 minut i mogliśmy sobie przypilnować wyniku - dodał Boruc

Offline buchos

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2007
  • location:
  • Wiadomości: 291
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2007r.
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 13, 2008, 11:56:09 »
Obiektywnie patrzeć remis jest sprawiedliwym wynikiem choć sam karny jest niesłusznie podyktowany. Toco pokazał Webb to masakra. Najbardziej mi szkoda Boruca. Wielkie brawa dla niego, to jest mistrz. Dopiero sędzia strzelił mu gola.

Chciałbym żeby w polskiej reprezentacji, każdy z piłkarzy był tak dobry na swojej pozycji, jak Boruc jest dobry na bramce. Wtedy byśmy mieli mistrzów.

W każdym bądź razie ten turniej pokazał co innego. Że już chyba czas żeby z reprezentacją trzon naszej drużyny się pożegnał, chodzi mianowicie o Żurawskiego, Krzynówka, Bąka, a już nie będę wspominał o Jopach itd. Trzeba od nowa drużynę budować, wstawiać młodych piłkarzy ktorzy pociągną reprę na przyszłość.

Jeszcze jedno pytanie, co się dzieje ze Smolarkiem ????? Czy to ta nasza największa gwiazda, najlepszy piłkarz ????
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2008, 12:21:09 wysłana przez buchos »

Offline Overmarsinho89

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Sty 2007
  • location:
  • Wiadomości: 360
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.01.2007r.
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 13, 2008, 14:58:14 »
Smolarek nigdy nie gral na ataku i nagle ma dobrze grac na tej pozycji? przeciez on od gry w holandi zawsze na skrzydle szalal moze przez sezon gral w dortmundzie na ataku ale to nie byl taki klasyczny napadzior tylko cofniety za Kollera wiec to tez roznica;/
wogole nie ma automatyzmow jesli chodzi o ta p[ozycje nie wie gdzie sie ustawiac kiedy wybiegac za obroncow itp;/
to juz bardziej jestem zawiedziony krzynowkiem;/ z portugalia gral blaszczykowski i smolarek na skrzydlach i nasi boczni obroncy byli w formie szczegolnie golanski z kuba sie uzupelniali juz z serbia a teraz niestety kazdy ma inna pozycje albo bez formy kontuzje;/
mogl trener dac juz szanse Zahorkiemu jak go wzial albo sagan na srodku ataku nie  marnowac talent smolarka bo on jeszcze mogl cos zrobic jako jedyny;/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2008, 15:01:27 wysłana przez Overmarsinho89 »
!!Visca El Barca!!
"Wydałem dużo kasy na alkohol, laski i szybkie samochody. Resztę po prostu zmarnotrawiłem." - George Best.

Offline buchos

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2007
  • location:
  • Wiadomości: 291
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2007r.
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 13, 2008, 17:15:03 »
Trzeba nowe nazwiska młodych piłkarzy którzy będą powoli wkomponowani w polską reprezentację.

Kto zna jakieś talenty polskie, które mogą w przyszłości zasilić szeregi orłów, to niech je wrzuca tutaj, ja może zacznę.

Majewski- Groclin
Oczywiście Błaszczykowski- Borussia Dortmund
Wojciech Szczęsny- Arsenal
Pazdan, Jarka, Zahorski --> Górnik Zabrze

warto zauważyć że Legia warszawa posiada bardzo wielu młodych talentów piłkarskich:
Rybus, Rzeźniczak, Borysiuk, Wysocki, Majkowski, Gostomski, Trochim

Alabidyn Zeyn S-Latef - Sheffield United --> pół irańczyk, całe szczęscie już zaliczył występy w polskiej reprezentacji młodzieżowej, podobno szykuje się polski Zidane.

Lukas Jutkiewicz- Everton, z tego co pamiętam to już na szczęście wybrał polską reprezentację.

Sebastian Tyrała- Borussia Dortmund--> grał dla niemieckiej młodzieżówki ale wygłaszał chęć gry dla Polski

Dennis Król-
Bracelona--> trafił do Barcy, gdy miał 13 lat. Ogromny talent, miał grać dla Niemiec, ale o dziwo PZPN stanął na wysokości zadania i powołali go do kadry U-16! Jak teraz sprawa wygląda nie wiem.

Ben Sahar- Chelsea ---> no niestety zaliczył już występ w pierwszej reprezentacji Izraela, a posiada polskie obywatelstwo oraz matkę Polskę, szkoda bo ten 18 latek naprawdę jest utalentowany.
Już o innych młodych polskich talentach za granicą nie mówię, bo jest ich naprawdę mnóstwo.


I tutaj wszystko zależy od PZPN, naprawdę powinni oni wysyłać swoich nazwijmy scoutów do niemieckiej 1 i 2 bundesligi gdzie jest mnóstwo polskich piłkarzy na miarę Podolskiego, oraz zadbać by nie reprezentowali Niemiec w przyszłości, bo inaczej się skończy tak że zawsze jak będziemy grać przeciwko Niemcom to gole będą nam strzelać rodacy. W samym F.c. Koln gdzie grał Podolski jest jeszcze chyba 4 innych polskich talentów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2008, 17:56:35 wysłana przez buchos »

Offline belzebub

  • Prezydent UEFA
  • ******
  • Join Date: Maj 2006
  • location:
  • Wiadomości: 4776
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 25.05.2006r.
  • play fair and have fun
  • Gram w: ...
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 13, 2008, 20:08:43 »
sedzia wiele sytuacji gwizdal pod Austrie a w 99% nawet nie pokazywali powtorek tego co robil zle - pewnie gdyby Boruc obronil karnego to by sedzia pozwolil im raz jeszcze strzelac
w gazetach Austriackich pisali ze ten karny to prezent od sedziego  :-\

Offline buchos

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2007
  • location:
  • Wiadomości: 291
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2007r.
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 13, 2008, 20:10:29 »
Nom ale bramka strzelona przez Rogera też ze spalonego, więc sędzia 2 poważne błędy popełnił w tym meczu.

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 16, 2008, 10:23:48 »
W poniedziałek o godz. 20.45 rozpoczną się decydujące o awansie mecze grupy B piłkarskich mistrzostw Europy. Polska zagra w Klagenfurcie z pewną gry w ćwierćfinale Chorwacją, zaś w Wiedniu Austriacy zmierzą się z Niemcami. Czy nasi reprezentanci mogą awansować? Mogą, ale muszą strzelić Chorwatom przynajmniej dwa gole (nie tracąc żadnego) i liczyć na Austrię, ale... nie do końca.
Sytuacja przed trzecią kolejką jest skomplikowana. Chorwaci mają 6 punktów i pewny awans z pierwszego miejsca. Na drugim miejscu są Niemcy z dorobkiem 3 punktów. Austriacy i Polacy mają po jednym punkcie, ale lepszy stosunek bramek (1:2 do 1:3) mają nasi rywale.

Co zatem musi się wydarzyć, abyśmy awansowali? Przede wszystkim muszą zostać spełnione dwa podstawowe warunki - musimy pokonać Chorwatów i Austriacy muszą wygrać z Niemcami. Jeżeli my i współgospodarze turnieju nie zaksięgujemy kompletu punktów, to pakujemy walizki i wracamy na Okęcie.

Same wygrane nas jednak nie ucieszą. Muszą być spełnione jeszcze dwa dodatkowe warunki - awansujemy gdy wygramy z Chorwacją różnicą o co najmniej jedną bramkę większą niż Austria z Niemcami i jednocześnie strzelimy Chorwatom co najmniej tyle samo bramek, co Austria Niemcom.

W przypadku brzegowym, a więc w momencie gdy strzelamy tyle samo goli co Austria i wygrywamy różnicą o jedną bramkę większą (czyli np. 2:0 dla nas i 2:1 dla Austrii) o awansie zadecyduje współczynnik UEFA. W takim przypadku będziemy mieli identyczny bilans punktowy i bramkowy jak Austria zarówno w meczu bezpośrednim (był remis), jak i we wszystkich spotkaniach grupowych. Kolejnym kryterium będzie zatem współczynnik UEFA - my legitymujemy się średnią punktów z meczów el. MŚ 2006 i el. ME 2008 wynoszącą 2,167 pkt, zaś Austria ma średnią z el. MŚ 2006 (w el. ME 2008 nie grała) równą 1,50 pkt.

Reasumując - można z powyższych rozważań wysnuć następujący wniosek - musimy koniecznie Chorwatom strzelić co najmniej dwa gole, jeden nic nam nie da. Gdy strzelimy dokładnie dwa, nie możemy stracić żadnego. Jeśli tego dokonamy, będziemy spoglądać na Ernst-Happel-Stadion z nadzieją. Będziemy dopingować Austriaków, by wygrali, ale tylko 1:0 lub 2:1. Jeśli wygrają wyżej, to oni awansują, dlatego musimy liczyć na Austriaków, ale... nie do końca. Dopingować ich będziemy, by wygrali, ale nie za dużo...

Kiedy awansujemy:

 
Polska - Chorwacja Austria - Niemcy
2:0 1:0, 2:1
3:1 1:0, 2:1, 3:2
3:0 1:0, 2:1, 3:2, 2:0, 3:1
itd. itd.
 

Offline buchos

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2007
  • location:
  • Wiadomości: 291
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2007r.
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 16, 2008, 10:45:20 »
Hmmm ja jestem sceptyczny, aczkolwiek jest szansa tylko w tym że Chorwaci nam odpuszczą.
Z kolei z drugiej strony czy ktoś w ogóle wierzy że Niemcy dadzą się pokonać Austrii ???

Cholernie chciałbym się mylić, ale naprawdę, cudu nad Dunajem nie będzie. Więcej się nie chce wypowiadać bo mnie zlinczują tu na forum.

W każdym bądź razie trzymam kciuki.   

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 16, 2008, 12:46:19 »
z Niemcami w tym turnieju odpadliśmy "2 razy" bolesne było to, że  przegali z Chorwacją... i zamkneli nam droge awansu

Offline buchos

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2007
  • location:
  • Wiadomości: 291
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2007r.
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 16, 2008, 14:26:26 »
z Niemcami w tym turnieju odpadliśmy "2 razy" bolesne było to, że  przegali z Chorwacją... i zamkneli nam droge awansu

powiem ci maćku że Chorwacja walczącą o awans byłaby dużo bardziej wymagającym przeciwnikiem niż Niemcy czy Austria.
Dla mnie najbardziej jest bolesne jaki styl reprezentacja Polski pokazała na tym turnieju (mecz z Austrią), szczerze to nie spodziewałem się jakiś rewelacji a'la Grecja2004, ale też nie przewidziałem aż tak totalnego braku formy. Chłopcy chyba zbyt do siebie wzięli swój slogan na autokarze "...bo liczy się sport i dobra zabawa"

Mój typna dziś: wygrana Niemców, nie ma nawet żadnej możliwości że Niemcy przegrają z Austrią, w najlepszym wypadku remis.

tak bardzo chcę się jednak mylić....... :((

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 16, 2008, 14:31:51 »
jak by niemcy z chorwacją wygrali, nasz dzisiejszy mecz decydował by o awansie :( dlatego mówie, że nam niemcy 2 razy skopali dupe

Offline belzebub

  • Prezydent UEFA
  • ******
  • Join Date: Maj 2006
  • location:
  • Wiadomości: 4776
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 25.05.2006r.
  • play fair and have fun
  • Gram w: ...
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 16, 2008, 14:36:55 »
jeszcze mamy szanse  :)

Offline ElCapitano

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Mar 2008
  • location:
  • Wiadomości: 568
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.03.2008r.
  • The Show must go on!
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 16, 2008, 14:39:54 »
noooooo jakies tam mamy

Offline SEBAKLEJ

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Maj 2007
  • location:
  • Wiadomości: 240
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.05.2007r.
Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 16, 2008, 20:14:08 »
raczej wracamy do domciu ----------------   ale  cud   to  cud     moze  dzis sie taki zdarzy  i tyle nie ma co gadac  ...  ok 22,30  wszystko bedzie jasne

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: WSZYSTKO O EURO
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 16, 2008, 20:14:08 »