Autor Wątek: Real Madryt - transfery, newsy  (Przeczytany 1433627 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline RobSoN7

  • Kapitan reprezentacji
  • ****
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Polska
  • Wiadomości: 447
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 25.08.2009r.
  • ¡La vida es blanca!
  • Gram w: ...
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7460 dnia: Marzec 06, 2013, 17:39:39 »

Próbujesz nam powiedzieć, że kartka była niesłuszna, czy, że należała mu się, ponieważ na chwilę zwrócił głowę w przód?
Zwrócił  ??? ?
Tylko tyle, że Nani wiedział, że do piłki podąża też Arbeloa.

 
Stawiasz te sytuacje na równi z wczorajszą? Tylko pytam, bo nie wiem, jakiego jesteś zdania.
Eboue został wyrzucony z boiska niesłusznie, ale doskonale widział rywala i wyskoczył do główki z nogą z przodu.
Eboue może nie jest dobrym przykładem. Ten drugi filmik jest bardziej podobny do sytuacji z Nanim.
Dla mnie został wyrzucony słusznie, do tego jeszcze tak jak napisałeś doskonale widział rywala.

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7461 dnia: Marzec 06, 2013, 17:58:29 »
Tylko tyle, że Nani wiedział, że do piłki podąża też Arbeloa.
Taki filmik nie jest dobrym przykładem. Doskonale widać, że Nani nie odwrócił dostatecznie (nie wiem czy to dobre słowo) głowy do przodu, aby zobaczyć Arbeloe, chociaż zaraz będziemy tutaj przeglądać filmik w najmniejszych detalach.

Po zagraniu piłki do Portugalczyka dokładnie widać, że wzrok ma skupiony na piłce i to mi wystarcza.

Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7462 dnia: Marzec 06, 2013, 18:06:03 »
Gdyby Nani miał już żółtą i dostał drugą to zaczęło by się pier**lenie że to wcale nie był faul.
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7463 dnia: Marzec 06, 2013, 18:17:04 »
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Co nie zmienia faktu, że szkoda, że ją pokazał.

Takie coś kwalifikuje się na faul, czy nie? Serio pytam.

Spoiler for Hiden:

Zwrócił ktoś uwagę na Ramosa w sytuacji, kiedy Vidic trafił w słupek i Welbeck ze spalonego dobijał? Przepisowe to też nie było, a przy tym wręcz niewyobrażalnie chamskie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2013, 18:21:28 wysłana przez pawlodar_10 »
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7464 dnia: Marzec 06, 2013, 18:31:11 »
Takie coś kwalifikuje się na faul, czy nie? Serio pytam.

Spoiler for Hiden:
Czytałem już wiele komentarzy i niektóre osoby zaliczały to do "błędnych decyzji sędziego", "dlaczego Nani dostał czerwoną, a Lopez za bombę w oko nic".

Cytuj
Gdyby Nani miał już żółtą i dostał drugą to zaczęło by się pier**lenie że to wcale nie był faul.
Ta, na pewno.

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7465 dnia: Marzec 06, 2013, 18:32:24 »
Tylko tyle, że Nani wiedział, że do piłki podąża też Arbeloa.
Raczej nie - żeby było zabawniej, sam dostarczyłeś na to dowodu, bo doskonale widać, że podczas biegu Nani patrzy się na piłkę. A jeśli nawet zorientował się przed zderzeniem, było już za późno. Poza tym, po raz kolejny przypominam o słowach Arbeloi.

Cytuj
Ten drugi filmik jest bardziej podobny do sytuacji z Nanim.
Ten z Ibrą? Chyba sobie kpisz.

Równie dobrze można powiedzieć, że to Arbeloa staranował Naniego - chociaż to bardzo kontrowersyjna hipoteza. Jeśli ktoś składa się do woleja, a zawodnik z przeciwnej drużyny wchodzi w niego ciałem i obrywa nogą, to strzelający fauluje? Przypominam, że optowałem za żółtą kartką - żeby mi tu ktoś zaraz nie napisał pewnych nieprzyjemnych rzeczy.

Skoro sędzia tak traktuje niebezpieczne zagrania, Arbeloa i Diego Lopez powinni wylecieć z boiska po pierwszej połowie, ale co tam. Konsekwencja wyszła z mody. Albo daje się kartki wszędzie, albo nigdzie.

Cytuj
Gdyby Nani miał już żółtą i dostał drugą to zaczęło by się pier**lenie że to wcale nie był faul.
Tak, jasne.
Ale nie miał. Równie dobrze mogę powiedzieć, że Arbeloa powinien wylecieć z boiska za swój wcześniejszy faul i wtedy Nani by go nie kopnął.
Nie jestem zwolennikiem takiej teorii, ale i ona ma pewne podstawy do tego, by dało się w nią wierzyć. Brakuje jednak tej jednej powtórki z odpowiedniej perspektywy, by ją definitywnie potwierdzić albo obalić; bo jeśli Nani dotknął piłki jako pierwszy, nie ma przepisu, który w tej sytuacji uznaje jego winę.

Cytat: pawlodar
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Zobaczyłem sytuację z Eboue podpisaną jako "podobną" do tej Naniego i odechciało mi się czytać. Powołują się na polskiego sędziego (tak mi się wydaje - a jeśli nie, to po prostu na internautę-redaktora). Dobry chwyt, ale należy pamiętać, że to właśnie sędzia wykluczył z boiska Naniego. Głos w tej sprawie zabrało też wiele osób związanych zawodowo z piłką nożną - jeden jedyny Roy Keane bronił sędziego (wiadomo, dlaczego). Czerwonej kartce dziwili się nawet zawodnicy, którzy reprezentowali wrogie Manchesterowi barwy, tacy jak Joey Barton i Dietmar Hamann.

I kto ci zdefiniuje stwierdzenia takie jak "rażący faul" czy "rażące wykroczenie"? Raczej ciężko mówić o rażącym przypadkowym wykroczeniu. Tyle było w tym brutalności, co w przypadkowym nadepnięciu na ogon kotu.

Cytuj
Takie coś kwalifikuje się na faul, czy nie? Serio pytam.
Jasne. To było niecelowe zagranie, bo Diego Lopez niewątpliwie chciał trafić w piłkę i nie miał na celu uderzenia Vidicia. Serb wyskoczył najwyżej i trafił w piłkę, a bramkarz nieudolnie interweniował poza polem bramkowym, na terenie którego jest nietykalny. Oh, wait... Po jakiej sytuacji z boiska wyleciał Nani? To jest właśnie niekonsekwencja.

Cytuj
Przepisowe to też nie było, a przy tym wręcz niewyobrażalnie chamskie.
Arbiter przecież odgwizdał ofsajd, więc o co chodzi?
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2013, 18:36:40 wysłana przez Nederland »
" border="0

Offline RobSoN7

  • Kapitan reprezentacji
  • ****
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Polska
  • Wiadomości: 447
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 25.08.2009r.
  • ¡La vida es blanca!
  • Gram w: ...
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7466 dnia: Marzec 06, 2013, 18:51:25 »
 
 
Raczej nie - żeby było zabawniej, sam dostarczyłeś na to dowodu, bo doskonale widać, że podczas biegu Nani patrzy się na piłkę.
Przecież na tym filmiku było ewidentnie widać jak Nani przez krótką chwile spojrzał przed siebie.
 

Ten z Ibrą? Chyba sobie kpisz.

Tak jasne, bo nie mam co robić.

Skoro sędzia tak traktuje niebezpieczne zagrania, Arbeloa i Diego Lopez powinni wylecieć z boiska po pierwszej połowie, ale co tam. Konsekwencja wyszła z mody. Albo daje się kartki wszędzie, albo nigdzie.

Rzeczywiście Arbeloa z impetem wpakował się w Evre. Co do syutacji Diego Lopeza z Vidiciem widziałeś kiedykolwiek żeby bramkarz dostał za takie coś czerwoną kartkę ? Bo ja sobie nie przypominam.

Dobra ja odpuszczam, każdy ma swoje własne zdanie.

Offline rks.chuwdu

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location: Poznań
  • Wiadomości: 149
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.01.2012r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7467 dnia: Marzec 06, 2013, 19:15:35 »

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7468 dnia: Marzec 06, 2013, 19:23:22 »
Powołują się na polskiego sędziego (tak mi się wydaje - a jeśli nie, to po prostu na internautę-redaktora). Dobry chwyt, ale należy pamiętać, że to właśnie sędzia wykluczył z boiska Naniego.

Powołuje się na dokładne przepisy przecież, wiadomo, że fani United są wkur.wieni, bo każdy by był po takiej sytuacji, ale atakowanie sędziego o tę konkretną sytuację jest nie do końca fair, bo miał prawo kartkę tego koloru wyciągnąć.

Co innego ewidentny karny w końcówce, czy wcześniej brak czerwa dla Arbeloi za wejście w Evre, które było sporo groźniejsze, niż wejście Naniego.

Cytuj
Arbiter przecież odgwizdał ofsajd, więc o co chodzi?

O to

Spoiler for Hiden:
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline Gap12

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Biskupice
  • Wiadomości: 693
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 01.01.2010r.
  • Visca El Barca
    • Status GG
    • jawajezuickamix.dbv.pl
  • Gram w: ...
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7469 dnia: Marzec 06, 2013, 19:36:06 »
jak Ramos może być aż tak głupi nie mówię jakieś delikatne trzymanie za koszulkę przy tłoku w polu karnym,ale tutaj przecież któryś z sędziów musiał to widzieć.Sędziów może tylko tłumaczyć to,że Welbeck był na spalonym i w tej sytuacji chyba mieli rację.


Offline Bartek10

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sie 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1883
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 06.08.2008r.
  • Gram w: ...
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7470 dnia: Marzec 06, 2013, 21:01:25 »
Sensowne zdanie:
Spoiler for Hiden:
Portugalczyk dał pretekst do pokazania czerwonej kartki.Fakt mogła być żółta ale gdyby to była noga ugięta a ona była wyprostowana
2 miejsce w :
Typer Premiership 2010/2011, Typer Ligi Mistrzów 2011/2012, Typer Champions League 2012/13
3 miejsce w :
Typer Premiership 2009/2010, Typer Premiership 2011/2012, Typer Premiership 2012/2013, Typer MŚ 2010,Typer Primera Division 2012/2013

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7471 dnia: Marzec 06, 2013, 21:07:11 »
Przecież na tym filmiku było ewidentnie widać jak Nani przez krótką chwile spojrzał przed siebie.
No, kiedy było już za późno. Ewidentnie to Arbeloa widział, że Nani zamierza przyjąć piłkę. Poza tym, skoro sam mówi, że Portugalczyk go nie widział, nie widzę powodu, by mu nie wierzyć.

Cytuj
Tak jasne, bo nie mam co robić. 
Skoro do starcia Naniego z Arbeloą porównujesz wje_anie się przez Ibrahimovicia w wrestlingowym stylu w bramkarza rywali, to chyba jednak na prawdę nie masz co robić.

Cytuj
Rzeczywiście Arbeloa z impetem wpakował się w Evre. Co do syutacji Diego Lopeza z Vidiciem widziałeś kiedykolwiek żeby bramkarz dostał za takie coś czerwoną kartkę ?
A widziałeś kiedyś, żeby ktoś dostał czerwoną kartkę za przypadkowe zderzenie z piłkarzem, którego nawet nie widział i który nie był bez winy?
Abstrahuję od tego, że nigdy nie widziałem, żeby bramkarz przed polem bramkowym piąstkował rywalowi w głowę.

Cytat: pawlodar
Powołuje się na dokładne przepisy przecież, wiadomo, że fani United są wkur.wieni, bo każdy by był po takiej sytuacji, ale atakowanie sędziego o tę konkretną sytuację jest nie do końca fair, bo miał prawo kartkę tego koloru wyciągnąć.
Miał - zakładając, że w przepisach nie istnieje tzw. pierwiastek ludzki. W przytoczonych regułach przejawiają się stwierdzenia takie jak "rażący faul" czy "rażące wykroczenie". Wytłumaczysz mi, co dokładnie one znaczą? Nie wydaje mi się. Są niejasne, niedoskonałe. Nikt mi nie wmówi, że nieudane przyjęcie piłki, które zakończyło się zderzeniem z winy obu zawodników (gdyby Arbeloa nie przeciął toru ruchu szykującego się do "zgaszenia" piłki Naniego, bo żadnej kolizji by nie doszło) i faulem na żółtą kartkę, było rażącym wykroczeniem - zwłaszcza, że nie było w nim celowości ani złośliwości i to jest po prostu fakt, a nie żadne domysły.

Listkiewicz mówił, że dałby żółtą kartkę.

Przykra prawda jest taka, że nawet jeśli uznać czerwoną kartkę Naniego za słuszną, to w ramach bycia konsekwentnym Real powinien zgarnąć przynajmniej dwie (przynajmniej, bo Ramosowi ze dwie żółte by się zebrały). Summa summarum, za każdym razem wychodzi na jedno - że sędzia wypaczył wynik meczu. Naprawdę nie wiem, dlaczego niektórym fanom Realu tak ciężko to przyznać, skoro duża ich część już to zrobiła, a ci sami zażarci obrońcy tureckiego arbitra prawdopodobnie obsmarowywali błotem Wolfganga Starka 2 lata temu.

Swoją drogą, ja też mam kilka przepisów. Sądzę, że się wam spodobają:

"Jeżeli zawodnik zagra w niebezpieczny sposób podczas 'zwykłej' interwencji, arbiter nie powinien podejmować wobec niego żadnych dyscyplinarnych kroków. Jeżeli interwencja niesie za sobą ryzyko wystąpienia kontuzji u rywala, to zawodnik powinien otrzymać upomnienie. Jeżeli zawodnik poprzez swoją niebezpieczną interwencję pozbawia rywala okazji do zdobycia gola, to sędzia powinien pokazać mu czerwoną kartkę".

"Jako 'użycie nadmiernej siły' uważa się sytuację, gdzie zawodnik w wyraźny sposób nadużył siły (potrzebnej przy interwencji), przez co naraził rywala na odniesienie kontuzji. Zawodnik, który w sposób nadmierny użył siły powinien zostać wyrzucony z boiska".

"Pojęcie 'lekkomyślnie' oznacza, że zawodnik przy swoim zagraniu zupełnie zlekceważył niebezpieczeństwo oraz konsekwencje, jakie może nieść jego zagranie dla przeciwnika. Zawodnik, który postępuje lekkomyślnie powinien zostać upomniany".

Uwaga, apogeum beki:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Cytat: Bartek
Portugalczyk dał pretekst do pokazania czerwonej kartki.Fakt mogła być żółta ale gdyby to była noga ugięta a ona była wyprostowana
Jeżeli to była wyprostowana noga, to jestem ciekaw, jak autor tego tekstu robi skłony. Czekam na filmik instruktażowy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2013, 21:20:08 wysłana przez Nederland »
" border="0

Offline RobSoN7

  • Kapitan reprezentacji
  • ****
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Polska
  • Wiadomości: 447
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 25.08.2009r.
  • ¡La vida es blanca!
  • Gram w: ...
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7472 dnia: Marzec 06, 2013, 21:35:59 »
 "No, kiedy było już za późno. Ewidentnie to Arbeloa widział, że Nani zamierza przyjąć piłkę. Poza tym, skoro sam mówi, że Portugalczyk go nie widział, nie widzę powodu, by mu nie wierzyć."

Szkoda, że ten filmik został usunięty, bo w słowach do Ciebie nie przemówię.
Tyle z mojej strony.

Offline Bartek10

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sie 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1883
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 06.08.2008r.
  • Gram w: ...
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7473 dnia: Marzec 06, 2013, 21:47:23 »
Jeżeli to była wyprostowana noga, to jestem ciekaw, jak autor tego tekstu robi skłony. Czekam na filmik instruktażowy.
nom dobra lekko ugięta w kolenia ale w końcowej fazie była wyprotsowana
2 miejsce w :
Typer Premiership 2010/2011, Typer Ligi Mistrzów 2011/2012, Typer Champions League 2012/13
3 miejsce w :
Typer Premiership 2009/2010, Typer Premiership 2011/2012, Typer Premiership 2012/2013, Typer MŚ 2010,Typer Primera Division 2012/2013

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7474 dnia: Marzec 06, 2013, 21:49:01 »
Cytuj
Szkoda, że ten filmik został usunięty, bo w słowach do Ciebie nie przemówię.
Nie przemówisz, bo nie masz racji. Powyżej podałem nawet trzy przepisy - każdy z osobna brutalnie obala twoje zdanie.  W takich okolicznościach podążanie pod prąd jest już po prostu pogrążaniem się.
" border="0

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7475 dnia: Marzec 06, 2013, 21:51:01 »
Niektóre decyzje sędziowskie jebią mecze co rok, ale to się chyba nie zmieni... Piłka jak życie - momentami jest niesprawiedliwa. Można by było zrobić szybką analizę video jak w hokeju, bo już były takie pomysły, ale to jakoś nie pasuje do futbolu... :\
" border="0" border="0

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7476 dnia: Marzec 06, 2013, 21:59:21 »
Doszło do tego, że w głównej mierze irytują mnie nie wczorajsze błędy sędziego, a postawa niektórych fanów Realu, którzy idą w zaparte, choć od początku stoją na straconej pozycji. Nawet przepisy stoją przeciwko nim.
" border="0

Offline rks.chuwdu

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location: Poznań
  • Wiadomości: 149
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.01.2012r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7477 dnia: Marzec 06, 2013, 22:17:01 »
ten sam sędzia ;]
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7478 dnia: Marzec 06, 2013, 22:38:12 »
To już przesada. Jest po prostu słabym sędzią i tyle, nie ma co doszukiwać się jakichś uprzedzeń.
" border="0

Offline Palacio

  • Administrator
  • ***
  • Join Date: Mar 2009
  • location: Buenos Aires
  • Wiadomości: 27431
  • Dostał Piw: 300
  • Na forum od: 04.03.2009r.
    • Status GG
    • Steam
    • BOCA JUNIORS
  • Gram w: eFootball PES 2022
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7479 dnia: Marzec 06, 2013, 23:25:35 »
Nederland dzielnie z każdym walczy. Nie przepuści żadnego komentarza  ;D

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7479 dnia: Marzec 06, 2013, 23:25:35 »