Autor Wątek: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.  (Przeczytany 12938 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline newsman

  • Redaktor pesleague.pl
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2007
  • location:
  • Wiadomości: 5111
  • Dostał Piw: 60
  • Na forum od: 20.10.2007r.
PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« dnia: Lipiec 26, 2010, 09:47:28 »
jak dotąd Pro Evolution Soccer skupiał się na trzech prostych słowach: Zaprojektowane na Swobodę. Słowa, które pojawiały się w bardzo emocjonalnych artykułach prasowych, a które brzmiały bardziej niczym lista pobożnych życzeń fanów, niż wykaz zmian jakie zostały wprowadzone.

Jednak pomimo imponujących artykułów prasowych i bardzo dobrze wyglądających trailerów, w momencie gdy zasiadłem do najnowszej gry od Konami byłem raczej bardziej ostrożny w odczuciach, niż bezpodstawnie podekscytowany. Gdy tylko wybrałem drużynę i pobawiłem się ustawianiem taktyki, marzyłem aby odpowiedzią na moje pytania było "tak": czy wciąż mam do czynienie z tym samym mydleniem oczu jak przez kilka ostatni lat, czy raczej Pro Evolution Soccer 2001 naprawdę był zaprojektowany na swobodę?

Krótko mówiąc, odpowiedzią jest głośne "tak": możesz dosłownie "zagrać" piłkę gdzie tylko zechcesz. Jednakże, to nie jest gra, w którą możesz natychmiast docenić jej najmocniejsze strony: jej swobodę. Jest podobnie jak z innymi grami PES w przeszłości, trzeba trochę czasu aby się przyzwyczaić. Gra jako całość jest dużo wolniejsza niż poprzednie części PES z Nowej Generacji czy z PS2. To jest pierwsza rzecz jaką zauważysz podczas gry i może właśnie przez ten element miałem trochę problemów w moim pierwszym meczu.
Krótkie proste podania do obrońców wychodziły poza boisko, podczas gdy w poprzednich wersjach byłyby one zagrane prosto do nogi jak na auto-pilocie, jest to spełnienie postulatów Jon Murphy, aby SI dobrze ze sobą współpracowała. Podania w środku boiska były albo zbyt mocne, albo zbyt słabe i wejście w meczowy rytm było bardzo trudne. Pierwszy mecz przegrałem 2-0, nie mogłem dojść do ładu z tymi podaniami, ale z każdym kolejnym meczem przyzwyczajałem się bardziej do paska siły podania i wszystko zaczynało być bardziej proste. Podawanie stało się trochę bardziej dokładne, a tempo wyższe i z każdą chwilą sprawiało mi to coraz większą radość.

Animacje, samych podań, są tak zróżnicowane, że za każdym razem wydaje się, że jest to inna animacja, piłkarze używają bocznej strony stopy a także gdy piłka jest blisko wykonają podania zewnętrzną stroną stopy. Był jeden tak zachwycający moment, że nawet włączyłem pauzę i powtórkę, było to wtedy, gdy Veron wykorzystał cały swój ciężar by dośrodkować piłkę zewnętrzną stroną stopy: animacja ruchów jego ciała, a także sposobu w jaki wykonał wrzutkę była czymś czego do tej pory nie widzieliśmy w PES, było po prostu odjazdowe.

Wrzutki z autu są bardziej skuteczne i spowodują, iż gracze cofną się głęboko w obronie, aby zmniejszyć ryzyko złamania swoich szyków obronnych. Waga tego elementu jest wielka, a pasek siły rzeczywiście ułatwia określenie wysokości i odległości na jaką poleci piłka. Wprowadzenie tego paska siły dla wrzutek z autu jest kluczowym elementem z tego względu, że fani zabiegali o ten element już od dłuższego czasu. To niekoniecznie znaczy, że gracze mogą wykorzystać to zagranie podczas meczu, ponieważ trudno jest właściwie to wykonać, ale posłuż się tym elementem w odpowiednim momencie, a stanie się on niebezpieczną bronią w walce z Twoim przeciwnikiem.

Jak podano w kilku poprzednich testach gry, przycisk "X" może być również użyty jako zagranie na puste pole, ponieważ dzięki paskowi siły sami określamy jak daleko piłka będzie toczyć się po murawie. Podając piłkę na wolne pole na skrzydło gdzie pędzi już naprzód nasz skrzydłowy lub obrońca jest sporym zagrożeniem, tak samo jak podanie piłki na silniejszą nogę piłkarza z naszej drużyny. Na przykład , powiedzmy że chcesz wystawić piłkę do strzału Podolskiemu tuż na skraju pola karnego i możesz ją podać z dokładnością prawie do centymetra w kierunku jego lewej nogi, a gdzie w przypadku innej gry PES nie było to ani płynne ani dokładne.

Swobodne podania są ogromnym ulepszeniem dla serii i wydaje się, że Seabass i jego zespół przez długi czas pracowali nad nim tak, aby możliwe były podania od nogi do nogi. Wyobrażam sobie graczy, którzy stoczą ze sobą piękne walki w środku pola, a kiedy jeden z nich zdobędzie gola doceni to wielkie osiągnięcie, którego nie czuliśmy w PES już od paru lat, a które wraca w tym roku.

Jednakże, jest kilka bugów, które mam nadzieję zostaną poprawione przed wydaniem gry. Czasami szybkie podanie może w jakiś sposób natychmiast zwolnić, tak jakby piłka turlała się w wysokiej trawie, a wysokie piłki z rzutów wolnych wydają się lecieć zbyt wysoko i wisieć w powietrzu zbyt długo. Jednakże poza tymi uwagami nowy system podań oferuje swobodę jakiej jeszcze nie było w grze PES i czekam na nowe zagrania, które dzięki niemu będę mógł wykonać.


Źródło: REJESTRACJA lub LOGOWANIE
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2010, 10:42:06 wysłana przez maciek_pl »

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2010, 10:49:59 »
jak dla mnie może to byc bomba :D

Offline bartiveb

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 252
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.06.2009r.
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2010, 11:37:52 »
Faktycznie może być ciekawie. Co do tempa to ja właśnie preferuje bardziej wolny styl rozgrywania meczów , podobnie jak w realu lubie mieć swobode i czas na analize , więc tempo na plus ;)


Offline Indy22

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lip 2007
  • location:
  • Wiadomości: 261
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.07.2007r.
    • Inter
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2010, 11:57:25 »
Dla mnie kaszana :(
Ale wszystko wyjdzie w praniu.

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2010, 11:59:05 »
ja też cieszę się że gra jest wolniejsza:) wczoraj grałem z cescem mecz i takie gonienie R1 spod jednej bramy pod drugą nie ma dla mnie żadnego uroku, wolę jak gra jest wolniejsza i daje okazję do pomyślenia :) jak w szachach :D

Bugi7

  • Gość
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2010, 12:05:08 »
przeciez w confing bedzie ustawienie szybkosci meczu (chyba ze nie bedzie kitservera)

*ale widać, że PES działa ;d

Offline Lukaszeq

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Maj 2008
  • location:
  • Wiadomości: 872
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.05.2008r.
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2010, 12:53:40 »
przeciez w confing bedzie ustawienie szybkosci meczu (chyba ze nie bedzie kitservera)

*ale widać, że PES działa ;d
Tu nie chodzi o to że zawodnicy będą wolniej biegali :P ale że posłanie jednego podania nie otworzy każdej akcji do bramki. Wiadomo że jedną, dwie czy jakąś kontrę. Ale tu trzeba będzie porozgrywać by coś wypracować i bardzo dobrze.

Bugi7

  • Gość
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2010, 12:57:07 »
Tu nie chodzi o to że zawodnicy będą wolniej biegali :P ale że posłanie jednego podania nie otworzy każdej akcji do bramki. Wiadomo że jedną, dwie czy jakąś kontrę. Ale tu trzeba będzie porozgrywać by coś wypracować i bardzo dobrze.
Styl FC Barcelony ;], no i o to chodzi, i te siły podania  ::) trzeba przenieść się na pada  :P 8)

Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2010, 13:11:44 »
Na pada?, ja juz od pes 2008 gram na padzie ty na klawie pewnie grales hehe

Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2010, 13:20:33 »
Fajnie tylko szkoda że nikt z KONAMI nie da wywiadu i nie przedstawi nowość w sposób normalny zero informacji z ich strony powinni brać przykład z Ruttera ;)
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2010, 13:24:01 »
Fajnie tylko szkoda że nikt z KONAMI nie da wywiadu i nie przedstawi nowość w sposób normalny zero informacji z ich strony powinni brać przykład z Ruttera ;)

poczekaj troszku :) nie wszystko można umieścić w jednym artykule :)

Offline darko11221

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location: Polska
  • Wiadomości: 1210
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 31.12.2008r.
  • ..::Ac-Milan Forever::..
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 26, 2010, 13:48:12 »
Fajnie tylko szkoda że nikt z KONAMI nie da wywiadu i nie przedstawi nowość w sposób normalny zero informacji z ich strony powinni brać przykład z Ruttera ;)
Ten cały Tuner znaczy Rutter też nie powiedział na czym ma polegać to całe PRO PASSING więc czego chcesz.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
...:::Milan to najlepsza drużyna na świecie pozostałe  to tylko pionki:::...

Offline pesmaniac

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Maj 2008
  • location: Kg
  • Wiadomości: 1107
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.05.2008r.
    • Status GG
    • Fotochromy
  • Gram w: PES 6, PES 2013, FIFA 11
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 26, 2010, 13:51:51 »
ojjj.. coś czuję , że będzie bardzo ciekawie ;D <zaciera_rece> :P trza zacząć odkurzać pada :D szykuję się niezłe granie :D
\o/ Glory Glory Man United! \o/

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 26, 2010, 14:31:43 »
ja też cieszę się że gra jest wolniejsza:) wczoraj grałem z cescem mecz i takie gonienie R1 spod jednej bramy pod drugą nie ma dla mnie żadnego uroku, wolę jak gra jest wolniejsza i daje okazję do pomyślenia :) jak w szachach :D

będzie 5 opcji szybkosci gry w ustawieniach wiec każdemu jakiś się spodoba.Ja tak jak ty jestem za wolniejszą grą a nie na zapierda**** Ronaldo przez całe boisko......

Offline TureckiRumun

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 138
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 31.05.2009r.
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 26, 2010, 15:05:22 »
będzie 5 opcji szybkosci gry w ustawieniach wiec każdemu jakiś się spodoba.Ja tak jak ty jestem za wolniejszą grą a nie na zapierda**** Ronaldo przez całe boisko......

myślę że w tym jest duży plus dla konami wcześniejsze wersje często nie pozwalały na spokojne rozgrywanie tylko trzeba było ciskać tylko na bramkę przeciwnika, może konami zrobi tak aby gra polegała na podawaniu i szukaniu dogodnych sytuacji a nie rajdach bokiem

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 26, 2010, 15:11:43 »

myślę że w tym jest duży plus dla konami wcześniejsze wersje często nie pozwalały na spokojne rozgrywanie tylko trzeba było ciskać tylko na bramkę przeciwnika, może konami zrobi tak aby gra polegała na podawaniu i szukaniu dogodnych sytuacji a nie rajdach bokiem

z tego ci piszą gracze którzy grę testowali jest właśnie tak.

Offline cube

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sie 2008
  • location: Londyn
  • Wiadomości: 711
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 11.08.2008r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 26, 2010, 15:44:58 »
taaa... już to widzę, że nie będzie botów jak Messi, Ronaldo i Robben...już w 2010 miało ich nie być, będzie można jak zwykle wjechać w pole karne, tylko możliwe, że bez błędów animacji, zacinania się i przenikania....

C2Q Q6600 4x2.4GHz;Gigabyte S-series;Gigabyte GF GTX260 896MB;4GB DDR2 OCZ 800Mhz;Samsung 320GB, OCZ 600W;DVD LG;MODECOM STEP

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 26, 2010, 15:48:01 »
taaa... już to widzę, że nie będzie botów jak Messi, Ronaldo i Robben...już w 2010 miało ich nie być, będzie można jak zwykle wjechać w pole karne, tylko możliwe, że bez błędów animacji, zacinania się i przenikania....

nie będzie,dlatego że będzie 5 opcji szybkości gry,jedyną zagadką jest to jak będzie online ustawiony.

Offline SEBAKLEJ

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Maj 2007
  • location:
  • Wiadomości: 240
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.05.2007r.
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 26, 2010, 16:47:29 »
nie ma co sie narazie podniecac ---doswiadczenie z poprzednich zapowiedzi--- zobaczymy jak bedzie sie grało online bo to najwazniejsze --hejka

Offline unkas

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 486
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.03.2007r.
Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 26, 2010, 17:05:10 »
wow niesamowite sebas jest wspaniały super będą te podania już nawet mnie nie interesuje gra obrońców i bramkarza mając takie podania kurde co roku zachwycaliśmy się nowinkami prasowymi i oczywiście było coraz lepiej PES z roku na rok staje się coraz lepszy kurde gdyby nie to ze boli mnie  prawy łokieć grałbym w PESA non stop a tak już miesiąc nie uruchamiałem tej gry nie mogę się doczekać widziałem parę gameplayow jak obrońcy stoją w miejscu przepuszczając napastników ale przecież to jest futbol tak ma być zresztą to jest nie ważne  ważne są te świetne podania

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2011 – Głęboka analiza system podań.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 26, 2010, 17:05:10 »