Autor Wątek: Més que un club. Co i jak w Barcelonie?  (Przeczytany 60201 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline kamil18kks

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.02.2011r.
  • Gram w: ...
Odp: FCB by plumber#10. Abi wraca! Pytanie!
« Odpowiedź #220 dnia: Maj 07, 2012, 10:00:31 »
Co do przybliżenia sylwetek piłkarzy to bardzo fajny pomysł :D Teraz chciałbym zobaczyć przybliżenie sylwetki Xavi'ego ;) Co do meczu z Napoli to dostałeś srogie lanie, ale Napoli u siebie to niesamowicie silna drużyna ;)

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: FCB by plumber#10. Abi wraca! Pytanie!
« Odpowiedź #221 dnia: Maj 07, 2012, 10:18:27 »
Co do przybliżenia sylwetek piłkarzy to bardzo fajny pomysł :D Teraz chciałbym zobaczyć przybliżenie sylwetki Xavi'ego ;)
Dobra to dziś dodam mecz z Malagą, a potem może dziś dodam przybliżenie Xaviego ;).

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: FCB by plumber#10. Abi wraca! Pytanie!
« Odpowiedź #222 dnia: Maj 07, 2012, 13:58:19 »

Wydanie: 22



5 kolejka

CF Malaga 3-6 FC Barcelona


Statystyki klubów:

CF Malaga
Van Nisterlooy 8', Julio Baptista 39', Isco 90+'
Maresca 64', Eliseu 69', Fernandez 72'
Jaqunin 64', Cazorla 69', Baptista 72'
Zółta kartka: brak

Barcelona
Juan Mata 2', 17', 42', 77', Messi 11', Cesc Fabregas 52'
Drogba 86', Villa 86'
Sanchez 86', Juan Mata 86'
Zółta kartka: brak


.::Wielka strzelanina. Mata show!::.



Spotkanie z Malagą zapowiadało się ciekawie. Zespół z Ruudem Van Nisterlooyem w składzie poczynił ostatnio duże postępy i walczy aktualnie o Europejskie Puchary. W wyjściowym składzie Barcelony wyszedł długo oczekiwany Eric Abidal. Miejsce Davida Villi na lewym skrzydle zajął Juan Mata, który razem z nim walczy o tą pozycję. David w tym sezonie gra doskonale, ale Cruijjf chce dać mu trochę odpocząć. Spotkanie potoczyło się bardzo dobrze dla Barcelony ponieważ już w drugiej minucie do siatki trafił Juan Mata. Następnie jednak nie spodziewanie bramkę strzelił popularny Ruud Van Goal. Trzy minuty po tym trafieniu znowu z gola cieszyła się drużyna gości, a tą radość dał Lionel Messi. W 17 minucie było już 3-1 dla Blaugrany, a drugą bramkę w tym spotkaniu ustrzelił Juan Mata. Wydawało się, że już w pierwszej połowie nie padnie żadna bramka, ale obydwa zespoły trafiły po jednym razie do siatki, a uczynili to Baptista i Mata, który zaliczył klasycznego hat-tricka. Po przerwie do siatki dwa razy trafiła Barcelony dokładniej byli to Cesc Fabregas i Juan Mata. Bramkę na 3-6 strzelił środkowy pomocnik Malagi – Isco. Tak więc wielka strzelanina z udziałem Barcy jest faktem tym razem Duma Katalonii strzeliła aż sześć goli co rzadko zdarza się w dzisiejszym futbolu. Wspaniałe zawody rozegrał Juan Mata i z pewnością to on teraz będzie pierwszym wyborem Cruijffa. Teraz czeka nas mecz w Copa del Rey w drugiej rundzie z Realem Betis. Mecz rozgrywany będzie na Camp Nou więc szansę gry dostaną rezerwowi gracze klubu z jednego z największych stadionów piłkarskich na całym świecie.

Skład CF Malaga: Kameni - Jesus Gomez - Demichelis - Mathijsen - Monoreal - Toulalan - Isco - Santi Cazorla - Jaquin - Julio Baptista - Van Niesterlooy  
Skład FC Barcelona: Diego Alves - Daniel Alves - David Luiz - Puyol(C) - Abidal - Xavi - Iniesta - Cesc Fabregas - Juan Mata - Messi - Alexis Sanchez


Piłkarz meczu:



Juan Mata - Jak wiemy na samym początku Mata nie był pierwszym wyborem Johana Cruijjfa, ale takim występem z pewnością zyskał zaufanie nowego trenera Barcelony. W tym meczu pobił swoje wszelkie rekordy i strzelił najwięcej goli w tym sezonie w jednym meczu czyli cztery. Jak na razie pobił Messiego, Drogbę czy Villę więc same sławy. Gdyby nie on to Duma Katalonii by dzisiaj przegrała, ale grał i to wspaniale. Zobaczymy czy utrzyma tą formą w następnych spotkaniach. Co powiedział sam piłkarz po meczu? Poniżej prezentacja jego wypowiedzi. Wywiad przeprowadzał dziennikarz popularnej gazety - marca:



Przetłumaczone na język polski przez Mateusza Borka:
"Jestem bardzo zadowolony z mojego występu szczerze mówiąc to również jestem zaskoczony bo nie grałem do tej pory dużo. Jestem pewny, że stać mnie na więcej ponieważ czym więcej się gram tym lepiej się gra <śmiech>. Teraz czeka nas mecz w Copa del Rey jednak tutaj trener da szansę młodszym mniej grającym piłkarzom. Ja jednak chciałbym zagrać w tym spotkaniu bo jestem w gazie i może trener da mi szansę <śmiech>. Liczę na kolejne zwycięstwa mojego klubu oraz wierzę w mocny doping naszych kibiców bo to bardzo mocno pomaga. Pozdrawiam wszystkich kibiców Barcelony <śmiech>.


Pierwsza "10" La Liga po 5 kolejkach.



PS. Podoba się ten styl czy lepszy ten z meczu z Napoli? Proszę o wasze opinie w komentarzach lub ankiecie. Ten następny mecz w Copa del Rey nie będzie opisany będę opisywał tylko półfinały i finał. Ok? Bo nie chcę Was zanudzać takimi spotkania wyniki będę podawał w opisie następnego spotkania. Wiele osób tak robi dlatego też zdecydowałem się na to ;).
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2012, 14:36:45 wysłana przez plumber#10 »

BlaugranaFan

  • Gość
Odp: FC Barcelona by plumber#10. .::Wielka strzelanina. Mata show!::.
« Odpowiedź #223 dnia: Maj 07, 2012, 14:10:51 »
Ten styl według mnie o wiele lepszy. Co do meczu z Malagą to wspaniałe widowisko ;).

Offline Robin

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2012
  • location: Polska
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.04.2012r.
  • Niedługo znowu szkoła...
Odp: FC Barcelona by plumber#10. .::Wielka strzelanina. Mata show!::.
« Odpowiedź #224 dnia: Maj 07, 2012, 14:12:27 »
9 goli i to trzy rywala Barcy to się rzadko zdarza!

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Barcelona by plumber#10. .::Wielka strzelanina. Mata show!::.
« Odpowiedź #225 dnia: Maj 07, 2012, 15:15:48 »
Widzę, że nadal musisz się na mnie wzorować, nawet kurde robisz część na taki kolor a część na taki ale dobra przymknę oko, na gwiazdki masz pozwolenie ;). Co do spotkania no to dziewięć bramek i sześć twoich, piękny spektakl w którym każdy mógł strzelić gola, bohaterem został Mata, którego nihuhu nie widzę w realnym świecie w Barcelonie ale ja mam Wright-Phillipsa więc nie jest lepiej :D. Powodzenia!

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: FC Barcelona by plumber#10. .::Wielka strzelanina. Mata show!::.
« Odpowiedź #226 dnia: Maj 07, 2012, 15:21:04 »
Widzę, że nadal musisz się na mnie wzorować, nawet kurde robisz część na taki kolor a część na taki ale dobra przymknę oko, na gwiazdki masz pozwolenie ;). Co do spotkania no to dziewięć bramek i sześć twoich, piękny spektakl w którym każdy mógł strzelić gola, bohaterem został Mata, którego nihuhu nie widzę w realnym świecie w Barcelonie ale ja mam Wright-Phillipsa więc nie jest lepiej :D. Powodzenia!
Do transferu Maty do Barcy miało już dojść już kiedyś więc według mnie to realności trochę w tym jest ;). Co do tych kolorów to wiesz kusiło mnie to, ale postanowiłem użyć jednak innych kolorów ;). Dzięki, że przymykasz na to oko, ale przecież i tak już zmieniłem dużo rzeczy w porównaniu do Twojej kariery o czym już wspominałeś :D.

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
Odp: FC Barcelona by plumber#10. .::Wielka strzelanina. Mata show!::.
« Odpowiedź #227 dnia: Maj 07, 2012, 15:25:43 »
No Mata pokazał klasę z Malagą, super zawodnik. Ja bym mu dał inny numerek, ten jest za wysoki ( 18 ).

Ten styl jest jeszcze fajniejszy, dlatego zagłosowałem na ten z Malagą .

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: FC Barcelona by plumber#10. .::Wielka strzelanina. Mata show!::.
« Odpowiedź #228 dnia: Maj 07, 2012, 18:26:51 »

Wydanie: 23



6 kolejka

FC Barcelona vs RCD Espanyol


Statystyki klubów:

Barcelona

Skład FC Barcelona: Mino - Montoya - Barta - Muniesa - Kiko - Affelay - Roberto - Thiago - Jorbi Alba - Juan Mata - Tello

Jordi Alba 8', Yaya Toure 90+'
Yaya Toure 33'
Sergi Roberto 33'
Zółta kartka: brak


RCD Espanyol

Skład RCD Espanyol: Alvarez - Mattoni - Amat - Moreno - Didac - Sanchez - Marquez - Garcia - Albin - Uche - Pandani

brak
Joan Verdu 70', Javi Lopez 70'
Sergio Garcia 70', Kalu Uche 70'
Zółta kartka:brak



.::Zwycięstwo w derbach w mocno rezerwowym składzie. Messi na ławce!::.



Przed tym spotkaniem Barcelona rozegrała mecz w Copa del Rey. Klub z Katalonii wygrał spokojnie 3-0 z Realem Betis. Betis to zespół, który zmierzył się z Barcą już w tym sezonie, a dokładniej w pierwszej kolejce Ligi BBVA. Dobrze, a teraz już do derbów Barcelony, które były nudne. Cruijjf ze względu na mecze reprezentacyjne musiał postawić na słabszy skład ponieważ najważniejsi piłkarze muszą odpocząć przed meczem drugiej kolejki Champions League z Villarrealem. W tym spotkaniu okazje występu mieli tacy zawodnicy jak – Kiko, Muniesa, Barta, Montoya czy Roberto. Może tez z powodu słabego zgrania piłkarzy z Camp Nou mecz był tak nudny i padły w nim tylko dwie bramki co w porównaniu do spotkania z Malagą jest niebem, a ziemią. Szybko gola strzelił Jorbi Alba, który dzisiaj grał na nietypowej dla siebie pozycji – prawego pomocnika. Alba trafił do siatki już w 8 minucie meczu. W 33 minucie doszło do nie groźnej kontuzji Sergiego Roberto. Mimo małego urazu nie warto było ryzykować i jego miejsce na boisku zajął Yaya Toure. Ten ruch okazał się strzałem w dziesiątkę ponieważ Toure ewidentnie był najlepszym zawodnikiem meczu. Ostateczny wynik ustalił bramką w doliczonym czasie drugiej części spotkania piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej – Yaya Toure. Tak więc zwycięstwo Barcy faktem i co najważniejsze nie było straconego gola może taka obrona jest kluczem do zwycięstwa?

Piłkarz meczu:



Yaya Toure - Zagrał bardzo dobre spotkanie po wejściu z ławki. Strzelił bramkę, która potwierdziła zwycięstwo Blaugrany. Uczestniczył w wielu akcjach Barcelony, a właściwie sam je rozpoczynał. Z taką formą podobnie jak Mata ma szansę na wdarcie się do pierwszego składu. Co powiedział sam piłkarz po meczu? Dostał on od nas siedem gwiazdek na dziesięć możliwych co jest ogólnie dobrym wynikiem. Poniżej prezentacja jego wypowiedzi. Wywiad przeprowadzał dziennikarz popularnej gazety - marca:



Przetłumaczone na język polski przez Mateusza Borka:
"Bardzo się cieszę, że dostałem szansę gry bo na początku nie byłem preferowany do występu w pierwszym składzie. Szkoda kolegi, ale zawsze wypadek jednego to szansa dlatego drugiego czyli dla mnie <śmiech>. Teraz mecz w Champions League i trzeba go wygrać bo na razie nie jest za wesoło".
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2012, 18:33:08 wysłana przez plumber#10 »

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
Spokojnie wygrałeś w Pucharze Króla. Gole Alby i Yayi bardzo mnie cieszą.

Dlaczego w składzie jest Messi skoro siedział na ławce ?

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Spokojnie wygrałeś w Pucharze Króla. Gole Alby i Yayi bardzo mnie cieszą.

Dlaczego w składzie jest Messi skoro siedział na ławce ?
ojj składy mnie się pomyliły teraz poprawione ;).

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
No widać trener chciał oszczędzać zespół na pojedynek z Villarealem w Lidze Mistrzów. To dobre rozwiązanie, bo po co przemęczać skład, przed ważnym spotkaniem. Rezerwy dały radę i wygrywacie derby. Ten styl lepszy.

Offline VivaCarnival

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.04.2012r.
nieprawdopodobne notujesz wyniki. bramki sypią się niczym grad, fajnie się gra przy takich emocjach. piszesz też fantastycznie i to nie jest komentarz na odpieprz się, bowiem wnikliwie przeczytałem 3 posty wstecz.

Offline kamil18kks

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.02.2011r.
  • Gram w: ...
Dobre spotkanie zagrał rezerwowy skład w meczu z Espanyolem. Rezerwy dostały szanse ze względu na powołania piłkarzy do reprezentacji, a w zasadzie zmęczenia z tego powodu. Yaya Toure zagrał dobry mecz po wejściu na plac gry. Strzelił gola w doliczonym czasie ustalając wynik. Co najważniejsze - nie straciłeś gola w tym meczu :)

Offline Przemek112

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 466
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2010r.
  • Gracias Raul ! ♥
Dobrze ,że rezerwowy skład poradził sobie w takim meczu. Szkoleniowiec dał odpocząć graczom przed ważniejszymi meczami. ;) Yaya Toure zrobił w tym meczu co do niego należało. Dobrze ,że wrócił na Camp Nou. :P Jak Messi posiedzi jeszcze trochę na ławce to chyba nic się nie stanie :D :D

Offline Santi6

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.03.2011r.
  • Uwierz w swoje marzenia! - one są sensem życia...
Spokojny mecz, spokojna wygrana. Nie atakowaliście jakoś specjalnie i nawet to wystarczyło aby wygrać w małych derbach Barcelony.
Messi zasiadł na ławce, ale i tak nie dostał szansy gry. ;)

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.

Wydanie: 24


Kolo Toure w styczniu na Camp Nou!



Jak poinformowała nas oficjalna strona FC Barcelony klub z Katalonii dokonał wzmocnienia w obronie. Nowym piłkarzem drużyny prowadzonej przez Johana Cruijjfa będzie Kolo Toure czyli brat grającego już w drużynie wielokrotnego mistrza Hiszpanii - Yaya Toure. Starszy z braci Toure kosztował nie całe 20 milionów euro co jest niezbyt wygórowaną kwotą. Zobaczymy czy ten transfer zda egzamin bo jak już wielu mówiło Barcelonie przyda się wzmocnienie w środku obrony, tak więc jest.

Kilka słów o piłkarzu reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej:



Kolo Habib Touré – piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej grający na pozycji środkowego obrońcy. W reprezentacji swojego kraju zaliczył blisko dziewięćdziesiąt występów, strzelając pięć bramek. W kadrze zadebiutował w roku 2000. Swoją karierę zaczynał w roku 2000 w juniorskim zespole ASEC Abidżan. Dwa lata później, przeszedł do Arsenalu. 29 lipca 2009 roku podpisał kontrakt z Manchesterem City. Touré zajął także w plebiscycie na najlepszego piłkarza Arsenalu trzecie miejsce zaraz po Gilberto Silvie i Cescu Fàbregas. Rozgrywki w sezonie 2006/07 zakończył z trzydziestoma ligowymi występami, jednym pucharowym oraz dziesięcioma w europejskich pucharach. Od stycznia 2013 roku będzie piłkarzem FC Barcelony.

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: FC Barcelona by plumber#10. 6 kolejka Primera Division. Transfer ciekawy.
« Odpowiedź #237 dnia: Maj 07, 2012, 22:06:28 »
mimo rezerwowego nieco składu, ogrywasz w derbach Espanyol. klasa zespołu sama w sobie.Toure dał  dobrą zmianę. oczywiście Yaya. Widzę, że kolejny posiadacz tegoż nazwiska zawita u ciebie. sądzę, że to dobre wzmocnienie nienajlepszej defensywy Blaugrany. Przemawia za nim ogromne doświadczenie, a 20 mln za takiego gracza to raczej pieniądze błache.

Offline Shoushan

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lut 2012
  • location:
  • Wiadomości: 40
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 16.02.2012r.
  • Inaczej mesajah.
Odp: FC Barcelona by plumber#10. 6 kolejka Primera Division. Transfer ciekawy.
« Odpowiedź #238 dnia: Maj 08, 2012, 13:37:38 »
No, brat Yaya dołączy to składu, to dobry ruch. Ci dwaj zawodnicy będą piekielnie zgrani, co Wam tylko pomoże ;)

BlaugranaFan

  • Gość
Odp: FC Barcelona by plumber#10. 6 kolejka Primera Division. Transfer ciekawy.
« Odpowiedź #239 dnia: Maj 08, 2012, 15:07:58 »
Dobry transfer, planujesz jeszcze jakieś transfery? ;)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: FC Barcelona by plumber#10. 6 kolejka Primera Division. Transfer ciekawy.
« Odpowiedź #239 dnia: Maj 08, 2012, 15:07:58 »