Autor Wątek: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 1210418 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline 87sylwko87

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location:
  • Wiadomości: 38
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.12.2013r.
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6340 dnia: Marzec 27, 2014, 20:06:25 »
a jaki kolwiek termin jest podany kiedy wyjdzie cos na pc ?

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6341 dnia: Marzec 27, 2014, 20:09:02 »
a jaki kolwiek termin jest podany kiedy wyjdzie cos na pc ?
konami twierdzi że wyszedł wczoraj pacz 1.08 tylko gdzie on jest to c.uj go wie...
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline Maczeti

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 17
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2009r.
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6342 dnia: Marzec 27, 2014, 23:06:03 »
Dawno nie zaglądałem, ale muszę gdzieś napisać bo mnie krew zalewa jak gram z kimś mecz on-line competition wygrywam i nagle frajer w ostatnich minutach robi coś, że połączenie się zrywa i meczu nie zalicza. Akurat dziś był to niejaki "kazik", po prostu żenada.
Nie mówiąc już o taktyce: " rozpoczynam mecz wybieram gościa co biegnie do przodu podaje i ten lobem pokonuje bramkarza"

Tyle dziękuję i już mi trochę lepiej

Offline Prince Vegeta

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Południe
  • Wiadomości: 324
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 13.06.2013r.
  • Chelsea London
    • Status GG
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6343 dnia: Marzec 28, 2014, 13:49:10 »
Dawno nie zaglądałem, ale muszę gdzieś napisać bo mnie krew zalewa jak gram z kimś mecz on-line competition wygrywam i nagle frajer w ostatnich minutach robi coś, że połączenie się zrywa i meczu nie zalicza. Akurat dziś był to niejaki "kazik", po prostu żenada.
Nie mówiąc już o taktyce: " rozpoczynam mecz wybieram gościa co biegnie do przodu podaje i ten lobem pokonuje bramkarza"

Tyle dziękuję i już mi trochę lepiej

Spoko, jeszcze rok, dwa i nie będziesz się o to musiał martwić, bo PESa już nie będzie na rynku. Teraz tak czytam dane sprzedaży Konami i są porażające, PES 14 zaliczył spadek sprzedaży o ponad 1.8 miliona kopii w porównaniu z rokiem ubiegły i miał 3.7 miliona kopii w rękach graczy Nie wiadomo ile było zwrotów, ale mówi się, że od 8% do 19%. Także jeśli Konami nie weźmie się do roboty, to pożegnamy się z tą grą, gdyż produkcja będzie nieopłacalna.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

winningelevenblog.com/blog/pes-year-on-year-sales-down-by-1-8-million-units/

+ Asim Tanvir via Twitter.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6344 dnia: Marzec 28, 2014, 14:40:44 »
Konami ma swój plan strategiczny na lata, a uwagi graczy są brane z przymrużeniem oka.
Ta firma nie potrafi robić gier na obecne czasy, stawiając na siłę nacisk na grafikę i pierdo**** twarze.
Mądrych tam nie ma.

Ale to wiadomo nie od dziś.

Offline Taube

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2013
  • location: Poznań
  • Wiadomości: 49
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.11.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017.
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6345 dnia: Marzec 28, 2014, 18:05:34 »
kazda gra ma swoje zalety i wady . konami zawsze stawia na duzy realizm i ta zaleta zawsze zmiataja fife z powierzchni ziemi ale tez stawiaja na dobra grafike . patrzac na wersje 2014 przy wypuszczeniu nastepnej czesci powinni poprawic wyrazne bledy lub dziwne zachowania bramkarzy i nieraz obroncow
I Love Pes. Galacticos forever! HM!

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6346 dnia: Marzec 28, 2014, 18:07:57 »
To prawda ta firma zachłysnęła się przed laty tym że mieli gameplaj i ludzie to brali mimo braków wszedzie indziej. Teraz chyba nawet fani zaczynają mieć ich gdzieś po dobrych kilku latach odgrzewania silnika i amatorszczyźnie z nowym.
Logicznie patrząc nowych klientów nie zdobędą starsi są coraz bardziej znużeni i jeśli tylko zdobędą się na wysiłek przesiadki uciekają do konkurencji.

W tej grze mało jest realizmu pilka nie polega na wpadaniu na siebie lub ciaglych zapasach. Kiedy wydawalo sie ze w 13 jest juz wiele rzeczy na dobrym torze w 14 zamiast poprawic gameplaj spieprzyli po calosci to co bylo dobre od sterowania po AI , na strzalach konczac.  Teraz zrobil sie taki arcade taktyka juz kompletnie sie nie liczy suwak w ta czy w tamta, wazne by zastawic bramke drwalami i czekac na kontry.
Przemalowali swojego starego poloneza wstawili nowy silnik zamienili  siedzenia i udaja ze jest nowy samochod, szkoda że nie za bardzo ten nowy nadaje sie do jazdy.


Mam nadzieje że kiedyś ktoś odkupi markę od japończyków albo zwolnią cały odział odpowiedzialny za ostatnie pesy.
Gorzej być już nie może.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2014, 18:14:57 wysłana przez pavulon666 »

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6347 dnia: Marzec 28, 2014, 18:35:57 »
@Tube

Realizm realizmem. W jeden rok można zdziałać więcej niż w 5 lat. Ale firmy muszą na czymś zarabiać.
Z edycją na edycje coś nowego jest wprowadzane, grafika to nie podstawa. PES6 nie miał grafiki, był prosty ale dynamicznie i ciekawie się grało, ludzie to polubili.

Jest realistycznie względem np. PES 6 czy PES2008 lecz błędów jest strasznie wiele. Niedopracowane elementy. Bardzo źle rozmyślny interfejs gry (strasznie dziecinny i cukierkowy). Opcji konfiguracji jest bardzo mało, na każdym szczeblu. Do tego gra nie daje nam pełnej ingerencji w gameplay który po za "realizmem ruchów" i "zachowań graczy" nic nie daje bo jest zbyt przeskryptowany śmieciami. Online kuleje z edycji na edycję.

Można by o tym pisać i pisać. Nie ma gier idealnych, co każdemu dogodzą, tylko że pomysły i programiści są nie na miejscu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2014, 18:39:07 wysłana przez Mahadew »

Offline Fabek9

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Mar 2012
  • location:
  • Wiadomości: 291
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.03.2012r.
  • Gram w: Pes
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6348 dnia: Marzec 28, 2014, 21:03:00 »
Tej grze brakuje wiele rzeczy. I tak naprawdę to oni powinni wziąć się do roboty od początku wydania 14, a nie wydawaniem kolejnych DLC czy patchy. KONAMI do roboty i tyle.

Offline Prince Vegeta

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Południe
  • Wiadomości: 324
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 13.06.2013r.
  • Chelsea London
    • Status GG
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6349 dnia: Marzec 28, 2014, 21:38:44 »
kazda gra ma swoje zalety i wady . konami zawsze stawia na duzy realizm i ta zaleta zawsze zmiataja fife z powierzchni ziemi ale tez stawiaja na dobra grafike . patrzac na wersje 2014 przy wypuszczeniu nastepnej czesci powinni poprawic wyrazne bledy lub dziwne zachowania bramkarzy i nieraz obroncow

Ta gra nie potrzebuje naprawy błędów, tylko kompletnego restartu, tak jak Tomb Raider.
Konami powinno odpuścić PESa 2015 i zacząć wszystko od początku, a nie zmienić silnik graficzny, dodać nowe animacje i macie, grajcie, tak jak obecnie nam serwują.
Od lat ta gra ma te same błędy i od lat wmawiają nam, że w tym roku będzie lepiej, a jest tak samo lub gorzej. W rok stracili 2 miliony nabywców, a w takim tempie ta gra umrze śmiercią tragiczną w ciągu dwóch lat, wszystko przez lenistwo i skąpstwo japońców.

Offline MGS

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 289
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 14.10.2011r.
  • Gram w: PES 2019
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6350 dnia: Marzec 29, 2014, 12:14:34 »
Ta gra nie potrzebuje naprawy błędów, tylko kompletnego restartu, tak jak Tomb Raider.
Konami powinno odpuścić PESa 2015 i zacząć wszystko od początku, a nie zmienić silnik graficzny, dodać nowe animacje i macie, grajcie, tak jak obecnie nam serwują.
Nowy silnik jest takim restartem w swiecie gier sportowych. Dobrze, ze sie wkoncu za to zabrali. Na poprzednie edycje nie dalo sie juz patrzec. Oczywiscie w innych aspektach dalej bieda, a nawet regres, ale solidny fundament juz jest.

Cytuj
W rok stracili 2 miliony nabywców
Trudno powiedziec. Ja bym to wiazal z premiera GTA5. Nawet fifa zanotowala spadek o 25%.

Offline Prince Vegeta

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Południe
  • Wiadomości: 324
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 13.06.2013r.
  • Chelsea London
    • Status GG
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6351 dnia: Kwiecień 05, 2014, 11:29:46 »
W kwietniowym PS Plus dostaliśmy w ramach amonamentu właśnie Pro Evo 14 oraz Sly Cooper i pomyślałem, że ściganę na PS3 i zobaczę jak ta gra wygląda po pół roku odkąd ostatni raz w nią grałem na PC. Teraz żałuję prądu na ten chłam, zmieniło się tylko to, że dodali twarze, piłki, korki i dwa stadiony, a gameplay jak był beznadziejny, tak nadal jest i konkretnie obrzydził mi tę grę.
Gracze nadal ruszają się jakby ważyli po 130 kilo, a zwrotni są jak ciężarówki. To pierwszy PES w mojej karierze, gdzie nie czuję żadnej radochy z gry, tylko nerwowość, z każdym meczem wkurzam się bardziej, nawet gdy wygram ten mecz. Bramkarze to nadal idioci, gra ciałem za pomocą prawej gałki to kompletna porażka, utrudnia to grę niesamowicie, szybkość zawodników nie ma żadnego znaczenia, a w online to mało kto w ogóle gra. Po prostu za dużo tego dla mnie.

Offline Dortox12345

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2013
  • location:
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.03.2013r.
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6352 dnia: Kwiecień 05, 2014, 18:58:01 »
Według mnie gra posiada dużo błędów, ale są w niej również plusy np. twarze, stadiony (może jest ich mało w Pesie 14, ale trzeba powiedzieć że są naprawdę bardzo dobrze wykonane).

Offline RVN

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 338
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 14.12.2009r.
  • Billie jean is not my lover ;)
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6353 dnia: Kwiecień 05, 2014, 21:15:09 »
Według mnie gra posiada dużo błędów, ale są w niej również plusy np. twarze, stadiony (może jest ich mało w Pesie 14, ale trzeba powiedzieć że są naprawdę bardzo dobrze wykonane).



Też mi plusy:) Stadiony to ja mam w Pesie 2013 i jest ich nawet więcej, twarze bardziej podobają mi się z poprzednich odsłon przynajmniej nie były w DLC. Jedynym plusem czternastki to animacje, które są dużo lepsze niż były i nowy silnik, który prosił się o zmianę od dobrych kilku lat i tyle mogę dobrego powiedzieć o PESIE 2014.

Offline thomson72

  • Junior
  • *
  • Join Date: Kwi 2013
  • location: Polska
  • Wiadomości: 107
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 07.04.2013r.
  • 8 Liga Mistrzów
  • Gram w: PES 2017
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6354 dnia: Kwiecień 05, 2014, 21:34:11 »
Minus
- zachowanie bramkarzy, loby z metra itp.
- Zachowanie obrońców a raczej jego brak
- nowa technika strzału (mam wył. używam podstawowej opcji), opóźnienie strzału o ok 1 sekundy - nie wiem po co to wprowadzili
- wieczne uaktualnianie, okaże się że gra jaką chcieli wypuścić Japończycy wyjdzie ostatnią aktualizacją we wrześniu 2014 dzień przed premierą 2015...
- Jak może nie być zespołów typu Borussia? A jak już wprowadzili to skład wzięli chyba z jakieś gazety bo nic się nie zgadza.
- w trybie online nie można kupić np. Kehla z Borussi albo   Weidenfellera nie istnieje dla Pesa- fakt grał tylko w finale jakieś LM w 2013 ale kto to pamięta...

PLUSY!!!
Nie mogę się przekonać do Fify dlatego gram w Pesa...

Offline megabot00

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.09.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6355 dnia: Kwiecień 06, 2014, 08:12:37 »
Minus
- zachowanie bramkarzy, loby z metra itp.
- Zachowanie obrońców a raczej jego brak
- nowa technika strzału (mam wył. używam podstawowej opcji), opóźnienie strzału o ok 1 sekundy - nie wiem po co to wprowadzili
- wieczne uaktualnianie, okaże się że gra jaką chcieli wypuścić Japończycy wyjdzie ostatnią aktualizacją we wrześniu 2014 dzień przed premierą 2015...
- Jak może nie być zespołów typu Borussia? A jak już wprowadzili to skład wzięli chyba z jakieś gazety bo nic się nie zgadza.
- w trybie online nie można kupić np. Kehla z Borussi albo   Weidenfellera nie istnieje dla Pesa- fakt grał tylko w finale jakieś LM w 2013 ale kto to pamięta...

PLUSY!!!
Nie mogę się przekonać do Fify dlatego gram w Pesa...
Fifa zdobyła licencje na Borussię na wyłączność i trzeba będzie poczekać jak się skończy :(

Offline Prince Vegeta

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Południe
  • Wiadomości: 324
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 13.06.2013r.
  • Chelsea London
    • Status GG
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6356 dnia: Kwiecień 06, 2014, 12:11:58 »
Fifa zdobyła licencje na Borussię na wyłączność i trzeba będzie poczekać jak się skończy :(

Tylko jak skończy się licencja EA na Borussie, to ta będzie już walczyć o 10 miejsce w Bundeslidze, Lewandowski odejdzie, Piszczek wierzę, że też, Hummels kto wie, Reus też jest na liście kilku najsilniejszych klubów, więc jeśli BVB trafi za te 2, 3, 4 lata do PES-a, to i tak nie będzie to nic nadzwyczajnego.

Offline Fabek9

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Mar 2012
  • location:
  • Wiadomości: 291
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.03.2012r.
  • Gram w: Pes
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6357 dnia: Kwiecień 06, 2014, 14:53:14 »
Tylko jak skończy się licencja EA na Borussie, to ta będzie już walczyć o 10 miejsce w Bundeslidze, Lewandowski odejdzie, Piszczek wierzę, że też, Hummels kto wie, Reus też jest na liście kilku najsilniejszych klubów, więc jeśli BVB trafi za te 2, 3, 4 lata do PES-a, to i tak nie będzie to nic nadzwyczajnego.

W sumie racja. Ale i tak Bundesliga powinna być w pesie, chociaż na takiej licencji jak angielska jest.

Offline Prince Vegeta

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Południe
  • Wiadomości: 324
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 13.06.2013r.
  • Chelsea London
    • Status GG
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6358 dnia: Kwiecień 06, 2014, 20:31:23 »
W sumie racja. Ale i tak Bundesliga powinna być w pesie, chociaż na takiej licencji jak angielska jest.

Bundesliga nawet bez oryginalnych strojów, nazw klubów, herbów, a co najlepsze nawet bez prawdziwych nazwisk graczy nie może być dostępna w PES-ie, gdyż EA podpisało z Bundesligą bardzo restrykcyjną umowę i Konami nie ma w tej kwestii żadnych praw niestety. Dziwię się, że nie podpisali takiej samej z Premier League, choć jak znam EA, to kwestia nowej umowy i litości w stosunku do japończyków.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6359 dnia: Kwiecień 06, 2014, 20:36:44 »
Skoro tak to wielka szkoda, powiedzcie co temu biednemu PES-owi zostało ?  :'(
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6359 dnia: Kwiecień 06, 2014, 20:36:44 »