Ankieta

Co osiągnie Barcelona w sezonie 2016/17?

Mistrzostwo Hiszpanii
2 (20%)
Puchar Króla
1 (10%)
Ligę Mistrzów
2 (20%)
Tryplet (LM,La Liga, CdR)
2 (20%)
Nic
3 (30%)

Głosów w sumie: 10

Autor Wątek: FC Barcelona by MichuVeB | Odcinek 114.  (Przeczytany 85716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #32 Transferowy zawrót głowy cz. 2
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 29, 2014, 14:02:08 »
Z tym Suarezem to wymśl coś sam... no najlepiej jakaś kontuzja ;) Terminarz gra najmniejszą rolę.
Co do transferów to od początku mi się podobają i będę teraz kibicował im, aby jak najlepiej się zaaklimatyzowali. Gundogan to mój ulubieniec z kariery Borussią i mogę Ci go jedynie polecić, ale czy Borussia naprawdę go puści

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #32 Transferowy zawrót głowy cz. 2
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 29, 2014, 17:51:54 »
Odcinek 34.

Spoiler for Hiden:
Takie pytanko czy przeszłoby gdybym sprzedał Suareza (ze względu na ten śmieszny ban w Fifie) i kupił jakiegoś rasowego napastnika?

Ilkay Gundogan oficjalnie zawodnikiem Blaugrany.


Transfer na Twitterze potwierdził oficjalny kanał FC Barcelony. Gundogan ma na Camp Nou podpisać czteroletni kontrakt i zarabiać rocznie sześć milionów euro. Piłkarz poleci do Hiszpanii w najbliższą środę, tego dnia przejdzie też testy medyczne i załatwi wszystkie formalności związane z transferem.

Katalończycy byli od dłuższego czasu zainteresowani kupnem utalentowanego pomocnika, przez wielu uważanego za jednego z najlepszych w Bundeslidze. Co prawda chrapkę na Tureckiego zawodnika mieli jeszcze przedstawiciele Bayernu i kilku innych klubów z Premier League, lecz to wicemistrzowie Hiszpanii wykazali się największą chęcią do sprowadzenia Gundogana na Camp Nou.

FC Barcelona oficjalnie ujawniła też sumę 20 milionów euro, bowiem taka była zapisana klauzula odejścia piłkarza. Ilkay Gundogan zostanie zaprezentowany w czwartek i najprawdopodobniej dostanie numer 6 lub 8, ponieważ Xavi zakończył karierę, a Ivan Rakitić przejął numer od Cesca Fabregasa, który pożegnał już się ze swoimi kolegami z Camp Nou.

Podsumowanie transferów

Daniel Alves (FC Barcelona ---> Bayern Monachium) | 13.000.000 €
Cesc Fabregas (FC Barcelona ---> Chelsea F.C) | 32.000.000 €
Alexis Sanchez (FC Barcelona ---> Arsenal Londyn) | 35.000.000 €
Marc Bartra (FC Barcelona ---> West Ham United) | Wypożyczenie
Douglas (FC Barcelona ---> FC Barcelona B) | Wypożyczenie
Xavi Hernandez | Koniec zawodowej kariery

Matija Nastasić (Manchester City ---> FC Barcelona) | 20.000.000 €
Juanfran (Atletico Madryt ---> FC Barcelona) | 18.000.000 €
Ilkay Gundogan (Borussia Dortmund ---> FC Barcelona) | 20.000.000 €
Alex Song (West Ham United ---> FC Barcelona) | Z wypożyczenia
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2015, 13:40:41 wysłana przez MichuVeB »

Offline IDareKI

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 89
  • Dostał Piw: 11
  • Na forum od: 21.05.2012r.
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #34 Ilkay Gundogan w Barcelonie!
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 29, 2014, 18:00:16 »
Cytuj
Takie pytanko czy przeszłoby gdybym sprzedał Suareza (ze względu na ten śmieszny ban w Fifie) i kupił jakiegoś rasowego napastnika?

A to Suarez nie jest rasowym napastnikiem?  :D Moim zdaniem jest jednym z najlepszych, może lepiej po prostu odczekać to zawieszenie i tyle.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #34 Ilkay Gundogan w Barcelonie!
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 29, 2014, 18:14:13 »
A to Suarez nie jest rasowym napastnikiem?  :D Moim zdaniem jest jednym z najlepszych, może lepiej po prostu odczekać to zawieszenie i tyle.

No jest jest ;D Ale wiesz nie będe miał kim straszyć :( Wiem, że jest Messi i Neymar, ale brakuje tego trzeciego. A Sandro i Munirem straszyć raczej się na razie nie da.

Offline IDareKI

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 89
  • Dostał Piw: 11
  • Na forum od: 21.05.2012r.
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #34 Ilkay Gundogan w Barcelonie!
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 29, 2014, 18:17:37 »
No jest jest ;D Ale wiesz nie będe miał kim straszyć :( Wiem, że jest Messi i Neymar, ale brakuje tego trzeciego. A Sandro i Munirem straszyć raczej się na razie nie da.

Niekoniecznie musisz sięgać po gwiazdy światowego formatu żeby straszyć. Weź takiego młodzika (albo jeszcze Dongou masz w Barcy B) i z niego zrób nowego "koksa" - to będzie jeszcze ciekawsze niż kolejny wielki transfer  :)

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #34 Ilkay Gundogan w Barcelonie!
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 29, 2014, 18:22:01 »
Niekoniecznie musisz sięgać po gwiazdy światowego formatu żeby straszyć. Weź takiego młodzika (albo jeszcze Dongou masz w Barcy B) i z niego zrób nowego "koksa" - to będzie jeszcze ciekawsze niż kolejny wielki transfer  :)

Wszystko się zobaczy, jeszcze dzisiaj może coś wrzuce i wyjaśnie tą całą sytuacje, dzięki wielkie ;)

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #34 Ilkay Gundogan w Barcelonie!
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 29, 2014, 18:52:10 »
Odcinek 35.

Spoiler for Hiden:
Dobra na dziś już koniec odcinków i tak dodałem dużo :D

PILNE: Luis Suarez kontuzjowany!


Snajper Barcelony, Luis Suarez nie będzie mógł prawdopodobnie zagrać przez 9 kolejek LaLiga z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego uda. 27-letni Urugwajczyk w czwartek po południu przejdzie dodatkowe badania medyczne, które stwierdzą oficjalnie na jak długo Suarez zawiesi korki na kołku.

Wstępne diagnozy mówią, że napastnik Barcelony nie zagra przez około 3 miesiące, jeśli by tak faktycznie było to Suarez dopiero będzie mógł zagrać 27 października w meczu z Realem Madryt. Luis Suarez może mówić o fatalnym nieszczęściu, podobną sytuacje miał w poprzednim sezonie, kiedy miał zakaz trenowania i grania z drużyną za skandaliczny wybryk na mundialu w Brazyli. Tym razem Suarez będzie musiał pauzować z powodu kontuzji, której nabawił się na jednym z pierwszych treningów swojego klubu przed nowym sezonem.

W Barcelonie już się zastanawiają kto będzie jego następcą na ten okres 3 miesięcy i pada wiele nazwisk takich jak - Sandro, Munir, Adama Traore, Dongou czy po prostu sprowadzenie nowego napastnika. Luis Enrique znów będzie musiał trochę pogłówkować i wykazać się swoją inteligencją rozwiązując ten problem.

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #35 Suarez kontuzjowany!
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 30, 2014, 11:30:52 »
Jakoś się spodziewałem tej kontuzji ;) ALe dziwi mnie, że w Fifie taki coś... wcześniej nawet o tym nie słyszałem. Czyli powoli robi się tradycja, że Suarez traci początek sezonu :P

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #36 Wywiad Mundo Deportivo z Luisem Enrique
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 30, 2014, 12:05:30 »
Odcinek 36.

Wywiad Mundo Deportivo z Luisem Enrique


Mundo Deportivo przeprowadziło krótki wywiad z Luisem Enrique na temat aktualnej Barcelony, kontuzji Suareza oraz o transferach, które przeprowadziła Barcelona w letnim okienku transferowym.

Mundo Deportivo: Dzień dobry, jak pan ocenia swoje szanse w tym sezonie?

Luis Enrique: Szanse są takie same jak w poprzednim sezonie, ale będziemy się bardziej starać o ich realizacje. Mam nadzieję, że w tym sezonie ujrzycie prawdziwą wersję Barcelony i na koniec będziecie chodzić z podniesioną głową.

MD: Real się wzmocnił i mają w tej chwili jedną z najlepszych ekip.

LE: To prawda, ale oni zawsze mieli znakomity skład i zawsze byli cholernie groźni. W poprzednim sezonie przegraliśmy z nimi dwa razy i to jedna porażka zdarzyła się jeszcze na Camp Nou, to było po prostu upokorzenie dostać w tyłek 4-1. Jednak nie zapominajmy, że my także mamy wspaniałą drużynę, w tym okienku przeprowadziliśmy bardzo dobre transfery i miejmy tylko nadzieję, że cały skład będzie w 100% zgrany.

MD: Jak już mowa o transferach, to jak pan wkomponuje Matije Nastasicia?

LE: Jest wiele rozwiązań, możemy grać trójką obrońców, ale też standardowo czwórkom. To zależy wszystko od przeciwnika. Musimy się do niego przed meczem dostosować, jeśli już tak zrobimy będzie nam łatwiej osiągnąć końcowy triumf.

MD: Juanfran i Gundogan?

LE: Są najlepsi na swoich pozycjach i dobrze o tym wiem, że będą znakomitymi następcami odpowiednio Daniego Alvesa i Cesca Fabregasa. Moim zadaniem w tej chwili jest wkomponowanie ich jak najlepiej i najszybciej do drużyny.

MD: Co teraz ze środkowym napastnikiem? Suarez kontuzjowany i prawdopodobnie nie będzie mógł zagrać do 27 października.

LE: Nie mieliśmy zamiaru nikogo ściągać i wzięliśmy Adama Traore z Barcy B. Posturom przypomina Suareza, jest silny i szybki, tego nad trzeba było. Jeszcze nie wiem gdzie będzie grywał, ale jego nominalną pozycją jest prawy napastnik. Możliwe, że będzie właśnie na tej pozycji, ale nie wykluczam innych opcji.

MD: Ostatnie pytanie - Jaka jest twoja przyszłość w tym klubie?

LE: Tego nikt nie wiem, ja żyje teraźniejszością i muszę wykonać swoje zadanie, czyli wygrać z Barceloną co tylko się da. Co będzie za rok za dwa lata? Nie wiem, może dalej będę pełnił funkcję trenera Barcelony. Czas pokaże.

Kadra na sezon 2015/16

Spoiler for Hiden:
Bramkarze:

1. Ter Stegen
13. Claudio Bravo
25. Jordi Masip

Obrońcy:

2. Martin Montoya
3. Gerard Pique
5. Thomas Vermaelen
18. Jordi Alba
20. Juanfran
21. Adriano
22. Matija Nastasić


Pomocnicy:

4. Ivan Rakitić
6. Ilkay Gundogan
12. Rafinha Alcantara
14. Javier Mascherano
24. Sergi Roberto
30. Alex Song

Napastnicy:

7. Adama Traore
9. Luis Suarez
10. Lionel Messi
11. Neymar JR
29. Sandro
31. Munir

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #37 Z Elche na inaugurację.
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 30, 2014, 16:23:04 »
Odcinek 37.

FC Barcelona vs Elche CF - Zapowiedź meczu


W pierwszej inauguracyjnej kolejce LaLiga, Barcelona na Camp Nou podejmie Elche. Blaugrana będzie miała coś do udowodnienia, chociaż mecz nie jest na najwyższym poziomie i nie ma innej możliwej opcji niż wysoka wygrana Barcy, to jednak w ostatnich latach Elche sprawiało Barcelonie wiele problemów z których jednak to Azulgrana wychodziła przeważnie zwycięsko.

Barcelona znów będzie musiała zaczynać ligę bez swojej maszyny do zdobywania goli, czyli Luisa Suareza, który doznał poważnej kontuzji. Mimo to Luis Enrique zaryzykował i ściągnął w jego miejsce Adama Traore, który jest tak samo silny i waleczny jak Lusito. Jeśli Adama naprawdę wypali to z pewnością Luis Enrique znów zdobędzie wielu sympatyków i szybko zostanie mu zapomniana porażka w ubiegłym sezonie, a zapamiętany trenerski geniusz.

W meczu z Elche największą rolę będą odgrywać zdecydowanie dwaj zawodnicy. Messi i Neymar, bo o nich mowa, są motorem napędowym w ataku Blaugrany. Neymar znakomicie drybluje i robi w każdej akcji zagrożenie na lewej stronie, a Messi to po prostu największa gwiazda w Barcelonie i to ich współpraca będzie największym zagrożeniem dla defensywy Elche. No i oczywiście szczególną uwagę trzeba zwrócić na nowych graczy takich jak Ilkay Gundogan. Turecki piłkarz ma doskonały przegląd pola, a razem z Rakiticiem będą z pewnością rządzić w środku pola.

Przewidywany skład na mecz z Elche CF

Ter Stegen - Juanfran, Pique, Vermaelen, Alba - Mascherano (c), Gundogan, Rakitić - Messi, Adama, Neymar
Ławka rezerwowych: Bravo, Adriano, Montoya, Nastasić, Rafinha, Song, Sandro

Offline chavez.

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2014
  • location:
  • Wiadomości: 60
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 21.12.2014r.
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #37 Z Elche na inaugurację.
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 02, 2015, 15:13:44 »
Na forum nie było mnie jakoś cztery dni, a w twoim wątku miałem co nadrabiać. Niesamowicie dużo komplilacji z tą Fifą. Transfery, Luis Suarez, terminarz... czy naprawdę opłacało się zmieniać tą pesa na fifę? Nieważne, coś tam kombinujesz. Transfer Gundogana według mnie bardzo dobry, gdyż jest to piłkarz, który ma potencjał do bycia jednym z najlepszych, jeszcze gdyby nie ta kontuzja z poprzedniego sezonu.

Cytuj
Turecki piłkarz ma doskonały przegląd pola, a razem z Rakiticiem będą z pewnością rządzić w środku pola.

"niemiecki piłkarz tureckiego pochodzenia"

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #37 Z Elche na inaugurację.
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 02, 2015, 20:21:05 »
Elche to łatwa przeprawa jak dla was. Trzy oczka muszą wpaść i jest do dobry przeciwnik na sprawdzenie nabytków i wkomponowanie ich do drużyny. Ale uważałbym czy oby dla niektórych gra od 1 minuty nie będzie sporą presją już na początek przygody z Barcą

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #37 Z Elche na inaugurację.
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 06, 2015, 14:20:53 »
Odcinek 38.

Młody wilk pokazał swoje umiejętności.
Barcelona wygrywa z Elche.

(Adama Traore zanotował wspaniały debiut w pierwszej drużynie strzelając bramkę a'la Zlatan Ibrahimović)

Sobota, 24.08.2015 | Camp Nou, Barcelona | Godzina 20:00 | I.Kolejka

W pierwszej kolejce rozpoczynającej nowy sezon LaLiga, Barcelona u siebie podejmowała Elche. Gospodarze spotkania pewnie pokonali przyjezdnych 3:1, ale nie bez problemowo, bowiem jako pierwsi bramkę strzelili goście. Zawodnikiem meczu został wybrany Adama Traore, który o dziwo kreował grę i ją ciągnął w ataku. Na minus można powiedzieć, że zagrała dwójka magicznych zawodników, czyli Messi i Neymar. Oficjalny debiut w Barcelonie zaliczyli także wszyscy, którzy w to lato dołączyli do zespołu.

Pierwsza połowa zaczęła się fatalnie dla podopiecznych Luisa Enrique. W 5 minucie meczu, Jonathas wyprowadził Elche na prowadzenie, a piękną asystą popisał się Victor Rodriguez. Chwile później znów to Elche było w natarciu. Jednak całą akcję gości przerwał znakomitym wślizgiem Thomas Vermaelen. Do pierwszej groźnej akcji ze strony Blaugrany doszło w 13 minucie spotkania. Neymar wspaniale uwolnił się na lewej stronie i dośrodkował w pole karne gdzie czekał Adama Traore, który minimalnie przestrzelił nad bramką. Parę minut później składną akcję przeprowadził Rakitić z Messim, a ten drugi zakończył wszystko celnym strzałem, lecz za słabym dla Przemysława Tytonia. W 31 minucie meczu doszło do wyrównania przez Barcelonę. Ivan Rakitić zdecydował się uderzyć z dystansu trafiając idealnie pod poprzeczkę. W tej sytuacji Tytoń nie mógł nic zrobić. Barcelona 1 - 1 Elche. Kilka minut później Barcelona za sprawą Adamy Traore wyszła na prowadzenie. Ilkay Gundogan dośrodkował piłkę z lewej strony, a Adama wykończył całą akcję w stylu Zlatana Ibrahimovićia strzelając z ''nożyc''. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Barcelony. W drugiej części gra Barcelony wygląda o niebo lepiej. Widać, że Luisa Enrique mimo korzystnego wyniku jeszcze bardziej zmotywował piłkarzy w szatni. W 56 minucie spotkania znakomitą sytuacje sam na sam miał Messi, jednak argentyńczyk w dość dziwny sposób stracił piłkę na rzecz Elche. Parę minut później znów Messi próbował wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał zatrzymał się na znakomitej interwencji Tytonia. W 70 minucie meczu Jefecito (Mascherano) wspaniale odnalazł w polu karnym Neymara, który przyjął piłkę po mistrzowsku, obrócił się w stronę bramkarza i huknął ile sił, jednak piłka przeszła minimalnie koło słupka. Zaledwie pięć minut później Elche stworzyło jedyną akcję w tej drugiej połowie. Alvaro, który chwile wcześniej wszedł na boiska za Corominasa, podał piłkę do Jonathasa, a ten był oko w oko z Ter Stegenem, ale górą okazał się niemiecki bramkarz, który swoim wyjściem uratował Barcelonę przed stratą gola. Ostatnią akcję w meczu miała Barcelona. W doliczonym już czasie drugiej połowy, Ivan Rakitić znów spróbował zaryzykować i uderzyć z dystansu i znów udało się idealnie przymierzyć trafiając w światło bramki. Takiego występu chorwata jeszcze w Barcelonie nie widzieliśmy. Mecz ostatecznie zakończył się pewnym zwycięstwem Barcelony nad Elche 3:1.

31' 90' Rakitić 40' Adama - 5' Jonathas
7.5 Adama


FC Barcelona: Ter Stegen - Juanfran, Pique, Vermaelen (71' Nastasić), Alba - Mascherano, Gundogan, Rakitić - Messi, Adama, Neymar
Elche C.F: Tytoń - Damian, Lomban, Pelégrin, Cisma - Mosquera, Faical Fajr - Adrian, Pasalić, Corominas (68' Alvaro) - Jonathas

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #38 Wygrana na inaugurację ligi.
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 06, 2015, 20:41:54 »
Szkoda, że w rzeczywistości Barca nie może wypracować sobie stylu gry. U ciebie wszystko idzie ku dobremu, a początek może być dobrym zwiastunem. Brawa dla Traore, bo chyba nikt nie liczył na jego okazały debiut. Z drugiej strony ciągle widzę "magicznych" Messiego i Neymara. Może czas, abyś zmienił przymiotnik, albo nazywał ich tak po meczu w którym wreszcie zagrają na miarę swoich możliwości

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #38 Wygrana na inaugurację ligi.
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 07, 2015, 18:22:54 »
Spoiler for Hiden:
@espon Jakoś nie mogę się od uczyć nazywać Messiego i Neymara ''magiczni'' bo tak właśnie jest w rzeczywistości, ale teraz postaram się inaczej na nich mówić, bo masz rację nazywam ich tak nawet wtedy gdy nie są magiczni :D
Odcinek 39.

Adama: Gra u boku Neymara i Messiego to zaszczyt.


Adama Traore nie krył swojego zadowolenia z grą w pierwszej drużynie, a także dziękował misterowi za możliwość gry z Neymarem i Messim w jednej drużynie. Wywiad przeprowadziła katalońska gazeta Sport.

Sport: Jakie są twoje odczucia z możliwości gry na Camp Nou w pierwszej drużynie?

Adama Traore: To jest nie do opisania, właśnie spełniło się jedno z moich głównych marzeń, czyli możliwość zagrania dla tej publiczności w tej niezwykłej drużynie jaką jest Barcelona. Mister wiedział, że jestem dobrym piłkarzem i uznał, że wystawi mnie w pierwszej jedenastce. Nie mogłem tego spartaczyć i przyłożyłem się do tego meczu maksymalnie jak mogłem. Bardzo ucieszyłem się tym, że wyjdę razem z Messim i Neymarem od pierwszych minut. Gra u boku Neymara i Messiego to zaszczyt.

Sport: Strzeliłeś ważnego gola dla Barcelony, co wtedy pomyślałeś?

Adama: Pomyślałem, że jest to mój najlepszy czas w Barcelonie i nie mogę tego zepsuć. Poza tym strzeliłem bardzo piękną bramkę z której sam byłem zdziwiony, koledzy w szatni gratulowali mi tak pięknego debiutu w pierwszej drużynie. Z całego serca dziękuje im za to. Wciąż mam zamiar się rozwijać i kształcić swoje umiejętności piłkarskie.

Sport: Czy uważasz, że jesteś godnym zastępcą Luisa Suareza?

Adama: <śmiech> Luis Suarez jest najlepszy w tym co robi i obok Neymara i Messiego nie ma sobie równych. Śmieszne jest to porównanie mojej osoby do tak utytułowanego zawodnika jakim jest Luis. Chciałbym kiedyś mu dorównać, czas pokaże na razie mam na to sporo czasu.

Sport: Twoja rola w drużynie na tą chwile?

Adama: Moja rola jest taka jak w rezerwach - Dawać z siebie wszystko w każdym meczu i strzelać jak najwięcej bramek. W końcu jestem napastnikiem i powinienem strzelać w każdych sytuacjach na boisku, to moje zadanie. Spodziewam się tego, że gdy Luis Suarez wyzdrowieje to on wskoczy w moje miejsce i zasiądę na ławce, ale mi to nie przeszkadza, mój czas w Barcelonie jeszcze nadejdzie.

Sport: Jakie masz zdanie o trenerze?

Adama: To profesjonalista, wie co dobre dla nas i wie jak wygrywać mecze. Chcemy by został z nami jak tylko długo będzie mógł to wspaniały trener, który często stawia na młodych w tym wypadku także na mnie. Możliwe, że dzięki niemu będę jeszcze silniejszy i umocniony psychicznie. Ten rok będzie udany tak właśnie czuje.

Sport: Ostatnie pytanie - Następny mecz gracie z Villarreal jak myślisz wyjdziesz w podstawowej jedenastce?

Adama: Nie wiem od tego jest Luis Enrique to on przed meczem podaje skład i podaje taktykę.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #40 Manita na El Madrigal!
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 09, 2015, 19:45:51 »
Spoiler for Hiden:
Czasem mam takiego doła z powodu braku komentarzy, że myślę nad zakończeniem tej kariery, ale ni chu chu :D Nie pozbędziecie się mnie tak szybko :P
Odcinek 40.

Żółta łódz podwodna zatonęła...

(Barcelona przeszła jak burza i wstawiła przeciwnikom manitę)

Sobota, 31.08.2015 | El Madrigal, Valencia | Godzina 18:00 | II.Kolejka

W drugiej kolejce aż siedem bramek ujrzeliśmy w meczu na szczycie.Villarreal zmierzyło się z przyjezdnymi - FC Barceloną. Mecz był wyrównany, ale tylko do pewnego momentu, dalsza faza należała nie podważalnie do Blaugrany, która ostatecznie pozostawiła po sobie manitę wygrywając 5:2 z Villarreal. Zawodnikiem meczu został Messi, ale także trzeba zauważyć kolejny genialny występ Adamy, który zaaplikował rywalom dwie bramki.

Mecz zaczął się wyśmienicie dla gości, czyli dla FC Barcelony. W 8 minucie meczu, Gundogan wspaniale zagrał do Adamy, który minął dwóch rywali i z łatwością wpakował piłkę do siatki. Zawodnicy Villarreal byli w totalnym roztrzęsieniu po tym jak szybko stracili w tym spotkaniu bramkę. Zaledwie pięć minut później gospodarze dostali prezent od Barcelony w postaci rzutu karnego, który spowodował Matija Nastasić złym i spóźnionym wślizgiem w nogi rywala. Na całe szczęście barcelonismo znakomitą interwencją popisał się Ter Stegen, który wyczuł intencję Caniego. Chwile później znów Villarreal było w natarciu. Trigueros wypracował sobie znakomite miejsce na strzał z dystansu po tym jak wcześniej minął Javiera Mascherano, ale jego strzał nie był żadnym problemem dla bramkarza Barcelony. W 27 minucie meczu znakomitą szansę na podwyższenie wyniku miał Ivan Rakitić, ale jego strzał minimalnie przeszedł koło słupka. Co się odwlecze to nie uciecze - Tak można rzec, bowiem w 33 minucie spotkania, Messi w swoim stylu przedryblował kilku zawodników Villarreal i perfekcyjnie podał do niepilnowanego Neymara, który prostym, ale mocnym strzałem pokonał Asenjo. Przed końcem pierwszej części (42 minuta) Kibice z Estadio El Madrigal w końcu mogli ucieszyć się ze zdobytej bramki. Cheryshev znalazł się w polu karnym oko w oko z Ter Stegen i wytrzymał presję jaka ciążyła na nim strzelając pewnie pod poprzeczkę. Po pierwszej połowie Barcelona minimalnie była lepsza od Villarreal, zobaczymy jak będzie w drugiej części.

Druga połowa zaczęła się dokładnie tak samo jak pierwsza. W 51 minucie meczu, Javier Mascherano dośrodkował piłkę do Adamy, który po mistrzowsku przyjął piłkę na klatę i potężnym uderzeniem pokonał bramkarza Villarreal. To trafienie zdecydowanie uciszyło fanów Villarreal. W 60 minucie meczu znakomitą sytuacje miał były piłkarz Barcelony, Jonathan Dos Santos, ale jego strzał wołał o pomstę. Chwile później znów J. Dos Santos próbował silnym strzałem z dysntasu pokonać Ter Stegena, jednak znów mu się to nie udało. W 71 minucie meczu, Juanfran wpadł w pole karne, gdzie został od razu brutalnie sfaulowany, a sędzia nie miał innego wyboru jak pokazać na ''wapno''. Do rzutu karnego podszedł Messi, który pewnie z 11ego metra pokonał Asenjo. Villarreal C.F 1:4 FC Barcelona. Cztery minuty później Duo Messi i Neymar wzięło wszystko w swoje ręce. Argentyńczyk wysunął piłkę Neymarowi, a ten lobując bramkarza zdobył swoją drugą bramkę, a piątą dla Barcelony. Kolejna akcja w końcu należała do gospodarzy. Gio ładnie wymienił się podaniem z Vietto, ale gorzej było z wykończeniem całej akcji, która zakończyła się fiaskiem i kontrą Barcy. W 90 minucie spotkania, Gerard Moreno, który wcześniej wszedł za Caniego strzelił bramkę po stałym fragmencie gry, ale ten gol nie był szczególnie ważny w kontekście końcowego wyniku.

42' Cheryshev 90' Gerard Moreno - 4' 51' Adama 33' 75' Neymar 71' Messi
8.0 Lionel Messi

Villarreal C.F: Asenjo - Mario, Musacchio, Victor Ruiz, Costa - Bruno, Trigueros (56' J.Dos Santos) - Cani (82' Gerard Moreno), Cheryshev (62' M. Rodriguez) - Gio, Vietto
FC Barcelona: Ter Stegen - Juanfran, Pique, Nastasić, Alba - Mascherano, Gundogan, Rakitić (62' Rafinha) - Messi, Adama (67' Sandro), Neymar

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #40 Manita na El Madrigal!
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 09, 2015, 21:18:30 »
Patrząc na twoje początki w karierach to ta jest najlepsza i nieźle się rozwinąłeś, więc wara mi kończyć ;D Ale musisz też uważać na stare błędy, bo wciąż mieszają Ci się czasy. Piszesz w przeszłym, a nagle wyjeżdżasz z tekstem ", zobaczymy jak będzie w drugiej części." I w tekście zdarzają Ci się też niepotrzebne wyrazy np: goście, czyli Barcelona, czy pod koniec pierwszej części (42 minuta). Każdy wie o co chodzi po pierwszym słowie :P
Ale jak mówiłem jest dobrze :) I nawet w wynikach jest super!! Spotkanie adekwatne do niektórych w rzeczywistości. Równo, równe, ale jak odpalą to już po rywalu. No i ten Adama. Musisz być z siebie naprawdę zadowolony, że posłuchałeś Darka i nie ściągnęłeś w miejsce "Wampira" jakieś gwiazdy światowego formatu, lecz postawiłeś na swoich. Jak na razie się opłaca i oby dalej.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #40 Manita na El Madrigal!
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 09, 2015, 21:28:28 »
Patrząc na twoje początki w karierach to ta jest najlepsza i nieźle się rozwinąłeś, więc wara mi kończyć ;D Ale musisz też uważać na stare błędy, bo wciąż mieszają Ci się czasy. Piszesz w przeszłym, a nagle wyjeżdżasz z tekstem ", zobaczymy jak będzie w drugiej części." I w tekście zdarzają Ci się też niepotrzebne wyrazy np: goście, czyli Barcelona, czy pod koniec pierwszej części (42 minuta). Każdy wie o co chodzi po pierwszym słowie :P
Ale jak mówiłem jest dobrze :) I nawet w wynikach jest super!! Spotkanie adekwatne do niektórych w rzeczywistości. Równo, równe, ale jak odpalą to już po rywalu. No i ten Adama. Musisz być z siebie naprawdę zadowolony, że posłuchałeś Darka i nie ściągnęłeś w miejsce "Wampira" jakieś gwiazdy światowego formatu, lecz postawiłeś na swoich. Jak na razie się opłaca i oby dalej.

Dzięki espon za miłe słowa :) Co do tych błędów to będe się starał je zniwelować, a z czasem będzie ich mniej. Adama? Jego forma w Fifie sama mnie zaskoczyła, ustawiłem go na środku ataku i spisuje się wyśmienicie. Będzie mi go szkoda gdy Suarez wróci do gry.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #41 Analiza meczu według dziennika Sport.
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 09, 2015, 23:42:05 »
Odcinek 41.

Kolor czerwony, żółty i zielony meczu z Villarreal


Kataloński Sport po raz kolejny przeanalizował mecz Barcelony za pomocą kolorów sygnalizacji świetlnej. Oto, co według dziennikarzy katalońskiego dziennika było najlepsze, a co najgorsze w spotkaniu z Villarreal.

Kolor czerwony: Matija Nastasić

Zdecydowanie najgorszy na boisku w ostatnim meczu z Villarreal. Barcelona kupiła Nastasicia po to by wzmocnić linię defensywy, a we wczorajszym meczu Matija potwierdził, że jeszcze nie jest w swojej najlepszej dyspozycji. Serbski defensor popełniał rażące błędy, a w tym spowodowany rzut karny za spóźniony wślizg w nogi rywala, który na całe szczęście skończył się znakomitą obroną Ter Stegena. Aktualnie Nastasić przegrywa walkę o miejsce w składzie z pewnym Thomasem Vermaelenem, a Gerard Pique jest nie dotknięcia, wrócił do swojej najlepszej formy z ostatnich lat, więc walka będzie się głównie toczyła na linii Nastasić - Vermaelen.

Kolor żółty: Neymar

Był ważnym zawodnikiem, zresztą jak w każdym spotkaniu, jednak mimo dwóch strzelonych bramek zabrakło mu większej pewności siebie. Lewa strona była pod nadzorem brazylijczyka i robił na niej co chciał z obrońcami Villarreal. Dochodzi też do tego bardzo dobra współpraca z Leo Messi i obiecująca z Adamą. Niemniej jednak występ Neymara można uznać za średnio udany, choć w jego wypadku powinno być o niebo lepiej.

Kolor zielony: Adama & Messi

W meczu z Villarreal najlepsi na boisku, znakomicie się uzupełniali oraz współpracowali. Adama mimo tak młodego wieku może w przyszłości zostać jednym z najlepszych napastników/skrzydłowych na Świecie. We wczorajszym spotkaniu strzelił dwa arcyważne gole, które umocniły go na duchu, ale także całą Barcelonę. Jeśli Luis Suarez wróci do pełnej sprawności to będzie miał bardzo dobrego konkurenta w walce o pierwszy skład, choć Adama powiedział, że z pewnością po powrocie El pistolero zasiądzie na ławce i nie będzie mu to przeszkadzało, to wszyscy uważają, że będzie to godna walka ''żółtodzioba'' z ''maszyną''. O Adamie parę słów było teraz czas opisać występ największej gwiazdy w Barcelonie, a wiadomo o kim mowa. Dużo nie trzeba mówić o Messim, który ciągnął grę i był prawdziwym liderem w ekipie Luisa Enrique. Po nieudanym występie z Elche przyszły lepsze dni i przebudzenie Messiego. Oby nasz Leo nie zszedł już z tego rytmu i prowadził Barcelonę do zwycięstw.

Offline Marvauane

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Radzyń Podlaski
  • Wiadomości: 16
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 18.11.2014r.
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #41 Analiza meczu według dziennika Sport.
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 09, 2015, 23:46:42 »
Przyznam, że ten Adama to niezły grajek.  :D Ciekawe co się z nim stanie, gdy wróci wreszcie Suarez. Ciekawa walka między gwiazda światowego formatu a taką co dopiero wschodzącą. Jeżeli chodzi o Nastasicia to widać ewidentnie, że musi dostać trochę czasu zanim wkomponuje się w ten zespół jak i w ligę. Na razie Pique jak i Vermaelen są w formie i ciężko będzie mu z którymkolwiek wygrać.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #41 Analiza meczu według dziennika Sport.
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 09, 2015, 23:46:42 »