Ankieta

Co osiągnie Barcelona w sezonie 2016/17?

Mistrzostwo Hiszpanii
2 (20%)
Puchar Króla
1 (10%)
Ligę Mistrzów
2 (20%)
Tryplet (LM,La Liga, CdR)
2 (20%)
Nic
3 (30%)

Głosów w sumie: 10

Autor Wątek: FC Barcelona by MichuVeB | Odcinek 114.  (Przeczytany 86319 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #73 Dwa zespoły z Madrytu na Camp Nou!
« Odpowiedź #220 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:28:53 »
Tak ogólnie to mnie strasznie dziwi forma i pozycja w tabeli Realu  ??? Jak oni przegrywają z takim Eibarem to naprawdę musi być źle  ;D

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #73 Dwa zespoły z Madrytu na Camp Nou!
« Odpowiedź #221 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:33:41 »
Fifa  ;D W przyszłym sezonie zobaczysz jak będą wymiatać  8)

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #73 Dwa zespoły z Madrytu na Camp Nou!
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:37:18 »
Oby nie wymiatali  ;D W tym tygodniu myślę, że dokończę sezon, gdzieś tak w sobotę powinienem mieć rozegrane 38 kolejek, ale oczywiście nic na siłę :P

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #73 Dwa zespoły z Madrytu na Camp Nou!
« Odpowiedź #223 dnia: Kwiecień 27, 2015, 11:05:22 »
@MichuVeB - Fajnie, że zrobiłeś te przyciski u góry postu, ale na chwile obecną są one bezużyteczne, skoro nie przenoszą do niczego :P Nie lepiej dodać chociaż screena z gry / albo nawet krzywe zdjęcie ekranu telewizora jeśli grasz na konsoli (bo już się pogubiłem i nie sposób spamiętać który user gra na jakim urządzeniu  ::) ) ? Ja wiem, że ładnie wygląda tabelka zrobiona w photoshopie, gimpie czy innym programie graficznym, ale lepsze takie coś na chwilę obecną niż to co jest teraz :)


Wcześniej się zastanawiałem na co Adurizowi ten transfer do Barcy skoro będzie grzał ławę do końca sezonu, ale teraz podczas nieobecności Messiego i Suareza, Aduriz będzie mógł się porządnie wykazać. No chyba, że Neymar będzie grał na szpicy, a bo bokach Munir z Adamą lub Halilovicem :D Jakieś pole manewru zawsze jest. Gratulacje pogromu nad Królewskimi :)

Ten Adama to jakiś kozak w tej FIFIE czy jak ? :D A i czy poza Pique, Vermaelenem i Nastasiciem masz w kadrze jeszcze jakiegoś ŚO (nie licząc Mascherano)?

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #73 Dwa zespoły z Madrytu na Camp Nou!
« Odpowiedź #224 dnia: Kwiecień 27, 2015, 17:24:45 »
@MichuVeB - Fajnie, że zrobiłeś te przyciski u góry postu, ale na chwile obecną są one bezużyteczne, skoro nie przenoszą do niczego :P Nie lepiej dodać chociaż screena z gry / albo nawet krzywe zdjęcie ekranu telewizora jeśli grasz na konsoli (bo już się pogubiłem i nie sposób spamiętać który user gra na jakim urządzeniu  ::) ) ? Ja wiem, że ładnie wygląda tabelka zrobiona w photoshopie, gimpie czy innym programie graficznym, ale lepsze takie coś na chwilę obecną niż to co jest teraz :)


Wcześniej się zastanawiałem na co Adurizowi ten transfer do Barcy skoro będzie grzał ławę do końca sezonu, ale teraz podczas nieobecności Messiego i Suareza, Aduriz będzie mógł się porządnie wykazać. No chyba, że Neymar będzie grał na szpicy, a bo bokach Munir z Adamą lub Halilovicem :D Jakieś pole manewru zawsze jest. Gratulacje pogromu nad Królewskimi :)

Ten Adama to jakiś kozak w tej FIFIE czy jak ? :D A i czy poza Pique, Vermaelenem i Nastasiciem masz w kadrze jeszcze jakiegoś ŚO (nie licząc Mascherano)?


Wiem że te odnośniki słabo wyglądają, ale tym zajmę się w następnym sezonie. Tylko tabelę będę uzupełniał regularnie. Też myślałem, że Aduriz będzie u mnie zawodnikiem rezerwowym, ale los chciał inaczej, doszły kontuzje i Artiz wskoczył do składu i to on będzie zajmował pozycję na szpicy. Co do ŚO to mam tylko tych co wymieniłeś, Bartre na wypożyczenie dałem do WHU, a Masche ani razu w tym sezonie nie zagrał na stoperze i tego będę się trzymał :P Postaram się jakiegoś solidnego ŚO w następnym sezonie kupić.

Co do Adamy to chłopak mnie sam zaskoczył :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2015, 17:26:25 wysłana przez MichuVeB »

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #74 Dwa ciężkie wyjazdy
« Odpowiedź #225 dnia: Kwiecień 27, 2015, 20:35:44 »
Spoiler for Hiden:
Teraz tabela nawet lepiej wygląda :P Dzięki thekrzychu  8)

Odcinek 74.




Męczarnie w Eibarze...


(Kibice Eibaru są ''dwunastym'' zawodnikiem drużyny)


28.Kolejka La Liga
22.03.2016,  Ipurua Municipal Stadium, Eibar; 16:00

FC Barcelona pojechała do miasta Eibar zmierzyć się tutejszą drużyną w ramach 28.Kolejce La Liga. Po wielkich męczarniach i zwartej drużynie Eibar, Blaugrana zdołała wygrać po trafieniu Neymara. Już w 6 minucie spotkania Neymar otrzymał znakomite podanie od Rafinhi, jednak Brazylijczyk nie wykorzystał tej szansy by wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie i oddał zbyt słaby strzał. Parę minut później to Eibar zagroził bramce Barcelony. Errasti wygrał pojedynek główkowy z Javierem Mascherano i od razu podał do Abrahama, który przebiegł z piłką kilka metrów i oddał celny strzał na bramkę Bravo, ale bramkarz Barcelony nie miał wielu problemów z wyłapaniem futbolówki. W 23 minucie meczu Rakitić znakomicie zaadresował piłkę do Neymara, który minął dwóch obrońców i pewnym strzałem pokonał Iruretę. Eibar 0:1 FC Barcelona. Pod koniec pierwszej połowy Aduriz miał wspaniałą okazję na podwyższenie wyniku, ale nie trafił do pustej bramki... Druga połowa była identyczna jak pierwsza, to Barcelona cały czas naciskała, ale brakowało skuteczności. W konsekwencji FC Barcelona po wielkich męczarniach zdołała wywieźć z Eibaru ważne 3 pkt w drodze po Mistrzostwo Hiszpanii.


23' Neymar
7,9 Rakitić

Eibar SD: Irureta - Lillo, Navas, Albentosa, Didac - D.Boateng, Errasti - Nieto (59' Berjon), Arruabarrena (c), Abraham - Angel
FC Barcelona: Bravo - Juanfran, Nastasić, Vermaelen, Alba - Mascherano (c) (45' Song), Gundogan (72' Halilović), Rakitić - Rafinha, Aduriz (90' Munir), Neymar


Zmęczenie i kontuzje dały się we znaki


(Nolito zagrał dziś przeciwko swoim byłym kolegom i strzelił jedyną bramkę dla Celty)


29.Kolejka La Liga
05.04.2016, Estadio Balaídos, Celta; 18:00

W 29.Kolejce La Liga Celta Vigo podejmowała u siebie FC Barcelone, z którą stoczyła ciekawą i godną bitwę o kolejne trzy punkty. Co ciekawe na defensywnym pomocniku w Barcelonie zagrał Gerard Pique. Ostatecznie lepsi w tym starciu okazali się liderze Primera Division, którzy wygrali 2:1 z Celtą. Wynik otworzył w 18 minucie meczu Artiz Aduriz, który pod nieobecność Messiego i Suareza stał się podstawowym zawodnikiem Barcelony. Chwilę później Aduriz znów stanął przed szansą strzelenia gola, jednak zabrakło szczęścia i piłka po jego strzale trafiła tylko w słupek. Celta odpowiedziała w 33 minucie meczu. Były zawodnik Barcelony, Nolito ''zatańczył'' w polu karnym Blaugrany i oddał silny strzał nie do obrony dla Claudio Bravo. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1 i bardzo dobrą i wyrównaną grą obu ekip. W drugiej połowie Barcelona opadła z sił i to gospodarze dyktowali warunki gry. W 60 minucie meczu Nolito był bardzo bliski wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie, jednak na jego drodze stanął kapitalny Bravo. Parę minuty później po znakomitej akcji Celty w stylu Barcy, Orellana źle wykończył całą akcje złym strzałem na bramkę gości. W 72 minucie spotkania Ilkay Gundogan ostudził rozgrzane głowy Celty przepięknym uderzeniem z woleja w samo okienko ustalając wynik spotkania na 2:1 dla Barcelony.


33' Nolito - 18' Aduriz 72' Gundogan
8,0 Aduriz

Celta Vigo: Sergio - Mallo, Cabral (c), Gomez, Jonny - Fernandez, Radoja, Krohn Dehli - Orellana, Charles (59' Larrivey), Nolito
FC Barcelona: Bravo - Juanfran, Nastasić, Vermaelen, Alba - Pique (c), Gundogan, Rakitić - Rafinha (60' Adama), Aduriz, Neymar (80' Munir)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2015, 21:33:50 wysłana przez MichuVeB »

Offline szymek123

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2015
  • location: Grajewo
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.04.2015r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #74 Dwa ciężkie wyjazdy
« Odpowiedź #226 dnia: Kwiecień 28, 2015, 00:21:06 »
Jak  najbardziej cieszą dwa zwycięstwa. Szkoda nie strzelonego gola do pustej bramki Aduriza, ale nie ma się co przejmować bo i tak już macie Mistrzostwo Ligi BBVA :)

Offline Patric

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2013
  • location:
  • Wiadomości: 17
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 24.02.2013r.
  • Gram w: PES 2013/PES 2015
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #74 Dwa ciężkie wyjazdy
« Odpowiedź #227 dnia: Kwiecień 28, 2015, 10:50:46 »
Widzę, że Aduriz ładnie się rozstrzelał w tej Barcelonie.. a początkowo miał być tylko zmiennikiem :D Chociaż nie wiadomo jak by to było, gdyby Suarez nie był kontuzjowany. FCB już praktycznie zapewniło sobie Mistrzostwo, szczególnie, że rywale jakoś niezbyt starają się chyba je wam odebrać (czyt. Real w formie :D).

PS: Ładnie jedziesz z tymi postami. Gratki!

Offline IDareKI

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 89
  • Dostał Piw: 11
  • Na forum od: 21.05.2012r.
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #74 Dwa ciężkie wyjazdy
« Odpowiedź #228 dnia: Kwiecień 29, 2015, 16:15:36 »
O proszę, bramka Nolito, u mnie też całkiem świetnie sobie radzi grając w barwach Celty. Ciekawy wątek z Thiago, ja osobiście też lubię tego zawodnika i żałuję, że nie miał cierpliwości by jeszcze chwilę poczekać na swoją kolej. W sumie trudno się dziwić, palił się już do gry. Patrzę na tabelę i zaskakuje mnie pozycja Sociedad, widzę że nawet w FIFA mają jakieś niezłe doładowanie, bo u mnie w PESie o mało LE nie wygrali.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #75 30 i 31 Kolejka La Liga za nami!
« Odpowiedź #229 dnia: Maj 01, 2015, 10:33:52 »
Spoiler for Hiden:
''Ładnie jedziesz z tymi postami. Gratki!''
Dzięki, staram się jak mogę :)

''Szkoda nie strzelonego gola do pustej bramki Aduriza, ale nie ma się co przejmować bo i tak już macie Mistrzostwo Ligi BBVA''
Real Sociedad jeszcze ma matematyczne szanse  ;D

Odcinek 75.




Pewne zwycięstwo i powrót bestii!


(To był udany powrót Leo Messiego do gry, który stworzył parę groźnych akcji)


30.Kolejka La Liga
08.04.2016, Camp Nou, Barcelona; 21:00

Na półmetku Primeria Division, Barcelona u siebie spokojnie sięgnąła po trzy punkty wygrywając z Almerią 2:0. Zawodnikiem meczu został młodziutki Alen Halilović, który zanotował asystę oraz strzelił gola. Jednak na początku spotkania to piłkarze Almeri stanęli przed szansą zdobycia gola, lecz minimalnie nad bramką przestrzelił Quique. Parę minut później po rzucie rożnym Vermaelen mógł wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie, ale piłka po jego strzale głową minęła się z bramką Rubena. W 13 minucie meczu Artiz Aduriz wygrał pojedynek fizyczny z Dos Santosem i od razu podał do Halilovićia, który technicznym strzałem zaskoczył bramkarza gości. FC Barcelona już w 13 minucie objęła prowadzenie. Dwie minuty później Neymar zakręcił obrońcami na lewej flance i zakończył wszystko strzałem z dystansu, jednak strzał był bardzo nie celny. W 42 minucie spotkania Artiz Aduriz strzelił gola numer 2 dla FC Barcelony po strzale za ''szesnastki''. W drugiej połowie Luis Enrique zaskoczył chyba wszystkich zgromadzonych kibiców Blaugrany, bowiem w 68 minucie meczu do gry wszedł Lionel Messi, który był powołany na mecz, ale nic nie wskazywało na to, że w nim zagra. Po wejściu na boisko ''Atomowej pchły'' Barcelona nabrała świeżości, a i sam piłkarz miał znakomitą okazję na podwyższenie wyniku w 80 minucie, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. FC Barcelona wygrała z Almerią 2:0 i wszystko wskazuję na to, że nic nie stanie na przeszkodzie Blaugranie do zdobycia Mistrzostwa Hiszpanii. Oczywiście aktualny wicelider La Liga, Real Sociedad nadal ma matematyczne szanse na zdobycie Mistrzostwa, jednak piłkarze z San Sebastian do końca ligi musieliby wygrywać, a Barcelona przegrywać swoje mecze, co jest praktycznie niemożliwe.


13' Halilović 42' Aduriz
8,4 Alen Halilović

FC Barcelona: Bravo - Juanfran, Nastasić, Vermaelen, Alba - Mascherano (c), Halilović, Rakitić (45' Rafinha) - Adama, Aduriz (68' Messi), Neymar
Almeria UD: Ruben - Marin, Dos Santos, Trujillo, Dubarbier - Verza, Corona (c) (58' Zongo) - Ivan Sanchez, Cristobal (52' Scarione), Quique - Hemed


Rezerwowy skład i szalona końcówka


(Leo Messi dziękuje kibicom Barcy za wsparcie w Sevilli)


31.Kolejka La Liga
12.04.2016, Sanchez Pizjuan, Sevilla; 20:00

Barcelona przed ciężkim finałem z Atletico Madryt w Pucharze Króla wystawiła rezerwowy skład w meczu z Sevillą. Jeden punkt w końcówce uratował Leo Messi, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. W 10 minucie meczu Sevilla miała znakomitą okazję by objąć prowadzenie, ale źle akcję wykończył Aleix. Parę minut później znów Aleix zagroził bramce Bravo i tym razem oddał lepszy strzał, lecz zbyt słaby dla Claudio Bravo. W 26 minucie spotkania o dziwo pierwszą akcję miała Barcelona. Sergi Roberto zaadresował piłkę do Adamy, który zszedł z prawej flanki do środka i oddał strzał w stronę bramki Barbosy, jednak piłka przeszła wysoko nad poprzeczką. W 38 minucie meczu Denis Suarez po indywidualnej akcji zdobył gola otwierając wynik spotkania. W końcówce meczu Bacca mógł podwyższyć wynik, lecz przegrał starcie sam na sam z Claudio Bravo. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gospodarzy. W drugiej połowie od początku na boisku zameldował się Lionel Messi, który zmienił Artiza Aduriza. I już parę minut po wejściu Messi stworzył zagrożenie pod bramką Sevilli, ale jego strzał otarł się tylko o słupek. W 60 minucie meczu Reyes znakomicie posłał piłkę do przodu, gdzie bardzo dobrze w tempo pokazał się Bacca, który wykończył akcję perfekcyjnie strzelając bramkę, ale znajdował się na minimalnym spalonym, więc gol nie został uznany. W 78 minucie meczu Sergi Roberto po asyście Munira strzelił przepiękną bramkę z dystansu. Sevilla 1:1 FC Barcelona. W końcówce meczu Adriano pogubił się i ''oddał'' piłkę zawodnikom Sevilli, a gola strzelił Carlos Bacca. Wydawało się, że już nic nie jest wstanie wydrzeć Sevilli trzech punktów, ale jest jeden zawodnik dla którego nie ma rzeczy niemożliwych - Mowa o Leo Messim, który w doliczonym czasie gry po fantastycznej asyście Gundogana strzelił bramkę na wagę remisu. Nie wiadomo co by było gdyby Gundogan i Messi grali od pierwszej minuty w tym meczu, pewnie wynik byłby na korzyść Blaugrany, ale Mistrzostwo Hiszpanii jest już raczej pewne, więc Luis Enrique nie ryzykował przed ważnym pojedynkiem w finale Pucharu Króla.


38' D.Suarez 89' Bacca - 78' S.Roberto 90' Messi
8,6 Lionel Messi

Sevilla FC: Barbosa - Coke, Arribas, Pareja (c), Tremoulinas - M'bia, Carrico - Reyes, D.Suarez, Aleix (65' Deulofeu) - Bacca
FC Barcelona: Bravo - Adriano, Nastasic, Pique, Alba - Mascherano (c), S.Roberto, Rafinha (65' Gundogan) - Adama, Aduriz (45' Messi), Munir
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2015, 10:37:23 wysłana przez MichuVeB »

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #76 Gorsze dni...
« Odpowiedź #230 dnia: Maj 01, 2015, 19:45:55 »
Spoiler for Hiden:
Tak wiem jadę z tymi postami jak nakręcony... Tak wyszło  ;D  ::)

Odcinek 76.




Atletico z pucharem... Zabrakło minut i szczęścia

(Miranda z Pucharem Króla)

Finał Copa del Rey
15.04.2016, Santiago Bernabeu, Madrid; 22:00

19' Artiz Aduriz znakomicie zagrywa do Neymara, który wykańcza akcję perfekcyjnie otwierając wynik spotkania. FC Barcelona 1:0 Atletico Madrid.
27' Szybka odpowiedz Atletico, Raul Garcia strzałem z dystansu pokonuje Ter Stegena. Mamy wyrównanie 1:1.
45' Fatalny błąd Gerarda Pique i piłkę przejmuje Jimenez, który chwilę później strzela na 2:1 dla Atletico Madrid.
69' Kolejny błąd Gerarda Pique, tym razem sprowokował rzut karny dla Atletico. Pewnie wykonał go Mario Mandżukić, który pogrzebał szanse Barcelony w zdobyciu pucharu.
90' Ostatnia akcja i ostatni gol w tym meczu, ale nic nie wnoszący do wyniku. Messi strzela, Neymar asystuje, ale Barca ostatecznie przegrywa...
90'+ Koniec meczu. Atletico Madrid wygrywa z Barceloną 3:2 i zdobywa Puchar Króla!


19' Neymar 90+' Messi - 27' Garcia 45' Jimenez 69'(k.) Mandzukić
9,0 Mario Mandzukić

FC Barcelona: Bravo - Juanfran, Pique, Vermaelen, Alba - Rafinha (70' Halilović), Gundogan, Rakitić - Messi (c), Aduriz (68' Adama), Neymar


Cierpiąca i osłabiona Barcelona przegrywa...


(Nawet waleczne serce Mascherano nie dało dziś wygranej Blaugranie)


32.Kolejka La Liga
19.04.2016, Camp Nou, Barcelona; 18:00

Po gorzkiej porażce w finale Pucharu Króla z Atletico Madrid, piłkarze Barcelony nie podnieśli się na duchu w meczu z Valencią z którą przegrali 2:1, a wszystko działo się w 32.Kolejce La Liga. Mimo, że to Barcelona lepiej weszła w mecz, bowiem już w 10 minucie meczu mogła prowadzić, ale źle wykończył akcję Ivan Rakitić, który po dobrej ''klepce'' z Messim oddał nie celny strzał na bramkę Yoela. Dopiero w 39 minucie meczu Barcelona wyszła na prowadzenie za sprawą pięknego strzału Neymara. Chwilę później Negredo także próbował odpowiedzieć strzałem z dystansu, ale na szczęście Barcy, Bravo popisał się genialną interwencją. W drugiej połowie Barcelona dosłownie ''siadła'' a Valencia grała jak z nut. Jeszcze żeby tego było mało, to Messiemu odnowiła się kontuzja i został zmieniony przez Adame. W 60 minucie spotkania Negredo posłał piłkę pod nogami Vermaelena wprost pod nogi Gomesa, któremu wystarczyło tylko dołożyć stopę. Valencia zdołała wyrównać. Parę minut później Piatti miał idealną okazję by pogrążyć Barcelonę, ale zabrakło szczęścia. Co nie udało się chwilę wcześniej, to udało się w 81 minucie spotkania. Piatti wykorzystał nieporadność obrońców Barcy i strzelił precyzyjnie tuż przy słupku strzelając zwycięskiego gola w meczu dla Valenci. W końcówce meczu Adama miał okazję by wyrównać, ale przy przyjęciu piłki się... przewrócił. Valencia ostatecznie wygrała i tak samo jak Atletico pogrążyła Barcelonę.


39' Neymar - 60' Gomes 81' Piatti
8,7 Negredo

FC Barcelona: Bravo - Juanfran, Pique, Vermaelen, Alba - Mascherano (c), Gundogan (73' Rafinha), Rakitić - Messi (45' Adama), Aduriz, Neymar
Valencia CF: Yoel - Pereira, Mathieu (c), Otamendi, Gaya - Fuego, Zuculini (58' Gomes), Parejo - Feghouli, Negredo, Piatti


Demolka w derbach Barcelony!


(Suarez i Neymar podczas meczu z Espanyolem)


33.Kolejka La Liga
26.04.2016, Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona; 16:00

W 33.Kolejce La Liga Barcelona zmierzyła się ze swoimi sąsiadami zza góry, z Espanyolem. Do wyjściowej jedenastki wrócił po kontuzji Luis Suarez, a mecz zakończył się totalną demolką ze strony Blaugrany. Ale jako pierwsi to piłkarze gospodarzy stworzyli groźną akcję pod polem karnym Barcelony. Canas dośrodkował piłkę na głowę Caicedo, który oddał celny strzał, jednak Claudio Bravo zdołał musnąć piłkę końcami palców. FC Barcelona odpowiedziała w 27 minucie meczu w postaci pięknego gola wracającego do składu po kontuzji Luisa Suareza, który dostał idealne podanie od Ilkaya Gundogana. Urugwajczyk pewnie uderzył z ''woleja'' trafiając w samo okienko. Kilkanaście minut później swojego gola także zdobył boczny obrońca Barcy, Jordi Alba, który wykorzystał podanie Neymara. W końcówce pierwszej połowy Rakitić dośrodkował piłkę do Neymara, a Brazylijczyk zrobił co miał zrobić i podwyższył wynik spotkania na 3:0 dla Barcelony. W drugiej połowie ujrzeliśmy jeszcze jednego gola w wykonaniu Katalończyków. W 57 minucie meczu Luis Suarez zgrał piłkę głową do Ivana Rakiticia, a Chorwat pewnie przymierzył z dystansu strzelając bramkę kolejki. Espanyol w całym meczu zagroził Barcelony tylko dwa razy z czego jeden był w pierwszej połowie. Po za tym nic szczególnego ekipa Sergio Gonzaleza nie potrafiła zrobić w starciu z Dumą Katalonii. W następnej kolejce Barcelona u siebie będzie podejmować Getafe i to spotkanie będzie arcyważne, ponieważ jak ekipa Luisa Enrique wygra to zdobędzie Mistrzostwo Hiszpanii.


27' Suarez 38' Alba 45' Neymar 57' Rakitić
8,9 Luis Suarez

RCD Espanyol: Ryzhikov - Lopez, Rodriguez (c), Moreno, Fuentes - Stuani, Sanchez (69' Salva Sevilla), Canas, Lanzarote (69' Montanes) - Garcia, Caicedo
FC Barcelona: Bravo - Juanfran, Pique, Vermaelen, Alba - Mascherano (c), Gundogan (45' Halilović), Rakitić - Aduriz, Suarez (71' Munir), Neymar


Mundo Deportivo - Messi ponownie kontuzjowany. Zawodnikowi Blaugrany odnowiła się kontuzja lewego uda w trakcie meczu z Valencią. Przybliżony czas regeneracji 3 tygodnie.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #76 Gorsze dni...
« Odpowiedź #231 dnia: Maj 02, 2015, 10:11:30 »
Na górze pojawiła się ankieta dotycząca wzmocnień na sezon 2016/17.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #77 Mistrzostwo i zemsta jest nasza!
« Odpowiedź #232 dnia: Maj 03, 2015, 18:13:37 »
Spoiler for Hiden:
Tak o to MichuVeB zakończył pierwszy raz w swoim życiu na Forum PESLeague sezon w karierze   8) Aż sam nie mogę w to uwierzyć no ale jednak :) Dwie ostatnie kolejki pozwoliłem sobie tylko graficznie pokazać, nie miejcie mi tego za złe, ale już mnie oczy bolą od PS3 i wgl.  ;D Troszkę odpoczynku i znów zabieramy się za kolejny sezon  :police: Przypominam o ankiecie, która jest umieszczona na samej górze. Pozdrawiam :)

Odcinek 77.




Ja som Campions!


(Tak piłkarze i kibice Barcy cieszyli się z Mistrzostwa)


34.Kolejka La Liga
29.04.2016, Camp Nou, Barcelona; 16:00

W 34.Kolejce La Liga FC Barcelona zmierzyła się z drużyną Getafe. Dla Katalończyków było to ważne i kluczowe spotkanie, ponieważ już dzisiaj mogli zapewnić sobie Mistrzostwo Hiszpanii w sezonie 2015/16 i tak właśnie się stało. W meczu nie mógł zagrać Lionel Messi, który doznał kontuzji w meczu z Valencią. Na początku spotkania piłkarze z Barcelony mieli szanse na otworzenie wyniku, ale minimalnie przy strzale pomylił się Artiz Aduriz. Kolejna szansa znów należała do piłkarzy Luisa Enrique. W 21 minucie meczu Neymar znakomicie zaadresował piłkę na prawą flankę do Adamy, który próbował strzału z daleka, lecz na marne. Zawodnicy Getafe byli bezradni i nawet nie potrafili przeprowadzić w tej pierwszej połowie chociażby jeden dobrej akcji. Druga połowa zaczęła się od znakomitej petardy Neymara, który z okolic 25 metra postanowił uderzyć piłkę na bramkę i to ze skutkiem. Barcelona w 51 minucie meczu wyszła na prowadzenie i jest coraz bliżej upragnionego Mistrzostwa. Chwilę później pierwszą akcję w spotkaniu przeprowadzili goście. Michel wspaniale odegrał do Lafity, ale ten nie miał swojego dnia i przestrzelił wysoko nad bramką. W 87 minucie meczu Artiz Aduriz doznał kontuzji i został zmieniony na Luisa Suareza. Urugwajczyk znakomicie wszedł w mecz bo zaledwie 3 minuty później strzelił swoją bramkę. Asystował mu Ilkay Gundogan. Ostatecznie Barcelona wygrała 2:0 z Getafe i zapewniła sobie Mistrzostwo Hiszpanii.


51' Neymar 90' Suarez
8,6 Ilkay Gundogan

FC Barcelona: Bravo - Juanfran, Nastasić, Vermaelen, Adriano - Mascherano (c), Gundogan, Rakitić (60' Halilović) - Neymar (70' Munir), Aduriz (87' Suarez), Adama


Wczorajsi...


(Federico Cartabia urządził prawdziwe piekło Barcelonie)


35.Kolejka La Liga
03.05.2016, Estadio Nuevo Arcángel, Cordoba; 16:00

Po zdobyciu przez Barcelonę w ostatniej kolejce Mistrzostwa Hiszpanii, piłkarze Luisa Enrique w dzisiejszym meczu byli ''wczorajsi''. Spotkanie w pełni było kontrolowane przez Barcelonę, ale Katalończykom urwał trzy punkty Cartabia w 50 minucie meczu. Mimo, że Barca dominowała to jako pierwsi gospodarze oddali groźny strzał na bramkę Bravo, który popisał się dobrą interwencją. Późniejsza faza spotkania należała zdecydowanie do Barcy. Wynik spotkania otworzył się już w 24 minucie spotkania po technicznym strzale Luisa Suareza. Parę minut później Neymar mógł podwyższyć, ale zabrakło skuteczności. W ostatnich minutach pierwszej połowy Vermaelen próbował zaskoczyć bramkarza z rzutu rożnego po dobrej główce, ale piłka minęła bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym prowadzeniem Barcelony 1:0 z Cordobą. Po wznowieniu gry Cordoba zaskoczyła chyba wszystkich (nawet swoich kibiców). W 50 minucie meczu silnym strzałem z dystansu popisał się Cartabia, który pokonał Claudio Bravo i dał wiele radości kibicom Cordoby. Z minuty na minuty Cordoba co raz lepiej grała, a Barca co raz gorzej. W 70 minucie spotkania Rossi dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie celny strzał oddał Ghilas, ale wprost w bramkarza. Ostatnie minuty należały jednak dla Barcy, ale rozstrzygnięcia wyniku nie ujrzeliśmy. Cordoba remisuje u siebie z Barceloną 1:1.


50' Cartabia - 24' Suarez
8,7 Carlos

Cordoba CF: Carlos - Gunino, Uxio, Pantic, Crespo - Ekeng (45' Luso), Rossi (c) - Cartabia, B.Garcia, Fidel - Ghilas
FC Barcelona: Bravo - Juanfran, Pique (c), Vermaelen, Alba - Song, Gudnogan (69' Halilović), Rafinha - Adama, Suarez, Neymar


Gładko i przyjemnie. Manita!


(MessiSuarezNeymar rozbili zawodników z San Sebastian)


36.Kolejka La Liga
10.05.2016, Camp Nou, Barcelona; 18:00

W 36.Kolejce La Liga Barcelona dosłownie zmasakrowała przyjezdnych z San Sebastian wygrywając z nimi 5:0. Ostre strzelanie rozpoczął Ilkay Gundogan, który po ładnej kombinacji z Suarezem oddał celny strzał i zdobył bramkę. W 36 minucie spotkania wracający po kontuzji Leo Messi także musiał dołożyć swoją cegiełkę, pięknym szczupakiem pokonując bramkarza Realu Sociedad. Warto zwrócić uwagę na asystę Ilkaya Gundogana, który chwilę wcześniej powalczył o piłkę w powietrzu, a następnie asystował Messiemu. W 43 minucie meczu Agirretxe miał ''setkę'' i mógł zdobyć kontaktowego gola dla swojej drużyny, ale jego były kolega Claudio Bravo popisał się fantastyczną paradą. W 59 minucie spotkania Neymar samotnie wykończył akcję strzelając gola zza ''szesnastki'' i odbierając w tej chwili jakiekolwiek marzenia piłkarzą z San Sebastian przynajmniej na remis. Kilka minut później tym razem Messi zaasystował Gundoganowi, który pewnie przymierzył i zdobył bramkę numer 4 dla Barcelony w tym meczu. W 80 minucie meczu Castro poradził sobię z Alexandrem Songiem, ale chwilę później na jego drodze stanął Thomas Vermaelen i akcja poszła w zapomnienie. W 90 minucie spotkania Messi strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu, a piątą dla Barcelony w meczu. FC Barcelona bez żadnych problemów poradziła sobie z drużyną z San Sebastian i wlepiła im popularną w Hiszpanii ''Manitę''.


24' 69' Gundogan 36' 90' Messi 59' Neymar
9,8 Lionel Messi

FC Barcelona: Bravo - Juanfran, Pique (69' Nastasić), Vermaelen, Alba - Song, Gundogan (80' Halilović), Rakitić - Messi (c), Suarez (69' Munir), Neymar
Real Sociedad: Rulli - Martinez, I.Martinez, Gonzalez (c), Yuri - Pardo, Granero (69' Bergara), Zurutuza (79' Canales) - Vela, Agirretxe, Castro


Zemsta jest słodka!


37.Kolejka La Liga
17.05.2016, Vicente Calderon, Madrid; 21:00


3' Gundogan 14' Neymar 67' 86' Messi
9,0 Lionel Messi


Idealne zakończenie sezonu


38.Kolejka La Liga
24.05.2016, Camp Nou, Barcelona; 12:00


80' Suarez
8,0 Gerard Pique

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #78 Konferencja prasowa Luisa Enrique
« Odpowiedź #233 dnia: Maj 04, 2015, 11:57:07 »
Spoiler for Hiden:
Komentarzy nie ma, ale za to będziecie mieć więcej do czytania  ;D

Odcinek 78.





Mistrzostwo Hiszpanii: Wykonaliśmy swój cel, którym było zdobycie Mistrzostwa Hiszpanii. Jesteśmy z tego powodu dumni i cieszymy się tą chwilą póki możemy, ponieważ w zapasie jest następny sezon, w którym także trzeba dać z siebie wszystko co najlepsze. Od samego początku do samego końca nie oddaliśmy lidera nikomu. To jest niesamowite dokonanie mojego zespołu.

Świętowanie: Każdy świętuje triumf na swój sposób, jedni będą imprezować po nocach inni znowu będą spokojnie spędzać czas w rodzinnej atmosferze. Ja również będę świętował. Z moją żoną popijając wino <uśmiech>

Kontuzje w składzie na końcówkę sezonu: Kontuzje są częścią futbolu, choć tego złego futbolu, nikt nie chce by dany zawodnik doznał kontuzji. Na ostatniej prostej kontuzji doznał Leo Messi, później Suarez... Kibice myśleli, że wszystko zacznie się komplikować, ale było inaczej. Mamy dobrych zmieników dla naszych wspaniałych napastników. Na szczęście są już wszyscy zdrowi i cali.

Javier Mascherano: Javier miał w meczu z Getafe problemy z prawą nogą, skarżył się na silny ból, więc zadecydowałem, że w kolejnych spotkaniach zasiądzie tylko na ławce i nie będę go obciążał. Liga po meczu z Getafe i tak już była rozstrzygnięta i nie warto było ryzykować zdrowiem Javiera. Ale to jest tylko lekkie stłuczenie, nic poważnego mogę wam to zagwarantować.

106 bramek w lidze: Przekroczyć liczbę 100 bramek w lidze jest to na pewno nie lada wyczyn, ale jeśli mamy z przodu takich zawodników jak Messi, Suarez, Neymar to strzelenie tych 100 bramek wydaje Ci się łatwiejsze. Zresztą całe trio strzeliło połowę tych bramek, więc to też jest wspaniałe osiągnięcie.

Najlepsza defensywa: Najlepsza defensywa? Możliwe, ale nasz zespół tworzył linie defensywy już od napastników. To oni zaczynali wysoki pressing i próbowali odbierać rywalom piłki nie pozwalając im na zbyt wiele. Jak już powiedziałem jestem bardzo zadowolony z pracy mojej drużyny.

Czy zostanie pan na kolejny sezon jako trener?: Mam ważny kontrakt do 2018 roku z możliwością przedłużenia o rok, więc myślę, że raczej tak <uśmiech>

Jeśli tak, jakie cele na kolejny sezon?: Takie jak w tym sezonie. Mistrzostwo Hiszpanii, Puchar Króla i dochodzi do tego jeszcze Liga Mistrzów. W tym sezonie nie mogliśmy niestety skorzystać z usług Ligi Mistrzów z wiadomych powodów, ale teraz jesteśmy bardziej świadomi, że możemy dokonać tego by zdobyć ten puchar w nadciągającym sezonie. Mój zespół jest gotów oddać ostatnią krew wylaną na boisku by zawalczyć o wszystkie Puchary.

Liga Mistrzów priorytetem Barcelony?: Jak każdego zespołu, który walczy o to cenne trofeum. Dla Barcelony, a przede wszystkim dla ich fanów będzie to głównym priorytetem w następnym sezonie, ale jak już powiedziałem. Walczymy o wszystkie możliwe trofea.

Transfery będą potrzebne?: Nie jestem Ci w stanie teraz o tym powiedzieć. Mogę tylko tyle powiedzieć, że wrócą jeszcze do nas zawodnicy wypożyczeni, więc czy będą potrzebne nam transfery? To się wszystko okaże. Na razie cieszymy się z Mistrzostwa i z udanego sezonu. Za Miesiąc znów bierzemy się do roboty.

Offline IDareKI

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 89
  • Dostał Piw: 11
  • Na forum od: 21.05.2012r.
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #78 Konferencja prasowa Luisa Enrique
« Odpowiedź #234 dnia: Maj 05, 2015, 17:25:26 »
Czemu niektóre mecze wrzucasz bez opisów? Czasem mam wrażenie jakbyś chciał już przeskoczyć jakiś etap i po prostu wrzucasz 5 spotkań w tym 2 bez żadnego zdania  :D Nie żebym się czepiał, z ciekawości czystej pytam, bo według mnie wysoki wynik z Atletico jest ciekawszy od tego z Sociedadem.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #79 Kilka słów o sezonie 2015/16
« Odpowiedź #235 dnia: Maj 05, 2015, 18:26:02 »
Spoiler for Hiden:
@Darek nie no spoko rozumiem, po prostu jak napisałem, zmęczyło mnie troszeczkę to PS3 i dałem sobie spokój z opisaniem dwóch ostatnich kolejek, ale daję słowo że już wszystkie mecze będą opisywane  8)
A poza tym łapcie kolejnego posta  ;D

Odcinek 79.




Kilka słów o sezonie 2015/16

FC Barcelona sezon 2015/16 może zaliczyć do udanych. Nowy prezydent, nowy dyrektor sprostali zadaniu w kwestii zarządzania i budowania drużyny. To przede wszystkim ich transfery doprowadziły Barcelonę na sam szczyt tabeli La Liga. Nie można także zapominać ile przy tym sukcesie pomógł i zrobił Luis Enrique. To on zorganizował drużynę i zjednoczył w jedną całość. FC Barcelona od samego początku do samego końca nie oddała nikomu lidera. Taka sama sytuacja miała miejsce jeszcze w jednym sezonie 2012/13, kiedy na stanowisku szkoleniowca Blaugrany stał ś.p Tito Vilanova. Barcelona Luisa Enrique była tylko gorsza pod względem punktów od tej Barcy prowadzonej przez Tito. Lucho uzyskał z Barcą 95 punktów przy czym Vilanova zakończył sezon z ''setką''. Głównym osiągnięciem jest jednak samo Mistrzostwo Hiszpanii i nie ważne ile punktów, ile zdobytych bramek, ważne że Mistrzostwo zostało zdobyte.

Gorzej wygląda sytuacja z Pucharem Króla. FC Barcelona najpierw zniszczyła Ponfferadinę, następnie Malagę w 1/8, Real w 1/4 i w półfinale Athletic Bilbao. Droga Katalończyków zakończyła się niestety na finale, w którym lepsze okazało się Atletico Madryt wygrywając z Barceloną 3:2. Pocieszeniem dla Barcelony jest fakt, że to Leo Messi został królem strzelców Pucharu Króla.

Rozczarowanie sezonu: Real Madryt - Pomimo, że na końcu Los Blancos się obudzili i ostatecznie zajęli drugie miejsce w tabeli, to przez połowę sezonu kręcili się wokół piątego miejsca. Real od początku nie był wstanie rywalizować z rozpędzoną Barceloną. Los Blancos walkę o Mistrzostwo przegrało takimi meczami z Cordobą, Granadą czy Levante, gdzie po prostu albo remisowali lub przegrywali.

Sensacja sezonu: Real Sociedad - Zawodnicy z San Sebastian toczyli zaciętą walkę z Katalończykami do 32.Kolejki La Liga, a później wszystko nagle w ich zespole się posypało. Niemniej jednak piłkarzom Davida Moyesa trzeba oddać to, że walczyli i starali się w jakikolwiek sposób naprzykrzyć trochę krwi Barcelonie.


Wypożyczeni wracają na Camp Nou

Gerard Deulofeu, Marc Bartra, Douglas, Sandro wrócili już z wypożyczeń. Luis Enrique ma nadzieję, że uda mu się dogadać z zawodnikami oraz że nie będzie miał z nimi wielkiego kłopotu. Jednak media już donoszą, że Lucho będzie miał bardzo ciężko z Gerardem Deulofeu, który nie należy do bezproblemowych zawodników, o czym przekonał się w Sevilli Unai Emery.

Luis Enrique jednak ma to coś w sobie czego nie ma Unai Emery, czyli silny charakter. Jeśli będzie chciał postawić na swoją decyzję to bez wahania postawi, a Deulofeu będzie musiał się do tej decyzji podporządkować.

Marco Verratti pod obserwacją. Thiago w stanie gotowości

Thiago Alcantara od dłuższego czasu jest obserwowany przez skautów Barcelony, ale nie tylko... Ostatnio w między czasie sam Luis Enrique poleciał do Monachium by zobaczyć jego grę w jednym z ligowych spotkań. Thiago byłby idealnym następcą Xaviego, bowiem Ilkay Gundogan mimo swoich znakomitych osiągnięć w Barcelonie nie przekonywuje Lucho. Jeśli jednak transfer Hiszpana do Barcelony byłby nie zrealizowany, to jest plan B. Marco Verratti to on ma być tym planem B. Młody Włoch ma znakomity przegląd pola i dobrze sprawuję się także w defensywie, czego brakowało szczególnie Gundoganowi. FC Barcelona wie, że za Włocha trzeba będzie wyłożyć min. 50 milionów euro, ponieważ Paryżanie nie mają zamiaru sprzedawać swojego zawodnika za mniej niż wyceniany jest piłkarz przez PSG.

Offline szymek123

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2015
  • location: Grajewo
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.04.2015r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #79 Kilka słów o sezonie 2015/16
« Odpowiedź #236 dnia: Maj 05, 2015, 19:20:34 »
Świetne podsumowanie sezonu i czekam na kolejny sezon :)

Offline Marvauane

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Radzyń Podlaski
  • Wiadomości: 16
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 18.11.2014r.
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #79 Kilka słów o sezonie 2015/16
« Odpowiedź #237 dnia: Maj 05, 2015, 20:21:02 »
Ciekawy będzie następny sezon w związku z obroną mistrzostwa.
Verratti mi idealnie pasuje do Blaugrany i może się świetnie wkomponować w zespół. :)
Wiem, że pewnie masz mi za złe, że na samym początku wzorowałem się trochę na Twojej karierze, ale jakoś musiałem zacząć, a oryginalności nabrałem z czasem, wybacz. :D

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #79 Kilka słów o sezonie 2015/16
« Odpowiedź #238 dnia: Maj 05, 2015, 20:36:50 »
Ciekawy będzie następny sezon w związku z obroną mistrzostwa.
Verratti mi idealnie pasuje do Blaugrany i może się świetnie wkomponować w zespół. :)
Wiem, że pewnie masz mi za złe, że na samym początku wzorowałem się trochę na Twojej karierze, ale jakoś musiałem zacząć, a oryginalności nabrałem z czasem, wybacz. :D

Nie, skądże ;) To nie jest nic złego, ja też wzorowałem się kiedyś na innych karierach i wyszło mi to na dobre :)

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #80 Hit transferowy stał się faktem!
« Odpowiedź #239 dnia: Maj 06, 2015, 12:48:21 »
Spoiler for Hiden:
Powiem tak Deulofeu nie jest mi w ogóle potrzebny w składzie, byłby rezerwowym, mam już Adame, Aduriza więc po co mi on? Druga sprawa to ta z Ilkayem. Cały czas zgłaszają się po niego kluby, które dają niezłą sumkę za piłkarza, więc nie będę go zatrzymywał, po za tym mam Verrattiego już  8)

Odcinek 80.

Marco Verratti fichado!


Oficjalna strona FC Barcelony dzisiaj rano podała, że Blaugrana doszła do porozumienia i ostatecznej decyzji w sprawie transferu Włocha do Dumy Katalonii. Barcelona wyłożyła na stół 52 milionów euro za Verrattiego i bez żadnych problemów sfinalizowała transfer.

Marco Verratti jest idealnym następcą Xaviego w Barcelonie, według Luisa Enrique, a jak będzie w rzeczywistości to dowiemy się na koniec sezonu. Verratti w zeszłym sezonie zanotował fantastyczne statystyki w Paryskim klubie. W 32 spotkaniach strzelił 3 gole i zanotował 12 asyst.

Zawodnik jest słynny z dobrego dryblingu oraz grania z pierwszej piłki. Jednak Luis Enrique najbardziej zwrócił uwagę na rolę w defensywie jaką posiada Marco Verratti. Oficjalna prezentacja zawodnika odbędzie się jutro. Prawdopodobnie Verratti będzie grał z numerem ''6'' w razie odejścia Ilkaya Gundogana lub ''17''.

Co z tobą Ilkay?


W swoim pierwszym sezonie w Barcelonie, Ilkay Gundogan zanotował znakomite statystyki. W lidze zanotował 13 asyst oraz zaliczył parę ładnych bramek, w tym decydujące z Realem Madryt. Luis Enrique nie ukrywa, że Ilkay jest genialnym piłkarzem, ale nie jest on tak mobilnym zawodnikiem jak Ivan Rakitić, który oprócz udziału w ataku włącza się także do obrony. Tego w szczególności brakuje Ilkayowi.

Luis Enrique zatem postanowił ściągnąć na Camp Nou Marco Verrattiego, który jest tak mobilnym piłkarzem jak Ivan Rakitić, Nasuwa się jedno pytanie - Co z tobą Ilkay?

Włodarze Barcelony najchętniej zatrzymaliby Gundogana w Barcelonie, ale wiedzą że tym sposobem zahamują rozwój zawodnika i nie ma pewności czy w ogóle grałby w pierwszym składzie. W środku pola są także inni zawodnicy jak Alen Halilović, Rafinha, którzy także chcą otrzymywać więcej minut. Wydaję się, że sprzedaż Ilkaya Gundogana byłaby najlepszą opcją dla piłkarza oraz klubu.

Gerard Deulofeu: Nie chcę grać w Barcelonie!


Gerard Deulofeu wrócił na Camp Nou by zaraz z niego odejść. Tak można wytłumaczyć napiętą sytuację Gerarda Deulofeu, który w wywiadzie dla Sportu powiedział - ''Moja kariera w Barcelonie? Nie ma mowy, oni mają znakomitych napastników nie jestem tam potrzebny'' Tymi słowami wywołał dużo spekulacji na temat możliwego konfliktu z Luisem Enrique lub po prostu zawodnik bał się rywalizacji z napastnikami Barcy.

Mundo Deportivo jednak podaje, że zawodnik po prostu nie sprostałby oczekiwaniom i byłby tylko rezerwowym zawodnikiem. Młody Hiszpan poprosił już o wystawienie go na listę transferową, a Luis Enrique uszanował tą decyzję - ''Gerard Deulofeu wybrał najlepszą z możliwych opcji, nie byłbym wstanie zagwarantować mu miejsca w pierwszym składzie. Niech się rozwija w innym klubie, życzę mu powodzenia''.

« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2015, 13:50:33 wysłana przez MichuVeB »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: FC Barcelona by MichuVeB | #80 Hit transferowy stał się faktem!
« Odpowiedź #239 dnia: Maj 06, 2015, 12:48:21 »