Autor Wątek: PES 2016 - Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 130640 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline chillonahill

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 452
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 26.09.2013r.
  • Gram w: PES18/PC
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 18, 2015, 09:01:56 »
Ponawiam pytanie czy da sie ustawic w PES 16 oprócz opcji full screen, rozdzielczości i wysokich detali, inne, szczegółowe opcje graficzne?
VIVA FCB!!!!!

Offline mariusz_nh

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Kraków
  • Wiadomości: 249
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.10.2008r.
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 18, 2015, 09:47:25 »
Dodatkowy poziom by się przydał, bo 7:2 Polską w finale ME z Potrugalią to trochę za dużo :/

Offline dBlasi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 147
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.11.2011r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 18, 2015, 09:55:26 »
przestańcie cielaki grać tylko offline bo poważnie - to jest ŻENADA.
Nie macie zielonego pojęcia co to jest piłka nożna - mało tego - nie macie pojęcia co to jest w ogóle sport. 
Psychologia gry - zwody, uniki, rozgrywanie - to wszystko jest mocno powiązane z psychiką, odczyciami, przewidywaniami przeciwnika - tego AI nie daje tylko oszukuje ze udało się oszukac.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2015, 09:57:02 wysłana przez dBlasi »
Steam: BlasiPL

Offline coolos

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Poznań
  • Wiadomości: 136
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 14.11.2014r.
    • Status GG
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 18, 2015, 10:25:40 »
A jak wygląda tryb online w 2016? ciagle mamy tu do czynienia z długim wyszukiwaniem przeciwników oraz spowolnioną reakcją zawodników na ruchy pada?

Offline dedemon

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2006
  • location:
  • Wiadomości: 74
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.11.2006r.
    • Status GG
  • Gram w: Warcaby
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 18, 2015, 10:32:26 »
A jak wygląda tryb online w 2016? ciagle mamy tu do czynienia z długim wyszukiwaniem przeciwników oraz spowolnioną reakcją zawodników na ruchy pada?

Tak.

Offline chillonahill

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 452
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 26.09.2013r.
  • Gram w: PES18/PC
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 18, 2015, 10:34:50 »
Tak.


No dokładnie. Troche jeszcze jest to niedopracowane ale nie ejst też jakoś najgorzej :)
VIVA FCB!!!!!

Offline dBlasi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 147
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.11.2011r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 18, 2015, 10:50:23 »
A jak wygląda tryb online w 2016? ciagle mamy tu do czynienia z długim wyszukiwaniem przeciwników oraz spowolnioną reakcją zawodników na ruchy pada?

normalnie jak tak dalej będzie to sam zaczne grać offline z AI....
Steam: BlasiPL

Offline Profi1982

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 34
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 18, 2015, 11:07:45 »
Zagrałem kilka meczy na PC.  Pora więc na wnioski:
1) Nie ma już input laga. Więc jedna z największych wad wyeliminowana.
2) AI słabe, ale...... Jak zacząłem kariere to pierwsze dwa mecze wyjazdowe gładko wygrane w trzecim dostałem u siebie baty. Więc podejrzewam, że komp uczy się stylu grania i czym dalej w las nie jest już tak prosto.
3) Gameplay lepszy niż w 2015. Jest progres i gra bardziej cieszy.
4) murawa kiepska, ale są stadiony, na których wygląda jakby lepiej.
5) sędziowanie tragiczne. Dla kompa wszystko gwizdane. Jak komp wjedzie we mnie to nie zawsze jest faul. W trzech meczach miałem 3 faule. Trochę mało.
6) kibice- wiadomo klony. Ale nie to jest najważniejsze.
7) on-line nie oceniam bo skupiłem się na grze z komputerem. Lubię grać kariere. Do on-line prawdopodobnie kupię fifę. Dziś jadę po oryginał PES 2016.
8) nie ma aż tak wielkich różnić między konsolową wersją, a PC. Gorsza wersja jest na X360 i PS3.
To tak na gorąco moja opinia.
p.s wie ktoś kiedy pojawi się dodatek poprawiający kolory w grze na bardziej wyraziste?

Offline Warmlotek1

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 235
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 15.01.2010r.
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 18, 2015, 11:12:35 »
Przydalby sie watek o taktykach ich ustawieniach plus porady.
Bo teraz jest tego bez liku ustawien jak i w obronie tak i w ataku, nie wspominajac nawer o fluid formation

Offline keats

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2008
  • location:
  • Wiadomości: 50
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.10.2008r.
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 18, 2015, 11:55:14 »
Moje wnioski, czytałem Wasze.


1. Po pierwsze świetna rzecz w Master League, słabsze drużyny bronia na swojej połowie:) tylko , inne kontratakują skrzydłami, krótko mówiąc, wreszcie każdy przeciwnik gra inaczej.
2. Widać faule zależą od punktu widzenia albo od umiejętności wślizgu... bo u mnie w ogóle nie gwizdali jak wchodziłem  w nogi przeciwnika
3. Ja zawsze jestem optymistą i ewentualne "braki" staram się sobie wytłumaczyć , jako zaletę do pewnego momentu oczywiście. Więc bramkarze, bo niektórzy mówią że [cenzura] puszczają, jak się strzela z 11 metrów koło bramkarza bombe to nikt tego nie obroni, dla mnie fajnie grają, przerzucają nad bramką niskie piłki nawet nieraz, fajne to wygląda.
4. Mnie się bardzo, ale to bardzo podoba.

Offline Qaarol

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2015
  • location: Garbów
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.06.2015r.
  • Gram w: PES 2016
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 18, 2015, 12:05:03 »
Ja mam mieszane odczucia po zagraniu około dwudziestu spotkań. Gram na PC, a więc w tzw. okrojoną wersję.

Rozgrywka jest bardziej dynamiczna, oczywiście, ale to wygląda sympatycznie tylko przy graniu słabszym zespołem. Bo grając mocnym Atletico Griezmann nie ma najmniejszych problemów, żeby przechodzić rywali jak tyczki na treningu. Zauważam tutaj niestety krok w stronę kopanki od EA, gdzie sama szybkość robi kolosalną różnicę.

Na plus oceniłbym sędziów, ponieważ nieudany wślizg nie oznacza z automatu kartki, co było bardzo irytujące w poprzednich odsłonach. Myślę, że zostało to całkiem w porządku wyważone w tym roku. Nowe animacje oczywiście zauważalne, ale to nie jest dla mnie najważniejsze.

Generalnie nie skreślam tej gry, bo zła na pewno nie jest, ale od poprzedniczki wg mnie gorsza. A może to kwestia przyzwyczajenia i obycia? Ciężko określić po dwóch dniach.

Online nie grałem, ponieważ nie posiadam jeszcze oryginalnej gry, zaopatrzę się po weekendzie.

Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 18, 2015, 12:25:19 »
Dawno nie grałem w wersje PC, ile teraz się czeka na pierwszego dobrego fanpatcha?
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

Offline dedemon

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2006
  • location:
  • Wiadomości: 74
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.11.2006r.
    • Status GG
  • Gram w: Warcaby
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 18, 2015, 12:26:25 »
ja też dodam od siebie, ze warto pobawic sie taktyka. po rozegraniu kilku meczy, jest z pewnoscia lepiej niz w 2015. draznia mnie sedziowie dalej, a online niestety skopany no ale coz. za rok przenosze sie na ps4  :police:

Offline topek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 01.02.2010r.
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 18, 2015, 13:40:31 »
przestańcie cielaki grać tylko offline bo poważnie - to jest ŻENADA.
Nie macie zielonego pojęcia co to jest piłka nożna - mało tego - nie macie pojęcia co to jest w ogóle sport. 
Psychologia gry - zwody, uniki, rozgrywanie - to wszystko jest mocno powiązane z psychiką, odczyciami, przewidywaniami przeciwnika - tego AI nie daje tylko oszukuje ze udało się oszukac.
Co ty [cenzura]#sz gościu nawet nie wiesz jak mylisz się ..znawco. A co do online ją już dawno skończył em grać ....pełno dzieciaków sama barca i real i opóźnienia w reakcji. Dla mnie zero przyjemnosci. Ai bardzo dobre było w PES 13  gdzie na prawdę można było wczuć się w gre

Offline coolos

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Poznań
  • Wiadomości: 136
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 14.11.2014r.
    • Status GG
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 18, 2015, 14:03:15 »
Miałem okazję zagrać kilka meczy w nowego PES'a na PC i moje porównanie do zeszłorocznej wersji wygląda tak.

- poziom trudności: nowa odsłonna w trybie offline jest znacznie łatwiejsza, nie ma problemów żeby klepnąć na dzień dobry Real czy Barcę na najwyższym poziomie trudności,
- jest więcej animacji, sterownie zawodnikiem jest płynniejsze co wpływa na jakość rozgrywki,
- przeciwnicy lepiej bronią dostępu do bramki przed wrzutkami, a i strzelenie z główki jest trudniejsze niż w zeszłym roku,
- dość łatwo dojść do sytuacji 1 na 1, gdy obrońca wywiera pressing na naszym napastinku, to tworzy się dziura, którą łatwo wykorzystać prostopadłym podaniem,
- bardzo kiepska praca sędziego, można grać osto i chamsko, a i tak odgwizda co 5 faul,
- jest więcej miejsca w środku pola, na rozegranie akcji (co mnie osobiście cieszy),
- problem z przebiegnieciem całego boiska bramkarzem faktycznie występuje.

Nie miałem okazji grać online (więco o tym aspekcie się nie wypowiem), ale jak na tą chwilę gra wymaga łatania.

Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 18, 2015, 14:10:45 »
Fantystyczna "interwencja" GK



Wiadra pomyj na KONAMI

REJESTRACJA lub LOGOWANIE
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

Offline RossoNero1899PL

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2014
  • location: Jelenia Góra
  • Wiadomości: 12
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.04.2014r.
  • Gram w: Pes 2106
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 18, 2015, 14:15:08 »
Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Wróciłem z nowym nickiem po 8 latach przerwy :D Kiedyś zajmowałem się robieniem różnych modów do Pesa i nawet grałem w lidze Pesleague.Teraz zauważyłem,że scena moderska troszkę się zmniejszyła..Nie zamierzam już w to się bawić bo mam mało czasu dla siebie i dziewczyny.Przepraszam,że tu się witam,ale nie znalazłem odpowiedniego działu.

Do rzeczy..Chciałem się wypowiedzieć na temat nowego PES 2016.Po pierwsze to wielka szkoda,że KONAMI traktuje graczy PC-towych w ten sposób i jeśli nie zmienią tego za rok,to jestem pewien,że zostanie tylko wersja na PS4/XBO i na tym się skupią.Pograłem już trochę i mogę śmiało powiedzieć,że ta gra już tak nie wciąga jak kiedyś, ale wciąż sprawia dużo przyjemności z rozgrywania piłki  i strzelania bramek.Owszem Pes 2016 jest zdecydowanie lepszy niż rok temu i ma w sobie duży potencjał aby rozwijać go w dobrym kierunku i uczynić grę najlepszym symulatorem piłki nożnej.Niestety wersja PC wypada blado w porównaniu z wersjami na nowe konsole i widać,że ten silnik troszkę kuleje.Nie mogę zrozumieć dlaczego oprawa graficzna aż tak słabo wypada na PC.To jest jakiś absurd , ponieważ nawet wersja na PS4/XBO nie zachwyca grafiką jak na te czasy i możliwościami obecnych konsol i PC.To chyba celowe ze strony KONAMI,że wykastrowali graficznie wersje PC , aby i tak nie najlepsza graficznie gra na konsole wyglądała jak z kosmosu..Nie będę się wypowiadał na temat reszty różnic czy też gameplaya bo to już było przerabiane i każdy ma swoje zdanie.Pozostaje wierzyć w talent Patchmakerów i czekać na efekty ich prac :) Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej gry i wielu emocji podczas meczów.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2015, 14:22:26 wysłana przez RossoNero1899PL »

Offline dBlasi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 147
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.11.2011r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 18, 2015, 14:16:42 »
Co ty [cenzura]#sz gościu nawet nie wiesz jak mylisz się ..znawco. A co do online ją już dawno skończył em grać ....pełno dzieciaków sama barca i real i opóźnienia w reakcji. Dla mnie zero przyjemnosci. Ai bardzo dobre było w PES 13  gdzie na prawdę można było wczuć się w gre

myle się że AI nie potrafi symulować psychiki?
zastanów się na czym faktycznie polega minięcie kogoś zwodem (nie skryptowanym trickiem, który przechodzi sam). Trudno to w pesie zrozumieć bo drybling taki jest dość ograniczony - ale FIFA akurat daje dużo możliwości gry "psychicznej", która nie jest zupełnie możliwa z AI bo AI liczy wszystko w ułamku sekundy i jakby AI tylko chciało to nigdy byś go nie przeszedł bo ruszałoby się idealnie w identycznym czasie co ty - stą AI musi pozwalać ci dać się oszukać, z tym, że nie potrafi robić tego jak człowiek :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2015, 14:21:19 wysłana przez dBlasi »
Steam: BlasiPL

Offline Stroszek76

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location: Silesia
  • Wiadomości: 52
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.11.2012r.
  • Gram w: PES 2016
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 18, 2015, 15:09:20 »
zauwazylem tez ze nie na wszystkich stadionach zacina...moze tez od pogody i pory dnia zalezy
np gralem na defaultowym stadionie reprezentacji polski w nocy i nic nie scinalo
Mnie zacina (mowa o ustawieniach high)  w dzien przy dobrej pogodzie ,gdzie indziej jest ok.Karta graficzna i RAM -good,CPU i VRAM -ok .PES 15(a wymagania obu gier praktycznie identyczne) śmigał nawet z podkreconą przez PES Screen Revolution grafiką a tu takie coś.Nie wiem w czym rzecz .Aha po doddaniu PES 16 do ustawien karty graficznej ,najpierw gre wykrywa , po wyjsciu z gry tak jakby jej nie było-ikonka PES-a w panelu sterowania Nvidia   znika,zostaje tylko nazwa i kwadracik pusty...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2015, 15:13:35 wysłana przez Stroszek76 »

Offline topek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 01.02.2010r.
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 18, 2015, 15:47:18 »
myle się że AI nie potrafi symulować psychiki?
zastanów się na czym faktycznie polega minięcie kogoś zwodem (nie skryptowanym trickiem, który przechodzi sam). Trudno to w pesie zrozumieć bo drybling taki jest dość ograniczony - ale FIFA akurat daje dużo możliwości gry "psychicznej", która nie jest zupełnie możliwa z AI bo AI liczy wszystko w ułamku sekundy i jakby AI tylko chciało to nigdy byś go nie przeszedł bo ruszałoby się idealnie w identycznym czasie co ty - stą AI musi pozwalać ci dać się oszukać, z tym, że nie potrafi robić tego jak człowiek :D
Nie o to mi chodziło tylko te wywody o znaniu się. Masło maslane piszesz dorzeczach które są oczywiste w porównaniach komputera a człowieka. Z tym że ai można zrobić bardzo inteligentne z prawdobodobienstwami  a nie ułożonymi schematami. Wiadomo że to tylko symulka ale w takim PES 2013 jest bardzo fajnie zrównoważona. Pozostaje opcja grania na żywo z kumplami itp tak najlepiej

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 18, 2015, 15:47:18 »