Autor Wątek: CO DALEJ?  (Przeczytany 67283 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Artur 7

  • Moderator Działu
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
CO DALEJ?
« dnia: Listopad 29, 2016, 14:14:32 »
Jako moderator zakładam taki wątek. Żyje ktoś tu jeszcze oprócz osób, które wypowiedziały się w moim wątku...? Macie jeszcze jakieś pomysły, czy powoli dobiegamy już do końca...?
" border="0" border="0

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2016, 18:12:39 »
Lipa straszna, brak odzewu to każdemu odechciewa się pisać, a samemu dla siebie to mogę grać bez opisywania. Bum na wirtualne kariery przeminął z wiatrem.

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2016, 19:09:26 »
Osobiście myśle, że można zrobić dział o nazwie: Wspomnienia. Dać tam Najdłuższe kariery i najlepsze.

Zawsze będzie jakaś pamiątka.


Dział do żywych już nie wróci. Kończę swoją karierę i nowej nie ma sensu zaczynać.. dla kogo? Dla duchów?
   


Offline Mejor

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 1195
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 13.02.2010r.
  • Pan Nikt
    • Filmweb
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2016, 19:34:42 »
Aż łezka się w oku kręci jak sobie przypomnę moje (ale i nie tylko) stare kariery i managery.

Offline Bambaryla

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Polska
  • Wiadomości: 283
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 05.08.2011r.
  • You'll never walk alone
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2016, 23:52:50 »
Tak, kiedyś były czasy. Pamiętam jak nieraz, gdy napisałem posta, po paru godzinach lądował wątek na drugiej stronie, taki był ruch na forum. Niestety ten wspaniały okres już chyba przeminął na zawsze. :(
E: Stare kariery pozostawmy. Sam co jakiś czas lubię przejrzeć te legendarne opowiadania ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2016, 23:53:53 wysłana przez Bambaryla »

Offline Artur 7

  • Moderator Działu
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2016, 16:20:55 »
Osobiście myśle, że można zrobić dział o nazwie: Wspomnienia. Dać tam Najdłuższe kariery i najlepsze.
Piszesz o tym już któryś raz, a przecież taki wątek już stoi ładnych kilka lat - Karierowe Hall of fame
" border="0" border="0

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2016, 21:36:08 »
Którego nikt nie odświeżył o np najdłuższa karierę czasowo.
   


Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2016, 22:58:09 »
Co dalej? Nic. Przecież nie zmusisz ludzi, by na nowo pisali opowiadania :D . Nie wprowadzisz także jakichś wielkich zmian, które ich do tego zachęcą, bo takie zmiany nie istnieją.

Ja na przykład nie potrzebuję tłumu. Dzisiaj w robocie się tak nudziłem, że przeczesałem swoją karierkę Liverpoolem od deski do deski, że aż szef mi musiał przypomnieć o zleceniach pod koniec dniówki :D . Teraz nakręciłem się Ligą Mistrzów, ale kupa z tego wyjdzie, bo mi w jednym meczu pół bramek FIFA w powtórkach nie pokazała (było ich aż osiem)... Dlatego też myślę, czy nie warto byłoby ruszyć z jakimś klubem, ale to byłaby definitywnie ostatnia kariera w moim wykonaniu, bo już za dużo razy próbowałem.

Jak widzicie to niekoniecznie chodzi o komentarze. Mi one szczerze powiedziawszy zwisają, bo wolę nie mieć ich wcale, niżeli patrzeć na te lanie wody, udawanie miłego (nie mówię, że wszyscy tak robili, ale takich komentarzy jest mnóstwo) i brnięcie w tę niezręczną chwilę, by polizać sobie razem jajka - "o, jaka super kariera (tu user w zasadzie streszcza mi moje wyniki), fajnie się czyta!", po czym należałoby wpaść do jego karierki, czego nigdy nie robiłem.

A teraz napiszę Wam coś zaskakującego - nie tak dawno - dość przypadkowo - znalazłem się na jakimś anglojęzycznym forum FIFY. Wypatrzyłem tam magiczny dział Your career, i co? I JEBUDU! Mnóstwo tematów, fenomenalne kariery (większość opisywana sezonowo, ale robili to wyśmienicie), trafiały się też takie perełki, gdzie gość opisywał ścianą tekstu swój jeden mecz. Więc problem może leżeć w reklamie działu. Dobra, rozumiem - ktoś pisał kariery w 2010 roku, parę lat i mi się znudziło lub po prostu nie ma na to czasu. W porządku. Ale nie wierzę, że nie ma osób, które chciałyby się pochwalić swoją karierą w kilku zdjęciach i słowach. Są te osoby, ale nie ma ich tu na forum. Na stronie głównej jest jakiś prymitywny banerek, który informuje nieśmiało o istnieniu tego działu... Przecież tyle wiadomości co dział kariery nie ma żaden inny na forum. Mam nadzieje, że dobrze patrzę. Reklama działu powinna być aktualna, zachęcająca i stanowcza. Wpiszcie sobie na FB "FIFA/PES kariera (+nazwa klubu)" i zobaczcie ile tego jest.

I nie oszukujmy się - wiele osób na starcie odpuszcza sobie tworzenie tematu ze względu na brak umiejętności - nie mają dobrego "pióra", nie ogarniają programów graficznych, a przecież ten aspekt w dzisiejszych karierach jest bardzo ważny. Przyjdzie jakiś nowy, spojrzy na dwa czy tam trzy pierwsze tematy w dziale i sobie odpuści, bo pomyśli, że i tak nikt mojego tematu czytał nie będzie. No ale na to rozwiązanie nie ma. Zastanawiałem się także nad formą przedstawiania karier - wiele osób starało się opisywać każdy mecz z osobna, podchodząc do tego zbyt oficjalnie. Brakuje mi takiego tematu, gdzie człowiek może po prostu przedstawić swoją karierę, bez udziwniania - żadnych newsów, srósów, po prostu wstawiam mega długie podsumowanie, swoim słowami i heja. Może tego potrzebuje dział kariery, lekkiej zmiany formy, nie wiem. 

Także problemów może być mnóstwo - FUT, który z roku na roku biję swoją popularnością tryb offline. Youtube, co logiczne. Brak zapału, zbyt mała reklama, et cetera.

Mój post to taki miszmasz - trochę pomarudziłem, trochę popisałem o sobie, trochę chciałem pomóc. Sam nie wiem, co chciałem przekazać, musiałem się wyżalić. ;D Nie wiem jak Wy, ale ja ruszę jeszcze z jakąś karierką, dam szansę temu działowi. Nie będę oczekiwał komentarzy lub odwiedzin, bo bym się zawiódł. Zrobię to dla siebie, by utrwalić gdzieś swoje wypociny i zagrać w końcu karierę w Fifce, która będzie miała więcej niż 3-4 sezony. 8) Adiós.

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2016, 16:43:18 »
Ja powiem tak , w większości zgadzam się z Rasivo. Jeżeli o mnie chodzi to cóż...miałem prowadzić karierę Fulham, co prawda grafikę od niej mam wciąż zapisaną, ale wyszły problemy techniczne, zrezygnowałem z kupna PES'a , a na FIFE 17 muszę czekać do świąt, taka sytuacja finansowa.

Jeżeli chodzi o dział, to ciężko będzie coś wskrzesić. Przez parę ładnych lat próbowałem tego dokonać na PESNEXT i nie było widać żadnego progresu. Pamiętaj jak ja zaczynałem swoje przygody w dziale karier. NA początku właśnie PN ( i kopiowanie grafiki Rasivo :D ), później do PN doszło SG i na końcu ten dział. Ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Tak jak Rasivo wspomniał userom brakuje dobrego pióra i porównując swoje kariery do reszty rezygnują ( też zawsze porównywałem) i większość woli prowadzić karierę na YT i robić relację ustnie co moim zdaniem jest trudniejsze do wykonania. Można sobie myśleć, abyśmy my wszyscy w kilka osób prowadzili kariery, ale jak chyba we wszystkim bywa, zawsze potrzeba coś nowego i prowadzenie dla siebie nawzajem nie miało by jakiegokolwiek sensu.

Do komentarzy akurat ja przywiozywałem dużą uwagę, bo był to dla mnie dodatkowy bodziec do dalszej chęci, ale jakoś udało mi się przebrnać przez młodzieżowy mundial, mistrzostwa Azji i dość "fajną" karierą Polską.  Zawsze miałem problem w dokończeniu lub dłuższym prowadzeniu kariery, ale w czasie kryzysu jakoś mi się udało.

Co trzeba byłoby zrobić aby coś ożywić tutaj ? Sugestia Rasivo jest trafna w 10. Ludzie fora odwiedzają przede wszystkim dla pobrania jakiegoś fajnego patcha, dodatku czy tym podobne, ale wisienką na torcie w tym wszystkim był dział karier i managerów, gdzie ludzie pobierając patch mogli dzielić się swoimi osiągnięciami.

A przede wszystkim dział karier to rewelacyjna forma kontaktu z innymi userami.

Na koniec chyba podziekuję za wszystkie uwagi, komentarze, pytania i prośby podczas moich karier, kazde odwiedziny i chęci zobaczenia co się u mnie dzieje zostaną zawsze ze mną, dziękuje wszystkim bez was też nie byłbym długim karierowiczem i w głębi serca wierzę, że któregoś dnia wejdę na któreś forum i będę mógł w świetnej atmosferze prowadzić karierę i przy tym zobaczyć starych, dobrych znajomych userów.

Nie mówię żegnajcie lecz do zobaczenia :)

Offline Artur 7

  • Moderator Działu
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2016, 17:29:25 »
Odnośne lepszej reklamy - czy tu może pomóc jakaś reklama, skoro forum samo w sobie umiera...? Wystarczy popatrzeć na dział Sport, który obok MKPES był jednym z najaktywniejszych działów na forum. I co? 1 wiadomość na 2 miesiące. Pamiętam, jak w watkach typu "Real Madryt", czy "FC Barcelona" były codziennie wymiany poglądów, w których sam uczestniczyłem, na 30-40 postów... a teraz...? Wydaje mi się, że tu raczej nie kwestia reklamy gra rolę, a niektóre fora internetowe po prostu zmierzają powoli ku swojemu końcowi.

Bum na wirtualne kariery przeminął z wiatrem.
Bum to dobre słowo do jakiegoś chwilowego szału na coś, w tym wypadku te "kariery" trwały 5-6 lat, więc mają już swojego rodzaju tradycję i historię.
Którego nikt nie odświeżył o np najdłuższa karierę czasowo.
Jeżeli masz chwilę, to proszę bardzo - możesz to odświeżyć i zaktualizujemy.
Co dalej? Nic. Przecież nie zmusisz ludzi, by na nowo pisali opowiadania :D
Nawet mi to przez myśl nie przeszło... Jako moderator pomyślałem po prostu, że powinienem zadać takie pytanie.
Cytuj
trafiały się też takie perełki, gdzie gość opisywał ścianą tekstu swój jeden mecz.
Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie pisanie lub czytanie 2 stron tekstu nt jednego spotkania, byłoby zupełną głupotą i stratą czasu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2016, 17:32:25 wysłana przez Artur 7 »
" border="0" border="0

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2016, 21:58:35 »
Nic nie pomoże. Ludzie nie wrócą do karier tak samo jak nie wrócą do kaset VHS. Coś przemija, pojawia się nowe - tak to jest. A piękne wspomnienia pozostały. :)



Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2016, 23:13:28 »
Cytuj
Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie pisanie lub czytanie 2 stron tekstu nt jednego spotkania, byłoby zupełną głupotą i stratą czasu.
Ja uwielbiam czytać opowiadania, jeżeli tekst jest lekki i przyjemny. Nie bez powodu uważam, że kariera nijakiego Windziaka sprzed prawie 10 lat jest najlepszą jaką czytałem. On mnie w sumie zainspirował do pisania karier. Więc tak - lubię bardziej fajne opowiadanie niż samą grafikę, jaka by ona ładna nie była. >:D

Cytuj
Nic nie pomoże. Ludzie nie wrócą do karier tak samo jak nie wrócą do kaset VHS. Coś przemija, pojawia się nowe - tak to jest. A piękne wspomnienia pozostały. :)
Nie wiem czemu, ale nie potrafię się z tym zgodzić. Sam raz czy dwa razy w tygodniu zaglądam na anglojęzyczne fora i widzę, że ludzie piszą i to nie byle jak. Zresztą, możecie zobaczyć sobie sami - pierwsze forum z brzegu to te oficjalne EA. Ludzie się pogubili myśląc, że teraz bez odpowiednich umiejętności graficznych nie warto startować z karierą, co jest moim zdaniem błędnym rozumowaniem. Tak jak napisałem - sami zobaczcie. Sam "zremasterowałem" (popularne ostatnimi czasy słowa, co tam Activision?) swoją karierę Liverpoolem i wstawiałem tam po angielsku. Masa komentarzy, masa. I to nie takich, które opisywały co wydarzyło się w meczu, który sam grałem. Widać było, że interesowali się tą karierą. Z niewiadomych mi przyczyn po dwóch tygodniach kariera została usunięta, prawdopodobnie o prawa autorskie, bo niejednokrotnie wykorzystywałem w swoich grafikach logotypy Skysports, Champions League itd. Tak przypuszczam, prawdziwego powodu nie poznam. Dobrym przykładem jest także forum Fifapolonia - co jakiś czas jest tam niezły ruch, nie można mówić o stagnacji. Tutaj - fakt, katastrofa. Więc moim zdaniem problem leży w samym forum, nie w ludziach czy tym dziale.

Nie pojmuję też tłumaczenia, że teraz człowiek jest dorosły i nie ma już na to czasu. ;D Mam 24 lata, pracuje, studiuje, mam dziewczynę, nawet od maja zacząłem chodzić na siłownie i biegam! Ostatnio balowałem do białego rana (jakby kogoś nie interesowało to skreślam 8)), ale nie widzę przeszkód, by robić to, co lubię, czyli prowadzić karierki. 8) Fakt, nie ma tyle czasu co kiedyś, no ale... Najwidoczniej jestem jednym z nielicznych, którzy od początku traktują to jako hobby, a nie jakąś dziecinną zabawę. 8) No ale to nie mnie oceniać rzecz jasna kto na co ma ochotę - czy woli pisać kariery czy robić co innego.

Ta dyskusja będzie prowadzić donikąd. Pytań co dalej było multum i dalej nie mamy odpowiedzi. Zostawmy dział w spokoju - jeżeli ma umrzeć na dobre, to umrze i nikt ani nic mu nie pomoże.  ;D

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2016, 01:12:12 »
Masz rację, Rasivo, może też brakuje świeżej krwi? Bo mi osobiście się już zdecydowanie nie chce. Gdyby był taki ruch jak w 2012 czy 2013 roku to prawdopodobnie też by mi się nie zechciało. A mam 18 lat (też dziewczynę, pracę, a na dodatek maturę, ale jakbym bardzo chciał, to by się dało pisać). To po prostu po jakimś czasie nudzi. Co za dużo, to niezdrowo, jak ze wszystkim.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2016, 01:13:12 wysłana przez kmiron#10 »



Offline Artur 7

  • Moderator Działu
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 05, 2016, 05:24:14 »
Coś przemija, pojawia się nowe - tak to jest.
Może to te Pokemony ; D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2016, 05:25:22 wysłana przez Artur 7 »
" border="0" border="0

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2016, 21:39:58 »
Czyli praktycznie po świętach się żegnamy ?

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 08, 2016, 21:56:19 »
Na to wychodzi. Mi zostało z 5-6 odcinków. Skończę jakoś koniec 2016/ początek 2017.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2016, 21:56:36 wysłana przez Bartekeuro »
   


Offline veeq.

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2014
  • location: Polska
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 20.02.2014r.
  • HM¡
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 09, 2016, 20:37:57 »
Poważne tematy się tutaj widzę odbywają. Szkoda, że wszystko się tak kończy, ostatnio nawet myślałem czy by jeszcze raz nie spróbować...

Offline Artur 7

  • Moderator Działu
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 13, 2016, 07:10:11 »
Czyli praktycznie po świętach się żegnamy ?
A kto tak powiedział...?
Szkoda, że wszystko się tak kończy, ostatnio nawet myślałem czy by jeszcze raz nie spróbować...
Nic się nie kończy i nic nie stoi na przeszkodzie ;)
" border="0" border="0

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 13, 2016, 11:32:16 »
Dokładnie, ja postanowiłem kontynuować karierę Volgą.

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 19, 2016, 19:51:51 »
Nie obiecuję... ale wracam od nowego roku 8) może jeszcze nie zdołam z karierką, ale przeleję swoją "aktywność" jako gość na czynną w waszych wątkach... a potem może sam z czymś ruszę :D
Problem tkwi w wielu elementach, ale ciężko podać jedną przyczynę. Zapewne brakuje ludzi... to główny problem... ja na forum dołączyłem, bo widziałem sporą aktywność i chęć podzielenia się z innymi, może jak coś się powiększy to znajdą się też i tacy  :police:

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: CO DALEJ?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 19, 2016, 19:51:51 »