Autor Wątek: Reprezentacja Polski by kmiron#10  (Przeczytany 91615 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 25, 2011, 00:25:30 »

REMIS Z MISTRZAMI ŚWIATA!

To było znakomite spotkanie z obu stron. Polska bezbramkowo zremisowała na Stadionie Narodowym z Hiszpanią, aktualnym Mistrzem Świata! W pierwszej połowie nasi zawodnicy zdecydowanie przeważali, i gdyby Kamil Grosicki miał lepiej nastawiony celownik, moglibyśmy pokusić się o zwycięstwo z drużyną, z którą jeszcze dwa i pół roku temu przegraliśmy aż 6:0! W drugiej części gry to La Furia Roja miała zdecydowaną przewagę, jednak cudów w bramce dokonywał Artur Boruc. Mimo braku goli, mecz obfitował w piękne akcje i sytuacje podbramkowe. 58 tysięcy widzów zgromadzonych w Warszawie nie mogło żałować pieniędzy wydanych na bilety.







NAJCIEKAWSZE AKCJE

4. min. - W pole karne dynamicznie wpadł Kamil Grosicki, minął Joana Capdevillę i oddał strzał z około 10 metrów. Został zablokowany przez Gerarda Pique.

15. min. - Bliźniacza akcja, tym razem w wykonaniu Soboty, strzał sporo gorszy.

43. min. - Po dośrodkowaniu Xaviego z rzutu rożnego główkował Carles Puyol, jednak fantastyczną paradą popisał się Artur Boruc.

45. min. - Mogło być 1:0 po pięknej akcji piłkarzy Śląska Wrocław i Grosickiego. Sebastian Mila wspaniałym podaniem obsłużył na lewej stronie Sobotę, który błyskawicznie zacentrował płasko do Grosickiego. Napastnik Galatasaray wyszedł sam na sam z Ikerem Casillasem, i pojedynek przegrał. Piłka szczęśliwie wróciła jeszcze do Grosika, jednakże ten fatalnie spudłował, tym razem w sytuacji oko w oko z pustą bramką. Orest Lenczyk wykonał fikołka ze złości przy linii bocznej.



54. min. - W polu karnym Polaków piłkę ładnie opanował Fernando Torres, po czym oddał strzał na bramkę Boruca. Ten odbił futbolówkę w prawo, gdzie na dobitkę czekał już Pedro. Tylko ofiarnemu wślizgowi Łukasza Piszczka zawdzięczamy brak utraty gola w tej sytuacji.



59. min. - Z lewej flanki dośrodkował Capdevilla. Piłka spadła tuż przed szesnastkę, gdzie z woleja uderzył Xavi. Artur Boruc odprowadził wzrokiem futbolówkę, która poszybowała tuż nad jego bramką.



65. min. - Świetny, mierzony strzał sprzed pola karnego Xaviego. Piłka ląduje na słupku. Mieliśmy sporo szczęścia.



75. min. - Pierwszy od dawna strzał Polaków. Próbował z dystansu Dariusz Dudka, lecz na to uderzenie spuśćmy zasłonę milczenia.

81. min. - Po dośrodkowaniu Iniesty przewrotką strzelał Torres. Zabrakło niewiele.

89. min. - Kompletnie pogubili się zmęczeni już naporem Hiszpanów polscy obrońcy i jak tyczki mijał ich kolejno Iniesta. Na koniec dograł wzdłuż linii bramkowej  do Xabiego Alonso, jednak ten mając przed sobą pustą bramkę fatalnie skiksował.




Ocena piłkarzy Reprezentacji Polski za mecz z Bośnią według "Przeglądu Sportowego".


Artur Boruc 9/10
Łukasz Piszczek 8/10
Marcin Wasilewski 6/10
Marcin Komorowski 5/10
Jakub Wawrzyniak 6/10
Dariusz Dudka 7/10
Rafał Murawski 6/10
Waldemar Sobota 7/10
Jakub Błaszczykowski 6/10
Sebastian Mila 6/10
Kamil Grosicki 6/10

Michał Żewłakow 5/10
Adrian Mierzejewski 6/10
Paweł Brożek 5/10

MVP




Wciąż na prowadzeniu Hiszpania, na miejscu barażowym utrzymuje się Polska, a do gry wraca Belgia, która zwyciężyła Bośnię i Hercegowinę.





Żewłakow: To koniec, czuję, że jestem za słaby.

Na pomeczowej konferencji prasowej ostateczne zakończenie kariery reprezentacyjnej ogłosił Michał Żewłakow. Oznajmił, iż czuje, że staje się ciężarem dla Drużyny Narodowej i woli skupić się na grze w Legii. Orest Lenczyk podziękował Wybitnemu Reprezentantowi za wieloletnie występy dla Polski i zapewnił, że szanuje wybór zawodnika.




Powołania na sparing z Albanią

Przed nami sparing, który rozegramy w ligowym składzie z Albanią we Wrocławiu. Orest Lenczyk postanowił powołać na to spotkanie wyróżniających się zawodników z T-Mobile Ekstraklasy. Do kadry powróclili po kilku latach Grzegorz Rasiak, Marcin Baszczyński, Kamil Kosowski i Łukasz Garguła.  Lenczyk przyznał, że w tym meczu nie ma znaczenia wynik, ale to, jak zaprzezentują się poszczególni zawodnicy.

Bramkarze:
Wojciech Kaczmarek
Wojciech Pawłowski
Obrońcy:
Piotr Celeban
Marcin Baszczyński
Jarosław Fojut
Artur Jędrzejczyk
Maciej Sadlok
Jacek Popek
Tomasz Jodłowiec
Adam Danch
Pomocnicy:
Przemysłąw Kaźmierczak
Kamil Kosowski
Rafał Boguski
Łukasz Garguła
Rafał Wolski
Patryk Małecki
Janusz Gol
Maciej Rybus
Cezary Wilk
Ariel Borysiuk
Napastnicy:
Arkadiusz Piech
Grzegorz Rasiak
Maciej Korzym





Proszę o opinie, co należałoby zmienić w mojej karierze :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2011, 01:16:10 wysłana przez kmiron#10 »



Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 25, 2011, 01:12:22 »
No, sporo się wydarzyło. Na pewno te dwa remisy, są niespodziankami. O ile, remis z Bośnią niespodzianką negatywną, o tyle remis z Hiszpanami pozytywną. Grają nasi chłopcy nierówno, ale nadzieja nawet na pierwsze miejsce jest, i to spora, chociaż wygrać w Hiszpanii będzie bardzo trudno. Kadra na sparing z Albanią dość eksperymentalna, ale rozumiem, że trener szuka jeszcze rozwiązań na paru pozycjach, chociażby na stoperze, bo wykluczył mu sie Żewłakow. Marzy mi się by w reprze na dłużej zagościł Baszczu. Nigdy nie był lubianym przez szkoleniowców reprezentacji piłkarzem, wiec teraz na koniec kariery taki odwrót sytuacji byłby mile widziany :)

Co do samej kariery - wygląd jest okej, chociaż zdjęcia z meczów robiłbym jednak nieco mniejsze, bo trochę za bardzo rozciagają posty... opisy choć krótkie to rzeczowe, a o to w tym także chodzi...

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 25, 2011, 01:19:55 »
Windziak - dzięki za porządną, staranną opinię.

Cytuj
Kadra na sparing z Albanią dość eksperymentalna

Tak, bo gramy składem ligowym (bez zawodników, którzy regularnie grają w Kadrze np. Murawski czy Komorowski)

Cytuj
Marzy mi się by w reprze na dłużej zagościł Baszczu. Nigdy nie był lubianym przez szkoleniowców reprezentacji piłkarzem, wiec teraz na koniec kariery taki odwrót sytuacji byłby mile widziany :)

Zobaczymy, jak się spisze z Albanią, ale na pewno jest to jedna z poważniejszych opcji.

Cytuj
zdjęcia z meczów robiłbym jednak nieco mniejsze, bo trochę za bardzo rozciagają posty

Nie ma sprawy, od następnego odcinka zmniejszam screeny.



Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 25, 2011, 11:58:26 »
No ten remis z Hiszpanami może poniekąd uznać ze zwycięstwo. Patrząc na to jak dwa i pół mroku temu dostaliśmy z nimi 6-0, a teraz był remis 0-0 to na pewno jest jakiś krok do przodu. Ogólnie sytuacji było wiele szkoda, że nie udało się wykorzystać tej z  45 minuty.. no ale cóż. Hiszpanie też atakowali, lecz Artur dziś dobrze bronił. Szkoda, że Marcin kończy karierę reprezentacyjną, jednak myślę, że szybko znajdziesz kogoś na jego pozycję.

Offline Lewy23

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Marysin
  • Wiadomości: 1948
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2009r.
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 25, 2011, 12:04:35 »
Bardzo dobry mecz rozegrali Polacy. Hiszpanie w drugiej połowie zdominowali spotkanie, ale w bramce cuda wyczyniał Artur Boruc. Po raz kolejny świetnie zaprezentował się Łukasz Piszczek. Żewłakowa zawsze lubiłem, więc szkoda, że odchodzi. Najpierw zdziwiło mnie powołanie dla Rasiaka. ;P

Co zmienić? Przede wszystkim zmniejszaj obrazki i odrobinę mniejszą czcionką pisz. Poza tym jest OK.  :)

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 25, 2011, 12:57:44 »

LIGOWCY POKONUJĄ ALBANIĘ NA ZAKOŃCZENIE ROKU

Po całkiem niezłym występie Reprezentacja Polski złożona z samych ligowców pokonała Albanię 1:0 na starym stadionie Śląska we Wrocławiu. Bramkę dla Polaków zdobył Maciej Rybus. Ten mecz był szansą dla zawodników z T-Mobile Ekstraklasy na pokazanie się selekcjonerowi. I na pewno tacy gracze jak Rybus, Marcin Baszczyński, Kamil Kosowski, Arkadiusz Piech, Grzegorz Rasiak, czy Rafał Boguski mogą mieć nadzieję na ewentualne powołanie najpierw na mecz towarzyski z Austrią, jaki rozegramy w lutym w Wiedniu, a potem spotkania o punkty w eliminacjach do mistrzostw świata.









NAJCIEKAWSZE AKCJE

11. min. - Cezary Wilk wyswobodził się od obrońców w polu karnym, jednak mając przed sobą tylko Arjana Beqaja przestrzelił.

14. min. - Bramka dla polaków. Bardzo ładnie na prawej stronie drybluje Arkadiusz Piech, po czym wykłada piłkę jak na tacy Maciejowi Rybusowi, który mocnym strzałem prawą nogą pokonuje albańskiego bramkarza.



45. min. - Z dystansu próbował mało widoczny Patryk Małecki, ale bez problemów piłkę łapie Beqaj.

51. min. - Ładna akcja rezerwowych. Z prawej strony w swoim stylu, bardzo dokładnie dośrodkował Kamil Kosowski, a głową uderzał Rafał Boguski. Niecelnie.

74. min. - Ładnie prawą stroną przedarł się Grzegorz Rasiak. Jego techniczny strzał z 10. metra przeleciał tuż nad bramką.



80. min. - Znów aktywny Rasialdo. Tym razem napastnik Jagiellonii otrzymał piłkę w biegu od Łukasza Garguły i stanął oko w oko z Beqajem. Lepszy okazał się Albańczyk





Ocena piłkarzy Reprezentacji Polski za mecz z Albanią według "Przeglądu Sportowego".


Wojciech Kaczmarek 7/10
Jarosław Fojut 6/10
Marcin Baszczyński 7/10
Piotr Celeban 6/10
Maciej Sadlok 6/10
Ariel Borysiuk 6/10
Cezary Wilk 7/10
Maciej Rybus 8/10
Patryk Małeckii 5/10
Rafał Wolski 5/10
Arkadiusz Piech 7/10

Wojciech Pawłowski 6/10
Tomasz Jodłowieci 6/10
Rafał Boguski 7/10
Kamil Kosowski 6/10
Łukasz Garguła 6/10
Jacek Popek 5/10
Grzegorz Rasiak 7/10



CZY WIELKOŚĆ SCREENÓW I CZCIONKI TERAZ JEST OK?



Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 25, 2011, 13:01:43 »
Bardzo fajnie to wygląda. Obie ekipy miały swoje szanse i gracze obu ekip nie trafili w pustą bramkę.

Cytuj
Orest Lenczyk wykonał fikołka ze złości przy linii bocznej.

Padłem. :D :D

Remis z Mistrzami Świata ujmy na honorze nie przynosi. Szkoda, że Żewłakow zakończył karierę, ale woli się  skupić na grze w Legii i fajnie że Orest to szanuję. Widzę że nadal nie ma miejsca w kadrze dla Lewego,a znalazło się <szok> dla Grzesia Rsiaka. Bardzo jestem ciekaw co pokażę.

Co do kariery:

Hmm opisy są dobre, długi i dobrze napisane. Screeny mogły być mniejsze. Ogólnie bardzo miła dla oka kariera. :)

Edit:

Widzę, ze dodałeś kolejne spotkanie. Tak teraz to zdecydowanie lepiej wygląda.

Jeśli chodzi o mecz, to ligowcy nie zawiedli i pokonali dość mocną reprezentację Albanii. Bardzo fajny skład wyszedł na ten mecz.


Offline Emilek1908

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 729
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 08.11.2009r.
  • Support your local football team!
  • Gram w: FIFA 16
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 25, 2011, 14:19:24 »
Bardzo fajnie prowadzisz tą karierę. Szkoda trochę, że trenerem został Lenczyk, wolałbym na tym stanowisku Probierza albo chociażby Fornalika. No, ale Twój wybór. ;)
Z Albanią dałeś pograć ligowcom, ale to i dobrze. Masz u mnie mega plusa za powołanie Rasiaka, który zresztą poradził sobie dobrze w tym spotkaniu, może jeszcze zasługuje na szanse?
Przez cały mecz właściwie kontrolowaliście grę, szybko strzeliliście gola i mecz jakoś sam się ułożył. Ładna akcja Piecha, który też dobrze się zaprezentował w tym meczu no i Rybus nie miał problemów z wykończeniem. Później mieliście jeszcze trochę okazji, ale już nic nie chciało wpaść. Nie jest źle, kilku zawodników na pewno wpadło w oko - a o to przecież w tym spotkaniu chodziło.

Offline karata96

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1282
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 19.12.2009r.
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 25, 2011, 14:35:43 »
Gratuluje remis z Hiszpanią to nie łatwy przeciwnik :D Mecz z Albania był łatwy i zasłużenie wygrałeś:D
" border="0

Offline Bambaryla

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Polska
  • Wiadomości: 283
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 05.08.2011r.
  • You'll never walk alone
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 25, 2011, 15:55:07 »
Podoba mi się ta kariera. Sam chciałem kiedyś grać reprezentacją Polski, ale mi się odechciało  ;D
Dobrze, że dałeś szansę pograć ligowcom. Patrząc na wynik to mnie nie zadowala, ale czytając opis widać, że to wy dyktowaliście warunki. Wg mnie rozmiary obrazków są dobre ;)

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 25, 2011, 17:04:01 »

Lenczyk podsumowuje i powołuje


Orest Lenczyk zwołał specjalną konferencję prasową, na której podsumował pół roku pracy z Reprezentacją Polski. Jak twierdzi, jest bardzo zadowolony ze swoich piłkarzy, ponieważ jeszcze nie przegrali ani jednego meczu pod jego wodzą.  Selekcjoner dodał też też, iż jest przeszczęśliwy, że Polacy zajmują miejsce premiowane awansem do baraży i obiecał nawet szturm na pierwszą pozycję, zajmowaną przez Hiszpanię. Dodatkowo Lenczyk ogłosił, iż nastąpi zmiana na stanowisku kapitana Drużyny Narodowej. Jego zdaniem, Jakub Blaszczykowski to piłkarz, który ma zbyt mało charyzmy, aby pełnić taką funkcję. Zastąpi go Artur Boruc.  Poza tym, nestor polskich trenerów pokusił się ocenę niedawnego spotkania towarzyskiego z Albanią. Według Lenczyka Polacy zagrali nawet lepiej, niż oczekiwał, zabrakło tylko skuteczności. Obiecał też, że paru zawodników, któzy wyróżnili się w tamtym spotkaniu, dostanie szansę w pierwszej drużynie, w towarzyskim spotkaniu z Austrią. Przyznał, że wśród wybranych pojawi się także napastnik Jagiellonii, Grzegorz Rasiak. Natychmiast dało się słyszeć szydercze, ironiczne chichoty ze strony dziennikarzy. To bardzo zdenerwowało selekcjonera. Powiedział, że albo żurnaliści się uciszą, albo uprzejmie poprosi ich o opuszczenie sali. Podkreślił, że Rasiak jest wspaniałym piłkarzem, który jako jeden niewielu naszych rodaków wyrobił sobie markę w bardzo wymagającej piłce angielskiej. Dodał, że wszystkie epitety, którymi obdzielany jest zawodnik, związane z drewnem, są absurdem. Na koniec Lenczyk sypnął nieco zmodyfikowanym cytatem z Józefa Cyrankiewicza "Jeżeli ktoś rękę na Grzegorza Rasiaka podniesie, ja mu tę rękę odrąbie". Tym samym zakończony został temat zawodnika Jagiellonii. Następnie dziennikiarze spytali selekcjonera, jak widzi ustaienie środka obrony po odejściu Michała Żewłakowa. Lenczyk postanowił dać szansę Marcinom Baszczyńskiemu i Wasilewskiemu, ale w wypadku niepowodzenia tej pary za plecami czekają między innymi Piotr Celeban, Jarosław Fojut, czy Grzegorz Wojtkowiak. Potem boss Kadry przeszedł do czytania powołań na mecz towarzyski z Austrią w Wiedniu. Przyznał również, że ten mecz jest ostatnią szansą na zaistnienie w jego reprezentacji dla niektórych zawodników. Do tej grupy zaliczył Sławomira Peszko, Adriana Mierzejewskiego i Roberta Lewandowskiego. Ponadto dodał, że wszyscy wymienieni wybiegną na Stadionie im. Ernsta Happela w podstawowym składzie.

Bramkarze:
Artur Boruc
Wojciech Szczęsny
Obrońcy:
Jarosław Fojut
Piotr Celeban
Łukasz Piszczek
Marcin Komorowski
Marcin Baszczyński
Marcin Wasilewski
Grzegorz Wojtkowiak
Pomocnicy:
Maciej Rybus
Cezary Wilk
Waldemar Sobota
Sławomir Peszko
Jakub Błaszczykowski
Adrian Mierzejewski
Rafał Boguski
Sebastian Mila
Dariusz Dudka
Rafał Murawski
Napastnicy:
Grzegorz Rasiak
Arkadiusz Piech
Robert Lewandowski
Kamil Grosicki


Dziękuję wszystkim za komentarze ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2011, 17:36:50 wysłana przez kmiron#10 »



Offline Michal16ZenitSP

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 353
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 15.01.2009r.
  • Aktualny awatar, chyba nie znajde lepszego.
    • Moja strona o futbolu, robię ja sam, więc sorry za brak newsów, postaram sie je nadrobić.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 25, 2011, 17:43:55 »
Powodzenia z Austriakami, kadra silna, Lenczyk broni swojego podopiecznego Rasiaka, ciekawe dlaczego :D?
Liczę,że znajdziesz się w barażach, przeskoczenie Hiszpanii jest chyba niemożliwe.
Typuję 3:1 dla Ciebie, gole strzelą Lewandowski, Grosicki, no i może Rasiak :D.
Liczę na rewanż w moim temacie ;D.
Wiem,że są duże zaległości na stronie, jeżeli uważasz, że warto kontynuować pracę nad nią wyślij opinię na PW ;).

Offline Bambaryla

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Polska
  • Wiadomości: 283
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 05.08.2011r.
  • You'll never walk alone
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 25, 2011, 19:00:31 »
Rasiak  :D Cóż jeśli go Lenczyk powołuje to liczę, że coś ugra ;)
Widać w powołaniach sporo graczy Śląska i cieszy mnie, że jest Rybus. Wynik typuję 2-0 dla Polski ;)

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 25, 2011, 19:55:58 »
Lubie tego pana i szanuje jego powołania. Rasiaka uwielbiałem za czasów gry w Derby czy Southampton ale później gdzieś słuch o nim zaginął. Typuje minimalne 2 - 1 i gol Rasiaka. Austria ma wiele atutów.

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 25, 2011, 20:12:50 »
O proszę Rasiaka powołujesz i bardzo dobrze mam nadzieję, że to będzie jego wielki powrót do kadry. Artur kapitanem? Też dobra wiadomość zawsze lubiłem tego golkipera. Ciekaw jestem jak ci pójdzie z Austrią. Mam nadzieję, że uda się wygrać. :D

Redboy1993

  • Gość
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 25, 2011, 20:35:31 »
Zwykle nie komentuję karier reprezentacjami i tych turniejowych, ale przyznaję, że ładnie piszesz.

Mecz z Albanią wygrany, ale musieliście się namęczyć żeby wygrać to 1:0. To była szansa dla kilku młodych (i starych) piłkarzy z T0Mobile Ekstraklasy, by się pokazać. Powrót Rasiaka i Kosowskiego do Reprezentacji, aż się łezka w oku zakręciła. Gratuluję postawy Lenczyka w obronie Rasiaka, jak widać dziennikarze nadal z niego lubią sobie podrwić, że drewniak, itd... Widzę, że cytat Towarzysza jak najbardziej aktualny :) Powodzenia w meczu z Austrią.

Offline Norbi21

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location: Kraków
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 05.09.2011r.
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 25, 2011, 21:32:50 »
Skład złożony z graczów T-Mobile Ekstraklasy spisał się dobrze w spotkaniu z Albanią,i mam nadzieje że kilku z powołanych na tamten mecz graczy będzie częściej pojawiać się w kadrze,szczególnie trzymam kciuki za Rasiaka.

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 25, 2011, 22:31:06 »
Bardzo fajne podsumowanie półrocza Oresta w kraju. Fajnie się zachował wobec Rasiaka, będzie go bronił przed mediami. Ja szanuję go jako zawodnika, bo widziałem co potrafi w Championship, ale na kadrę jest już za stary. Oby Lewy, Mierzej i Peszkin wykorzystali swoją szansę.

PS. Artur El Kapitano, super. Wielki plus dla ciebie i Lenczyka. ;)

Offline Emilek1908

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 729
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 08.11.2009r.
  • Support your local football team!
  • Gram w: FIFA 16
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rzeczywistość po EURO 2012
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 25, 2011, 22:35:29 »
Świetnie, że wybrałeś Artura na kapitana. To jest facet z jajami, który spokojnie powinien podołać tej roli. Fajnie, że dajesz szansę Rasiakowi po raz kolejny, to nie jest zły piłkarz, chociaż wiadomo jak to czasami z nim bywało. Mam nadzieję, że uporacie się z Austrią i Grzesiu strzeli chociaż brameczkę.

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rasiak daje zwycięstwo!
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 25, 2011, 23:09:20 »

LENCZYK TRIUMFUJE, RASIAK ZWYCIĘŻA POD WIEDNIEM!

Po ostatnich naprawdę dobrych rezultatach, Polacy jechali do Wiednia jako faworyci spotkania z Austrią. Niestety, pomimo serii meczów bez porażki, wokół Reprezentacji znów zagęszczała się atmosfera, niczym za czasów Franciszka Smudy. Tym razem poszło o Grzegorza Rasiaka - napastnika, którego niespodziewanie powołał do Kadry Orest Lenczyk. Od wielu lat ten zawodnik jest w Polsce synonimem boiskowego nieudacznictwa, a ze względu na słabą zwrotność, przylgnęła do niego łatka drewna. Rasiaka w Reprezentacji nie było od bardzo dawna, ostatnio zagrał jeszcze za kadencji Leo Beenhakkera, 21 listopada 2007 roku w spotkaniu z Serbią. Rok temu zawodnik powrócił do Polski i od tej pory całkiem nieźle spisuje się w barwach Jagiellonii Białystok, dla której strzelił już 13 bramek. Mimo to, nikt chyba nie spodziewał się, że Lenczyk powoła 32-latka na grudniowy mecz z Albanią. Rasiak rozegrał w tym spotkaniu 45 minut i spisał się wjątkowo przyzwoicie. Otrzymał więc kolejną szansę i został powołany na mecz towarzyski z Austrią. To wywołało falę protestów, różnorakich haseł w rodzaju "Drewno do lasu, robi za dużo hałasu!" i tym podobnych. Napastnik, który spędził większość swojej kariery piłkarskiej w Anglii nie mógł lepiej odpłacić się niedowiarkom niż zdobywając zwycięską bramkę w drugim występie po powrocie do Drużyny Narodowej. Wcześniej gola strzelił Adrian Mierzejewski, a dla Austriaków trafił tylko Martin Harnik, więc to Polacy triumfowali w Wiedniu









NAJCIEKAWSZE AKCJE

7. min., 0:1 - Z pola karnego na bramkę strzela Robert Lewandowski, trafia zaledwie w słupek. Piłka wybita zostaje "na uwolnienie" przez obrońców austriackich, jednak dobiega do niej Rafał Murawski, odgrywa szybko do Adriana Mierzejewskiego, który samym przyjęciem piłki zwodzi przeciwnika i pięknym strzałem z 20 metrów pokonuje Christiana Gratzei. Bramka z kategorii "stadiony świata".



15. min., 1:1 - Z Marcinem Wasilewskim poradził sobie na lewej stronie David Alaba, po czym idealnie dośrodkował na głowę Martina Harnika. Artur Boruc bez szans.



32. min. - Niemrawa próba z dystansu Macieja Rybusa, jednak lekki strzał przyprawił nieco problemów Gratzei.

48. min, 1:2 - Z prawej strony mija dwóch rywali Łukasz Piszczek i dośrodkowuje lewą nogą w pole karne, gdzie czeka już wprowadzony trzy minuty wcześniej Grzegorz Rasiak i wspaniałą "główką" pakuje piłkę do siatki.



57. min. - Kolejna ładna akcja Rasialdo. Zabrakło niewiele po podaniu Kamila Grosickiego.



80. min. - Jedyna groźna akcja Austriaków w drugiej połowie. Po ładnej, kombinacyjnej wymianie podań Erwinem Hofferem bliski szczęścia Zlatko Juzunović.




Ocena piłkarzy Reprezentacji Polski za mecz z Austrią według "Przeglądu Sportowego".


Artur Boruc 7/10
Marcin Wasilewski 6/10
Marcin Baszczyński 4/10
Łukasz Piszczek 8/10
Marcin Komorowski 6/10
Rafał Murawski 7/10
Cezary Wilk 6/10
Maciej Rybus 6/10
Sławomir Peszko 5/10
Adrian Mierzejewski 7/10
Robert Lewandowski 6/10

Kamil Grosicki 6/10
Grzegorz Rasiak 7/10
Jakub Błaszczykowski 5/10
Jarosław Fojut 6/10
Dariusz Dudka 6/10
Arkadiusz Piech 6/10
Grzegorz Wojtkowiak 6/10



Powołania na Belgię


Orest Lenczyk rozesłał zawodnikom powołania na mecz eliminacji do Mistrzostw Świata z Belgią w Poznaniu. Z trzech piłkarzy, którzy byli "na cenzurowznym" dwóch ponownie zostało zaproszonych na zgrupowanie. Mowa tu o Robercie Lewandowskim i Adrianie Mierzejewskim. Niestety, z Kadrą na jakiś czas pożegnać się musi Sławomir Peszko. Ponownie powołany został Grzegorz Rasiak, jednak po bramce strzelonej Austrii nie powinno to wzbudzać dalszych kontrowersji.

Bramkarze:
Artur Boruc
Wojciech Szczęsny
Obrońcy:
Piotr Celeban
Łukasz Piszczek
Marcin Komorowski
Marcin Baszczyński
Marcin Wasilewski
Jakub Wawrzyniak
Pomocnicy:
Maciej Rybus
Cezary Wilk
Waldemar Sobota
Jakub Błaszczykowski
Adrian Mierzejewski
Sebastian Mila
Rafał Murawski
Napastnicy:
Grzegorz Rasiak
Robert Lewandowski
Kamil Grosicki


Typuje minimalne 2 - 1 i gol Rasiaka.

Brawo :D

Dziękuję wszystkim za komentarze, to dla mnie bardzo ważne ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2011, 23:57:05 wysłana przez kmiron#10 »



TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES6! Reprezentacja Polski by kmiron#10 - Rasiak daje zwycięstwo!
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 25, 2011, 23:09:20 »