Autor Wątek: FC Barcelona - Przerwa w pisaniu karier! Wrócę z nowym pomysłem!  (Przeczytany 16997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013

Po świetnym sezonie 2010/2011 w którym Blaugrana wygrała Ligę Mistrzów i Ligę hiszpańską kolejny sezon 2011/2012 będzie o wiele cięższy niż można było się tego spodziewać. Transfery, kontuzje i choroby to przyczyny które sprawiły iż Barca jest mocno osłabiona przed nadchodzącym sezonem 2011/2012, pieniądze od Katarczyków się przydadzą.

Ale po kolei, po tym jak w Londynie, na słynnym Wembley puchar Ligi Mistrzów w górę podniósł Eric Abidal, który wrócił z piekła do nieba i wydawało się, że w tym niebie już zostanie. Niestety choroba powróciła do Francuza ze zdwojoną siłą i decyzja mogła być tylko jedna - zakończenie kariery. Kolejne wieści nie były równie dobre, Afellay postanowił wrócić do Holandii by tam się leczyć i został ponownie piłkarzem PSV. Roman Abramowicz z londyńskiej Chelsea kusił długo Davida Ville aż go skusił i tak oto Hiszpan przeniósł się na Stamford Bridge za 39 000 000 €. Oprócz tego kontraktu nie przedłużył Pedro Rodgriguez, który pokłócił się z Messim, a także Guardiolą po czym odszedł do Juventusu Turyn. Atak okrojony po całości bowiem nawet młoda krew odeszła z Blaugrany. Tello postanowił przenieść się do Madrytu, a konkretniej do Rayo Vallecano. Cuenca poszedł w ślad Bojana i został piłkarzem AS Romy i tylko 17 letni Deulofeu został na Camp Nou ale nie jest to piłkarz na pierwszy skład. Pomoc jak na razie nie została naruszona ale plotek jest wiele. Niektórzy mają już dość ubóstwiania Messiego przez Guardiole.

______________________________________________________________________________________


Pomoc Blaugrany jednak została naruszona, pewne ogniwo jakim bez wątpienia był Sergio Busquets wyfrunął do Anglii, a dokładniej do Manchesteru, tego czerwonego. Mający dwadzieścia trzy lata defensywny pomocnik miał na pieńku z Guardiolą i za 34 000 000 € wyleciał do czerwonej części Manchesteru, rywalizacja z Villą będzie ciekawa. Do United trafił także di Maria z Realu, który odszedł ze względu na transfer do Królewskich, portugalskiego skrzydłowego, który zwie się Nani. Real zakupił go za 51 000 000 € na specjalne życzenie Mourinho, który chcę zrobić Galaktyczny Real i w końcu obalić hegemonię Barcy, okazja jest bowiem w Blaugranie jeszcze się nie kupuje, a tylko sprzedaję. Oprócz tego do Galaktycznych trafiło dwóch graczy z najwyższej półki, środkowy chorwacki pomocnik Luka Modrić oraz brazylijski prawy obrońca - Maicon. Real miałby za nich zapłacić jakieś 90 000 000 €.

No dobrze, nie ma Villi, Pedro, Busquetsa i innych. Barca jeszcze nie kupuje, Guardiola szuka tych wybranych. Zapewne będą to napastnicy chociaż kto wie, kto wie. Neymar, Aguero, Hulk, Drogba czy Tevez? Nazwiska poznamy niedługo, Mister wszystkich trzyma w niepewności.

______________________________________________________________________________________

Najpierw zaprezentowany został środkowy napastnik, Kolumbijczyk znany wszystkim jako Radamel Falcao. El Tigre bo tak na niego wołają przyszedł z FC Porto za 30 000 000 €. Początkowo miał iść do Atletico Madryt w miejsce Aguero, który poszedł do Manchesteru City jednak Falcao wybrał Barcelonę, wiedział, że miejsce w składzie będzie raczej miał i wolał grać w Blaugranie niż Rojiblancos. Mierzący 177 cm i ważący 70 kg Falcao w poprzednim sezonie ustanowił rekord wszech czasów pod względem ilości strzelonych bramek w Lidze Europejskiej. Z FC Porto wygrał właśnie m.in. Ligę Europejską w finale z Bragą strzelając jedynego gola na wagę trofeum, oczywiście zdobył go głową bo ten element ma opanowany do perfekcji. Dla Kolumbijczyka to ogromny skok w karierze, czy udźwignie go?

Niesamowite, trafić na Camp Nou i być witanym przez 90 000 osób, słyszałem o jakiś problemach naszej ekipie ale nic takiego nie zauważyłem. Kilka osób brakuje ale kilka dochodzi w tym i ja więc wszystko powinno być zrównoważone. Gra w koszulce Barcelony to wyzwanie i muszę mu sprostać. - powiedział Falcao.


______________________________________________________________________________________

Fani Barcelony na całym świecie byli bardzo zaniepokojeni. Odszedł ktoś kto wygrał więcej niż od niego oczekiwano, awansował z Barcy B do pierwszej drużyny i zrobił coś niesamowitego. Nazwisk było wiele, Bielsa, Deschamps czy powrót Rijkaarda jednak wybrano ponownie opcję, która zaszokowała. Przygodę z Europą rozpoczynał właśnie od FC Barcelony, w barwach Blaugrany zagrał 52 razy zdobywając przy tym 34 bramki. Wybrany najlepszym zawodnikiem XX wieku, uważany za najlepszego piłkarza w całej historii piłki nożnej. Miał różne perypetie w swoim życiu ale nie mówmy o nich. El Diez czyli Dziesiątka...


Odchodzi Guardiola, który zrobił z Barcelony w ostatnich latach potęgę. Grali pięknie i w dodatku wygrywali, ale teraz Barca się posypała i muszę te puzzle pozbierać do kupy. Praca w Argentynie wiele mnie nauczyła i nie mogę popełnić tych samych błędów co wtedy. - Diego Maradona.

_______________________________________________________________________________________________

Wieści z Katalonii ...


Podobnie jak w przypadku pierwszy plotek transferowych, tak samo jak po odejściu Guardioli tak i teraz padała masa nazwisk, które były wiązane z Barceloną. Mówiono o Neymarze, Torresie, Aguero, Tevezie, znów pojawił się Drogba, był także Muniain, Llorente czy Eto'o. Z pewnością musiałby być to ktoś na takim samym wysokim poziomie co Falcao. Jak się okazało ostatnie posunięcia Maradony powiązały się z nowo przybyłym na Camp Nou człowiekiem. Blaugrana za tego napastnika zapłaciła 20 000 000 €, ponieważ właściciel klubu stracił do tego gracza cierpliwość. Wziął także pod uwagę wcześniejsze transfery do jego klubu i niskie ceny za graczy Barcy. Nie chciał on zdzierać, 20 milionów go zadowoliło. Przez 6 lat reprezentował barwy klubu z Madrytu, ostatnio Liverpool i feralny transfer do Chelsea. Wszyscy wiedzą o kim mowa, panie i panowie Fernando Torres!


Ostatni sezon był tragiczny. Musiałem coś z tym zrobić, wpłynęła oferta od Barcelony i postanowiłem się przenieść. Zmienić coś i odrodzić się. W ojczyźnie powinno być to łatwiejsze. Konkurencja w ataku bardzo wielka więc muszę się zmobilizować, wiem, że w każdym spotkaniu nie zagram, jednak Barca rywalizuje na tylu frontach iż zawsze okazję dostanę i muszę się zaprezentować dobrze. Atmosfera w klubie jest wspaniała, nie spodziewałem się, że FC Barcelona to tak wspaniały klub w wewnątrz. Wstydzę się tego bo przecież jest tutaj tyle wybitnych osobistości. Przechodzimy lifting, który musi wyjść na lepsze. Popieram te wszystkie słowa o odświeżeniu, Guardiola odszedł w wielkim stylu. Teraz trenerem jest człowiek legenda tego sportu, który dwoma słowami potrafi sprawić iż patrzymy inaczej na świat. Sezon za pasem, a ja jestem zadowolony. Warto dodać, że bardzo trudny sezon, jeden z trudniejszych w ostatnim czasie dla nas czyli Barcelony. - Fernando Torres.


Każdy piłkarz ma słabsze i lepsze chwile. Ostatnio Fernando miał ten gorszy okres, jednak jest to świetny piłkarz, a takich Barcelonie potrzeba. Po tym transferze już śmiało mogę powiedzieć, że na razie to koniec z transferami. Nasza kadra jest mocna, jest konkurencja, chociaż zmienników na pozycję obrony nie ma ale to nic. Młodzi są gotowi i nabiorą jeszcze ogłady. - Diego Maradona.

___________________________________________________________________________________


Kadra na sezon 2011/2012

Bramkarze
1. Víctor Valdés
13. José Manuel Pinto

Obrońcy
2. Daniel Alves
3. Gerard Piqué
5. Carles Puyol (C)
21. Adriano Correia
24. Andreu Fontàs
26. Marc Muniesa
32. Marc Bartra
33. Sergi Gómez
35. Martín Montoya

Pomocnicy
4. Cesc Fàbregas
6. Xavi
8. Andrés Iniesta
14. Javier Mascherano
15. Seydou Keita
20. Thiago Alcântara
28. Jonathan dos Santos
30. Sergio Roberto
34. Rafinha

Napastnicy
7. Falcao
9. Fernando Torres
10. Lionel Messi
11. Alexis Sánchez
27. Gerard Deulofeu

Trener - Diego Maradona

____________________________________________________________________________

Transfery? Czas pokaże.

Doszło wielu świetnych graczy jeszcze przed odejściem Guradioli i odeszło kilku świetnych. Na razie nikogo nie zamierzam dokupić ale czas pokaże, muszę się z tą drużyną zapoznać i sprawdzić ich. Myślę, jednak że dwa a może trzy transfery jeszcze przeprowadzę. - Diego Maradona.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2012, 14:27:11 wysłana przez Pikachu »

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Barcelona - Nowy ciężki sezon z Maradoną na ławce!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2012, 08:25:55 »
Tak więc próbujemy od nowa, na spokojnie bez pośpiechu. Jeżeli teraz dam dupy to przyda się przerwa letnia od pisania, parę postów skopiowane, coś dodane i zmienione. Nie ma Wright-Phillipsa ;).

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: FC Barcelona - Nowy ciężki sezon z Maradoną na ławce!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2012, 10:12:31 »
Czekamy na więcej ;)

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Barcelona - Nowy ciężki sezon z Maradoną na ławce!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2012, 12:56:04 »
Nie ma Wright-Phillipsa ;).
Hip-hip huraay! Jak On ni nie pasował do Barcelony, o jezu...  ;D

Czekamy na więcej ;)

Owszem ^^

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
FC Barcelona - 38 000 000 € za napastnika?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2012, 14:05:55 »

Argentyński napastnik i prywatnie zięć Diego Armando Maradony czyli Sergio "Kun" Agüero jest ponoć bliski podpisania kontraktu z FC Barceloną, obecnie występuje w Atletico Madryt, jednak jego transfer jest przesądzony. Walczą o niego Manchester City, Real Madryt, AC Milan i FC Barcelona, Królewscy są raczej skreśleni z jakich powodów to wszyscy doskonale wiemy. Kwota? City daje 43 000 000 €, a Barca kładzie 38 000 000 €, sam napastnik ma przemyśleć wszystko na spokojnie. Taki transfer byłby strzałem w dziesiątkę, Argentyńczyk na skrzydłach z Leo Messim mógłby robić piorunującą karierę. Szybki, posiadający drybling i waleczność jest jak złoto. To be continue...

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
Odp: FC Barcelona - 38 000 000 € za napastnika?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2012, 14:34:33 »
Kun w Barcie byłby świetny. Cieszę się że teraz nie będzie Wright-Phillipsa ;D . Powodzenia.

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Barcelona - 38 000 000 € za napastnika?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2012, 14:49:41 »
Falcao, Torres, Messi i jeszcze Aguero do tego?  Kurczę jakoś nie mogę sobie go wyobrazić na skrzydle, ale gdyby trafił do Barcy to miałbyś prawdopodobnie najlepszy kwartet na świecie :P Cóż zobaczymy :)

Offline mpoesp

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 792
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 01.06.2010r.
Odp: FC Barcelona - 38 000 000 € za napastnika?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 09, 2012, 15:51:21 »
No właśnie, tylko po co? Torres, Messi, Sanchez, Falcao. 4 napastników z prawdziwego zdarzenia. Jedyna pozycja, którą ewentualnie można wzmocnić to obrona.

Offline leni55

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.01.2012r.
Odp: FC Barcelona - 38 000 000 € za napastnika?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 09, 2012, 20:21:24 »
Super początek, ciekawe newsy na początek.
Świetni gracze dołączyli do zespołu, Falcao i Torres mogą być bardzo ważni dla Barcelony, jeśli dojdzie do tego jeszcze Kun Aguero, wtedy Barca będzie w ataku nie do zatrzymania.
Mimo iż kupiłeś już 2 napadziorów, trzeci nie zawadzi, Barcelona to ekipa w której nawet zmiennicy muszą być gotowi grać w pierwszym składzie, powodzenia ;)

"Jeśli nie możecie podjąć decyzji w swoim życiu, jesteście cholernym
zagrożeniem. Wasze miejsce jest w Parlamencie!"

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: FC Barcelona - 38 000 000 € za napastnika?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 09, 2012, 21:16:43 »
zastanawia mnie czemu nie prowadzisz tamtego, dobrego wątku...

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Barcelona - 38 000 000 € za napastnika?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 09, 2012, 23:17:34 »
Z jednej strony większa konkurencja może pomóc drużynie, ale z takimi gwiazdami jest różnie... zaraz zaczną się fochać, że nie grają i taki będzie koniec.
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: FC Barcelona - 38 000 000 € za napastnika?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2012, 23:35:57 »
Ja tam jestem za transferem Aguero. W pesie gra znakomicie w realu trochę gorzej, ale według mnie jak najbardziej bierz go póki można bo jeszcze się okaże, że już za późno ;).

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: FC Barcelona - 38 000 000 € za napastnika?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 10, 2012, 10:37:21 »
A ja powiem jednak inaczej niż wszyscy odpuść go sobie. Wiem, że Diego widzi w swoim zięciu swojego zawodnika, ale szczerze mówiąc nie jest on wam potrzebny. Macie i tak już bardzo mocny atak, a na skrzydle mogą grać; Messi/Alexis/Iniesta/Fabregas/Thiago/Rafinha... Zrobisz jednak co uważasz, ja tylko wyraziłem swoją opinię.

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
FC Barcelona - Sprawa transferu Kuna rozwiązana. Anglia czy Hiszpania!?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2012, 15:54:59 »

Zięć Maradony stanął przed bardzo trudnym wyborem, zostać w Hiszpanii i grać dla Dumy Katalonii czy wyjechać na wyspy i być piłkarzem Manchesteru City czyli ekipy mierzącej w mistrzostwo Anglii. Szejkowie z Manchesteru oferowali 43 000 000 €, a Barca 38 000 000 € i jednak większa kwota wygrała choć wątpimy by pieniądze odegrały tutaj większą rolę, Barca to aspekt sportowy. Sergio po prostu przemyślał to i wybrał Anglię, czy to dobry wybór? Piłkarz sam się niedługo przekona. Fani Barcy podzielą się na tych co powiedzą "uff" i na tych co dodadzą "szkoda".

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: FC Barcelona - Sprawa transferu Kuna rozwiązana. Anglia czy Hiszpania!?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2012, 15:57:12 »
Jak dla mnie szkoda, że nie pozyskaliście Aguero, ale przecież każdy kij ma dwa końce więc czekamy na spotkanie nowej Barcelony. Również chciałbym zobaczyć jeszcze jakiegoś piłkarza w koszulce z herbem Barcy na piersi ;).

Offline leni55

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.01.2012r.
Odp: FC Barcelona - Sprawa transferu Kuna rozwiązana. Anglia czy Hiszpania!?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 10, 2012, 20:12:27 »
Fajnie gdyby dołączył ale niema co płakać, możliwe, że Barca lepiej na tym wyjdzie i sprowadzi kogoś tańszego a równie dobrego. Możliwe, że dołączy ktoś ze słynnej La Massi  ;)

"Jeśli nie możecie podjąć decyzji w swoim życiu, jesteście cholernym
zagrożeniem. Wasze miejsce jest w Parlamencie!"

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: FC Barcelona - Sprawa transferu Kuna rozwiązana. Anglia czy Hiszpania!?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 10, 2012, 20:26:35 »
boi się teścia, tyle :D

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Barcelona - Sprawa transferu Kuna rozwiązana. Anglia czy Hiszpania!?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 10, 2012, 20:29:58 »
Uff  8)

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: FC Barcelona - Sprawa transferu Kuna rozwiązana. Anglia czy Hiszpania!?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 11, 2012, 10:55:10 »
Bardzo dobrze zrobiłeś, że zrezygnowałeś z Kuna. Nie jest on wam potrzebny i tylko by miejsce na ławie zajmował. Wiem, że to świetny gracz w tym PESie, ale Ty i tak masz lepszych. ;) Jak chcesz to kup Wagnera Love :D

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
FC Barcelona - To była zbyt pochopna decyzja...
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2012, 14:15:31 »

Do uzupełnienia kadra potrzeba mi z dwóch zawodników, jeden to obrońca, a drugi to napastnik. Bardzo szkoda, że David Villa poleciał do Anglii, to świetny snajper i gdybym go dziś miał to lista napastników byłaby zamknięta. To była zbyt pochopna decyzja, zarówno Guardioli jak i Villi. Ale przeszłości nie cofnę, niech gra w Chelsea i strzela dużo bramek tylko nie przeciwko nam <śmiech>. - zakończył optymistycznie Diego Maradona.


Trochę prawdy w wypowiedzi Maradony jest, decyzja o moim transferze do Chelsea została podjęta bardzo szybka i może była pochopna. Dziś może i żałuje tego wyboru ale muszę teraz reprezentować godnie Chelsea. Barcelona? Nie wykluczone, że wrócę tam ale nic nie można obiecywać, póki co skupiam się na Chelsea bo to jej jestem piłkarzem. - David Villa.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

FC Barcelona - To była zbyt pochopna decyzja...
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2012, 14:15:31 »