Autor Wątek: FC Unirea Urziceni - Ciężka przeprawa na wyjeździe.  (Przeczytany 10032 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
FC Unirea Urziceni - Ciężka przeprawa na wyjeździe.
« dnia: Grudzień 30, 2012, 14:14:58 »
Witam. Większość mnie kojarzy głównie z tą karierą, a ja do niej powracam. Nowy PES, nowy patch a zarazem nowy pomysł. Niestety, niektóre elementy mogą trochę odbiegać od poprzedniego "wcielenia" mojej Unirei, lecz i tak starałem się jak najbardziej przywrócić Unireę z sezonu 11/12. Ostatnie podejście zakończyłem nie ja sam lecz PES, trochę z mojej winy, ale nie to jest teraz najważniejsze. Zaczynam przed sezonem 12/13, a więc to jest kontynuacja dawnej kariery, dla nieznających/niepamiętających jej, tutaj link: REJESTRACJA lub LOGOWANIE. Nie chciałem przywracać tamtego wątku, mimo prawie 30 stron opowiadania, był tam na końcu lekki bałagan, lecz tą karierę traktujcie jak kontynuację. Wracam i czekam na opinię oraz oczywiście rady dla mnie, a sam zapraszam do lektury!


FC Unirea Urziceni
Rok założenia: 1954
Rok rozwiązania: 2011
Reaktywacja klubu: 2011
Przydomki: Chelsea z Ialomiţy, Wilki Bărăganu
Właściciel: Al-Waleed bin Talal
Trenerzy: 2011-2012  Neil Warnock
2012- Zico

Osiągnięcia klubu:

Liga I:
Zwycięzcy: 2008-2009
2-gie miejsce: 2009-2010

Liga II:
Zwycięzcy: 2011-2012*
2-gie miejsce/Awans: 2005-2006

Puchar Rumunii:
Zwycięzcy: 2011-2012*
Finaliści: 2007-2008

Superpuchar Rumunii:
Zwycięzcy:
Finaliści: 2009; 2010

* - trofea wygrane przeze mnie.




Warnock: Odchodzę!

Neil Warnock odchodzi z Unirei. To już pewna i potwierdzona przez samego zainteresowanego informacja. Cała sytuacja przebiegła w dość niespodziewanej atmosferze. 64-letni Anglik skorzystał z wygasającej umowy i mimo chęci przedłużenia kontraktu ze strony właściciela, szkoleniowiec nie miał zamiaru dalej negocjować. Spotkany na lotnisku w Bukareszcie, udzielił kilku słów reporterom:
"Moja przygoda z Unireą kończy się. Był to dla mnie idealny moment żeby odejść. Z klubem wygrałem - przez ten jeden sezon - wszystko co tylko pojawiło się na naszej drodze. Rumunia była dla mnie tylko przystankiem w drodze do odbudowy renomy w Anglii. Wracam do ojczyzny w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Przepraszam, ale za 15 minut mam odprawę, dziękuje."
Kto zostanie nowym trenerem Wilków? O tym przekonamy się niebawem.


Ligo Europy - Wracamy!

Unirea Urziceni wraca do europejskich pucharów. Po kilku suchych latach, gdzie nikt w Europie o Rumuńskim klubie z niewielkiej miejscowości nie słyszał, ponownie Unirea jest na ustach wszystkich kibiców. Szejk Al-Waleed bin Talal zdziałał cuda, ponownie wprowadził klub do europejskich pucharów. Mimo, iż nie są to elitarne rozgrywki Ligi Mistrzów to i tak w sercach kibiców Wilków znów rodzi się nadzieja na udany sezon. Cel w lidze: utrzymanie. Oficjalnie klub to zapowiedział, lecz wszyscy fani śnią tylko o kwalifikacjach do Champions League. Patrząc realnie, Unirea szans na dzień dzisiejszy na LM nie ma. Mimo to, ten sezon zapowiada się niezwykle interesująco, a już teraz oczekujemy losowania w Nyonie.


Transferowy szał już za kilka godzin!

Oficjalne okienko transferowe otworzy się dosłownie za parę chwil. Wiele transferów jest już dopiętych na ostatni guzik, lecz Unirea nie jest pewna ani jednego wzmocnienia. Bardziej niż o transferach do klubu mówi się o odejściach. Po wspaniałym sezonie chętnych na zawodników z Urziceni nie brakuje. Mówi się też o zakończeniu karier kilku czołowych w poprzednim sezonie zawodnik. Hernan Crespo, Hans Sarpei i Danny Landzaat - Ci zawodnicy są wymieniani w orbicie odejść na zasłużoną piłkarską emeryturę. Dlatego letnie okienko zapowiada się niezwykle ciekawie.


Ankieta!
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2013, 16:31:43 wysłana przez makapaka. »

Offline Dejwu

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.10.2012r.
Odp: Unirea Urziceni - Wracam!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2012, 14:26:55 »
Bardzo ciekawa kariera się zapowiada... Liczę, ze również dotrwasz przynajmniej do 30stron opowiadania  ;)

Na pewno stać Was na dużo więcej niż tylko utrzymanie w lidze, środek tabeli spokojnie jest w zasięgu. W końcu liga Rumuńska do najmocniejszych nie należy  :)

Powodzenia!

Offline adi.05

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2012
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.12.2012r.
Odp: Unirea Urziceni - Wracam!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2012, 16:24:27 »
Na jakim grasz patch'u ??

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
Unirea Urziceni - Zawirowania w klubie.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2012, 22:27:46 »

#2

Zico trenerem! "Nie ulegnę presji".

Rumuński beniaminek ekstraklasy długo bez trenera nie pozostał, Al-Waleed bin Talal podpisał kontrakt z wirtuozem piłki lat 80 - Zico! Choć jest to zaskakujący ruch włodarzy klubu, postać kogoś takiej sławy i rangi w odbudowującym się klubie świadczy tylko o progresie Wilków Bărăganu. 59-letni dziś Brazylijczyk Arthur Antunes Coimbra - bo tak brzmi nazwisko uczestnika trzech Mundiali - nie jest już jednak wybitnym zawodnikiem, lecz trenerem. Zico przed objęciem posady szkoleniowca Unirei był selekcjonerem reprezentacji Iraku, wcześniej trenerem Olympiakosu Pireus, CSKA Moskwa czy Tureckiego Fenerbahce Stambuł ze swoim rodakiem Roberto Carlosem na czele. Oto lista trofeów wywalczonych w pracy trenerskiej Brazylijczyka:

Reprezentacja Japonii:
Puchar Azji: 2004

  Fenerbahçe SK:
Mistrzostwo Süper Lig: 2006-2007
Superpuchar Turcji: 2007

Bunyodkor (Uzbekistan):
Mistrzostwo Uzbek League: 2008
Puchar Uzbekistanu: 2008

CSKA Moskwa:
Puchar Rosji: 2008-2009
Superpuchar Rosji: 2009


Crespo i Sarpei zostaną, lecz nie na murawie
To już pewne: Hernán Crespo oraz Hans Sarpei zawieszają buty na kołku. Obaj mają na karku ponad 35 lat, regularne treningi i gra na najwyższym poziomie w każdym meczu sprawia im ogromny trud i zmęczenie. Jednak - jak się dowiadujemy - obaj Panowie nie chcą zakończyć swojej przygody z Unireą. Argentyński napastnik został mianowany na asystenta nowego trenera a samego wyboru dokonał słynny Zico. Ghańczyk zaś, objął rolę honorowego ambasadora klubu na arenie międzynarodowej. Oto wypowiedzi byłych już Wilków:
Hernán Crespo - "(...) Z bólem w sercu, muszę zakończyć swoją boiskową karierę. Niedawno uświadomiłem sobie, że codzienne treningi i co tygodniowe spotkania są dla mnie nadludzkim wysiłkiem. Kończę karierę z mianem króla strzelców II ligi. Lecz nadal mam ten klub w sercu i postaram się kontynuować to dzieło nadal, lecz na innej posadzie (...) Razem z Zico postaramy się o kolejny dobry sezon dla Unirei, czeka nas faza grupowa Ligi Europy i trudna liga krajowa, poziom jest bardzo wyrównany i czeka nas dużo ciężkiej pracy, lecz nie możemy osiąść na laurach."
Hans Sarpei - "(...) Podobnie ja mój przyjaciel Hernan, również kończę piłkarską karierę. Opaskę kapitańską przed waszymi mikrofonami chce przekazać Dannemu Landzaat'owi. Sam deklaruje się teraz jako ambasador klubu w Europie, chcę Unireę godnie reprezentować, tym bardziej iż czeka nas powtórna gra w Lidze Europy (...) Chcę teraz życzyć chłopakom powodzenia i chce jeszcze powiedzieć, że mocno w nich wierzę i ufam ich umiejętnościom."


Sezon ogórkowy #1 - Niewesoła sytuacja

Filar odchodzi do Chin! Iwamasa i Nunez za pierwszym składem

Okienko transferowe rozpoczęło się 12 godzin temu. Unirea zakontraktowała nowego trenera a cały sztab penetruje rynek transferowy w poszukiwaniu ewentualnych wzmocnień. Lecz nie wszystko idzie tak gładko jak po myśli włodarzy klubu. Z Urziceni odchodzi aż 4 graczy w tym 2 podstawowych graczy z poprzedniego sezonu. Nikt nie spodziewał się transferu Carlosa Alberto. 28-letni Brazylijski ofensywny pomocnik podpisał 2-letni kontrakt z Shanghai Shenhua, klubem Nicolasa Anelki i Didiera Drogby. Chińczycy za utalentowanego 5-krotnego reprezentanta Brazylii zapłacili 4 miliony €. Choć kwota nie jest oszałamiająca, Carlos Alberto ma zarabiać - bagatela - 3 razy więcej niż w Rumuńskim klubie! Widać, Brazylijczykowi zaimponowały proponowane pieniądze i bez wahania zaakceptował warunki nowego pracodawcy.
Oprócz tego do macierzystego klubu wraca Quincy Owusu-Abeyie. Klub Al-Sadd nie zgodził się na ponowne wypożyczenie zawodnika do Rumunii. Katarski klub również przedłuż obecną umowę z Ghańskim skrzydłowym o 2 lata, ustalając przy tym zapis, który zabrania zawodnikowi opuszczenia klubu na zasadzie wypożyczenia.
W następnym sezonie nie zobaczymy również Japońskiego obrońcy Daiki Iwamasy oraz błyskotliwego ofensora Ramona Nuneza. 30-letni Iwamasa po roku rozłąki wraca do Kashimy Antlers. Japończycy zapłacili za tego zawodnika 1,8 miliona €. Honduranin Ramon Nunez za nowy kraj w swojej karierze wybrał Rosję, a dokładnie klub Terek Grozny. Zespół czterech polaków zapłacił za 27-latka 1,2 miliona €.

Carlos Alberto > Shanghai Shenhua (4 miliony €)
Quincy Owusu-Abeyie > Al-Sadd (powrót z wypożyczenia)
Daiki Iwamasa > Kashima Antlers (1,8 miliona €)
Ramón Núñez > Terek Grozny (1,2 miliona €)

Do kasy Unirei po tych transferach wpłynęło 7 milionów €. Wcześniej, klub wydał na tych samych zawodników 3,5 mln € a czysty zysk z tych transakcji wynosi również 3,5 mln €.



Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Unirea Urziceni - Zawirowania w klubie.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2012, 09:51:33 »
Czekam na kolejne posty :)

Offline LaCoka

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 11.09.2010r.
Odp: Unirea Urziceni - Zawirowania w klubie.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2012, 12:08:46 »
jak na razie zapowiada się świetnie, Kolego! Czekam na kolejne posty, bo przyznam szczerze że losy tej drużyny są mi zupełnie obce. Powodzenia!

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
Unirea Urziceni - Sandomierski na celowniku / 3 transfery!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2012, 17:15:42 »

#3

Zico: "Sandomierski ma potencjał"

Nowy trener Unirei - Brazylijczyk Zico - pod koniec ostatniej oficjalnej konferencji prasowej poruszył temat Polskiego bramkarza Wilków - Grzegorza Sandomierskiego. W poprzednim sezonie choć wypożyczony z KRC Genk 23-latek nie rozegrał oszałamiającej liczby spotkań, w swoich występach pokazał się z dobrej strony. Szkoleniowiec klubu powiedział:
"(...) Jeśli chodzi o Grzegorza, na ostatnim treningu zaskoczył mnie swoją postawą. Dobrze wie co robi, jest szybki i zdecydowany w swoich decyzjach między słupkami. (...) Podstawowym błędem w pracy Neil'a Warnock'a było niewykorzystanie potencjału Grzegorza. Zagrał on trochę w Pucharze Rumunii i pod koniec sezonu gdzie przesądzony już był awans - to zdecydowanie za mało. W mojej wizji, Grzegorz nie będzie numerem dwa a konkurentem dla Daniela Fernandesa. Będzie faza grupowa Ligi Europy a w niej zagra Sandomierski, Daniela pozostawiam na ligę. Myślę, że to będzie odpowiednie i sprawiedliwe rozwiązanie (...)"


Sezon ogórkowy #2 -Młodzież górą?

Popescu wraca z Włoch: dwóch młodych dołączy do klubu

Scout Unirei Urziceni - Gheorghe Popescu - poprzednie dwa miesiące spędził we Włoszech. Jako dobry fachowiec nie wrócił do ojczyzny z pustymi rękoma. Przywiózł ze sobą dwóch młodych Rumunów: Laurentiu Brănescu z Juventusu oraz Denisa Alibeca z Interu Mediolan. Pierwszy z nich - 18-letni bramkarz - był adeptem Primavery Starej Damy. Unirea podpisała z nim 5-letni kontrakt. Juventus wzbogacił się za to kwotą 500 tysięcy €. Ten transfer był uwarunkowany odejściem innego juniora - 17-letniego Paragwajskiego bramkarza Jose Fatechy. Młody Latynos wrócił do swojej ojczyzny aby znów reprezentować barwy Colo-Colo.
Drugim utalentowanym Rumunem jest Denis Alibec. 21-letni napastnik również trafił za młodu do Włoskiego potentata. W wieku 18 lat zaczął treningi z Interem Mediolan, zdążył już nawet zadebiutować w pierwszym zespole. Poprzedni sezon spędził w Belgii. Teraz dostanie szansę w Urziceni. Do Unirei trafi na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją przedłużenia do końca sezonu.

Laurentiu Brănescu (Juventus FC) > Unirea Urziceni (0,5 miliona €)
Denis Alibec (Inter Mediolan) > Unirea Urziceni (półroczne wypożyczenie)


Jan Morávek - zastępca C.Alberto?

Nareszcie doczekaliśmy się mocnego transferu. Do ekipy Zico dołączył Czeski pomocnik - Jan Morávek. 23-latek szykowany jest do zastąpienia Carlosa Alberto, który wyjechał do Chin. Wychowanek Bohemians kosztował Al-Waleeda bin Talala 2 miliony € a sam podpisał 3-letni kontrakt. Oto krótki komentarz Czecha do całej sytuacji:
- "Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się podpisać kontrakt z Unireą. Przedwczoraj spotkał się ze mną Hans Sarpei, znamy się jeszcze za czasów gry w Schalke. Załatwiałem sprawy w Gelsenkirchen a on zadzwonił do mnie. Umówiliśmy się na piwo, on zaproponował mi kontrakt w Rumunii. Klub zagra w Lidze Europy, co jest niebywałym plusem. Sam chcę wypełnić kontrakt z klubem i liczę na udaną przygodę z Unireą."

Jan Morávek (Schalke 04) > Unirea Urziceni (2 miliony €)


« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2012, 19:03:13 wysłana przez makapaka. »

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Unirea Urziceni - Sandomierski na celowniku / 3 transfery!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2013, 12:00:09 »
A jednak Moravek :) Coś czuję, że będzie się On lepiej spisywać niż jego poprzednik :)

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
FC Unirea Urziceni - Arabia Saudyjska przystankiem przed sezonem!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2013, 21:29:39 »

#4

Wyjazd do Arabii Saudyjskiej!

Unirea Urziceni na letni obóz wybierze się do ojczyzny właściciela klubu - Arabii Saudyjskiej. Podczas 2 tygodniowego pobytu piłkarze Zico w sparingach zmierzą się z: wicemistrzem Arabii Al-Ahli, trzecim w tabeli poprzedniego sezonu Al-Hlal oraz brazylijskim Palmeiras'em, który po słabym sezonie spadł do Serie B. Cały obóz zostanie przeprowadzony w mieście Riyadh. W tym mieście na co dzień mieszka Al-Waleed bin Talal. Piłkarze na czas pobytu zakwaterują się w hotelu Four Seasons Hotels and Resorts, którego współudziałowcem jest właściciel Unirei.


Sezon ogórkowy #3 - Ciekawe nazwiska na UnireaArena

Tričkovski na UnireaArena!

Do zespołu Wilków z Bărăganu dołączył Ivan Tričkovski. 25-letni napastnik - urodzony w Macedonii - za kwotę 1,2 miliona € został zakupiony z Cypryjskiego APOEL'u Nikozja. Po tym transferze w linii ataku robi się naprawdę ciasno. Po odejściu El Polaco czyli Hernana Crespo właściciel chce odpowiednio zastąpić utworzoną lukę. Niculae, Bebe, Alibec i Trickovski mają być nową siłą Unirei w tym sezonie. Z tej stawki odpadł Marius Alexe, 22-letni Rumun, dla którego Zico ma nową rolę. Gdzie dokładniej zagra były gracz Dinama Bukareszt, tego jeszcze nie wiemy.

Ivan Tričkovski (APOEL) > Unirea Urziceni (1,2 miliona €)


Del Horno i Ogăraru za darmo!

Unirea - w celu wzmocnień - bacznie monitorowała rynek wolnych zawodników. Długo jednak te poszukiwania nie trwały, Wilki zakontraktowały dwóch bocznych obrońców: Asiera del Horno i George Ogăraru. 31-letni Hiszpan to znane nazwisko w piłkarskim świecie. Były gracz Atleticu Bilbao, Chelsea FC czy Valencii CF. Poprzedni sezon spędził również w Walencji, ale w klubie Levante. Rozegrał tam 13 spotkań po czym klub rozwiązał z nim kontrakt. Z Unireą Baskijski obrońca podpisał roczny kontrakt.
Drugim zawodnikiem, za którego Unirea nie zapłaciła ani centa jest Rumuński prawy obrońca - George Ogăraru. 32-latek w poprzednim sezonie grywał w szwajcarskim FC Sion po czym nie przedłużono z nim wygasającego kontraktu. W mediach ukazał się informacja o treningach z Seattle Sounders, zagrał on nawet w jednym sparingu lecz nie podpisano z nim umowy.

Asier del Horno (ostatnio Levante) > Unirea Urziceni (wolny transfer)
George Ogăraru (ostatnio FC Sion) > Unirea Urziceni (wolny transfer)



Offline Positive

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Mar 2012
  • location: Tomaszów Mazowiecki
  • Wiadomości: 197
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 17.03.2012r.
Odp: FC Unirea Urziceni - Arabia Saudyjska przystankiem przed sezonem!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2013, 08:54:20 »
Pięknie to wygląda. Transfery też bardzo przemyślane. Rozsądna polityka klubu. Czekam na następny post.
''Czuję to tak mocno, jak jeszcze nigdy dotąd
Kiedy siedzę tutaj z fajkiem, z ciężkim kacem, późną nocą
Niosę swoją prawdę, mikrofon jest moją kosą
Trzymam ją na Twoim gardle, dobrze radzę, milcz jak posąg.''

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Unirea Urziceni - Arabia Saudyjska przystankiem przed sezonem!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2013, 10:25:44 »
Myślałem, że Bebe, Niculae i Alibec Ci wystarczą, ale jednak zdecydowałeś się na Trickovskiego. Dobrze będzie :)

Offline MCPL

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 37
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 12.08.2012r.
Odp: FC Unirea Urziceni - Arabia Saudyjska przystankiem przed sezonem!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2013, 20:48:30 »
graficznie jedna z lepszych karier. cóż życzę powodzenia i czekam w końcu na jakiś mecz :P
Ja nie oglądam filmów na YouTubie, tylko na YouHejcie ;p

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
FC Unirea Urziceni - Oficjalna kadra.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2013, 19:19:56 »

#5

Palmeiras zwycięski - Al-Hilal i Al-Ahli pokonane!

Obóz w Riyadh dla zawodników Unirei zakończył się po myśli. Mimo porażki z Palmeiras'em, zawodnicy Zico gładko pokonali Saudyjskie kluby. Oto wyniki spotkań sparingowych:

Unirea Urziceni 4:1 Al-Halil
Unirea Urziceni 2:0 Al-Ahli SC
Palmeiras 2:1 Unirea Urziceni

Trener dużo eksperymentował z taktyką. Mniejszy problem jest z ustawieniem. Zico znany jest z gry 4-2-3-1 oraz 4-3-3. W meczu z Brazylijskim klubem Unirea wyszła rezerwowymi w pierwszym składzie, który niestety nie podołali spadkowiczowi ligi.


Sezon ogórkowy #4 - Ostatnie poprawki

Vučkić i Wuytens uzupełnieniem składu

Czas ostatnich ruchów na rynku transferowym zbliża się ku końcowi. Klub Al-Waleed'a bin Talala potrzebował wzmocnień środka pola: zmiennika dla Jana Moravka i alternatywy dla doświadczonego Danny'ego Landzaat'a. Idealnym zmiennikiem dla Czeskiego pomocnika okazał się Haris Vučkić - 20-letni zawodnik Newcastle United. Młody Słoweniec trafił do Rumunii na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu. Kwota pierwokupu jednak nie jest bliżej znana mediom. Transfer ten jest w dużej mierze uwarunkowany niespodziewanym odejściem Ramona Nuneza, który w poprzednim sezonie pokazał się z dobrej strony i mimo swojej pozycji w klubie grywał często i na wysokim poziomie. Teraz Honduranin reprezentuje barwy Terek Grozny, a do Unirei trafia zawodnik również z wysp.
Drugim, wcześniej zapowiedzianych transferem jest tzw. alternatywa dla nowego kapitana zespołu - Danny'ego Landzaat'a. Jest nim Belg Stijn Wuytens. 23-letni wychowanek PSV uszczuplił klubowe kasy a raczej portfel bin Talala o 800 tysięcy €. Zawodnik w Holandii nigdy nie zaistniał, mimo iż rozegrał 66 spotkań, ten wynik uzyskał przez okres 4 lat. Promotorem tego transferu był Gica Popescu, który już w poprzednim sezonie przebywał w Holandii w celu oględzin zawodnika i jego gry.

Haris Vučkić (Newcastle United) > Unirea Urziceni (roczne wypożyczenie)
Stijn Wuytens (PSV) > Unirea Urziceni (0,8 miliona €)


Kadra na sezon 2012/2013

Oto oficjalna kadra FC Unirei Urziceni na rundę jesienną sezonu 2012/2013. Liczy ona 26 zawodników. Kadra pierwszego zespołu może uleć zmianie przy ew. powołaniach z drugiej drużyny Unirei. Oto skład Wilków:

BRAMKARZE:

#1 Grzegorz Sandomierski (wypożyczony z KRC Genk) | 23 lata
#78 Laurenţiu Brănescu | 18 lat
#83 Daniel Fernandes | 29 lat

OBROŃCY:

#2 Asier del Horno | 31 lat
#3 Ovidiu Burcă | 32 lata
#4 Sotirios Kyrgiakos | 33 lata
#5 Gibril Sankoh | 29 lat
#14 Andrei Tânc | 27 lat
#21 Ryota Moriwaki | 26 lat
#28 Enes Šipović | 22 lata
#31 Lee Addy | 22 lata
#72 George Ogăraru | 32 lata

POMOCNICY:

#6 Eric Bicfalvi | 24 lata
#7 Bănel Nicoliță | 27 lat
#8 Denny Landzaat | 36 lat
#10 Jan Morávek | 23 lata
#11 Nabil El Zhar | 26 lat
#16 Marius Alexe | 22 lata
#17 Denis Zmeu | 27 lat
#29 Vasileios Pliatsikas | 24 lata
#30 Haris Vučkić (wypożyczony z Newcastle United) | 20 lat
#44 Stijn Wuytens | 23 lata

NAPASTNICY:

#9 Denis Alibec (wypożyczony z Interu Mediolan) | 21 lat
#13 Bébé | 22 lata
#32 Daniel Niculae | 30 lat
#33 Ivan Tričkovski | 25 lat
________________________________________

STATYSTYKI:
Najstarszy zawodnik: Denny Landzaat - 36 lat
Najmłodszy zawodnik: Laurenţiu Brănescu - 18 lat
Średnia wieku: 26 lat

Kapitan: Denny Landzaat
Wice-kapitan: Ovidiu Burcă


« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2013, 14:45:25 wysłana przez makapaka. »

Offline Positive

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Mar 2012
  • location: Tomaszów Mazowiecki
  • Wiadomości: 197
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 17.03.2012r.
Odp: FC Unirea Urziceni - Oficjalna kadra.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 03, 2013, 20:17:09 »
Świetne okienko w wykonaniu Unirei. Post wygląda bardzo, bardzo estetycznie i ładnie. Przedstawienie składu też.
''Czuję to tak mocno, jak jeszcze nigdy dotąd
Kiedy siedzę tutaj z fajkiem, z ciężkim kacem, późną nocą
Niosę swoją prawdę, mikrofon jest moją kosą
Trzymam ją na Twoim gardle, dobrze radzę, milcz jak posąg.''

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Unirea Urziceni - Oficjalna kadra.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2013, 20:41:13 »
Z takim składem to spokojnie powalczysz o europejskie puchary :)

Offline Linkin

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Lip 2012
  • location: Polska
  • Wiadomości: 82
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 26.07.2012r.
Odp: FC Unirea Urziceni - Oficjalna kadra.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 04, 2013, 21:47:12 »
Opowiadanie zapowiada się jeszcze lepiej, niż jego "pierwsza" część. Wzmocnień dokonałeś solidnych. Uważam, że tacy piłkarze jak Del Horno, Moravek czy Trickovski mogą stanowić siłę tego zespołu. Życzę powodzenia, bo start jest niezwykle obiecujący.

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
FC Unirea Urziceni - Przed ligą, zapowiedź.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2013, 20:13:54 »

#6

Beniaminek na rozgrzewkę!

W 1. kolejce ligowych rozgrywek podopieczni Zico zmierzą się z CSMS Iași. Klub założony dopiero w 2010 roku również awansował w poprzednim sezonie do Rumuńskiej ekstraklasy. Zawodnicy Liviu Ciobotariu liczą na utrzymanie, podobnie jak Unirea. Lecz nie można się oszukiwać, Wilki mają o wiele większe aspiracje i oczekiwania co do tego sezonu. Do tego mecz odbędzie się na UnireaArena co jest kolejnym plusem dla ekipy z Urziceni. Reasumując, zobaczymy co pokaże Unirea w pierwszym oficjalnym meczu przy pełnej widowni a wynik zweryfikuje boisko.

UnireaArena, Urziceni - 25/08/2012 18:00

Nieobecni:
Vasileios Pliatsikas: problemy z kolanem
Haris Vučkić: dołączy do drużyny 26/08


Zico: "Jesteśmy gotowi"

Na przedmeczowej konferencji Zico powiedział kilka słów dla dziennikarzy:
- "Jakie nastroje przed meczem? Bardzo dobre. Jesteśmy gotowi. I na mecz i na cały sezon. W szatni panuje dobra atmosfera, taka jaką najbardziej u zawodników lubię. Nie ma narazie Vuckica, do Urziceni przyjedzie on dzień po meczu. Pliatsikas ma problemy z kolanem, wróciła drobna kontuzja z poprzedniego sezonu, ale to nic poważnego."


Niedługo mecz ;)

Offline SiłaNiebieska

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.08.2011r.
Odp: FC Unirea Urziceni - Oficjalna kadra.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 05, 2013, 20:19:07 »
Cieszy takie nastawienie trenera jak i reszty zespoły, to jest najważniejsze. Liczę na dobry start w sezonie, później jest ciężko gonić rywali. Czekam na ten mecz :) Mam nadzieje że wygrany .

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
Odp: FC Unirea Urziceni - Debiut z trzema punktami!
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 07, 2013, 20:52:21 »
Czemu ta kariera cieszy się tak małym powodzeniem?

#7

1. kolejka - 25/08/2012


Pierwsza połowa bez pamięci - znakomity Niculae!

Pierwszy mecz sezonu - debiuty, debiuty, debiuty... Wydawać by się mogło, że to łatwy mecz, w końcu beniaminek, Unirea porządnie się wzmocniła no i gra u siebie przy pełnej frekwencji. Mimo, iż Wilki były faworytem, CSMS wcale tanio nie oddało skóry.
Mecz zaczął się o 1800, lecz aura do końca nie była przychylna oczekiwaniom widowni oraz boiskowych "gladiatorów". Parne i zachmurzone popołudnie nie napawało optymizmem, lecz poziomu motywacji na jakiej zawodnicy Unirei byli nic nie mogło zburzyć. Po pierwszym gwizdku ekipa Zico żwawo wzięła się za szturm bramki gości. Przez pierwsze 15 minut Unirea nie wychodziła z połowy przeciwnika. Później posiadanie piłki i obraz meczu zmieniał się na korzyść klubu z Iași. W 27 minucie trybuny zamarły niedowierzaniem. Strzałem z 30 metra po ziemi Daniela Fernandesa pokonał Claudiu Ionescu. Był to ewidentny błąd w ustawieniu Portugalskiego bramkarza a przy samej interwencji też się 29-latek nie popisał. Pierwsze trzy kwadranse zakończyły się niespodziewanym prowadzeniem gości.
Na drugą połowę zawodnicy wyszli zdeterminowani aby wygrać ten mecz. Tylko 120 sekund potrzeba było aby wyprowadzić wynik na remis. 47 minuta - Daniel Niculae - 1:1. Zabawę obrońców pod własną bramką 30-latek skrzętnie wykorzystał. Odebrał piłkę na 16 metrze a wykończenie było tylko formalnością. Podbudowani tą bramką zawodnicy jeszcze mocniej i śmielej atakowali. W 56 minucie piękną prostopadłą piłką popisał się Jan Moravek a drugiego gola zdobył Daniel Niculae. W 64 minucie trzeciego dla Unirei jak i dla siebie w tym meczu gola zdobył nie kto inny jak Daniel Niculae. Nicolita świetnie zszedł do środka obdarzając Moravka dobrą piłką. Czech wszedł w pole karne, podciął piłkę do Niculae a ten uderzył praktycznie na pustą bramkę. Świetny początek sezonu dla Unirei i "wyborowego" strzelca - Daniela Niculae.

Unirea Urziceni 3:1 CSMS Iaşi
27' Claudiu Ionescu (as. Souleymane Keita)
47' Daniel Niculae
56' Daniel Niculae (as. Jan Morávek)
64' Daniel Niculae (as. Jan Morávek)

(Przepraszam, tak chciałem porobić wszystkie screeny że o zmianach zapomniałem...)

FC Unirea Urziceni: Daniel Fernandes - Moriwaki, Burca, Sankoh, Addy - Bicfalvi, Landzaat , Alexe, Moravek, Nicolita - Niculae
CSMS Iaşi: Cezar Lungu - Crețu, Mitrea, Luccas Claro, Țigănașu - S. Keita, Petrović, Milea, Onofraș - Ionescu, Pătulea

Pochwały: Daniel Niculae, Jan Morávek
Nagany: Daniel Fernandes, Marius Alexe



Offline heenro19

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.11.2011r.
Odp: FC Unirea Urziceni - Debiut z trzema punktami!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 07, 2013, 21:05:56 »
Cytuj
Czemu ta kariera cieszy się tak małym powodzeniem?
Bo na tym forum liczy się tylko koment za koment, dlatego juz nie pisze. Często przeglądam ten dział, ale ta kariera będzie a raczej musi być obowiązkową lekturą. :)
" border="0  " border="0  " border="0

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: FC Unirea Urziceni - Debiut z trzema punktami!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 07, 2013, 21:05:56 »