Autor Wątek: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 489593 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline luki431

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 66
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 23.03.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2740 dnia: Styczeń 20, 2015, 13:24:15 »
Gra wygląda dobrze (jeśli ktoś narzeka na grafikę niech przybliży sobie kamerę ale niech nie mówi potem ze nie ma przeglądu pola, albo jedno albo drugie).
Powiem ci tak-nie pieprz.Mam sobie przybliżyć kamere żeby gra tylko trochę ładniej wyglądała (jakby łaske robiła) kosztem tego że strace przegląd pola??? Czyli według ciebie musze wybierać pomiędzy trochę lepszą grafiką na przybliżonej kamerze ale nie będę widział co dzieje się na boisku lub jeśli będę chciał jednak to drugie czyli mieć przegląd pola to mam oglądać obraz sprzed 10 lat?Kamera w tej grze nawet najbardziej oddalona jest i tak za blisko żeby ją jeszcze przybliżać.
"Są chwile liczące się podwójnie i lata nie warte jednego dnia."

Offline chomikwasz

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2013
  • location:
  • Wiadomości: 102
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.11.2013r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2741 dnia: Styczeń 20, 2015, 13:42:03 »
Powiem ci tak-nie pieprz.Mam sobie przybliżyć kamere żeby gra tylko trochę ładniej wyglądała (jakby łaske robiła) kosztem tego że strace przegląd pola??? Czyli według ciebie musze wybierać pomiędzy trochę lepszą grafiką na przybliżonej kamerze ale nie będę widział co dzieje się na boisku lub jeśli będę chciał jednak to drugie czyli mieć przegląd pola to mam oglądać obraz sprzed 10 lat?Kamera w tej grze nawet najbardziej oddalona jest i tak za blisko żeby ją jeszcze przybliżać.
Czytając twój poprzedni post tym bardziej utwierdzasz moje przekonanie ze najwięksi hejterzy  i krzykacze nie wiedzą nic o nowym PES ie. Zobaczył gameplay i wszystko wie. Pograj tydzień dwa i wtedy się wypowiedź.
Co do grafiki. Jeśli oczekujesz grafiki z detalami jak MGS Ground Zero to powodzenia. Grafika jest dobra i nie ma co narzekać. W fifie wygląda to lepiej bo i przybliżenie kamery jest bliższe. Jeżeli patrzysz na inne rzeczy z daleka nie dostrzegasz wszystkich detali, chyba że jesteś dalekowzrokowcem.
Co do stadionu narodowego poszukaj sobie wypowiedź przedstawiciela KONAMI na temat narodowego. Bardzo fajnie, humorystycznie, wyjaśnił dlaczego dach jest zamknięty.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2015, 13:56:37 wysłana przez chomikwasz »

Offline luki431

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 66
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 23.03.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2742 dnia: Styczeń 20, 2015, 14:48:51 »
Czytając twój poprzedni post tym bardziej utwierdzasz moje przekonanie ze najwięksi hejterzy  i krzykacze nie wiedzą nic o nowym PES ie.
Nie wiem i nie chcem wiedzieć a tym bardziej wydawać za tą wiedzę 100 zł.Wydałem już na zeszłoroczną i to mi wystarczy po wszystkie czasy.Czegoś takiego jeszcze nie widziałem.A 15 czym się różni?Rozgrywka trochę poprawiona kosztem tego że zabrali mase animacji w tym wyjściowych,stadionów,licencji itd.Ach,okładka inna.
"Są chwile liczące się podwójnie i lata nie warte jednego dnia."

Offline Fabek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 185
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.10.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2743 dnia: Styczeń 20, 2015, 15:17:43 »
Że niby 13 jest dla was ideałem tak? A już nie pamiętacie jak narzekaliście na te schematy, że długa laga na napastników i heja?

Offline luki431

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 66
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 23.03.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2744 dnia: Styczeń 20, 2015, 15:33:23 »
Do 13 wróciłem,zainstalowałem najprostszego patcha i dla picu czasami w nią pogrywam.Trzynastka mimo że na przestrzeni lat już oskubana też nieźle to przy 14 i 15 stanowi prawdziwe bogactwo animacji,stadionów,twarzy,strojów.A grafika co by nie mówić-też ładniejsza.Dlatego taka zmiana silnika jaką zafundowało Konami nie ma sensu bo praktycznie wszystko co się z tym wiąże to krok w tył albo i dwa względem tego co było.
Rozumiem zmiane silnika w Fifie.Nie wnikając w jej grywalność.Ale ona wygląda przynajmniej na PS4 i dużym telewizorze jak mecz w TV.To takie zmiany tak-jak najbardziej.A tu co za zmiane zrobili?Durni szukają?Pozabierać wszystko co się dało,nie ma na czym grać a grać co drugi mecz na Konami Stadium i patrzeć na murawe która jej nie przypomina to ja w to nie wchodzę.Dziwne w ogóle że piłka jeszcze jest,,,i te siatki druciane.Chyba nie widzieli albo się pomylili i dlatego się ostało.
"Są chwile liczące się podwójnie i lata nie warte jednego dnia."

Offline macphisto666

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location: Dąbrowa Górnicza
  • Wiadomości: 69
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.09.2012r.
  • PS4 nick - macphisto666
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2745 dnia: Styczeń 20, 2015, 21:38:35 »
Do lukiego

Jeżeli nie grałeś w PES2015 to się nie wypowiadaj, bo brzmi to jakby prawiczek mówił ile to panienek zaliczył.
Grałem w PES2015 na PS3 i ta edycja do swoich poprzedniczek jest naprawdę świetna. A poświęciłem trochę czasu tej grze. Faktem jest, że pod względem animacji jest okrojona, ale kosztem grywalności. Lepszej grafiki z PS3 już nie wyciągniesz, a i tak zawodnicy nienagannie wyglądają jak na tę generacje konsol. Natomiast, gram obecnie w PES2015 na PS4 i to jest całkiem inny świat. Grafika jest super i płynność ruchów piłkarzy robi wrażenie przez co lepiej wczuwasz się w grę. Murawa wygląda świetnie, efekt kałuż po deszczu i lekko rozwiewający je wiatr, gdy bramkarz wybija piłkę z 5 metra, a kamera jest za jego plecami robi wrażenie. Efekt wirowanie kropelek wody w okół piłki, gdy mocno oddasz strzał (nie zawsze jest ten efekt w grze jak pada deszcz, w zależności od opadów deszczu, co jest realistyczne. A w Fifie15, jak pada deszcz ten efekt jest nadmiernie wykorzystywany i wygląda to jakby cały czas grali na jakimś polu ryżowym). Trybuny tętnią życiem. To nie są już wycięte kartony przypominające ludzi. Animację wyjścia na boisko piłkarzy są w każdym meczu i świetnie przemyślane, ponieważ w jednym z meczów masz czekanie piłkarzy w holu na sędziego, żeby wyjść na boisko zaś w drugim meczu pokazane jest jak się już witają na boisko itp. Co sprawia, że nie ma monotonni. Hymn drużyn narodowych też są. W PES2015 piłkarze rewelacyjnie wyglądają. W Fifie15 jak grałem z szwagrem na PS4 to każdy piłkarz od Ibrahimovica, Szczęsnego, Messiego aż po Lahm'a wygląda jak koks ta sam postura, szerokie bary. Bardziej przypominają rugbystów niż piłkarzy. Jest wiele smaczków, które się odkrywa im częściej się gra i cieszą buzie w PES2015 na PS4. Począwszy od grywalności aż po grafikę. Jak pisałem wcześnie gra w PES2015 na PS4 to całkiem inny świat. Każdemu prawdziwemu fanowi serii życzę, żeby mógł zagrać w tę grę na nextgenach.

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2746 dnia: Styczeń 20, 2015, 22:04:32 »
sprawa jest prosta  - grafika wyglada jak kawalek kupy jeśli chodzi o wszystko poza postaciami.
Z daleka widac oblesne otoczenie a z bliska tylko przy zblizeniach na powtórkach niezle detale. Porownania do Ground zero sa jak najbardziej zasadne silnik jest ten sam.
Mozna oczywiscie sobie wytlumaczyc ze to zli hejterzy krytykuja biednego pesa pewno nie maja o tym pojecia bo
-nie grali
-nie umieja grac
-pewno fani fify
-maja tysiac innych problemow
- albo leca na grafike tylko ale to już każdego problem z osobna.

ale jaki koń jest każdy widzi jakby tego nie tłumaczyć.

Offline luki431

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 66
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 23.03.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2747 dnia: Styczeń 20, 2015, 22:22:36 »
Jak pisałem wcześnie gra w PES2015 na PS4 to całkiem inny świat. Każdemu prawdziwemu fanowi serii życzę, żeby mógł zagrać w tę grę na nextgenach.
Nie będę kupował PS4 dla jednej gry i ciągnął internetu do telewizora żeby móc pobierać patche bo bez tego nic w niej nie ma.Mówie o wersji na PC a ta jest nie do przyjęcia,jeśli znaleźli jak im się wydaje genialny sposób na promocje nextgenów to żeby się na tym nie przejechali.Czemu niby kupując wersje pecetową dostane zaledwie 1/3 tego (albo i mniej) co jest na konsolach i to jeszcze dużo brzydsze graficznie?Graficznie wręcz fatalne to (to).Polityka doskonała-prosto na śmietnik zaprowadzi ich i ich gre.
"Są chwile liczące się podwójnie i lata nie warte jednego dnia."

Offline chomikwasz

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2013
  • location:
  • Wiadomości: 102
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.11.2013r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2748 dnia: Styczeń 21, 2015, 08:50:59 »
Na Pc tak źle to nie wygląda jak to opisujesz. Wygląda minimalnie gorzej od ps4 ale na pewno lepiej niż na ps3 (zależy jaki masz sprzet) Ściągnij demo pograj i wtedy się wypowiedź.
Na czym bardziej wam zależy na grafice czy grywalnosci? PES bije grywalnoscia fife o lata świetlne. Dla mnie najbardziej liczy się przyjemność z gry a w 15 odkrywamy co chwilę coś nowego.
Dużo zmieniło się od poprzednich części i to właśnie za sprawą silnika Fox. Chociażby:
- Piłka przelatuje między nogami, pląta się w naturalny sposób.
- więcej rodzajów wslizgow
- różnorodność strzałów, mierzony strzał.
- logowanie bramkarzy, to wyszło im chyba najlepiej, wygląda bardzo realistycznie
- wprowadzenie piłki do gry z 5m
- szybkie wznawianie akcji przy rzutach wolnych i surowych
- wreszcie sedziowie pamiętają przewinienia i cofaja się by dac zawodnikowi kartkę
- poruszanie się zawodników, ruchy przy podaniach strzałach, odbiorze piłki
- bramkarze różnie wykopuja, wyrzucają piłkę lub marnują zagrania
- z wody i triki itd.
Dodatkowo:
- współpraca drużyny związania ze zmęczeniem w ciągu meczu
- chwilowa forma zawodnika reagujaca na różne sytuacje meczowe
- tryb myClub , szczególnie zgranie zespołu z trenerem zalerzne od team spirit w zalerznosci od ilości wspólnie rozegranych meczy

Wiadomo że KONAMI nie ma tylu licencji na ligi i kluby ale to nikogo nie powinna dziwić bo zawsze tak było. PESa kupujemy dla grywalnosci której próżno szukać u konkurencji.

Offline Fabek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 185
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.10.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2749 dnia: Styczeń 21, 2015, 12:37:56 »
Powiem tak. Chcą zwiększyć sprzedaż na PS4 i Xbox? To muszą mieć więcej licencji. I tyle w temacie. Dużo ludzi obecnie na to patrzy przy wyborze pomiędzy Fifą a Pesem.

Offline macphisto666

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location: Dąbrowa Górnicza
  • Wiadomości: 69
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.09.2012r.
  • PS4 nick - macphisto666
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2750 dnia: Styczeń 21, 2015, 14:21:35 »
Nie będę kupował PS4 dla jednej gry i ciągnął internetu do telewizora żeby móc pobierać patche bo bez tego nic w niej nie ma.Mówie o wersji na PC a ta jest nie do przyjęcia,jeśli znaleźli jak im się wydaje genialny sposób na promocje nextgenów to żeby się na tym nie przejechali.Czemu niby kupując wersje pecetową dostane zaledwie 1/3 tego (albo i mniej) co jest na konsolach i to jeszcze dużo brzydsze graficznie?Graficznie wręcz fatalne to (to).Polityka doskonała-prosto na śmietnik zaprowadzi ich i ich gre.

Nikt nikogo nie zmusza do kupowania konsoli nextgenowej. Połączyć się możesz przez WiFi z konsolą. Nie widziałem gry na PieCa, nie grałem i pewnie nie zagram więc się nie wypowiadam. Jeżeli tak jest jak piszesz, to ciekawe dlaczego tak to spieprzyli!?

Offline chomikwasz

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2013
  • location:
  • Wiadomości: 102
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.11.2013r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2751 dnia: Styczeń 21, 2015, 14:24:18 »
Raczej nie chodzi o zwiększenie sprzedazy. To inne firmy. Prędzej Konami ma więcej wspólnego z Sony niż z Microsoftem. Licencji nigdy nie było duzo i nikt tak mocno nie płakał. Nawet teraz mają już ich więcej niż w poprzednich odsłonach. Zawsze liczyli na graczy którzy tworzyli patche i nadal to robią. Jedynie właśnie Xbox one i ps4 jest w gorszej sytuacji bo na dzień dzisiejszy nie ma możliwości wgrania patchy.

Offline macphisto666

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location: Dąbrowa Górnicza
  • Wiadomości: 69
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.09.2012r.
  • PS4 nick - macphisto666
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2752 dnia: Styczeń 21, 2015, 14:40:41 »
Powiem tak. Chcą zwiększyć sprzedaż na PS4 i Xbox? To muszą mieć więcej licencji. I tyle w temacie. Dużo ludzi obecnie na to patrzy przy wyborze pomiędzy Fifą a Pesem.

Więcej licencji przydało by się. Ale zawsze tak, było między PES a Fifą. Pierwsi patrzeli na grywalność a drudzy zachwycali się grafiką i mnogość lig z licencją.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2753 dnia: Styczeń 21, 2015, 19:55:38 »
Cytuj
Dużo ludzi obecnie na to patrzy przy wyborze pomiędzy Fifą a Pesem

Te"dużo", to osoby od rocznika 95 zapewne... to tylko smaczek.
Wybrać grę tak gównianą (gameplay) ale która ma więcej licencji... nie to jakaś sprzeczność xD Ale jak kto woli :P Główna miara przy wyborze gry nie stanowią licencje a całokształt i własny gust.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2754 dnia: Styczeń 21, 2015, 20:09:30 »
Ej, ja jestem 95 i od lat wybieram PESa.  ;)
A 2015 jest dla mnie pod względem grywalności bardzo dobry, powraca "duchem" do starych, dobrych serii vide 6.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline dj79

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 134
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 13.05.2009r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2755 dnia: Styczeń 21, 2015, 21:54:24 »
Gram na ps3 tylko w sieci i jest totalna porażka,nie idzie w to grać.Nie można ustawić kamery,sterowanie grajkiem niemożliwe bez supercancela (zero swobody ruchu tylko analogiem).Większość gra na pałę bo gra jest zlagowana i w dodatku kamera nie nadąża za akcją.

Offline Bambaryla

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Polska
  • Wiadomości: 283
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 05.08.2011r.
  • You'll never walk alone
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2756 dnia: Styczeń 22, 2015, 21:45:36 »
Może i ja porównam, bo gram w obie gry od jakiegoś czasu na wersjach PC. FIFA bije PESa na głowę jeśli chodzi o otoczkę meczową, wygląd kibiców jak i ich doping. Ogólnie graficznie gra EA Sports prezentuje się lepiej od KONAMI. Jednak jeśli chodzi o gameplay.. Przyjemniej grało mi się w Pro Evo. FIFA jest momentami strasznie irytująca i nierealna, natomiast w PESie jakoś szło grać, nawet gdy się przegrywało. W wersji KONAMI nie podoba mi się zachowanie bramkarzy, wyglądają czasem na opóźnionych i zazwyczaj rzucają się w ten sam sposób. Podobają mi się rzuty rożne, ale z drugiej strony zbyt łatwo strzela się z nich gole. FIFA ma lepszych bramkarzy i moim zdaniem bardziej różnorodne strzały.

Podsumowując. Większość ludzi sądziła, że FIFA zmiażdży PESa na nowym silniku graficznym, ale okazało się, że tak nie jest. Ludzie z KONAMI wykonali naprawdę niezłą pracę w porównaniu do tragicznej wersji 2014. Naprawdę ciężko mi jest wybrać, która gra jest lepsza, ale jeszcze wybiorę FIFĘ. Tylko dlatego, że jestem wielkim fanem Premier League, a EA odwzorowało tę ligę do perfekcji. Wszystkie stadiony, mnóstwo twarzy zawodników i ta kapitalna atmosfera, czy scoreboard i czuję się jakbym oglądał prawdziwy mecz.

Offline Damian1

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Gru 2012
  • location:
  • Wiadomości: 298
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 09.12.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2757 dnia: Styczeń 23, 2015, 00:29:57 »
Mimo że gra pozostawia wiele do życzenia to w porownaniu z pesem2014 duzo ludzi gra online jestem zaskoczony a w online competition czasami liczba graczy dochodzi do 400 i co godzine tylu gra takze jak dla mnie frekwencja w tym pesie jest spora niespodzianka

Dopisz że połowa z tych 400 gra na piracie, ale chyba już się dobre skończyło :)
Ta gra jak co roku porażka :)

Offline coolos

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Poznań
  • Wiadomości: 136
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 14.11.2014r.
    • Status GG
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2758 dnia: Styczeń 23, 2015, 12:41:17 »
Pes 2015 na PC jest całkiem udany (gram w nią od daty premiery):

+ grywalność,
+ w odróżnieniu od fify, można grać jak się lubi (pozycyjnie lub szybkie kontry),
+ piękne bramki,
+ opcje taktyczne w tym fluid formation,

- Grafika
- Brak licencji
- Koksy z Madrytu (ciężko powstrzymać rozpędzonego C. Ronaldo),
- Początkowo miałem problemy ze spowolnionymi reakcjami zawodników w trybie online (w połowie grudnia problem u mnie znikł),
- ubogi tryb online mecze towarzyskie, liga online i puchar (po przejściu eliminacji nie da się grać - połączenie jest tragiczne),
- MyClub - słabiutki w przeciwieństwie do FUT fify

Offline KonyPL

  • Junior
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 100
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.10.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2759 dnia: Styczeń 24, 2015, 23:14:20 »
Jeśli ktoś twierdzi że sam system podani i strzałów powoduj ze gra jest dobra to jest naiwny i równie dobrze może grać w pesa 6. Te dwa czynniki to jedyne co trzyma ludzi przy tej grze. Grafika jest ohydna, przy powtórkach rozmaznie i pixeloza, półkola przed polami karnymi, jak i środkowy okrąg nawet nie są w ciągłości okrągłe tylko mają załamania (składają sie z prostych linii co raz połączonych:D ). Graficznie ta gra jest w latach 04-06. Tragedia i smutek. Odpalicie jakąkolwiek (nie ważne czy sportową czy inną) i zobaczcie jak wyglądają menusy itp. W większości wszystko animowane, buttony z efektem 3d itd. Zresztą zobaczcie jak wygląda game plan w fifi. a pes? wszędzie szaro ponuro. O tych żenujący kibicach już nie wspomnę.Aaa i jeszcze murawa.. no comment.
Smutna prawda jest taka że silnik graficzny nie nadaje sie do tej gry i po to żeby można było wgl grać w tą grę bez opóźnię koreańce pocisnęli do dołu po grafice.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2759 dnia: Styczeń 24, 2015, 23:14:20 »