Autor Wątek: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 489589 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Palacio

  • Administrator
  • ***
  • Join Date: Mar 2009
  • location: Buenos Aires
  • Wiadomości: 27431
  • Dostał Piw: 300
  • Na forum od: 04.03.2009r.
    • Status GG
    • Steam
    • BOCA JUNIORS
  • Gram w: eFootball PES 2022
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2760 dnia: Styczeń 25, 2015, 00:27:18 »
Jak ta grafika bije na głowę poprzednie pesy.  Ten pes ma nawet lepsza grafike niż FIFA 15. Jedynie murawa jest tam lepsza

Offline KonyPL

  • Junior
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 100
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.10.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2761 dnia: Styczeń 25, 2015, 01:16:07 »
my chyba gramy w inną gre.

Offline matyjasik90

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 599
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.04.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2762 dnia: Styczeń 25, 2015, 08:53:06 »
Dla mnie tws pes jest ok :) brak tylko kontuzji w Ml i to ze zawodnik fochy robi jak długo nie gra . a tak to jest ok

Offline macphisto666

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location: Dąbrowa Górnicza
  • Wiadomości: 69
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.09.2012r.
  • PS4 nick - macphisto666
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2763 dnia: Styczeń 25, 2015, 12:43:07 »
Dla mnie tws pes jest ok :) brak tylko kontuzji w Ml i to ze zawodnik fochy robi jak długo nie gra . a tak to jest ok

Pewnie przez kolejne edycję, w PES będą dodawane nowe smaczki. Również, chciałbym w nowych PES'ach kontuzję. Tylko bez przesady, że piłkarzowi nic nie jest przez większość sezony, a w ważnym meczu dostaje kontuzji na pół roku. W dodatku jest kluczowym zawodnikiem. Chciałbym, żeby na kontuzję miały wpływ częste faulowanie zawodnika oraz przetrenowanie (np. piłkarz biegnie z piłką nikt go nie atakuję i dostaję kontuzji zerwania mięśnia dwugłowego ponieważ, jako trener ustawiłem indywidualnie trening za bardzo wyczerpujący dla jego organizmu). Aby przyśpieszyć rekonwalescencję, można by zakupić najlepszych lekarzy czy też punkty zmniejszające okres leczenia. Gracze stawali przed dylematem, czy uzbierane pieniądze przeznaczyć na mega gwiazdę czy też utrzymać drużynę w dobrej formie. Mecze i jak i trening miały by wpływ na formę zawodnika. Możliwość wzięcia kredytu na zakupy między innymi na piłkarzy, trenerów, lekarzy, scout'ów, rozbudowania szkółki, punktów na leczenie zawodników itp. Możliwość negocjowania umów ze sponsorami. Większe pieniądze dostaniemy od sponsorów jeśli podczas sezonu wykonamy szereg zadań i oczywiście jak najwięcej trofeów. Gablota lub muzeum na zdobywane trofea. Oprócz standardowej tabeli, mogli by dodać tabelę wykresu zespołu formy w lidze. W negocjacjach w opcji TRADE możliwość dodania dwóch lub trzech zawodników, a nie tylko jednego. Motywowanie zawodników przed meczem oraz wypowiedzi po meczowe trenera. Poprawienie sędziowania, gry obronnej. Możliwość ustawiania muru przy stałych fragmentach. Bardzo łatwo strzelić z wolnego w Pes2015 z odległości 17 do 25 metrów. Dobrze jak by taką opcję dodali, że można przesuwać mur w lewą bądź w prawo, dodając lub ujmując z muru piłkarzy według uznania. Czasami jest tak, że stały fragment jest w odległości od bramki np. 35 metrze, a stoi tam jeden piłkarz w murze, który jest mi tam niepotrzebny. Oczywiście ustawienie muru mogło być ustawiane z pierwszej osoby (czyli oczami bramkarza). Dodał bym do tego dwie możliwości obrony na raz takiego rzutu wolnego. Bramkarzem, czyli manualne sterowaniem analogiem lub strzałkami (nie jak jest teraz, że COM nam asystuję przy bronieniu), w którym kierunku ma się rzucić, aby asekurować piłkę w przypadku gdyby przeszła przez mur. Murem, czyli tak jak jest do tej pory w przypadku playstation : trójkąt, kółko, x, kwadrat.
Dlaczego, tak mi zależy na tymi ustawieniami z murem. Ponieważ to jest bardzo ważny aspekt gry we współczesnym footballu. A w PES2015 strzelić mogę na kilka sposobów, a sposobów na obronę jest bardzo mała.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2764 dnia: Styczeń 25, 2015, 17:08:03 »
Zrozumcie też, że ML to ML, czyli prosty tryb do grania w PESa przez kilka sezonów. Nic więcej, idealnie nadaję się on na karierę u nas na forum.
Jak zawsze, dla tych, co chcą więcej - odsyłam do FM-a. Jak zawsze - do 2012, moim zdaniem najlepszej edycji.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline matyjasik90

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 599
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.04.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2765 dnia: Styczeń 25, 2015, 19:23:08 »
Pewnie przez kolejne edycję, w PES będą dodawane nowe smaczki. Również, chciałbym w nowych PES'ach kontuzję. Tylko bez przesady, że piłkarzowi nic nie jest przez większość sezony, a w ważnym meczu dostaje kontuzji na pół roku. W dodatku jest kluczowym zawodnikiem. Chciałbym, żeby na kontuzję miały wpływ częste faulowanie zawodnika oraz przetrenowanie (np. piłkarz biegnie z piłką nikt go nie atakuję i dostaję kontuzji zerwania mięśnia dwugłowego ponieważ, jako trener ustawiłem indywidualnie trening za bardzo wyczerpujący dla jego organizmu). Aby przyśpieszyć rekonwalescencję, można by zakupić najlepszych lekarzy czy też punkty zmniejszające okres leczenia. Gracze stawali przed dylematem, czy uzbierane pieniądze przeznaczyć na mega gwiazdę czy też utrzymać drużynę w dobrej formie. Mecze i jak i trening miały by wpływ na formę zawodnika. Możliwość wzięcia kredytu na zakupy między innymi na piłkarzy, trenerów, lekarzy, scout'ów, rozbudowania szkółki, punktów na leczenie zawodników itp. Możliwość negocjowania umów ze sponsorami. Większe pieniądze dostaniemy od sponsorów jeśli podczas sezonu wykonamy szereg zadań i oczywiście jak najwięcej trofeów. Gablota lub muzeum na zdobywane trofea. Oprócz standardowej tabeli, mogli by dodać tabelę wykresu zespołu formy w lidze. W negocjacjach w opcji TRADE możliwość dodania dwóch lub trzech zawodników, a nie tylko jednego. Motywowanie zawodników przed meczem oraz wypowiedzi po meczowe trenera. Poprawienie sędziowania, gry obronnej. Możliwość ustawiania muru przy stałych fragmentach. Bardzo łatwo strzelić z wolnego w Pes2015 z odległości 17 do 25 metrów. Dobrze jak by taką opcję dodali, że można przesuwać mur w lewą bądź w prawo, dodając lub ujmując z muru piłkarzy według uznania. Czasami jest tak, że stały fragment jest w odległości od bramki np. 35 metrze, a stoi tam jeden piłkarz w murze, który jest mi tam niepotrzebny. Oczywiście ustawienie muru mogło być ustawiane z pierwszej osoby (czyli oczami bramkarza). Dodał bym do tego dwie możliwości obrony na raz takiego rzutu wolnego. Bramkarzem, czyli manualne sterowaniem analogiem lub strzałkami (nie jak jest teraz, że COM nam asystuję przy bronieniu), w którym kierunku ma się rzucić, aby asekurować piłkę w przypadku gdyby przeszła przez mur. Murem, czyli tak jak jest do tej pory w przypadku playstation : trójkąt, kółko, x, kwadrat.
Dlaczego, tak mi zależy na tymi ustawieniami z murem. Ponieważ to jest bardzo ważny aspekt gry we współczesnym footballu. A w PES2015 strzelić mogę na kilka sposobów, a sposobów na obronę jest bardzo mała.


ogólnie gra mi sie dobrze ale powoli tylko ta gra opiera sie na boisku a nie w ustawieniach zespołu taktyki słabości zawodników itp .

Offline Damian77777

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 127
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 26.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2766 dnia: Styczeń 27, 2015, 02:19:55 »
Zauwazylem że drastycznie zmalala liczba graczy w online competition 2 tygodnei temu jeszcze co turniej było po 350 osob a teraz po 100 skad taka niska frekwencja ?Ten pes nei jest zły tylko konami mogłoby zrobic pacza zeby jakos wyeleiminowac te gole z wrzutek bo to jest masakra co wrzutka to gol albo minimalnie niecelnie  >:(

Offline MGS

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 289
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 14.10.2011r.
  • Gram w: PES 2019
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2767 dnia: Styczeń 27, 2015, 11:32:37 »
Obstawiam, ze zablokowali piratow ;].
We wszystkich trybach zmalala liczba graczy.

Offline smiechen

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Sty 2015
  • location: Świnoujście
  • Wiadomości: 650
  • Dostał Piw: 32
  • Na forum od: 08.01.2015r.
  • lepiej wejść komuś w drogę niż w dupę
  • Gram w: ćpaj sport
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2768 dnia: Styczeń 27, 2015, 11:53:11 »
Obstawiam, ze zablokowali piratow ;].
We wszystkich trybach zmalala liczba graczy.
ja obstawiam, że piraci (cheaterzy) zablokowali nas (uczciwych), sam gram w myClub i gram tylko mecze online ligowe, jak wchodzę na jakiś turniej itp. to na 6 meczów 5 mam przerwanych przez lagcheaty, ten 6 rozegrany do końca tylko dlatego pewnie, że przegrałem. Więc po prostu nie wchodzę w te tryby, na ch... się denerwować, dla jakiejś tam z d... nagrody losowania agenta, z którego i tak nic fajnego nie wypada

Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2769 dnia: Styczeń 27, 2015, 12:19:08 »
piracie maja zablowane online :D

Offline smiechen

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Sty 2015
  • location: Świnoujście
  • Wiadomości: 650
  • Dostał Piw: 32
  • Na forum od: 08.01.2015r.
  • lepiej wejść komuś w drogę niż w dupę
  • Gram w: ćpaj sport
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2770 dnia: Styczeń 27, 2015, 12:21:35 »
piracie maja zablowane online :D
jesteś pewien?

Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2771 dnia: Styczeń 27, 2015, 13:37:39 »
Sprawdzalem u kumpla i pirat nie dziala i nie ma do niego nowych crackow :D

Offline smiechen

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Sty 2015
  • location: Świnoujście
  • Wiadomości: 650
  • Dostał Piw: 32
  • Na forum od: 08.01.2015r.
  • lepiej wejść komuś w drogę niż w dupę
  • Gram w: ćpaj sport
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2772 dnia: Styczeń 27, 2015, 14:35:38 »
Sprawdzalem u kumpla i pirat nie dziala i nie ma do niego nowych crackow :D
za to lag cheaterzy mają się dobrze...

Offline MGS

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 289
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 14.10.2011r.
  • Gram w: PES 2019
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2773 dnia: Styczeń 27, 2015, 19:40:10 »
piracie maja zablowane online :D
W sumie to nie ma sie z czego cieszyc. Nie bardzo jest z kim grac w tej chwili.

Offline nezumi1

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 16
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.04.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2774 dnia: Styczeń 28, 2015, 00:33:57 »
Przesiadłem się z 13'tki. Byłem ciekawy nowego silnika. Mam dość mieszane uczucia:


Minusy:

Football life: Regres, regres i jeszcze raz regres. Z każdą kolejną częścią tryb single był okrajany, aby w końcu sprowadzać się wyłącznie do rozgrywania kolejnych meczów.

Grając w Become a legend jeszcze w 2011 roku mieliśmy głupiego agenta i możliwość zatrudnienia nowego. Teraz nie mamy praktycznie nic. Nie daje się odczuć wzrostu takich czynników jak popularność czy przydatność dla drużyny. Kasę zarabiamy, ale nie mamy co z nią robić. Szybko zdobywamy umiejętności i po kilku sezonach trafiamy do topowej drużyny. Potem gra ciągle wygląda tak samo. Nie oczekuję możliwości wyboru koloru ścian w naszej willi, ale brakuje jakichkolwiek opcji zarządzania naszym wizerunkiem czy wydawania dyspozycji agentowi, jakichś gierek treningowych przyśpieszających wzrost statystyk, współczynnik zgrania z poszczególnymi kolegami z drużyny, możliwości przekazania uwag trenerowi, czegokolwiek, co urozmaiciłoby rozgrywkę.

ML to także odgrzewany kotlet. Nie ma już śladu po rozmowach z piłkarzami (śmieszyło mnie, jak w 2013 zostawili tylko zawracanie tyłka brakiem regularnej gry czy blokowaniem transferu, przy czym nie dało się nawet odpowiedzieć). Cieszy może rozszerzenie możliwości negocjowania transferów, ale to niewiele zmienia.

Absolutnym dramatem jest zabranie opcji "only me" odnośnie transferów czy rozwoju zawodnika w BAL. Bardzo się cieszyłem, kiedy dwa lata temu poszli na rękę osobom, które drażnią absurdalne ruchy wirtualnych menadżerów czy znane nazwiska odchodzące na emeryturę, aby wrócić jako młodziak. Można się przyzwyczaić do chmary anglików w lidze hiszpańskiej, Diego Godina w Realu czy Gerrarda w United, szkoda tylko, że trzeba.

Ogólnie trzeba powiedzieć o bardzo słabym oddaniu rzeczywistości w klubach. Cristiano jako nominalny lewy skrzydłowy będzie zdobywał mało bramek, a wygasłe gwiazdy mają statystyki w dużej mierze za zasługi, przez co będą brylować jak przed laty. Denerwuje też dziwny dobór kapitanów (rzadko kiedy odpowiadający rzeczywistości) oraz częsta, uzależniona od formy na dany dzień, rotacja nawet na pozycji bramkarza. Może jestem w mniejszości, ale chciałbym być w stanie wyobrazić sobie, że gram w prawdziwie odwzorowanej rzeczywistości ligowej, a tymczasem bywa tak, że w finale ligi mistrzów zagra United z Lindegaardem na bramce i Matą - kapitanem.

Mechanika gry: Tak samo jak w odsłonie sprzed trzech i dwóch lat, nadal twierdzę, że realizmem nowe odsłony nie dorównują wydaniu z 2006 roku. Jest nowy silnik, ale nie ma rewolucji. To wszystko nadal wygląda, jakby było jeszcze w fazie testów. To może mieć związek z niejednolitą grafiką. Dopracowani piłkarze stykają się tu z niezłą murawą, średnim stadionem i wciąż fatalną widownią.

Dobrze, że w końcu mamy z grubsza realistyczny system zderzeń, ale pula animacji pozostaje żenująco mała. Poza tym skrypty, skrypty, skrypty - zaprogramowanie wszystkich boiskowych wydarzeń jest okrutnie źle zamaskowane. To jest dokładnie ten moment, kiedy Jim Beglin cieszy się jeszcze zanim piłka wpadnie do siatki, bramkarz zawsze idealnie wyliczy trajektorię lotu piłki, a wybita z własnego pola karnego piłka zawsze trafi pod nogi przeciwnika. W PES'ie wciąż nie ma przypadków, powiedziałbym nawet, że z roku na rok jest ich coraz mniej. Tak naprawdę dążenia Konami do stworzenia symulatora skończyły się kolejną arcadówką, tyle że z bardziej mułowato poruszającymi się piłkarzami.


Plusy:

Wszystko to, co było dobre w poprzednich częściach minus to, co zostało zepsute. No i online, co-op, cud, malina. Od biedy wymienię jeszcze szatę graficzną.

Offline Gracz_4321

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Tu i tam :)
  • Wiadomości: 22
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.11.2014r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2775 dnia: Luty 04, 2015, 13:02:26 »
Siemanko, mam właśnie zainstalowany nowy sterownik do karty graficznej, ale PES 2015 zainstalowałem jeszcze wtedy, gdy miałem stary. Czy w takim wypadku muszę od nowa zainstalować grę, czy nie ma takiej potrzeby i gra będzie chodziła bez problemu ?

Offline matyjasik90

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 599
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.04.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2776 dnia: Luty 04, 2015, 13:11:29 »
Siemanko, mam właśnie zainstalowany nowy sterownik do karty graficznej, ale PES 2015 zainstalowałem jeszcze wtedy, gdy miałem stary. Czy w takim wypadku muszę od nowa zainstalować grę, czy nie ma takiej potrzeby i gra będzie chodziła bez problemu ?
Bedzie chodzic normalnie

Offline Damian77777

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 127
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 26.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2777 dnia: Luty 10, 2015, 09:58:03 »
Nie da sie w to grac liczyłem że wyjdzie pacz i naprawi tą gre ale sie przeliczyłem nic nie mozna poradzic na te gole z wrzutek w tej grze kazda wrzutka to prawie brama jak tu grac  :'(

Offline gottsu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Lut 2015
  • location: North Korea
  • Wiadomości: 84
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 09.02.2015r.
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 2016
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2778 dnia: Luty 10, 2015, 22:41:55 »
W telegraficznym skrócie:
Jestem "przesiadkowiczem" z PES 2013, w 15 gram od paru dni, nowy silnik gry (jak i cała gra) wydaje się raczej być w pewnej fazie testów, mam wrażenie, że ta gra jest jeszcze nie do końca ukończona (np. wygląd twarzy), poziom trudności wg mnie znacznie się podniósł (nawet na poziomie Amator dosyć trudno przychodzi mi strzelenie bramki), za to wszystko rekompensuje bardzo ładne menu (wreszcie ktoś się przyłożył :D)

Offline luki431

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 66
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 23.03.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2779 dnia: Luty 11, 2015, 04:36:29 »
za to wszystko rekompensuje bardzo ładne menu (wreszcie ktoś się przyłożył :D)
Czy ładne?Ono w zamyśle miało wyglądać ładniej niż wygląda rzeczywiście.Myśle że taka była idea jego twórców.Może na pozór ładne ale wystarczy się bliżej mu przyjrzeć i widać że najnowsza myśl technologiczna to też już nie jest.Idąc dalej to strasznie mało intuicyjne.To można było inaczej rozwiązać,ciężko się po nim przeklikiwać.I zmula trochę-są takie minimalne opóźnienia w przejściach pomiędzy zakładkami.To takie milisekundy ale jednak odczuwalne.
"Są chwile liczące się podwójnie i lata nie warte jednego dnia."

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2779 dnia: Luty 11, 2015, 04:36:29 »