Autor Wątek: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?  (Przeczytany 42351 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline WILOS

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2007
  • location: POLSKA
  • Wiadomości: 134
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.11.2007r.
  • REAL MADRYT
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 02, 2012, 12:35:22 »
Nic nie kręcę. Capcom to chyba pierwsza japońska korporacja, która otwarcie wzięła się za lokalizacje, ale nie znam szczegółów. Do tej pory takie rzeczy się nie zdarzały. To dobry znak.

Polska wersja gry to nie takie "hop siup". Gra jest na licencjach, do lokalizacji trzeba zatrudnić osoby nie tylko po naszej stronie, ale przede wszystkim po stronie Konami. Programiści, testerzy, etc. Tutaj nie wystarczy przetłumaczyć grę i zrobić mastera. To nie jest gra wyłącznie na PC, którą moglibyśmy, gdybyśmy się uparli zrobić samemu. Do tego Konami potrzebuje BUDŻETU. Czegoś czego nikt nawet najlepszym pomysłem nie jest wstanie zmienić. Budżet jest święty. Nie ma budżetu na WYŁĄCZNIE polską wersję, musielibyśmy podpiąć się pod wschodnioeuropejskie SKU co łączy się z jeszcze bardziej złożonym procesem QA.

Niezależnie od ostatecznej wersji językowej, będziemy starali się nadać grze taką cenę, która zarówno dla nas, jak i dla Was będzie atrakcyjna.

I na koniec mała uwaga. Rosja jest NIEPORÓWNYWALNIE większym rynkiem niż Polska. To prawda - cenowo i jakościowo nie ma co porównywać, ale odnośnie ilości. No cóż. Tam nie liczy się towaru na ilości, ale na tony. Byłem, widziałem osobiście.


Ja w Pes-a 2012, sporo gram online na X, i jestem naprawde dobry (powiem skromnie). I spotkałem tylko może 4 graczy z Rosjii.
XBOX360 player

Offline TureckiRumun

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 138
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 31.05.2009r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 02, 2012, 13:25:15 »
Mówicie o polskich filiach wielkich wydawców w Polsce. Czy w Polsce jest jakaś filia wydawcy japońskiego? Nie. To niestety o czymś świadczy.

Tak, pracowałem w Click! swego czasu ;-)

Niestety nie ma... ale mnie to nie dziwi... polska dla japonii w grach jest tym czym.... no nie wiem... chiny dla polski.. albo nawet japonia... różni się to co lubimy... japonce lubią gry jak final fantasy i super mario bros... podczas gdy większość z nas to wiedźmin, cod, battlefield pes i fifa...

Tak teraz patrzę na to i mimo że jakoś mało zrozumiane chyba jest to co napisałem to zostawię to, choć chciałem usunąć...

Świetne komiksy były w click'u, aż chyba odwiedzę strych w domu i poszukam kilku numerów :D

Offline mateusz9966

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Lis 2011
  • location: ino ślonsk
  • Wiadomości: 258
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.11.2011r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 02, 2012, 18:19:21 »


Polska wersja gry to nie takie "hop siup". Gra jest na licencjach, do lokalizacji trzeba zatrudnić osoby nie tylko po naszej stronie, ale przede wszystkim po stronie Konami. Programiści, testerzy, etc. Tutaj nie wystarczy przetłumaczyć grę i zrobić mastera (...) Do tego Konami potrzebuje BUDŻETU. Czegoś czego nikt nawet najlepszym pomysłem nie jest wstanie zmienić. Budżet jest święty. Nie ma budżetu na WYŁĄCZNIE polską wersję, musielibyśmy podpiąć się pod wschodnioeuropejskie SKU co łączy się z jeszcze bardziej złożonym procesem QA.


I na koniec mała uwaga. Rosja jest NIEPORÓWNYWALNIE większym rynkiem niż Polska. To prawda - cenowo i jakościowo nie ma co porównywać, ale odnośnie ilości. No cóż. Tam nie liczy się towaru na ilości, ale na tony. Byłem, widziałem osobiście.

Zgadzam się, lecz mimo że mój angielski jest słaby to mi nie przeszkadza jak SŁUCHAM ang. komentarza.. zawsze można się czegoś nauczyć..
Ja rusów b często spotykałem.. i greków.. i wszyscy to amatorzy poza wyjątkami..
Też byłem super świetny jak grałem kopnij i leć... albo jak to inni robią messim przez całe boisko.. jednakże online już nie gram ze względu na oszustów

Click'a nigdy nie miałem.. bo jak wy się zachwycaliście grami to ja biegałem jak GŁUPI po boisku;p lubie patrzeć na młodych którzy myślą że zrobią karierę.. a jak patrzy się na ich łydy to śmiać się chce;p
Chcesz być traktowany poważnie? traktuj innych z powagą.. to ci da szacunek

Offline Pepesi

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 56
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 23.08.2011r.
  • Chelsea FC
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 02, 2012, 18:31:34 »
Zgadzam się, lecz mimo że mój angielski jest słaby to mi nie przeszkadza jak SŁUCHAM ang. komentarza.. zawsze można się czegoś nauczyć..
Ja rusów b często spotykałem.. i greków.. i wszyscy to amatorzy poza wyjątkami..
Też byłem super świetny jak grałem kopnij i leć... albo jak to inni robią messim przez całe boisko.. jednakże online już nie gram ze względu na oszustów

Click'a nigdy nie miałem.. bo jak wy się zachwycaliście grami to ja biegałem jak GŁUPI po boisku;p lubie patrzeć na młodych którzy myślą że zrobią karierę.. a jak patrzy się na ich łydy to śmiać się chce;p
No i co to ma do tematu dyskusji?

Offline TureckiRumun

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 138
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 31.05.2009r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 03, 2012, 19:49:02 »
No i co to ma do tematu dyskusji?

Wnosi bo krooger już nie chce mi się cytować dokładniej ale napisał że ruski rynek jest większy, więc pozostałym wyżej chyba chodzi o to że mało ruskich spotykają ;D

Click'a nigdy nie miałem.. bo jak wy się zachwycaliście grami to ja biegałem jak GŁUPI po boisku;p lubie patrzeć na młodych którzy myślą że zrobią karierę.. a jak patrzy się na ich łydy to śmiać się chce;p

A ja się zachwycam grami i biegam po boisku ;D

Offline dealbrooklyn

  • Junior
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location: Złotoryja
  • Wiadomości: 95
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.01.2012r.
  • Hip-hop death blow
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 04, 2012, 11:41:36 »
Zgadzam się, lecz mimo że mój angielski jest słaby to mi nie przeszkadza jak SŁUCHAM ang. komentarza.. zawsze można się czegoś nauczyć..
Ja rusów b często spotykałem.. i greków.. i wszyscy to amatorzy poza wyjątkami..
Też byłem super świetny jak grałem kopnij i leć... albo jak to inni robią messim przez całe boisko.. jednakże online już nie gram ze względu na oszustów

Click'a nigdy nie miałem.. bo jak wy się zachwycaliście grami to ja biegałem jak GŁUPI po boisku;p lubie patrzeć na młodych którzy myślą że zrobią karierę.. a jak patrzy się na ich łydy to śmiać się chce;p

 ??? ??? ???

A Ty zrobiłeś karierę że się z nich śmiejesz? jesteś taki uber pro gracz bo strzelasz bramki w jakiejś C klasie albo z dziećmi na podwórku... opanuj się człowieku...
w tym sporcie nie chodzi o wypasione łydy... hhahahahabuahua

Można uprawiać różne sporty i grać na konsoli/pc nic w tym dziwnego nie jest... Ty natomiast wypisujesz jakieś głupoty na podstawie dziwnych stereotypów... i nie rób z siebie takiego starego człowieka  8)

Nie chce tutaj używać niszowego języka ale w każdym temacie o czym by nie był hejtujesz pesa... jak masz z tym problem to idź gdzieś kto Ci pomoże bo czytanie tego jest powoli nudne... nie siedzę za dużo na form ale gdzie nie wejdę w temat to widzę Twoje trolowanie... nie znam Ciebie i nie mam nic do twojej osoby ale przystopuj z tym trochę ;) pozdro 5

ludzie dla przypomnienia temat to: "PES 2013 bez polskiej wersji językowej?"

:D

luzz
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2012, 11:54:23 wysłana przez dealbrooklyn »
"Nie Jestem Nowoczesny i wychodzę z założenia... Że wolę słuchać ciszy niż głupiego Pierd0lenia"

Offline mateusz9966

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Lis 2011
  • location: ino ślonsk
  • Wiadomości: 258
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.11.2011r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 06, 2012, 01:05:45 »
tak zrobiłem taaaaak ogromną kariere że teraż żałuje że tyle czasu poświęciłem się dla piłki nożnej, i żałuje że nie wybrałem piłki ręcznej..
wybacz ale ja też nie siedzę ciągle na forum.. choćby teraz znowu miałem kilku dniową przerwę.. cóż jeśli się nie podoba moje negatywne podejście to po prostu proszę tego nie czytać.. to tak jak ja bym napisał teraz że nudzi mnie wasze super optymistyczne podejście do PESA, jak byście byli oślepieni temu nie wypałami, i porażkami ze strony Konami, ale tak nie napisze, wiele komentarzy jest ciekawych, lecz niektóre mnie dziwią, ale cóż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia..
Co do bycia starym człowiekiem, mam tylko 21 latek, ale nauczyłem się używać zwrotów "proszę, dziękuje, przepraszam, dzień dobry, do widzenia" to że ktoś jest w moim wieku lub młodszy/starszy wcale nie mówi że mam się nie zwracać na per PAN do kogoś, choć z drugiej strony powinno się na to zasłużyć ale to już inna kwestia której nie warto poruszać..
Nawiązując do budowy łydek, tu się nie zgodzę.. budowa ciała ma kolosalne znaczenie w umiejętności "haratania w gałe" ów "łydy" były tylko przykładem, do umiejętności należy dodać także wydolność płuc i serca- więc powinno się biegać czasówki na 1-2km (takie przynajmniej ja miałem treningi na sztafetę w gim) W sumie nie wiem do końca czego tyczyły się moje wypowiedzi wcześniejsze, ale też nie chce mi się czytać tego wszystkiego.. z drugiej jednak strony PAN/ (lub tez jak woli) KOLEGA dealbrooklyn  ma racje że przesadzam, postaram sie przystopować, jednakże zaznaczę że jest to hmm persona której uwagi ja osobiście mogę przyjąć do świadomości, ponieważ skoro ja jak to PAN/TY nazwałeś troluje te grę.. to co można powiedzieć o innych..
"Też byłem super świetny jak grałem kopnij i leć... albo jak to inni robią messim przez całe boisko.." to miał być lekki żart w formie sarkazmu- jakkolwiek by to nazwać wyszło by głupio.. po prostu mi nie wyszedł, przepraszam za suchara
Chcesz być traktowany poważnie? traktuj innych z powagą.. to ci da szacunek

Offline mateusz9966

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Lis 2011
  • location: ino ślonsk
  • Wiadomości: 258
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.11.2011r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 06, 2012, 01:09:25 »
Co znaczy "pozdro 5" bo nie łapie tego ?

Co do konsoli, przepraszam nie pomyślałem o was, zapomniałem że sam kiedyś miałem konsole (l.m)

Troszkę duży wykład napisałem.. jak to mówią "tłumaczy się winny.." wracając do tematuuuuu..... :P
Chcesz być traktowany poważnie? traktuj innych z powagą.. to ci da szacunek

Offline Orson

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 164
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.05.2012r.
  • PSNid: orson1234
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 06, 2012, 13:44:19 »
co do łydek i muskulatury - akurat tak się aktualnie składa, że Barcelona czy Hiszpania składa się z bardzo chudych gości, których nie posądziłbyś o uprawiania sportu na zawodowym poziomie - vide Iniesta, Messi , Silva

Offline RVN

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 338
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 14.12.2009r.
  • Billie jean is not my lover ;)
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 06, 2012, 14:05:16 »
co do łydek i muskulatury - akurat tak się aktualnie składa, że Barcelona czy Hiszpania składa się z bardzo chudych gości, których nie posądziłbyś o uprawiania sportu na zawodowym poziomie - vide Iniesta, Messi , Silva

Chudzi może są, ale Uda i łydki mają dobrze rozbudowane, więc widać, że są piłkarzami ;)

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #150 dnia: Lipiec 06, 2012, 14:18:31 »
Gdyby ktoś tyle trenował co oni, to łydy by się w końcu same wyrobiły...

Offline mpoesp

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 792
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 01.06.2010r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #151 dnia: Lipiec 06, 2012, 15:07:37 »
Co Wasze posty wnoszą do tematu? O łydach będą rozmawiać w temacie o polskiej wersji językowej PESa. Opanujcie się...

Offline Orson

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 164
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.05.2012r.
  • PSNid: orson1234
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #152 dnia: Lipiec 06, 2012, 17:04:16 »
Chudzi może są, ale Uda i łydki mają dobrze rozbudowane, więc widać, że są piłkarzami ;)

właśnie nie - mylisz rzeźbę , która każdemu powstanie od biegania (sam b.duzo biegam i to widać na nogach) z masą mięśniowa- uber przykładem był R. Carlos


__________________

na temat? Otóż wypowiedzi Kroogera zupełnie ale to zupełnie mnie nie przekonują, mam nadzieję, że i wy nie dajecie się robić w baloona

Padają ostatnie bastiony, polski rynek robi się coraz normalniejszy, nawet z Japonią współpraca zostaje stopniowo nawiązywana - ot Już drugi REsident Evil od Capcomu będą po polsku, tylko czekać na następne


spoko loko- Krooger może powiedzieć "nie da się, my nic nie możemy zrobić", tyle, że w takim razie nie dostaniecie naszych pieniążków, ot kupimy od "tych morderczych kapitanów statków z importami z WBR"

Ot dla zasady- bo nie jesteśmy ciemnym ludem z pod Jasnej Góry. Rzekłem.


Offline adm.de.ap

  • Amator
  • *
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 28
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2012r.
  • I ♥ FCB
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #153 dnia: Lipiec 06, 2012, 19:12:25 »
Ludzie.... będzie albo nie będzie PESA 13 po polsku, trzeba potrzekać na oficjalną informację na ten temat, więc nie narzekać mi tu  ;)
''Widzieliście kiedyś listonosza, który okazuje radość po tym, jak uda mu się dostarczyć list?'' - Balotelli zapytany dlaczego nie cieszy się po golu.

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #154 dnia: Lipiec 06, 2012, 19:24:18 »
Tak czy siak powstanie pewnie spolszczenie zrobione przez artura i pawlodara, więc nie wiem o co tyle hałasu.
Już prędzej korzystałbym z tego amatorskiego spolszczenia, niż tego od Galapagos.

Offline krab13

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1112
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 23.12.2008r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #155 dnia: Lipiec 06, 2012, 19:25:58 »
To wolałbyś gorsze spolszczenie od lepszego? ciekawe....

Offline Risto-pl

  • Najlepszy piłkarz świata
  • ****
  • Join Date: Mar 2007
  • location: Wałbrzych
  • Wiadomości: 506
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.03.2007r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #156 dnia: Lipiec 06, 2012, 19:33:15 »
chcecie spolszczenie zapomnijcie ;D ;D ;D  po prostu konami ma nas w dupie ::) czyli nabywców gry nawet składów czy normalnych statów nie umieją zrobić robia kilka druzyn a reszta ma staty z pesa 10 normalnie kicha i tyle

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #157 dnia: Lipiec 06, 2012, 19:36:51 »
To wolałbyś gorsze spolszczenie od lepszego? ciekawe....
Skąd wiesz, że spol. pawlodara byłoby gorsze?
Ah, założę się, że "gdyby" artur i pawlodar dostali prace w Galapagos i mieli zrobić spolszczenie, to ściągał, czy tam kupił razem z grą z michą na mordzie. Liczy się tylko plakietka. -.-

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #158 dnia: Lipiec 06, 2012, 19:48:57 »
Dzięki syngenta, wydaje mi się, że gdyby ktoś nam za to płacił i nie mielibyśmy nic innego do roboty dałoby się to zrobić w tydzień.
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline dealbrooklyn

  • Junior
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location: Złotoryja
  • Wiadomości: 95
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.01.2012r.
  • Hip-hop death blow
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #159 dnia: Lipiec 06, 2012, 21:15:07 »
Skąd wiesz, że spol. pawlodara byłoby gorsze?
Ah, założę się, że "gdyby" artur i pawlodar dostali prace w Galapagos i mieli zrobić spolszczenie, to ściągał, czy tam kupił razem z grą z michą na mordzie. Liczy się tylko plakietka. -.-

liczy się jakość spolszczenia... kwestie i sens tłumaczenia zdania i pojedynczych słów...
trzym pion.

pawlador i artur dobrze wiedzą że ich spolszczenie to nie jest angielski majstersztyk... dużo czasu im zajęło tłumaczenie tego i jeśli biorąc pod uwagę czas i to co oddali graczom to wygląda to średnio... a dlaczego? - prosta jest odpowiedź za dużo ludzi za angażowali w ten projekt i byli pewnie też zwodzeni tym że "ktoś odda kwestie za tydzień bo teraz nie ma czasu" końcem, końców ktoś oddawał kwestie, były kopiuj-wklej a ludzie na forum domagali się spolszczenia... sami też pewnie nie mieli już za dużo czasu i ochoty więc wypuścili to co mieli...

teraz wyjdzie nowy PES, skrócą ekipę do takich rozmiarów aby to przebiegało szybko i sprawnie a na dodatek z jakością... powiecie że krytykuje ale mam do tego prawo i tyle... sam bym pomógł ale czasu brak i nie będę brał na siebie projektu/kwestii z którego później bym się nie wywiązał... bo powiedzieć "ja mogę pomóc" to jest najprościej... ja chłopakom życzę powodzenia
"Nie Jestem Nowoczesny i wychodzę z założenia... Że wolę słuchać ciszy niż głupiego Pierd0lenia"

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #159 dnia: Lipiec 06, 2012, 21:15:07 »