Autor Wątek: PES 2014 - odczucia z GRY  (Przeczytany 110512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grassek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 161
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #280 dnia: Wrzesień 27, 2013, 07:44:28 »
No i autofeint włączyłem bo bez tego nie mogłem żadnego tricka zrobić.

A powiedz mi jak się w ogóle robi tricki ? ja wiem ze jest wszystko ładnie, pięknie opisane na necie czy filmikach, ale czy trzeba mieć faktycznie wciśnięty prawy analog żeby cokolwiek zrobić?

Moja porada okazała się dla Ciebie skuteczna ? Postaw piwko :)

Offline dBlasi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 147
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.11.2011r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #281 dnia: Wrzesień 27, 2013, 08:29:19 »
ze zwrotnością też sobie radzę LB + RB

a co to jest, że niby super cancel?
Steam: BlasiPL

Offline Grassek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 161
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #282 dnia: Wrzesień 27, 2013, 08:53:53 »
a co to jest, że niby super cancel?

Piłkarze po długim podaniu zazwyczaj górą, nie biegną jak po sznurku do piłki tylko możesz sobie nimi sterować do woli.
Moja porada okazała się dla Ciebie skuteczna ? Postaw piwko :)

Offline dBlasi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 147
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.11.2011r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #283 dnia: Wrzesień 27, 2013, 10:00:41 »
nie no to ja wiem - nie pamietałem tylko teraz czy to RB+LB nie było i przez chwile myslałem ze moze dodali taki tryb dryblingu jak w fifie LT+RT, a to jednak tylko super cancel .....:) a super cancel przecież nie ma żadnego związku ze zwrotością....
aaa - mi też te tricki średnio wychodza....w zasadzie w ogóle....ale to z tymi lagami to ciężko ocenić przyczynę...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2013, 10:08:05 wysłana przez dBlasi »
Steam: BlasiPL

Offline eddie_

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2012
  • location:
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.07.2012r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #284 dnia: Wrzesień 27, 2013, 18:22:56 »
Od zawsze wolałem PESA . Fifa to dla mnie gra dla dzieci, którym rodzice kupują na I Komunię lub urodziny

Pes 13 wypadł super, do dziś codziennie kilka godzin gram i każda wersja mi się podobała, ale 14 to już kompletne dno
Po raz pierwszy tak sie zawiodłem na KONAMI
W Fifę grał nie będę, chyba PES 13 zostanie  ale jak dla mnie - tak doświadczonego gracza ten PES jest słaby to wiem co mówię

Generalnie moja ocena PES 14 to   1/10
czekam na kolejną odsłonę

Offline diab3l

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 42
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 19.11.2009r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #285 dnia: Wrzesień 27, 2013, 19:41:21 »
jak trzymasz wciśnięty LB to zawodnik może się okręcić wokół własnej osi z piłką na 1m ale robi to strasznie wolno i nie zgubi przeciwnika. ja puszczam LB i wciskam RT razem z np. przeciwnym kierunkiem na lewym analogu potem znowu LB i znowu RT i lewy analog.


problemu braku zwrotności nie rozwiązuje ale pomaga w rozegraniu na środku pola gdzie jest dość gęsto, gdy chcesz rozgrywającym przytrzymać piłkę albo minąć prostym zwodem 1-2 zawodników żeby zrobić wolne miejsce do rozegrania lub oddania strzału z dystansu.


a tricki "robię" przy użyciu prawego i lewego analoga tak jak w poradnikach podają ale udaje się 1/10 ;)

Offline Grassek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 161
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #286 dnia: Wrzesień 27, 2013, 20:28:20 »
Jestem wlaśnie po rozegraniu parunastu meczy i powiem Wam, że jestem Zachwycony !

Nie miałem ani pół laga   a to co wydawało mi się być lagiem wcześniej typu:
- nie moge uderzać z pierwszej piłki
-ja uciekam dobry zawodnikiem a gówniany obrońca nagle do mnie dolatuje jak torpeda
-zła grafika podczas meczu w nocy.

PANOWIE !   to co wydawało mi się być w/w lagiem okazało się po prostu brakiem doświadczenia w nowej odsłonie tej gry. Po rozegraniu kilkunastu meczy naraz, dopiero zobaczyłem jak bajecznie się w to gra !

Można grać szybkie piłki, kontry, długie podania... bajka...

ktoś powiedział, że nie można minąć zawodnika samymi kierunkami bez triku   Gówno prawda :)   Spróbujcie pobawić się sprintem w odpowiednim momencie plus kierunkami i zobaczcie jakie cuda da się robić i jak w ułamek sekundy da się zgubić obrońców którzy przed momentem byli przyklejeni do Twoim pleców. MAJSTERSZTYK!

Nawet grafika w nocy przestaje mnie już tak irytować bo na prawde nie wygląda to źle.

Nie wiem jak jest na konsolach, ale u mnie na laptopie średnich parametrów ta gra chodzi płynnie, bez lagów, bez opóźnień (może się zdarzy raz lub 2 na cały mecz)  gra się po prostu świetnie


Mam tylko dwa pytania:

- czy u Was też bramkarz druzyny przeciwnej po obronieniu strzały wybija tą piłke rękami ?? u mnie na 20 razy  18 wybija rękami a 2 razy wybije ją z nogi. To jakiś błąd w grze czy po prostu tak ma być?

- co zrobić by mieć oprawe na trybunach bo gram master lige ale ani razu nie miałem okazji tego zobaczyć.
Moja porada okazała się dla Ciebie skuteczna ? Postaw piwko :)

Offline Prince Vegeta

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Południe
  • Wiadomości: 324
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 13.06.2013r.
  • Chelsea London
    • Status GG
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #287 dnia: Wrzesień 27, 2013, 20:47:53 »
Grassek nie spamuj, w dwóch tematach conajmniej piszesz ten sam post - w jednym wystarczy, każdy widzi.

Jedni mają problemy, inni nie - jednym pomagają sposoby, innym nie - ja miałem problemy i jakoś udało się doprowadzić do ładu przynajmniej offline, bo online jest na chwilę obecną niegrywalne, a ogólnie to porażka - Master League Online to trup, którego Konami trzyma dla zasady, nie ma tam żadnego ciekawego trybu gry.

PES ONLINE nie Istnieje, a OFFLINE potrzebuje z 10 Patchy i 15 DLC.

Offline diab3l

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 42
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 19.11.2009r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #288 dnia: Wrzesień 27, 2013, 21:15:21 »


ktoś powiedział, że nie można minąć zawodnika samymi kierunkami bez triku   Gówno prawda :)   Spróbujcie pobawić się sprintem w odpowiednim momencie plus kierunkami i zobaczcie jakie cuda da się robić i jak w ułamek sekundy da się zgubić obrońców którzy przed momentem byli przyklejeni do Twoim pleców.






o tym właśnie pisałem ;) LB i potem RT + lewy analog i można balansem mijać przeciwników ale trzeba do tego wyczucia i kilku godzin grania all the time ;) ja wydłużyłem sobie czas meczu do 20 min.

Offline culeamuertePL

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 48
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.09.2011r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #289 dnia: Wrzesień 27, 2013, 22:00:23 »
Dla tych co mają mocne kompy .Coś dla wszystkich maruderów na opóźnienia i do tych co marudzą ,że grafika do bani . polecam ściągnąć i do głównego folderu wrzucić te pliki z paczki REJESTRACJA lub LOGOWANIE. Gra wygląda po prostu bajecznie !!!



Offline Grassek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 161
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #290 dnia: Wrzesień 28, 2013, 08:19:25 »
Cytuj
a OFFLINE potrzebuje z 10 Patchy i 15 DLC.

Ty chyba jesteś albo niepoważny albo grasz w jakąś inną grę:)   Powiedz mi człowieku w jakim celu ta gra potrzebuje  10 patchy i 15 DLC ?   Bedą aktualizować transfery, będą dodawać nowe facjaty, jakis patch który wyeliminuję spadki FPS'ów podczas wybijania piłi bramkarzem alboo..... nic mi anwet do głowy nie przychodzi innego,. Dużo rzeczy jest do poprawy ale nie pisz głupot że potrzebuje nie wiadomo ile patchy bo to jest nieprawdą :)
Moja porada okazała się dla Ciebie skuteczna ? Postaw piwko :)

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #291 dnia: Wrzesień 28, 2013, 09:40:17 »
Ile osób, tyle opinii ... nie spinajcie się tak, to normalne, że nie każdy lubi to samo. To tak jakby kłócić się o to, że słodzona herbata jest lepsza. jedni lubią bardzo, drudzy w ogóle  ;)
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Grassek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 161
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #292 dnia: Wrzesień 28, 2013, 09:57:08 »
Dobrze, tylko jest różnica między ludźmi którzy uznaja że po prostu ta seria PES 2014 im sie NIE PODOBA, a ludźmi którzy mają komputer z przed 10 lat, sterowniki z 2000 roku, nagrali się w sztuczną fife i mówią że taka gra nie powinna mieć miejsca, bo to bo tamto, bo się zacina, bo wszystko wolno chodzi, niektórzy odsyłają gry do KONAMI... przesada po prostu.
Moja porada okazała się dla Ciebie skuteczna ? Postaw piwko :)

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #293 dnia: Wrzesień 28, 2013, 10:24:59 »
Oczywiście, że tak. Ja już swoją opinię wyraziłem. Mam nadzieję, że 15-nastka mnie tak nie zawiedzie. A z tymi lagami to niezła heca. Jednym działa na kompach z 2009 roku, a innym tnie na tych z 2012.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Douglas

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 815
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 14.12.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #294 dnia: Wrzesień 28, 2013, 12:43:44 »
Szkoda, że mam dosyć słabego kompa. Gram na low i na troszeczkę niższej rodzeilczości przy Window Mode i nawet nawet się gra. ;) Muszę jeszcze trochę pograć żeby przebadać 14 i wtedy może coś dorzucę od siebie.

Mnie rozczarował ML offline. Z roku na rok ML wygląda podobnie. Dobrze.. można m.in zmienić klub ale to troszeczkę za mało. Ja ogólnie to biorę ciągle next, next i next. Nie chcę robić z niego drugiego FMa ale coś by chociaż nowego pokazali. Lepiej rozbudowany trening, lepszy kalendarz, bo ten woła o pomstę do nieba, i wiele wiele innych małych aspektów, które mogłyby u mnie dać dużego plusa dla KONAMI.

Offline Grassek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 161
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #295 dnia: Wrzesień 28, 2013, 13:42:32 »
To prawda. Pod względem trybów PES leży i kwiczy. Ale i tak jest na plus bo w przyszłym roku za wiele nie będą musieli zmieniać w gameplayu i nawet mam wielką nadzieje ze tak to zostawią tylko neico poprawią i może w koncu skupią się na trybach. Na licencje nie ma co liczyc ale jak chociaż dodadzą rozmowe z pilkarzami, pisanie o nas w gazecie itp jak w fifie (ble..)  to będzie na prawdę mistrzowsko :)
Moja porada okazała się dla Ciebie skuteczna ? Postaw piwko :)

Offline Douglas

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 815
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 14.12.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #296 dnia: Wrzesień 28, 2013, 15:05:17 »
Rozegrałem kilkanaście meczy m.in karierką Realem i to rzuciło mi się w oczy:

- Casillas broniąc karnego "wypluł" strzał wprost pod nogi wykonującego rzut karny.
- Nie ma moim zdaniem żadnej różnicy pomiędzy np. Bale'm a innym niby słabszym skrzydłowym.
- Zawodnik będący bez formy(strzałka na dół) nie może nic sensownego zrobić.
- Cięzko u mnie z przełączaniem zawodników, nie chodzi tak sprawnie jak powinno, pewnie wina tego co wszyscy na to narzekają

To na razie tyle. :)

Offline Douglas

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 815
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 14.12.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #297 dnia: Wrzesień 28, 2013, 15:43:31 »
No i jeszcze jedno: inteligencja w niektórych przypadkach poraża.... :(

- grajki czasem biegną do piłki nawet do której nie zdążą, do której kompletnie nie ma większego sensu biec
- brak asekuracji

- zawodnik ruszając za piłką na początku biegnie wolno po czym przyspiesza niczym Bugatti i dogania go
- wślizgi: trafisz czyściutko w piłkę - wyłuskana przez nas piłka; nie trafisz - w 100% to musi być żólta/czerwona.

Offline diab3l

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 42
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 19.11.2009r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #298 dnia: Wrzesień 28, 2013, 16:30:29 »
kurna!!! dwumecz w LE gram Sevilllą przeciwko AZ Alkmaar, przez oba mecze mam przygniatającą przewagę milion strzałów - bomby, petardy, techniczne, różne różniste z 20 m z 10 m z 5 m a nawet prawie z linii bramkowej i ni hu!aszka 83 słupki 160 poprzeczek reszta albo pół mm od słupka albo bramkarz obronił  lewym qtasem albo w ostatniej chwili zablokował obrońca który ułamek sekundy wcześniej był 3 m za mną...

AZ puściło w dwumeczu jedno podanie na dobieg po ziemi, prostopadła piłka usain bolt w koszulce johanson czy jakoś tak, sprint z połowy boiska moi obrońcy na rowerach nie dali rady go dogonić..

jeden strzał, jeden gol, i po ptokach.. 88 minuta dla pełnej jasności:)

nieważne czy biegniesz Toshackiem czy Cafu, z piłką czy bez w PESie zawsze przeciwnik będzie szybszy od Ciebie ;)
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2013, 16:35:34 wysłana przez diab3l »

Offline Douglas

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 815
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 14.12.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #299 dnia: Wrzesień 28, 2013, 16:59:58 »
Miałem podobną sytuację, Modrić podaje do wychodzącego na wolną pozycję Isco. Ma 30 metrów do bramki, przygniatąjącą przewagę nad bliższym obrońcą, rozpędzony biegnie i... w pobliżu 20 metra zabiera mu czyściutko piłkę obrońca. Nie oddaje nawet strzału, nic...

Jeśli chcesz pokonać golkipera to trzeba tylko i wyłącznie uderzyć technicznie po dłuższym rogu. Jeśli tak nie uderzysz szansa na gola to jakieś 20%.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #299 dnia: Wrzesień 28, 2013, 16:59:58 »