Autor Wątek: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!  (Przeczytany 150209 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline MGS

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 289
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 14.10.2011r.
  • Gram w: PES 2019
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #640 dnia: Wrzesień 09, 2015, 19:55:08 »
Coś tam już wyciekło :)

Spoiler for Hiden:

Co ciekawe ikony przycisków są z Xone, a nie z X360.

Offline mpoesp

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 792
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 01.06.2010r.
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #641 dnia: Wrzesień 09, 2015, 22:26:38 »
A co mam innego powiedzieć

Najlepiej nic. Twoje posty to stek bzdur. Nie układaj innym życia i nie mów na co mają wydawać swoje pieniądze. ;-) Prawda jest taka, że PES 15 to była najlepsza gra w historii Pro Evo. Ty graj dalej sobie w ograniczoną 5 czy tam 6. Były dobre na tamte czasy. Ale teraz? Proszę Cię... I tak, jesteś typowym hejterem piszącym bzdury. Ja czekam, zagram w pełną wersję, spodoba mi się to kupię. Ot tak, wbrew temu co mówisz, żeby nie kupować.

Co do gry konkurencji to wypowiadał się nie będę, bo to jest temat o PES 2016. I radzę innym o tym pamiętać.

Offline Anjin Miura

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 42
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 12.12.2011r.
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #642 dnia: Wrzesień 09, 2015, 23:20:46 »
Najlepiej nic.

No to po kolei, jedziemy.

Cytuj
Twoje posty to stek bzdur. Nie układaj innym życia i nie mów na co mają wydawać swoje pieniądze. ;-) Prawda jest taka, że PES 15 to była najlepsza gra w historii Pro Evo.

Nie wiem na ile śledziłeś newsy i rozwój sytuacji, ale ja jako korzystacz z Twittera i Evo-Weba miałem i mam wszystkie niemal natychmiast. Widzisz, tak jak mówie, może inni twórcy gier których gry kupuje (np. na Steamie) być może rozpieszczyli mnie za bardzo. Przyzwyczaiłem się do tego, że jak w grze jest jakiś bug, albo problem, albo mam jakąś sugestię, mogę ją gdzieś zgłosić bez większego problemu. Nigdy żaden developer, ani community manager nie zignorował, albo wprost zablokował mnie za to, że miałem pytanie dotyczące jego produktu, za który mu zapłaciłem.

Wyobraź sobie że idziesz do sklepu, kupujesz buty. Pare dni później podeszwa pęka, rozwalają się i tak dalej. Idziesz zgłosić reklamację, zapytać co jest nie tak i sprzedawca otwarcie cie ignoruje, jeszcze wyrzuca ze sklepu. Nie wiem czy ktokolwiek czułby się z tym okej.

Co do PESa 15, chyba wypowiadałem się w tym temacie. Jest najlepszą podstawą gry w historii PESa. Sprawdź moje posty sprzed paru tygodni, nie zaprzeczałem i nie zaprzeczam że na przykład manualne podania/strzały, pomimo tego że kompletnie negują statystyki zawodników, są świetne. I żeby być sprawiedliwym musiałbym wyliczyć teraz po kolei kolizje, orientacje zawodników, beznadziejną Master League, śmiechowe online (płynniej gra się w PESa 6 przez neta na fanowskiej rekonstrukcji serwera KONAMI sprzed lat niż w aktualną ich grę, hue)...

Ile można? Poza grami sportowymi coś takiego rok w rok po prostu by nie przeszło. Ile? Będziesz płacić co rok pełną sumę bo "może będzie lepiej", albo tak jak ktoś mi napisał na Evo-Webie, że nie ma innej alternatywy?

Tutaj leży mój problem, często mam wrażenie, że wielu ludzi jest przyspawanych do tej gry, mimowolnie gdzieś w podświadomości. Muszą kupić nowego PESa/FIFe bo nie tak. Może faktycznie za bardzo się przejmuje, w końcu to nie moja strata. Po prostu serce mi sie kraja, jako fanowi serii od 10 czy 11 lat. Ile tak można?

PES 15 byłby najlepszym PESem, gdyby po prostu był kompletny. Gdyby najprostsze rzeczy które powinny działać działały. Gdyby w grze funkcjonowały tak podstawowe zagadnienia jak kontuzja, stamina, czy statystyki. I zanim znowu krzykniesz "hejter", dawałem tej grze szanse przez bite 250 godzin. Najlepsza ever była przez pierwsze dwadzieścia-trzydzieści, potem iluzja pęka. Bardzo bolesnie i bardzo szkoda że tak się dzieje.

Gdybyś pofatygował się do którychś pierwszych postów jak wyszedł PES 15, generalnie miałem bardzo pozytywną opinie. Bo są rzeczy które ta gra robi świetnie. Ale po raz kolejny, najprostsze, śmiechowe, amatorskie błędy rujnują zabawę bardzo szybko.

Cytuj
Ty graj dalej sobie w ograniczoną 5 czy tam 6. Były dobre na tamte czasy. Ale teraz? Proszę Cię...

O tym też pisałem w przeszłości. A że nastukałem w klawiaturę jak na przeciętnego hejtera za dużo, to masz cytat sprzed paru tygodni:

Cytuj
W skrócie, po dziesięciu latach prawie mój ulubiony PES 6 wygląda tak: podania i strzały są całkiem średnie, fizyka jest okej, jedynie obiektywnie lepsze niż w PESie 15 rzeczy to bramkarze i brak problemów z responsywnością (jezu jak to po polsku powiedzieć), że po prostu nie mam jaj z input delayem no. AI już nie wyrabia. Formacje to też dla mnie czarna magia. Ogółem ta szósteczka jest serio średnia.

Ale ma jedną, jedną kapitalną zaletę, która zamienia tą grę w nieśmiertelną. Jeżeli weżmieice i połączycie te wszystkie elementy powyżej, powstaje gra perfekcyjna. Nie dlatego, że wszystko jest bezbłędne - tylko dlatego, że to wszystko razem po prostu MA LOGICZNY SENS. Musiałem dowalić pogrubienie, bo tego się nie da przecenić. LOGICZNY SENS - to wszystko działa. Chcesz podać, podajesz, strzelać, strzelasz, przepychać się, przepychasz się, bronić, atakować, to wszystko po prostu DZIAŁA, a przede wszystkim DZIAŁA LOGICZNIE i właśnie dlatego PES 5 czy 6 dalej mają tak wielu fanów.

Cytuj
I tak, jesteś typowym hejterem piszącym bzdury.

Najzabawniejsze jest to że nawet nie próbujesz ich przebijać. Niedawno jakiś dzieciak też nakrzyczał na mnie na twitterze, że jak nie podobają mi się newsy o ML to mam spadać. Brzmisz niewiarygodnie podobnie.

Nie wiedziałem że hejterzy piszą takie długie posty.

Poza tym, uwierz mi, ja też nie lubię pisać takich rzeczy. Popatrz, są dwie serie gier które uwielbiam. Jedna to Europa Universalis, druga to PES. Ostatnia odsłona tej pierwszej z numerkiem 4 (albo raczej IV) przez ostatnie dwa lata dostała dwanaście czy trzynaście patchy, które zawierają tysiące większych i mniejszych zmian, rozwijają gameplay przez dodawanie nowych opcji, nie mówiąc o tym że bardzo często zawierają kupę zmian proponowanych przez użytkowników. I to wcale nie jedyna taka gra, bo firma wydaje całą gamę historycznych grand-strategii. I nie ma żadnego problemu z przyjmowaniem feedbacku, przyznawaniem się do błędów, dyskusją z fanami, supportem technicznym i tak dalej i tak dalej.

Może dlatego patrzę na to wszystko z innej strony. Jakim prawem firma, która gnoi własnych graczy (którzy pomogli PESowi przetrwać najtrudniejsze lata, nie mówiąc już o wszystkich patchach itd.) w ogóle jeszcze istnieje. No właśnie, może moja perspektywa jest inna. Nie mam nieskończonej puli na gry, chcę kupować te które po prostu działają i będą się rozwijać.

Jak rozwija się PES - jeśli w pełnej wersji będzie jakiś bug, to na jego naprawę poczekasz rok, przy dobrych wiatrach.

Skoro od lat ludzie nie mogą doprosić się comani o jakikolwiek, najprostszy system komunikacji, nie mogą liczyć na otrzymanie konkretnych newsów na czas, są tępieni na Twitterze za jakikolwiek nie-fanatyzm, jak to się porównuje do serii powyzej? Dlaczego miałbym komuś takiemu dawać swoje zarobione pieniądze?

I wracamy do punktu wyjścia. Serce mi ściska z goryczy, że takie bandyctwo jeszcze funkcjonuje i że ludzie sie na nie nabierają, bo PES. Żal mi. Szczerze mi żal, jako gracz, wieloletni gracz, PESa i nie tylko oglądać takie sceny. I może w tym jest problem, może dlatego te posty wyglądają tak...troche dramatycznie.

Ale wyzywania od hejterów odpuścić nie mogę. Może piszę gorzką, ale prawdę, a przynajmniej mam ku temu jakieś argumenty. Zapraszam, spróbuj, może znajdziemy wspólny grunt. Pamiętaj, nie cieszy mnie pisanie tych złych rzeczy - ale co mam innego powiedzieć, a przede wszystkim gdzie jak nie na forum fanów PESa.

Pozdrawiam, hejter.
" po co jest moensienmgladbach to jakis cyrk"

"przecież nie będę każdej kolejnej wersji trzymał na kompie jak każda kolejna jest lepsza od poprzedniej"

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #643 dnia: Wrzesień 09, 2015, 23:44:09 »
Prawda jest taka, że PES 15 to była najlepsza gra w historii Pro Evo. Ty graj dalej sobie w ograniczoną 5 czy tam 6. Były dobre na tamte czasy. Ale teraz? Proszę Cię...
To wypowiedź subiektywna czy obiektywna?
" border="0" border="0

Offline Dzemer(us)

  • Junior
  • *
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 101
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.04.2009r.
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #644 dnia: Wrzesień 09, 2015, 23:50:37 »
Anijin Miura, trudno mi się z Tobą nie zgodzić w wielu kwestiach. Szczególnie tych, które obecnie powinny być traktowane przez Konami jako rzecz normalna - mam na myśli przyjmowanie rzeczowej krytyki + reakcje na nią (zmiany, patche itd.).
Jednakowoż uważam, że Pes co roku idzie do przodu. Moja opinia wynika też pewnie z tego, że nie używam, i nie używałem nigdy trybu master league(no może parę razy z nudów/ tak żeby sprawdzić "o co kaman").
W pesa gram praktycznie wyłącznie ze znajomymi, i co roku, zarówno mnie jak i im sprawia to niesamowitą frajdę. Owszem drażni nas wspomniany przez Ciebie brak kontuzji, a mnie szczególnie to jak łatwo jest mając w składzie Ronaldo czy Messiego tworzyć sytuacje. Jednak tak jak wspomniałem, co roku jest lepiej i póki co tego się trzymam.
W tym roku sytuacja jest jednak zupełnie inna, bo skośnoocy zachowują się co najmniej dziwnie - jeśli idzie o PC. Ja grę stety/niestety zamówiłem już 2 miesiące temu w związku z czym pełen nadziei czekam na nową odsłonę. Jednak brak odzewu ze strony Konami, ignorowanie pytań fanów pozostawia spory niesmak i niepokój.
Wiem również, że jeżeli gra okaże się niewypałem pewnie więcej jej nie kupię.
Pozdrawiam! 

Offline Anjin Miura

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 42
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 12.12.2011r.
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #645 dnia: Wrzesień 09, 2015, 23:54:59 »
Jednakowoż uważam, że Pes co roku idzie do przodu.

Dlatego właśnie chcę zwrócić waszą uwagę na to, że w wypadku normalnych gier i normalnych developerów takie "do przodu" w stylu comani zawiera się w darmowym patchu/rozszerzeniu.

Za takie do przodu ludzie są gotowi płacić 50+ euro? Mój biznes czy nie, brzmi to przerażająco.

To że w jednej części gry działa coś źle a w drugiej dobrze to nie jest do przodu. To że ktoś zawali i naprawi swój błąd nie znaczy, że wychodzi na plus.
" po co jest moensienmgladbach to jakis cyrk"

"przecież nie będę każdej kolejnej wersji trzymał na kompie jak każda kolejna jest lepsza od poprzedniej"

Offline mpoesp

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 792
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 01.06.2010r.
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #646 dnia: Wrzesień 10, 2015, 00:02:33 »
@Anjin Miura

No i teraz napisałeś dużo sensowniej. Zestaw ten post z tamtym. Ten dużo milej się czyta. ;-) Jasne, że PES 15 nie był kompletny. Pełna zgoda. Ale gejmplejowo jest to najlepszy PES. Już abstrachując od kontuzji czy staminy. Dla mnie to tak mało istotne, że aż w ogóle. Myślę, że FOX Engine to dobry początek dla dobrych czasów dla serii. Oczywiście, możemy narzekać na ML, Online czy też na kwestie kontaktu między firmą a graczem, i nawet trzeba to robić. Wydaje mi się, że w tych kwestiach w Konami po prostu nie ma pomysłu jak sobie z tym poradzić. Co do bugów, cóż. Fifa i PES są takimi grami, które wychodzą co roku. Po co naprawiać coś w patchu, skoro można naprawić to w następnej odsłonie i pochwalić się tym, że będzie to działać. Z punktu widzenia gracza denerwujące, z punktu widzenia tych dwóch wielkich firm niestety zrozumiałe. Ja nie mam żadnego parcia na to, że muszę PESa mieć na swojej półce. Mało tego. Ostatni PES jaki kupiłem to PES 2015, a wcześniej był to dopiero PES 2010. Były lata, kiedy PES nie dawał rady, więc nie kupowałem "bo PES". W tym roku także widzę dobre zmiany. Zagram, ocenię, ewentualnie kupię. I na pewno możemy powiedzieć, że PES idzie w dobrym kierunku. Być może w Konami przydałoby się wietrzenie szatni i zatrudnienie nowych osób ds. komunikacji, czy też rzeczy mniej związanych z gameplayem czyli ML, Online czy też serwerami. Na tym polu faktycznie przydałaby się poprawa.

EDIT:

Trochę nie rozumiem w sumie do czego pijesz? Czego oczekujesz od gry, która wychodzi co roku? Rewolucyjnych zmian? Tak jak napisałem wyżej, jak to wygląda jeśli chodzi o bugi i ich poprawianie w następnych seriach.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 00:05:00 wysłana przez mpoesp »

Offline Anjin Miura

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 42
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 12.12.2011r.
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #647 dnia: Wrzesień 10, 2015, 00:18:55 »
FINISH HIM.

No i teraz napisałeś dużo sensowniej. Zestaw ten post z tamtym. Ten dużo milej się czyta. ;-)

Napisałem dokładnie to samo co wcześniej, po prostu w dłuższej formie. Sens jest dokładnie taki sam. Jeżeli z góry zakładasz, że negatywna opinia to hejt, sorry. Nic nie poradzę.

Cytuj
Jasne, że PES 15 nie był kompletny. Pełna zgoda. Ale gejmplejowo jest to najlepszy PES.

Ale to wyklucza się samo przez siebie. Dla mnie to po prostu nie działa. Jak mam się cieszyć celnym manualnym longszotem, skoro bramkarz rusza się jak piłka już jest w siatce. Albo tym samym manualnym podaniem, gdzie obrońca jest zablokowany do zera i nie może sie ruszyć, albo co gorsza ja nie mogę go odebrać z tego samego powodu.

Ile człowiek ma sie z tym żreć? To są podstawowe elementy gry w futbol. Elementarne podstawy, nie da sie inaczej. Dlatego wolę ograniczonego, ale działającego PESa 6. Ludzie narzekają na osiem kierunków, ale jakoś mogę bez problemu bronić, mogę grać bez torów (działający super cancel), moge podawać tam gdzie chcę i moge grać jak tylko mi sie podoba.

A teraz wyobraź sobie że nigdy nie strzelam głową po rogu w 15tce tylko próbuje podać. Muszę. Bo w bramkę głową z rogu trafiasz raz na sto. I takich drobnych, frajersko amatorskich bugów są dziesiątki.

Cytuj
Już abstrachując od kontuzji czy staminy. Dla mnie to tak mało istotne, że aż w ogóle.

Znowu. Absolutne podstawy futbolu. Rzeczy które istniały w protoplastach PESa piętnaście lat temu. Nie ma na to wytłumaczenia.

Cytuj
Wydaje mi się, że w tych kwestiach w Konami po prostu nie ma pomysłu jak sobie z tym poradzić.

Więc najłatwiej ignorować i gnoić swoich graczy. Ja zostałem zablokowany ponad rok temu. Chciałem kupić PESa 14, nie wiedziałem czy patch 1.07 pokaże się na PC. Zapytałem pana Bhattiego, jedynego znanego z imienia reprezentanta comani na twiterze i zostałem zablokowany.

Co byś zrobił, gdybyś zapytał w sklepie czy jutro będą lepsze ziemniaki i sprzedawca by Ci kazał wypierdzielać?

Cytuj
Co do bugów, cóż. Fifa i PES są takimi grami, które wychodzą co roku. Po co naprawiać coś w patchu, skoro można naprawić to w następnej odsłonie i pochwalić się tym, że będzie to działać. Z punktu widzenia gracza denerwujące, z punktu widzenia tych dwóch wielkich firm niestety zrozumiałe.

To. Cytat roku. Cały problem w jednym cytatie.

CZY WY MACIE HONOR I GODNOŚĆ CZŁOWIEKA JAKĄKOLWIEK.

Tak długo jak będziecie takie śmieciarstwo akceptować, tak długo będziecie tak traktowani. I dlatego to potulne wystawianie dupy tak mnie drażni. To nie jest zrozumiałe, to jest karygodne bandyctwo.

Nie wierze. Nie moge. Dlatego zapalam świeczkę i zapominam o comani jak tylko mogę, bo ino żal, smutek i pożoga. Piękna tradycja, na śmietnik.

Cytuj
W tym roku także widzę dobre zmiany. Zagram, ocenię, ewentualnie kupię. I na pewno możemy powiedzieć, że PES idzie w dobrym kierunku.

Co to są dobre zmiany. Poprawki błędów to nie są dobre zmiany. Przywracanie wyciętych opcji z poprzednich gier to nie są dobre zmiany.  To nie są żadne zmiany.

I będzie sobie szedł ten PES w nieskonczoność jeśli tak wygląda podejście przeciętnego gracza. Nie śpieszy im sie, niech sobie idą. Ale bulisz pełną sumę.

Nie wiem co mnie załamuje bardziej, comani czy takie odpowiedzi...ludzie miejcie jakieś standardy, w jakimkolwiek innym biznesie takie praktyki, takie iście do przodu w dobrym kierunku nie przeszło by po prostu no nie.  Miejcie jakiś szacunek do siebie.

Bo serio smutno sie na to patrzy :(

EDIT:

Cytuj
Trochę nie rozumiem w sumie do czego pijesz? Czego oczekujesz od gry, która wychodzi co roku? Rewolucyjnych zmian? Tak jak napisałem wyżej, jak to wygląda jeśli chodzi o bugi i ich poprawianie w następnych seriach.

Dla mnie to co jest nie jest warte jakichkolwiek pieniędzy. Przeciętna, dobrze prosperująca gra na Steamie zmiany w takiej skali otrzymuje regularnie, jako darmowy patch, bo tak długo jak tytuł się rozwija, tak długo gra żyje. Nie musi być wydawany sequel co parę większych zmian.

Gdyby PES 16 był jakimś DLC dla posiadaczy PESa 15 w cenie 10 euro to bym był zadowolony, bo więcej te zmiany nie są warte.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 00:23:07 wysłana przez Anjin Miura »
" po co jest moensienmgladbach to jakis cyrk"

"przecież nie będę każdej kolejnej wersji trzymał na kompie jak każda kolejna jest lepsza od poprzedniej"

Offline IDareKI

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 89
  • Dostał Piw: 11
  • Na forum od: 21.05.2012r.
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #648 dnia: Wrzesień 10, 2015, 00:32:47 »
Zagrajcie sobie Master League jeden pełny sezon chociaż, jak was gra nie zacznie gnoić skryptami tak żebyście na siłę przegrywali to wam szczerze pogratuluje. KONAMI nafaszerowało ten tryb takimi mechanizmami, że po prostu choćbyś grał jak najlepszy pro-player na świecie to i tak dostaniesz tora z 200 metrów piętą. Mecze turniejowe typu LM, ME itd. to taka sama parodia. Grałem sobie Austrią, zgasiłem Anglię 3:1 po czym zacząłem dostawać w meczu z Polską (sic!) takie strzały, że chyba za Grosickiego to Mata grał a Błaszczykowskiego zastąpił Iniesta. Serio polecam Master League na poziomie trudności Top Player, tam AI się nie pieści, możesz mieć typa 90 ovr a jeździ cię i kładzie kłaczek ovr 60. Nie wspominam o tym, że zawodnicy prowadzeni przez gracza dziwnie się przewracają, blokują a gracze komputerowi nie mają absolutnie żadnego problemu z mijaniem cię jak tyczki. W żadnej części PESa tryb ten nie był tak irytujący. Może jak ktoś gra same mecze towarzyskie to mu to nie wadzi, ale tryb tak naprawdę podstawowy w tej grze leży i kiwczy. Jeśli PES 2016 będzie dalej walką ze skryptami a nie okazją do pokazania umiejętności bez sztucznych utrudnień w postaci "ręka cunami zadziałała i oto twój rywal ma samych messich w składzie a ty nie możesz nic zrobić" to ja dziękuję, postoję. Anjin napisał prawdę i tylko prawdę o tej grze oraz producencie.

EDIT: Zapomniałem dodać, że overall ani skillsy poszczególne nie mają znaczenia w tej grze. Tylko i wyłącznie w przypadku takich graczy jak Ronaldo, Messi, Iniesta, Hazard i reszta topowych zawodników. W przypadku reszty możesz nawet zmienić cały skład a różnicy nie poczujesz (mimo wzrostu ogólnego ovr na każdej pozycji o 10-15). Wiem co mówię, bo miałem fajny plan na kontynuacje Mallorci, ale jak zrobiłem co chciałem to właściwie nie widziałem żadnej różnicy w prowadzeniu posiadanych zawodników.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 00:35:10 wysłana przez IDareKI »

Offline Fiedziu

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 290
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.12.2011r.
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #649 dnia: Wrzesień 10, 2015, 10:24:42 »
FINISH HIM.

Napisałem dokładnie to samo co wcześniej, po prostu w dłuższej formie. Sens jest dokładnie taki sam. Jeżeli z góry zakładasz, że negatywna opinia to hejt, sorry. Nic nie poradzę.

Ale to wyklucza się samo przez siebie. Dla mnie to po prostu nie działa. Jak mam się cieszyć celnym manualnym longszotem, skoro bramkarz rusza się jak piłka już jest w siatce. Albo tym samym manualnym podaniem, gdzie obrońca jest zablokowany do zera i nie może sie ruszyć, albo co gorsza ja nie mogę go odebrać z tego samego powodu.

Ile człowiek ma sie z tym żreć? To są podstawowe elementy gry w futbol. Elementarne podstawy, nie da sie inaczej. Dlatego wolę ograniczonego, ale działającego PESa 6. Ludzie narzekają na osiem kierunków, ale jakoś mogę bez problemu bronić, mogę grać bez torów (działający super cancel), moge podawać tam gdzie chcę i moge grać jak tylko mi sie podoba.

A teraz wyobraź sobie że nigdy nie strzelam głową po rogu w 15tce tylko próbuje podać. Muszę. Bo w bramkę głową z rogu trafiasz raz na sto. I takich drobnych, frajersko amatorskich bugów są dziesiątki.

Znowu. Absolutne podstawy futbolu. Rzeczy które istniały w protoplastach PESa piętnaście lat temu. Nie ma na to wytłumaczenia.

Więc najłatwiej ignorować i gnoić swoich graczy. Ja zostałem zablokowany ponad rok temu. Chciałem kupić PESa 14, nie wiedziałem czy patch 1.07 pokaże się na PC. Zapytałem pana Bhattiego, jedynego znanego z imienia reprezentanta comani na twiterze i zostałem zablokowany.

Co byś zrobił, gdybyś zapytał w sklepie czy jutro będą lepsze ziemniaki i sprzedawca by Ci kazał wypierdzielać?

To. Cytat roku. Cały problem w jednym cytatie.

CZY WY MACIE HONOR I GODNOŚĆ CZŁOWIEKA JAKĄKOLWIEK.

Tak długo jak będziecie takie śmieciarstwo akceptować, tak długo będziecie tak traktowani. I dlatego to potulne wystawianie dupy tak mnie drażni. To nie jest zrozumiałe, to jest karygodne bandyctwo.

Nie wierze. Nie moge. Dlatego zapalam świeczkę i zapominam o comani jak tylko mogę, bo ino żal, smutek i pożoga. Piękna tradycja, na śmietnik.

Co to są dobre zmiany. Poprawki błędów to nie są dobre zmiany. Przywracanie wyciętych opcji z poprzednich gier to nie są dobre zmiany.  To nie są żadne zmiany.

I będzie sobie szedł ten PES w nieskonczoność jeśli tak wygląda podejście przeciętnego gracza. Nie śpieszy im sie, niech sobie idą. Ale bulisz pełną sumę.

Nie wiem co mnie załamuje bardziej, comani czy takie odpowiedzi...ludzie miejcie jakieś standardy, w jakimkolwiek innym biznesie takie praktyki, takie iście do przodu w dobrym kierunku nie przeszło by po prostu no nie.  Miejcie jakiś szacunek do siebie.

Bo serio smutno sie na to patrzy :(

EDIT:

Dla mnie to co jest nie jest warte jakichkolwiek pieniędzy. Przeciętna, dobrze prosperująca gra na Steamie zmiany w takiej skali otrzymuje regularnie, jako darmowy patch, bo tak długo jak tytuł się rozwija, tak długo gra żyje. Nie musi być wydawany sequel co parę większych zmian.

Gdyby PES 16 był jakimś DLC dla posiadaczy PESa 15 w cenie 10 euro to bym był zadowolony, bo więcej te zmiany nie są warte.
Nabawisz się depresji chłopie... To jest tylko gra,wyluzuj ;-)

Offline D17

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 281
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 27.11.2009r.
  • Real Madryt!
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #650 dnia: Wrzesień 10, 2015, 10:38:26 »
Pes dużo lepszy od FIFy no i znacznie lepiej się gra niż w 15.

Offline dllugi40

  • Najlepszy piłkarz świata
  • ****
  • Join Date: Lip 2015
  • location:
  • Wiadomości: 541
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 24.07.2015r.
  • Gram w: Pes 2015
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #651 dnia: Wrzesień 10, 2015, 10:41:17 »
Witam,,,

nie ma co się spinac niestety KONAMI nic nowego lepszego nie wymysli poczytajcie sobie co sie dzieje u nich w firmie a że ryba zawsze psuje się od głowy to tak to wygląda....

REJESTRACJA lub LOGOWANIE


Offline MGS

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 289
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 14.10.2011r.
  • Gram w: PES 2019
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #652 dnia: Wrzesień 10, 2015, 11:44:59 »
Już od dawna pojawiają się informacje, że w Konami źle się dzieje. Chyba najgorsze było to jak potraktowali swojego najzdolniejszego pracownika, Kojima. Obstawiam, że wiele osób odpowiedzialnych z PESa spotkał ten sam los co jego, kiedy nie zgadzali się z kierunkiem rozwoju serii.

Offline Fiedziu

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 290
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.12.2011r.
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #653 dnia: Wrzesień 10, 2015, 11:54:07 »
Wyobraźcie sobie co by było gdyby stary zespół kontynuował pracę :-) no nic, miejmy nadzieję że stare dobre czasy PESa powrócą, chociaż nie powiem że nowa odsłona zapowiada się ciekawie.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #654 dnia: Wrzesień 10, 2015, 13:42:33 »
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
No to się dowiedziałem ciekawych rzeczy... Produkcje hazardowe - co to?
Chyba najgorsze było to jak potraktowali swojego najzdolniejszego pracownika, Kojima.
On przynajmniej wiedział dlaczego odchodzi/jest zmuszony. Gorzej postąpili z Davidem Hayterem, który podkładał głos Solidowi Snake'owi niemal w każdym Metal Gearze, przez co stał się legendą. W MGS V mu zwyczajnie podziękowano na rzecz Kiefera Sutherlanda.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 13:45:47 wysłana przez Artur 7 »
" border="0" border="0

Offline gac88

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2013
  • location: Mochy
  • Wiadomości: 344
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 20.10.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: ...
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #655 dnia: Wrzesień 10, 2015, 15:33:51 »
Co do gry konkurencji to wypowiadał się nie będę, bo to jest temat o PES 2016. I radzę innym o tym pamiętać.

Akurat nie mogę się z tym zgodzić, mówiąc o PESie nie można zakładać klapek na oczy i udawać, że konkurencja nie istnieje.
Można nawet powiedzieć, że jestem fanbojem PESa, ale bez zbędnego radykalizmu...

 Tak jak mówiłem na poprzedniej stronie, kupię w tym roku Fifę, i nie dlatego, że uważam gameplay Fify za lepszy, raczej w dalszym ciągu lepszy jest w PESie, ale jest kilka powodów które skłania mnie do kupna gry od EA:
- mam PES2015, a Fify nie. Obczaiłem demo nowego PESa na X360(czyli prawdopodobnie wersja a'la pc), no i szału na mnie nie robi, w dalszym ciągu jest to dobra gra, no ale jest to spaczowany PES15, jak na ten moment szkoda jest mi wydawać drugi raz za tą samą grę blisko 150zł.
- gameplej Fify przestał mnie odrzucać, nie jest to PES, ale tragedii nie ma
- Fifa na pc nie jest tak olana jak PES na pc przez konami, a kosztuje tylko trochę drożej od PESa, posiadając ponadto: nowy polski komentarz(jeszcze nie wiem czy to plus), licencje(polską ligę), dużo więcej stadionów, różne fajne ficzery którą mi się podobają(przyśpiewki, oprawa, statystyki itp)

aby móc się obiektywnie wypowiadać na temat obu gier to trzeba przynajmniej te 100-200 meczy zagrać w oba tytuły.
Każdemu będzie się podobać co innego, od kiedy przestałem grać w pirackie wersje, kompletnie przestał się dla mnie liczyć tryb ML w pesie, liczy się tylko gra multiplayer zarówno online i offline.
MyClub jest znośne, choć po pewnym czasie zaczyna irytować, zwłaszcza brak możliwości ustawienia własnej formacji. Lubię czasem organizować turnieje i pes pod tym względem jest dość słaby Konami Cup na zbyt wiele nie pozwala.

największym mankamentem PESa w mojej opinii jest zbyt duża prostota w strzelaniu goli, grając w demo PESa16 miałem wrażenie, że jest jeszcze łatwiej niż w Pesie15, do tego tępo zachowująca się obrona i słabi bramkarze. Strzały z rzutów wolnych są dziecinnie proste, nigdy nie używam podkręcania i 80% strzałów z rzutów wolnych w granicach 16-22 metra wchodzi. Najlepsze jest to, że na strzały z bliska technika strzelca nie ma praktycznie żadnego znaczenia, aby było śmieszniej zazwyczaj strzelam bramkarzem(być może wypoczęty piłkarz ma lepszą celność), w MyClub samymi bramkarzami zdobyłem ponad 80 goli(cześć z karnych, część z wolnych,2-3 z akcji).
Rzeczą która dodatkowo denerwuje mnie w PESie to taka schematyczność(nie żebym uważał, że Fifa pod tym względem jest jakaś lepsza), może tego się nie widzi grając raz na weekend, ale jak się trochę dłużej pogra, to są widać pewne schematy w rozgrywce, choć mnie bardziej denerwują schematy w animacji, wkurza mnie że każdy bramkarz łapie w identyczny sposób, powinno być to jakoś urozmaicone, że czasem wyskakuje z podniesionym lewym kolanem, czasem z prawym, może to niepotrzebne czepianie się, ale jest za mało naturalności w ruchach, zarąbista pod tym względem jest NBA2K, tam to każdy zawodnik rusza się po swojemu, a przynajmniej jest masa różnych animacji.

na początek kupię Fifę, ale wszystkim którzy katowali w poprzednim sezonie Fifę polecam zakup PESa bo to dobra gra. (bardzo dobrej gry piłkarskiej póki co nie ma)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 15:35:30 wysłana przez gac88 »

Offline mariusz_nh

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Kraków
  • Wiadomości: 249
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.10.2008r.
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #656 dnia: Wrzesień 10, 2015, 19:21:10 »
Proszę bardzo, tylko nie podniecać się i nie krytykować :)  REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline gac88

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2013
  • location: Mochy
  • Wiadomości: 344
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 20.10.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: ...
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #657 dnia: Wrzesień 10, 2015, 20:21:49 »
Proszę bardzo, tylko nie podniecać się i nie krytykować :)  REJESTRACJA lub LOGOWANIE

można się było spodziewać, ale nie da się nie krytykować

4 drużyny z Uzbekistanu, mistrzowie Wietnamu itp

a nie ma ani Lecha, ani Legii, ani Wisły Kraków.
tylko 6 licencjonowanych reprezentacji...    (powinni się trochę interesować tym co się dzieje w futbolu i dorzucić reprezentacje Islandii i Albanii, po liczbie drużyn widać, że nie będzie)

liczba stadionów powinna być przynajmniej 2 razy dłuższa (mogłoby ich być nawet z 80 ;)
No i szkoda, że finałowych stadionów tak jak narodowego w Warszawie i Olimpijskiego w Berlinie nie utrzymują w kolejnych odsłonach tylko podmieniają na nowy zestaw, jeśli używanie oficjalnej nazwy wiąże się z opłatą to niech zmienią nazwę w grze na Warsaw Stadium i tyle... nie wierzę aby twórcy GTAIV płacili komuś kasę za odwzorowanie w grze Statui Wolności albo Empire State Building

pod względem licencji PES wygrywa jedynie z Fifą pod względem liczby egzotycznych zespołów.
No, Champions League i Liga Europejska to są licencje jak najbardziej na plus, ale co z tego skoro tępaki z konami nie potrafią zdobyć licencji zespołów grających w tych rozgrywkach, gdyby chociaż zrobili fejkowe zespoły takie jak w Lidze Angielskiej to jeszcze byłoby pół biedy

Offline Anjin Miura

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 42
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 12.12.2011r.
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #658 dnia: Wrzesień 10, 2015, 20:52:57 »
Cytuj
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Macie tekst źródłowy z końca kwietnia: więcej licencji niż kiedykolwiek REJESTRACJA lub LOGOWANIE


Szykujcie kasiore, za rok MOŻE BĘDZIE LEPIEJ XDDDDDDDDDDDD

Teraz już nie moge. Śmieje się. Wszystkie zapowiedzi od E3 do piachu. Więcej licencji, hahaha xD Nowe ML, ohohohohoh leje xD MyClub ze specjalnym trybem "Input Lag Challenge" gdzie podajesz pięć sekund wcześniej na wyczucie. Japierdziele kasa mi ucieka z portfela.

Tyle wygrać.

Nie wiem co powiedzieć o kimkolwiek, kto wyda na tą gre więcej niż 10zł. To tutaj w tym linku u góry to jest wasze iście do przodu. Czekajcie, może za 5 lat gra będzie korzystać z nowoczesnej technologii graficznej DirectX 10 xDDD

Nie wiem co mnie bawi bardziej, Ci którzy to kupią, czy Ci którzy to sprzedają. Beka.



Cytuj
(powinni się trochę interesować tym co się dzieje w futbolu i dorzucić reprezentacje Islandii i Albanii, po liczbie drużyn widać, że nie będzie)

Są.
Zamiast Finlandii i Czarnogóry.

Więcej licencji niż kiedykolwiek.
" po co jest moensienmgladbach to jakis cyrk"

"przecież nie będę każdej kolejnej wersji trzymał na kompie jak każda kolejna jest lepsza od poprzedniej"

Offline MGS

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 289
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 14.10.2011r.
  • Gram w: PES 2019
Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #659 dnia: Wrzesień 10, 2015, 21:13:18 »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2016: Poznaliśmy datę premiery i wygląd okładki!!
« Odpowiedź #659 dnia: Wrzesień 10, 2015, 21:13:18 »