Autor Wątek: Real Madryt - transfery, newsy  (Przeczytany 1402248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nejdro

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Kwi 2012
  • location: Tychy
  • Wiadomości: 258
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 26.04.2012r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9140 dnia: Maj 01, 2014, 20:29:08 »
Bale też nieprzepracowań okresu przygotowawczego

Z tego co kojarzę na przełomie września i października miał miesięczny minipresezon. Poza tym chyba nie masz wątpliwości, że w drugiej części sezonu grał już na swoim najwyższym poziomie, którego nie przeskoczy.

do tego ciążyła na nim 2x większa presja w postaci 100 baniek nad głową.

Przecież wyszło, że Neymar kosztował jeszcze więcej. Przy okazji oczerniono jego rodzinę, so?
Prawdziwą porażką nie jest przegrać, ale nie podjąć walki w ogóle.

Offline D17

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 281
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 27.11.2009r.
  • Real Madryt!
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9141 dnia: Maj 01, 2014, 20:33:34 »
Chciałbym się jednak dowiedzieć za co gardzisz kibicami Liverpoolu?
Nie wierzę

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9142 dnia: Maj 01, 2014, 20:45:22 »
Poza tym chyba nie masz wątpliwości, że w drugiej części sezonu grał już na swoim najwyższym poziomie, którego nie przeskoczy.
Ty na pewno ich nie masz. Ma dopiero 24 lata i wciąż się rozwija. Ronaldo po transferze do Realu z każdym rokiem jest coraz lepszy, więc...
Cytuj
Przecież wyszło, że Neymar kosztował jeszcze więcej. Przy okazji oczerniono jego rodzinę, so?
Co z tego, skoro wyszło to pod koniec sezonu? Wcześniej grał z nieporównywalna presją do Bale'a, który od razu wiedział ile kosztował
" border="0" border="0

Offline Nejdro

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Kwi 2012
  • location: Tychy
  • Wiadomości: 258
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 26.04.2012r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9143 dnia: Maj 01, 2014, 21:13:20 »
Co z tego, skoro wyszło to pod koniec sezonu?

Wyszło to w środku sezonu. Od tego czasu mocno obniżył loty.
Prawdziwą porażką nie jest przegrać, ale nie podjąć walki w ogóle.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9144 dnia: Maj 01, 2014, 21:46:21 »
 :D a ja myślałem, że to było wytłumaczeniem:
Cytuj
kontuzja w kluczowym momencie sezonu i nieumiejętność powrotu do formy
" border="0" border="0

Offline Nejdro

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Kwi 2012
  • location: Tychy
  • Wiadomości: 258
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 26.04.2012r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9145 dnia: Maj 01, 2014, 22:16:34 »
Po to wypisałem 4 powody, żebyś tak nie myślał ;)
Prawdziwą porażką nie jest przegrać, ale nie podjąć walki w ogóle.

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9146 dnia: Maj 02, 2014, 00:26:39 »
Skoro Real nie zwolnił Mourinho po pierwszym sezonie, w którym osiągnął mniej niż już teraz Ancelotti, to dlaczego miałoby to się stać?
Ja niczego nie obstawiam, po prostu głośno się zastanawiam. Warto wziąć poprawkę na to, że mowa o Realu, czyli prawa logiki należy odłożyć na bok. Poza tym, w Madrycie ciśnienie na tę całą "decimę" jest wręcz niezdrowe. Wystarczy zresztą popatrzeć na reakcję wielu fanów - są przekonani, że po 12 latach borykania się z przeciwnościami losu dostali finał, czyli coś, co im się należało. To chore.

Po prostu wydaje mi się, że Perez jest zdolny do wylania kogoś, kto nie potrafił sięgnąć po upragnioną LM, gdy ta była już tak blisko. Ten człowiek jest nienormalny.

Cytuj
(którego przecież nie bierzesz na poważnie, więc chyba nie powinno robić na Tobie wrażenia "3-0 z Barceloną"...)
To prawda.
Z drugiej strony, już kiedyś pisałem, że jeśli za coś podziwiam hiszpańskie zespoły, to za to, że nigdy nie kalkulują i zawsze dają z siebie wszystko, niezależnie od rangi spotkania. W czasach gdy angielskie ekipy co roku rytualnie olewają LE, hiszpańskie drużyny pokazują się w niej z najlepszej strony.

Cytuj
Nie rozumiem tej wypowiedzi.
Puchar krajowy to trzeciorzędne trofeum, niemające zbyt wielkiej wartości dla wielkich klubów. Owszem, jest prestiżowe (w przeciwieństwie do pucharu ligi, o którego walczy się m.in. w Anglii i Francji), ale ciężko postawić je obok ligi czy LM.

Cytuj
Do tego te porażki z 2003 i 2013 roku, które chyba bardzo go bolą.
I z 2000 roku. W sezonach 1999/00 i 2002/03 Real był po prostu lepszy, więc nie wiem, o co miałbym mieć żal. W zeszłym sezonie przepchnął go sędzia, ale niejednokrotnie wspominałem, że sami "Królewscy" nie są temu w żaden sposób winni (ciężko mieć im za złe, że wykorzystali grę w przewadze) i doceniam ich reakcję. Szanuję to, że Mourinho po meczu powiedział, co myślał, a zawodnicy nie odstawiali żadnej szopki i byli tak samo zdziwieni tą czerwoną kartką dla Naniego jak wszyscy inni ludzie zgromadzeni na stadionie. W największym szoku obok Naniego i Fergusona był zresztą sam Arbeloa.

Żal mogę mieć co najwyżej do Bayernu, który w obu meczach dwumeczu z sezonu 2009/10 skopał Rooneya do tego stopnia, że ten dwa razy schodził z boiska z kontuzją i przy okazji wymusił [Bayern] na arbitrze czerwoną kartkę dla Rafaela. Nie mam powodu, by chować urazę do Realu za zeszłoroczny dwumecz.

Cytat: Nejdro
Na jakiej podstawie stwierdzasz tą żałosność reszty ligi?
Choćby na takiej, że zazwyczaj nie stanowią żadnego zagrożenia dla czołówki, a zacięte mecze w takich sytuacjach to raczej wyjątki od reguły.
Poza tym, w Hiszpanii od 2-3 lat są 3 mocne zespoły, a 4. miejsce zajmuje ktoś zupełnie "przypadkowy". Sprawą przedziwną jest, że przy okazji hiszpańskie kluby tak dobrze radzą sobie w LE, ale cóż - odnoszę wrażenie, że te rozgrywki mają dużo mniejszy prestiż niż kiedyś Puchar UEFA. Wystarczy spojrzeć, co wyczyniają w niej np. holenderskie zespoły. Eredivisie upadła, ale chyba nie aż tak, żeby PSV grając najlepiej jak potrafi nie umiało wyjść z grupy w LE i dostawało lanie od Ludogoretsu Lazgrad...

Cytat: hose444
Chciałbym się jednak dowiedzieć za co gardzisz kibicami Liverpoolu?
Długo by opowiadać. Za ich mentalność, najkrócej mówiąc. Wielu z nich (oczywiście nie wszyscy) to najbardziej zawistni i obłudni ludzie, jakich można sobie wyobrazić. Owszem, mogę ci o tym opowiedzieć, ale nie wiem, czy jest sens.

Cytuj
Aha i jeszcze jest tego więcej: buractwo Bayernu czy Barcelony Twoim zdaniem...
Tu nawet nie chodzi o sympatie czy antypatie - przecież to fakt. Bayern to taka zgraja bezczelnych megalomanów, że van Gaal czuł się tam pewnie jak w raju. Nie lubię ani Bayernu ani Barcelony, ale nie tak, żeby im źle życzyć. Do Liverpoolu jako klubu też nic nie mam - cieszę się, że wraca do Top 4 i LM, bo tam jest jego miejsce. Nie znoszę tylko Realu.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2014, 10:39:01 wysłana przez Nederland »
" border="0

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9147 dnia: Maj 02, 2014, 09:54:55 »
Nie znoszę tylko Realu.

Tak jak ja.  ;) Choć nie lubię też klubów pokroju City czy PSG.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Douglas

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 815
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 14.12.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9148 dnia: Maj 02, 2014, 12:46:19 »
Choćby na takiej, że zazwyczaj nie stanowią żadnego zagrożenia dla czołówki, a zacięte mecze w takich sytuacjach to raczej wyjątki od reguły.
Poza tym, w Hiszpanii od 2-3 lat są 3 mocne zespoły, a 4. miejsce zajmuje ktoś zupełnie "przypadkowy". Sprawą przedziwną jest, że przy okazji hiszpańskie kluby tak dobrze radzą sobie w LE, ale cóż - odnoszę wrażenie, że te rozgrywki mają dużo mniejszy prestiż niż kiedyś Puchar UEFA. Wystarczy spojrzeć, co wyczyniają w niej np. holenderskie zespoły. Eredivisie upadła, ale chyba nie aż tak, żeby PSV grając najlepiej jak potrafi nie umiało wyjść z grupy w LE i dostawało lanie od Ludogoretsu Lazgrad...

Nie stanowią zagrożenia nie dlatego, że są wyjątkowo słabe, tylko dlatego, że pierwsza 3 La Ligi jest zbyt mocna, nawet dla wielu drużyn europejskich i to tych czołowych, nawet angielskich.
Holenderska liga upadła, to widać gołym okiem. Ajax niby drużyna rozdająca karty w Eredivisie zostaje rozbita przez PEC Zwolle.
Valencia pokonała ten śmieszny Ludogorec grając przez większość meczu w 10 wynikiem 3-0.. oczywiście na stadionie Ludogorca.

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9149 dnia: Maj 02, 2014, 15:56:00 »
Nie stanowią zagrożenia od jakiejś dekady. Od kiedy te hiszpańskie drużyny są takie mocne? Od roku, dwóch? Wcześniej tylko Barcelona była świetna. Real przez wiele lat był żałosny, drużyny numer 3 i 4 nie istniały w LM.

Są po prostu słabe. Nie tylko ze swojej winy, cierpią także z powodu niesprawiedliwego podziału pieniędzy z praw telewizyjnych.
" border="0

Offline ebolek22

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2009
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.02.2009r.
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9150 dnia: Maj 03, 2014, 00:44:11 »
Za to Newcastle jest bardzo silne,albo inny Tottenham,który klub pokroju Villarreal zjadłoby,przeżuło i wypluło resztki.Jak się ogląda La lige od świeta to się plecie takie bzdury,uwielbiam to jaranie sie West Hamami czy innymi ogórami,uwielbiam.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2014, 00:46:41 wysłana przez ebolek22 »

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9151 dnia: Maj 03, 2014, 10:42:34 »
Newcastle jest ostatnio najsłabszym zespołem w Anglii ze względu na sprzedaż Cabaye'a i ogromne zamieszanie wokół skandalu z jego trenerem w roli głównej, a Tottenham zalicza słabszy niż pozostałe sezon - m.in. dlatego, że akademia piłkarska/polityka transferowa (niepotrzebne skreślić) twojego ulubionego klubu jest śmiechu warta, przez co Spurs stracili swojego najlepszego piłkarza, wymienili pół składu i kompletnie nie poradzili sobie z jego zgraniem.

Ja zaś uwielbiam twój rytualny ból dupy i uaktywnianie się tylko i wyłącznie wtedy, gdy nadarza się okazja, by dowalić angielskiej drużynie, korzystając z najlepszych czasów hiszpańskiego futbolu w historii. Kiedyś wypowiadałeś się częściej, ale to pewnie dlatego, że Real prowadził ten zły Mourinho, którego tak bardzo nie lubiłeś.

Na marginesie przypominam ci, że 3/4 swoich sukcesów w ostatnich latach Real zawdzięcza dwóm piłkarzom kupionym za chore pieniądze z tej słabej i drewnianej ligi angielskiej, gdzie podobno każdy gra kick n' rush, a w dalszej kolejności szastaniem pieniędzmi na prawo i lewo w myśl zasady "forsa remedium na wszystkie problemy". Zresztą to Anglik na początku XX wieku uczył Real grać w piłkę.

Cytuj
Jak się ogląda La lige od świeta to się plecie takie bzdury
Za to ty Premier League oglądasz co tydzień. (: Zresztą można to zaobserwować po tym, że dla ciebie wszystkie zespoły w tej lidze grają jak Stoke.
Ludzie drodzy, co za hipokryta.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2014, 10:51:38 wysłana przez Nederland »
" border="0

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9152 dnia: Maj 03, 2014, 10:47:05 »
To się nazywa riposta.  :police:
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline plumber.

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2014
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 19.01.2014r.
    • twitter
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9153 dnia: Maj 03, 2014, 11:25:04 »
Cytuj
Zresztą można to zaobserwować po tym, że dla ciebie wszystkie zespoły w tej lidze grają jak Stoke.
Swoją drogą, Stoke zmienia ostatnio swój styl gry. Po zatrudnieniu Hughesa grają inaczej niż za Pulisa. No ale ten Pulis prowadzi teraz Crystal Palace, które jeszcze wcześniej wydawało się być pewnym spadkowiczem, a teraz, prezentując może nie ciekawy styl, jest na jedenastym miejscu w lidze i zaliczyło passę pięciu wygranych spotkań z rzędu. Zakończyli ją tydzień temu, przegrywając 0:2 z Manchesterem City.

Cytuj
Za to Newcastle jest bardzo silne,albo inny Tottenham,który klub pokroju Villarreal zjadłoby,przeżuło i wypluło resztki.Jak się ogląda La lige od świeta to się plecie takie bzdury,uwielbiam to jaranie sie West Hamami czy innymi ogórami,uwielbiam.
Newcastle ostatnio może i gra słabo, ale zajmuje dziewiątą pozycję w lidze i miało naprawdę bardzo dobry okres gry w tym sezonie. Pokonali między innymi Tottenham na wyjeździe, ograli też pierwszy raz od wielu lat na Old Trafford Manchester United 1:0. Walczyli jak równy z równym z mocnym w tym sezonie Evertonem. We wszystkich tych udanych spotkaniach Newcastle ogromną rolę spełniał Yohan Cabaye, o którego sprzedaży do PSG wspomniał już Nederland.
Co do Tottenhamu, to nie wiem dlaczego się ich czepiasz? Sezon temu grali bardzo dobrze, dwa lata temu gdyby nie wygranie Ligi Mistrzów przez Chelsea, graliby w niej. W Lidze Europy odpadli w pojedynku z Benficą, która zagra niedługo w finale tych rozgrywek. Inna sprawa też, że Spurs nie skupiali się tak na grze w tych rozgrywkach. Skład, jaki wystawiali, to potwierdzał. W tym sezonie mimo niby tak słabej gry długo mieli szanse na Ligę Mistrzów. Ograli dwukrotnie Manchester United, mimo że grali z nim, gdy ten miał naprawdę dobry okres.

W tym zamiłowaniu do Premier League chodzi o walkę i o to, że nigdy nic nie jest do końca wiadomo. Przecież o mistrzostwie Anglii w tym sezonie może zadecydować Sunderland, który jest obecnie siedemnasty, a przez większą część sezonu był w strefie spadkowej, ba, nawet na ostatnim miejscu w tabeli. A teraz? Zremisowali 2:2 z Manchesterem City na Etihad. Na tym nie poprzestali. Kilka dni później na Stamford Bridge, na którym Jose Mourinho nigdy w Premier League nie przegrał spotkania (był tego blisko w tym sezonie, ale decyzja sędziego i karny w doliczonym czasie gry pozwolił "The Blues" zremisować 2:2 z West Bromem), pokonali Chelsea 1:2, mimo tego, że przegrywali już 0:1. W La Liga Real do końca meczu wbiłby im jeszcze spokojnie cztery bramki.

Jeżeli chodzi o ciekawość ligi, nieobliczalność, to tu chyba nie ma sporu, że Premier League bije La Ligę. Styl gry w Anglii też się zmienia powoli, przychodzi coraz więcej piłkarzy z Hiszpanii, menadżerowie również idą do przodu i starają się, by liga była jeszcze ciekawsza. Wiadomo, że w Hiszpanii piłkarze są lepsi technicznie, tak zawsze było, ale nie można nie widzieć tego, że w Anglii się to nie zmienia.

Jeśli chodzi o te czołowe drużyny i ich rolę w europejskich pucharach, to problem chyba leży gdzie indziej. W Anglii nie ma przerwy zimowej, a gra się tam przecież nawet częściej niż zwykle. Nie jeden menadżer zwrócił już na to uwagę i powiedział, że to jeden z głównych powodów nie najlepszych wyników w Europie. W Hiszpanii, Włoszech czy Niemczech te kluby odpoczywają i wtedy nie ma też tak częstych problemów z kontuzjami. Spójrz, ile kontuzji jest co sezon w Manchesterze United czy teraz w Chelsea. Real, Barcelona i przede wszystkim Atletico nie mają tych kłopotów. Messi i Ronaldo grają ciągle, jedynie w tym sezonie był mały wyjątek, ale wciąż mają oni tyle spotkań na koncie, o których mogliby tylko pomarzyć grają w Anglii. Mam wrażenie, że w Hiszpanii te słabsze zespoły bardzo pomagają tej czołowej trójce, a przede wszystkim dwójce, bo to pierwszy sezon, w którym Atletico ma tyle do powiedzenia. Nie wydaje mi się, by w przyszłym sezonie byli równie mocni, bo tego lata pewnie odejdzie Costa i nie wiadomo kto jeszcze.
Chyba niektórzy zapominają, że zespoły z Anglii mają dopiero ostatnie dwa sezony bardzo nieudane w Lidze Mistrzów. Dwa lata temu przecież Chelsea wygrała LM, trzy lata temu United grał w finale. Jestem bardzo ciekaw jak będzie w przyszłym sezonie, ale może w końcu City nauczy się grać poza Anglią, Arsenal, choć mało to realne, w końcu zacznie grać doroślej, Chelsea pod wodzą Mourinho będzie oczywiście lepsza niż w pierwszym sezonie, a w miejsce beznadziejnego Manchesteru United wejdzie przecież Liverpool, który będzie mistrzem bądź wicemistrzem Anglii, nie wierzę by spadli na trzecią pozycję. Dlatego, niech niektórzy się nie zapędzają i po dwóch lepszych sezonach hiszpańskich zespołów nie uznawali La Ligę za najlepszą ligę świata.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2014, 11:31:25 wysłana przez Warrior »

Offline ebolek22

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2009
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.02.2009r.
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9154 dnia: Maj 03, 2014, 12:13:14 »
Cytuj
Na marginesie przypominam ci, że 3/4 swoich sukcesów w ostatnich latach Real zawdzięcza dwóm piłkarzom kupionym za chore pieniądze z tej słabej i drewnianej ligi angielskiej, gdzie podobno każdy gra kick n' rush, a w dalszej kolejności szastaniem pieniędzmi na prawo i lewo w myśl zasady "forsa remedium na wszystkie problemy". Zresztą to Anglik na początku XX wieku uczył Real grać w piłkę.
Ja nie napisałem,że w Premier League w czołowych klubach grają słąbi piłkarze,Real kupił CRa i Bale(no i Modricia) w momencie gdy byli najlepszymi piłkarzami w Anglii,gorzej na tym wypada już taki Beckham czy McManaman,mnie interesuje jedna rzecz,otóż dlaczego Angole tak masowo sprowadzaja Hiszpanów skoro to takie leszcze?
Cytuj
Tottenham zalicza słabszy niż pozostałe sezon - m.in. dlatego, że akademia piłkarska/polityka transferowa (niepotrzebne skreślić) twojego ulubionego klubu jest śmiechu warta, przez co Spurs stracili swojego najlepszego piłkarza, wymienili pół składu i kompletnie nie poradzili sobie z jego zgraniem.
Mojego klubu?Bale nie miał klauzuli,to Levy decydował czy go sprzedać czy nie,był pazerny to go sprzedał to,że za 100 baniek kupił jednego klasowego piłkarza(Eriksen) i masę leszczy to inna sprawa.
Cytuj
Ja zaś uwielbiam twój rytualny ból dupy i uaktywnianie się tylko i wyłącznie wtedy, gdy nadarza się okazja, by dowalić angielskiej drużynie,
Oczywiście,haters gonna hate.
Cytuj
Za to ty Premier League oglądasz co tydzień. (: Zresztą można to zaobserwować po tym, że dla ciebie wszystkie zespoły w tej lidze grają jak Stoke.
Ludzie drodzy, co za hipokryta.
Oglądam czołowe drużyny,od meczy Hull,czy innych Fulhamów bolą oczy.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2014, 12:20:02 wysłana przez ebolek22 »

Offline Douglas

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 815
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 14.12.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9155 dnia: Maj 03, 2014, 13:18:35 »
Cytuj
W Hiszpanii, Włoszech czy Niemczech te kluby odpoczywają i wtedy nie ma też tak częstych problemów z kontuzjami. Spójrz, ile kontuzji jest co sezon w Manchesterze United czy teraz w Chelsea. Real, Barcelona i przede wszystkim Atletico nie mają tych kłopotów.
Nie wiem jak wyglądała sytuacja w Chelsea czy w Manchesterze. Ale wiem, że przez chwilę w Realu nie było za ciekawie z tym. Z kontuzjami zmagali(ją) się Arbeloa, Jese, Khedira, Marcelo czy nawet Ronaldo. Przez chwilę na rezerwie widnieli tacy zawodnicy jak Willian Jose czy Mascarell.

Cytuj
Mam wrażenie, że w Hiszpanii te słabsze zespoły bardzo pomagają tej czołowej trójce, a przede wszystkim dwójce, bo to pierwszy sezon, w którym Atletico ma tyle do powiedzenia.
Myślę, że tak po prostu nie jest. Gdyby wrzucić na chwilę Hull City, Cardiff czy inny West Ham do La Ligi to też nie mieliby większych szans, no może powalczyliby u siebie samym zaangażowaniem.

Cytuj
Nie wydaje mi się, by w przyszłym sezonie byli równie mocni, bo tego lata pewnie odejdzie Costa i nie wiadomo kto jeszcze.
I myślę, że tylko Costa odejdzie. Ten zawodnik jednak nie jest aż tak ważnym elementem układanki Simeone. Atletico ma szczęście do napastników, więc nie boję się o to, że sobie go po prostu nie znajdą. W Atleti jednak po sezonie może odejść Sosa, Cebolla, Courtois czy Diego,a wrócą ograni Saul, Oliver Torres czy Leo Baptistao. Najważniejsze by nie odszedł Simeone.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9156 dnia: Maj 03, 2014, 14:29:28 »
kupił jednego klasowego piłkarza(Eriksen) i masę leszczy to inna sprawa.
... Soldado, Lamela, Paulinho to leszcze?
" border="0" border="0

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9157 dnia: Maj 03, 2014, 14:31:22 »
Ja nie napisałem,że w Premier League w czołowych klubach grają słąbi piłkarze
Co z tego, skoro przy każdej nadarzającej się okazji z nich kpisz?

Cytuj
Real kupił CRa i Bale(no i Modricia) w momencie gdy byli najlepszymi piłkarzami w Anglii
Od Bale'a lepsi byli wtedy van Persie, Suarez, Carrick czy Mata, Yaya Toure (który dopiero w City naprawdę rozwinął skrzydła) był akurat w słabszej formie, ale fakt - Bale dostał nagrodę dla zawodnika roku. A że, znając brytyjską mentalność, dostał ją prawdopodobnie głównie dlatego, że jest Brytyjczykiem, to inna sprawa.

Cytuj
gorzej na tym wypada już taki Beckham czy McManaman
McManaman akurat nie grał źle, Beckham (mimo że ostatni sezon miał świetny) przedstawia zaś to, co charakteryzuje Brytyjczyków: grają dobrze w zasadzie tylko w swoim kraju. Nie widzę w tym nic złego, Niemcy i Włosi też tak mają, a ich reprezentacje radzą sobie znacznie lepiej od angielskiej.

Cytuj
mnie interesuje jedna rzecz,otóż dlaczego Angole tak masowo sprowadzaja Hiszpanów skoro to takie leszcze?
Premier League to liga międzynarodowa, w której lądują piłkarze ze wszystkich zakątków świata. Poza tym, staje się coraz bardziej techniczna, a Hiszpanie to obok Holendrów i Niemców najlepiej wyszkoleni technicznie zawodnicy w Europie. Co ważne, wielu z nich nie ma szans na grę w Realu i Barcelonie albo nie chce w nich grać, więc szukając lepszego klubu, wyrusza za granicę. Najpopularniejszym kierunkiem exodusu jest Anglia, co mnie akurat nie dziwi - do Francji czy Włoch przecież nie wyjadą, a w Niemczech jest nieco inna kultura transferowa, duży nacisk kładzie się tam na stawianie na "swoich".

Poza tym, nie wszyscy Hiszpanie w Premier League radzą sobie świetnie - Michu okazał się typową gwiazdą jednego sezonu, a Negredo i tym bardziej Soldado (który w Hiszpanii strzelali ponad 20 goli na sezon) dość słabo wypadli w walce z angielską rzeczywistością. Byli jednak i tacy, którzy dopiero w BPL pokazali pełnię swoich możliwości - np. Juan Mata czy Sergio Aguero. Jak wygląda różnica pomiędzy La Ligą a Premier League, głównie pod względem przygotowania fizycznego, miał okazję boleśnie się przekonać David de Gea.

Cytuj
Mojego klubu?
A to nie jest twój ulubiony klub?

Cytuj
Bale nie miał klauzuli,to Levy decydował czy go sprzedać czy nie,był pazerny to go sprzedał to
No pewnie. To nic, że Real mącił Bale'owi w głowie przez dobre kilka miesięcy. Po co Tottenhamowi był zawodnik, który na tydzień-dwa przed odejściem z White Hart Lane powiedział publicznie, że nigdy więcej nie założy koszulki Tottenhamu? Z niewolnika nie ma pracownika, a jeśli znalazł się frajer, który był gotów zapłacić za niego ponad 2 razy więcej niż był wart, to czemu mieli z tego nie skorzystać?
Z Ronaldo było zresztą podobnie. Trzeba być bezczelnym, by nie odwalić się nawet po podpisaniu przez zawodnika 5-letniego kontraktu.

Cytuj
,że za 100 baniek kupił jednego klasowego piłkarza(Eriksen) i masę leszczy to inna sprawa.
Ich transfery nie wyglądały wcale źle. Gorzej, że byli to w większości piłkarze z innych lig, a nie wszyscy przystosowali się do Premier League. Ze zgraniem też jest słabo. Tottenham z chyba najładniej dla oka grającej drużyny w lidze zmienił się w zespół, który zajmuje 6. miejsce w tabeli z bilansem bramkowym bliskim zera (!), to raczej nie jest przypadek. Niektórych zawodników po prostu ciężko zastąpić, zwłaszcza jeśli niebezpodstawnie mówiło się o Tottenhamie, że to trzecia walijska drużyna grająca w Premier League.

Cytuj
Oczywiście,haters gonna hate.
Nie wiem, co chciałeś przez to powiedzieć, ale cóż - taka jest prawda.

Cytat: Douglas
a wrócą ograni Saul
Gdy łączono go z MU, przeczytałem w internecie jakiś raport dotyczący jego gry. Facet uchodzi w Hiszpanii za wielki talent, mimo że popełnia szkolne błędy i nie prezentuje nawet klasy Fulham.

Cytuj
Nie wiem jak wyglądała sytuacja w Chelsea czy w Manchesterze.
Nie sądzę, by - odkąd pamiętam - którakolwiek drużyna w Europie mogła się pod tym względem równać z Arsenalem i Manchesterem United. Nie ma tam chwili, żeby ktoś nie był kontuzjowany, a przynajmniej jeden poważny uraz (albo seria mniej poważnych) przytrafia się właściwie co sezon.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2014, 14:33:04 wysłana przez Nederland »
" border="0

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9158 dnia: Maj 03, 2014, 15:41:06 »
Co z tego, skoro przy każdej nadarzającej się okazji z nich kpisz?
Od Bale'a lepsi byli wtedy van Persie, Suarez, Carrick czy Mata
Z tym Carrickiem, to jakiś ponury żart... RvP sięgnął po koronę, to fakt. Suarez nie odgrywał takiej roli w zespole jak teraz, a Mata był liderem w Chelsea. Ale to Bale w pojedynkę ciągnął przeciętny Tottenham, w którym nie miał takich partnerów jak Ci wyżej wymienieni.
Cytuj
Hiszpanie to obok Holendrów i Niemców najlepiej wyszkoleni technicznie zawodnicy w Europie.
Trzeba jeszcze czasami włączyć mecz Serie A
Cytuj
To nic, że Real mącił Bale'owi w głowie przez dobre kilka miesięcy. Po co Tottenhamowi był zawodnik, który na tydzień-dwa przed odejściem z White Hart Lane powiedział publicznie, że nigdy więcej nie założy koszulki Tottenhamu? Z niewolnika nie ma pracownika, a jeśli znalazł się frajer, który był gotów zapłacić za niego ponad 2 razy więcej niż był wart, to czemu mieli z tego nie skorzystać?
Z Ronaldo było zresztą podobnie.
Co to znaczy mącić? To znaczy zapewnić piłkarzowi większą pensję za wykonywaną pracę i perspektywy na to, co jest solą futbolu - puchary? Do tego możliwość gry w największym klubie w historii, którego koszulkę nosiło się za dzieciaka
Jak to się mówi "Realowi Madryt się nie odmawia"... Ronaldo też był tak strasznie napastowany, że już nie mógł doczekać się zamiany deszczowego Manchesteru na piękny i słoneczny Madryt... :)
Cytuj
- To jest marzenie, to jest krok do przodu. Dla mnie to wielka okazja i jak powiedział Scolari ten pociąg odjeżdża tylko raz i trzeba to wykorzystać - stwierdził Ronaldo.
Przykro mi, trzeba się z tym pogodzić... :(
" border="0" border="0

Offline Douglas

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 815
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 14.12.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9159 dnia: Maj 03, 2014, 17:57:20 »
Cytuj
Gdy łączono go z MU, przeczytałem w internecie jakiś raport dotyczący jego gry. Facet uchodzi w Hiszpanii za wielki talent, mimo że popełnia szkolne błędy i nie prezentuje nawet klasy Fulham.
Ale najważniejsze są umiejętności, jeżeli je ma, a je posiada, to już jest coś. Jego problem siedzi w głowie, nie jest skoncentrowany przez cały mecz. Jest młody, a pod okiem Simeone dojrzeje.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #9159 dnia: Maj 03, 2014, 17:57:20 »