Autor Wątek: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? Koniec na odc. 42.  (Przeczytany 53451 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lewy23

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Marysin
  • Wiadomości: 1948
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2009r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu?
« Odpowiedź #280 dnia: Lipiec 12, 2011, 17:59:21 »
21. Kolejka.

0:0

Bez bramek.

Bezbramkowy remis z wice-liderem Ekstraklasy, możemy chyba uznać jako spory sukces. Zwłaszcza, że w całym meczu oddaliśmy tylko jeden strzał, przy 11 gości. Kapitalnie w bramce spisywał się Stachowiak, naprawdę nie wiem, jak zdołał wybronić kilka sytuacji. Gdyby nie Adam za pewne skończyło by się na jakimś 0:4 czy 0:5. Cały mecz atakował Lech, a my dzielnie się broniliśmy. Wracałem bardzo głęboko, czasami znajdując się nawet na 16 metrze. Górnik bardzo rzadko gościł na połowie Kolejorza, a jeśli już, to zaraz tracił piłkę. Dobry mecz rozgrywał Ubiparip, który chyba ze 3 razy bardzo groźnie uderzał na naszą bramkę. Wtórował mu Fenin, a później rezerwowy Rudnevs. Zagrałem przeciętnie, ale jak moja postawa mogła być inna, skoro całe spotkanie murowaliśmy bramkę? Bardziej niż w atak angażowałem się w defensywę, wspomagając kolegów. Jak widać egoizm przeze mnie nie przemawia, stawiam na dobro drużyny.

Ciekawostka: Z poznańskim Lechem mierzyliśmy się już po raz 4 w sezonie.
Pozycja w lidze: 11 (bez zmian).

Moje statystyki:
Ocena: 6,0
Bramki: 0
Asysty: 0
Słupki i poprzeczki: 0
Strzały: 0, 0 celny.
Podania: 10, 7 udanych.
Faule: 1
Spalone: 0
Przechwycenia: 1
Kontakt z piłką: 25
Dystans z dryblingiem: 51
Czas gry: 90 minut.




Offline Majster

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2008
  • location:
  • Wiadomości: 19
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.10.2008r.
Coś ostatnio nie strzelasz, a twoja drużyna bez ciebie nie istnieje, ale mam nadzieję, że gdy się przełamiesz w końcu i drużyna będzie zwyciężała.

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Widać Franz ma do ciebie wielkie zaufanie, te słowa to zapowiedź regularnych powołań. Dobry mecz zagrał Adam Stachowiak z Lechem uratowałem wam punkt. Życzę gole w następnych meczach.

Offline rageman

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Cze 2009
  • location: GALERA
  • Wiadomości: 1334
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.06.2009r.
  • Ballpackmaker
Fajne screeny i dobre opisy. Najprzyjemniej czyta mi się Twoją karierę.

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Znów słaby mecz  :'( Dobrze, że urwaliście chociaż punkt bo różowo nie było. Szkoda, że taki napastnik jak Ty musi grać w defensywie zamiast w ofensywie.

Offline Lewy23

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Marysin
  • Wiadomości: 1948
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2009r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu?
« Odpowiedź #285 dnia: Lipiec 12, 2011, 21:30:40 »
22. Kolejka.

0:1   

7' Darvydas Šernas (0:1).

Jak padła bramka:

7 minuta: Z 16 metra w pole karne zagrał Prejuce Nakoulma. Zza obrońców wybiegł Šernas i umieścił piłkę w siatce pod rękawicą bramkarza.

Widmo uplasowania się na miejscu spadkowym znów zagląda w oczy. Przed tym spotkaniem zajmowaliśmy 11-tą lokatę, a Widzew 14-tą. Można pokusić się o stwierdzenie, że to był mecz o 6 punktów. Do końca zostało już tylko 7 kolejek i powoli sytuacja w tabeli zaczyna się klarować. Mecz z Widzewem rozpoczął się dla nas bardzo źle. Ledwie po 7 minutach przegrywaliśmy. Szybko chcieliśmy doprowadzić do remisu, lecz nie można tego dokonać, gdy koledzy nie potrafią celnie zagrać. Do "popisów" defensywy zdołałem już przywyknąć. W 29 minucie Nakoulma trafił w słupek, a dobijający Budka także uderzył w obramowanie bramki. W sumie nie aż takie dziwne, tyle, że Budka stał na 3 metrze... Po straconym golu przeważaliśmy, lecz żadnych korzyści z naszych szturmów nie doczekaliśmy się. Najbliżej ku temu, by wyrównać, byłem ja. W 50 minucie po dalekim wyrzucie z autu, bardzo ładnie uderzyłem głową z 14 metra, ale Mielcarz instynktownie odbił futbolówkę. W 4 meczach rundy wiosennej wywalczyliśmy tylko 1 punkt.

Ciekawostka: Liderem Ekstraklasy jest Legia Warszawa.
Pozycja w lidze: 13 (spadek o 2 pozycje).

Moje statystyki:
Ocena: 6,5
Bramki: 0
Asysty: 0
Słupki i poprzeczki: 0
Strzały: 3, 2 celne.
Podania: 12, 8 udanych.
Faule: 1
Spalone: 2
Przechwycenia: 0
Kontakt z piłką: 28
Dystans z dryblingiem: 128
Czas gry: 90 minut.




Offline rageman

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Cze 2009
  • location: GALERA
  • Wiadomości: 1334
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.06.2009r.
  • Ballpackmaker
Fatalnie wygląda wasza gra.

Offline Deiv

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2011
  • location:
  • Wiadomości: 17
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.07.2011r.
Forma Lewandowskiego spadła to klub gra tragicznie.
Musicie się poprawić :)

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Nie jest dobrze... Kolejna porażka i to z rywalem, który był niżej w tabeli. Janas musi coś wymyślić bo nie jest dobrze.

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Kurczę lecicie w łeb na szyję w lidze, trzeba się wziąść w garść. Szkoda, że ta główka nie wpadła. Chyba trochę żałujesz, że nie przyjąłeś oferty Arsenalu.

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Nie wesoło, kolejne porażka po fatalnej grze. Gdyby nie Ty to Górnik by pewnie był na ostatnim miejscu. Szkoda, ze ten strzał głowa z 14 metra nie wpadł bo ładna bramka by była.

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
to już chyba koniec, takiego dramatu nie było chyba na forum, szkoda że spadła forma, ale jeszcze się trzymacie jako zespół, przynajmniej spadku nie ma

Offline Lewy23

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Marysin
  • Wiadomości: 1948
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2009r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu?
« Odpowiedź #292 dnia: Lipiec 12, 2011, 23:38:26 »
23. Kolejka.


        1:1

64' Marek Zieńczuk - rzut karny (1:0)
71' Mateusz Lewandowski - rzut karny (1:1)


Jak padały bramki:
64 minuta: W polu karnym, na 13 metrze od bramki, Marciniak niby sfaulował Stefańskiego. Długo protestowaliśmy, bo naprawdę decyzja była niesłuszna. Nasza zaborczość nic nie wskórała i wkrótce Zieńczuk ustawił piłkę na "11". Były gracz Lechii Gdańsk bardzo pewnie wykorzystał rzut karny, płasko uderzając w lewy róg bramki.

71 minuta: Wpadłem w pole karne, gdzie w kleszcze wzięło mnie 3-ech obrońców. Zatrzymać próbowali mnie Jakubowski, Steinke i Ninković, a który podłożył mi nogę to naprawdę nie wiem. Wziąłem odpowiedzialność na siebie i mocnym strzałem w środek doprowadziłem do remisu.

To był mój najlepszy mecz, jaki w życiu rozegrałem! Nie brakowało mnie nigdzie, a w całym spotkaniu miałem aż 45 kontaktów z piłką. Nie wspomnę już o tym, że aż 7 razy strzelałem na bramkę rywala. W kapitalnej formie był bramkarz Ruchu, który wyciągał moje "setki". Zawody stały na naprawdę świetnym poziomie - gra toczyła się bardzo szybko, emocji na pewno nie zabrakło. Zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy to w odstępie 7 minut sędzia podyktował dwa rzuty karne (w tym jeden z kapelusza). Szkoda tylko, że pojedynek był spektaklem jednego aktora - mnie. Miałem niesamowicie wiele energii i przebywałem wszędzie. Chyba nikt nie miał wątpliwości, co do tego, kto może zostać najlepszym zawodnikiem meczu. Takie wyróżnienie spotkało mnie już po raz 9-ty w sezonie. Jest tylko jedna zła wiadomość: znów odpocznę sobie za kartki...

Ciekawostka: Już w 2 minucie kontuzjowałem Edu Oriola. Za faul otrzymałem żółtą kartkę, już 7-ą w tym sezonie.  
Pozycja w lidze: 13 (bez zmian).


Moje statystyki:
Ocena: 7,5
Bramki: 1
Asysty: 0
Słupki i poprzeczki: 0
Strzały: 7, 4 celne.
Podania: 16, 12 udanych.
Faule: 2
Spalone: 0
Przechwycenia: 1
Kontakt z piłką: 45
Dystans z dryblingiem: 170
Czas gry: 90 minut.




« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2011, 10:39:27 wysłana przez Lewy23 »

Offline Saidex

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location: Konin
  • Wiadomości: 6
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.10.2010r.
  • Visca el Barca <3
Gratuluje gola i MVP szkoda tylko, że taka niska pozycja w tabeli ale myślę, że w następnym sezonie lepiej ci pójdzie.

Offline rageman

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Cze 2009
  • location: GALERA
  • Wiadomości: 1334
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.06.2009r.
  • Ballpackmaker
Mały błąd - pisze się 'wskórać' :)

Offline Deiv

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2011
  • location:
  • Wiadomości: 17
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.07.2011r.
Dobrze, że zdobyłeś tego gola. Pozycja w tabeli nadal martwi ;)

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
No nareszcie lepszy mecz i w dodatku Twój gol. Szkoda tylko, że był to gol na wagę jednego punktu. Ocena 7.5 i MVP zasłużenie.

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Tym razem nie zasłużony remis bo powinniście wygrać. Karny dla gospodarzy bardzo naciągany a dla was zupełnie słuszny ale jak pech to pech :)

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
No piękny mecz w Wielkich Derbach Śląska. Gol z karniak którego sam wypracowałeś. Tylko pozazdrościć oceny za ten mecz 7.5. :)

Offline Lewy23

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Marysin
  • Wiadomości: 1948
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2009r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu?
« Odpowiedź #299 dnia: Lipiec 13, 2011, 10:55:38 »
24. Kolejka.

  3:0   

Nie zagrałem z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Pozycja w lidze: 12 (awans o 1 miejsce).

* * *

Redaktor magazynu "Piłka nożna" przeprowadził ze mną krótki wywiad.

Redaktor: Witaj, Mateuszu. Na początek chciał bym Cię zapytać, jakie to uczucie, gdy wybiega się na boisko w narodowych barwach, mając niespełna 18 lat?
Moja odpowiedź: Gra dla reprezentacji Polski jest wielkim zaszczytem, którego dostąpiłem w bardzo młodym wieku. To piękne uczucie, kiedy możesz założyć koszulkę z orzełkiem na piersi i wspomóc swoją drużynę.

Redaktor: Jak przyjęli Cię koledzy z reprezentacji? Pogodnie i ciepło, czy raczej sceptycznie?
Moja odpowiedź: Zdecydowanie to pierwsze. Wszyscy byli nastawieni bardzo przyjaźnie i serdecznie. Ponadto koledzy dali mi także wiele cennych wskazówek.

Redaktor: Mateuszu, jakbyś ocenił swój występ z Algierią? Co pozytywnego możesz powiedzieć o swojej grze, a jakie widziałeś w niej mankamenty?
Moja odpowiedź: Hmmm, trudne pytanie. Na plus mogę zaliczyć fakt, iż nie bałem się gry, często pokazywałem się kolegom. Gorzej było ze skutecznością. Miałem dwie doskonałe okazje, w których fatalnie przestrzeliłem.

Redaktor: Przejdźmy teraz do innego tematu. Ostatnio otrzymałeś ofertę z Arsenalu Londyn, co skłoniło Cię do odrzucenia jej?
Moja odpowiedź: Nie sądzę, abym wygrał rywalizację o miejsce w składzie z takimi piłkarzami jak Van Persie czy Chamakh. Chcę grać, a nie siedzieć na ławie.

Redaktor: Czyżbyś nie wierzył w swoje umiejętności?
Moja odpowiedź: Jasne, że wierzę w swoje umiejętności, ale ciężko mi jest sobie wyobrazić, by np. Robin Van Persie zasiadł na ławce. Jak na razie Holender jest o wiele lepszym piłkarzem ode mnie.

Redaktor: Czy planujesz odejść po sezonie? Górnik to chyba nie szczyt Twoich marzeń, mierzysz wyżej, prawda?
Moja odpowiedź: Bardzo wiele zawdzięczam KSG, lecz chcąc się rozwijać piłkarsko muszę przejść do mocniejszego klubu. Jeśli dostanę propozycję, która będzie mnie satysfakcjonować, oczywiście, że zdecyduję się na przeprowadzkę.

Redaktor: Jeśli otrzymałbyś ofertę z Osasuny i Bayernu Monachium, którą byś wybrał?
Moja odpowiedź: Naprawdę nie mam pojęcia. W Osasunie miałbym liczniejsze szanse na grę, lecz przechodząc do niemieckiego klubu na pewno bym się więcej nauczył. Na rozmyślenia przyjdzie czas wtedy, gdy taka sytuacja zaistnieje.

Redaktor: Dziękuję Ci za wywiad i życzę dalszych sukcesów sportowych, a także w życiu prywatnym. Do usłyszenia.
Moja odpowiedź: Również dziękuję. Do zobaczenia.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu?
« Odpowiedź #299 dnia: Lipiec 13, 2011, 10:55:38 »