Autor Wątek: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 1234652 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline pattro

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Gorzów Wlkp
  • Wiadomości: 19
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3700 dnia: Wrzesień 11, 2013, 21:05:45 »
No ale czy to znaczy ze w pełnej wersji za którą płaci się nie małe pieniądze każdy wstęp do meczu itp będzie się ścinał i to nawet bardzo? Przecież to jest troszeczkę kpina ;)

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3701 dnia: Wrzesień 11, 2013, 21:12:03 »
Tak czyta się te opinie od osób które przetestowały grę na konsolach i poniektóre wypowiedzi i ich dokładność, pozostawiają niesmak...

Na przykładzie bramkarzy, że reakcja o 1 sekundę jest za wolna, że wolno rzucają na boki piłkę.
Oglądając filmiki z gameplay pełnego kodu, progres w reakcji bramkarzy jest znaczy względem poprzedniej edycji.
Ideałów nie ma, i nie będzie w symulacji. A to co jest, choć nie grałem osobiście uważam za dobry efekt.
Chcecie aby z "prędkością światła" się podnosił i rzucał... lol ?

Ktoś coś pisał o schematach...
Schematy zawsze się znajdą, w obu grach. W PES są bardzo znikome.

Albo czerwone kartki, praca sędziów zła...
Gra nie pokaże w pełni tego co skrypty wygenerują, nawet w powtórkach. A nawet zbyt brutalnie atakujecie zawodników, nieczysto. Trzeba umiejętnie, czysto zabierać piłkę, nawet wślizgiem :P Z tym w 2013 nie było u mnie problemu :P
Jak pisali od Konami, gry trzeba się na na nowo uczyć... nie znaczy że all od początku :P

Nikt nie napisał jak gra się na zmianie zawodnika automatycznej, pół-automatycznej (jak działa przełączanie grajków), jak gra i działa 100% manual lub bliski jemu, czy siła podań jest dobrze dobierana zawsze tak jak chcemy. I wiele innych aspektów które od zawsze nie są poprawiane...
Tylko ciągle o bramkarzach, strzałach, grafice, nieraz o przesuwaniu się formacji...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2013, 21:17:56 wysłana przez Mahadew »

Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3702 dnia: Wrzesień 11, 2013, 21:30:56 »
Tak czyta się te opinie od osób które przetestowały grę na konsolach i poniektóre wypowiedzi i ich dokładność, pozostawiają niesmak...

Na przykładzie bramkarzy, że reakcja o 1 sekundę jest za wolna, że wolno rzucają na boki piłkę.
Oglądając filmiki z gameplay pełnego kodu, progres w reakcji bramkarzy jest znaczy względem poprzedniej edycji.
Ideałów nie ma, i nie będzie w symulacji. A to co jest, choć nie grałem osobiście uważam za dobry efekt.
Chcecie aby z "prędkością światła" się podnosił i rzucał... lol ?

Ktoś coś pisał o schematach...
Schematy zawsze się znajdą, w obu grach. W PES są bardzo znikome.

Albo czerwone kartki, praca sędziów zła...
Gra nie pokaże w pełni tego co skrypty wygenerują, nawet w powtórkach. A nawet zbyt brutalnie atakujecie zawodników, nieczysto. Trzeba umiejętnie, czysto zabierać piłkę, nawet wślizgiem :P Z tym w 2013 nie było u mnie problemu :P
Jak pisali od Konami, gry trzeba się na na nowo uczyć... nie znaczy że all od początku :P

Nikt nie napisał jak gra się na zmianie zawodnika automatycznej, pół-automatycznej (jak działa przełączanie grajków), jak gra i działa 100% manual lub bliski jemu, czy siła podań jest dobrze dobierana zawsze tak jak chcemy. I wiele innych aspektów które od zawsze nie są poprawiane...
Tylko ciągle o bramkarzach, strzałach, grafice, nieraz o przesuwaniu się formacji...

Nie broń gry w którą nie grałeś bo też tu bardzo krytycznie oceniałem PESa po filmikach ale na żywo jest świetnie. A błędy gry są i niema co gadać że opinie są niepełne bo nie mówią o całkowitej przezajebistości gry.

Więc tak, zmiany zawodnika działają bardzo dobrze, zawsze przejmujemy kontrole nad graczem najbardziej uwikłanym w akcję, manual działa prawie tak samo jak w 13 ja różnic nie zauważyłem, siła podań, strzałów, wrzutek jest bardzo dobrze dobierana, pasek faktycznie oddaje silę, niema sytuacji gdzie lekko nabijemy pasek a piłka lei jak oszalała.

A co do tego uczenia się gry na nowo, powiem tak. Każdy zawsze pisał że przejście z PESa na Fife jest banalne i kopanka EA jest łatwiutka ale już na odwrót jest inaczej i Fifowiec nie będzie miał łatwo z PESEM, Teraz w tej wersji jest tak, że przejście z jednej gry na drugą jest proste
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

Offline krab13

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1112
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 23.12.2008r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3703 dnia: Wrzesień 11, 2013, 21:37:57 »
Dla Xboxów z kontem silver demo będzie prawdopodobnie jutro.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3704 dnia: Wrzesień 11, 2013, 21:45:31 »
Cytuj
Nie broń gry w którą nie grałeś bo też tu bardzo krytycznie oceniałem PESa po filmikach ale na żywo jest świetnie. A błędy gry są i niema co gadać że opinie są niepełne bo nie mówią o całkowitej przezajebistości gry.

Wiesz swoje, ja wiem swoje. Ślepy nie jestem i wiem co widzę. Kto broni tej gry, nie ja, wiec o tym.
Grać nie grałem i popieram że inaczej się gra niż ogląda. Ale bez przesady :P
Mówią o zajebiści jak to ująłeś które rzucają się na pierwszy plan (grafika, animacje, inny gameplay) a reszta też znaczących elementów jest zasłaniana tymi smaczkami.
Jak się pisze recenzję to lepiej wypocić trochę więcej istotnych słów (zwięźle, krótko i na temat) i pogrzebać dokładniej, nie tylko emocjami pełnych wrażeń napisać co nie co :P

Ale nikt mi nie zabroni pisać, rzeczy oczywistej, nie wyssannej z palca :P

Cytuj
pasek faktycznie oddaje silę, niema sytuacji gdzie lekko nabijemy pasek a piłka lei jak oszalała.

O to mi chodziło. Takie gówno a cieszy, a od zawsze kulało w PES.

Cytuj
A co do tego uczenia się gry na nowo, powiem tak. Każdy zawsze pisał że przejście z PESa na Fife jest banalne i kopanka EA jest łatwiutka ale już na odwrót jest inaczej i Fifowiec nie będzie miał łatwo z PESEM, Teraz w tej wersji jest tak, że przejście z jednej gry na drugą jest proste

Dla osoby co grała wiele w PES'a to tak. Ale niektórych rzeczy jak pisało przynajmniej Konami i wielu innych pism w recenzjach, "gry na boisku" (obrona, atak, układanie przemyślanej akcji itp.) jest trudniejsza i wiele trzeba od nowa się nauczyć.
Nie jak w poprzednich wersjach, że z każdym nowym PES nie było problemu, a jedynie wykorzystywanie notoryczne błędów gry do przeprowadzenia szybkiej, prostej, sytuacji bramkowej.

Ale to co chciałem się dowiedziałem.

Offline Rashest

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.09.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3705 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:02:04 »
Możecie napisać na jakich wspomaganiach gracie? Chodzi mi o wspomagania podań strzału itp.

Offline Oskaru

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 28
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.11.2010r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3706 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:08:07 »
Ja tam po rozegraniu około 5 - 6 spotkan jestem pozytywnie nastawiony do pelnej wersji pesa i jak bede kupowal gre pilkarska w tym roku to napewno wybiore pesa. Po trzech latach spedzonych z fifa, z ktorych fifa 12 byla dla mnie najlepsza czescia, wreszcie moge przerzucic  sie na pesa. Nie twierdze ze jest idealnie bo juz po 1 meczu pomyslalem o nie znow to samo te kanciaste ruchy i drewno ale rozegralem 2 potem 3 mecz i jakos to wrazenie zniknelo. Bledy sa ale to 1 tytul konami ktory "liznal next geny" wiec trzeba im wybaczyc i czekac bo edycja 2015 moze byc rewelacyjna gra ! Najwieksze wrazenie robia na mnie animacje, dla mnie sa swietne i wgle miod wylewa sie z ekranu. Grafika tez duzo na plus ale dupy nie urywa, jednak sadze ze jest lepiej niz w fife. W fife wszystko wygladalo dla mnie hmm zbyt ?plastelinowo? a anmimacje zawodnikow sprawialy wrazenie zbyt gumowych. Fify 14 jeszcze nie przetestowalem ale jako fan pesa od czasow pierwszysch pesow na ps2 bylem juz bardzo znudzony fifa po przesiadce na 3 lata i z wielka radoscia przyjmuje tegoroczna odslone. Naprawde zaspokaja mnie w 100% ten pes. Ale niestety gta V juz lada moment zapuka do drzwi wiec pesa pelna wersje ogram raczej dopiero w nowym roku. Panowie naprawde mamy rewelacyjna odslone naszej ulubionej kopanki w tym roku ! Milej zabawy przy testowaniu nowego pesa.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3707 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:10:34 »
Większość graczy (ogółem, 80-90%) gra na domyślnych czyli 3 z 4 dostępnych (zero kresek to 100% manual).
Mało kto, gra na mniejszej ilości lub full manualu.
Kwestia gustu, przyzwyczajenia. Jak kto woli :P

Offline badgeer

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 77
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.09.2012r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3708 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:11:36 »
Żadna gra nie jest pozbawiona błędów. Pograłem też w FIFE 14 jeszcze trochę i rzeczywiście coś ta gra w sobie ma. Tak czy siak jeśli symulacja to tylko PES14. Poprawiono też poziom trudności. Jest bardziej zbalansowany. Zmiana zawodnika działa dobrze. Lepiej jak w 13. Poczekajmy na pełną wersję jeszcze bo się będzie trochę różnić pewnie.

Pytanie do tych co już grają.
Wiecie za co dokładnie odpowiada L1 + prawa gałka. Bo jakaś długa strzałka się pojawia

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3709 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:13:33 »
Większość graczy (ogółem, 80-90%) gra na domyślnych czyli 3 z 4 dostępnych (zero kresek to 100% manual).
100% manual, to jak wyłączysz jeszcze asystę strzałów, bo to robi także wielką różnicę... Ile razy miałem pustą bramkę i potrafiłem przestrzelić, bo źle odchyliłem analog...
" border="0" border="0

Offline Mateo_PL

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 44
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.10.2011r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3710 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:15:04 »
do tych co grali ;p jak wygladaja strzaly z dystansu ? ;d

Offline badgeer

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 77
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.09.2012r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3711 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:19:36 »
No i kolejna sprawa to odwrócony analog przy rzutach rożnych/wolnych. Ja w prawo, a te kropki w lewo :P

Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3712 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:27:45 »
Mahadew, trochę jesteś tu takim guru od PESa, nie grałeś ale oceniasz pracę arbitrów, reakcję bramkarzy czy to jak kto widzi grę bo akurat nie napisał o rzeczach istotnych dla ciebie, a przecież każdy ma inne rzeczy jakie mu przeszkadzały w poprzednich wersjach i inne rzeczy dla jakich tą grę ceni.

<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

Offline Oskaru

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 28
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.11.2010r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3713 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:29:48 »
No i kolejna sprawa to odwrócony analog przy rzutach rożnych/wolnych. Ja w prawo, a te kropki w lewo :P
wlasnie da sie to jakos odwrocic ?

Offline PanVodka

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2013
  • location: Legnica
  • Wiadomości: 12
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.04.2013r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3714 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:33:41 »
wlasnie da sie to jakos odwrocic ?
Tak da się w opcjach kontrolera ;)

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3715 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:39:43 »
Cytuj
Mahadew, trochę jesteś tu takim guru od PESa, nie grałeś ale oceniasz pracę arbitrów, reakcję bramkarzy czy to jak kto widzi grę bo akurat nie napisał o rzeczach istotnych dla ciebie, a przecież każdy ma inne rzeczy jakie mu przeszkadzały w poprzednich wersjach i inne rzeczy dla jakich tą grę ceni.

Buahaha... dobry kawał...
Nie tyle istotnych dla mnie, ale które są widoczne z czasem, ale ludzie i tak są ślepi i mało spostrzegawczy (i nie zaprzeczysz). Nie pouczam, ale tego nie rozumiesz. Zachęcam do.... dalej sobie dodrukuj, jak potrafisz :P
To że ktoś tego nie zauważa to nie moja rybka :P
Skończ z tym "nie grałeś", bo to nic ci nie daje.

100% manual - ma "dwie strony monety", w tej grze. Podania i strzały. Na ogół mówię (mówi się) o podaniach, bo strzały są strasznie trudne :D :D Dla sprecyzowania

Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3716 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:46:08 »
Buahaha... dobry kawał...
Nie tyle istotnych dla mnie, ale które są widoczne z czasem, ale ludzie i tak są ślepi i mało spostrzegawczy (i nie zaprzeczysz). Nie pouczam, ale tego nie rozumiesz. Zachęcam do.... dalej sobie dodrukuj, jak potrafisz :P
To że ktoś tego nie zauważa to nie moja rybka :P
Skończ z tym "nie grałeś", bo to nic ci nie daje.

Nederland jest jeden :) a różnica między ignorancją a wiedzą jest cieniutka....
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

Offline Sebi

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2013
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.08.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3717 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:48:41 »
Jako że pierwszy raz mam zamiar kupić PESA na xboxa 360 (poprzednio na X-a miałem tylko Fifki, w PESA pykałem na kompie) mam takie pytanko czy można zmienić ustawienia sterowania pada ? chodzi mi o to, że przyzwyczaiłem się np do tego, że strzał oddaje przyciskiem czerwonym B, a wiem że w PESIE strzał to przycisk niebieski X, da się to jakoś odwrócić i ogółem poustawiać przyciski tak jak się chce ? jak było w PESIE 13 ?  ;)

Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3718 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:51:51 »
Da się zmienić ustawienia bez problemowo :)
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

Offline Sebi

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2013
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.08.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3719 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:56:15 »
Dzięki wielkie  ;) Pesa w tym roku wybieram zdecydowanie  :P

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 30.08.13)
« Odpowiedź #3719 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:56:15 »