Autor Wątek: Real Madryt - transfery, newsy  (Przeczytany 1433475 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nejdro

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Kwi 2012
  • location: Tychy
  • Wiadomości: 258
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 26.04.2012r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7900 dnia: Maj 04, 2013, 16:36:16 »
A czy ty rozumiesz, że Złotą Piłkę dostaje się za puchary?

Co?
Prawdziwą porażką nie jest przegrać, ale nie podjąć walki w ogóle.

Offline Mejor

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 1195
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 13.02.2010r.
  • Pan Nikt
    • Filmweb
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7901 dnia: Maj 04, 2013, 17:21:15 »
Złota Piłka, to nagroda indywidualna nie zespołowa. A indywidualnym wyczynem był rekord Messiego.
A ja myślałem, że tą nagrodą powinno się honorować gracza, który najbardziej przyczynił się do sukcesu drużyny, bo jak wiemy futbol to gra zespołowa. Messi nie zdobył w tamtym sezonie z Barceloną żadnego prestiżowego trofeum, więc może warto spojrzeć na innych, którzy na pewno zagrali nie gorzej. Może ktoś z Chelsea, która wygrała LM, może ktoś z City lub United, które w lidze szły łeb w łeb, może ktoś z Realu, który miał rekordowy sezon jeśli chodzi o liczby, albo może ktoś z Bayernu, który sezon koniec końców przegrał na wszystkich frontach lecz kilku zawodników rzucało się w oczy. Podobna sytuacja miała miejsce w 2010, Wesley wygrywając z drużyną wszystko co się da, został zwyczajnie olany.

Offline CristianoRonaldo

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 389
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.04.2009r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7902 dnia: Maj 04, 2013, 17:39:09 »
Tak czy siak ZP dostanie Messi. Przez pryzmat tego co stało w 2010 r ta nagroda straciła dla mnie sens. Pierwsza trójka to pewne będzie Messi, Ronaldo i w przypadku wygrania LM przez Borussie będzie to zapewne Lewandowski.
" border="0
REJESTRACJA lub LOGOWANIE  - Real Madryt By Cristiano Ronaldo

Jankes

  • Gość
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7903 dnia: Maj 04, 2013, 17:49:01 »
Nie, Lewandowski nie będzie w pierwszej trójce. Ja stawiam na RvP.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7904 dnia: Maj 04, 2013, 17:50:26 »
A ja myślałem, że tą nagrodą powinno się honorować gracza, który najbardziej przyczynił się do sukcesu drużyny, bo jak wiemy futbol to gra zespołowa. Messi nie zdobył w tamtym sezonie z Barceloną żadnego prestiżowego trofeum, więc może warto spojrzeć na innych, którzy na pewno zagrali nie gorzej. Może ktoś z Chelsea, która wygrała LM, może ktoś z City lub United, które w lidze szły łeb w łeb, może ktoś z Realu, który miał rekordowy sezon jeśli chodzi o liczby, albo może ktoś z Bayernu, który sezon koniec końców przegrał na wszystkich frontach lecz kilku zawodników rzucało się w oczy. Podobna sytuacja miała miejsce w 2010, Wesley wygrywając z drużyną wszystko co się da, został zwyczajnie olany.
Owszem futbol, to gra zespołowa, ale ta nagroda i tak na końcu przypada jednemu zawodnikowi. W 2010 argumentem był Mundial, który przemawiał za Xavim, Iniestą i Sneiderem. W 2012 Messi dokonał rzeczy wielkiej i nie sposób było nie przyznać mu Złotej Piłki. Cały piłkarski świat emocjonawał się tym, czy rekord padnie. Więc nic dziwnego, że Mistrzostwo Hiszpanii Ronaldo zeszło na drugi plan.
" border="0" border="0

Offline D17

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 281
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 27.11.2009r.
  • Real Madryt!
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7905 dnia: Maj 04, 2013, 18:07:13 »
Nie, Lewandowski nie będzie w pierwszej trójce. Ja stawiam na RvP.
Jest niezbyt popularny aby znaleźć się w trójce.

Offline Douglas

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 815
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 14.12.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7906 dnia: Maj 04, 2013, 19:58:39 »

Jankes

  • Gość
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7907 dnia: Maj 04, 2013, 20:35:50 »
Miłość... :-*

Offline Blues Fan

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 141
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 09.01.2012r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7908 dnia: Maj 04, 2013, 20:40:48 »
Ciekawe czy testament też zmieni  ;)
" border="" border="0

To Blues Fan, tego nie ogarniesz ... - Hose444

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7909 dnia: Maj 04, 2013, 21:20:43 »
Ty znowu chcesz jakieś teorie tworzyć ::) ::) ??? ??? Weź daj mi jakieś potwierdzenie tego o czym bredzisz, albo przestań to w końcu robić ;)
Źle to napisałem, miało brzmieć jak:
Cytuj
przez ostatnie lata Złotą Piłkę dostawało się za zdobyte PUCHARY.
Postanowiłem cofnąć się kilka lat wstecz i zobaczyć na jakiej podstawie była dawana Złota Piłka.


Kontrowersje?
2002/2003 - Juventus zdobył wtedy jeden puchar mniej od Realu, chociaż Real wtedy miał raczej pucharki. Złotą piłkę zajął świetnie grający wtedy Pavel Nedved, wyprzedzając Henry'ego z dorobkiem 32 bramki i 23 asysty i Zinedine Zidane z 33 bramkami. Można się tutaj spierać, ale głównie chodzi mi oto, że nie wygrali wtedy gracze z dużą ilością goli, a pomocnik, który był podporą Juventusu.
2005/2006  - Coś a'la Sneijder, sami możecie sprawdzić. Za Cannavaro przemawiały MŚ, które wygrały Włochy.
2006/2007 - Za Milanem była chyba tylko wygrana w Lidze Mistrzów. Mogę dodać, że Drogba zdobył wtedy 33 bramki i zaliczył 9 asyst.
2009/2010 - Sneijder.
2011/2012 - Jak już pisałem, Casillas bądź Ronaldo.

Daty których nie podałem się raczej zgadzają. (patrzałem tylko od 2000 do 2012 - ZP otrzymywał piłkarz, którego zespół miał więcej pucharów od pozostałej czwórki) Wszystko sprawdzałem na wiki.

Ogólnie to tym chciałem potwierdzić, że ZP dostaje się za zdobyte puchary, a nie za bramki zawodnika. Do tego, gdzie nie zaglądałem, to ciągle pisze się o tym, że przez ostatnie lata to puchary grały role, kto dostanie ZP a kto nie. Ja rozumiem, że ten rekord Messiego był wyjątkowy, ale powinno się traktować wszystkich równo.

Cytat: Artur 7
Widzę, że też nie wiesz za co jest przyznawany Złoty But.
Cytuj
coroczna piłkarska nagroda przyznawana dla najlepszego strzelca spośród wszystkich najwyższych europejskich lig zrzeszonych w UEFA.

Cytat: Artur 7
Złota Piłka, to nagroda indywidualna nie zespołowa. A indywidualnym wyczynem był rekord Messiego. Tyle w temacie.
Pisałem o tym wyżej.

Cytuj
Nie, Lewandowski nie będzie w pierwszej trójce. Ja stawiam na RvP.
Pewnie będzie jak zawsze: Ronaldo, Messi, Xavi, Iniesta + wybierz sam. Kolejność zmienna.

Cytuj
W 2012 Messi dokonał rzeczy wielkiej i nie sposób było nie przyznać mu Złotej Piłki.
Wszyscy to wiedzą, ale Ronaldo też strzelił nie mało goli, do tego zdołał wygrać ligę z Realem i zajść do półfinału ME.


Offline Blues Fan

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 141
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 09.01.2012r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7910 dnia: Maj 04, 2013, 21:38:12 »
Kiedyś to była konkurencja... Ronaldo, R.Carlos, Kahn, Zidane, Henry, Nedved, Raul, Beckham i jeszcze kilka innych.
Teraz właściwie to liczy się: Iniesta, Messi, C.Ronaldo ewentualnie Xavi.
" border="" border="0

To Blues Fan, tego nie ogarniesz ... - Hose444

Jankes

  • Gość
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7911 dnia: Maj 04, 2013, 21:40:07 »
Xavi już przygasł.

Offline Mejor

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 1195
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 13.02.2010r.
  • Pan Nikt
    • Filmweb
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7912 dnia: Maj 04, 2013, 21:41:36 »
Dziś też jest konkurencja, tylko dużo osób na siłę nie chce jej widzieć.

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7913 dnia: Maj 04, 2013, 22:31:18 »
W 2010 argumentem był Mundial, który przemawiał za Xavim, Iniestą i Sneiderem.
Za Sneijderem przemawiała przede wszystkim potrójna korona.

Cytat: Jankes
Ja stawiam na RvP.
Już prędzej Falcao. Nie wierzę w to, że prohiszpańska UEFA uhonoruje kogokolwiek związanego z Premier League.
" border="0

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7914 dnia: Maj 05, 2013, 02:35:30 »
Za Sneijderem przemawiała przede wszystkim potrójna korona.
Racja. Chociaż na Mundialu został królem strzelców i zdobył srebro. Dobrze, że nie złoto, bo wtedy Złota Piłka byłaby najbardziej kontrowersyjną ze wszystkich...
2002/2003 - Juventus zdobył wtedy jeden puchar mniej od Realu, chociaż Real wtedy miał raczej pucharki. Złotą piłkę zajął świetnie grający wtedy Pavel Nedved, wyprzedzając Henry'ego z dorobkiem 32 bramki i 23 asysty i Zinedine Zidane z 33 bramkami. Można się tutaj spierać, ale głównie chodzi mi oto, że nie wygrali wtedy gracze z dużą ilością goli, a pomocnik, który był podporą Juventusu.
2005/2006  - Coś a'la Sneijder, sami możecie sprawdzić. Za Cannavaro przemawiały MŚ, które wygrały Włochy.
2006/2007 - Za Milanem była chyba tylko wygrana w Lidze Mistrzów. Mogę dodać, że Drogba zdobył wtedy 33 bramki i zaliczył 9 asyst.
2009/2010 - Sneijder.
2011/2012 - Jak już pisałem, Casillas bądź Ronaldo.
Daty których nie podałem się raczej zgadzają. (patrzałem tylko od 2000 do 2012 - ZP otrzymywał piłkarz, którego zespół miał więcej pucharów od pozostałej czwórki) Wszystko sprawdzałem na wiki.
Ogólnie to tym chciałem potwierdzić, że ZP dostaje się za zdobyte puchary, a nie za bramki zawodnika. Do tego, gdzie nie zaglądałem, to ciągle pisze się o tym, że przez ostatnie lata to puchary grały role, kto dostanie ZP a kto nie. Ja rozumiem, że ten rekord Messiego był wyjątkowy, ale powinno się traktować wszystkich równo.
Pisałem o tym wyżej.
Można się cofać do dawnych czasów dla potwierdzenia swoich tez, ale trzeba wziąć pod uwagę, że ZP od trzech lat jest pod szyldem FIFA i priorytety widocznie nieco się zmieniły... Zidane na pewno nie zdobył tylu bramek ile tam napisałeś - to jest niemożliwe w jego przypadku... Sezon 06/07. Kaka rozegrał kozacki sezon. Po odejściu Shevchenki niemal w pojedynkę poprowadził Milan do triumfu w LM zostając królem strzelców jako rozgrywający. Zresztą od tego sezonu król strzelców LM jakoś dziwnie otrzymywał potem ZP. Ogólnie w moich oczach Kaka dominował w tym jednym sezonie tak jak teraz Messi. Porównaj sobie liczby, które wymieniłeś z liczbami Messiego (asysty, gole)... Są astronomiczne wręcz przepaść... dziesięć lat temu jak piłkarz strzelał 40 bramek we wszystkich rozgrywkach był prze chujem. W roku 50, to był pewnie max. Takie kozaki jak Henry, czy Ronaldo nawet nie mogli snić o poziomie strzeleckim Messiego...  Messi wyjebał prawie 100 bramek i pewnie ok. 40 asyst... Wiec o czym my tu mówimy...
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2013, 02:52:44 wysłana przez Artur 7 »
" border="0" border="0

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7915 dnia: Maj 05, 2013, 10:32:13 »
Racja. Chociaż na Mundialu został królem strzelców i zdobył srebro. Dobrze, że nie złoto, bo wtedy Złota Piłka byłaby najbardziej kontrowersyjną ze wszystkich...
A która ZP była bardziej kontrowersyjna?

Cytuj
Można się cofać do dawnych czasów dla potwierdzenia swoich tez, ale trzeba wziąć pod uwagę, że ZP od trzech lat jest pod szyldem FIFA i priorytety widocznie nieco się zmieniły...
Przez trzy lata tylko jedna piłka została dana prawidłowo. O 2010 pisaliśmy, a o 2012 tłumaczyłem. Nadal uważam, że doprowadzenie Portugalii do półfinału ME, wygranie ligi i dojście do półfinału LM + strzelenie 60 bramek w sezonie powinno zagwarantować mu złotą piłkę.

Cytuj
Zidane na pewno nie zdobył tylu bramek ile tam napisałeś - to jest niemożliwe w jego przypadku...
Według wikipedii miał 33 gole i 9 asyst.

Cytuj
Sezon 06/07. Kaka rozegrał kozacki sezon. Po odejściu Shevchenki niemal w pojedynkę poprowadził Milan do triumfu w LM zostając królem strzelców jako rozgrywający. Zresztą od tego sezonu król strzelców LM jakoś dziwnie otrzymywał potem ZP.
No weź, proszę cie. Trudno nie dać wtedy nagrody Ronaldo, który zdobył z United trzy tytuły. Osiem goli w LM było dodatkiem. (to samo rok 2009) Sprawdź może wcześniejsze plebiscyty, w których od 2000r. do 2006, żaden nagrodzony piłkarz nie był królem strzelców LM.

Cytuj
Porównaj sobie liczby, które wymieniłeś z liczbami Messiego (asysty, gole)... Są astronomiczne wręcz przepaść... dziesięć lat temu jak piłkarz strzelał 40 bramek we wszystkich rozgrywkach był prze chujem. W roku 50, to był pewnie max. Takie kozaki jak Henry, czy Ronaldo nawet nie mogli snić o poziomie strzeleckim Messiego...  Messi wyjebał prawie 100 bramek i pewnie ok. 40 asyst... Wiec o czym my tu mówimy...
Tak jak sam napisałeś, mimo iż taki Drogba strzelił 33 bramki i wygrał z Chelsea bodajże 2 puchary nie dostał ZP. Więc znowu powtarzam, jeśli już dają nagrody, to niech traktują każdego równo.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7916 dnia: Maj 05, 2013, 16:33:03 »
A która ZP była bardziej kontrowersyjna?
W 2000 Figo dostał podobno tylko dlatego, że Zidane dopuścił się tego uderzenia głową:
<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=d681437654b3934f63e60c36418558eb&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=d681437654b3934f63e60c36418558eb&amp;action=login">LOGOWANIE</a>
Cytuj
Przez trzy lata tylko jedna piłka została dana prawidłowo. O 2010 pisaliśmy, a o 2012 tłumaczyłem. Nadal uważam, że doprowadzenie Portugalii do półfinału ME, wygranie ligi i dojście do półfinału LM + strzelenie 60 bramek w sezonie powinno zagwarantować mu złotą piłkę.
A ja uważam, że pobicie rekordu o którym przez pól wieku nikt nawet nie myślał, ażeby w ogóle próbować go pobić, to większe osiągnięcie. W 1/2 LM też grał i został króelm strzelców o czym coś wspominałem... Na Euro nie mógł.
Cytuj
Według wikipedii miał 33 gole i 9 asyst.
Chyba źle przeczytałeś, bo 33, to miał występów, a 9 bramek...
Cytuj
No weź, proszę cie. Trudno nie dać wtedy nagrody Ronaldo, który zdobył z United trzy tytuły. Osiem goli w LM było dodatkiem. (to samo rok 2009)
Jaki Ronaldo :D :D No widzisz. Miał więcej trofeów, ale Kaka zdobył, to najważniejsze LM i został królem strzelców. Ale, to nie decydowało... Chyba nie pamiętasz tamtych czasów, bo sezon 06/07, to zajebista dominacja Kaki... Wydawało się, że przez kolejne lata będzie rządził jak wcześniej Ronadinho, Zidane i Ronaldo. Ale tak na prawdę, tylko w tym sezonie pokazał wielki geniusz i żaden piłkarz nie miał do niego podbicia!! Ale raczej nie pamiętasz tamtych czasów i nie widziałeś go w akcji... Miałeś przecież wtedy 9-10 lat...
Cytuj
Sprawdź może wcześniejsze plebiscyty, w których od 2000r. do 2006, żaden nagrodzony piłkarz nie był królem strzelców LM.
Cytuj
Sezon 06/07. Kaka rozegrał kozacki sezon. Po odejściu Shevchenki niemal w pojedynkę poprowadził Milan do triumfu w LM zostając królem strzelców jako rozgrywający. Zresztą od tego sezonu król strzelców LM jakoś dziwnie otrzymywał potem ZP.
Nie mówiłem nic o poprzednich sezonach.
Cytuj
Tak jak sam napisałeś, mimo iż taki Drogba strzelił 33 bramki i wygrał z Chelsea bodajże 2 puchary nie dostał ZP. Więc znowu powtarzam, jeśli już dają nagrody, to niech traktują każdego równo.
Ale co napisałem...? Chyba nie zrozumiałeś. Jak mają się 33 bramki Drogby do 91 Messiego... :D :D Przecież, to jest śmieszne porównanie... Dalej nie rozumiesz i wydaje Ci się, że próbuje wytłumaczyć, że jak ktoś strzela najwięcej goli powinien dostać ZP, a nie mówię o tym! Po prostu niepowtarzalny rekord Messiego opierał się na golach i zatrzymał się na niespotykanej liczbie do któej nie mógł zbliżyć się sam Pele! Dlatego można było zignorować coroczny sukces na krajowym podwórku i przyznać mu ZP bez żadnych wątpliwości! Po prostu wolisz Ronaldo i taka jest prawda... Ale nie był lepszy w 2012 roku i sam o tym wiedział.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2013, 16:52:35 wysłana przez Artur 7 »
" border="0" border="0

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7917 dnia: Maj 05, 2013, 17:02:27 »
A ja uważam, że pobicie rekordu o którym przez pól wieku nikt nawet nie myślał, ażeby w ogóle próbować go pobić, to większe osiągnięcie. W 1/2 LM też grał i został króelm strzelców o czym coś wspominałem... Na Euro nie mógł.
Czyli do porozumienia nie dojdziemy.

Cytuj
Chyba źle przeczytałeś, bo 33, to miał występów, a 9 bramek...
Faktycznie, mój błąd.

Cytuj
Jaki Ronaldo :D :D No widzisz. Miał więcej trofeów, ale Kaka zdobył, to najważniejsze LM i został królem strzelców. Ale, to nie najważniejsze... Chyba nie pamiętasz tamtych czasów, bo sezon 06/07, to zajebista dominacja Kaki...
Nie podważałem tego zdania w poprzednim poście. Wierze, że Kaka grał świetnie, mimo iż miałem wcześniej pewne wątpliwości.

Cytuj
Nie mówiłem nic o poprzednich sezonach.
Wiem, dlatego kazałem ci do nich zajrzeć. Trochę głupio napisałeś, że od 06/07 każdy następny piłkarz, który dostał ZP był królem strzelców LM. To zabrzmiało tak, jakby to było głównym aspektem, dla którego ta nagroda do nich wędrowała. Poprzednie lata dokładnie pokazują, że to po prostu przypadek, ponieważ jak już napisałem, żaden zdobywca złotej piłki z lat 2000 - 2006 nie był królem strzelców LM.

Cytuj
Ale co napisałem...? Chyba nie zrozumiałeś. Jak mają się 33 bramki Drogby do 91 Messiego... :D :D
Pisałeś, że piłkarz, który 10 lat temu strzelił 40 bramek był "prze ch_ujem". Drogba ustrzelił co prawda 7 bramek mniej od twojej granicy i 6 lat temu, ale nie do tego dążę. Nadal powtarzam, że doceniam rekord Messiego, ale według mnie powinno się traktować każdego równo, i według mnie tutaj tak nie było.

Cytuj
Po prostu wolisz Ronaldo i taka jest prawda... Ale nie był lepszy w 2012 roku i sam o tym wiedział.
A ty wolisz Messiego i taka jest prawda. A to ostatnie zdanie, to chyba twoja opinia. Wiele ludzi sądzi inaczej.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7918 dnia: Maj 05, 2013, 18:03:48 »
Cytuj
Czyli do porozumienia nie dojdziemy.
Nie mamy dojść do porozumienia. Przedstawiłem swoje poglądy i jak większość piłkarskiego świata jestem za wyczynem Messiego. Po prostu obiektywizm mimo iż bliżej mi do Bernabeu... ::) ::)
Cytuj
Wierze, że Kaka grał świetnie, mimo iż miałem wcześniej pewne wątpliwości.
Grał. We wcześniejszym etapach prowadził Milan, a w półfinale wybił finał i sny Cristiano Ronaldo o byciu najlepszym piłkarzem świata. W pierwszym meczu strzelił dwie bramki:
Szczególnie piękna była druga:
W drugim jedną. Tu masz skrót decydującego o finale meczu na San Siro. Z mojej kolekcji ;) Gdzie był C.Ronaldo ??? ??? (temat zawodzenia w decydujących meczach... ;))
Cytuj
Wiem, dlatego kazałem ci do nich zajrzeć. Trochę głupio napisałeś, że od 06/07 każdy następny piłkarz, który dostał ZP był królem strzelców LM. To zabrzmiało tak, jakby to było głównym aspektem, dla którego ta nagroda do nich wędrowała. Poprzednie lata dokładnie pokazują, że to po prostu przypadek, ponieważ jak już napisałem, żaden zdobywca złotej piłki z lat 2000 - 2006 nie był królem strzelców LM.
Jak znowu głupio??? Prazedstawiłęm fakty. Od sezonu 06/07 król strzelców i piłkarz, który grał w półfinale LM otrzymywał ZP. Jeżeli zabrzmiało to tak, jakby było to decydującym czynnikiem w zdobyciu ZP, to dobrze zabrzmiało... Nie wiem, czy wiesz, ale LM jest chyba największym i najważniejszym turniejem piłkarskim na świecie... Pod względem prestiżu i marketingu przerosła nawet Mundial, który traci na tym, że jest co cztery lata... "Twój" trener Sr. Alex Ferguson coś o tym wypominał... 
Cytuj
Nadal powtarzam, że doceniam rekord Messiego, ale według mnie powinno się traktować każdego równo, i według mnie tutaj tak nie było.
Jeżeli mamy traktować każdego równo w ogóle nie róbmy indywidualnych plebiscytów, bo ktoś będzie czuł się pokrzywdzony... Nikt przecież nie bronił Ronaldo wpakować 30 bramek więcej i zdobyć bezsprzecznie Złotą Piłkę... :D :D ;)
Cytuj
A ty wolisz Messiego i taka jest prawda. A to ostatnie zdanie, to chyba twoja opinia. Wiele ludzi sądzi inaczej.
Czy ja wiem, czy wolę... Po prostu patrzę obiektywnie. A Ronaldo zdawał sobie sprawę jak gala się może zakończyć...
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2013, 18:16:05 wysłana przez Artur 7 »
" border="0" border="0

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7919 dnia: Maj 05, 2013, 19:00:08 »
Gdzie był C.Ronaldo ??? ??? (temat zawodzenia w decydujących meczach... ;) )
Proszę, skończ. :)

Cytuj
Jak znowu głupio??? Prazedstawiłęm fakty. Od sezonu 06/07 król strzelców i piłkarz, który grał w półfinale LM otrzymywał ZP. Jeżeli zabrzmiało to tak, jakby było to decydującym czynnikiem w zdobyciu ZP, to dobrze zabrzmiało...
Dziwne, żeby był to decydujący czynnik, skoro (jak już pisałem wcześniej) wcześniejsi zwycięzcy byli daleko od tego tytułu, a mimo to otrzymywali ZP...

Cytuj
Nie wiem, czy wiesz, ale LM jest chyba największym i najważniejszym turniejem piłkarskim na świecie... Pod względem prestiżu i marketingu
Zdaje sobie z tego sprawę.

Cytuj
Jeżeli mamy traktować każdego równo w ogóle nie róbmy indywidualnych plebiscytów, bo ktoś będzie czuł się pokrzywdzony... Nikt przecież nie bronił Ronaldo wpakować 30 bramek więcej i zdobyć bezsprzecznie Złotą Piłkę...
Raczej chodziło mi oto, że jeśli Drogba strzelił 6 lat temu 33 bramki i zdobył z Chelsea bodajże dwa tytuły, to wtedy powinien wygrać on, tak jak teraz Messi.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Real Madryt - transfery, newsy
« Odpowiedź #7919 dnia: Maj 05, 2013, 19:00:08 »