Autor Wątek: Nottingham Forest by Emilek1908 - Anglia mnie jednak już nudzi. Przerwa.  (Przeczytany 30853 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Super_Mario

  • Gość
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Lider jest nasz! - 16 kolejka
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 24, 2011, 22:05:36 »
Gratuluję wygranej. Radek zagrał świetne spotkanie z WHU, gol i asysta. Mecz na szczycie dla Was i jest samodzielny lider.

Gratuluję pokonania Hull City. Niestety ja na tym samym Patchu i poziomie przegrałem 0:2, a mogłem przegrać jeszcze wyżej :( Bardzo dobry mecz rozegrał Findley. Dwa gole w sytuacjach "sam na sam" i jeszcze pod koniec (prawie że) asysta do Nugenta. :)

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Nowy zawodnik!
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 24, 2011, 23:08:58 »
Crouch pewnie da rade ale powiedz mi skąd masz aż 6 milionów :D?

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Nowy zawodnik!
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 24, 2011, 23:15:32 »
Crouch się wam mocno przyda. Powiem ci, że teraz masz nowe możliwości gry. Crouch - Nuggent to będzie duet na miarę Premier League.

Offline Emilek1908

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 729
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 08.11.2009r.
  • Support your local football team!
  • Gram w: FIFA 16
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Nowy zawodnik!
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 24, 2011, 23:15:38 »
17 kolejka ligowa
Nottingham mistrzem jesieni!!!



W 17 kolejce Nottingham podejmował na wyjeździe czwarty w tabeli zespół Leicester City. Aby zdobyć tytuł mistrzów jesieni wystarczyło ten mecz zremisować. Remis jednak ich nie zadowalał i starali się o 3 punkty, co udało się.
W 33 minucie podanie na wolne pole podaje Gunter do McGoldricka, ten wychodzi sam na sam i podcinając nad bramkarzem piłkę zdobywa jak się później okazało zwycięską bramkę.
Nottingham zdobywa więc tytuł mistrzów jesieni. Teraz pora na podsumowania, transfery a w pierwszym meczu po przerwie zimowej Nottingham zmierzy się z Millwall.

Strzelcy:
33' D. McGoldrick (C. Gunter)

Zawodnik meczu:


David Nugent (7.0)



Crouch pewnie da rade ale powiedz mi skąd masz aż 6 milionów :D?
Od początku miałem duży budżet.

Offline Maczeta

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2011
  • location:
  • Wiadomości: 40
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.04.2011r.
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Nottingham mistrzem jesieni! - 17 kolejka
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 24, 2011, 23:28:05 »
No 2 kolejne wygrane, brawo.
Kupiles Croucha , czyli zmiana taktyki, w ch... wrzutek na niego :))
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
QPR by Maczeta

Offline Yascarr

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Cze 2011
  • location: Centrum zarządzania wszechświatem
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.06.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Nottingham mistrzem jesieni! - 17 kolejka
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 24, 2011, 23:30:08 »
Łał, chłopie super wzmocnienie! Teraz tylko czekać na wrzutki z boku i bramki Croucha. Peter strzela z głowy jak z armaty. Co do ostatniego meczu, to widzę, że znowu Majewski grał ;) Nie wiem tylko po co drugi raz to pisać ;D.

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Nottingham mistrzem jesieni! - 17 kolejka
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 24, 2011, 23:37:24 »
Nottingham mistrzem jesieni. McGoldrick strzelił gola coś nowego. Fajnie, że Radek zagrał. Czekam na nowe twarze w City Ground i podsumowanie.

Offline Emilek1908

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 729
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 08.11.2009r.
  • Support your local football team!
  • Gram w: FIFA 16
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Nottingham mistrzem jesieni! - 17 kolejka
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 24, 2011, 23:43:20 »
Oficjalnie: Stijn Schaars w Nottingham!

Schaars to drugie poważne po Crouchu wzmocnienie Nottingham.

Patrząc na środek pomocy tego ruchu nie spodziewała się chyba nawet królowa Anglii. Patrząc jednak na Greeninga, który jest dość wiekowym piłkarzem, Cohena - który nie spełnił do końca pokładanych w nim nadziei, no i McKennę, który najprawdopodobniej odejdzie z Forest może się to okazać świetny ruch, który bardzo pomoże drużynie McClarena. Holenderski piłkarz ma za zadanie stworzyć wraz z Gibsonem najlepszy środek pomocy w Championship. Schaars przybył do Nottingham z AZ Alkmaar za niecałe 5 milionów euro. 26-letni piłkarz podpisał z zespołem z City Ground 3-letni kontrakt. Wierzymy, że jest w stanie grać na poziomie Championship, a może i później Premier League. Powodzenia, Stijn!

Steve McClaren o transferze:
- Bardzo się cieszę, że udało nam się sprowadzić takiego zawodnika na środek pomocy. Był z tym środkiem problem, gdyż tylko Gibson prezentował poziom jakiego oczekiwałem. Greening nie grał źle, ale brakowało jednak tego czegoś. Jest to dobry zawodnik na ławkę, jednak moim zdaniem nie na pierwszy skład. Tymi transferami myślimy również już powoli o Premier League, gdzie taki piłkarz jak Schaars na pewno się przyda. Mam nadzieję, że z Gibsonem stworzą środek pomocy godny drużyny Premier League.

Stijn Schaars o swoim przejściu do Nottingham:
- Zdecydowanie za długo grałem już w Holandii, i chciałem bardzo zmienić ligę. Czekałem na oferty, jednak te się nie pojawiały. Gdy Nottingham zaproponowało za mnie prawie pięć milionów euro, zarząd AZ zdecydował się przyjąć ofertę, a ja sam zacząłem zastanawiać się nad tym transferem. Po kilku dniach doszedłem do wniosku, że gra w Championship wcale nie będzie sportowym spadkiem. Jest tam wysoki poziom, a do tego Forest walczą przecież o Premier League. Jak narazie idzie dobrze, liderują po rundzie jesiennej. Sam chcę przyczynić się do awansu, a później pograć parę lat w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Mam nadzieję, że moje marzenia się spełnią.

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Kolejny nowy piłkarz na City Ground!
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 24, 2011, 23:46:20 »
Ile ja bym oddał za tyle kasy na transfery.... Kolejny dobry gracz. Awans pewny :D.

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Kolejny nowy piłkarz na City Ground!
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 25, 2011, 01:23:21 »
No no pięknie Schaars to super gracz, lubię go bardzo. Jest liderem w AZ Alkmaar. Myślę,że w Anglii szybko się zaklimatyzuję i będzie wraz z Darronem stanowić o sile twej drugiej linii.

Offline Marcin14

  • Menadżer
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 988
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 12.11.2009r.
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Kolejny nowy piłkarz na City Ground!
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 25, 2011, 09:23:40 »
Mecz na szczycie wygrany i masz juz 3 punkty przewagi. Cieszy postawa Majewskiego. Crouch na pewno się przyda zwłaszcza na rożne liczę że pomoże zdobyć wam mistrza wraz z pomocą Schaarsa. Co do 17 kolejki to walczyłeś o mistrza jesienii i strzał McGoldricka który podciął wystarczył żeby zgarnąć 3 punkty i teraz czekać na kolejną rundę.

Offline Amneschia

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 11
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.06.2011r.
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Kolejny nowy piłkarz na City Ground!
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 25, 2011, 10:49:16 »
Zapowiada się silny skład na drugą cześć sezonu. Crouch pewnie się sprawdzi w ataku obok Nugenta ale na pewno nie jego kosztem bo to będzie największa głupota. Schaars też pewnie sobie poradzi.

Offline Emilek1908

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 729
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 08.11.2009r.
  • Support your local football team!
  • Gram w: FIFA 16
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Kolejny nowy piłkarz na City Ground!
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 25, 2011, 12:37:03 »
Oficjalnie: Rewolucja w ataku, junior z kontraktem. Kilku odchodzi.

Tych graczy w Nottingham już nie ma: (od lewej) Dexter Blackstock, Paul Smith, Guy Moussi

Steve McClaren kontynuuje swoje zakupy. Tym razem jednak oprócz zakontraktowania kilku graczy pozbył się zawodników niepotrzebnych. Największa rewolucja nastąpiła w linii ataku. I zacznijmy od tych sprzedanych.
Pierwszymi którzy zostali sprzedani byli Dexter Blackstock oraz Paul McKenna, czyli napastnik i pomocnik. Blackstock odszedł do Metalista Charków za 600 tysięcy euro, zaś McKenna powędrował do Wolfsburga za około milion euro. Za gotówkę został sprzedany jeszcze jeden zawodnik. Bramkarz Paul Smith został sprzedany do Malagi za około 1,2 mln euro. I na tym skończyło się zarabianie pieniędzy na zawodnikach w tym okienku przez Nottingham. Z drużyny odeszło jeszcze czterech piłkarzy, ale nie znalazł się na nich żaden chętny, więc kontrakty rozwiązano za porozumieniem stron.
Pierwszym który odszedł w ten sposób był Guy Moussi, który odmówił podpisania nowego kontraktu, więc postanowiono rozwiązać z nim umowę już teraz. Resztę graczy McClaren uznał za niepotrzebnych. Na szczęście nie robili problemów z odejściem, gdyż i tak nie mieli szans na grę. Poza Moussim kontrakty rozwiązali napastnicy: Dele Adebola, Marcus Tudgay oraz Nialle Rodney. Na liście transferowej był także David McGoldrick, jednak nie było na niego chętnych a zarząd postanowił, że to jest zawodnik na którym da się zarobić, więc postanowił zatrzymać go narazie w drużynie.

Jeden z nowych napastników: Wanderley...

Dziwić może to, że postanowiono rozstać się z aż czterema napastnikami. Kto w takim wypadku będzie chociażby rezerwowym? Ale i o tym pomyśleli działacze Forest wraz ze Steve'm McClarenem. Upatrzyli sobie kilku napastników, składając oferty za trzech. Jednego z nich jednak nie chciał puścić klub, więc McClaren miał do wyboru dwóch atakujących. Na początku miał wybrać jednego, ale jednak dość niskie sumy za tych graczy pozwoliły ściągnąć do Forest obydwu. Pierwszym z nich jest Wanderley Santos Monteiro Júnior znany jako Wanderley. Do Nottingham przyszedł z drużyny Flamengo, w 2011 roku w barwach tej drużyny zagrał 23 razy, zdobywając 7 bramek. Zabłysnął również z fatalnego pudła w meczu z Cearą, gdzie to z dwóch (?) metrów na pustą bramkę trafił w słupek. McClarenowi spodobał się jednak ten piłkarz, i za kwotę 2 milionów euro zasilił Nottingham. Kontrakt podpisał na 2 lata. Drugim sprowadzonym napastnikiem do drużyny Forest jest norweski snajper Marcus Pedersen, sprowadzony z Vitesse. Forest zapłacili za niego 900 tysięcy euro, a sam zawodnik podpisał dwuletni kontrakt. Piłkarz ten w rundzie wiosennej sezonu 2010/11 zagrał dla Vitesse w 16 meczach zdobywając 5 bramek. Wcześniej był piłkarzem norweskiego Strømsgodset. To jednak nie koniec nowych zawodników.
W związku z odejściem do Malagi Paula Smitha, Nottingham postanowiło pozyskać młodego bramkarza - Sergey'a Ivarov'a, który wypatrzony został w juniorach Zenitu St. Petersburg. 19-letni bramkarz podpisał 3-letni kontrakt, zaś za jego pozyskanie nie trzeba było płacić ani grosza, gdyż nie miał ważnego profesjonalnego kontraktu z drużyną Zenitu.

...oraz drugi, Marcus Pedersen.

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Przychodzą, odchodzą...
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 25, 2011, 12:43:22 »
No ładnie wietrzenie szatni zrobiliście. Sporo zawodników was opuściło, trochę zarobiliście. Sprowadziliście ciekawych graczy, szczególnie ten Pedersen będzie dobrym wzmocnieniem. Zobaczymy co pokaże " mistrz gry na pustą bramkę" Wanderley. Oby wam pomogli w utrzymaniu lidera i walce w Premier League. Zapowiada się ciekawa runda rewanżowa na City Ground.

Offline Emilek1908

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 729
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 08.11.2009r.
  • Support your local football team!
  • Gram w: FIFA 16
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Przychodzą, odchodzą...
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 25, 2011, 14:00:12 »
Runda jesienna w pigułce

Mecze wygrane ogółem: 10
Mecze zremisowane ogółem: 6
Mecze przegrane ogółem: 2
Pozycja w lidze: 1
FA Cup: Odpadli w pierwszej rundzie


Żółte kartki: 12
Czerwone kartki: 0

Najwięcej spotkań ogółem:
David Nugent - 18
Darron Gibson, Kelvin Wilson, Brendan Moloney - 16
Jason Puncheon, Luke Chambers - 15

Najwięcej bramek ogółem:
David Nugent - 13
Robbie Findley - 4
Darron Gibson, Radosław Majewski, Jonathan Greening, David McGoldrick, Garath McCleary - 1

Najwięcej asyst ogółem:
Robbie Findley - 4
Jason Puncheon, Jonathan Greening - 2
Chris Cohen, Radosław Majewski, David Nugent, Paul Anderson, Chris Gunter, Brendan Moloney - 1

Najlepsza średnia ocen ogółem:
David Nugent - 6.8
Robbie Findley - 6.7
Jason Puncheon - 6.4

Ciekawostki:
Najwyższe zwycięstwo: 3:0 (vs Blackpool, Portsmouth, WHU, Hull)
Najwyższa porażka: 0:3 (vs Chelsea)
Największy remis: 2:2 (vs Watford)
Najdłuższa seria zwycięstw: 3 - 15-17 kolejka (vs Hull, WHU, Leicester)
Najdłuższa seria bez zwycięstw: 2 - 8-9 kolejka (vs Derby, Reading) oraz 11-12 kolejka (vs Barnsley, Coventry)
Najdłuższa seria bez porażki: 7 - 7-13 kolejka

Pełna lista pozyskanych zawodników zimą:
- Sergey Ivarov, za darmo (z Zenitu St. Petersburg)
 - Stijn Schaars, 4,800,000€ (z AZ Alkmaar)
 - Wanderley, 2,000,000€ (z Flamengo)
 - Marcus Pedersen, 900,000€ (z Vitesse)
 - Peter Crouch, 6,000,000€ (z Tottenhamu)

Pełna lista zawodników, którzy zimą odeszli:
- Dexter Blackstock, 600,000€ (Metalist Charków)
 - Paul McKenna, 1,000,000€ (VfL Wolfsburg)
 - Gay Moussi, rozwiązanie kontraktu, bez klubu
 - Nialle Rodney, rozwiązanie kontraktu, bez klubu
 - Dele Adebola, rozwiązanie kontraktku, bez klubu
 - Marcus Tudgay, rozwiązanie kontraktu, bez klubu
 - Paul Smith, 1,200,000€ (Malaga)



Kadra Nottingham na rundę wiosenną!

Bramkarze: 1. Lee Camp, 30. Sergey Ivarov, 38. Karl Darlow
Obrońcy: 2. Brendan Moloney, 3. Peter Gregory, 5. Luke Chambers, 6. Kelvin Wilson, 14. Wes Morgan, 16. Chris Gunter, 29. Julian Bennett, 33. Joel Lynch
Pomocnicy: 4. Darron Gibson, 7. Paul Anderson, 8. Jason Puncheon, 10. Stijn Schaars, 12. Garath McCleary, 18. Lewis McGugan, 20. Chris Cohen 26. David Thornhill, 27. Jonathan Greening, 28. Radosław Majewski
Napastnicy: 9. David Nugent, 11. Wanderley, 15. Peter Crouch, 17. David McGoldrick, 21. Marcus Pedersen, 22. Robbie Findley

Prezentacja nowych graczy Forest

Offline Amneschia

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 11
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.06.2011r.
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Podsumowanie
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 25, 2011, 14:11:24 »
Fajne podsumowanie. Transfery w porządku. Crouch będzie dużym wzmocnieniem.Dobrze, że nie kupujesz znowu samych młodych talentów bo później by Ci się tak szybko znudziło jak Liverpoolem.

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Podsumowanie
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 25, 2011, 14:29:30 »
No ciekawe podsumowanie. Sporo kasy na wzmocnienia przeznaczyliście 16 mln funtów, oby nie były to źle wydane pieniądze. Zdecydowanie Nuggent najlepszym graczem, bez niego nie byliście tak wysoko, tak samo jak ja bez Beattiego. Formacja ataku i pomocy wygląda imponująco to jest skład na Premier League.

Offline Maczeta

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2011
  • location:
  • Wiadomości: 40
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.04.2011r.
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Podsumowanie
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 25, 2011, 14:39:22 »
oby 6mln sie splacilo szybko za patyka :)

 Nugent w kazdym spotkaniu i widac ze zasluhuje na to 13 bramek w tych meczach to bardzo dobra srednia mu wychodzi .
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
QPR by Maczeta

Offline Emilek1908

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 729
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 08.11.2009r.
  • Support your local football team!
  • Gram w: FIFA 16
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Podsumowanie
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 25, 2011, 16:07:19 »
18 kolejka ligowa
Świetny debiut Wanderleya!



Po przerwie zimowej, w 18 kolejce pierwsze w tabeli Nottingham zmierzyło się z siódmym dotychczas Millwall. W zespole Forest zadebiutowało trzech piłkarzy: Crouch, Schaars oraz Wanderley. O dziwo najlepiej zaprezentował się ten, za którego Nottingham zapłaciło najmniejz tej trójki, czyli Wanderley. Crouch również rozegrał bardzo dobre zawody, czego nie można powiedzieć o Schaarsie, który zagrał co najwyżej przeciętnie.
W 24 minucie Crouch pięknie podał na wolne pole do Wanderley'a, ten zostawia obrońców daleko w tyle i z 11 metrów nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce! Już 10 minut później ładna, zespołowa akcja Nottingham. Anderson podaje do Wanderley'a, ten wchodzi świetnie pomiędzy dwóch obrońców i z 9 metrów płaskim, mocnym strzałem nie daje szans bramkarzowi gości.
Nottingham więc nadal lideruje w Championship. W następnym meczu zmierzą się z Doncaster Rovers na własnym terenie.

Strzelcy:
24' Wanderley (P. Crouch)
34' Wanderley (P. Anderson)

Zawodnik meczu:


Wanderley (7.0)


« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2011, 16:50:02 wysłana przez Emilek1908 »

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Świetny debiut... - 18 kolejka
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 25, 2011, 16:38:30 »
Wanderley pokazał,że za małą kwotę można zdobyć dobrego zawodnika. Znów strzelaliście mocno niecelnie, ale goście byli też dzisiaj słabo nastawieni do meczu. Z Doncaster trzeba wygrać, bo ostatnio był remis.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Nottingham Forest by Emilek1908 - Świetny debiut... - 18 kolejka
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 25, 2011, 16:38:30 »