Autor Wątek: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 1225318 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Letischoo

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Wadowice
  • Wiadomości: 1043
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 01.01.2011r.
  • Gram w: PES 2015
Była udostępniona, ale tylko tym co byli na targach.

w tym sensie to tak ;)
The big part of fifa players are PESfans, don't forget it.

OnoMatoPeja

  • Gość
Oglądając pewien stadion zrobiony dla PES (dosyć ciekawy wraz z cieniem jaki pada na murawę) przypomniałem sobie o pewnym smaczku graficznym.
Czyli w czasie ustawionej pogody (w tym przypadku prawie bezchmurnej) za dnia w czasie meczów można by oglądać jak pada jak i zachodzi cień na murawę (takie przejścia).
Smaczek ten nie ma szansy w najbliższych edycja PES na nowym silniku na wprowadzenie (ale kto wie). Ale na pewno bardziej urozmaiciło by, rozgrywanie meczy w dziennej pogodzie.

Offline traws

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 151
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 04.01.2010r.
  • Video Monter
czy ja wiem czy nie możliwe? napisz do nich to może za rok by wprowadzili taki bajer o ile teraz ktoś na to nie wpadł

Offline Koziom

  • Zasłużony
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2012
  • location: Legnica
  • Wiadomości: 483
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 02.08.2012r.
    • Real Madrid
  • Gram w: PES 2013
Cytuj
napisz do nich to może za rok by wprowadzili taki bajer o ile teraz ktoś na to nie wpadł

I na pewno Konami weźmie pod uwagę prośbę jednego użytkownika. Już na pewno się nim przejmą. Takie coś nie ma kompletnie sensu..
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z NAJNOWSZYMI INFORMACJAMI O PES 2014?
WEJDŹ W LINK PONIŻEJ:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline darko11221

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location: Polska
  • Wiadomości: 1210
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 31.12.2008r.
  • ..::Ac-Milan Forever::..
czy ja wiem czy nie możliwe? napisz do nich to może za rok by wprowadzili taki bajer o ile teraz ktoś na to nie wpadł
Problem w tym, że taki bajer w sporym stopniu obciąża zasoby pamięci, procesor czy kartę graficzną, a lepiej te zasoby poświęcić na bardziej znaczące elementy.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
...:::Milan to najlepsza drużyna na świecie pozostałe  to tylko pionki:::...

OnoMatoPeja

  • Gość
Cytuj
Problem w tym, że taki bajer w sporym stopniu obciąża zasoby pamięci, procesor czy kartę graficzną, a lepiej te zasoby poświęcić na bardziej znaczące elementy.

Pominąłem tą informację o wykorzystaniu zasobów sprzętowych dla płynnej animacji w tym przypadku, bo to oczywiste.
Ale jak pisałem, "w przyszłości może zostać wprowadzone", z racji rozwoju techniki.
Aczkolwiek nie wiadomo co może zrobić ten FOXEngine (w tym optymalizacja), wiele innych gier na innych silnikach graficznych prawie realistycznie odzwierciedla niebo prawie bez chmurne jak i wodę falującą.

Zaś znaczące elementy, są praktycznie wszędzie jeśli mowa o grafice (tylko że silniki graficzne potrzebują zasobów, obecnie....).

Offline Koziom

  • Zasłużony
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2012
  • location: Legnica
  • Wiadomości: 483
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 02.08.2012r.
    • Real Madrid
  • Gram w: PES 2013
Mówiliście o przejściowym cieniu na FOX ENGINE.



Tutaj macie oświetlenie czasu rzeczywistego na FOX ENGINE w Metal Gear Solid. Być może coś takiego będzie w PESie, ten sam silnik, tylko zmodyfikowany.
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z NAJNOWSZYMI INFORMACJAMI O PES 2014?
WEJDŹ W LINK PONIŻEJ:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline darko11221

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location: Polska
  • Wiadomości: 1210
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 31.12.2008r.
  • ..::Ac-Milan Forever::..
Mówiliście o przejściowym cieniu na FOX ENGINE.



Tutaj macie oświetlenie czasu rzeczywistego na FOX ENGINE w Metal Gear Solid. Być może coś takiego będzie w PESie, ten sam silnik, tylko zmodyfikowany.
Dynamiczne cieniowanie to nic nowego, Pes od zawsze tego unikał ponieważ w grze piłkarskiej gdzie akcję przez 90% czasu obserwuje się z góry takie bajery nie są potrzebne, tym bardziej, że mecz nie trwa cały dzień tylko 90 minut.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
...:::Milan to najlepsza drużyna na świecie pozostałe  to tylko pionki:::...

OnoMatoPeja

  • Gość
Cytuj
Dynamiczne cieniowanie to nic nowego, Pes od zawsze tego unikał ponieważ w grze piłkarskiej gdzie akcję przez 90% czasu obserwuje się z góry takie bajery nie są potrzebne, tym bardziej, że mecz nie trwa cały dzień tylko 90 minut.

Widzisz, dla ciebie to nie potrzebne nazbyt - słaby sprzęt (ale byś chciał) ale symulacja sama w sobie mówi, odzwierciedlenie pierwowzoru jak najlepiej....................................

Mecze są z góry widziane (i nie tylko), ale jak pisałem, mowa o meczu rozgrywanym za dnia przy niewielkim zachmurzeniu. Cień chmury pada na murawę jak i znika.
Nie żeby to było nagminne, ale w pewnym stopniu uregulowane.

Ogląda się wiele meczy (liga angielska, niemiecka np.) gdzie mecze rozgrywa się za dnia, bądź inne imprezy wyżej rangi (puchary kontynentalne) gdzie są takie sytuacje.
A powiem że animacja śniegu czy deszczu który "pada" w tym widok wody na murawie (np. po odbiciu piłki) na nowym FOX też wymaga zasobów. I na pewno nie będzie to (tak liczymy) tylko jakaś mgiełka, udająca deszcz czy tam śnieg jak to miało do tej pory miejsce w PES'ach wstecz.
Przy dobrej, przemyślanej optymalizacji (co brakuje grom) nawet wymyślne animacje itd. mogą chodzić dobrze bez wielkich zapotrzebowań sprzętowych (mowa o PC).
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2013, 19:10:28 wysłana przez Mahadew »

Offline traws

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 151
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 04.01.2010r.
  • Video Monter
przecież te przejście światła to nawet nie musi być jakoś super na żywo ;p po powtórkach żeby trochę cień przeskoczył
dużo to by nie zjadło + ogólnie by było widać na końcu meczu że coś tam się zmieniło ;p (coś, bo to jednak nie całe 2h a nie cały dzień ;p) 
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2013, 21:47:07 wysłana przez traws »

Offline RVN

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 338
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 14.12.2009r.
  • Billie jean is not my lover ;)
  • Gram w: PES 2013
przecież te przejście światła to nawet nie musi być jakoś super na żywo ;p po powtórkach żeby trochę cień przeskoczył
dużo to by nie zjadło + ogólnie by było widać na końcu meczu że coś tam się zmieniło ;p (coś, bo to jednak nie całe 2h a nie cały dzień ;p) 

Dokładnie, nie wydaje mi się, że lekkie procesy graficznie tak by obciążały silnik gry nawet na obecne konsole. Rozumiem jakby gra była robiona w pierwszej kolejności na PC, to wtedy PES dużo lepiej by wyglądał już od edycji 2009 pewnie, ale tak nie jest konsole są priorytetem. Wydaję mi się, że nawet PS3/Xbox360 pociągnąłby takie fajerwerki graficzne jak zmiana położenia cienia na boisku czy nastanie nocy podczas meczu (chyba, że musieliby nałożyć blura ;)).

Offline Akiro

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2012
  • location:
  • Wiadomości: 10
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2012r.
  • Gram w: PES 06
No zapowiada się super. Ale bez screenów czy filmiku trudno ocienić...
Może ktoś wie kiedy zostaną opublikowane jakieś screeny? (Tak wiem e3, a może wcześniej?)
"Roma Roma Roma
core de 'sta citta
unico grande amore
de tanta e tanta gente
che fai sospira..."

Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
6 Czerwca E3?

Offline krab13

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1112
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 23.12.2008r.
od 10 czerwca.

Offline Koziom

  • Zasłużony
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2012
  • location: Legnica
  • Wiadomości: 483
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 02.08.2012r.
    • Real Madrid
  • Gram w: PES 2013
od 10 czerwca.

6 czerwca. Konami zaczyna pokaz przed E3.

Strona do streama i odliczania.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

lub

REJESTRACJA lub LOGOWANIE
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2013, 03:04:12 wysłana przez Koziom »
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z NAJNOWSZYMI INFORMACJAMI O PES 2014?
WEJDŹ W LINK PONIŻEJ:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline darko11221

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location: Polska
  • Wiadomości: 1210
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 31.12.2008r.
  • ..::Ac-Milan Forever::..
Widzisz, dla ciebie to nie potrzebne nazbyt - słaby sprzęt (ale byś chciał) ale symulacja sama w sobie mówi, odzwierciedlenie pierwowzoru jak najlepiej....................................

Mecze są z góry widziane (i nie tylko), ale jak pisałem, mowa o meczu rozgrywanym za dnia przy niewielkim zachmurzeniu. Cień chmury pada na murawę jak i znika.
Nie żeby to było nagminne, ale w pewnym stopniu uregulowane.

Ogląda się wiele meczy (liga angielska, niemiecka np.) gdzie mecze rozgrywa się za dnia, bądź inne imprezy wyżej rangi (puchary kontynentalne) gdzie są takie sytuacje.
A powiem że animacja śniegu czy deszczu który "pada" w tym widok wody na murawie (np. po odbiciu piłki) na nowym FOX też wymaga zasobów. I na pewno nie będzie to (tak liczymy) tylko jakaś mgiełka, udająca deszcz czy tam śnieg jak to miało do tej pory miejsce w PES'ach wstecz.
Przy dobrej, przemyślanej optymalizacji (co brakuje grom) nawet wymyślne animacje itd. mogą chodzić dobrze bez wielkich zapotrzebowań sprzętowych (mowa o PC).
Weź pojmij, że pes wychodzi na konsole a później dopiero wychodzi konwersja na pc a konsole mają konkretne bebech, których nie da się wymienić, więc trzeba tworzyć grafikę pod te bebechy a jaki sprzęt mają pctowcy KONAMI nie obchodzi ponieważ oni robią grę pod konsole.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
...:::Milan to najlepsza drużyna na świecie pozostałe  to tylko pionki:::...

Offline piotr777

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 68
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.09.2010r.
Coś mi się zdaje, że PES na PC i starych konsolach zmiażdży pod względem grafiki FIFĘ. Podobno EA znowu leci w wała z graczami i nowy silnik będzie dostępny tylko na najnowsze konsole, a jak widziałem trailer tego silnika to powiem szczerze dupy nie urywa. Jeszcze dodatkowo sam trailer, był prerenderowany, więc gry będą miały gorszą grafikę. Teraz czekać tylko na jakiś trailer od konami, który zdradzi coś więcej ;D

Offline Frieza

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lut 2013
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 58
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.02.2013r.
  • Chelsea London FC 1905
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Coś mi się zdaje, że PES na PC i starych konsolach zmiażdży pod względem grafiki FIFĘ. Podobno EA znowu leci w wała z graczami i nowy silnik będzie dostępny tylko na najnowsze konsole, a jak widziałem trailer tego silnika to powiem szczerze dupy nie urywa. Jeszcze dodatkowo sam trailer, był prerenderowany, więc gry będą miały gorszą grafikę. Teraz czekać tylko na jakiś trailer od konami, który zdradzi coś więcej ;D

Dokładnie tak - nowy silnik EA Sports Ignite będzie dostępny tylko i wyłącznie na next geny - XBox One i PS4. Playstation 3 i Xbox 360 oraz komputery dostaną wersje na obecnym silniku, co pozwala sądzić, że będziemy mieli do czynienia z wybrakowaną wersją gry. Ale to nie nowość, bo tak samo było w 2010 roku, gdy FIFA wchodziła z nowym silnikiem na PS3 i X360 - PC-ciarze musieli obejść się smakiem i mogli tylko patrzeć w internecie jakie nowości przyniósł nowy silnik - historia lubi się powtarzać, a EA jak zawsze musi wytoczyć najcięższe działa - oczywiście w stronę graczy.

PES 2014 powstaje na wszystkie najwazniejsze platformy na jednym silniku - FOX, więc tutaj nie ma się czego obawiać.

Sam jestem ciekaw jak będzie wyglądał silnik od EA - na razie stać było ich tylko na marny render, więc czekamy do czerwca i zapowiedź Konami.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2013, 11:54:11 wysłana przez Frieza »

Offline cyngiel08

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.06.2010r.
No przecież EA daje te dodatki za darmo więc o co chodzi?

Offline darko11221

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location: Polska
  • Wiadomości: 1210
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 31.12.2008r.
  • ..::Ac-Milan Forever::..
Dokładnie tak - nowy silnik EA Sports Ignite będzie dostępny tylko i wyłącznie na next geny - XBox One i PS4. Playstation 3 i Xbox 360 oraz komputery dostaną wersje na obecnym silniku, co pozwala sądzić, że będziemy mieli do czynienia z wybrakowaną wersją gry. Ale to nie nowość, bo tak samo było w 2010 roku, gdy FIFA wchodziła z nowym silnikiem na PS3 i X360 - PC-ciarze musieli obejść się smakiem i mogli tylko patrzeć w internecie jakie nowości przyniósł nowy silnik - historia lubi się powtarzać, a EA jak zawsze musi wytoczyć najcięższe działa - oczywiście w stronę graczy.

PES 2014 powstaje na wszystkie najwazniejsze platformy na jednym silniku - FOX, więc tutaj nie ma się czego obawiać.

Sam jestem ciekaw jak będzie wyglądał silnik od EA - na razie stać było ich tylko na marny render, więc czekamy do czerwca i zapowiedź Konami.
Według ciebie Fifa weszła z nowym silnikiem na obecne konsole dopiero w 2010 r. Człowieku to miało miejsce 3 lata wcześniej.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2013, 14:29:03 wysłana przez darko11221 »
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
...:::Milan to najlepsza drużyna na świecie pozostałe  to tylko pionki:::...

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer