Ankieta

.

2 (100%)
.
0 (0%)
.
0 (0%)

Głosów w sumie: 2

Autor Wątek: #ValenciaCF by veeq.  (Przeczytany 41462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: #Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 17, 2014, 09:42:23 »
Te banery w trochę innej formie widziałem kiedyś u innego usera :P  Szkoda, ze nie zdecydowałeś się zrobić z mistrzostwami tak jak z nagrodami, czyli rozstrzygnąć je wg siebie, bo tak to już wszystko wiemy.
Sparingi zwiastują dobrą formę, ale martwi mnie nieco drugi mecz. W pierwszym wiadomo przeciwnik łatwiejszy, ale Nürnberg też nie powinien wam sprawić większych kłopotów. Wprawdzie kontrolowaliście przebieg gry, ale szkoda straconej bramki. No i nieszczęsna kontuzja Ruiza. Chciał być twardzielem, ale widocznie jest to coś gorszego.

Offline undertaken

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2012
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.03.2012r.
    • http://realmadrid.siteor.pl/
Odp: #Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 17, 2014, 09:45:59 »
Chyba kariera która najbardziej mi imponuje praktycznie pod każdym względem nie będę ukrywał ,że wszystkiego nie czytałem.. Ale podobają mi się soocerboardy czy jak tam na to się mówi oraz przedstawienie składu. Sparingi jak najbardziej na plus.
Warriors by undertaknen

Offline veeq.

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2014
  • location: Polska
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 20.02.2014r.
  • HM¡
#Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 21, 2014, 11:46:18 »

Odcinek 6.

21.07.2014 | André Gomes piłkarzem Valencii!


W czasie gdy piłkarze dzielnie walczą podczas tegorocznej pretemporady, w siedzibie klubu w Walencji zarząd drużyny skrupulatnie dokonuje kolejnych transakcji. Dziś wczesnym rankiem na oficjalnej stronie internetowej klubu pojawiła się informacja potwierdzająca transfer André Gomesa byłego już zawodnika Benfici. Porozumienie pomiędzy zespołami osiągnięte zostało już wczoraj wieczorem, jednak dopiero teraz dotarły do nas potwierdzone wieści. Portugalczyk związał się z Valencią pięcioletnią umową o wartości 11 milionów euro. Warto podkreślić, że jest to dotychczas najdroższy transfer jakiego ekipa z Estadio Mestalla dokonała tego lata. Gomes wraz z podpisaniem kontraktu stał się szóstym Portugalczykiem reprezentującym barwy Los Che. André od przyszłego sezonu będzie grał w koszulce z numerem 26.

Gomes jest już kolejnym zawodnikiem, który ma ustabilizować grę w środku pola. Valencia mimo pozyskania Joao Moutinho nadal potrzebuje wzmocnień w tej strefie boiska. André pomimo skromnego bagażu doświadczenia powinien wręcz idealnie wpasować się do taktyki Los Che. Pierwszy oficjalny występ Portugalczyka ujrzymy najprawdopodobniej podczas zgrupowania w Peru.

Poczułem wielką radość, kiedy dowiedziałem się o ofercie z Walencji. To nagroda za całą pracę jaką włożyłem w treningi i mecze. Byłem bardzo szczęśliwy, ale zarazem spokojny, bo ta operacja była dość skomplikowana. Bardzo się cieszę, że wszystko jest już jasne. Staję przed ogromną szansą i nie zamierzam jej zmarnować. Valencia to wielki i prestiżowy klub, jestem dumny, że będę mógł reprezentować jej barwy. Mam duże nadzieje. Amunt Valencia - napisał Gomes na oficjalnym profilu Twitter.

André Gomes (SL Benfica) Valencia CF (11 mln €)   

                                                                                                               

22.07.2014 | Éver Banega odchodzi od Evertonu!


Valencia jest najlepszym przykładem tego, że letnie okienko transferowe trwa w najlepsze. Działacze klubu sumiennie dokonują kolejnych transakcji, które mają pomóc drużynie wrócić na szczyt. W ostatnich godzinach doszło do kolejnego transferu, oficjalne strony Valencii i Evertonu potwierdziły przed chwilą, że Éver Banega został nowym piłkarzem angielskiego klubu. Blanquinegros otrzymają za pomocnika 9 milionów euro. Zawodnik nie udał się z resztą drużyny na pierwszy etap tegorocznej pretemporady, ponieważ był w trakcie negocjacji.

Banega po przejściu testów medycznych podpisał z Evertonem pięcioletni kontrakt i otrzymał koszulkę z numerem 18. Éver wystąpił w 135 oficjalnych meczach pierwszego zespołu Valencii i strzelił 9 bramek. Argentyńczyk reprezentował barwy Los Che od 2008 roku. O jego odejściu mówiło się już dawna, dlatego też akurat ten transfer nie powinien nikogo zdziwić. Éver odchodząc pozostawił list pożegnalny w, którym podsumowuje swoją przygodę w Walencji.

Chcę w tych słowach podziękować za wszystko, co daliście mi odkąd przybyłem do Valencii. Od pierwszego do ostatniego dnia czułem się tutaj jak w domu. Teraz opuszczając zespół zabieram ze sobą sympatię kibiców, którzy zawsze mnie wspierali. Zabieram ze sobą także przyjaźń i profesjonalizm wszystkich moich kolegów, którzy zawsze byli blisko mnie. Przeżyłem tutaj niezapomniane i historyczne dla mnie chwile, które już na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Opuszczając was czuję się szczęśliwy i spełniony. Przechodzę do innego wielkiego, europejskiego klubu, gdzie również od pierwszej chwili poczułem ciepło i wsparcie. Liczę, że wszyscy, którzy kochali mnie, wspierali i szanowali, gdy grałem w koszulce Valencii, już na zawsze pozostaną moimi przyjaciółmi. Amunt Valencia! 

Éver Banega (Valencia CF) Everton (9 mln €)

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: #Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 21, 2014, 11:52:02 »
Kolejna z tych obszerniejszych karier i chyba tych gdzie prowadzący naprawdę wczuwa się w role ;)

Co do samej drużyny, to czekam na kolejne ruchy transferowe i na kolejne spotkania.
   


Offline veeq.

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2014
  • location: Polska
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 20.02.2014r.
  • HM¡
#Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 22, 2014, 13:50:29 »

Odcinek 7.

23.07.2014 | Lima blisko Valencii


Jak informuje Super Deporte walencki dziennik sportowy, drużyna z Estadio Mestalla jest bardzo bliska podpisania dwuletniego kontraktu z Rodrigo Limą. Brazylijczyk na dzień dzisiejszy reprezentuje barwy Benficii, jednak jego obecna umowa wygasa już pod koniec przyszłego sezonu. Dla Valencii jest to świetna okazja na pozyskanie klasowego napastnika za przyzwoitą cenę. Jak na razie brakuje jakichkolwiek oficjalnych informacji w tej kwestii, mimo to ewentualny transfer wydaje się być bardzo prawdopodobny.

Nie jest niespodzianką, że Valencia już od dłuższego czasu poszukuje typowego egzekutora, który zapewni okazałą liczbę bramek. W ekipie Los Che wyraźnie brakuje człowieka, który byłby w stanie w pełni odpowiadać za ciężar gry ofensywnej. Blanquinegros poszukują doświadczonego i ogranego zawodnika, który będzie zdolny zapełnić lukę po Roberto Soldado. Ekipa z Mestalla rozważała już wiele możliwości, poczynając od Alessandro Matriego poprzez Emmanuela Rivière, a kończąc na Fernando Torresie, niestety prędzej czy później wszystkie te projekty kończyły w koszu. Jednak w ostatnim czasie pojawiła się nowa możliwość, a mianowicie zatrudnienie Limy, które wręcz idealnie pasuje do profilu poszukiwanego gracza.

Brazylijczyk barwy Benficii reprezentuje od 30 sierpnia 2012 roku, teraz gdy jego kontrakt powoli dobiega końca, a władze z Estádio da Luz nie kwapią się by go przedłużyć, napastnikiem zainteresowało się kilka europejskich klubów. Jeszcze nie tak dawno głównym kandydatem do pozyskania Limy był Villarreal, władze Żółtej Łodzi Podwodnej bardzo długo zabiegały o względy napastnika, lecz ostatecznie do transferu nie doszło, mówi się, że główną przyczyną tego były zbyt wygórowane żądania finansowe. Szybko jednak znalazł się kolejny zainteresowany, tym razem o podpis Limy starali się Belgowie, a dokładniej RSC Anderlecht. W tym przypadku po dość długich rozmowach, negocjacje stanęły w martwym punkcie, aż w końcu doszło do tego, że sam zawodnik jak i przedstawiciele klubu zrezygnowali z transakcji. Teraz do akcji wkraczają przedstawiciele Los Che i wydaje się, że to właśnie Nietoperze mają największe szanse na pozyskanie atakującego. Stosunki na linii Valencia - Benfica, są dobre, a nawet bardzo dobre, kluby już niejednokrotnie prowadziły negocjacje i większości przypadków kończyły się one sukcesem, czego najlepszym przykładem jest choćby ostatni transfer André Gomesa. Podsumowując, wszystko wskazuje na to, że już niebawem Lima oficjalnie stanie się podopiecznym Nuno Espírito Santo. 

                                                                                                               

23.07.2014 | Zgrupowanie w Peru i Chile – powołania


Piłkarze Valencii po powrocie ze zgrupowania, które odbyła się na terenie Niemiec, a dokładnie w miejscowości - Herzogenaurach, spędzili dwa dni w Paternie, gdzie również odbywali regularne treningi. Dziś późnym popołudniem piłkarze Los Che udadzą się w podróżą do Chile oraz Peru, gdzie rozegrają kolejne dwa przedsezonowe spotkania. W ramach turnieju Copa EuroAmericana podopieczni Nuno Espírito Santo zmierzą się z Alianza Limą (26.07), a także z Universidad Católica (29.07). Szkoleniowiec Valencii podał już 24 osobową kadrę, która uda się na obóz do Ameryki Południowej. O ile na poprzednie zgrupowanie wraz z pierwszą drużyną pojechało kilku zawodników Mestallety, tak teraz zabrakło dla nich miejsca na liście powołanych. Portugalski trener zdecydował się za to na powołanie wszystkich zawodników biorących udział w Mistrzostwach Świata, a także tych nowo nabytych. Poniżej przedstawiamy pełną kadrę z podziałem na pozycję:

Bramkarze: Diego Alves, Guaita
Obrońcy: Flávio Ferreira, Ricardo Costa, Joao Pereira, Otamendi, Vezo, Barragán, Rami, Cissokho, Gaya.
Pomocnicy: Parejo, De Paul, Piatti, Guardado, Viera, André Gomes, Joao Moutinho, Fede, Vargas, Feghouli.
Napastnicy: Álcacer, Jonas, Helder Postiga.

Podobnie jak podczas ostatniego zgrupowania tak i teraz w kadrze zabrakło miejsca dla kilku piłkarzy. Podczas drugiego etapu tegorocznej pretemporady zabraknie takich zawodników jak: Victora Ruiza, który leczy kontuzje kostki, Míchela, który jest w trakcie negocjacji z Getafe, oraz Javiego Fuego, Carlesa Gila, a także Viníciusa Araújo, którzy po prostu nie zostali powołani. Warto także podkreślić, że w kadrze zabraknie Évera Banegi, który w ostatnich dniach opuścił szeregi Los Che. 


Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: #Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 23, 2014, 10:23:13 »
Obyście dopięli ten transfer Limy. Poległy już dwa kluby w jego zakontraktowaniu, ale wy jesteście blisko i nie zmarnujcie tego. Zawodnik powinien wkomponować się w wasz klub.

Offline veeq.

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2014
  • location: Polska
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 20.02.2014r.
  • HM¡
#Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 25, 2014, 15:47:35 »

Odcinek 8.

30.07.2014 | #Drugi etap pretemporady - podsumowanie 


Piłkarze z Estadio Mestalla drugi etap tegorocznej pretemporady mają już za sobą. W ciągu kilku ostatnich dni zawodnicy Valencii przygotowywali się do dwóch przygotowawczych spotkań, z peruwiańskim Alianza Lima oraz chilijskim Universidad Católica. Jak się szybko okazało południowoamerykański styl gry, a także latynoski temperament to dla Los Che nie lada wyzwanie. Podopieczni Nuno Espírito Santo wygrali jedno z dwóch spotkań, a w ciągu 180 minut zdobyli zaledwie jedną bramkę. Jedynym strzelcem okazał się Paco Alcacer, który podobnie jak podczas pobytu w Niemczech, tak i teraz potwierdza swoją dobrą dyspozycje. Poza Hiszpanem na wyróżnienie zasłużył jeden z najnowszych nabytków Blanquinegros - Joao Moutinho oraz inny Portugalczyk - Joao Pereira.   

26.07 (17:00): Alianza Lima - Valencia (Copa EuroAmericana)

Już sam początek spotkania wyraźnie wskazał, że nie będzie to specjalnie widowiskowy spektakl. Obie ekipy przystąpiły do tego meczu jak do typowego sparingu. Zawodnicy w pierwszej połowie ograniczyli się jedynie do wymiany podań w środku pola, przez całe 45 minut zespoły wyprowadziły zaledwie kilka nieudanych akcji. Jedyne zagrożenie stanowiły stałe fragmenty gry, z których i tak nic nie wynikło. Piłkarze sprawiali nieodparte wrażenie ospałych i zmęczonych. Krótko mówiąc, pierwsza część meczu upłynęła pod znakiem niekończącej się nudy.

W drugiej połowie meczu obraz gry uległ zmianie, działania zawodników były bardziej zdecydowane, przez co sama gra wyglądała znacznie ciekawiej. Pierwsza groźna akcja miała miejsce już w 49. minucie, rajdem wzdłuż linii bocznej popisał się Míguez, który chwilę później dośrodkował w pole karne Diego Alvesa, do piłki najwyżej wyskoczył Montes, jednak brak precyzji przy uderzenie głową sprawił, że futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Valencia nie zwlekała z odpowiedzią i już parę chwil później świetną sytuację na bramkę zmarnował Fede, Argentyńczyk w dziecinny sposób minął dwóch defensorów i pod wpływem impulsu wdał się w drybling z bramkarzem, doświadczony goalkeeper gospodarzy nie namyślając się długo rzucił się pod nogi atakującego i wygarnął mu piłkę, oddalający tym samym jakiekolwiek zagrożenie. Kolejne akcje były już tylko kwestią czasu, niestety większość z nich kończyła się niecelnym strzałem bądź też interwencją bramkarza. W końcu jednak niemoc strzelecka została przełamana, w 78. po podaniu Moutinho w sytuacji sam na sam znalazł się Paco Alcacer i jak na napastnika przystało, z zimną krwią wykorzystał swoją szansę dając tym samym Valencii ostateczne zwycięstwo.   


78' Paco Alcacer

Alianza Lima: Heredia - Donayre, Ibánez, Minaya, Guizasola - Molina, Míguez, Uribe - Aguirre, Montes, Landauri
71' Aparicio za Minaya 76' González-Vigil za Montes 87' Trujillo za Uribe

Valencia CF: Diego Alves - Joao Pereira, Rami, Otamendi, Guardado - Andre Gomes, Parejo, Feghouli, Piatti, Fede Cartabia - Paco Alcacer
62' Joao Moutinho za Parejo 75' Viera za Piatti 80' Flavio Ferreira za Rami
                                                                                                               

29.07 (20:00): Universidad Católica - Valencia (Copa EuroAmericana)

Po wizycie w Peru, zawodnicy Valencii udali się do Chile, gdzie rozegrali drugi mecz sparingowy w ramach turnieju Copa EuroAmericana. Szkoleniowiec Valencii - Nuno Espírito Santo postawił na nieco inna jedenastkę w porównaniu do poprzedniego meczu, jednak mimo to gra nie uległa znaczącym zmianom. Los Che pomimo ogromnych chęci i zaangażowania nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywala. Gospodarze zarówno przez całą pierwszą jak i drugą połowę prezentowali defensywną i statyczną grę, za co kibice wynagradzali ich głośnymi gwizdami. Cały mecz przebiegł w bardzo wolnym tempie, a wszystkie oddane strzały można by było zliczyć na palcach jednej ręki. 

Spotkanie ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem i sam wynik chyba najlepiej obrazuje przebieg tego meczu. Brak wrażeń, brak emocji i brak jakiegokolwiek wrażenia, że był to mecz piłki nożnej.



Universidad Católica: Cerda - Parot, Cahais, Alvarez, Enzo Andía - Sepúlveda - Valenzuela, Costa, Cordero - González, Ramos
64' Mirosevic za Costa 77' Maripán za Alvarez 80' Luis Munoz za Ramos

Valencia CF: Diego Alves - Joao Pereira, Rami, Vezo, Flavio Ferreira - Joao Moutinho, Andre Gomes - Vargas, Viera, De Paul - Helder Postiga
70' Barragan za Joao Pereira 76' Jonas za Helder Postiga 83' Cissokho za Flavio Ferreira
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2014, 09:38:30 wysłana przez veeq. »

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: #Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 27, 2014, 17:28:26 »
Oba mecze bez żadnej historii. Nie było widać zaangażowania, brak jakiejkolwiek chęci. Było po prostu nudno i wyniki też nie satysfakcjonują. Wyróżniło się tylko trzech graczy i jestem ciekaw co wymyślicie na ligę.

Offline veeq.

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2014
  • location: Polska
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 20.02.2014r.
  • HM¡
#Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 31, 2014, 16:24:13 »

Odcinek 9.



Podczas gdy zawodnicy dzielnie walczą w tegorocznej pretemporadzie, zarząd Valencii dokonuje kolejnych wzmocnień. W ostatnim czasie jak grom z jasnego nieba spadła na nas wiadomość dotycząca transferu Rodrigo Moreno. Kilkanaście godzin temu na oficjalnej stronie internetowej Los Che pojawił się wpis potwierdzający ostateczne porozumienie z Benficą. Piłkarz już od dawna wiązany był z Valencią, jednak proces sprzedaży klubu uniemożliwiał jakiekolwiek negocjacje, teraz gdy drużyna jest w rękach Petera Lima nic nie stało na przeszkodzie, aby ściągnąć napastnika na Estadio Mestalla.

Rodrigo związał się z klubem pięcioletnią umową o wartości 17 milionów euro. Po dostarczeniu dokumentacji i pomyślnym przejściu testów medycznych, piłkarz został oficjalnie zaprezentowany wraz z prezydentem, Amadeo Salvo, oraz dyrektorem generalnym, Francisco Rufete. Rodrigo jest jednym z najbardziej obiecujących napastników w hiszpańskim futbolu. Dorastał w szeregach młodzieży Realu Madryt, skąd przeniósł się do Benfiki. Z Portugalskim klubem zdobył między innymi mistrzostwo kraju, a w ubiegłym sezonie dotarł do finału Ligi Europy. Moreno najprawdopodobniej "przejmie" koszulkę Soldado i będzie występował z numerem 9.

- „Od początku chciałem przejść do Valencii i czuję się podekscytowany. To idealny klub dla mnie i dla rozwoju mojej kariery. Mam duże ambicje i muszę teraz skupić się na aspekcie sportowym. Valencia da mi wszystko, czego potrzebuję. Były oferty z innych klubów, ale zawsze chciałem grać w La Liga. Nie boję podejmować się odważnych decyzji i wierzę w ten projekt. Chcę tworzyć nową historię Valencii, nie jestem minimalistą, mój cel to zawsze iść do przodu i stawać się coraz lepszym”.
 
Rodrigo (SL Benfica) Valencia CF (17 mln €)   

                                                                                                               


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nowym sponsorem Valencii została wiodącą na hiszpańskim rynku grupą finansowa - CaixaBank. Umowa będzie obowiązywać przez trzy najbliższe sezony, czyli do 2017 roku. Wszyscy kibice Valencii, którzy założą konto w CaixaBank będą częścią programu Nómina multiEstrella, do którego należy już ponad 1,9 mln klientów. Osoby należące do tego programu będą korzystać z ekskluzywnych korzyści , takich jak zniżki na kredyty hipoteczne, pożyczki w wysokości sześciokrotnego wynagrodzenia lub zniżki na ubezpieczenia. Klienci otrzymają również zniżki na imprezy kulturalne i rozrywkowe. CaixaBank będzie jednym z partnerów klubu, nie będzie to jednak główny sponsor. Na decyzję w sprawie nowego głównego partnera Valencii przyjdzie nam jeszcze zaczekać.

Poniżej prezentujemy oficjalny komunikat Valencii dotyczący porozumienia z CaixaBank:

Valencia CF i CaixaBank osiągnęły porozumienie, na mocy którego bankowy podmiot zostanie oficjalnym sponsorem klubu przez trzy najbliższe sezony. Podmiot finansowy chce pokazać swoje poparcie i zaangażowanie w sport, walencki zespół i jego kibiców. Dodatkowo, w ramach tej umowy fani Valencii CF, którzy założą konto w CaixaBank otrzymają bilet na dowolny mecz sezonu 2014/2015 rozgrywany na Mestalla w ramach La Liga i Copa del Rey. Umowa została zawarta dzisiaj w obecności prezydenta Valencii CF, Amadeo Salvo oraz Dyrektora Regionalnego Caixa Bank, Bilbiano Martíneza. Ten ostatni wyjaśnił, że umowa została zawarta aby „być bliżej rodzin i fanów klubu, ułatwiając im możliwość wspierania zespołu na Mestalla”. Prezydent Salvo wyraził zadowolenie z zawartego porozumienia i dodał, że: „jesteśmy zachwyceni, że wspiera nas tak prestiżowa grupa jak CaixaBank. Umowa ta pozwoli również CaixaBank na postawienie trzeciej ławki na Mestalla, aby dać swoim klientom możliwość oglądania spotkań z perspektywy boiska. Będą także wprowadzać i rozwijać liczne akcje skierowane do kibiców Valencii CF.


Spoiler for Hiden:
Drobne fragmenty tekstów zaczerpnięte z oficjalnej strony klubu.

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: #Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 31, 2014, 21:18:05 »
Koło transferowe nadal się kręci i aż jestem ciekaw, kiedy to zakończysz ;) Długi ten wstęp do sezonu. Czekam już na mecze :P

Offline Mejor

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 1195
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 13.02.2010r.
  • Pan Nikt
    • Filmweb
Odp: #Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 01, 2014, 13:27:23 »
Rodrigo to dobry wybór ze strony Valencii. Świetny wstęp do sezonu, teraz czekać jak będzie spisywać się wasz zespół w pierwszych meczach.

Offline veeq.

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2014
  • location: Polska
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 20.02.2014r.
  • HM¡
#Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 03, 2014, 14:38:52 »

Odcinek 10.
04/08/2014



Trzeci i zarazem ostatni etap tegorocznej pretemporady piłkarze Valencii mają już za swoimi plecami. W ciągu ostatnich dni zawodnicy Los Che zagrali dwa spotkania w ramach prestiżowego turnieju - Emirates Cup, rozgrywanego na płycie boiska - Emirates Stadium. Podopiecznym Nuno Espírito Santo przyszło zmierzyć się z dwoma wymagającymi przeciwnikami, Monaco (02.08) oraz Benficą (03.08). Piłkarze z Estadio Mestalla wygrali jedno z dwóch spotkań i w ogólnym rozrachunku z 11 puntami na koncie zakończyli turniej na drugiej pozycji. Poza wynikami końcowymi imponować mogła także sama gra, zawodnicy poczynili wyraźne postępy. Ponownie ze świetnej strony zaprezentował się Paco Alcacer, zdobył dwie bramki w spotkaniu z Monaco był wiodącą postacią. Oprócz Hiszpana na słowa uznania zasłużyli także inni zawodnicy jak na przykład: Joao Pereira, Vargas, Moutinho, Flavio, Otamendi czy Diego Alves. Już teraz wygląda na to, że ekipa z Mestalla jest gotowa do rozpoczęcia zmagań ligowych, wcześniej jednak czeka ich jeszcze próba generalna, 14 sierpnia podopieczni Nuno Espírito Santo rozegrają ostatnie spotkanie przedsezonowe, ich przeciwnikiem będzie Manchester United. 

02.08 (15:00): Monaco - Valencia

Początek spotkania przebiegł pod znakiem wyraźniej dominacji piłkarzy Valencii, już w pierwszych minutach mogliśmy zobaczyć niejedną bramkę, w większości przypadków zabrakło jednak skuteczności bądź też opanowania. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 3 minucie, po dośrodkowaniu Vargasa w polu karnym Monaco nastąpiło spore zamieszanie, jako pierwszy do piłki dopadł Paco Alcacer, Hiszpan skierował futbolówkę w światło bramki, jednak ta nie znalazła się w siatce, instynktowną interwencją popisał się Ricardo Carvalho. Odpowiedzi ze strony Monaco zabrakło, za to Los Che w dalszym ciągu dominowali. Po wielu nieudanych akcjach, do piłkarzy z Estadio Mestalla w końcu uśmiechnęło się szczęście, w 19 minucie Fabinho bezmyślnym faulem pod własną bramką sprokurował rzut karny, skutecznym wykonawcą jedenastki okazał się Paco Alcacer. Stracona bramka wyraźnie wpłynęła na grę Monaco, zawodnicy odważniej rozgrywali piłkę i coraz częściej wędrowali z nią pod pole karne Diego Alvesa, co przysparzało obronie Valencii spore problemy. W końcu defensywna Los Che uległa i monakijski klub doprowadził do remisu, zdobywcą bramki na 1-1 został Radamel Falcao.

Początek drugiej części spotkania w odróżnieniu od poprzedniczki układał się pod dyktando Monaco. Podopieczni Nuno Espírito Santo w żaden sposób nie potrafili ponownie przejąć inicjatywy, dominacja francuzów stawała się coraz bardziej wyraźna, czego efekt pojawił się w 57 minucie. Podaniem pomiędzy obrońcami popisał się Dirar, a do piłki dopadł Falcao, Kolumbijczyk jak na rasowego egzekutora przystało z zimną krwią zamienił swoją szansę na bramkę, dając tym samym swojej drużynie prowadzenie. Valencia początkowo po stracie bramki wyglądała na bardzo rozkojarzoną, jednak z czasem ich gra powróciła do dawnej postaci i znów zaczęła sprawiać ogromne problemy defensorom Monaco. W końcu po kilku sytuacja udało się zdobyć bramkę wyrównującą, Guardado, który parę chwil wcześniej pojawił się na boisku, z dziecinną łatwością minął dwóch obrońców i wystawił piłkę do nabiegającego Paco Alcacera, Hiszpan nie pozostawiając goalkeeperowi cienia szans, huknął jak z armaty u ustalił wynik na 2-2. Żadna z drużyn nie potrafiła zadać decydującego ciosu i w efekcie czego, spotkanie ostatecznie zakończyło się sprawiedliwym remisem.


19' (k.) Paco Alcacer 77' Paco Alcacer - 45' Falcao 57' Falcao

AS Monaco: Subasic - Fabinho, Lopez, Carvalho, Abdennour - Toulalan, Kondogbia, Obaddi, Dirar - Berbatov, Falcao
59' Kurzawa za Abdennour 66' Ocampos za Berbatov 85' Labor za Lopez

Valencia CF: Diego Alves - Joao Pereira, Rami, Flavio Ferreira, Cissokho - Andre Gomes, Joao Moutinho - Vargas, Piatti, Fede Cartabia - Paco Alcacer
62' Viera za Piatti 71' Guardado za Fede Cartabia 86' Feghouli za Vargas

                                                                                                               

03.08 (15:00): Benfica - Valencia

Drugie spotkanie w turnieju Emirates Cup wyglądało zgoła inaczej niż poprzednie. Główną i pierwszoplanową rolę w tym spektaklu odgrywali zawodnicy Valencii, za to piłkarze Benficii stanowili tylko tło. Ekipa Los Che od pierwszych sekund meczu przystąpiła do odważnych ataków, początkowe akcje nie stwarzały defensorom lizbońskiej drużyny większych problemów, jednak z czasem pod bramką Artura robiło się coraz goręcej. W 11 minucie rzut rożny wywalczył Vargas, który następnie dośrodkował w pole karne, do piłki najwyżej wyskoczył Otamendi i kapitalnym uderzeniem głową skierował futbolówkę tuż pod porzeczkę, otwierając tym samym wynik meczu. Kolejne groźne sytuacje Valencii były tylko kwestią czasu, bezradna obrona Benficii ograniczała się jedynie do wybijania piłek w głąb pola bądź na aut. W 19 minucie wynik na 0-2 podwyższył Flavio Ferreira, młody Portugalczyk podobnie jak Otamendi, bramkę zdobył po rzucie rożnym. Po ponad 30 minutach pełnej dominacji Nietoperzy do głosu w końcu doszli obecni mistrzowie Portugalii. Instynktem strzeleckim popisał się Oscar Cardozo, który wypracował sobie przestrzeń i silnym uderzeniem po ziemi pokonał bezradnego Diego Alvesa.

Wizerunek gry w drugiej części meczu nie uległ żadnej zmianie, dominacja Valencii i rozpaczliwe próby Benficii to najczęstszy obrazek. Ekipa Los Che cały czas naciskała i kolejne bramki były nieuniknione. W 53 minucie i tak widoczną przewagę Valencii potwierdził Flavio Ferreira, defensor już drugi raz w tym meczu świetnie podłączył się do akcji ofensywnej i tym razem także przyniosło to efekt w postaci bramki. Podopieczni Espírito Santo z każdą minutą wyglądali coraz pewniej, ich akcje stanowiły krytyczne zagrożenie dla Artura i całej linii obrony. Kapitalna gra Nietoperzy ponownie zaowocowała w 62 minucie, rajdem wzdłuż linii i umiejętnościami technicznymi popisał się Eduardo Vargas, Chilijczyk sam sobie wypracował sytuację, a następnie ją wykorzystał podwyższając wynik na 1-4. Kilka chwil później kompletnie nieoczekiwanie z bramki cieszyła się Benfica, Lima po indywidualnej akcji  wypracował rzut rożny, a dośrodkowanie Enzo Pereza wykorzystał Gaitan, zmniejszając nieco przepaść dzielącą oba zespoły. W 75 minucie cios ostateczny i przypieczętowujący zwycięstwo Valencii zadał Jonas, Brazylijczyk popisał się kosmicznym uderzeniem zza pola karnego, ustalając tym samym wynik na 2-5.   


39' Cardozo 66' Gaitan - 11' Otamendi 19' Flavio 53' Flavio 62' Vargas 75' Jonas

SL Benfica: Artur - Maxi Pereira, Luisao, Garay, Andre Almeida - Dawidowicz, Carlos Martins - Salvio, Gaitan, Lima, Cardozo
69' Enzo Perez za Dawidowicz 77' Sulejmani za Salvio 85' Pizzi za Gaitan

Valencia CF: Diego Alves - Barragán, Otamendi, Flavio Ferreira, Guardado - Javi Fuego, Joao Moutinho - Vargas, Viera, Rodrigo de Paul - Rodrigo
72' Jonas za Viera 83' Paco Alcacer za Rodrigo 90' Joao Pereira za Barragán


Spoiler for Podsumowanie pretemporady?:
Chcielibyście zobaczyć ogólne podsumowanie tegorocznej pretemporady, czy może uważacie to za zbędne?

Offline LonG_7

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 19
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 15.07.2014r.
  • 決してあきらめない
Odp: #Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 03, 2014, 17:54:33 »
Możliwe byłoby pozyskanie od Cb tego .psd tego score'a, bo się nie mogę z Maćkiem skontaktować...

Offline veeq.

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2014
  • location: Polska
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 20.02.2014r.
  • HM¡
#Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 04, 2014, 19:12:18 »

Odcinek 11.
05/08/2014



W Walencji okienko transferowe w pełni. Władze drużyny w ostatnich dniach dokonały kolejnej transakcji. Na oficjalnej witrynie klubu pojawił się  komunikat informujący o osiągnięciu porozumieniu między stronami w sprawie transferu Jérémy'ego Mathieu do Barcelony. Francuski obrońca od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Blaugrany. Wstępne porozumienie pomiędzy drużynami osiągnięte zostało już jakiś czas temu, jednak dopiero wczoraj zostało ono oficjalnie potwierdzone. Mathieu po pomyślnym przejściu badań medycznych, został dziś zaprezentowany kibicom. Jérémy będzie występował w koszulce z numerem 24.

Valencia na transferze Mathieu zarobiła nieco ponad 20 milionów euro. Połowa tej kwoty ma być zapłacona z góry, a reszta rozłożona na raty. Francuz związał się z Katalońską drużyną 4 letnim kontraktem. Warto jeszcze podkreślić, że w przypadku triumfu Barcelony w Lidze Mistrzów, Valencia otrzyma dodatkowe 3 miliony. Mathieu reprezentował barwy Los Che od 2009 roku, w tym czasie rozegrał 126 spotkań i zdobył 6 bramek. Dwukrotnie wystąpił z opaską kapitana. Jeremy podobnie jak  Éver Banega, odchodząc pozostawił list pożegnalny w, którym podsumowuje swoją przygodę w Walencji. 

- „Odchodzę z drużyny, którą zawsze ceniłem i będę cenić. Nabyłem tu wiele doświadczenie i umiejętności, które pomogły mi w staniu się lepszym piłkarzem. Odchodzę ze świadomością, że wypełniłem swoje zadanie. Odchodzę zabierając ze sobą sympatię kibiców, przyjaźń kolegów i magiczną moc Estadio Metalla. Odchodzę jako człowiek spełniony. Amunt Valencia!.”
 
Jérémy Mathieu (Valencia CF) FC Barcelona (20 mln €)   

                                                                                                               

06/08/2014


Dobiegła końca czteroletnia przygoda Ricardo Costy z Valencią. Jak podaje oficjalna strona internetowa klubu, stoper osiągnął porozumienie z władzami drużyny w sprawie rozwiązania kończącego się w przyszłym roku kontraktu. Portugalczyk mając świadomość, że nie ma dla niego miejsca w planach Nuno Espírito Santo, zdecydował się na opuszczenie zespołu. Reprezentant Portugalii wraz z zakończeniem współpracy z Valencią, stał się tym samym wolnym zawodnikiem, od tej pory Costa będzie musiał szukać klubu na własną rękę. Prezydent Valencii - Amadeo Salvo, nie zapomniał o zasługach Ricardo i w momencie jego odejścia pożegnał go tymi krótkimi słowami:

- „Ricardo Costa był wielkim profesjonalistą od pierwszego do ostatniego dnia w klubie. Na zawsze zapamiętamy Costę jako piłkarza oddanego Valencii, darzącego klub sympatią każdego dnia podczas swojego pobytu. Cała Valencia życzy powodzenia w nowym piłkarskim oraz osobistym etapie życia i jednocześnie pragnie wyrazić uznanie dla jego sportowego profesjonalizmu.”

Sam zawodnik także, nie odszedł bez pożegnania. Kilka godzin po ogłoszeniu komunikatu, piłkarz na oficjalnym profilu Twitter zamieścił taki oto wpis:

- „Opuszczam Valencię z czystym sumieniem i sympatią fanów. Przez kilka lat pobytu doświadczyłem wiele szczęścia za sprawą fanów, którzy byli w dobrych i złych chwilach. Chciałbym pozdrowić wszystkich Valencianistas, pracowników, kolegów, media oraz wszystkich, z którymi dzieliłem wspólne chwile. Nadszedł czas bym rozpoczął nowy etap kariery. Valencia zawsze będzie w moim sercu. Jestem dumny, że mogłem być kapitanem tego zespołu.”

Spoiler for Hiden:
Wypowiedź Ricardo Costy oraz Amadeo Salvo zaczerpnięta z oficjalnej strony klubu.

Offline veeq.

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2014
  • location: Polska
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 20.02.2014r.
  • HM¡
#Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 05, 2014, 19:08:37 »

Odcinek 12.
07/08/2014



Kilka dni temu dotarła do nas wiadomość dotycząca odejścia Jérémy'ego Mathieu, dziś oficjalna strona internetowa Valencii informuje o kolejnej sprzedaży. Míchel Herrero, to właśnie on w najbliższych godzinach opuści Estadio Mestalla, wychowanek Los Che nie przekonał do siebie nowego szkoleniowca, w efekcie czego zarząd zdecydował się na jego transfer. Nowym pracodawcą Michela zostało Getafe. Hiszpan związał się z madryckim klubem trzyletnią umową o wartości 2,5 miliona euro. Piłkarz w nowej drużynie najprawdopodobniej będzie występował z numerem 26. 

Wychowanek Valencii reprezentował barwy od 2008 roku. Pomocnik zadebiutował w Primera División w sezonie 2008/09, a dokładnie 6 grudnia w przegranym 0-4 meczu z FC Barcelona. 26 latek w ciągu sześciu lat rozegrał łącznie 49 oficjalnych meczów, nigdy nie zdobył bramki. Míchel podobnie jak inni sprzedani zawodnicy, pozostawił list pożegnalny.

- „Przeszedłem przez drzwi tego klubu jako młody chłopak, wy zaopiekowaliście się mną i wychowaliście mnie jak prawdziwa rodzina. Opuszczając was zabieram ze sobą sympatię kibiców oraz przyjaźń i profesjonalizm wszystkich moich kolegów z drużyny i trenerów. Od pierwszego do ostatniego dnia czułem się tutaj jak w domu, dziękuje wszystkim tym, którzy dzielili ze mną te dobre i te gorsze chwile. Odchodzę ze świadomością, że byłem częścią tak wielkiego klubu jakim jest Valencia. Zabieram w swoim sercu wszystkie piękne momenty, których doznałem w ciągu ostatnich lat. Jeszcze raz dziękuje wam za wszystko co dla mnie zrobiliście. Amunt Valencia!”
 
Míchel Herrero (Valencia CF) Getafe CF (2,5 mln €)   

                                                                                                               

08/08/2014


Piłkarze Valencii wszystkie tegoroczne etapy pretemporady mają już za swoimi plecami. Nietoperze w ramach przygotowań do nowego sezonu rozegrali sześć spotkań, cztery z nich udało się wygrać, za to pozostałe dwa zremisować. Presezon rozpoczął się w Niemczech, a dokładniej w miejscowości Herzogenaurach, gdzie 15 lipca podopieczni Nuno Espírito Santo mierzyli się z czwartoligowy SpVgg Bayreuth. Już cztery dni później zawodnicy Los Che rozegrali kolejne spotkanie, tym razem ich przeciwnikiem był tegorocznym spadkowiczem Bundesligi - FC Nürnberg. Po wizycie w Niemczech, Blanquinegros udali się do Peru oraz Chile, za Oceanem Hiszpanie spędzili nieco ponad tydzień. W tym czasie także rozegrali dwa spotkania testowe w ramach turnieju Copa EuroAmericana. 26 lipca miało miejsce spotkanie inaugurujące amerykańską przygodę, przeciwnikiem był peruwiański - Alianza Lima. Następnie trzy dni później piłkarze Valencii mierzyli się z chilijskim - Universidad Católica. Nietoperze przygotowywania do przyszłego sezonu zamknęli prestiżowym turniejem - Emirates Cup, podczas którego przyszło im zmierzyć się z AS Monaco oraz Benficą.  Warto dodać, że poza wyżej wymienionymi meczami, Blanquinegros już 14 sierpnia zmierzą się z Manchester United, będzie to próba generalna przed rozpoczęciem nowego sezonu, który startuje już 22 sierpnia.

Poniżej raz jeszcze prezentujemy wszystkie wyniki meczy przedsezonowych, oraz przedstawiamy indywidualne osiągnięcia poszczególnych zawodników.

Najlepszy zawodnik pretemporady: Paco Alcacer
Najładniejsza bramka: Jonas z Benficą (na 2-5)
Najlepszy mecz pretemporady: Monaco - Valencia
Najlepszy bramkarz: Diego Alves
Najlepszy obrońca: Joao Pereira
Najlepszy pomocnik: Fede Cartabia
Najlepszy napastnik: Paco Alcacer
Najlepszy zmienik: Jonathan Viera

Najwięcej bramek: Paco Alcacer (5)
Najwięcej asyst: Eduardo Vargas (4)
Najwięcej kartek: Barragán (2)
Najwięcej czystych kont: Diego Alves (2)


Spoiler for Pretemporada 2014/15 - podsumowanie wyników:

10.07 - 21.07 Pierwszy etap pretemporady - Niemcy


11' Paco Alcacer 17' Piatti 47' Javi Fuego 59' Paco Alcacer 77' Jonas

SpVgg Bayreuth: Sponsel - Eckert, Zivkovic, Zitzmann, Horter - Brlenic, Hiemer, Strangl, Böhnlein, Stolz - Ulbricht
55' Kolb za Ulbricht 67' Hannemann za Eckert 82' Heckenberger za Stolz

Valencia CF: Jaume - Barragán, Leuko, Vezo, Gaya - Javi Fuego, Míchel, Piatti, Fede Cartabia, Jonas - Paco Alcacer
70' Vinícius za Paco Alcacer 83' Rami za Vezo

                                                                                                               


62' Pekhart - 8' Fede Cartabia 74' Viera

1.FC Nürnberg: Rakovsky -  Angha, Petrak, Hovland, Pinola - Stark, Kiyotake, Gebhart - Ott, Pekhart, Stępiński
69' Sylvestr za Stępiński 77' Polak za Stark 84' Schöpf za Gebhart

Valencia CF: Guaita - Barragán, Otamendi, Víctor Ruiz, Cissokho - Javi Fuego, de Paul, Piatti, Fede Cartabia, Viera - Paco Alcacer
45' Rami za Víctor Ruiz 66' Vinícius za Paco Alcacer 70' Robert Ibánez za Piatti




23.07 - 31.07 Drugi etap pretemporady - Peru, Chile (Copa EuroAmericana)


78' Paco Alcacer

Alianza Lima: Heredia - Donayre, Ibánez, Minaya, Guizasola - Molina, Míguez, Uribe - Aguirre, Montes, Landauri
71' Aparicio za Minaya 76' González-Vigil za Montes 87' Trujillo za Uribe

Valencia CF: Diego Alves - Joao Pereira, Rami, Otamendi, Guardado - Andre Gomes, Parejo, Feghouli, Piatti, Fede Cartabia - Paco Alcacer
62' Joao Moutinho za Parejo 75' Viera za Piatti 80' Flavio Ferreira za Rami


                                                                                                               



Universidad Católica: Cerda - Parot, Cahais, Alvarez, Enzo Andía - Sepúlveda - Valenzuela, Costa, Cordero - González, Ramos
64' Mirosevic za Costa 77' Maripán za Alvarez 80' Luis Munoz za Ramos

Valencia CF: Diego Alves - Joao Pereira, Rami, Vezo, Flavio Ferreira - Joao Moutinho, Andre Gomes - Vargas, Viera, De Paul - Helder Postiga
70' Barragan za Joao Pereira 76' Jonas za Helder Postiga 83' Cissokho za Flavio Ferreira





01.08 - 05.08 Trzeci etap pretemporady - Angila (Emirates Cup)


19' (k.) Paco Alcacer 77' Paco Alcacer - 45' Falcao 57' Falcao

AS Monaco: Subasic - Fabinho, Lopez, Carvalho, Abdennour - Toulalan, Kondogbia, Obaddi, Dirar - Berbatov, Falcao
59' Kurzawa za Abdennour 66' Ocampos za Berbatov 85' Labor za Lopez

Valencia CF: Diego Alves - Joao Pereira, Rami, Flavio Ferreira, Cissokho - Andre Gomes, Joao Moutinho - Vargas, Piatti, Fede Cartabia - Paco Alcacer
62' Viera za Piatti 71' Guardado za Fede Cartabia 86' Feghouli za Vargas


                                                                                                               


39' Cardozo 66' Gaitan - 11' Otamendi 19' Flavio 53' Flavio 62' Vargas 75' Jonas

SL Benfica: Artur - Maxi Pereira, Luisao, Garay, Andre Almeida - Dawidowicz, Carlos Martins - Salvio, Gaitan, Lima, Cardozo
69' Enzo Perez za Dawidowicz 77' Sulejmani za Salvio 85' Pizzi za Gaitan

Valencia CF: Diego Alves - Barragán, Otamendi, Flavio Ferreira, Guardado - Javi Fuego, Joao Moutinho - Vargas, Viera, Rodrigo de Paul - Rodrigo
72' Jonas za Viera 83' Paco Alcacer za Rodrigo 90' Joao Pereira za Barragán

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: #Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 05, 2014, 22:08:47 »
Dobra, dobra. Ostatnie transfery dopinane, podsumowanie zrobione, oceny wystawione, kadra przeanalizowana, wyniki mogą zadowalać, więc jedziemy już z ta ligą ;) Długi ten wstęp, ale liczę, że wytrzymasz :P

Offline veeq.

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2014
  • location: Polska
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 20.02.2014r.
  • HM¡
Odp: #Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 05, 2014, 22:38:55 »
Dobra, dobra. Ostatnie transfery dopinane, podsumowanie zrobione, oceny wystawione, kadra przeanalizowana, wyniki mogą zadowalać, więc jedziemy już z ta ligą ;) Długi ten wstęp, ale liczę, że wytrzymasz :P

Spokojnie, spokojnie. Już niedługo, jeszcze tylko kosmetyczne poprawki kadry, próba generalna z United i będę startował :P

Offline Maciek98

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2014
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.03.2014r.
Odp: #Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 06, 2014, 11:59:11 »
Transfery zrobiłeś, podsumowanie okresu przygotowawczego zrobione. Nie mogę się już doczekać startu ligi w Twoim wykonaniu. Posty dotąd wyglądają znakomicie i mam nadzieję, że pociągniesz to jak najdłużej.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE - Wisła Kraków by Maciek98

Offline veeq.

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2014
  • location: Polska
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 20.02.2014r.
  • HM¡
#Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 07, 2014, 15:12:07 »

Odcinek 13.
09/08/2014



Mimo iż wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie sezonu ligowego, władze Valencii nadal są tkwią w transferowym transie. Zaledwie kilka dni temu całą piłkarską Hiszpanie obiegła wiadomość dotycząca transferu Jérémy'ego Mathieu do Barcelony, a już dziś wczesnym popołudniem oficjalna strona internetowa Los Che poinformowała o kolejnej transakcji. W najbliższym czasie szeregi Blanquinegros zasili - Sercan Sararer. Zawodnik Stuttgartu dołączy do Valencii na zasadzie rocznego wypożyczenia. Jakiekolwiek szczegóły dotyczące nowej umowy pomocnika nie zostały jeszcze oficjalnie przedstawione, warto jednak zauważyć, że władze z Estadio Mestalla nie skorzystały z prawa do pierwokupu piłkarza, po wygaśnięciu jego tymczasowego kontraktu. Sararer przywdzieje koszulkę z numerem 24.

Jest to już czwarty pomocnik sprowadzony tego lata na Estadio Mestalla. Valencia w ostatnich tygodniach znacząco poprawiła jakość gry w środku pola, Sararer może okazać się kolejnym sprawnie działającym trybem w machinie Nuno Espírito Santo. Dotychczasowe transakcje tylko przekonywały nas w twierdzeniu, że jest to dla Los Che udane okienko transferowe, miejmy nadzieję, że podobnie będzie w przypadku tego wypożyczenia. Kilka minut po oficjalnym potwierdzeniu transferu, pomocnik na swoim profilu Twitter zamieścił taki oto wpis:

– Cieszę się, że negocjacje nareszcie dobiegły końca, teraz będę mógł skupić się na grze w nowej drużynie. Całkowita zmiana otoczenia jest dla mnie wyzwaniem, ale zarazem przygodą, której nie mogę się już doczekać. Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany, już nie mogę doczekać się spotkania z nową rzeczywistością.

Sercan Sararer (VfB Stuttgart) Valencia CF (wypożyczenie)   

                                                                                                               

10/08/2014


Kadrowych roszad ciąg dalszy. Wczoraj późnym wieczorem oficjalna witryna klubu z Estadio Mestalla poinformowała o porozumieniu z Realem Valladolid w kwestii wypożyczenia Rubena Vezo. Portugalski obrońca najbliższy sezon spędzi na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy, czyli w Segunda Division. Vezo dziś w samo południe pomyślnie przeszedł testy medyczne i już za kilka godzin zostanie oficjalnie zaprezentowany kibicom. Real Valladolid podczas negocjacji skorzystał z prawa do pierwokupu zawodnika, po wygaśnięciu jego tymczasowej umowy, może to oznaczać, że Ruben po zakończeniu wypożyczenia nie wróci już do swojego macierzystego klubu. Jakiekolwiek szczegóły dotyczące nowej umowy obrońcy nie został jeszcze ujawnione.

Wszystko wskazuje na to, że jest to już jedna z ostatnich transakcji Valencii. Władze Los Che w tym okienku transferowym ściągnęły do klubu wielu ciekawych zawodników, którzy zapewne będą stanowili o sile drużyny. Nuno Espírito Santo dysponuje bardzo szeroką kadrą, która bez wątpienia jest w stanie walczyć o najwyższe ligowe cele. Mieszanka młodości i doświadczenia może okazać się receptą na sukces, a ten ekipie z Estadio Mestalla przyda się bez dwóch zdań.

Ruben Vezo (Valencia CF) Real Valladolid (wypożyczenie)   

                                                                                                               

14/08/2014


Piłkarze Los Che przed kilkunastoma minutami zakończyli ostatnie przedsezonowe spotkanie. Sparing z Manchester United miał być dla Nietoperzy finalną próbą przed rozpoczęciem nowego sezonu ligowego. Podopieczni Nuno Espírito Santo nieoczekiwanie pokonali Czerwone Diabły rezultatem 0-1. Trafienie na wagę zwycięstwa w 73 minucie zaliczył Brazylijczyk - Jonas. Spotkanie ogólnie nie należało do najciekawszych, piłkarze obu drużyn ani przez moment nie kwapili się do zdobycia bramki, większość czasu gra toczyła się w środku pola, a wszystkie celne strzały można by zliczyć na palcach jednej ręki. Zdecydowanie najjaśniejszą postacią tego meczu był Joao Pereira, Portugalczyk nie popełnił w obronie żadnego błędu, a na dodatek stanowił kluczową postacią w akcjach ofensywnych. Podsumowując, dla Valencii był to ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem nowego sezonu, drużyna Espírito Santo mimo kilku niedociągnięć jest gotowa do starcia z ligowymi trudami. Wszystko wskazuje na to, że będzie to przełomowy sezon dla drużyny z Estadio Mestalla.   

14.08 (17:00): Manchester United - Valencia

Pierwsze minuty, podobnie jak całe spotkanie nie zachwyciły, zawodnicy tak naprawdę zaczęli grać dopiero po 20 minutach, wtedy właśnie pierwszą akcję na zdobycie bramki zmarnował Robin Van Persie, Holender otrzymał wyborne podanie od Juana Maty, jednak w sytuacji sam na sam zachował się jak amator i nawet nie trafił w światło bramki. Odpowiedzi ze strony Valencii zabrakło, a na kolejną ciekawą sytuację czekać musieliśmy kolejne 20 minut. W 41 minucie zdecydowanie najlepszą akcję tego meczu zmarnował Wayne Rooney, Anglik w sytuacji jeden na jeden minął bramkarza, a następnie nie trafił do pustej bramki, futbolówka odbiła się od słupka i wpadła wprost pod nogi obrońcy. W pierwszej połowie mimo paru sytuacji, nie oglądaliśmy goli.

Obraz gry w drugiej części meczu nie uległ praktycznie żadnej zmianie, piłka większość czasu spędziła w środku pola, a zadanie bramkarzy ograniczało się do spacerowania we własnym polu karnym. W końcu jednak gra zaczęła nabierać kolorów, w 71 minucie strzałem z dystansu popisał się Joao Moutinho, lecz piłka zamiast do siatki trafiła prosto w poprzeczkę. Dwie minuty później ujrzeliśmy pierwsze trafienie, Eduardo Vargas wpadł w pole karne i w dziecinny sposób minął Smallinga, a następnie wystawił futbolówkę do Jonasa, Brazylijczyk nie zastanawiając się długo huknął w stronę bramki, zdezorientowany De Gea nawet nie zdążył zareagować, a piłkarze Los Che już cieszyli się ze zdobytej bramki. Po tym golu już do końca meczu wyraźnie odczuwalne było napięcie, gospodarze i zarazem faworyci zapewne nie tak wyobrażali sobie zakończenie presezonu, za to podopieczni Nuno Espírito Santo nie marzyli o niczym innym jak o ostatnim gwizdku arbitra. Spotkanie ostatecznie zakończyło się jakby nie patrzeć, zasłużonym zwycięstwem Valencii.   




73' Jonas

Manchester United: De Gea - Rafael, Smalling, Jones, Shaw - Fellaini, Andre Herrera - Kagawa, Juan Mata, Rooney, Van Persie
61' Nani za Kagawa 78' Januzaj za Juan Mata 85' Welbeck za Rooney

Valencia CF: Diego Alves - Joao Pereira, Rami, Otamendi, Cissokho - Javi Fuego, Joao Moutinho - Vargas, Jonas, Fede Cartabia - Paco Alcacer
68' Rodrigo za Paco Alcacer 75' Guardado za Cissokho 81' Rodrigo de Paul za Fede Cartabia


Offline veeq.

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2014
  • location: Polska
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 20.02.2014r.
  • HM¡
Odp: #Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:54:48 »
Cytuj
PS. Będziesz transferował do klubu Mustafiego, czy go odpuścisz?

Jeszcze się zastanawiam, ale raczej go odpuszczę. Mam na oku innego, ciekawego obrońce.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: #Valencia CF by veeq.
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:54:48 »