Autor Wątek: FC Barcelona - Time to say goodbye.  (Przeczytany 100111 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
FC Barcelona - Sanchez kontra Stoiczkow!
« Odpowiedź #480 dnia: Styczeń 28, 2012, 21:32:25 »

Jak dowiedzieliśmy się z oficjalnej strony Realu Madryt trenerem nie jest już Jose Mourinho. Portugalczyk po fatalnym sezonie odszedł do Manchesteru United. Władze Realu można powiedzieć, że zrobili to samo co Barca czyli zatrudnili swojego byłego piłkarza legendę. Nowym trenerem Królewskich w sezonie 2014/2015 będzie Hugo Sanchez. Meksykanin, który występował przez 7 lat w Madrycie zasłynął z salt, którymi celebrował zdobycie gola. Pojedynek Sanchez vs Stoiczkow zapowiada się rewelacyjnie. W sezonie w 1989/1990 obaj piłkarze strzelili taką samą liczbę bramek i otrzymali Złotego Buta. Hugo grał już wtedy w Realu a Christo jeszcze nie grał w koszulce Barcy ale w CSKA Sofia.


Ciesze się, że będę trenerem Realu. Trochę racji jest w tym, że szefostwo Realu wzorowało się na Barcelonie zatrudniając mnie podobnie jak oni Stoiczkowa. Ciekawie będzie spotkać się znów z Christo na boisku tylko, że jako trenerzy a nie piłkarze. Liczę, że znów powrócimy na szczyt. - Hugo Sanchez.

Zatrudnili gościa z klasą. Hugo był świetnym piłkarzem i liczę, że wyciągnie Real z tego dołka do którego wpadli. Gran Derby znów będzie miało kilka smaczków, to dobrze na nie wpłynie. Powodzenia Hugo i do zobaczenia! - Christo Stoiczkow.

Offline Jaro9

  • Junior
  • *
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 106
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.06.2009r.
Odp: FC Barcelona - Sanchez kontra Stoiczkow!
« Odpowiedź #481 dnia: Styczeń 28, 2012, 21:37:27 »
Heh dwaj piłkarze naprzeciwko siebie :) Ciekawe, czy Hugo, podobnie jak Christo , poradzi sobie z tak wielką presją jaka na niego spadanie. W końcu będzie trenował wielki Real Madryt.

Redboy1993

  • Gość
Odp: FC Barcelona - Sanchez kontra Stoiczkow!
« Odpowiedź #482 dnia: Styczeń 28, 2012, 22:25:19 »
Ty mnie będziesz uczyć jak pisać kariery. Robię to od półtora roku :) Jak masz zamiar tak pisać, to możesz się więcej u mnie nie wpisywać :)

Offline PortoFan

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Kwi 2011
  • location:
  • Wiadomości: 227
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.04.2011r.
Odp: FC Barcelona - Sanchez kontra Stoiczkow!
« Odpowiedź #483 dnia: Styczeń 28, 2012, 22:27:07 »
Nieźle, piłkarze Barcelony na obóz do Gabonu :)

jak widać są sto lat za murzynami :D (nie obrażając tu nikogo)
cieszy wygrana z Chelsea, pojedynki Barca - Chelsea zawsze są świetne, też tak uważacie? :)
" border="0

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: FC Barcelona - Sanchez kontra Stoiczkow!
« Odpowiedź #484 dnia: Styczeń 28, 2012, 22:42:15 »
O proszę Hugo wraca do Madrytu, jednak tym razem jako szkoleniowiec :D. Ciekaw jestem jak on sobie poradzi prowadząc Real :D. Mam nadzieję, że stoczy równorzędną walkę z drużyną Stoiczkowa. Kto wie czy znów po wygranym meczu nie będzie tego celebrował saltami, ale nie nie to już nie te lata, teraz może jakiś przewrót w przód jak to robi Leńczyk? :D

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
FC Barcelona - El Maestro z 713 oficjalnymi spotkaniami na koncie.
« Odpowiedź #485 dnia: Styczeń 28, 2012, 22:45:00 »
Xavi z wyśrubowanym rekordem

El Maestro bo taki pseudonim nosi Xavi Hernandez pobił po tym sezonie rekord, który jak do tej pory należał do Migueli'ego, który rozegrał najwięcej spotkań w Barcelonie. El Maestro jak do tej pory zagrał w oficjalnych spotkaniach 713 razy strzelając przy tym 63 goli. Migueli miał tych spotkań 664 ale nie wszystkie były oficjalne więc tym bardziej rekord Xaviego budzi respekt. Hiszpański pomocnik ma 34 lat i myślę, że zagra jeszcze dużo spotkań i może będzie miał 800 oficjalnych występów co byłoby wręcz fenomenalne.

Bardzo się ciesze z tego rekordu. 713 spotkań? Nawet nie wiedziałem, że tyle zagrałem i już dawno prześcignąłem Migueli'ego. Jednak ten czas bardzo szybko leci <śmiech>. Mam 34 lata i mam nadzieje, że zdrowie pozwoli dobić do okrągłej liczby 800 spotkań. Ładnie by to wyglądało <śmiech>. - uśmiechnięta legenda Blaugrany, Xavi.

Brawo Xavi. To jest legenda! Ja czekam jednak najbardziej na rekord Messiego, który mam nadzieje pobije Kubale i zapiszę się na prawdę złotymi literami na kartach historii nie tylko Barcelony ale też piłki nożnej. Z całym szacunkiem do świętej pamięci Laszlo ale kiedyś było o wiele łatwiej niż teraz. Były rozgrywki dziwne i dziwniejsze a w obecnym futbolu taki wyczyn Messiego będzie zasługiwał na pomniki. Brawo Xavi, czekamy na Messiego! - Christo Stoiczkow.

Xavi to jest na prawdę wspaniały piłkarz i człowiek. Niech pogra do 40 i zagra tych spotkań 1000. Jest to na prawdę nasza legenda, przyjaciel i dobry duch zespołu. Ogromnie się ciesze, że mogę z nim u boku grać przez tyle lat. To zaszczyt. - Messi.

Offline PortoFan

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Kwi 2011
  • location:
  • Wiadomości: 227
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.04.2011r.
Odp: FC Barcelona - El Maestro z 713 oficjalnymi spotkaniami na koncie.
« Odpowiedź #486 dnia: Styczeń 28, 2012, 22:48:00 »
Xavi to świetny piłkarz, niech gra do 40-ki, ale niech zagra 1000 meczów :D
o ile pozwoli forma oraz nie przeszkodzą kontuzje
" border="0

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: FC Barcelona - El Maestro z 713 oficjalnymi spotkaniami na koncie.
« Odpowiedź #487 dnia: Styczeń 29, 2012, 00:25:45 »
Sam Xavi widać nawet nie wie, że pobija rekord :D, ale to tylko dobrze o nim świadczy, ponieważ nie ważne dla niego są rekordy osobiste tyle co osiągnięcia drużyny. Ciekaw jestem czy dobije tych 800 spotkań.. Z czasem będzie już co raz słabszy, a ty możesz już na niego tak nie stawiać.. :D

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
FC Barcelona - Garść ciekawostek.
« Odpowiedź #488 dnia: Styczeń 29, 2012, 01:05:24 »
Ciekawostek kilka



* FC Barcelona w wyjazdowych strojach w sezonie 2013/2014 ani razu nie przegrała. Prawdopodobnie w sezonie 2014/2015 w tych strojach będzie grać podczas Ligi Mistrzów.

* Asystę numer 100 Ronaldinho zaliczył w spotkaniu z Getafe. Ronaldinho asystował przy bramce Messiego w 82 minucie. Ta bramka była ostatnią jaka padła w wygranym 3:1 przez Barce spotkaniu.

* Asystę numer 100 Lionel Messi zaliczył przeciwko Sevilli, spotkanie Barca wygrała 4:1.

* Alexis Sanchez włożył koszulkę Barcy po raz 100 w drugim półfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Realem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 i to Real awansował do finału.

* Alexis Sanchez gola numer 70 zdobył w zwycięskim spotkaniu z Athletic Bilbao. Po tym spotkaniu Blaugrana została oficjalnie mistrzem Hiszpanii.

* Messi zagrał po raz 400 w spotkaniu z Valencią w Copa del Rey. Był to rewanżowy mecz półfinałowy, Blaugrana rozbiła Nietoperzy aż 7:2!

* Mecz numer 300 przypadł dla Ronaldinho podczas derbowego spotkania z Espanyolem w 22 kolejce tego sezonu, Barca ograła lokalnego rywala 4:2.

* El Maestro czyli Xavi po raz 700 w barwach Dumy Katalonii zagrał w meczu z Sportingiem Gijon wygranym 4:1.

* Samuel Eto'o bramkę numer 200 zdobył podczas spotkania z Getafe wygranego 5:1.

* Messi w ligowym klasyku pokonał Casillasa aż 11 razy.

* Samuel Eto'o zdobył 8 goli w ligowym El Clasico.

* Ronaldinho strzelił Realowi Madryt 7 bramek w ligowych starciu tych ekip.

* Wszystkie te dane są z oficjalnych spotkań.


Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: FC Barcelona - Garść ciekawostek.
« Odpowiedź #489 dnia: Styczeń 29, 2012, 01:17:26 »
Wow. Że Ci się też chciało... Widać, że jesteś zaangażowany w karierę na całego ;)



Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: FC Barcelona - Garść ciekawostek.
« Odpowiedź #490 dnia: Styczeń 29, 2012, 01:19:28 »
Bardzo fajne ciekawostki. Na pewno sporo musiałeś się naszukać w twojej karierze, aby to wszystko tutaj napisać.
Messi zagrał już 400 spotkań, a jest jeszcze bardzo młody. Ciekaw jestem co to będzie kiedy on będzie kończył karierę. Wydaję mi się, że padnie bariera 1000 spotkań. Ronaldinho ma już swoje lata i chyba nie pociągnie już do 500 spotkań, choć kto wie :D O ile zdrowie mu pozwoli to zagra jeszcze te cztery sezony :D.

Offline Santi6

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.03.2011r.
  • Uwierz w swoje marzenia! - one są sensem życia...
Odp: FC Barcelona - Garść ciekawostek.
« Odpowiedź #491 dnia: Styczeń 29, 2012, 10:47:27 »
no no włożyłeś w to dużo pracy i za to cię szanuje ;)
Xavi zaliczył aż 713 spotkań.To jest po prostu żywa legenda Barcelony.Zagrać tyle meczy to nie lada gratka dlatego jestem pełen podziwu.
Ciekawostki jak to ciekawostki.Dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć ;)

Powodzenia w kolejnym sezonie i aby Dumie Kataloni udało się awansować w lidze mistrzów dalej niż w ubiegłym sezonie.

Offline PortoFan

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Kwi 2011
  • location:
  • Wiadomości: 227
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.04.2011r.
Odp: FC Barcelona - Garść ciekawostek.
« Odpowiedź #492 dnia: Styczeń 29, 2012, 11:18:10 »
ło kurcze :D skąd Ty bierzesz te statystyki!
szacunek dla Ciebie, uważam że to jest najlepsza kariera na forum, na co ma wpływ również długość :)
" border="0

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
FC Barcelona - Zostać legendą czyli pogoń Messiego!
« Odpowiedź #493 dnia: Styczeń 29, 2012, 12:41:30 »
Zapisać się na kartach historii

W poprzednich newsach napisałem, że najwięcej goli w historii ma Laszlo Kubala jednak pomyliłem się bowiem najwięcej ma ich Paulino Alcantara. Zdobył ich aż 357 i to w 357 spotkaniach, potrzebował na to 13 lat.

Obecne statystyki Messiego prezentują się tak (brane są pod uwagę tylko oficjalne rozgrywki): 409 spotkań, 282 bramki i 106 asyst. Do Paulino brakuje mu 75 goli więc jak dobrze pójdzie to Leo pobije ten rekord. Kilka legend zdecydowało się wypowiedzieć na temat tych statystyk i rekordu.

Ja już to mówiłem te 282 bramki są o wiele więcej warte niż te Ś.P Paulino. Gdy on zmarł mnie jeszcze na świecie nie było więc to trochę wyjaśnia. Messi strzela od 2005 roku i już wtedy strzelić gola było szalenie trudno dla tego młodziana a teraz nie ma wcale łatwiej. Jeszcze trochę i Messi udowodni, że jest najlepszym piłkarzem w historii. Pamiętam tą śmieszną wypowiedź Pele " Messi? Niech strzeli 1000 bramek to pogadamy ". Nie chcę tego komentować, czytałem artykuł, który obalił te ponad 1000 bramek Pele. To samo można powiedzieć o Paulino chociaż w przypadku Pelego on był tylko maskotką. W dodatku te 282 bramki są zdobyte w oficjalnych rozgrywkach a nie w spotkaniach towarzyskich z zespołami amatorów jak to miało miejsce w przypadku Pele. Pele pije też do trzech Mistrzostw Świata ale tylko w jednym miał udział, w innym przyćmił go Garrincha a w innym zagrał jeden mecz po czym nabawił się kontuzji. Leo jest wielki w Barcelonie, w Argentynie mu nie wychodzi ale gdy strzeli te 358 goli zamknie usta wszystkim. - Christo Stoiczkow.

Zgadzam się z Christo Stoiczkowem. Messi to fenomen, człowiek Barcelona. Kiedyś porównywano go do mnie a dziś to mnie można porównywać z nim bo on przewyższył mnie w każdym detalu. Fantastyczny piłkarz! Życzę mu aby pobił ten rekord bo to będzie coś niesamowitego. - Diego Maradona.

Cóż ja mogę powiedzieć? Fenomen i według mnie najlepszy piłkarz w historii. Przebija wszystkich innych. Warto zaznaczyć w jakich czasach przyszło mu grać, teraz nie ma już ekip tak słabych jak kiedyś. Oby pobił ten rekord Paulino i zapisał się wielkimi diamentowi głoskami w historii piłki nożnej. - Michel Platini.

Barca TV: Witam Ciebie Leo.
Messi: Witam także.
Barca TV: Twoje statystyki budzą respekt, jesteś w stanie pobić rekord świętej pamięci Paulino Alcantary?
Messi: Myślę, że przy odrobinie szczęścia jestem w stanie to zrobić, nawet chciałbym i nie będę ukrywał, że nie. Priorytetem są trofea klubowe. Potem gdy dane mi będzie odebrać nagrodę indywidualną to będę się bardzo z tego cieszył bo te nagrody to zasługa klubu nie tylko mnie więc nie pracuje tylko na swoje konto ale także na konto Barcy.
Barca TV: Jak skomentujesz słowa trenera Christo, Diego Maradony czy Michela Platiniego?
Messi: Te słowa są na prawdę dla mnie ważne i dziękuje tym trzem legendom futbolu za nie. Christo zaciekle mnie broni i atakuje Pele chociaż nie musi tego robić. Szanuje Pele bo on też jest uznawany za legendę i sam jak byłem mały to go podziwiałem jednak dla mnie zawsze od niego był lepszy Diego Maradona. Czy jestem lepszy od niego? Wątpię i nie mi to osądzać.
Barca TV: Finał Ligi Mistrzów teraz odbędzie się na Camp Nou. Lepszego miejsca na tryumf chyba nie ma, mobilizuje was to jeszcze bardziej do zdobycia tego trofeum?
Messi: Po ostatnich wpadkach nie trzeba nas jeszcze motywować ale zdobyć to trofeum na naszym domu byłoby nieocenione. Mam nadzieję, że dane nam będzie zagrać w tym finale.
Barca TV: Jak skomentujesz klapę Realu i przyjście Hugo Sancheza zamiast Mourinho?
Messi: Szkoda mi ich bo Real w LE? To nie pasuje do siebie. Co do przyjścia Hugo no to zgapili od nas ale od kogo mają się uczyć jak nie od najlepszych <śmiech>? Nie no oczywiście żartuje, to świetne posunięcie, które spowoduje, że Real stanie się jeszcze lepszy.
Barca TV: Nie chcę Cię już zamęczać więc dziękuje za wywiad i życzę powodzenia w zdobyciu trofeum indywidualnych jak i klubowych. Dobrze przygotuj się do sezonu!
Messi: Dziękuje i do zobaczenia.


*Sezon zacznę gdy dostanę stroje, cierpliwości.

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: FC Barcelona - Zostać legendą czyli pogoń Messiego!
« Odpowiedź #494 dnia: Styczeń 29, 2012, 12:52:24 »
No widzę, że Stoiczkow nie przepada tak za Pele i pewno stąd taka a nie inna wypowiedź. Messi widzę, także chce pokonać wszelkie rekordy Barcelony. Jest młody i dam sobie uciąć rękę, że to mu się uda :D. Za rok finał LM jest w Barcelonie, także nie wypadało by tego nie wygrać :D.

Offline kostek250

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 27
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.12.2010r.
Odp: FC Barcelona - Zostać legendą czyli pogoń Messiego!
« Odpowiedź #495 dnia: Styczeń 29, 2012, 12:55:38 »
Bardzo się ciesze że Messi znów zdobył złotą piłkę.
Poniekąd się spodziewałem tego.
Jestem ciekaw kolejnych  twoich meczów,
więc czekam z niecierpliwością :p

Offline Santi6

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.03.2011r.
  • Uwierz w swoje marzenia! - one są sensem życia...
Odp: FC Barcelona - Zostać legendą czyli pogoń Messiego!
« Odpowiedź #496 dnia: Styczeń 29, 2012, 13:51:36 »
Fajnie i przejrzyście wszystko opisane.Jestem ciekaw czy Messiemu uda się ten wspaniały rekord bramek pobić.Nikt tego nie wie, ale do tego wyczynu brakuje mu na prawdę nie wiele.Jeśli w to uwierzy i odpowiednio się zmotywuje to możemy mieć kolejnego rekordzistę.

Offline henio22

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 479
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.05.2011r.
  • Ronaldinho :D
    • Plemiona
Odp: FC Barcelona - Zostać legendą czyli pogoń Messiego!
« Odpowiedź #497 dnia: Styczeń 29, 2012, 14:00:06 »
Mam nadzieję, że Messi będzie legendą i, że będą o nim sobie opowiadać (jako o fenomenie) za setki lat. :DD

Redboy1993

  • Gość
Odp: FC Barcelona - Zostać legendą czyli pogoń Messiego!
« Odpowiedź #498 dnia: Styczeń 29, 2012, 14:05:44 »
Bardzo udane zgrupowanie w Gabonie. Na pewno kibice z tamtego kraju mieli nie lada atrakcję oglądając mecze z Chelsea czy Ajaksem Amsterdam. Wyniki nie są najważniejsze, ale widać że Stoiczkow (też go miałem wziąć jako trenera, ale nie) szuka optymalnego składu i ustawienia (od tego są sparingi).
 
Hugo Sanchez trenerem Realu. Zapowiadają się ciekawe Gran Derbi, zwłaszcza że Stoiczkow jest trenerem Barcelony :) Ale Christo pojechał Pele :D, a niech Messi strzeli te 1000 goli. Jakby nie byłó, to już się stał legendą Barcelony :)

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
FC Barcelona - Informacje z futbolowego imperium: Mistrzostwa Świata & Złoty But
« Odpowiedź #499 dnia: Styczeń 29, 2012, 14:20:42 »
Argentyńczyk ze Złotym Butem

W zakończonym sezonie 2013/2014 w lidze Manchester City nie miał sobie równych i pewnie sięgnął po mistrzostwo w Anglii. Królem strzelców Premier League okazał się Kun Aguero ale Kun króluje także w Europie. Zdobył 35 bramek i był to najlepszy wynik w Europie. Wyprzedził m.in. o trzy trafienia Giuseppe Rossiego a o 6 bramek wyprzedził swego rodaka Leo Messiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Niemcy ze złotem

Na zakończonym wczoraj mundialu w Brazylii po złoty medal po raz czwarty w historii sięgnęła reprezentacja Niemiec. Sąsiedzi Polski zostawili w polu m.in. obrońców trofeum Hiszpanów i niespodziankę turnieju Szwedów. W całym turnieju grali równo i zasłużenie wygrali bo przecież co jak co ale Niemcy strzelać potrafią.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

FC Barcelona - Informacje z futbolowego imperium: Mistrzostwa Świata & Złoty But
« Odpowiedź #499 dnia: Styczeń 29, 2012, 14:20:42 »