Autor Wątek: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia  (Przeczytany 78846 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia
« dnia: Lipiec 26, 2012, 11:25:47 »
Po wyborze Fornalika na selekcjonera, straciłem chęć do prowadzenia kariery obcokrajowcem. Chcę, aby tym razem było w miarę realnie. Eliminacje w normalnej formule, grupę chyba każdy zna, ale dla pewności - Anglia, Czarnogóra, Ukraina, Polska, Mołdawia, San Marino. Takie małe wyjaśnienie na początek, w razie niejasności. Każde spotkanie będę zaczynał fikcyjnym komentarzem bramki, w wykonaniu Szpakowskiego lub Ziomocha, ewentualnie kilka zdań podsumowujących spotkanie. Tak, aby było w ich stylu.  

Gra: PES 6
Patch: PES 6.5v6 + własne modyfikacje
Czas: 15 minut
Poziom: Czempion

__________________________________________________________________________________

#1


Czesi wygrali z Polską 1:0. Czesi w ćwierćfinale Mistrzostw Europy. Polacy zgnębieni, przygnębieni, dosłownie i w przenośni na kolanach, jak choćby Łukasz Piszczek. Polacy przegrani, ponad dwa lata przygotowań i w tym najważniejszym, ostatnim meczu to nie była Polska dobra, to nie była dobra piłkarska gra naszej reprezentacji, a druga połowa - powiem nawet - że trochę zabolało mnie w sercu, kiedy patrzyłem na grę naszych zawodników i powiem szczerze, że nawet czuję się nieco rozczarowany.

Polacy zawiedli... i tak, i nie. Niesprawiedliwym byłoby powiedzieć, że zawalili po całości, bo kiedy był ostatni turniej, w którym do końca liczyliśmy się w realnej walce o awans z grupy? Kiedy reprezentacja Polski w piłce nożnej dała nam tyle radości, ile na Euro? Kiedy wokół najważniejszej drużyny w kraju była tak niesamowita medialna otoczka? Wreszcie - kiedy po porażce w kraju widać było tak ogromne wsparcie i zrozumienie? Coś jest na rzeczy... coś co pozwala kochać tą drużynę. Mimo wszystko brak awansu z grupy oznaczał niewykonanie założenia przyjętego przed Mistrzostwami, mianowicie awansu do ćwierćfinału. Spalony Smuda usuwając się z funkcji selekcjonera podjął jedyną właściwą decyzję. "Franzowi" można zarzucić wiele, ale trzeba zgodzić się z jednym - stworzył drużynę zdolną do wszystkiego, do walki z najlepszymi, ekipę, która może mieć świetlaną przyszość. W jego miejsce wskoczył Waldemar Fornalik, który w "konkursie" na nowego opiekuna biało-czerwonych, daleko w polu zostawił dwóch innych kandydatów - Jurka Engela oraz dotychczasowego asystenta Smudy - Jacka Zielińskiego.

Waldemar Fornalik do tej pory z powodzeniem prowadził drużynę chorzowskiego Ruchu. Z "niebieskimi" był związany przez 3 lata, zwykle plasując się w samym czubie tabeli polskiej ekstraklasy. Co ciekawe - potrafił stworzyć solidną drużynę mimo niewielkiego budżetu oraz mocno przeciętnych umiejętności czysto piłkarskich wśród swoich pupili. U miejscowych kibiców dorobił się ciekawego przydomku - Waldek King. To może o czymś świadczyć... Pytanie brzmi - czy uznany za trenera sezonu w T-mobile Ekstraklasie człowiek będzie potrafił okiełznać takie gwiazdy, za jakie uchodzą piłkarze pokroju Lewandowskiego czy Błaszczykowskiego? Fornalik do tej pory nie miał na codzień styczności z takimi zawodnikami.

O Smudzie mówi się, że nie miał wystarczającego autorytetu wśród piłkarzy naszej reprezentacji. Z jednej strony - ciężko się temu dziwić, skoro wielu z naszych kadrowiczów współpracuje na co dzień z takimi fachowcami, jak Wenger czy Klopp. Ale z drugiej - wszystko można nadrobić charyzmą. Potrzebne jest odpowiednie podejście do wykonywanej roli, oraz podejście do samych piłkarzy. Trzeba umieć na nich pozytywnie wpłynąć. Trzeba mieć świadomość, że przekazane wskazówki, rady, będą tliły się w ich głowach podczas spotkania, słowa trenera będą pobrzmiewały co jakiś czas w ich głowach. Zdaje się, że Fornalik posiada cechy niezależnego człowieka, jednak wszystkiego o nowo upieczonym selekcjonerze powinniśmy dowiedzieć się po kilku spotkaniach "Orłów" pod jego wodzą. Pierwsza okazja do zobaczenia chłopców Fornalika nadarza się już 15 Sierpnia - wtedy w jego trenerskim debiucie zmierzymy się towarzysko z Estonią w Tallinie. Potem, we wrześniu dwa pierwsze mecze eliminacji do Mistrzostw Świata - z Mołdawią oraz arcyważny pojedynek z Czarnogórą.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2012, 15:53:33 wysłana przez barthez »

Offline Daro.

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 210
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 10.10.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 6 / 2019
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2012, 11:48:16 »
Super, że wracasz. Repra Polski? Wsumie nie jestem zaskoczony. :D
Osobiście nie jestem zwolennikiem Fornalika. Jestem zdania, że nie poradzi sobie on z reprezentacją. Ten "konkurs" na selekcjonera był żenadą ze strony PZPN-u. Ogólnie jeszcze śmieszniejsze jest to, że w "konkursie" pojawił się Zieliński, który... nawet podobno nie chciał kandydować. :D Cóż... czas pokaże jak to będzie. Prawdziwą weryfikacją tego jak sobie poradzi nowy szkoleniowiec będą spotkania z Czarnogórą i Anglią. Po nich moje zdanie może się zmienić, albo pozostać bez zmian. Awans do Mundialu będzie szalenie trudny. Osobiście trzymam kciuki, ale rozum mi coś mówi, że jednak rywale będą za silni, a nawet jak awansujemy do baraży to tam trafimy na kogoś, kto nas ogra. Będzie to bardzo przykre, ale to bardzo prawdopodobny scenariusz, że Mundial w Brazylii odbędzie się bez udziału naszej reprezentacji.

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2012, 12:02:29 »
Cieszę się niezmiernie, że już zaczynasz ;). Twoja kariera + Neftchi Daro. i poziom działu, ostatnio mizerny, poszybuje trochę w górę! Smuda... ach, można by wylewać żale godzinami. Ja tam wiele pozytywnego na jego temat nie jestem w obecnej chwili, wciąż rozeźlony po Euro, w stanie powiedzieć. Stworzył drużynę gotową do walki z najlepszymi? Tak, ok, tyle że po prostu trafił na bardzo dobry okres jeśli chodzi o tzw. "Polaków za granicą". Mamy taki skład, jednak Smuda wcale nie pomógł budować zespołu, a tylko systematycznie go osłabiał, pozbawiając silniejszych od samego siebie charakterów. Także bardzo cieszę się, że do już koniec ery "Franza", mimo, że przed ME bardzo go broniłem. A Fornalik to będzie marionetka, absolutnie nie zgodzę się, że "posiada cechy niezależnego człowieka". Wręcz przeciwnie. Kadrą z tylnego siedzenia kierować będą Engel i Piechniczek. Jakiś piłkarz narazi się związkowi? Do widzenia. Wolałbym już chyba Skorżę.

Powodzenia!!!



pasztelan

  • Gość
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2012, 12:10:05 »
Jupi, Barthez wracasz na ziemię ojczystą! Fajnie, że będziesz to swojej kariery dopisywać komentarz Zimocha, ja też w mojej starej karierze Włochami tego używałem. Tak właściwie to wybór tej toteż reprezentacji okropnie mnie zdziwił* Będziemy świadkami cho przerabianej milion razy repry Polski, ale to nigdy nie nuży, więc myślę, że Barthi coś nowego z tego wymiśli  ;D Może dwuletnia kontuzja (odpukać) Lewandowskiego? Albo (odpukać oczywiście) zażywanie dopingu przez, hehe, Perquisa (uu widzę teraz minę Bartheza, widzę już)! A i pytanko: czy wracasz na nową stronkę, gdy rozwikła się problem z domeną?
*Wyczuliście tu ironię?

Tak czy siak powodzenia w długim prowadzeniu kariery  :D

Offline Skittles

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 47
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.10.2009r.
  • Gram w: FIFA 99, FIFA 2001, PES 6, FIFA 15, PES 2016
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2012, 12:36:49 »
Każda nowa wizja reprezentacji po Euro jest ciekawa :) Mam nadzieję, że zaskoczysz powołaniami i nie będziemy widzieli tylko znanych wszystkim zawodników, ale będzie kilka niespodzianek, solidnych grajków z TMobile Ekstraklasy.

Offline IDareKI

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 89
  • Dostał Piw: 11
  • Na forum od: 21.05.2012r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2012, 13:14:28 »
Widzę, że ponownie wraca wątek reprezentacyjny :) Całe szczęście, że już po Euro, bo kolejnych ME na naszej ziemi bym nie strawił. Ja sam nie wiem co tak naprawdę nasza reprezentacja zdoła osiągnąć przez najbliższe lata, w tej karierze na pewno sporo. Ja zamiast Fornalika brałbym kogoś zza granicy, "polska myśl trenerska" za dużo reprezentacji na razie nie przynosi. Cóż, pozostaje życzyć powodzenia i wytrwałości.

Offline Przemek112

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 466
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2010r.
  • Gracias Raul ! ♥
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2012, 13:29:18 »
Dobrze ,że wracasz do pisania kariery , a jeszcze lepiej ,że na twój wybór padłą nasza kadra narodowa ;D Po zakończeniu Euro Polacy mają dość interesujące plany. Nasza repra ma bardzo dobrych piłkarz , którzy jeśli by chcieli to sami odwrócili by losy przegranego meczu. ;)

Chcesz by wszystko u ciebie wyglądało bardzo realnie i jak na razie nie można mieć jakichkolwiek zastrzeżeń do kariery. Powodzenia w długim pisaniu ;)

Offline Gumiś#10

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2012
  • location:
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.07.2012r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2012, 13:37:00 »
Super że będziesz prowadził naszą reprezentacje,ciekawe czy Fornalik sobie poradzi w roli selekcjonera, mam nadzieje ze tak  - najważniejsze jest zakwalifikowanie się do MŚ 2014 tego ci życze - powodzenia :)

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2012, 15:09:48 »
Cytuj
Cieszę się niezmiernie, że już zaczynasz Mrugnięcie. Twoja kariera + Neftchi Daro. i poziom działu, ostatnio mizerny, poszybuje trochę w górę!

Już nie przesadzaj bo właśnie poziom działu podniósł się ostatnio i to o dużo za nim pisali barthez i kmiron. Wcześniej pisali sami młodzi, a ostatnio powrócił Emilek, reddevil, mojsesh, wciąż piszę piuk, którego sam wynosisz na ołtarze więc nie wiem czemu mizerny? Może dlatego, że ty nie pisałeś.

Jak ma być realnie to zobaczymy czy okażesz się prorokiem. Czekam na dalszy obrót spraw.

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2012, 15:43:31 »
Cytuj
Już nie przesadzaj bo właśnie poziom działu podniósł się ostatnio i to o dużo za nim pisali barthez i kmiron. Wcześniej pisali sami młodzi, a ostatnio powrócił Emilek, reddevil, mojsesh, wciąż piszę piuk, którego sam wynosisz na ołtarze więc nie wiem czemu mizerny? Może dlatego, że ty nie pisałeś.
Taka moja opinia i tyle... Zanim pisali barthez i kmiron? Nie rozumiem. Pewnie pomyliłeś mnie z Daro. Nie, ok, jest lepiej niż choćby w czerwcu, ale miałem poważny problem z wyborem najlepszych karier w głosowaniu. Bo ja nie pisałem? Po co naskakujesz? Nie piszę już dość długo. Zresztą tylko raz stanąłem na podium konkursu na najlepszą karierę - o co raban?



12121p

  • Gość
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2012, 18:17:22 »
Kolejna ciekawa przygoda z kadra sie szykuje. Lubie tego typu kariery, jest duże pole do manewru

Offline VivaCarnival

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.04.2012r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 26, 2012, 21:41:20 »
mam konkurencję ;) jakkolwiek to zabrzmi.

doceniam poprzednią twoją karierę, była genialna. oby teraz wystarczyło ci czasu i chęci na prowadzenie tego projektu, co osobiście ci życzę.

Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 26, 2012, 23:14:10 »
#2

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=98c79f6b963ee8c57a7e4021ea4fe352&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=98c79f6b963ee8c57a7e4021ea4fe352&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

To już dawno za nami, ale wspomnienia ciągle odżywają. Chwile radości, ogromna złość przeradzająca się w smutek, niezapomniane emocje i łzy 16 czerwca po ostatnim gwizdku Craiga Thomsona. Niesamowita więź, jaka złączyła cały naród z drużyną biało-czerwonych. Można tylko mieć nadzieję, że taka atmosfera będzie towarzyszyła piłkarskiej reprezentacji Polski podczas eliminacji do Mistrzostw Świata 2014. Powyższy filmik idealnie ukazuje emocje, przeżywane podczas spotkań naszej reprezentacji. Po raz kolejny nadpływają nieocenione wrażenia, wspomnienia związane z polsko-ukraińskim turniejem. Oby podobny, lecz dłuższy film można było zmontować na początku lipca 2014...

W fali wspomnień należy choć na moment otrząsnąć się ze snu, przechodzącego w pewnym momencie w koszmar. Trzeba pamiętać, że już niebawem zaczyna się nowy rozdział polskiej piłki. Zanim jednak to nastąpi, scenarzysta Waldemar Fornalik musi wytypować 18 aktorów na zgrupowanie reprezentacji, poprzedzające mecz sparingowy z Estonią. Pojedynek odbędzie się w Tallinie, i choć to tylko mecz towarzyski, możliwe jest, że w składzie personalnym jak i samej grze nastąpią zmiany. Niemal pewne wydaje się powołanie Arkadiusza Piecha, który przez ostatni okres współpracował z nowym selekcjonerem w klubie z Chorzowa. Do tego wielu kibiców widzi napastnika "niebieskich" w reprezentacji, co nasiliło się po dobrych występach zawodnika w eliminacjach do europejskich pucharów. Poza tym, pewnym powołania może być Lewandowski. Napastnik Borussii ma pewne miejsce w pierwszym ustawieniu, nikt nie wyobraża sobie drużyny narodowej bez Roberta. Kto natomiast będzie trzecim napastnikiem w talii Fornalika? Dobre pytanie! Zdaje się, że powołanie nie dotrze do Brożka oraz Sobiecha, którzy mieli problemy z regularną grą w klubach w poprzednim sezonie, a w ostatnich sparingach również nie zachwycali. Miejmy nadzieję, że zmieni się to w przyszłym sezonie, bo obaj piłkarze będąc w wysokiej formie, potrafią wnieść wiele dobrego do zespołu. W kraju słychać też głosy, które domagają się w reprezentacji Euzebiusza Smolarka. Czy Ebi jest gotowy aby wrócić do drużyny narodowej? Trudno powiedzieć, mając na uwadze jego niezbyt stabilną formę. Smolarek obecnie poszukuje klubu, wiele wskazuje na to, że zasili któryś z zespołów T-mobile Ekstraklasy w sezonie 2012/2013. Niewykluczone jest również powołanie do kadry młodziutkiego Mariusza Stępińskiego, który wywarł na wszystkich duże wrażenie na młodzieżowych Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Słowenii. Zdaje się zatem, że poza dwoma zawodnikami, linia ataku nie jest jeszcze w pełni obsadzona. Ciekawe, na jaki ruch zdecyduje się były szkoleniowiec chorzowian.

Niemniej ciekawie zapowiada się rywalizacja o wejściówkę do reprezentacji w linii pomocy. Tutaj pewniakami niewątpliwie są Eugen Polański i kapitan - Jakub Błaszczykowski. Niewiadomymi natomiast są obsady pozostałych dwóch lub trzech pozycji (w zależności od taktyki). Wydaje się, że w kadrze Fornalika zobaczymy Maćka Rybusa. Zawodnik Tereka Groznego jest obiecującym piłkarzem w kontekście reprezentacji. Na pewno nie można oceniać go po spotkaniu z Grecją, którego w dodatku nie rozegrał w pełnym odstępie czasowym. Ponadto do rywalizacji o pierwszy skład powinien się włączyć Kamil Grosicki, który również może spodziewać się powołania. Ciekawa sytuacja maluje się w kontekście powołania dla Obraniaka. Jak można wywnioskować z wielu wywiadów, Ludo wcale nie będzie pewniakiem do gry w reprezentacji, co więcej - nie wiadomo, czy w ogóle otrzyma powołanie! Czy jest to spowodowane dosyć słabym występem na Euro? A może piłkarz Bordeaux nie pasuje do koncepcji gry nowego selekcjonera? Identyczna sytuacja tyczy się Rafała Murawskiego. Prawdopodobne wydaje się za to być, że powołanie otrzyma Dariusz Dudka. Podczas Euro świetnie spisywał się w roli defensywnego pomocnika, zdaje się, że Fornalik skorzysta z jego usług. Pewniakiem do miejsca w kadrze zdaje się być Rafał Wolski, choć jego niedawna kontuzja może pozbawić go szansy na grę w sparingu z Estonią. Ostatnio wiele mówi się również o nominacji Kaźmierczaka w kontekście reprezentacji. Popularny Kaz jest piłkarzem solidnym, choć nie pokazał tego w pełni w meczach z Buduconst Podgorica. Czy Przemek poradziłby sobie w reprezentacji?

Co ciekawe, najbardziej wykrystalizowaną grupą wśród przyszłych kadrowiczów, wydają się być obrońcy. Chyba nie ma wątpliwości, na jaką czwórkę postawi Fornalik. Prawa strona to pewne miejsce brylującego w Borussii Łukasza Piszczka. Środek obrony niewątpliwie należeć będzie do dwójki Perquis - Wasilewski. Lewa obrona? Tutaj można na moment się zatrzymać. Boenisch czy Wawrzyniak? Zdaje się, że jednak ten pierwszy, bo nie raz pokazał, że jeśli będzie w pełni zdrowia to śmiało można na niego stawiać. Jednak na tejże pozycji powinniśmy w razie czego jeszcze wstrzymać się z wszelkimi osądami czy założeniami. Niewykluczony jest również powrót do reprezentacji obrońcy warszawskiej Legii - Michała Żewłakowa. Mimo upływu lat, Żewłak nadal pokazuje jakość, niewątpliwie przydałby się w reprezentacji w przypadku konieczności zastępstwa dla Perquisa czy Wasyla. Kolejnym piłkarzem który może liczyć na przychylność selekcjonera jest utalentowany Marcin Kamiński z poznańskiego Lecha. Jest to piłkarz, który w przyszłości może być wiodącą postacią polskiej defensywy. Nie można też zapominać o solidnym Piotrze Celebanie.

Nowy selekcjoner ma bezsprzecznie duży kłopot z obsadą bramki. Kłopot bogactwa. Na kogo stawiać mając tylu utalentowanych, solidnych bramkarzy? Wojciech Szczęsny mimo nieudanego Euro, a raczej meczu z Grecją, nadal jest klasą samą dla siebie. Przemysław Tytoń okazał się odkryciem polsko-ukraińskiego turnieju, "łapiąc" w niezwykle ważnym momencie jedenastkę wykonywaną przez Karagounisa, a w następnych meczach pokazując wielki spokój, opanowanie i pewność w swoich interwencjach. Wiele wskazuje na to, że do kadry po raz kolejny po dłuższej przerwie zawita Artur Boruc. Były bramkarz Celticu jak na razie pozostaje bez klubu, trenuje jednak z piłkarzami stołecznej Legii. Boruc skradł serca kibiców występami na Euro 2008, gdzie dokonywał cudów w bramce, odbijając strzały w nieprawdopodobnych sytuacjach. Ponadto Artur ma bardzo mocny charakter. Czy nie na tyle mocny, aby psuć atmosferę w szatni? Wybór jest ogromny, a miejmy na uwadze, że do drzwi kadry pukają jeszcze takie nazwiska jak Fabiański czy Kuszczak. Ciekawe, na kogo postawi Fornalik.

Lista powołanych zostanie ogłoszona już niebawem, jak widać można spodziewać się kilku powrotów, a nawet nazwisk nowych. Waldemara Fornalika czeka wiele trudnych decyzji, jednak wszyscy są pełni wiary, że będą to dobre założenia. Jak reprezentacja spisze się w pierwszym spotkaniu pod wodzą nowego selekcjonera? Przekonamy się już niebawem.

__________________________________________________________________________________________________

To tyle... ciekawe czy ktoś przeczyta, wątpię, ale mam jednak nadzieję, że moje wypociny kogoś zainteresują. Filmik nie jest mój.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 23:38:07 wysłana przez barthez7 »

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2012, 00:05:45 »
filmik genialny, w połączeniu z tym utworem, bodaj Two Steps to Hell aż serce drgnęło.

Cytuj
Można tylko mieć nadzieję, że taka atmosfera będzie towarzyszyła piłkarskiej reprezentacji Polski podczas eliminacji do Mistrzostw Świata 2014.

szczerze, wątpię. raczej to niemożliwe, aby zbudować coś podobnego do EURO.

w napaści wielkie problemy, Piech absolutnie na tak, jednak Brożka i Sobiecha bym zostawił. mamy kogoś lepszego? no może Tomek Frankowski, rozważyłbym jego powrót.

jestem stanowczo na nie co do Murasia. to raczej naturszczyk, popełnił katastroficzny błąd przy bramce Czechów... poza tym jest pupilkiem Smudy... w mojej ocenie. przyjrzałbym się Waldkowi Sobocie, który jeszcze ostatniego słowa nie powiedział.

Żewłak z powrotem? raczej na nie. wiek już swój ma, a ostatnim turniejem miało być dla niego EURO. ale nasz kochany Franz uważał inaczej. raczej postawiłbym na młodych, zdolnych. jest Piotr Celeban(wiem, znowu nie taki młody), Kamiński, Czekaj....

bramkę dodatkowo obsadziłbym jeszcze Borucem, ale dwójkę Szczęsny-Tytoń pozostawiłbym na naczelnej pozycji.

Offline Bambaryla

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Polska
  • Wiadomości: 283
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 05.08.2011r.
  • You'll never walk alone
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 27, 2012, 00:43:46 »
Świetny filmik. Po Euro pozostają już tylko wspomnienia. Szkoda, że Polacy rozegrali na Euro tylko trzy mecze. Wszyscy liczyli na więcej. Szkoda mi kibiców, piłkarzy. Nasze chłopaki się starały, ale nie udało się. Teraz jest nowa misja. Mundial 2014. Na ławce zasiądzie Fornalik. Waldek pewnie powoła Piecha na Estonię. Mam nadzieje, że Brożka już nie będzie w kadrze. Cieszy mnie to, że Szczęsny ma na bramce rywala. Zapowiada się wielka rywalizacja o numer jeden na bramce. Czekam na oficjalne powołania Fornalika.

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 27, 2012, 00:44:38 »
Aż łezka w oku może się zakręcić po obejrzeniu tego filmiku. Piosenka + załamanie piłkarzy na końcu filmiku mówi samo za siebie, a nam odbiorcą albo inaczej nam sympatykom kadry polskiej robi się naprawdę ich żal. Nie miej Euro to już przeszłość i teraz nas czeka kolejny turniej, aczkolwiek jeszcze trzeba się do niego zakwalifikować. Dziwi mnie, że nie widzisz w swojej kadrze Obraniaka. Dla mnie po za Kubą jest to jeden z naszych najlepszych pomocników. W ataku to oczywiście Lewy no i Piech bo go to już raczej musimy się spodziewać. Co do trzeciego nazwiska to śmiało możesz się pokusić o tego młodziaka. W obronie wielkich zmian bym nie robił. W bramce tak jak piszesz mamy kłopot bogactwa, jednak dla mnie numerem jeden zdecydowanie powinien być Wojtek, choć może i Artur od czasu do czasu powinien dostawać trochę czasu. :)

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 27, 2012, 01:06:00 »
Witam z powrotem. Nikt mi nie wierzył, że tutaj z każdym dniem jest lepiej a tu proszę ludzie zaczynają wracać. Barthez czyli twoja brożka to Polska normalne. Teraz chcesz przewidzieć przyszłość Waldek selekcjonerem. Mam nadzieję, że Lato, Piechniczek i Engel odejdą w końcu w cholerę i pozwolą mu w spokoju pracować. Hmm powołania mówisz? Bramka: Jest tylko jeden numer 1 jest nim Artur Boruc. Drugim powinien być Tytoń. Co Wojtek zrobił widzieliśmy na Euro i nie będę tego dalej ciągnął. Powrót Michała do kadry, ależ oczywiście. Lewa obrona. A tu dałbym szansę Magierze z Górnika. Bardzo dobre ostatnie dwa sezony i myślę że czas dać mu szansę. Obraniaka bym zostawił. Murawski wypad na zawsze. To samo Brożek... Z Sobiecha jeszcze coś będzie. Grosicki musi grać. Smolarek? Nie no bez jaj... Jest Piech i Jankowski. Im trzeba dać w końcu szansę.

Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 28, 2012, 12:35:39 »
#3


"Fornalik odkrywa karty!" - brzmi od samego rana polska prasa. I rzeczywiście, nadszedł moment w którym nowy selekcjoner biało-czerwonych ogłosił pierwsze powołania w swojej przygodzie z kadrą. Wytypowana osiemnastka weźmie udział w zgrupowaniu oraz meczu towarzyskim z Estonią w Tallinie. Decyzje Waldemara Fornalika wzbudziły kilka kontrowersji, jest parę niespodzianek. Lista powołanych przedstawia się następująco:

Bramkarze:
1. Wojciech Szczęsny
12. Artur Boruc
22. Przemysław Tytoń

Obrońcy:
2. Sebastian Boenisch
4. Marcin Kamiński
13. Marcin Wasilewski
15. Damien Perquis
20. Łukasz Piszczek

Pomocnicy:
5. Dariusz Dudka
6. Przemysław Kaźmierczak
7. Eugen Polański
8. Maciej Rybus
11. Mateusz Możdżeń
16. Jakub Błaszczykowski
19. Rafał Wolski

Napastnicy:
9. Robert Lewandowski
10. Arkadiusz Piech
14. Maciej Jankowski

Momentalnie w oczy rzuca się brak takich piłkarzy jak: Ludovic Obraniak, Kamil Grosicki, Adrian Mierzejewski czy choćby Paweł Brożek. Wymienieni zawodnicy zwykle byli brani pod uwagę za kadencji Smudy, znaleźli się również w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy 2012. Wielu ucieszy powrót do reprezentacji bramkarza, który obecnie nadal szuka klubu, trenując w tym czasie z Legią Warszawa - mowa tu oczywiście o skłóconym z poprzednim selekcjonerem, Arturze Borucu. Niespodziankami są powołania dla pomocnika Śląska Wrocław, Przemysława Kaźmierczaka, oraz młodego piłkarza poznańskiego Lecha - Mateusza Możdżenia. W ataku również nastąpiły roszady, których mimo wszystko można było się spodziewać. Do kadry wskoczyło dwóch obiecujących napastników Ruchu Chorzów, a więc poprzedniego pracodawcy Fornalika. Są to Arkadiusz Piech oraz Maciej Jankowski. Przynajmniej jeden z nich będzie mógł dowieść swojej wartości w spotkaniu z Estonią, bo jak zapowiada selekcjoner biało-czerwonych - zagramy formacją 4-4-2. Już niebawem Polacy zaczną się krótkie zgrupowanie w Bełchatowie, po którym kadra dzień przed meczem z Estonią, uda się do stolicy państwa z Europy Północnej.

Offline RoGalos

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 825
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 11.11.2009r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Powołani na Estonię.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 28, 2012, 14:34:57 »
W napadzie nie ma niespodzianki. Wiadomo było iż za Fornalika Piech z Jankowski będą w kadrze, z czego się cieszę, bo to dobrzy gracza. Obecnie na pewno przewyższają Brożka. W pomocy rzeczywiście kilka niespodzianek, Kazimierczak na pewno na kadrę dobrą grą zasłużył, co do Możdzenia to dobrze go nie znam. Dziwi natomiast brak Ludo i Grosika. Z braku Mierzeja to się akurat cieszę. Oczywiście wielki + za Boruca, należy mu się to powołanie, a nawet pierwsza jedenastka.

Offline IDareKI

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 89
  • Dostał Piw: 11
  • Na forum od: 21.05.2012r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Powołani na Estonię.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 28, 2012, 14:50:44 »
Moją uwagę tez zwrócił powrót Boruca. Dobrze, że są zmiany, bo tego polska kadra według mnie potrzebuje, oprócz zmiany pokoleniowej, za którą jestem od dawna. Estonia nie powinna być trudnym rywalem dla reprezentacji Polski, chociaż sparing na pewno zweryfikuje pewne elementy gry i przydatność poszczególnych zawodników.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Powołani na Estonię.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 28, 2012, 14:50:44 »