Autor Wątek: FC Barcelona - wyniki, aktualności itd.  (Przeczytany 1142609 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline krolewski1902

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Cze 2009
  • location: Chełm
  • Wiadomości: 69
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 10.06.2009r.
  • Real Madrid Best Club XX,XXI Century
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3280 dnia: Sierpień 01, 2011, 18:16:57 »
Moim zdaniem glupota bedzie kupienie Fabregasa jezeli Thiago bedzie na topie tak jak obecnie to po co wydawac kase na Cesca... Byc moze nie dojdzie do sfinalizowania transferu.

Offline Irius

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.09.2010r.
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3281 dnia: Sierpień 01, 2011, 18:28:55 »
Też myślę, że na ten moment Cesc nie jest potrzebny przy takim wybuchu talentu Thiago ale transfer Fabregasa jest nieunikniony, jeśli nie teraz to za rok. Wolałbym prawdę mówiąc kupić stopera, choć tu w sumie też jest Fontas który nabiera doświadczenia i w swoich meczach jest coraz pewniejszy i pewnie w tym sezonie wygryzie Milito z ławki, jeśli Argentyńczyk zostanie oczywiście. W razie czego ewentualnie jest Sergio, Mascherano. Sam już nie wiem.  ;D

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3282 dnia: Sierpień 01, 2011, 22:13:17 »
Barcelona ma skład kompletny od kilku sezonów więc po co nam rezerwowy za taką sumę? Szczyt głupoty. Lepiej ogrywać ławkę bo to oni są przyszłością klubu.

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3283 dnia: Sierpień 01, 2011, 22:25:31 »
Poza ławką to skład ma kompletny. Z tym, że mogą z powodzeniem ogrywać wychowanków w pierwszym składzie, zamiast wydawać po 40 milionów na zawodników, którzy nie mogą być pewni miejsca w pierwszym składzie (Sanchez) i potencjalnych etatowych rezerwowych (Fabregas). Nie wiem, czy ktoś z was oglądał więcej niż skrót spotkania z United, ale na ławce Barcelony siedzieli wtedy Pinto, jakiś dwóch znanych graczy (nie pamiętam kto) i same no-name'y. Spodobał mi się szczególnie ten... 26-letni, jak dla mnie najlepszy zawodnik Barcelony w tym meczu. Przynajmniej próbował dryblować i brać na siebie ciężar gry, a że mu to niezbyt wychodziło, to już inna sprawa. Ogólnie mecz toczony w ospałym tempie, Katalończycy oddali łącznie dwa celne strzały, a resztę na wiwat - w sumie United niewiele więcej, ale częściej udawało im się stwarzać dogodne sytuacje (można wspomnieć chociażby pudło Owena z kilku metrów).

Afellay miał pecha, tym bardziej że doznał urazu bez kontaktu z przeciwnikiem. Wyglądało to na zwykły skurcz. Co mu jest? Już sytuacja, w której kontuzjowany został Rafael z pozoru była groźniejsza, ale w jego przypadku też nie wiem, czy zdrowy jest, czy będzie pauzował.

Nie zazdroszczę wam postawy Busquetsa - nawet w meczu towarzyskim odstawiał teatry...
" border="0

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3284 dnia: Sierpień 01, 2011, 22:53:13 »
Poza ławką to skład ma kompletny. .

No właśnie. Po za ławką... jeśli chce się obronić LM ławka jest potrzebna... i to bardzo mocna ławka. Kupno Cesca dałoby Guardioli komfort jakiego dawno nie miał

Cytuj
Spodobał mi się szczególnie ten... 26-letni, jak dla mnie najlepszy zawodnik Barcelony w tym meczu

nie kojarzę gościa, zwłaszcza, że nie oglądałem meczu. Może chodzi o Carmonę?

Cytuj
Afellay miał pecha, tym bardziej że doznał urazu bez kontaktu z przeciwnikiem. Wyglądało to na zwykły skurcz. Co mu jest

Naderwał jakiś mięsień uda i na pewno nie zagra z Realem

Cytuj
Nie zazdroszczę wam postawy Busquetsa - nawet w meczu towarzyskim odstawiał teatry...

Co znów robił?

O ile wystawiania Masche na środku obrony to trafiony pomysł, o tyle Busquets po raz kolejny dał ciała... on się nadaje tylko na pivota, na tej pozycji jest jednym z najlepszych na świecie

w tej chwili mamy taką sytuację

-------------------Valdes (Pinto)--------------
---------Puyol (Masche/Milito)---Pique(Fontas/Abidal)
--Alves (Adriano)-------------------Abidal(Maxwell/Adriano)
-------------------Busquets (Masche)------------
------------Xavi (Thiago)-----Iniesta (Keita)------
-----Pedro (Alexis/Afellay)--------------Villa (Iniesta)
--------------------Messi (Villa)------------------







« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2011, 23:24:24 wysłana przez pawlodar_10 »
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3285 dnia: Sierpień 01, 2011, 23:11:52 »
Cytuj
Może chodzi o Carmonę?
Tak, chyba tak. Sporo tatuaży miał, o ile dobrze zapamiętałem.

Cytuj
Kupno Cesca dałoby Guardioli komfort jakiego dawno nie miał
Na środku pomocy jest przecież Thiago, dla którego sprowadzenie Fabregasa byłoby ciosem w plecy. W dodatku farbowany Hiszpan potrafi i lubi walnąć z dystansu, a to w Barcelonie cecha nieczęsta. Cóż, z daleka zdobył bramkę, ogólnie rzecz biorąc ten element gry szedł mu lepiej niż Villi - nie pamiętam, czy z kolei on chociaż raz trafił w coś innego, niż w nogi obrońców. Jonathan dos Santos też chyba grywa na tej pozycji, bo chyba nie na prawej obronie, na której niemiłosiernie jechali go Young, Welbeck i Rooney.

Cytuj
nie kojarzę gościa, zwłaszcza, że nie oglądałem meczu.
Nawet komentator w pełni nie kojarzył. Tym bardziej, że ci z Barcelony B dostali losowe numery.

Cytuj
Co znów robił?
Już na początku meczu któryś z czerwonych ledwo co go dotknął, a Busquets spędził na murawie dłuższą chwilę. Potem bodajże rozpędzony Evra na niego wpadł - chociaż czy "rozpędzony", to warto dyskutować, bo intensywnie hamował, w dodatku zaparł się rękami. Kolanami się zderzyli - też lekko, Francuz stał niewzruszony, Busquets niestety nie.

Cytuj
Naderwał jakiś mięsień uda
W takim razie miał wyjątkowego pecha, bo dryblował i w pewnym momencie wybił piłkę na aut, utykając. Ogólnie mecz i tak mu nie poszedł - grał głównie pod publikę, kilka popisówek mu się nie udało - w przeciwieństwie do choćby takiego Welbecka. Zresztą i tak szczytem bezczelności była żonglerka Abidala na swojej połowie połączona chyba z jakąś próbą minięcia rywala. Nie muszę chyba mówić, że zaraz potem stracił piłkę.

Cytuj
(Maxwell/Adriano)
Przeca Abidal jest nominalnym lewym obrońcą. Już wszyscy pozapominali?
" border="0

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3286 dnia: Sierpień 01, 2011, 23:23:32 »
no w sumie miałem tam dopisać Abidala, a Maxwell i Adriano jako zmiennicy (nawet są w nawiasie)

co do Jonathana to on nie został włączony jeszcze do kadry pierwszego zespołu
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline bartiveb

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 252
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.06.2009r.
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3287 dnia: Sierpień 02, 2011, 10:24:52 »
Miałeś dać logo ze swoim nickiem  :P
Filmik przypadł mi do gustu, jak każdy twojej produkcji. Może zrobił byś jakąś komplikacje z Alexisem w roli głownej ? ;)


Offline bartiveb

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 252
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.06.2009r.
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3288 dnia: Sierpień 02, 2011, 11:09:16 »
Aa tak faktycznie nie zauważyłem, że logo znajduję się na górze ;)
Filmik dopiero jeden dzień jest w sieci...Z pewnością oglądalność podskoczy. :)


Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3289 dnia: Sierpień 02, 2011, 11:51:55 »
Czysta komercha to akurat w tej chwili kompilacje z Messim, jednak one pod_padają na popularności, bo głoszenie jego zajebistości jest już - jak by to powiedzieli Amerykanie - "damn, fuckin boring"... Spróbuj stworzyć jakieś "niszowe" - widziałem np. filmy z Keane'em, Brownem, Berbatovem, Makelele, Duffem czy O'Shea w roli głównej. Thiago wydaje się być dobrym pomysłem, szczególnie że radził sobie dobrze w sparingach i na MME U21.

Rafael doznał urazu po starciu z... Busquetsem. Co za ironia losu...
" border="0

Offline Irius

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.09.2010r.
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3290 dnia: Sierpień 02, 2011, 15:12:36 »
Portugalczyk połączył efektowne z efektywnym co potwierdzają statystyki.  :D Messi ma więcej fanów, co z tym idzie więcej osób ogląda filmy o nim niż o Ronaldo. Wątpię aby fani talentu Messiego oglądali filmiki o Ronaldo.

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3291 dnia: Sierpień 02, 2011, 15:24:22 »
Chodzi właśnie o to, że Messi jest obecnie bardziej popularny, więc gadanie że zrobiłeś kompilację o Ronaldo w celach czysto komercyjnych, dla dużej liczby odtworzeń, kiedy pokazałeś tu już kilka filmów z Messim w roli głównej jest nieco bez sensu...

Cytuj
Aha czyli piłka nożna polega na machaniu nogami nad piłką, a nie na strzelaniu bramek, asystowaniu ?

Nie wiem o kim mówisz, ale o ile pierwsza część zdania pasuje do Ronaldo, to druga już nie. W sensie, że asystuje i tym bardziej strzela bramki. I patrz - więcej niż Messi.

Cytuj
Ronaldo przykuwa uwagę na swoją osobę wiadomo jak, Messi-również wiadomo.

Po prostu niektórzy mogą obsrać się makowcem, gdy zobaczą tysięczny filmik o Messim czy Ronaldo - chyba każdy kompilator robi choć jeden taki...
" border="0

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3292 dnia: Sierpień 02, 2011, 17:38:49 »
No tak, wyjdźmy z założenia, że 31 > 40. Twórzmy nowe galaktyki i opowiedzmy o nich, bo któryś tam Grek powiedział, że matematyka to alfabet, za którego pomocą Bóg opisał świat. Jedynie asyst Messi ma więcej (wynika to głównie ze stylu gry Barcelony i faktu, że praktycznie każda akcja bramkowa przechodzi przez wszystkich trzech napastników) i bramek w LM. Ktoś tam jednak podliczył wszystko (ile dokładnie to nie powiem, bo nie pamiętam, a nie chcę zgadywać) i wyszło, że Ronaldo ma łącznie nieznaczną przewagę - w dodatku nie grał w Supercopa, gdzie Messi trafił trzykrotnie.

Rozumiem, że jesteś fanem Barcelony i Messi może być twoim idolem, a ty sam czujesz obowiązek dyskryminacji Ronaldo na każdym kroku, ale wysil się czasami na odrobinę obiektywizmu - chyba że ślinisz się na wakat na stanowisko redaktora weszło.com. Rozumiem, że gdyby przyszło ci stwierdzić, który z tych zawodników jest lepszy, to nie postawiłbyś na Ronaldo i może miałbyś ku temu solidne podstawy, ale ty nawet nie godzisz się z faktami.
" border="0

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3293 dnia: Sierpień 02, 2011, 18:19:44 »
Nie trzeba być prawnikiem, by bronić swojego zdania i nie ulegać innym - od kiedy to jakaś wada? Tfu, tu nie chodzi nawet o własne zdanie, tylko o fakty.

Cytuj
Szkoda tylko, że patrzysz wyłącznie na rozgrywki La Liga.

Jasne. Idę o zakład, że jakby to Ronaldo został królem strzelców LM, a Messi strzelił 40 bramek w lidze, to śpiewałbyś zupełnie innym głosem.

Cytuj
Ktoś tam jednak podliczył wszystko (ile dokładnie to nie powiem, bo nie pamiętam, a nie chcę zgadywać) i wyszło, że Ronaldo ma łącznie nieznaczną przewagę - w dodatku nie grał w Supercopa, gdzie Messi trafił trzykrotnie.
" border="0

Offline D17

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 281
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 27.11.2009r.
  • Real Madryt!
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3294 dnia: Sierpień 02, 2011, 21:21:21 »
Ronaldo jest lepszy to oczywiste. W lidze angielskiej grał bardzo dobrze byl tam gwiazda teraz gra w hiszpańskiej również gra bardzo dobrze również jest gwiazda. Pokazał ze poradzi sobie w każdej lidze. A Messi tylko w hiszpańskiej zaistniał. Watpie aby w innej lidze sobie poradził.

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3295 dnia: Sierpień 02, 2011, 21:37:46 »
no jasne.
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3296 dnia: Sierpień 02, 2011, 21:45:48 »
Ronaldo jest lepszy to oczywiste. W lidze angielskiej grał bardzo dobrze byl tam gwiazda teraz gra w hiszpańskiej również gra bardzo dobrze również jest gwiazda. Pokazał ze poradzi sobie w każdej lidze. A Messi tylko w hiszpańskiej zaistniał. Watpie aby w innej lidze sobie poradził.
Czyli twierdzisz że w Polskiej by sobie nie poradził :D Angielska, fakt, fizyczna liga, ale Messi jak na takiego niskiego zawodnika, jest silny i twardo stoi na nogach... Zresztą to by mu nie było potrzebne, bo i tak oszukałby najlepszych twardych obrońców po 190cm. swoją szybką lewą nóżką... ;)
" border="0" border="0

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3297 dnia: Sierpień 02, 2011, 21:59:57 »
Podliczając wszystko:
Messi 57 bramek, 32 asysty. REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Ronaldo 56 bramek, 20 asyst. REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Nie chce mi się już kłócić, bo ten temat temu nie służy, jak już wyjechałeś ze statystykami, to spójrz na to i tyle. Co mnie to obchodzi, że Ronaldo nie grał w Superpucharze, jakby poprowadził Real do niego to nie byłoby problemu, zresztą ma +2 bramki z eliminacji do ME, w których Messi nie miał szans strzelić bramki.

No fakt, opierałem się widać na błędnych statystykach (pozdrawiam redaktorów), z których wynikało, że (po odliczeniu bramek z kwalifikacji ME i Super Copa) Ronaldo miał bramek 54, a Messi 53 (jedną za mało) i w które ślepo wierzyłem (podobne nieporozumienia wynikały tu, na forum z powodu m.in. złego podliczenia goli i asyst Radoviciowi). Jak zawsze po pomyłce zwracam honor i przepraszam, bo chociaż Ronaldo strzela gole częściej (w przeliczeniu na minuty: gol na 89 minut > gol na 97 minut, trzeci w tej klasyfikacji jest bodajże Hernandez), Argentyńczyk strzelił jednak tego jednego gola więcej.

Ubolewam tylko, że gdy Messi był królem strzelców La Liga, to te rozgrywki okazywały się najważniejsze, a gdy Ronaldo strzela w lidze 40 goli, to nagle "liczą się też pozostałe puchary". No ale cóż, taka mentalność niektórych fanów tej drużyny, którzy po przegranym meczu o pietruszkę z United próbowali wmówić, że sześciu piłkarzy z wyjściowej jedenastki z Wembley to mniej niż trzech.

Cytat: D17
Ronaldo jest lepszy to oczywiste. W lidze angielskiej grał bardzo dobrze byl tam gwiazda teraz gra w hiszpańskiej również gra bardzo dobrze również jest gwiazda.

Akurat w tym przypadku jedyne, czego można być prawie pewnym to to, że Messi grałby w Anglii gorzej - bez Iniesty i Xaviego porównywalnie jak na CA, kiedy Portugalczyk jest bardziej samowystarczalny. Nie twierdzę, że słabo, po prostu gorzej. Ale naprawdę, takie teksty nie mają większego sensu. To szukanie prowokacji na siłę.
Inna sprawa, że Ronaldo rzeczywiście jest piłkarzem wszechstronnym, a to już nie wszyscy widzą.

Cytat: Artur
ale Messi jak na takiego niskiego zawodnika, jest silny

Zróbmy z niego Teveza.

Cytuj
i twardo stoi na nogach..

Nie tyle, co twardo stoi na nogach, co jest nieustępliwy i dlatego rzadko "nurkuje". Chociaż... może te dwie rzeczy się nie wykluczają.
" border="0

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3298 dnia: Sierpień 02, 2011, 22:16:53 »
Zróbmy z niego Teveza.
Nie rozumiem, o co Ci chodzi...
Nie tyle, co twardo stoi na nogach, co jest nieustępliwy i dlatego rzadko "nurkuje". Chociaż... może te dwie rzeczy się nie wykluczają.
Chyba mylisz pojęcia, bo bycie nieustępliwym, to cecha mentalna zawodnika, (waleczność itp.) a twarde stanie na nogach, odpowiada sile fizycznej.
" border="0" border="0

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3299 dnia: Sierpień 02, 2011, 22:52:55 »
Cytuj
Nie rozumiem, o co Ci chodzi...

Takim symbolem niskiego, grającego fizycznie zawodnika jest Tevez. Niektórzy jednak robią z Messiego siłowego gracza, kiedy to czysty "roadrunner" posiłkujący się techniką (w mniejszym stopniu niż Ronaldo) i opierający się na świetnym instynkcie strzeleckim, takim jaki mieli np. Solskjaer, RVN czy brazylijski Ronaldo...

Cytuj
Chyba mylisz pojęcia, bo bycie nieustępliwym, to cecha mentalna zawodnika, (waleczność itp.) a twarde stanie na nogach, odpowiada sile fizycznej.

Chodzi mi o to, że we wszelakich filmikach widziałem nie jedną sytuację, w której Messi po starciu z przeciwnikiem chwieje się na nogach, ale dzięki swojej nieustępliwości nie pada na ziemię.
" border="0

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: FC Barcelona, wyniki, aktualnosci itd.
« Odpowiedź #3299 dnia: Sierpień 02, 2011, 22:52:55 »