Autor Wątek: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? Koniec na odc. 42.  (Przeczytany 54130 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #27.
« Odpowiedź #220 dnia: Lipiec 09, 2011, 23:18:31 »
Szkoda, że ten pierwszy strzał nie wpadł do bramki ale co się dowlecze to nie uciesze i i w kolejnej akcji zdobyłeś już gola na wagę trzech punktów z rewelacją tego sezonu w ekstraklasie. W końcu przełamanie.

Offline Lewy23

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Marysin
  • Wiadomości: 1948
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2009r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu?
« Odpowiedź #221 dnia: Lipiec 10, 2011, 01:44:16 »
Podsumowanie półrocza 2010/2011.



Moje statystyki:

Rozegrane mecze:
17
Występy w Ekstraklasie: 15
Występy w Pucharze Polski: 2
Bramki: 4 (0,23 na mecz)
Asysty: 3 (0,17 na mecz)
Żółte kartki: 6 (0,35 na mecz)
Czerwone kartki: 0
Zawodnik meczu: 7 razy (6x w Ekstraklasie, 1x w Pucharze Polski)
Średnia ocen pomeczowych: 6,70

* * *

Moja opinia po pół roku zawodowego kopania piłki.

Podpisując kontrakt z Górnikiem zdawałem sobie sprawę, że życie piłkarza nie jest usłane różami. To nie tylko gra na pięknych obiektach, przyjemność ze zdobywania bramek, duże pieniądze. To także ciężkie treningi, męczące podróże, ryzyko odniesienia poważnego urazu. Tak naprawdę wyżej nad piłkę stawiam naukę, bo ta w życiu jest bardzo ważna. Futbol to piękna gra, lecz w każdej chwili można nabawić się kontuzji, która zrobi z nas częściowego inwalidę i nie pozwoli dalej grać. Co wtedy, jeśli porzucimy edukację? Zagrałem 17 spotkań w pierwszej drużynie Górnika, a gdyby nie pewne zdarzenia, zapewne na swoim koncie miałbym 2-3 mecze więcej. Bieganie po boiskach Ekstraklasy daje mi swoistą radość, cieszę się, że powoli marzenia się spełniają. Wiele razy byłem zły na kolegów za ich nie najlepszą postawę. Nikomu jednak temu w oczy nie powiedziałem, cały czas tłumiłem to w sobie. Na razie nie warto - jestem młody i nie chcę, aby ktoś uważał, że gwiazdorzę, czy też uważam się za najlepszego. Kilka razy po głowie chodziła mi myśl, by odejść z Trójkolorowych, intuicja mówiła mi "Człowieku, to nie klub dla Ciebie, marnujesz swój talent". Rozsądek mówił jednak, co innego "A co z edukacją? Jeśli przejdziesz do zagranicznego klubu, jak będziesz mógł zdobywać wiedzę?" Na wielu stronach internetowych, a także w prasie, czytam, iż jest mną zainteresowanych kilka klubów. Stąd te rozterki. Co będzie dalej? Czy w tym okienku zgłosi się jakiś klub po mnie? Chodzę zestresowany, zastanawiając się nad przyszłością...

* * *

Maciej Kałużny moim agentem.

Większość kolegów z drużyny ma swoich indywidualnych agentów, którzy wszelkie formalności załatwiają za nich. Postanowiłem, że i ja muszę znaleźć osobę, która pomoże mi w mojej karierze. Nie było to wcale takie łatwe, ponieważ nie wiedziałem, kto może nadać się na to stanowisko. Po kilku godzinach myślenia nareszcie przyszedł mi do głowy odpowiedni człowiek. Mowa tutaj o Macieju Kałużnym. Maciek był moim trenerem w czasach, kiedy występowałem w Huraganie. Dobrze się znamy, ale jest jeszcze jedna kwestia - czy zgodzi się? Zadzwoniłem do szkoleniowca mojego byłego klubu i ustaliliśmy, że spotkamy się o 20, u niego w domu. Przedstawiłem swoją propozycję, a później bardzo długo dyskutowaliśmy. Ostatecznie Kałużny przystał na sugestię. Rozwiązaliśmy kwestię zarobków i jego zadań. Byłem bardzo szczęśliwy, że od teraz w wielu sytuacjach będę mógł się posłużyć zdaniem fachowca i nie wszystko spadnie na moją głowę. To ważne, kiedy jest się młodym i niedoświadczonym zawodnikiem, który dopiero wchodzi w dorosły świat futbolu. Rodzice pomogą mi w kwestiach mentalnych i moralnych, ale nie w sportowych...

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Szkoda, że zrezygnowałeś z opisówki, bo ta forma wyróżniała twoją karierę, a miałeś do niej większe zacięcie niż ja, gdy także jej spróbowałem. Teraz twoja kariera jest - wybacz określenie - dość pospolita, ale dalej schludnie i dobrze prowadzona. Tak trzymaj.
" border="0

Offline ★Blue Boy★

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location: PILICA
  • Wiadomości: 1112
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 22.11.2009r.
  • Gram w: PES 2013
Mi się tam podoba dla mnie to jedna z towich lepszych karier
Ciekawe czy po roku gdzies sie przeniesiesz ja teraz jestem w Villareal :D i zamierzam tam zostac do konca kariery :D

Przyjmuje zamówienia - szczególy nr gg 6241688!

Offline bachu12

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Poznań
  • Wiadomości: 562
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.01.2010r.
  • Gram w: ...
W końcu twoja bramka. Czekałeś tyle czasu i jest. Szkoda że nic w tabeli nie ruszyło. Masz trochę słabszą ocenę ode mnie ale jeszcze spokojnie mnie wyprzedzisz.

Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Jeśli chodzi o naukę za granicą, to nie powinno ci to sprawić problemów. Jeśli znasz język to i tak zdobędziesz wiedzę. Na twoim miejscu zamieniłbym Górnik na inny klub. Mam nadzieję, że trafisz do Premier League albo Primera Division.

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Myślę, że powinieneś odchodzić z Górnika teraz. Do końca sezonu możesz zostać a później od początku sezonu w nowym klubie i powinieneś sobie poradzić.

Offline Lewy23

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Marysin
  • Wiadomości: 1948
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2009r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu?
« Odpowiedź #227 dnia: Lipiec 10, 2011, 12:28:53 »
Zgrupowanie w Murcii.


Do rundy wiosennej przygotowaliśmy się w słonecznej Murcii. Zgrupowanie trwało 2 tygodnie i bardzo mi się na nim podobało. Zaraz po przyjeździe, w ramach treningu kondycyjnego, spacerowaliśmy po mieście. Ćwiczenia były lekkie i przyjemne, a wieczorem mieliśmy czas wolny. Zazwyczaj wychodziłem z ośrodka, gdzie przebywaliśmy i zwiedzałem metropolię. Muszę przyznać, że Hiszpanki są śliczne i w niejednej się zakochałem (przepraszam, Madziu). Do niczego nie doszło, ale oko nacieszyłem. Często zaglądałem w internet i patrzyłem najnowsze informacje na mój temat. Jedna ze stron internetowych napisała nawet, że FC Köln złożyło ofertę kupna Górnikowi. Oczywiście do klubu żadna propozycja nie wpłynęła, plotka została wymyślona przez jednego z redaktorów lub opinię publiczną. Słychać też było głosy, że mająca mocarne plany Málaga była zainteresowana moją osobą. Przez całe zgrupowanie, mimo, iż na oku ma mnie kilka klubów, nie dotarła żadna oferta. Nawet się z tego cieszę, ale pewnie i tak wkrótce ktoś się po mnie zgłosi. Podczas zgrupowania rozegraliśmy 3 sparingi. Najpierw zmierzyliśmy się z miejscowym rywalem - Realem Murcią. Zremisowaliśmy 1:1, a ja zagrałem 45 minut. Bramkę dla nas zdobył niezawodny Grzegorz Bonin. 3 dni później przyszedł czas na Hapoel Beer-Szeba. Izraelczycy nie dali nam szans i gładko pokonali naszą ekipą 3:0. Wystąpiłem tylko 15 minut, tak więc nie za bardzo mogłem zrobić coś godnego uwagi. Ostatni mecz graliśmy z CD Dénią. III ligowy klub postawił trudne warunki i mecz skończył się nudnym 0:0. Do Polski wróciliśmy 31 stycznia, w dniu kończącym okienko transferowe. Zostaję w Górniku i zamierzam pomóc w utrzymaniu!

Top 15 transferów zimą 2011 roku:

Do Górnika Zabrze dołączył były piłkarz warszawskiej Legii - Manú.

1. Bojan Krkić z FC Barcelony do Manchesteru City za 23,873,300 €.
2. Nicklas Bendtner z Arsenalu Londyn do Deportivo La Coruñy za 23,715,300 €.
3. Esteban Granero z Realu Madryt do Olympique Marsylii za 16,736,900 €.
4. Stevan Jovetić z Fiorentiny do Manchesteru United za 15,838,800 €.
5. Andriy Yarmolenko z Dynama Kijów do Arsenalu Londyn za 13,139,400 €.
6. Yossi Benayoun z Chelsea Londyn do Interu Mediolan za 12,484,700 €.
7. Adrian Mutu z Fiorentiny do Espanyolu Barcelona za 12,379,100 €.
8. Filippo Inzaghi z AC Milanu do Werderu Brema za 9,460,300 €.
9. Marco Marchionni z Juventusu Turyn do Realu Madryt za 9,342,100 €.
10. Kevin-Prince Boateng z AC Milanu do Twente Enschede za 8,689,000 €.
11. Christian Poulsen z Liverpoolu do Atlético Madryt za 7,894,200 €.
12. Luca Toni z Juventusu Turyn do Almerii za 6,709,900 €.
13. Houssine Kharja z Interu Mediolan do Ajaxu Amsterdam za 6,328,000 €.
14. Gennaro Gattuso z AC Milanu do Rubina Kazań za 4,625,800 €.
15. Miralem Pjanić z Olympique Lyon do Sportingu Gijón za 4,456,800 €.

* Nie uwzględniam wypożyczeń *
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2011, 13:58:30 wysłana przez Lewy23 »

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Manchester dał nie złą Kasę za Bojana.
Hehe..mi tam Hiszpanki się nie podobają ale i tak widząc piękne dziewczyny nie przejdę obojętnie - rzucić okiem muszę :D

Offline Lewy23

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Marysin
  • Wiadomości: 1948
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2009r.
Manchester dał nie złą Kasę za Bojana.
Hehe..mi tam Hiszpanki się nie podobają ale i tak widząc piękne dziewczyny nie przejdę obojętnie - rzucić okiem muszę :D
:D :D Oczywista oczywistość :)

Offline rageman

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Cze 2009
  • location: GALERA
  • Wiadomości: 1334
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.06.2009r.
  • Ballpackmaker
Filippo z Milanu do Werderu - i właśnie takich rzeczy nie lubię w Pesie. Nierealne transfery.

Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Ciekawe transfery na świecie. Oba Manchestery zakupiły napastników, Pippo w Werderze. Ciekawie.
No nieładnie tak zakochiwać się w tylu pięknych Hizpankach. Wiem, że są piękne, ale tak nie można :P. fajnie jakbyś trafił do FC Koln. Szkoda jednak, że to tylko plotki. Nie najlepsze sparingi w twoim wykonaniu. Myslę, e przez tak rzadkie przebywanie na boisku twoja forma nie spadnie. Pomagaj Górnikom w utrzymaniu, strzelając jak najwięcej goli.

Offline Przemek112

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 466
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2010r.
  • Gracias Raul ! ♥
Sparingi takie średnio udane..szkoda,że nie wygraliście ani razu i nie zdobyłeś bramki.Najbardziej zadziwiające transfer to chyba Bendtner z Arsenalu Londyn do Deportivo La Coruña :D Tego nikt by się nie spodziewał :)

Offline Lewy23

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Marysin
  • Wiadomości: 1948
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2009r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu?
« Odpowiedź #233 dnia: Lipiec 10, 2011, 14:58:48 »
Drobne problemy zdrowotne.

Przed ligowym meczem z GKS-em Bełchatów w ramach 19. kolejki, na rozgrzewce doznałem niegroźnego urazu. Upadając, stłukłem łokieć i ból nie pozwolił mi wyjść na murawę. Koledzy z drużyny zagrali bardzo słaby mecz i polegli 2:0. Po dokładnych oględzinach mojej kontuzji, okazało się, że będę pauzować tylko przez 5 dni.

19. Kolejka.

2:0


* * * * * * * *

Powołanie do reprezentacji!

Mam wiele marzeń sportowych, które powoli się spełniają. Zawsze pragnąłem wystąpić w reprezentacji Polski, a w piątek będę miał do tego doskonałą okazję. Zostałem właśnie powołany do S-kadry na mecz z Algierią! Nie spodziewałem się tego, ponieważ tak naprawdę strzeliłem nie wiele bramek, a głównym zadaniem napastnika jest właśnie trafianie do siatki. Na szczęście Franciszek Smuda docenił fakt, iż gram z korzyścią dla zespołu i nie jestem egoistyczny. To cudowne uczucie, kiedy masz niespełna 18 lat, grasz pierwsze skrzypce w legendarnym Górniku Zabrze, a teraz zostajesz powołany do reprezentacji. Myślę, że teraz wiele osób baczniej przyjrzy się mojej sylwetce i będę bardziej znany w światku piłkarskim. Jadąc na zgrupowanie, rezygnuję z meczu ligowego. Na szczęście dyskutowałem już na ten temat z trenerem i prezesem i choć niechętnie - to wyrażają zgodę. Mój występ nie jest pewny, lecz sądzę, że choć te kilka minut zagram i pokażę się szerszej publiczności. 


Pełna kadra na Algierię:

Bramkarze:
* Boruc, Kuszczak, Fabiański

Obrońcy:
* Wasilewski, Augustyn, Boenisch, Sadlok, Piszczek

Pomocnicy:
* Matuszczyk, Dudka, Błaszczykowski, Cezary Wilk, Murawski, Roger Guerreiro, Borysiuk, Obraniak, Mierzejewski, Małecki

Napastnicy:
* Smolarek, M. Lewandowski, Jeleń, R. Lewandowski, Sobiech.

Offline kubiks0704

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.06.2011r.
Ajj...szkoda, że nie grałeś. Bez ciebie już Górnik nie prezentuję się tak dobrze. Szkoda przegranej.

Offline rageman

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Cze 2009
  • location: GALERA
  • Wiadomości: 1334
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.06.2009r.
  • Ballpackmaker
Brawo za powołanie :)

Offline kamil18kks

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.02.2011r.
  • Gram w: ...
Dobra zaczynam bo mam zaległości :D
W meczu z Polonią Bytom wkońcu się przełamałeś :D
Ja też się dołączam do tego ze Hiszpanki są piękne i też (chyba jak każdy chłopak) popatrzę na ładne dziewczyny ;)
No i dostałeś powołanie do reprezentacji szkoda tylko tej kontuzji przed meczem z Bełchatowem :(

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Zostałeś w Górniku, czas pokaże czy to dobra decyzja. Hiszpanki są ładne czy ja wiem, ja tam wolę Chorwatki, Rosjanki, Ukrainki. Ale najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny. :D Każdy facet lubi się pooglądać za spódniczkami. Szkoda porażki z Bełchatowem, mimo tego że i tak nie grałeś bo miałeś lekki uraz. Mecz z Algierią będzie ciekawy, może strzelić bramkę. :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2011, 16:56:53 wysłana przez reddevil8911 »

Offline bachu12

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Poznań
  • Wiadomości: 562
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.01.2010r.
  • Gram w: ...
Olać mecz ligowy masz powołanie do repy. Jestem ciekaw jak wypadniesz. Obyś tą brameczkę pyknął. 

Offline Lewy23

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Marysin
  • Wiadomości: 1948
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2009r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu?
« Odpowiedź #239 dnia: Lipiec 10, 2011, 17:23:36 »
Sparing międzynarodowy.
0:0

Bez bramek.

Franciszek Smuda zdecydował, że da mi szansę od pierwszych minut. Mecz z Afrykanami był moim oficjalnym debiutem w narodowych barwach. Grałem już wcześniej w reprezentacji U-16, lecz to nie to samo, co seniorska kadra. Bardzo się stresowałem, a serce biło mi jak oszalałe - trema była nieporównywalnie większa niż wtedy, gdy zaczynałem w Górniku. Po kilku minutach ochłonąłem, a wiadomo, że na luzie gra się o wiele bardziej komfortowo. Cofałem się głęboko po piłkę i często podawałem do dobrze ustawionych partnerów. Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, często zagrażaliśmy bramce Algierii. Mimo wielu sytuacji, nie udało się wcisnąć piłki do siatki. Na swoją szansę musiałem poczekać do 47 minuty. Na treningu kapitalnie wchodziły mi wolne, co docenili partnerzy, którzy wybrali mnie na wykonawcę tego stałego fragmentu gry. Odległość do bramki wynosiła około 24 metry. Długo ustawiałem futbolówkę, zrobiłem 3 metry do tyłu i... uderzyłem tuż nad poprzeczką. To byłby gol-marzenie. Po godzinie gry opadliśmy z sił, co zauważyły Lisy Pustyni, starając się wykorzystać naszą nie dyspozycyjność. Uaktywnili się Ghezzal i Djebour, często decydując się na strzały. W końcówce znów zepchnęliśmy gości do defensywy, a ja omal nie zostałem bohaterem meczu. Jeszcze teraz łapie się za głowę, jak przypomnę sobie tamtą sytuację. W 86 minucie otrzymałem kapitalne podanie na 16 metr i będąc w sytuacji sam na sam uderzyłem obok słupka. Rzuciłem się wściekły na murawę, nie mogąc sobie darować tego, co zrobiłem. Mecz skończył się remisem, ale spotkanie było naprawdę bardzo ciekawe. Szkoda tylko, że nie zdobyliśmy choć jednego gola. Ogólnie debiut uważam za w miarę udany, aczkolwiek tamtej sytuacji długo nie zapomnę...

Ciekawostka: Od 51 minuty na boisku przebywało dwóch Lewandowskich. Za kontuzjowanego Irka Jelenia wbiegł Robert i tworzył ze mną duet w ataku.

Moje statystyki:
Ocena: 6,5
Bramki: 0
Asysty: 0
Słupki i poprzeczki: 0
Strzały: 4, 2 celne
Podania: 15, 13 udanych.
Faule: 1
Spalone: 0
Przechwycenia: 1
Kontakt z piłką: 31
Dystans z dryblingiem: 111
Czas gry: 90 minut.




TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu?
« Odpowiedź #239 dnia: Lipiec 10, 2011, 17:23:36 »