Autor Wątek: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? Koniec na odc. 42.  (Przeczytany 53453 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline kamil18kks

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.02.2011r.
  • Gram w: ...
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #12.
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 06, 2011, 08:24:59 »
widzę kazdy narzeka na Janasa. Ja za tym trenerem też nie przepadam. Myślę, że najlepszym wyborem byłby Czesław Michniewicz ;)

Offline ESTroyes

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 84
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.12.2010r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #12.
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 06, 2011, 10:38:37 »
Oj tam Janas wcale taki zły nie jest, tak jak piuk powiedział, nie wielu trenerów z Polską rep. potrafiło wywalczyć awans na MŚ.
Wybór w porządku.

Offline Lewy23

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Marysin
  • Wiadomości: 1948
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2009r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu?
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 06, 2011, 11:32:32 »
#13
W czwartek po raz pierwszy trenowaliśmy pod okiem nowego trenera. Paweł Janas wywarł na nas całkiem dobre wrażenie i myślę, że jego współpraca z nami może przynieść wymierne zyski. Prasa i media powątpiewają, czy były selekcjoner reprezentacji Polski zdoła sprostać zadaniu. Wśród opinii publicznej nie ma najlepszego zdania, ale po dwóch treningach mogę stwierdzić, iż "Ciepły" jest człowiekiem bardzo serdecznym i nie mam wobec niego zastrzeżeń. W piątek zazwyczaj nie trenujemy, ale z racji, że mieliśmy wolne do czwartku zorganizowano ćwiczenia. Zajęcia były lekkie i przyjemne, aby nie obciążać nas przed meczem 5. kolejki Ekstraklasy.

Wraz z Maliniakiem byliśmy niesamowicie ciekawi, czy wiele zmieni się skład i jaką taktykę zastosuje Paweł Janas. W kadrze na mecz wielu roszad nie było, lecz czy nie będzie jakieś rotacji w podstawowej "11"?
Wysiedliśmy z pociągu i ruszyliśmy w drogę. Po kilku minutach, gdy dotarliśmy do klubowej szatni, w pomieszczeniu przebywał jedynie szkoleniowiec. Podaliśmy mu rękę i usiedliśmy na ławeczce, czekając na resztę kolegów z zespołu.
- No, młodzi, szykujcie się powoli, bo od razu wchodzicie - powiedział Janas, spoglądając w jakieś papiery.
Malina był trochę zdziwiony, ale na jego twarzy od razu pojawił się uśmiech. Nie ukrywam, iż na mojej nie. Tak od razu dostaliśmy zapewnienie, że wyjdziemy od pierwszych minut - przecież nie będę narzekał. Zaczęliśmy się przebierać, a w międzyczasie gromadzili się zawodnicy. Na godzinę przed meczem stawili się już wszyscy i Paweł Janas rozpoczął swoją przemowę.
- Witam Panowie. Nie znam was jeszcze dobrze i nie posiadam dokładnej wiedzy o waszych umiejętnościach, także skład, jaki dziś wystawię będzie oparty na tych zawodnikach, którzy grali u Adama. 2 treningi to za mało, abym mógł się Wam bliżej przyjrzeć. Teraz przeczytam wyjściowe ustawienie, a następnie omówię taktykę. Myślę, że wszystko jasne.
S. Nowak - G. Nowak - Pazdan - Banaś - Magiera - Przybylski - Bonin - Wodecki - Malinowski - Zahorski - Lewandowski.
Skład Lechii Gdańsk: Kapsa - Janicki - Deleu - Bąk - Abdou Traoré - Nowak - Baljić - Surma - Diogo Salomão - Zejglić - Hallenius.
- Panowie! - klasnął w ręce Janas. - Obejrzałem na płycie dwa wasze mecze - z Lechem Poznań oraz z Cracovią Kraków. Popełniliście w nich jeden podstawowy błąd - rzuciliście się do ataku, zapominając o obronie. Środek pomocy i skrzydłowi muszą wspierać defensorów. Obrońca nie poradzi sobie z 2 rywalami, którzy potrafią wymieniać podania z pierwszej piłki. Owszem, pomocnik nie zawsze musi wracać, bo zwyczajnie przez cały mecz nie starczy mu sił, lecz, gdy widzimy, że kolega z ostatniej linii ma przed sobą kilku graczy, musimy wrócić i pomóc. We współczesnym futbolu nawet napastnicy angażują się w destrukcję. Wiecie doskonale, że pierwszą linią obrony jest atak. Bla, bla, bla, i tak dalej. Znudziła mnie cała mowa i zacząłem bawić się sznurówkami. Po 20 minutach nareszcie wyszliśmy na powietrze, aby się rozgrzać. Jeszcze tylko ostatnie dociągnięcia i... zaczynamy!
Pierwsze minuty należały zdecydowanie do nas. Spokojnie wymienialiśmy futbolówkę między sobą, a rywalom nie bardzo chciało się za nią biegać. W 8 minucie w pole karne wpadł Tomek Zahorski, dograł na 7. metr, a akcję wykończył Grzegorz Bonin! Świetnie zaczęliśmy mecz i oby tylko nie skończyło się tak, jak z Cracovią. Rywale dalej radzili sobie bardzo słabo i to my dyktowaliśmy warunki gry. W 15 minucie Maliniak doskoczył do zagranej z prawej strony piłki i... mamy 2:0! Szalona radość na stadionie! Od razu podbiegłem do kumpla pogratulować mu jego debiutanckiej bramki. Górnik grał naprawdę dobrze, ale ja jakoś nie mogłem się odnaleźć, nie wiem czym mogło to być spowodowane. W 38 minucie Zahorski podał mi na środek boiska. Spostrzegłem, że mam dużo miejsca i podciągnąłem dobre 20. metrów, po czym oddałem potężny strzał na bramkę. Futbolówka wpadła tuż przy słupku! Cudowna bramka! Kapsa mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem! Podbiegłem do chorągiewki i zrobiłem efektowny ślizg na kolanach. W pierwszej połowie goście nie istnieli na boisku, nie wiem nawet czy oddali jakiś strzał. W szatni wszyscy byli rozluźnieni i spokojni, a Janas każdego jeszcze bardziej motywował na drugą część. W tej tercji także szybko osiągnęliśmy przewagę i nie pozwalaliśmy Lechii na wiele. Spokojnie wymienialiśmy podania, bawiąc się z zawodnikami z Gdańska. W 62 minucie spiker na stadionie ogłosił, iż przeprowadzona zostanie zmiana w szeregach KSG. Spojrzałem na tablicę, którą trzymał arbiter techniczny. Na czerwono wyświetlił się numer "15". Schodziłem, żegnany gromkimi brawami, także i od kolegów z drużyny. W moje miejsce wbiegł Vladimír Balát. Paweł Janas podziękował mi za grę w dzisiejszym spotkaniu i mogłem już usiąść na ławce rezerwowych. W końcówce klub z Gdańska oddał 2 groźne strzały, lecz przechodziły one minimalnie nad bramkę. Ostatecznie utrzymał się wynik z pierwszej połowy i odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo w lidze! Nowy szkoleniowiec zaliczył świetny debiut, a kibice nareszcie mają powody do zadowolenia.
W szatni nareszcie panowała wesoła atmosfera, nie było żadnych powodów do narzekań. Razem z Maliną nie możemy się doczekać następnego meczu.

5. Kolejka Ekstraklasy:
Górnik Zabrze 3:0 Lechia Gdańsk.


Moje statystyki:
Ocena: 6,5
Bramki: 1
Asysty: 0
Strzały: 2, 1 celny.
Podania: 7, 4 udane.
Spalone: 0
Przechwycenia: 1
Kontakt z piłką: 21
Dystans z dryblingiem: 143
Czas gry: 62 minuty.


« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 18:46:11 wysłana przez Lewy23 »

Offline ESTroyes

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 84
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.12.2010r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #13.
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 06, 2011, 11:53:00 »
Fajnie, że pojawiły się screeny :) Mecz bardzo dobry w wykonaniu Górnika. Janas nie jest głupi, przywiązał dużą miarę do obrony i dlatego wynik taki a nie inny. Gratuluje zdobycia bramki, zagrałeś dosyć dobry mecz choć ocena nie zbyt satysfakcjonująca ale to może dlatego, że grałeś tylko godzinę :)

Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #13.
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 06, 2011, 11:53:52 »
No Janas dał radę. Obejrzał wasze spotkania i powiedział tam co robicie źle ;). Ciekaw jestem czy zmieni wyjściową jedenastkę, w końcu widział wasz już w akcji. Gratuluję bramki.

Offline lobon

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.07.2011r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #13.
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 06, 2011, 12:03:20 »
Ciekawa kariera...Ładna wygrana 3-0 postaraj się jeszcze bardziej może po roku jakiś klub się tobą zainteresuję.
Pes wymiata!

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #13.
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 06, 2011, 12:53:26 »
Janas was umotywował i proszę! fajnie że na ciebie stawia. tylko nie tremuj, bo powinieneś dać sobie radę, tym bardziej, że masz talent i strzelasz bramki.

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #13.
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 06, 2011, 13:00:20 »
Fajnie wygląda to z tymi screenami. mecz możesz zaliczyć do udanych drużyna wygrała aż 3-0, a ty przyczyniłeś się do tego zwycięstwa trafiając jednego gola. Gdańsk mógł się pokusić o dwie bramki, lecz ich strzały w końcówce minęły bramkę.

Offline CJKarl

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 391
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.02.2010r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #13.
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 06, 2011, 13:13:06 »
Gratuluje zdobycia bramki jak wynika z opowiadania zdobyłeś piękną bramkę. Janas w ciebie uwierzy.Ja w Bal też 1 sezon w Górniku a obecnie jestem w Arsenalu. ;).

P.S Wujek Janas czuwa :D

Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #13.
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 06, 2011, 13:22:19 »
Niezła statystyka. Dwa strzały, jeden celny i to była bramka. Dobry mecz, chociaż jak na napastnika za mało strzałów oddałeś.

Offline MattMiz

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.06.2011r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #13.
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 06, 2011, 14:07:33 »
No i proszę... Janas się pojawił i już pogrom :) Lechia Gdańsk to niewygodny przeciwnik, ale mimo wszystko wygrałeś i zdobyłeś gola. Gratulacje i powodzenia w następnych meczach.


Mistrz! Mistrz! Nasz TS!
REJESTRACJA lub LOGOWANIE - The Potters by MattMiz!

Offline Lewy23

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Marysin
  • Wiadomości: 1948
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2009r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu?
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 06, 2011, 16:52:42 »
Bardzo pracochłonne jest takie opisywanie, nie będziecie mieli nic przeciwko, jeśli będę karierę prowadził "normalnie"? :)

Offline Marcin14

  • Menadżer
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 988
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 12.11.2009r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #Pytanie.
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 06, 2011, 17:09:34 »
pierwszy debiut Janasa bardzo udany
dobrze graliście piłką i spokojnie sobie podawaliście a twoja bramka musiała być piękna oby takich bramek więcej

Offline Lewy23

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Marysin
  • Wiadomości: 1948
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2009r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu?
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 06, 2011, 17:10:55 »
6. Kolejka.


  3:2

36' Marcin Wodecki (0:1)
51' Jakub Kapsa (1:1)
70' Sebastian Nowak - samobój (1:2)
79' Mateusz Lewandowski (2:2)
84' Jacek Kiełb (3:2)


Jak padały bramki:
36 minuta: Na 16. metrze przepychał się Aleksander Kwiek i gdy składał się do strzału, piłkę z pod nóg wybił mu Machlelis. Zrobił to tak niefortunnie, że futbolówka minęła Kotorowskiego. Błąd wykorzystał Wodecki, który wślizgiem wbił ją do bramki, uprzedzając Arboledę.

51 minuta: Rudnevs odebrał piłkę Przybylskiemu i zagrał ją w pole karne na 7. metr. Jakub Kapsa nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

70 minuta: Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Manuel Arboleda. Strzał próbował wybronić Nowak, ale piłka po jego rękach wpadła do bramki. Gola uznano jako samobójcze trafienie.

79 minuta: Malinowski próbował przyjąć zagraną z prawej strony futbolówkę, ale został odepchnięty przez obrońcę. Piłka odbiła się od jego piszczela i trafiła na 10. metr do mnie. Przyjąłem ją i z ostrego kąta mocno uderzyłem. Bramkarz nie zdążył z interwencją.

84 minuta: Z 25. metra uderzał Luis Henríquez, a jego strzał przerodził się w znakomitą asystę. Kiełb przyjął piłkę na 8. metrze i uderzył pod poprzeczkę. Ręce opadają...

Ciekawostka: Jak wykazały powtórki - moja bramka padła ze spalonego.


Moje statystyki:
Ocena: 7,0
Bramki: 1
Asysty: 0
Słupki i poprzeczki: 0
Strzały: 3, 3 celne.
Podania: 12, 9 udanych
Faule: 1
Spalone: 0
Przechwycenia: 4
Kontakt z piłką: 32
Dystans z dryblingiem: 111
Czas gry: 90 minut.



« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 18:46:20 wysłana przez Lewy23 »

Offline Marcin14

  • Menadżer
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 988
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 12.11.2009r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #14.
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 06, 2011, 17:19:05 »
bardzo ładnie to wygląda ten nowy opis
szkoda tego meczu z Lechem jednak to jest jeden z najlepszych klubów w Polsce a ty mu bramkę strzeliłeś liczę że ta bramka doda ci skrzydeł i teraz będziemy widzeć częściej twoją radość po strzelonej bramce

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #14.
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 06, 2011, 17:23:18 »
widzę diametralna zmiana. fajnie to wygląda, ale nie odchodź na zawsze od poprzedniego schematu.
pokaż tabelę, bo z Górnikiem nie jest chyba za dobrze.

Super_Mario

  • Gość
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #14.
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 06, 2011, 17:29:53 »
Bardzo podobał mi się opis przed meczem z Lechią Gdańsk :) Moment przywitania się z Janasem, a potem wyjaśnianie przez niego Waszych błędów z poprzednich meczów i ta pointa - bla bla bla... i zacząłem się bawić sznurówkami :D

Bardzo dobre spotkanie z Lechią. Strzeliliście z Maliniakiem po bramce. Ale akcja z 38 minuty Zahorski - Lewandowski to Mistrzostwo Świata :) To musiał być piękny strzał, nie do obrony :)

Trochę szkoda porażki z Lechem Poznań, zwłaszcza w ostatnich minutach meczu. Zaliczyliście z Maliną bramkę w 79 minucie, ale 5 minut potem wszystko poszło się... kochać :(


Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #14.
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 06, 2011, 17:43:09 »
Nie najlepszy mecz Lewandowskiego. Na 4 strzały oddał tylko 1 celny. Popracuj nad tym, a będzie dobrze.

Super_Mario

  • Gość
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #14.
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 06, 2011, 17:52:55 »
Nie najlepszy mecz Lewandowskiego. Na 4 strzały oddał tylko 1 celny. Popracuj nad tym, a będzie dobrze.

Jeden strzał celny, ale gola strzelił.
On nie gra na poziomie Amator tylko na Professionalu. Łatwo powiedzieć, popraw grę.

Z resztą po co ja się wtrącam, powoli zamieniam w Neda :D

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #14.
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 06, 2011, 19:31:17 »
Fajnie wygląda te nowe opisywanie, ale inne sytuacje poza meczami możesz nadal normalnie opisywać. Ostatnie dobre mecze w twoim wykonaniu 2 mecze 2 gole, szkoda tylko tej porażki z Lechem.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: BaL: Czy Lewandowski stanie się gwiazdą światowego formatu? #14.
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 06, 2011, 19:31:17 »