Autor Wątek: PES 2014 - odczucia z GRY  (Przeczytany 110687 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 22, 2013, 19:49:02 »
willerod9 te buty, czy kupowanie pachołków treningowych było bardzo zabawne. Dobrze, że usunęli. Po 2. Od kiedy to trener zarządza finansami?

Co do lagów, czy przycinania na scenkach, to polecam zakup nowego komputera. Ja zmniejszyłem picture quality na medium, rozdzielczość 800x600 i śmiga.
radziłbym ci nie wypowiadać sie na temat nowego komputera zakupów czy wymagan bo widac nie masz pojęcia o czym piszesz.
Tobie radze zakup nowego sprezetu bys nie musial tlumaczyc i usprawiedliwiac autorow gry za spieprzony kod na pc. Albo jestes nie rozgarnienty i nie umiesz poczytac na jakim sprzecie ludzie maja problemy albo jestes skrzyzowaniem fanboja z trolem - tu mozesz sobie wybrac.

 

Offline Fabek9

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Mar 2012
  • location:
  • Wiadomości: 291
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.03.2012r.
  • Gram w: Pes
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 22, 2013, 21:42:21 »
Po rozegraniu kilkunastu meczy wypiszę błędy, które konami musi jak najszybciej naprawić:

- SĘDZIOWIE ( nie wiedzą co to przywilej korzyści, przerywają akcję, by dać zółtą kartkę w momencie gdy ma się sam na sam. I gdzie tu logika? )
- Chwilowe zamulenia piłkarzy ( zdarzają się często, mówiąc zamulenia mam na myśli, że piłkarz zamiast biec to stoi i nic nie robi, albo każesz mu biec na sprincie, a on biegnie truchtem, albo czasem nikt nie biegnie do piłki tak jak by się skończył mecz )
- Reakcje piłkarzy na polecenia, zwłaszcza przy strzałach ( Głównie chodzi mi o grę z pierwszej piłki, raz miałem sytuację gdzie Baloteliemu kazałem dobić piłkę do pustej bramki, ten ją dopiero przyjął i jak już oddał strzał to obrońca zdążył zrobić wślizg.)

A teraz błędy, które nie przeszkadzają w rozgrywce, ale irytują.

- Animacja sędziów jak pokazują żółtą kartkę, to albo pokazują ją "na ryj" dosłownie, albo jak piłkarz jest odwrócony plecami do sędziego.
- Przenikanie ( było w każdym pesie i jak widać dalej tego nie zmienili )
- Powtórki spalonych. Często zwłaszcza przy wybiciu są źle pokazywane. Na powtórce widzimy... bramkarza jak wykopuje piłkę i nic po za tym.
- Radość kibiców po zdobyciu gola. Nie wiem jak wam, ale dla mnie ten dźwięk jest tragiczny. O wiele lepszy był w pesie 13.
- Cieszynki, zawsze piłkarze biegną sprintem do rogu. Zepsuli je totalnie.

Offline mpoesp

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 792
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 01.06.2010r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 22, 2013, 21:53:48 »
radziłbym ci nie wypowiadać sie na temat nowego komputera zakupów czy wymagan bo widac nie masz pojęcia o czym piszesz.
Tobie radze zakup nowego sprezetu bys nie musial tlumaczyc i usprawiedliwiac autorow gry za spieprzony kod na pc. Albo jestes nie rozgarnienty i nie umiesz poczytac na jakim sprzecie ludzie maja problemy albo jestes skrzyzowaniem fanboja z trolem - tu mozesz sobie wybrac.

Ale zrozum jedną rzecz. Ja nie ma żadnych lagów, nawet na powtórkach. To co 2 wersje wypuścili? Jedną dobrą, jedną złą?

Offline dj79

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 134
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 13.05.2009r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 22, 2013, 23:28:01 »
A online działa płynnie? Czy tak jak w 2011 i 2013 czyli totalne zamulenie.

Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 23, 2013, 00:10:17 »
Dziwne,ale w nocy online i mlo dziala dobrze bez lagow;>

Offline dBlasi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 147
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.11.2011r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 23, 2013, 09:11:28 »
willerod9 - zgodze sie z tym bark w bark - fajnie że ta opcja istnieje ale cięzko to stosować...
tak jak całą resztę nowinek.
Wciąż nie rozumiem jaka jest "merytoryczna" różnica między manual pasem a podaniem advanced.
poza tym to advance jest robione kosztem zwyklego "na dobieg", które jest spieprzone w tym roku - podaje zbyt do przodu.
Wychodzi na to ze jak mam advance to trudno podaje się proste piłki (za mocno) - a jak mamy basic to te dalsze podawane są za mocno do przodu oraz czesto nie wyczuwają banalnych intencji zwyklego podania obok na dobieg i w ten sposób żaden z tych trybów się nie sprawdza do tego stopnia, że zacząłem uczyć się grać tylko manualem....co za wiocha.

Tryb kiwania jest zupełnie bezużyteczny....za wolno do niego przechodzi i zbyt otwarty.

tak sobie teraz pomyslalem że może ustawić support passing na 1 albo 0 i moze wtedy stare dobre podanie na dobieg zaczenie się normalnie zachowywać.....musze to sprawdzić.
jak sie to nei uda to nie ma wyjscia i trzeba stosować advance...moze to i dobrze....tylko co z tego skoro te chłopki zbyt często nie załapują że podanie jest w ogóle do nich...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2013, 09:26:42 wysłana przez Blasi »
Steam: BlasiPL

Offline LeifErikson

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 27
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 23, 2013, 12:25:35 »
Po około 50 meczach online przyszła pora na rzetelną ocenę.

I niestety im dalej w las, tym moje odczucia są gorsze. :( Piszę to z perspektywy prawie 2000 meczów online rozegranych w PESa 2011. Gdyby tylko się dało, to chętnie zapłaciłbym za powrót do starszej wersji.

Oczywiście są to tylko moje osobiste odczucia, ale najnowsza część nie daje mi tyle frajdy, ile miałem przy 2011. Spowolnione tempo gry na początku było całkiem interesujące, można było planować swoje zagrania, dokładnie rozgrywać piłkę. ALE. W internecie (przynajmniej ja tak mam) większość meczów, które gram wygląda jak z naszej A-klasy. Jeśli trafi się na gracza, który w miarę przyzwoicie gra w obronie, skutecznie odbiera piłkę, to każdy mecz wygląda tak, że jest chaos w środku pola, odbiór za odbiorem i słynna taktyka "KBK" - kopnij, biegnij, kopnij.

Jak już uda mi się rozegrać jakąś fajną akcję z przerzutem na skrzydło albo jakąś szybką środkiem (czyli coś, co sprawiało mega frajdę w poprzedniej części, w którą grałem), to najczęściej wszystko kończy się na bramkarzu, który końcówkami palców odbija mój strzał.

Z drugiej strony, często wchodzą mi takie bramki, że sam tak patrzę na ekran i mówię do siebie "what the fuck?". Przypadkowe [cenzura], jakieś fuksiaste sam na sam (tego najwięcej), bo tempo gry nie pozwoliło przeciwnikowi na szybszą reakcję itp.

W 2011 można było spokojnie wziąć jakiś słabiutki zespół (jeśli oczywiście miało się jakiś tam w miarę skill i doświadczenie) i sprawiać bęcki nawet fanbojom FCB czy Realu. W najnowszej części nie za bardzo widzę na to szanse. No chyba, że się ma z 4 kciuki i koordynację perkusisty. Ale nawet jeśli, to te słabsze zespoły są już taaaak wolnee, że granie nimi to udręka. Popróbowałem kilka razy Legią i jakieś tam remisy udawało się wyciągać, ale gra to była katorga.

Moje podsumowanie jest takie: gdyby się tylko dało grać online w 2011, to bez wahania bym odstawił najnowszą część i wrócił do starej. Inna sprawa, że rozsądnej alternatywy obecnie nie ma, bo nowa FIFA jest moim zdaniem jeszcze gorsza.

Offline KonyPL

  • Junior
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 100
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.10.2012r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 23, 2013, 12:50:08 »
Erikson, ja liczę że konami wyda patcha przyśpieszającego reakcje graczy bo mimo iż gra dla mnie jest spoko to ilośc niepotrzebnych ruchów po naciśnięciu strzłu jest przesadna, wczoraj byłem sam na sam Koseckim, jak grałem Legią, zacząłem oddawać strzał zaraz po przekroczeniu linii pola karnego a on mimo iz pasek strzału był naładowany dobiegł do bramkarza i nie zdążył oddać strzału  :-X

Jeśli jakimś cudem konami to z pachuje to gra nie bedzie dla mnie spoko ale naprawdę dobra.

Offline LeifErikson

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 27
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #168 dnia: Wrzesień 23, 2013, 12:55:08 »
Oczywiście gra jest bardzo dobra, choć może z mojego posta to nie wynika. ;)

Po prostu chciałem zaznaczyć fakt, że starsze wersje były dla mnie jakoś bardziej miodne... Potrafiłem całą noc przesiedzieć nad 2011 mówiąc sobie "to już ostatni mecz", grając online. W 2014 po 2-3 jestem tak zmordowany walką z ociężałością zawodników, że nie mam ochoty na więcej. I tu jest główny problem. Bo gra jest bardzo ładna, daje mnóstwo swobody, jest wymagająca, ale... :)

Offline mateuszcwks

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sie 2008
  • location: Rzeszów
  • Wiadomości: 1165
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 04.08.2008r.
  • Zwycięzca konkursu na najładniejszą bramkę PES2013
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #169 dnia: Wrzesień 23, 2013, 12:59:51 »
Jak dla mnie od pes 2010 do pes 2013 był podobny, ulepszany, a pes 2014 jest zupełnie inny i trzeba sie do niego przyzwyczaić :)
Zapraszam NEW FILM !!
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline LeifErikson

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 27
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #170 dnia: Wrzesień 23, 2013, 13:01:50 »
Jak dla mnie od pes 2010 do pes 2013 był podobny, ulepszany, a pes 2014 jest zupełnie inny i trzeba sie do niego przyzwyczaić :)

Tak też myślę. Zmniejszenie tempa gry, ograniczenie zwrotności zawodników to krok w stronę realizmu. Tylko że moim zdaniem to zabija grywalność.

Offline dBlasi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 147
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.11.2011r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #171 dnia: Wrzesień 23, 2013, 15:56:23 »
przestańcie już z tym realizmem do cholery bo ja nie wiem co to znaczy "Realizm w grach" - to jakas abstrakcja kurcze.
Jeśli mamy sprowadzać w grach do czegoś realizm to tylko do MOŻLIWOŚĆI - ja po prostu w grze chce mieć takie możliwościjak w realu - nie chodzi o to żeby było realistycznie bo wtedy wyjdzie na to, że palce mają się męczyć nam tak jak po meczu nogi, to by oznaczło że jeden mecz powinien trwać 90 minut, że jak ktoś cie wali barem to ty spadasz z krzesła itp tid. - to są rzeczy, których lepiej w grach nie wprowadzać :)
Ja chce mieć "możliwości" - podawanie, strzały i drybling -  oddawanie strzału z opóżnieniem jak to z przykłądem z Koseckim jest idiotyczne a nie realistyczne - i to samo z podaniami - naciskam guzik - chce reakcji - obojętnie jakiej - w tej chwili jej po prostu NIE MA i cały ten realizm polega  na tym, że czekamy aż koleś zrobi jakąś animacje lub przebiegnie kilka metrów zanim poda lub strzeli, podczas gdy REALISTYCZNIE to jak ktoś hamuje lub robi zwrot to wcale kontroli nad sobą (czyli nad własnymi nogami) ani piłką tak nie tracimy jak tu. Nie należy też mylić zwrotności z przyspieszeniem - bo zwrotność człowiek posiada bardzo dobrą - gorzej jest z rozpędem po zwróceniu, ale to tez nie trwa jakoś długo strasznie - PES ma problem ze zwrotnością a nie z przyspieszeniem.
Jeśli nakazujemy kolesiowi podać lub strzelić to ma to zrobić natychmiast po przebraniu na swoją lepszą nóżkę - w realu dotarcie lepszą nogą do piłki trwa ułamek sekundy obojetnie jakby nie była ona ułożona - a już to jak ją kopniemy to inna sprawa - zależna od utawienia - tak powinno być.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2013, 15:59:33 wysłana przez Blasi »
Steam: BlasiPL

Offline gibas920

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 31
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.10.2011r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #172 dnia: Wrzesień 23, 2013, 16:54:36 »
siema. Wie ktoś może jak zainstalować część plików PESa na konsole PS3? podobno to ma przyspieszyc gre... Prosze o szybka odpowiedz.

Offline damianczyk

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2007
  • location:
  • Wiadomości: 22
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.11.2007r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #173 dnia: Wrzesień 23, 2013, 17:26:28 »
PES 13 TO BYŁ STRZAŁ W 10 :) ....

PES 14 ??  NARAZIE BEZ REWELACJI .... MOJE ZDANIE MOJA OPINIA...... ALE STWIERDZAM JEDNO...... SPODZIEWAŁEM SIĘ DUŻO LEPSZEJ GRY,

Offline topek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 01.02.2010r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #174 dnia: Wrzesień 23, 2013, 19:05:17 »
Hey jako, że gram w konami od 98 coś też pstryknę. Właśnie rozegrałem kilkanaście meczy na LOW, najmniejszej rozdzielczosci i w okienku  haha :D ale dało się grać. Przede wszystkim podania i strzały ustawiłem na BASIC czyli takie jakie mieliśmy w poprzednich wersjach. Po przeczytaniu komentarzy bałem się, że będzie całkiem gniot jednak muszę przyznać, że nie jest tak źle...i nawet ciekawie się gra. Nie wiem czasem, czy te opóźnienie offline nie jest celowym zabiegiem, aby gra była bardziej "życiowa" i te przyjęcia piłki i walka ciało w ciało przecież nie oszukujmy się w poprzednich PESach mogliśmy wziąć byle najgorszy zespół i grać tikitakę z pierwszej piłki co jest nierealne...a tutaj trzeba się bardziej namęczyć z utrzymaniem piłki ;) (fakt może jednak te opóźnienia ciut za duże, ale może to lekko poprawią). W ogóle jakoś mecz stał się bardziej wyrównany...jest mniej akcji pod obiema bramkami i to w sumie jest fajne :)
Nie wiem to na razie takie wstępne spostrzeżenia ...wkrótce pogram z kumplem na normalnym sprzecie razem w teamie więc więcej będę mógł powiedzieć bo wtedy wychodzi wszystko ;)

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #175 dnia: Wrzesień 23, 2013, 19:21:22 »
siema. Wie ktoś może jak zainstalować część plików PESa na konsole PS3? podobno to ma przyspieszyc gre... Prosze o szybka odpowiedz.

Nie umiesz czytać ? To miejsce, w którym piszemy swoje ODCZUCIA związane z grą w PES 2014.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline willerod9

  • Kapitan reprezentacji
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 439
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.10.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #176 dnia: Wrzesień 23, 2013, 20:25:02 »
Tak jak większość z was mówi - w tym Pesie zawodnicy są za mało zwrotni, ale też i za wolno przyśpieszają. Fakt, że człowiek nie startuje jak rakieta ale to nie jest też przyspieszanie jak u lokomotywy. Czasami mam wrażenie, że zanim się zawodnik rozpędzi przebiega pół boiska, ale jak już wejdzie na maksymalne obroty to biegnie szybciej niż Usain Bolt.
Co do bramkarzy, to mam wrażenie, że zrobili ich na odwrót - bronią bomby i sytuacje niemożliwe, a wpuszczają [cenzura], które toczą im się koło nogi, albo podczas zamieszania wykopują tak, że piłka od przeciwnika wpada do bramki.

Ale zrozum jedną rzecz. Ja nie ma żadnych lagów, nawet na powtórkach. To co 2 wersje wypuścili? Jedną dobrą, jedną złą?

No to ciesz się. Widocznie Twój pecet lepiej toleruje/trawi/współpracuje z nowym pesem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2013, 20:27:17 wysłana przez willerod9 »

Offline tomek1888

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #177 dnia: Wrzesień 23, 2013, 21:04:14 »
Kupiłem wersję PC, zagrałem kilkanaście meczy (także online) i jest bardzo źle... Konami wypuściło do sprzedaży wersję beta gry, która powinna mieć premierę w przyszłym roku. Animacje są świetne, ale poruszanie się zawodników, walka o piłkę itp - tragedia. Najbardziej boli słaby gameplay, choć reszta też kuleje. Nie mówię już o licencjach bo one są na bardzo wysokim poziomie patrząc na resztę gry (choć brak licencjonowanej reprezentacji Japonii dziwi). Twarze większości zawodników są w ogóle niepodobne do tych rzeczywistych, soundtracku w grze właściwie brak. PES 2013 jest dużo lepszy... Szkoda impulsywnego zakupu i wyrzuceniu pieniędzy w błoto... Wracam do poprzedniej wersji, a już ewentualny zakup PESa 2015 będzie bardzo przemyślany, nie dam sobie wcisnąć niedorobionego chłamu.

Z przykrością stwierdzam, że lepiej mi się grało w demo FIFY 14 niż w PESA 14. Jestem bardzo, bardzo zawiedziony. Szkoda, że nie ma jakiejś oficjalnej łatki aktualizującej licencje i składy PESa 13, bo to w tę grę przez najbliższe kilka miesięcy będę grał.

Offline KonyPL

  • Junior
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 100
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.10.2012r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #178 dnia: Wrzesień 23, 2013, 21:21:03 »
Fifa nie ma nic wspólnego z realną piłka tam piłkarze biegają jak roboty. Popieram to co dziś przeczytałem na fejsie na jezdnym fanepage PESa .."fifa = arcade, pes  = realizm." Wiadomo każdy szuka czegoś innego ja wole Pesa mimo jego wad:)

Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #179 dnia: Wrzesień 23, 2013, 21:22:18 »
Fifa nie ma nic wspólnego z realną piłka tam piłkarze biegają jak roboty. Popieram to co dziś przeczytałem na fejsie na jezdnym fanepage PESa .."fifa = arcade, pes  = realizm." Wiadomo każdy szuka czegoś innego ja wole Pesa mimo jego wad:)

Kiedy grałeś w Fifę ? Powielanie starego stereotypu nie jest dobre.

Czy ktoś z was miał tak, że gracz za cholere nie chciał uderzyć z główki ? Mi gość zawsze piłę przyjmował, czy to na klatę czy normalnie, nawet w trybie treningu
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2013, 21:25:44 wysłana przez $RMF$ »
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #179 dnia: Wrzesień 23, 2013, 21:22:18 »