Autor Wątek: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 483898 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline mozarello

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2012
  • location:
  • Wiadomości: 29
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.12.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2620 dnia: Listopad 29, 2014, 14:28:00 »
Panowie, pomocy. nadal live update. nie chce spamowac, ale mnie to juz denerwuje. i nie piszcie prosze o folderze mount... popatrzcie na moej wczesniejsze posty z wczoraj

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2621 dnia: Listopad 29, 2014, 14:49:02 »
W takim razie pisz tylko i wyłącznie do supportu konami i licz na szczęście, a będzie pomocne... lub czekaj na rozwój zdarzeń i poprawki dla gry.

Offline KarolKing94

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Polska
  • Wiadomości: 128
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.11.2014r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2622 dnia: Listopad 29, 2014, 15:08:21 »
W takim razie pisz tylko i wyłącznie do supportu konami i licz na szczęście, a będzie pomocne... lub czekaj na rozwój zdarzeń i poprawki dla gry.

ja juz napisalem do supportu bo to co wyrabiaja to smiech na sali, odpisali jakiegos auto maila ze jest swieto dziekczynienia i odpisza po 1 grudnia, a dzisiaj przyslali drugiego ze w ciagu 1-2 dni roboczych mi odpiszą

Offline szlachta1908

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2005
  • location: £ódz
  • Wiadomości: 263
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.11.2005r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2623 dnia: Listopad 29, 2014, 15:40:10 »
moj kolega ma problem z live update bo w uzytkowniku komputera ma uzyte polskie znaki moze to byc problem ja niemam i po wykasowaniu folderu wszystko chodzi po za jednym chciałem turniej online zagrac w online competion nie dosyc ze niewyszukuje przeciwnika to jeszcze niemoge z tego wyjsc chyba ze gre zamkne wrrrrrrr

Offline mozarello

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2012
  • location:
  • Wiadomości: 29
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.12.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2624 dnia: Listopad 29, 2014, 16:24:46 »
tak, slyszalem o tym, mam polskie znaki ale nie chcialbym grzebac w rejestrze. zmiana samej nazwy konta nic nie daje.

Offline nousagi

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Goleniów
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.11.2014r.
  • Gram w: Final Fantasy XIV, PES15, WoT
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2625 dnia: Listopad 29, 2014, 17:07:29 »
Uruchamia się wam gra przez steam? bo mi nie, w folderze nie mam nawet pliku .exe .

Offline GieKSa

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lis 2011
  • location: KATOWICE
  • Wiadomości: 183
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 30.11.2011r.
  • CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 2015
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2626 dnia: Listopad 29, 2014, 19:12:43 »
Ja mam takie pytanie odnoście grania online bo gdzie było ustawienie,że gra sie tylko ataku,ofensywie lub obroną a nigdzie nie umiem tego znaleśc i musze grac wybranym zawodnikiem wie ktos gdzie to jest albo w jakim trybie ??  ??? :-\
GKS KATOWICE & GÓRNIK ZABRZE  & BANIK OSTRAWA & J.K.S Jarosław  / ARSENAL

Offline Gracz_4321

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Tu i tam :)
  • Wiadomości: 22
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.11.2014r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2627 dnia: Listopad 29, 2014, 23:47:27 »
A masz problem z grą ? Zacina się czy coś ? Brak płynności ?
Jeśli nie ma problemów, zostawił bym jak jest.
Zakładka specyfikacji, często błędnie pokazuje pewne podzespoły na podstawie zalecanych parametrów przez Konami (nie mylić z modelami podzespołów).

Na razie nie mam żadnych problemów z grą, ale nie wiem, jak to będzie w przyszłości. Czytałem gdzieś kiedyś, że przez słaby VRAM gry potrafią się wyłączać i wyrzucać do Windowsa. To jest możliwe ?

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2628 dnia: Listopad 30, 2014, 11:40:25 »
Cytuj
Na razie nie mam żadnych problemów z grą, ale nie wiem, jak to będzie w przyszłości. Czytałem gdzieś kiedyś, że przez słaby VRAM gry potrafią się wyłączać i wyrzucać do Windowsa. To jest możliwe ?

Jeśli gra wymaga dużo pamięci to może powstać błąd. Ale bez przesady. Jak chcesz więcej wiedzieć o VRAM to poczytaj na necie.
Przyszłość jest taka iż co chwile zmienia się sprzęt a producenci nie przykładają się do optymalizacji gier ze względu na coraz to mocniejsze podzespoły dlatego wymuszają kupno nowego a koło się kręci i biznes leci obustronnie.

Offline Situ1987

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2014
  • location: Warszawa Bródno
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.10.2014r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2629 dnia: Listopad 30, 2014, 11:41:29 »
Panowie, może jakieś wyzwanie po 22:40 na ps4 ? :)

Offline szlachta1908

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2005
  • location: £ódz
  • Wiadomości: 263
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.11.2005r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2630 dnia: Listopad 30, 2014, 14:55:34 »
tak bo przy instalowaniu gry trzeba było steam zainstalowac procz pytania pomocniczego i uruchamia sie mi gra a steam wbija na pasek uruchamiajac gre

Offline diab3l

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 42
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 19.11.2009r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2631 dnia: Listopad 30, 2014, 21:31:18 »
ogólnie gra daje dużo radości zwłaszcza z przodu można fajnie kombinować strzały są soczyste i piękne brameczki wpadają. Nie jest łatwo oddać strzał na bramkę bo obrońcy nieźle bronią, blokują trzeba się trochę napocić żeby coś fajnego rozegrać i skutecznego. Trochę grę w ataku psują wolne ruchy - nie mam na myśli reakcji bo ta moim zdaniem jest ok ale zwody, składanie się do strzału, balans ciałem itp. są za wolne i przeciwnik wygląda często jakby stał dłubał w nosie ew. tyłku i czekał na to aż skończysz żeby zabrać piłkę.. ;)

największym minusem (jeśli chodzi o sam gameplay boiskowy) jest obrona i jest to minus tak wqrwiający że zabija sporo przyjemności z gry. nie wiem czemu zastąpili b. fajny system bronienia z poprzedniej edycji totalnie arcade'owym modelem obrony rodem z FIFY. obrońcy idą na raz przez co strasznie łatwo przeciwnik ich mija zwłaszcza jeśli jest to zawodnik pokroju Robbena, Ibry itd. Nie ma pressingu z utrzymywanym niewielkim dystansem co strasznie przeszkadza w skutecznej obronie. Podania prostopadłe przeciwnika łatwo wchodzą w pole karne mijając o centymetry obrońców którzy ze względu na opisane wcześniej wolne ruchy nie są w stanie w porę zareagować.. ogólnie praktycznie w każdym meczu tracę przynajmniej jedną bramkę :/ a poza tym każda obrona to duże ryzyko faulu, jak już wejdą Ci w pole karne to jeden h.. czy puścisz gościa luzem żeby strzelił gola czy będziesz bronił, sfaulujesz go i będzie karny (=gol). Nawet chyba druga opcja mniej korzystna bo na ogół w pakiecie czerwona kartka.

Jeśli w ps4 tych problemów nie ma to skłonny jestem napisać że to najlepszy symulator do tej pory :)

gram na PC, poziom proffesional, strzały na manual podania na 1 poziomie asysty

Offline Gracz_4321

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Tu i tam :)
  • Wiadomości: 22
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.11.2014r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2632 dnia: Grudzień 01, 2014, 00:42:51 »
Jeśli gra wymaga dużo pamięci to może powstać błąd. Ale bez przesady. Jak chcesz więcej wiedzieć o VRAM to poczytaj na necie.

No właśnie. Jak wiadomo, PES 2015 nie wymaga zbyt dużej ilości pamięci VRAM, bo 512 MB przy minimalnych wymaganiach (1024 przy zalecanych). Jak już wspomniałem, w specyfikacji jest u mnie tak : VRAM : 512 MB, Shared :1,8 GB i zaznaczone jako "bad". A wydaje mi się, że moja karta ATI Radeon HD 5700 chyba spełnia te minimalne wymogi, więc czemu jest zaznaczone jako "bad" ?. I co oznacza te 1,8 GB w okienku "Shared" ?

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2633 dnia: Grudzień 01, 2014, 14:51:12 »
Napisz do Konami czemu tak jest ze masz BAD.

Shared Memory >> REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Pytasz o kwestie techniczne, więc pytaj na forach temu przeznaczonych i trochę zapału z własnej strony do samodzielnego poszukania odpowiedzi na pytania.

Najprościej, wgraj nowe sterowniki (jak są) dla: grafiki, chipsetu oraz jak jest nowsza wersja bios to też wgraj, ale znając twoją "chęć" nic z tym nie zdziałasz xD

Offline topek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 01.02.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2634 dnia: Grudzień 01, 2014, 20:51:20 »
nowe spostrzeżenia

- Obrona jest daremna nie tylko swoja, ale także przeciwnika ...bez problemu biorę piłę na najwyższym poziomie i mijam jak tyczki pakując brame niczym Maradona :D
- wkurza mnie kamera...nie moge jej w ogole ustawic ... w pes 13 bylo elegancko tutaj sa jakies dziwne kąty czasami po strzale nawet nie widac czy pila leci do bramki..do tego tak jakby ta kamera nie nadazala za akcja czasami...
- nie podoba mi sie system zwodów
- temat już tez wałkowany po kiego grzyba konami zmienilo system odbierania piłki jak bylo dobrze a teraz wszyscy obroncy ida na raz.. :x
- czytalem zagraniczne fora i konami odpisalo na pro-evo ludziom ze niby pracuja nad tymi opoznieniami - ale szczerze wątpie, ze to naprawia
btw Jak ktoś myśli, ze nie ma opoznien to niech wylaczy synchronizacje pionowa i zobaczy jak powinien zachowywac sie prowadzony pilkarz, podania, odbior itp (tylko wiadomo przy wylaczonej kiepsko ze spojnoscia wyswietlanego obrazu)

Szkoda bo ten pes ma duzo + i zalet jednak te minusy zniechecaja do gry na dluzsza mete...ja jednak glownie znowu zostaje przy najlepszej czesci 13 a czasami pogram w 15 ..

Offline gac88

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2013
  • location: Mochy
  • Wiadomości: 344
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 20.10.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2635 dnia: Grudzień 01, 2014, 21:02:29 »
Witam, kilka moich spostrzeżeń 3 tygodnie po premierze


gemplej jest w miarę przyjemny ale jest za dużo ale...
mecze online - z każdym kolejnym dniem od premiery coraz trudniej jest zagrać jakikolwiek mecz w MyClub (PC), ostatnio nawet o 2 w nocy nie mogło mnie połączyć z przeciwnikiem

brat dostał od plej w abonamencie XboxaOne, zassałem demo, trochę ograłem i wszystkim narzekającym na grafikę w wersji PC muszę powiedzieć, że na Xboxie1 grafika wygląda praktycznie tak samo jak na PC, pastwisko to samo. no fakt, są wodotryski za bramkami i bandami, kibice wyglądają trochę lepiej, ale nie jest to wielka różnica. Prawda jest taka, że Konami różnicę między next-genem a pc'tem w grafice zrobiła poprzez pogorszenie grafiki w wersji 2015 w stosunku do 2014, aby było śmieszniej w 2014 pogorszyli grafikę w stosunku do roku 2013 :)
szczerze powiem, że pod niektórymi względami grafika w PES6 bardziej mi się podobała niż w PES2015, były race, były serpentyny, było pokopana murawa, trawa miała przyjemniejszą dla oka barwę, był śnieg, jakoś to wyglądało mimo małej liczby vertexów.

gdyby prześledzić rozwój grafiki w PESie między 2000 rokiem a 2014 to dużo nie przesadzę jeśli powiem, że skok między 2000 a 2007 rokiem wyniósł 85% a między 2007 a 2014 dołożyli może te 15% choć na dobrą sprawę nie wiem gdzie bo na starym silniku grafika bardziej mi się podobała

największym skokiem cywilizacyjnym oczywiście było przejście z PSone na PS2, różnica miedzy PS3 a PS4 jest taka że PS4 powinien się nazywać PS3 i pół 

PES15 nie jest zły, ale na pewno nie jest rewelacyjny, trochę żałuję że 120zł wydanych na ten tytuł nie przeznaczyłem na NBA2k15

Offline MGS

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 289
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 14.10.2011r.
  • Gram w: PES 2019
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2636 dnia: Grudzień 01, 2014, 22:36:21 »
PS4 powinien się nazywać PS3 i pół
Nowa generacja konsola jest slaba, ale to juz nie wina Konami.

Offline Gracz_4321

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Tu i tam :)
  • Wiadomości: 22
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.11.2014r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2637 dnia: Grudzień 02, 2014, 00:40:29 »

trochę zapału z własnej strony do samodzielnego poszukania odpowiedzi na pytania.


Wiem, wiem, ale zawsze prościej zapytać :) A wiem, że na forum jest dużo osób, które mają w tej kwestii większą wiedzę ode mnie i zawsze mogą coś podpowiedzieć. Dlatego dzięki za wskazówki, przydadzą się na pewno :)

A tak z innej beczki - da się ustawić w PES 2015 mecz "komputer z komputerem" ? Nie chodzi mi jednak o tryb menedżerski, tylko tradycyjny, tak jak to zawsze było w PES-ach, czyli w opcji "Friendly match". Bo kontrolera nie da się ustawić na środku.

Offline luki431

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 66
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 23.03.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2638 dnia: Grudzień 02, 2014, 18:07:36 »
Dlatego właśnie jeszcze jej nie kupiłem a nie wiem też czy w ogóle kupie.To ten sam syf co rok temu.Poza tym niech się bujają bo robią olewke a nie gre,powycinali animacje wyjścia na boisko włącznie z hymnami i przywitaniem,licencje na stadiony w większości potracili a to co zostało to kpina a nie stadiony;dziesięć na krzyż w tym jeden zdublowany jak zawsze,murawy wyglądają jak te z Fify 2010 na PC,siatki druciane jak z Fify 2004.O czym mówimy???Gra wydana na 2015 rok kurw. jego mać.To jest poważne traktowanie gracza przez poważną firmę?Chyba nie!Niech spadają w takim razie.

Ta firma zwana Konami wykonuje od jakiegoś czasu dziwne dość nielogiczne posunięcia.W zasadzie ciężko jednoznacznie stwierdzić po co to robią,,,bo tak-teraz kiedy komputery mają ponad 3 giga na rdzeń oni wymyślają jakieś nienaturalnie zaniżone wymagania bo wyczytałem że do płynnego działania gry wymagany jest procesor 1,8 ghz.To jest standard sprzed siedmiu lat.Wprawdzie to są wymagania minimalne a nie rekomendowane ale jednak.Ja sześć lat temu kupowałem komputer to miał on 2,4 giga mocy na rdzeń już wtedy a oni tu wyskakują z jakimś 1,8.Dlatego grafika tak wygląda jak wygląda.A wygląda źle żeby nie powiedzieć bardzo brzydko.

I jeszcze z demem zrobili numer w tym roku.Wypuścili tylko na konsole a na PC dopiero niemal w momencie samej premiery.Teraz już wiadomo dlaczego.Bo olali wersje pecetową i jakby gracze zobaczyli co to za shit nikt by tego nie kupił.A że nie wiedzieli to iluś tam się nabrało.
Tylko fanatycy zostaną przy tej grze i będą się dalej czarować że jednak mimo tego że nic w niej już nie ma (nawet stadionów i piłki) to i tak jest dobra bo to PES.Tak,nazwa została ale już tylko nazwa.
Nie po to mają licencje na te dwie z nielicznych lig (LM i LE) żeby jeszcze pozwalać sobie na takie numery jak wycinanie animacji przedmeczowych;a dla mnie to ważne bo tworzą atmosfere.

Ten silnik graficzny się nie nadaje do tej gry,oni powinni się wycofać z tego bo to poroniony pomysł a nie ciągnąć teraz przez następne kilka lat to samo.Jeśli ktoś nie widzi że gra na Fox Engine jest dużo brzydsza niż na tym poprzednim silniku to albo udaje że nie widzi albo potrzebne okulary.

Do kitu ta jesień jest jeśli chodzi o gry;przynajmniej te które mnie interesują.Need For Speed nie wyjdzie-może i dobrze bo strach się bać jakby miał wyjść drugi Rivals,PES-a na pecety skopali a konsoli nie będę kupował dla jednej gry,American Truck Simulator miał wyjść a data premiery oczywiście nawet jeszcze nie ogłoszona,ech.Co tu robić?Chyba się położyć i czekać na śmierć ale nie przychodzi.
"Są chwile liczące się podwójnie i lata nie warte jednego dnia."

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2639 dnia: Grudzień 02, 2014, 19:12:53 »
szczerze to też nieco żal 120 złoty za gre bo gra sie fajnie ofline a online ze wzgledu na opoznienie i tak nic oprocz kopaniny nie wyjdzie.

Za rok sobie odpuszcze chocby to byla tysiac razy lepsza gra. Teraz dostalem fajny gameplaj wiec i gra powinna kosztować kolo 60 zloty bo grafika to dno tryby nudnawe wycięte niektóre elementy i nedzne menu taktyki- jaki to baran wymyślił że przesunąc zawodnika moge  w jednym menu ale już zmienić na innego  w drugim.Nie moge na bieżaco wstawiać zawodników i przesuwać. Trzeba najpierw poprzesuwać majac już w myślach kogo sie wpuści na jaką pozycje.  Do tego utrudniony podgląd statystyk.
Ta gra jest kompletnie nieintuicyjna, ekran pomieścił by wszystkie statystyki piłkarza od góry do dołu bez przeklikiwania kolumn.........                                                       
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2014, 19:18:11 wysłana przez pavulon666 »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2639 dnia: Grudzień 02, 2014, 19:12:53 »