Autor Wątek: Wisła Kraków by hose444  (Przeczytany 82985 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Wisła Kraków by hose444
« dnia: Lipiec 10, 2014, 18:02:31 »
Spoiler for Hiden:
Dobra. Zaczynam karierę moim ukochanym klubem i wierzę, że poprowadzę ją długo. Gra to PES 2013+Ekstraklasa Mod 3.3. Zaczynam od sezonu 2012/2013, tak jak jest w PESie bo nie chce mi się bawić we własne terminarze, tak więc troszeczkę fantasy. Możliwe również, że będzie coś pomieszane z ilością klubów w europejskich pucharach, dopiero ogarniam patcha, ale zostanie wszystko tak, jak jest w grze.
Post meczowy będzie miał skrót wideo. Inaczej przestawię też mecz pisemnie, nie ma sensu dla mnie pisać, że "ten piłkarz kopnął prawą nogą w lewy róg". Te relacje to będą bardziej analizy niż sprawozdania. Myślę, że się Wam spodoba. Reszta tego, jak będzie wyglądać ta kariera wyjdzie "w praniu", bo sam jeszcze mam kilka pomysłów, a niektóre będę musiał odrzucić. No, okej to lecimy.
Miłej lektury, zapraszam do komentarzy i dyskusji.

P.S. Aha, poziom gry to na razie profesjonalny, nie grałem w PESa już słuszny czas, dodatkowo nigdy nie byłem mistrzem w tej grze. Więc finezyjnych kombinacji dryblingowych raczej nie będzie.
I jeszcze podziękowania za pomoc przed rozpoczęciem tej kariery:
Artur 7  ;)
Espon  :)
TureckiRumun  :D

1# 04.07.2012

Została jedna gwiazda – ta na koszulce



Emocje po Euro 2012 opadły, więc Wisła Kraków postanowiła znów wzbudzić u polskich kibiców stan bardzo dużego napięcia. Krakowski klub poinformował, że nowym trenerem „Białej Gwiazdy” został Franciszek Smuda. Najbardziej krytykowany w czerwcu człowiek w Polsce otrzymał szansę, którą zapewne będzie chciał wykorzystać, by zamazać plamę porażki na Mistrzostwach Europy. Co prawda „Franz” nie uznaje tej pracy za przegraną i mówi, że spokojnie może sobie spacerować po rynku w stolicy Małopolski. W Krakowie oczywiście wszystko (no, prawie) może mu zostać zapomniane, jeżeli sprawi, że Wisła zacznie grać jak za najlepszych lat pod rządami Bogusława Cupiała.

Sam właściciel nieco oddalił się w bok, zostawiając władzę w klubie Jackowi Bednarzowi. Zadaniem wiceprezesa zarządu jest przywrócenie klubu do zdrowej kondycji finansowej oraz, oczywiście wynik sportowy.

Ten z kolei mają Wiśle zapewnić piłkarze. Kadra została solidnie przewietrzona. Drużynę opuścił choćby Maor Melikson, który swą karierę będzie kontynuował w Valenciennes. Do krakowskiego klubu powrócili „weterani” tacy jak Arkadiusz Głowacki czy bracia Brożek.  O piękną grę ma zadbać Semir Stilic, niegdyś gwiazda Ekstraklasy. Niewiadomymi są za to Guerrier czy Sarki, który swego czasu był piłkarzem samej Chelsea. Oczywiście warto też wspomnieć o pożegnaniu ikony drużyny w ostatnich latach – Radosława Sobolewskiego. Pełną kadrę przedstawimy po zakończeniu okienka transferowego.
Franciszek Smuda zapowiedział, że niewykluczone są jeszcze wzmocnienia, których sam będzie autorem.

Oprócz zmian kadrowych w Wiśle doszło lub dojdzie do modyfikacji organizacyjnych. Na koszulki zawitała legendarna „Biała Gwiazda”, a więc nad drużyną zawiśnie duch Henryka Reymana – człowieka, który z tym znakiem na sercu święcił triumfy przy Reymonta. Arcyważne jest również to, że już za pół roku krakowski klub zacznie przygotowywać się do meczów na powstającej w Myślenicach nowoczesnej bazie treningowej. Jednocześnie stare obiekty drużyny przejmie „TS Wisła”, której Cupiał powierzył zadanie szkolenia młodzieży.

To przykre, ale Liga Mistrzów nie jest już najbliższym planem Wisły. Lecz właśnie to w takich momentach poznaje się najwierniejszych kibiców. Wierzymy, że „Biała Gwiazda” będzie miała w tym sezonie dobre wsparcie. Bo Wisła Kraków to nie tylko sportowcy. Wisła Kraków to my.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2014, 15:18:04 wysłana przez espon »
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline przybyl.

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2014
  • location: Lwówek.
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 04.07.2014r.
    • Status GG
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2014, 18:10:54 »
No prosze.. pojawia się kolejna kariera Polskim zespołem, szkoda, że znów Wisła, ale nie będę narzekać, ważne, że jest kolejna kariera. Myślę, że będzie ciekawie, powodzenia.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2014, 18:31:59 »
Hose to taki drugi Ja (If you know what I mean :D ) Cóż, życze Ci powodzenia przy tej karierze, obyś jej nie zakończył tak szybko jak poprzednie!

Offline Mejor

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 1195
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 13.02.2010r.
  • Pan Nikt
    • Filmweb
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2014, 21:02:54 »
No hose, mam nadzieję, że z Wisełką pójdzie Ci co najmniej dobrze. Życzę wytrwałości i mam nadzieję, że z biegiem czasu Kraków wróci do polskiej elity. Ciekaw jestem kolejnych odcinków, bo lubię Ekstraklasę, ale raczej tylko w takim wydaniu.

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2014, 00:19:12 »
Bardzo fajnie się czyta. Może i nie czuje tego klimatu: "Wisła to my", bo jestem Warszawiakiem to jednak z chęcią będę zaglądał i w ramach możliwości zostawiał po sobie ślady w postaci komentarzy ;D

Offline fcbm18

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Głogów
  • Wiadomości: 214
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.04.2010r.
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2014, 00:33:40 »
Fajny, krótki tekst przedstawiający sytuację w Wiśle Kraków. Mam nadzieję że bracia Brożkowie odpalą, bardzo ich lubię i cenię, mają w Sobie "to coś". Doświadczenie które wniosą z Arkiem Głowackim może bardzo pomóc drużynie.

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2014, 12:08:00 »
Będę wpadł, bo twoje kariery mnie bardzo przekonują do siebie i tylko szkoda, że nie możesz jakoś dłużej wytrwać. Może teraz będzie inaczej. Sytuacja po Euro w Wiśle się stabilizuje i zobaczymy, czy uda im się wrócić do walki o najwyższe cele w lidze. Powodzenia i wytrwałości :)

Offline TureckiRumun

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 138
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 31.05.2009r.
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2014, 15:57:37 »
No, oby Wiśle wiodło się jak najlepiej, pamiętam gdy Śląsk grał w III/II lidze, to ja strasznie kibicowałem Wiśle (choć nie znałem tych wszystkich przyjaźni itd.) Skończyły się piękne lata bogactwa, świetnych wyników, teraz problemy Cupiała przekładają się na klub. Bednarz zdawał się być niezłym prezesem na trudne dni, ale ostatnie miesiące pokazują, że tak nie jest.
Życzę Ci, aby albo sytuacja Cupiała się unormowała, albo aby nowy inwestor się znalazł i wytrwałości w tej karierze ;)

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2014, 17:24:22 »
Spoiler for Hiden:
Myślałem, czy zmienić nazwisko ś.p Andrzeja Czyżniewskiego, ale przecież to nie jest żadna obraza. Takiego scouta mam w patchu.
Te transfery to ze szkółki juniorskiej w PESie, ale wymyśliłem jakąś historyjkę, przecież Wisła nie wyszkoliła by jakiegoś grajka z Kamerunu czy Urugwaju. Wykorzystałem wadę tego patcha. P.Frąckowiak to chyba jakiś dodany w patchu junior, chyba z Lecha. Ale dla mnie jest Pawłem, tak jak wcześniej napisałem.
Sponsorzy też są z gry.  :)
2# 14.07.2012

Garść informacji z obozu Wisły


Wisła Kraków przed sezonem przygotowuje się cały czas w Polsce, tym samym oszczędzając pieniądze, które weszły by w koszty zagranicznego zgrupowania. Jacek Bednarz zapowiedział, że od teraz „Biała Gwiazda” wyjeżdżać będzie tylko zimą, by trenować w odpowiednich warunkach atmosferycznych.

Oprócz codziennych zajęć pod wodzą Franciszka Smudy wokół klubu dzieje się bardzo dużo. Scout Wisły Andrzej Czyżniewski dopina trzy transfery. Pierwszym wzmocnieniem jest 19-letni bramkarz Paweł Frąckowiak. Jest to dobrze zapowiadający się młody golkiper, który do Krakowa przyjedzie z Warszawy. W stolicy był bramkarzem Polonii, lecz klub ten jak wiadomo, gra już w czwartej lidze. Kolejni nowi piłkarze krakowskiego klubu to też młodzi i utalentowani chłopcy, lecz sprowadzeni zza granicy. Niezwykle silny 18-latek (!) Vincent Bikana z Kamerunu (środkowy obrońca) oraz rok starszy urugwajski napastnik Gaston Matriani. Koszt sprowadzenia tych bardzo ciekawych młodzianów to kwota ekwiwalentu za wyszkolenie dla ich macierzystych klubów.
Dodatkowo Wisła poinformowała, że Mateusz Zając oraz Danijel Klarić znaleźli się na liście transferowej oraz są też w razie inicjatywy jakiegoś klubu dostępni do wypożyczenia.

Warto zaznaczyć też o umowach sponsorskich naszego klubu na nadchodzący sezon. „Wisła Kraków S.A podpisała kontrakty oparte na obustronnej korzyści z firmami Ruch S.A, Tauron oraz Praktiker.” – pisze oficjalna strona klubu.

Na zakończenie napiszmy, że test kontrolny, a zarazem próba generalna przed sezonem 2012/2013 czeka Wisłę 2 sierpnia – wtedy to rozegra mecz sparingowy z Olympiakosem.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2014, 23:33:40 »
Nie podoba mi się, jak wszystko pomieszałeś. Niby rok 2012, ale na zdjęciu model koszulek, który wtedy jeszcze nie istniał, w składzie Guerrier i Sarki, bracia Brożkowie. No i Stilić. Jego obecność jest już zupełnie nieuzasadniona. Bośniak odszedł tamtego lata z Lecha, bo chciał spróbować swoich sił w mocniejszej lidze. Pograł na Ukrainie, w Turcji, przekonał się, że nie daje rady i wrócił do Polski. Ale czemu po wygaśnięciu kontraktu w Poznaniu miałby wiązać się z Wisłą, która zakończyła sezon kilka miejsc niżej od "Kolejorza" i z pewnością byłaby w stanie zaproponować zawodnikowi dużo niższy kontrakt?

Trochę trudno mi się w tym wszystkim odnaleźć. Jeśli już koniecznie chciałeś wprowadzić tu taki miszmasz, to mogłeś o wszystkim chociaż nieco więcej napisać.



Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2014, 09:36:32 »
Gdybyś przeczytał wszystko, to byś widział o tym "pomieszaniu" jak to nazwałeś.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 12, 2014, 10:24:56 »
Ci trzej młodzi muszkieterowie :P mogą być dobrymi wzmocnieniami na przyszłości. Wiślacy nie bez powodów by ich ściągali już teraz. Kto wie może zobaczymy ich w kilku spotkaniach już teraz. Jestem też ciekaw jak wam pójdzie z Olympiakosem.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2014, 13:03:02 »
Spoiler for Hiden:
Oczywiście ja inaczej odpowiadałbym na te pytania. Ale to Franio, czyli niepowtarzalny trener. Użyłem parę razy jego autentycznych wypowiedzi. Wtajemniczeni zapewne je wykryją.

3# 26.07.2012

„Wisła to Wisła. Nieważne, ile ma na koncie”


Wykorzystaliśmy czas okresu przygotowawczego, by porozmawiać z trenerem Wisły Kraków – Franciszkiem Smudą. Były selekcjoner reprezentacji Polski zastrzegł jednak, że nie życzy sobie już żadnych pytań o kadrę, gdyż to temat zamknięty, a on sam już wiele razy o tym opowiadał. Porozmawialiśmy więc o „Białej Gwieździe”. „Franz” Smuda w specjalnym wywiadzie.

Po raz trzeci w Wiśle. Jakie to uczucie?
Bardzo dobre. Lubię Wisłę oraz Kraków i jego okolice. Lepszej pracy aktualnie nie mogłem znaleźć.

Jak pan ocenia przygotowania Wisły do nowego sezonu? Ktoś zaistniał na plus, może ktoś pokazał  się z negatywnej strony?
Każdy dostał swoją szansę. To jest klub piłkarski, to normalne, że przychodzi nowy trener i ustawia wszystko po swojemu. Jedni pokazali się z dobrej strony, inni z gorszej. Przed nami ciężki sezon i nie możemy jednak zbytnio uszczuplać kadry, bo sytuacja jest, jaka jest.

No właśnie. To już nie jest drużyna, która będzie szastała pieniędzmi i oferowała niebagatelne pensje zawodnikom. „Biała Gwiazda” obniżyła przez to swój prestiż?
Nie, nie sądzę. To klub z długą i piękną historią i wątpię, by kryzys finansowy obniżył jego reputacje. Wisła to Wisła. Nieważne, ile ma na koncie.

Jest pan w stałym kontakcie z Bogusławem Cupiałem?
Oczywiście, jestem jego pracownikiem, to normalne. Mamy wspólny plan na tą drużynę. Na razie nie stawiamy sobie żadnych celów. Wierzę, że moi chłopcy potrafią wyzwolić w sobie energię i talent oraz grać na wysokim poziomie.

Kadra klubu bardzo się zmieniła. Od pana przyjścia do Wisły zatrudniono choćby trzech zawodników. Jak ocenia pan tych piłkarzy?
Młodzi chłopcy, bardzo zdolni. Gaston i Paweł mieli problemy z naszym tempem treningowym. Jak to u mnie przed sezonem zdarza się, że chłopakom wypadają zęby po pierwszych zajęciach. Vincent poradził sobie za to bardzo dobrze. Wszyscy trzej są dobrymi piłkarzami i kulturalnymi, młodymi ludźmi.

Chce pan odbudować „starych wyjadaczy” pokroju Stilica, Brożka czy Głowackiego?
Ich przecież nie trzeba odbudowywać. Paweł trochę nie grał, ale „to coś” dalej w sobie ma. Semir w Lechu grał jeszcze niedawno bardzo dobrze, jak wróci do tamtej formy, to chwała mu za to. Arek to z kolei taki obrońca, który nie kalkuluje na boisku. Jeżeli ktoś mu rzuci na głowę cegłę albo innego pustaka, on zagłówkuje.

Aktualnie sytuacja Wisły to też szansa dla młodych. Kadra jest szczuplejsza, więc Chrapek czy Czekaj mogą dostawać więcej szans.
Dokładnie. Wszędzie trzeba szukać pozytywów.

Na koniec, proszę powiedzieć, ale szczerze. Panie trenerze, w jakie miejsce celujecie w tym sezonie?
Tak jak mówiłem, nie stawiamy sobie żadnych celów. Oczywiście musimy utrzymać się w Ekstraklasie. W tej lidze nie ma już „ogórków”.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2014, 14:32:49 »
Gdybyś przeczytał wszystko, to byś widział o tym "pomieszaniu" jak to nazwałeś.
To, że masz starą wersję PES-a, absolutnie nic tu nie zmienia. Ja bym na Twoim miejscu wszystko sobie ręcznie zaktualizował. Żeby wczuć się w karierę, muszę mieć nakreślone jakieś ramy świata, w którym się obracasz. A tak... zabijasz jakikolwiek klimat. Ale każdy ma na to inne spojrzenie i nie każdy musi przecież z zapartym tchem śledzić wszystkie opowiadania. :) Pozdrawiam.



Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 12, 2014, 14:34:27 »
A tak... zabijasz jakikolwiek klimat.
Nie przesadzasz trochę?
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 12, 2014, 14:40:15 »
Z mojego punktu widzenia ani trochę. Każdy ma na kariery inne spojrzenie i ja to szanuję, ale z góry mogę powiedzieć, że ta kariera z racji wiadomych okoliczności ani trochę mnie nie zainteresuje. Trudno, bywa.



Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 12, 2014, 14:53:29 »
Z mojego punktu widzenia ani trochę. Każdy ma na kariery inne spojrzenie i ja to szanuję, ale z góry mogę powiedzieć, że ta kariera z racji wiadomych okoliczności ani trochę mnie nie zainteresuje. Trudno, bywa.
Przecież ja Ci nie każę tego czytać, dalej nie mogę też zrozumieć Twojego toku myślenia, ale OK. Nie chcesz, nie czytaj. Sorry, ale nie będę wszystkiego zmieniał tylko i wyłącznie dla Ciebie.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 12, 2014, 14:55:13 »
Ja nie powiedziałem nigdzie, że masz zmieniać. Przedstawiam tylko swoje zdanie na ten temat. :) Skończmy już.



Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 12, 2014, 14:55:57 »
Ja nie powiedziałem nigdzie, że masz zmieniać. Przedstawiam tylko swoje zdanie na ten temat. :) Skończmy już.
Masz rację, skończmy.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 12, 2014, 19:55:10 »
Ta rozmowa jest jak część opowiadania :P Dobra, co do tej właściwej jego części... Fajne transfery, Youth Team potrafi wyprodukować naprawdę dobrych zawodników. Shimizu... Palmieri... Nouhei... To już legendy ;D Zobaczymy, czy te Twoje chłopaczyny dorównają im poziomem i potencjałem. Najważniejsze, że Franz widzi w nich kulturalnych ludzi ;)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Wisła Kraków by hose444
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 12, 2014, 19:55:10 »