Autor Wątek: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 1234201 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Grassek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 161
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5420 dnia: Wrzesień 27, 2013, 20:25:51 »
Jestem wlaśnie po rozegraniu parunastu meczy i powiem Wam, że jestem Zachwycony !

Nie miałem ani pół laga   a to co wydawało mi się być lagiem wcześniej typu:
- nie moge uderzać z pierwszej piłki
-ja uciekam dobry zawodnikiem a gówniany obrońca nagle do mnie dolatuje jak torpeda
-zła grafika podczas meczu w nocy.

PANOWIE !   to co wydawało mi się być w/w lagiem okazało się po prostu brakiem doświadczenia w nowej odsłonie tej gry. Po rozegraniu kilkunastu meczy naraz, dopiero zobaczyłem jak bajecznie się w to gra !

Można grać szybkie piłki, kontry, długie podania... bajka...

ktoś powiedział, że nie można minąć zawodnika samymi kierunkami bez triku   Gówno prawda :)   Spróbujcie pobawić się sprintem w odpowiednim momencie plus kierunkami i zobaczcie jakie cuda da się robić i jak w ułamek sekundy da się zgubić obrońców którzy przed momentem byli przyklejeni do Twoim pleców. MAJSTERSZTYK!

Nawet grafika w nocy przestaje mnie już tak irytować bo na prawde nie wygląda to źle.

Nie wiem jak jest na konsolach, ale u mnie na laptopie średnich parametrów ta gra chodzi płynnie, bez lagów, bez opóźnień (może się zdarzy raz lub 2 na cały mecz)  gra się po prostu świetnie


Mam tylko dwa pytania:

- czy u Was też bramkarz druzyny przeciwnej po obronieniu strzały wybija tą piłke rękami ?? u mnie na 20 razy  18 wybija rękami a 2 razy wybije ją z nogi. To jakiś błąd w grze czy po prostu tak ma być?

- co zrobić by mieć oprawe na trybunach bo gram master lige ale ani razu nie miałem okazji tego zobaczyć.
Moja porada okazała się dla Ciebie skuteczna ? Postaw piwko :)

Offline Dzemer(us)

  • Junior
  • *
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 101
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.04.2009r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5421 dnia: Wrzesień 27, 2013, 21:45:34 »
Jestem wlaśnie po rozegraniu parunastu meczy i powiem Wam, że jestem Zachwycony !

Nie miałem ani pół laga   a to co wydawało mi się być lagiem wcześniej typu:
- nie moge uderzać z pierwszej piłki
-ja uciekam dobry zawodnikiem a gówniany obrońca nagle do mnie dolatuje jak torpeda
-zła grafika podczas meczu w nocy.

PANOWIE !   to co wydawało mi się być w/w lagiem okazało się po prostu brakiem doświadczenia w nowej odsłonie tej gry. Po rozegraniu kilkunastu meczy naraz, dopiero zobaczyłem jak bajecznie się w to gra !

Można grać szybkie piłki, kontry, długie podania... bajka...

ktoś powiedział, że nie można minąć zawodnika samymi kierunkami bez triku   Gówno prawda :)   Spróbujcie pobawić się sprintem w odpowiednim momencie plus kierunkami i zobaczcie jakie cuda da się robić i jak w ułamek sekundy da się zgubić obrońców którzy przed momentem byli przyklejeni do Twoim pleców. MAJSTERSZTYK!

Nawet grafika w nocy przestaje mnie już tak irytować bo na prawde nie wygląda to źle.

 

Mam podobne odczucia. Dla mnie ta gra to po prostu bajka. Nie rozumiem o co chodziło tak wielu osobom kiedy narzekały na wślizgi? Dla mnie to co ekipa Konami z nimi zrobiła jest mistrzostwem świata. Wreszcie trzeba się 2 razy zastanowić zanim wślizg się wykona, a czysto wykonane wejście sprawia niesamowitą frajdę. Można powiedzieć,  "w końcu"! Oczywiście gra ma swoje wady, dla mnie są nimi- mimo wielu fantastyczny interwencji- bramkarze, którzy stosunkowy zbyt często wpuszczają dziwne babole. Co do tego całego "laga" nie wiem czy rzeczywiście miało to tak wyglądać jednak po kilkunastu/dziesięciu meczach da się do niego przyzwyczaić. Co więcej zaczynam mieć wrażenie, że tak właśnie miało być, a całe to opóźnienie wpływa na zwiększenie realizmu meczu. Ja jestem po prostu zachwycony tą grą. Rewelacja!

Offline Akadyjczyk

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 85
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.11.2012r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5422 dnia: Wrzesień 27, 2013, 21:54:55 »
Popieram to co piszą Panowie niżej, gra jest w końcu tak realistyczna że chcę się w nią grać bez końca bo sprawia dużo przyjemności z gry. Co do "laga" to chyba jest oczywiste że piłkarz w jednej sekundzie nie zmieni kierunku biegu na przeciwległy a do tego wykona drybling i jeszcze wykona podanie bo to byłoby nie realistyczne, dlatego zawodnicy mają odwzorowaną fizykę i ciężkość ciała co dodaje +100 do realizmu gry. Ci którym PES 2014 nie odpowiada właśnie z tych względów niech zagrają więcej niż jeden mecz i dopiero się wypowiedzą. Trzeba po prostu w tą nową część wejść bo jest inna od poprzednich ;)) VeB

Offline TomekB

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5423 dnia: Wrzesień 28, 2013, 00:29:56 »
Szykuje sie pesedit 0.2 patch
NEW FEATURES PESEDIT.COM 2014 PATCH 0.2

Added 4 NEW Bundesliga Teams: Dortmund, Frankfurt, Mainz, Wolfsburg
Added Tottenham Home, Away, Third Kits, Liverpool Away, Third
Added kits: Argentina, Croatia, Egypt, Peru, Thailand
Corrected fake player names for African and Asian National Teams
Completed transfers for Premier League and La Liga
Fixed 'Edit Mode bug'
Corrected Greek and Russian team names

Offline galuszka111

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2012
  • location:
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.12.2012r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5424 dnia: Wrzesień 28, 2013, 00:42:24 »
Witam, rzadko się udzielam na forum, ale po przeczytaniu tylu negatywnych komentarzy na temat PES 2014 stwierdziłem, że muszę dać swoją opinię :) Gram w tę serię od PES 5, rzecz jasna niedościgniony wzór to PES 6, w który grałem mnóstwo czasu ( w trybie kariery rok 2054 :P) i który sprawiał mi ogrom radości, ale do rzeczy. Po zagraniu ok. 40 meczów na najwyższym poziomie stwierdzam iż ta gra pod względem grywalności, i sprawiania graczowi radości z gry jest nawet lepsza niż PES 6 !!! Chodzi mi tutaj póki co o sam mecz. Każdy, ale to absolutnie każdy z rozegranych przeze mnie meczy był zupełnie inny od pozostałych. Nie było dwóch takich samych akcji przeprowadzonych ani przeze mnie ani przez komputer. Kwestia jakiś tam "Lagów" co to niby Konami coś zepsuło, to dla mnie śmiech na sali. Ludzie obudźcie się z jakiegoś chorego marazmu, przepraszam, że tak wprost, ale dostaliśmy grę która całkowicie zmienia symulację piłki nożnej na rynku. Grę która jest przełomem w swojej serii, która jest tak realna jak żadna inna wcześniej. Animacje zawodników, dryblingi, wślizgi, walka bark w bark, wszystko jak w realu. Po rozegraniu wielu meczów usiadłem przed telewizorem żeby obejrzeć mecz naszej ekstraklasy i pierwszy raz w życiu (!!!) miałem wrażenie, że już to gdzieś wszystko dzisiaj widziałem, a gdzie? W PES 2014... Bo do samej rozgrywki nie można się przyczepić, ba trzeba bić brawa dla Konami, gdyż w tej kwestii odstawili Fifę o lata świetlne!!! Gra się wspaniale, na początku mega trudno się we wszystkim połapać, ale jak się opanuje sprint, walkę bark w bark, podania na dobieg i strzały, to jest bajka...Grałem naszą reprezentacją w MŚ doszedłem do półfinału, ale np. mecz grupowy z Hiszpanią był najwspanialszym widowiskiem jakie kiedykolwiek rozegrałem w jakimkolwiek (!!!) Pro Evolution Soccer. Wygrałem 3:1 a po każdej bramce ogromna radość bo wiedziałem, że nie strzeliłem tego ot tak bez wysiłku jak w niektórych PESach bywało, każda strzelona bramka to mozolne budowanie akcji, dobry dobór ustawienia piłkarzy, naciskanie tych wszystkich guzików na tym cholernym padzie wręcz z zegarmistrzowską precyzją, a gdy jesteś już w polu karnym, mijasz ostatniego obrońcę, o mało się nie przewracasz odpychając się od niego, stajesz twarzą w twarz z bramkarzem zamykasz oczy, strzelasz, i on wyciąga się jak struna, i czubkiem palców wybija piłkę poza bramkę, cały stadion wzdycha w wyrazie smutku, a Ty z całych sił, na cały dom krzyczysz gromkie: "KU*WA MAĆ !!!!! ...bo wiesz ile Cię to kosztowało wysiłku i jak bolą Cię już kciuki, a to dopiero jakaś połowa meczu....
Żeby wygrać mecz, a w sumie żeby go chociaż zremisować trzeba być w 100% skupionym, jeden malutki błąd w środku pola to 50% szans, że stracisz bramę, jak w realu zresztą. Bramkarze są ok, miałem raz, że wpuścił babola, a tak na + lepsi niż w poprzednim PES. Sędziowie świetni, wręcz kapitalni, często stosują przywilej korzyści, ja rzadko gram w tym PESie wślizgami dlatego kartek mało i gra bez przestojów. Tak więc w kwestii rozgrywki PES 2014 to mistrzostwo świata i zabawa na cały rok :D
Co do reszty już gorzej, tryb kariery bardzo uproszczony, brak wielu funkcji, więcej się nie wypowiem bo tylko kilka meczów zagrałem, to że można zmieniać klub i prowadzić reprę na pewno sprawi, że będzie mega ciekawie jak dla mnie :) Menu jest jakie jest, kwestia przyzwyczajenia :P Czekać trzeba tylko na wstawienie jakiejś normalnej ligi zamiast tej wymyślnej PES League i będę tłukł karierę pewnie non stop nawet pomimo braku wielu rzeczy. Sądzę, że za rok dam temu PESowi ocenę 10/10, gdy przeniosą opcje kariery z PES 2013 i dodadzą coś nowego :P
Podsumowując PES 2014 to według mnie najlepszy symulator piłki nożnej jaki kiedykolwiek powstał :) Możecie mnie tutaj zjeść za to, że się rozpisałem, ale musiałem...

PES 2014 to nie jest gra typu biegnij, podaj, biegnij, sprint, sprint, podaj, sprint i strzał i gol...

PES 2014 to gra typu biegnij, powalcz z przeciwnikiem który łapie Cię za ramię jednocześnie szukaj wolnego kumpla, o jest jeden,wychodzi fajnie zza przeciwnika po lewej, podaję mu, ma trochę miejsca może się rozpędzić i to robi, zwalnia bo już doskoczył przeciwnik, świetnie go przełamał na szybkości do środka ale nie ma komu podać, biegnie wzdłuż pola karnego, strzelać? Nie, jeszcze chwila, jest kumpel, podaję mu, on widzi teraz więcej, widzi napastnika który wbiega w polne karne po prawej i prosi o piłkę, podaję idealnie, przyjęciem gubi obrońcę, jest sam na sam, strzał i gol !!!!


If you know of course, what i mean....
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2013, 01:01:21 wysłana przez galuszka111 »

Offline TomekB

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5425 dnia: Wrzesień 28, 2013, 00:47:22 »
Aha nie wiem czy to kogoś zainteresuje ale wg mnie najbardziej konkretne czasopismo o grach czyli psx extreme dało fifie 14 ocene 8+, Recenzji pesa 2014 o dziwo jeszcze nie bylo mimo ze wyszedl wczesniej , bedzie w nastepnym miesiacu pewnie i mysle ze spokojnie dadza pesowi wiecej , dla ciekawskich gta V dostało 10- :)

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5426 dnia: Wrzesień 28, 2013, 07:35:16 »
@galuszka111

Grę można oceniać (nie tylko PES) pod wieloma kryteriami.
W PES2014 najlepszy jest Gameplay oraz Nowe Animacje, które to pogłębiają, od czasów PES6 - ale na tym laury się Kończą.

Reszta to oczywista oczywistość, ciągnięta ze strony Konami od edycji 2010. Nie każdy o tym wie...
Nie ma co się rozpisywać bo można by książkę napisać o błędach a nawet upośledzeniu, oraz braku innowacji itd. itp. tej Serii.

Nie ma co się dziwić że takie negatywy idą od wielu graczy, ile można dostawać produkt w którym "prawie nic" się nie zmienia.

Offline matyjasik90

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 599
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.04.2012r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5427 dnia: Wrzesień 28, 2013, 07:54:55 »
dla mnie napewno pes bije fifę w trybie bramkarza jestem bramkarzem więc lubie ten tryb . Są strzały z taleka w fifie brak leprze ustawiana zawodników na boisku w fifie brak zawodnicy nie biegają tak kwadratowo jak w fifie stroje sie brudza fajnie to wygląda od tyłu :) lepsze parady bramkarz nie łapie wszystkiego itd :)

Offline Grassek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 161
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5428 dnia: Wrzesień 28, 2013, 08:04:32 »
W końcu ktoś też zauważył jak cudowna jest ta gra i z czym to się je !!


Już myślałem ze to ze mną jest coś nie tak :D

galuszka111   Dzemer(US)      Panowie !  napisaliście chyba wszystko co można było napisać. Nic dodać nic ująć:)  Ja na prawde myslalem ze cos ze mną jest nie tak, ponieważ jeszcze dzień wcześniej pisałem tutaj posty o tym że trzeba odstawić PESA na jakiś czas i zastanawiałem się nad kupnem fify. Gdybym to zrobił ZANIM zagrałem kilkanaście meczy w Pesa to teraz waliłbym głową w ściane !

Gram...gram...gram... chciałem się do niej co raz bardziej przekonać, wkręciłem się w gameplay, rozegrałem z kilkanaście meczy i po paru emczhach tak sobie gram i nagle Robinho dostaje piłke, jestem tyłem do bramki przeciwnika na plecach mam obrońce.  I to jest ułamek sekundy w tej grze Co teraz ?!

I intuicyjnie analog pod ukosem w strone bramki + dwa razy sprint - został obrońca w tyle ale leci następny ! znów intuicyjnie analog pod ukosem w drugą strone i lekko sprint ! został w tyle... mówie sobie CO JEST ?  Takie rzeczy w nowym PESIE ?? w tym WOLNYM Pesie?  Dobiegam do pola karnego z prawej obronca z lewej obronca i mnie cisną! nagle padam w polu karnym i nie ma faulu.. Ale to co sprawili kibice po nie odgwizdanym faulu wywołały u mnie ciary od stóp do głów   Piski, wrzaski, buczenie, gwizdy... Poezja.

Wiem, wiem może przesadzam ale najwyraźniej ta gra jest tak powiedzmy "kontrowersyjna" że jedni ją nienawidzą a jedni po prostu pokochają.

Tak na koniec: Ludzie zagrajcie nie jeden, dwa mecze, a zoabczycie jak tam można szybko konstruowac akcje i jaka ta gra jest rewelacyjna. Dobra rada: pobawcie się sprintem ! Idzie robić takie rzeczy ze sie w głowie nie mieści.           Wiadomo, cała reszta jak dla mnie nie do przyjecia: jak tryby, licencje itp.

A co jeśli ta gra jest zbyt realistyczna i większość odbiera to za LAG ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2013, 08:08:08 wysłana przez Grassek »
Moja porada okazała się dla Ciebie skuteczna ? Postaw piwko :)

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5429 dnia: Wrzesień 28, 2013, 08:48:24 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D"gra realistyczna i wszyscy uznaja to za lag"  a to dobre - zart na dobry poczatek dnia

Znaczy na niektorym sprzecie lag -czytaj realizm- jest wiekszy  , a na innym sprzecie lub ustawieniach realizm jest mniejszy ;D

To prosty wniosek im gorzej gra chodzi tym realizm wiekszy :o

Offline Syndicate

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sie 2013
  • location: nyc
  • Wiadomości: 142
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.08.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5430 dnia: Wrzesień 28, 2013, 09:16:19 »


Offline Akadyjczyk

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 85
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.11.2012r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5431 dnia: Wrzesień 28, 2013, 09:25:36 »
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D"gra realistyczna i wszyscy uznaja to za lag"  a to dobre - zart na dobry poczatek dnia

Znaczy na niektorym sprzecie lag -czytaj realizm- jest wiekszy  , a na innym sprzecie lub ustawieniach realizm jest mniejszy ;D

To prosty wniosek im gorzej gra chodzi tym realizm wiekszy :o

nie rozumiesz że takie opóźnienie w reakcji gracza było celowe poprzez KONAMI żeby dokładnie odwzorować fizykę gry?? , a jeśli ktoś ma za słabego kompa to gra po prostu mu się tnie i "lag" mu się podwaja bądź też troi i wtedy marudzicie że PES jest tragiczny i się nie da grać... owszem nie da się grać na SŁABYM SPRZĘCIE !!!

Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5432 dnia: Wrzesień 28, 2013, 09:26:37 »
Fajnie,a gdzie patch naprawiajacy bugi?.Latka 1.02 wprowadzi tylko twarze aha bez komentarza

Offline Grassek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 161
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5433 dnia: Wrzesień 28, 2013, 09:52:09 »
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D"gra realistyczna i wszyscy uznaja to za lag"  a to dobre - zart na dobry poczatek dnia

Znaczy na niektorym sprzecie lag -czytaj realizm- jest wiekszy  , a na innym sprzecie lub ustawieniach realizm jest mniejszy ;D

To prosty wniosek im gorzej gra chodzi tym realizm wiekszy :o

Po pierwsze naucz czytac się ze zrozumieniem, bo to nie było zdanie twierdzące. Potrafie rozróżnić Lag od realizmu ;] a jeśli Cie to rozbawiło to masz na prawdę płytkie poczucie humoru :)

Chodzi o to że tutaj po rozegraniu kilkunastu meczy dopiero da się zauważyć że te długie składanie się do strzału, powolne ruchy zawodników to nie LAG ! a odwzorowanie realizmu. Pograsz trochę to może się nauczysz i zrozumiesz:) a jeśli komus się gra ZACINA to już inna bajka, niech zmieni komputer albo poszpera w ustawieniach swojej karty graficznej bądź też systemu operacyjnego, a nie siedzi z założonymi rękami z fochem 5-latka i psioczy że KONAMI wydało jakies gówno:)  tyle mam Ci do powiedzenia.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2013, 09:54:12 wysłana przez Grassek »
Moja porada okazała się dla Ciebie skuteczna ? Postaw piwko :)

Offline Fiedziu

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 290
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.12.2011r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5434 dnia: Wrzesień 28, 2013, 10:34:04 »
W końcu ktoś też zauważył jak cudowna jest ta gra i z czym to się je !!


Już myślałem ze to ze mną jest coś nie tak :D

galuszka111   Dzemer(US)      Panowie !  napisaliście chyba wszystko co można było napisać. Nic dodać nic ująć:)  Ja na prawde myslalem ze cos ze mną jest nie tak, ponieważ jeszcze dzień wcześniej pisałem tutaj posty o tym że trzeba odstawić PESA na jakiś czas i zastanawiałem się nad kupnem fify. Gdybym to zrobił ZANIM zagrałem kilkanaście meczy w Pesa to teraz waliłbym głową w ściane !

Gram...gram...gram... chciałem się do niej co raz bardziej przekonać, wkręciłem się w gameplay, rozegrałem z kilkanaście meczy i po paru emczhach tak sobie gram i nagle Robinho dostaje piłke, jestem tyłem do bramki przeciwnika na plecach mam obrońce.  I to jest ułamek sekundy w tej grze Co teraz ?!

I intuicyjnie analog pod ukosem w strone bramki + dwa razy sprint - został obrońca w tyle ale leci następny ! znów intuicyjnie analog pod ukosem w drugą strone i lekko sprint ! został w tyle... mówie sobie CO JEST ?  Takie rzeczy w nowym PESIE ?? w tym WOLNYM Pesie?  Dobiegam do pola karnego z prawej obronca z lewej obronca i mnie cisną! nagle padam w polu karnym i nie ma faulu.. Ale to co sprawili kibice po nie odgwizdanym faulu wywołały u mnie ciary od stóp do głów   Piski, wrzaski, buczenie, gwizdy... Poezja.

Wiem, wiem może przesadzam ale najwyraźniej ta gra jest tak powiedzmy "kontrowersyjna" że jedni ją nienawidzą a jedni po prostu pokochają.

Tak na koniec: Ludzie zagrajcie nie jeden, dwa mecze, a zoabczycie jak tam można szybko konstruowac akcje i jaka ta gra jest rewelacyjna. Dobra rada: pobawcie się sprintem ! Idzie robić takie rzeczy ze sie w głowie nie mieści.           Wiadomo, cała reszta jak dla mnie nie do przyjecia: jak tryby, licencje itp.

A co jeśli ta gra jest zbyt realistyczna i większość odbiera to za LAG ?
Witam, rzadko się udzielam na forum, ale po przeczytaniu tylu negatywnych komentarzy na temat PES 2014 stwierdziłem, że muszę dać swoją opinię :) Gram w tę serię od PES 5, rzecz jasna niedościgniony wzór to PES 6, w który grałem mnóstwo czasu ( w trybie kariery rok 2054 :P) i który sprawiał mi ogrom radości, ale do rzeczy. Po zagraniu ok. 40 meczów na najwyższym poziomie stwierdzam iż ta gra pod względem grywalności, i sprawiania graczowi radości z gry jest nawet lepsza niż PES 6 !!! Chodzi mi tutaj póki co o sam mecz. Każdy, ale to absolutnie każdy z rozegranych przeze mnie meczy był zupełnie inny od pozostałych. Nie było dwóch takich samych akcji przeprowadzonych ani przeze mnie ani przez komputer. Kwestia jakiś tam "Lagów" co to niby Konami coś zepsuło, to dla mnie śmiech na sali. Ludzie obudźcie się z jakiegoś chorego marazmu, przepraszam, że tak wprost, ale dostaliśmy grę która całkowicie zmienia symulację piłki nożnej na rynku. Grę która jest przełomem w swojej serii, która jest tak realna jak żadna inna wcześniej. Animacje zawodników, dryblingi, wślizgi, walka bark w bark, wszystko jak w realu. Po rozegraniu wielu meczów usiadłem przed telewizorem żeby obejrzeć mecz naszej ekstraklasy i pierwszy raz w życiu (!!!) miałem wrażenie, że już to gdzieś wszystko dzisiaj widziałem, a gdzie? W PES 2014... Bo do samej rozgrywki nie można się przyczepić, ba trzeba bić brawa dla Konami, gdyż w tej kwestii odstawili Fifę o lata świetlne!!! Gra się wspaniale, na początku mega trudno się we wszystkim połapać, ale jak się opanuje sprint, walkę bark w bark, podania na dobieg i strzały, to jest bajka...Grałem naszą reprezentacją w MŚ doszedłem do półfinału, ale np. mecz grupowy z Hiszpanią był najwspanialszym widowiskiem jakie kiedykolwiek rozegrałem w jakimkolwiek (!!!) Pro Evolution Soccer. Wygrałem 3:1 a po każdej bramce ogromna radość bo wiedziałem, że nie strzeliłem tego ot tak bez wysiłku jak w niektórych PESach bywało, każda strzelona bramka to mozolne budowanie akcji, dobry dobór ustawienia piłkarzy, naciskanie tych wszystkich guzików na tym cholernym padzie wręcz z zegarmistrzowską precyzją, a gdy jesteś już w polu karnym, mijasz ostatniego obrońcę, o mało się nie przewracasz odpychając się od niego, stajesz twarzą w twarz z bramkarzem zamykasz oczy, strzelasz, i on wyciąga się jak struna, i czubkiem palców wybija piłkę poza bramkę, cały stadion wzdycha w wyrazie smutku, a Ty z całych sił, na cały dom krzyczysz gromkie: "KU*WA MAĆ !!!!! ...bo wiesz ile Cię to kosztowało wysiłku i jak bolą Cię już kciuki, a to dopiero jakaś połowa meczu....
Żeby wygrać mecz, a w sumie żeby go chociaż zremisować trzeba być w 100% skupionym, jeden malutki błąd w środku pola to 50% szans, że stracisz bramę, jak w realu zresztą. Bramkarze są ok, miałem raz, że wpuścił babola, a tak na + lepsi niż w poprzednim PES. Sędziowie świetni, wręcz kapitalni, często stosują przywilej korzyści, ja rzadko gram w tym PESie wślizgami dlatego kartek mało i gra bez przestojów. Tak więc w kwestii rozgrywki PES 2014 to mistrzostwo świata i zabawa na cały rok :D
Co do reszty już gorzej, tryb kariery bardzo uproszczony, brak wielu funkcji, więcej się nie wypowiem bo tylko kilka meczów zagrałem, to że można zmieniać klub i prowadzić reprę na pewno sprawi, że będzie mega ciekawie jak dla mnie :) Menu jest jakie jest, kwestia przyzwyczajenia :P Czekać trzeba tylko na wstawienie jakiejś normalnej ligi zamiast tej wymyślnej PES League i będę tłukł karierę pewnie non stop nawet pomimo braku wielu rzeczy. Sądzę, że za rok dam temu PESowi ocenę 10/10, gdy przeniosą opcje kariery z PES 2013 i dodadzą coś nowego :P
Podsumowując PES 2014 to według mnie najlepszy symulator piłki nożnej jaki kiedykolwiek powstał :) Możecie mnie tutaj zjeść za to, że się rozpisałem, ale musiałem...

PES 2014 to nie jest gra typu biegnij, podaj, biegnij, sprint, sprint, podaj, sprint i strzał i gol...

PES 2014 to gra typu biegnij, powalcz z przeciwnikiem który łapie Cię za ramię jednocześnie szukaj wolnego kumpla, o jest jeden,wychodzi fajnie zza przeciwnika po lewej, podaję mu, ma trochę miejsca może się rozpędzić i to robi, zwalnia bo już doskoczył przeciwnik, świetnie go przełamał na szybkości do środka ale nie ma komu podać, biegnie wzdłuż pola karnego, strzelać? Nie, jeszcze chwila, jest kumpel, podaję mu, on widzi teraz więcej, widzi napastnika który wbiega w polne karne po prawej i prosi o piłkę, podaję idealnie, przyjęciem gubi obrońcę, jest sam na sam, strzał i gol !!!!


If you know of course, what i mean....

Po Waszych wypowiedziach przekonam się chyba do kupna tej gry :) a jak jeszcze wyjdzie patch z licencjami to będzie super.

Offline Syndicate

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sie 2013
  • location: nyc
  • Wiadomości: 142
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.08.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5435 dnia: Wrzesień 28, 2013, 10:34:38 »
Fajnie,a gdzie patch naprawiajacy bugi?.Latka 1.02 wprowadzi tylko twarze aha bez komentarza
" Gameplay fixes we're looking at are GK's, shooting&AI tweaks. Also some more fluidity to star player dribbling. Obviously, eardicating bugs. "

Offline hudy87

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Bydgoszcz
  • Wiadomości: 24
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5436 dnia: Wrzesień 28, 2013, 11:09:06 »
tak czytajac wasze komentarze to ogolnie gra ma potencjal ale takze liczne niedorobki jakie w samym gameplayu???

Offline Skrzydlaty_Reus

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2013
  • location: Internet
  • Wiadomości: 60
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.08.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5437 dnia: Wrzesień 28, 2013, 11:20:13 »
 >:( W tym roku kupiłem PES I FIFA.

Powiem tak Fifa to samo, kosmetyczne zmiany. Kilka +

Pes, lagi? Fifa skaczące tekstury.. 2 dni robiłem udało się ale nadal nie za dobrze. :-\
Obie gry fail, czekamy na pache.
Ps:Pes daje mi większy fun  ;D

Offline sajki

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 72
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5438 dnia: Wrzesień 28, 2013, 11:47:56 »
" Gameplay fixes we're looking at are GK's, shooting&AI tweaks. Also some more fluidity to star player dribbling. Obviously, eardicating bugs. "
No, czyli mam nadzieję poprawią siłę strzałów z dystansu, bo teraz lecą flaki, a AI- może zaczną się lepiej wystawiać.

Offline Grassek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 161
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5439 dnia: Wrzesień 28, 2013, 11:56:34 »
Panowie artykuł trafiony w samo sedno, to samo co właśnie pisałem tu na forum. Że większość jak to niektórzy nazywają LAGI typu nie mogę strzelić z pierwszej piłki albo zawodnicy ruszają sie jak mucha w smole to po prostu realizm. Polecam artykuł, bo może niektórym otworzy oczy i podejdzie inaczej do nowej odsłony Pro evo.


REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Między innymi:

"Sęk w tym, że na przyjaźń z nowym Pro Evo trzeba sobie zasłużyć. Gra nam w tym nie pomaga, wręcz przeciwnie, całą odpowiedzialność zrzuca na nas i każe radzić nam sobie bez jej ingerencji. Weźmy takie podania "na dobieg" - trzeba czasu i precyzji, by docierały tam, gdzie chcemy, mimo że zadanie teoretycznie ułatwia nam celowniczek, którym sami sterujemy. Na początku wielokrotnie podawałem za mocno albo w niewłaściwe miejsca. Chciałem wkurzać się na twórców, ale... nie mogłem. Bo od razu wiedziałem, że to moja wina"

"Konami zmienia sposób myślenia o wirtualnej piłce. Jeśli zaczniemy rozumieć ich pomysł, wtedy Pro Evolution Soccer 2014 pokochamy. -  Jak najbardziej.

"Pro Evolution Soccer 2014 jest więc świetne na boisku, znacznie gorsze poza nim." - zgadzam się w 100%
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2013, 12:01:37 wysłana przez Grassek »
Moja porada okazała się dla Ciebie skuteczna ? Postaw piwko :)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5439 dnia: Wrzesień 28, 2013, 11:56:34 »