Autor Wątek: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 1234181 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Grassek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 161
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5480 dnia: Wrzesień 30, 2013, 07:50:07 »
Tak apropo Twojej "opinii"  -  zgadzam się z niektórymi wątkami ale do jednego musze się doczepić, bo albo nie wiesz w co Ty grasz, albo rozegraj kolejne 30 meczy i napisz opinie jeszcze raz bo sie gubisz strasznie w tym co piszesz.

Jak możesz napisać:

Cytuj
Tempo gry

Te wolne tempo gry bardzo mi się podoba. Gracze są lekko ociężali i długo się odwracają i trzeba w tej grze myśleć. Ustawienie na +1 jest już dla mnie za szybkie więc zostawiam ustawienia domyślne. Widać że w tym aspekcie Konami typowo wbija w symulacje a nie na łatwą, schematyczną rozgrywkę.

Cytuj
Brak schematów w grze, gra z pierwszej piłki, minimalne opóźnienie

Na plus brak schematyczności w grze. W 13 wystarczyłoby podać górne do Ronaldo i dzida do bramki. I tak w kółko. Tutaj wygląda to już inaczej. Świetny pomysł z zaawansowanym podawaniem na dobieg. Nie ma już takiej łatwizny i schematyczności. Strzały z pierwszej piłki na plus bo trzeba i wcześniej kliknąc przed strzałem, nie wiem czy takie coś występuje przy ustawieniach shooting i passing na BASIC.

A zaraz potem piszesz taką oto głupotę

Cytuj
Gameplay kopiuj-wklej z PES 2013

Nie wiem nad czym Konami pracowało tak długo że gameplay jest taki sam jak i w 13.

Cytuj
Ja się pytam gdzie widać zmiany?

Nie wiem czy byłeś pijany pisząc tą opinie, czy sam juz może nie do końca wiesz czego chcesz i czego oczekujesz, zagraj może w coś innego...nie wiem.  Każdy ma prawo do swojej opini i swojego zdania ale najpierw piszesz że zmienilo się tempo gry, zawodnicy wolniej się ruszają, bardziej ociężale co jest bardziej realistyczne, brak schematyczności, świetny pomysł z zaawansowanym podaniem na dobieg itp itd

...a zaraz pytasz się gdzie są te zmiany bo Ty ich nie widzisz (mimo tego ze sam je wczesniej wypisaleś)

Głupota totalna.
 Szkoda jeszcze, że pod tym jak napisałeś, że grafika jest miodna , nie napisałeś pare zdań niżej że jest do bani i taka sama jak w PES 13...  Z trybami gry że są ukrócone to się zgadzam.



P.S - bo teraz zobaczyłęm. Wkleiłeś to do dwóch wątków i na dodatek założyłeś nowy żeby tam też tą opinie wkleić ?:D  uehh
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2013, 07:57:10 wysłana przez Grassek »
Moja porada okazała się dla Ciebie skuteczna ? Postaw piwko :)

Offline dBlasi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 147
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.11.2011r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5481 dnia: Wrzesień 30, 2013, 10:32:59 »
naprawdę zaczynacie mnie ludzie wkur****
Czy wy nie rozumiecie, że skoro NAWET w OFFLINE PRZY PRZEŁĄCZANIU ZAWODNIKÓW KURSOR PRZECHODZI Z LEKKIM OPÓŹNIENIEM PO NACIŚNIECIU GUZIKA to musi to być LAAAAAAAAG???
rozumiecie czy nie rozumiecie? 5 raz to chyba mówie a wy dalej swoje.
moze to być pewnie różnie na różnych sprzętach - ale na moim dobrym PC jest to zauważalne - a że w gry gram całe życie to takie rzeczy wyczuwam bezwzględnie - ja już nie każe wam dla porównania odpalić fife  - wystarczy odpalić pesa 2013.
Kluczem tu zdaje się być producent - ja mam ATI radeon 5770 i mi te wszystkie tricki optymalizacyjne nie pomagają
Jaką masz kartę grassek?
Kto tak nie ma może sobie mówić, że to jest realizm.
Sama gra gdyby nie ten fakt wydaje się być bardzo fajna.
Tak więc - zrozumcie ludzie, że w tej dyskusji żeby sobie pogadać o tym czy to jest realizm czy lag - sprawdźcie najpierw jak jest u was z kursorem, a potem upewnijcie się czy nie rozmawiacie z kolesiem u którego jest faktycznie ten lag.

Poza tym - sorry - ale ocenianie mechaniki gry po grze offline z CPU (i pisanie na tej podstawie recenzji) jest absolutnie niepoważne.
Zastanówcie się przez chwile jak działa AI komputera - AI reaguje na wasze zerojedynkowe poczynania - może to robić natychmiast po waszych - mało tego, bo on może to robić nawet JEDNOCZEŚNIE z wami bo CPU dobrze wie co w danej chwili naciskacie - przecież on to sam przetwarza :) - czyli - skręcacie w lewo  - obrońca skręca idealnie z wami - drybling z AI jest totalnie BEZSENSU - jest najzwyklejszym kłamstwem - po prostu lubicie być oszukiwani, że kogoś przeszliście :D
Ustawienia trudności więc odpowiadają za tempo reakcji na te wasze posunięcia oraz na statystyczne popełnianie błędów i pressing przeciwnika - komputer więc gra dokładnie pod sporządzony gameplay i AI - to dopiero z żywym przeciwnikiem wychodzi czy te wszystkie tricki, podania, obrona, atak ma w ogóle sens. Co nie znacza ze offline nie ma prawa sprawiać radości, jednak trzeba mieć świadomość, że on nie zweryfikuje mechaniki i AI.

Każda gra zespołowa/sportowa swoje oblicze pokazuje dopiero online - to samo jest z kultowym Mortal Kombat - niby gra zajebista - ale jak dochodzi do pojedynków online to obciach dla programistów, których capcom wyprzedza swoim Street Fighterem lata świetlne.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2013, 11:30:44 wysłana przez dBlasi »
Steam: BlasiPL

Offline Grassek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 161
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5482 dnia: Wrzesień 30, 2013, 11:13:50 »
Ja juz się rozpisywałem na temat lagów i już mi się szczerze nie chce. Przełączanie sie zawodnika z opóźnieniem to jest oczywiste jak to że zaraz spadnie śnieg że jest to LAG. Ale jak ktoś pisze że jego zawodnicy biegają wolno i ociążale i KONAMI musi to zmienić to  krew zalewa bo TO to akurat juz realizm:)

A co do karty to mam laptopa  Radeon Ati Mobility 5650 1 gb
Moja porada okazała się dla Ciebie skuteczna ? Postaw piwko :)

Offline lord21

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 10
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.09.2012r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5483 dnia: Wrzesień 30, 2013, 11:54:28 »
@up  Ku*wa to jest gra, jak będę chciał mieć realizm to pójdę na orlik.

Offline tomrollauer

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 84
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 13.10.2012r.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5484 dnia: Wrzesień 30, 2013, 11:54:34 »
Panowie nie wklejajcie tutaj swoich recenzji bo to forum dla peesiarzy więc większość z nich ma już pesa. Ci zaś którzy jej nie kupili po recenzje pójdą na gryonline.
Co do samego pesa to trochę po bandzie pojechałeś. Gra jest totalnie inna niż 2013. Zupełnie inny gameplay. Co do reszty się nie wypowiadam.
Gra ma spory potencjał ale na dzień dzisiejszy jest skopana. Już począwszy od twarzy zawodników. Wypuścili niedoróbkę totalną ale mimo to gra się niezgorzej. Napewno inaczej niż w 2013.
Co do reszty to rzeczywiście buc...wa. Żaden znany piłkarz nawet nie chciał sygnować pesa swoją facjatą.
Visca El Barca!!!

Offline hudy87

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Bydgoszcz
  • Wiadomości: 24
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5485 dnia: Wrzesień 30, 2013, 12:23:32 »
Gameplay Swietny ale te opóźnienia w zachowaniu zawodników tragedia straszna mowa o PS3 !

Offline Grassek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 161
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5486 dnia: Wrzesień 30, 2013, 13:09:44 »
@up  Ku*wa to jest gra, jak będę chciał mieć realizm to pójdę na orlik.

Weź Ty się już w ogóle lepiej nie wypowiadaj.


Cytuj
Gameplay Swietny ale te opóźnienia w zachowaniu zawodników tragedia straszna mowa o PS3 !

Jesli chodzi o PC to też niektórzy maja z tą różnicą że na PC idzie to wyeliminować i gra chodzi płynnie bez opóźnień, jeśli chodzi o konsole to chyba pozostaje tylko czekać na jakies patche..;/
Moja porada okazała się dla Ciebie skuteczna ? Postaw piwko :)

Offline matyjasik90

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 599
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.04.2012r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5487 dnia: Wrzesień 30, 2013, 13:21:58 »
dla mnie ten pes jest jak gra grid 2 a grid 1 to poprzednie wersje . grid 1 trzymał fajny klimat itp jak jak poprzednie pesy a grid 2 tak jak pes 14 trochę odskoczyli od wcześniejszych wydań ale są wciągające mają to coś co wciąga na klikanaście meczy . dla mnie jest ok ale nie jest najlepiej .

Offline mateuszcwks

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sie 2008
  • location: Rzeszów
  • Wiadomości: 1165
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 04.08.2008r.
  • Zwycięzca konkursu na najładniejszą bramkę PES2013
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5488 dnia: Wrzesień 30, 2013, 13:29:20 »
Trzeba pograć dużo meczy, żeby pes 14 ogarnąć i się przyzwyczaić. Mi sie bardzo podoba nowy produkt konami. :)
Zapraszam NEW FILM !!
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline KonyPL

  • Junior
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 100
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.10.2012r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5489 dnia: Wrzesień 30, 2013, 13:34:23 »
No dobra do tej pory trochę chwaliłem tą grę więc czas przyznać trochę racji tym co ją ganią. Rozegrałem kilkanaście meczy online i stwierdzam jedno - ta gra nie nadaje sie do gry online. Przez całego PES 13 online nie straciłem tyle nerwów co podczas kilkunastu meczy rankingowych w PES 14. Najgorszy jest zupełny brak strzałów z pierwszej piłki. Robie piękna akcje podaje do gościa na pustą a ten 3 razy przyjmuje piłkę i bramkarz to łapię ;/ Gdzie są turniej on-line??? Same mecze rankingowe??? ML to totalna nuda, nic sie tam nie dzieje ;/ Pełno bugów, piłkarze nie kopią piłki lub kopią ją z taki opóźnieniem że ja już mam zupełnie inny pomysł na akcję. Ta gra mogła być naprawdę rewolucją ale jakiś kretyn w Konami wymyślił ze piłkarze muszą sie 3 razy zastanowić zanim podadzą albo strzelą!!! To psuje całą grę. Ludzie na fanpage na facebook nie czepiają sie licencji, menu, czy nawet tych twarzy, tylko nieszczęsnych opóźnień w reakcji piłkarzy. Wybór strategi przed mecze to totalna porażka , nawet tam nie wchodzę, znaczy wchodzę zmieniam tylko graczy ze słabą formą i wychodzę bo mi gula skacze jak muszę pogrzebać coś w taktyce, zmian też żadnych nie robię porostu w przerwie odrzuca mnie od wchodzenia w składy. Faktem jest też to że gra jest mega trudna i nie uważam tego ze jakiś mega plus, fajnie jak obrońcy nie są tępymi strzałami ale przeciętny człowiek (nie mowie tu o fanach pesa od lat) kupuje grę dla zabawy aby popykać sobie po robocie czy tam po szkole. Wchodzi w takiego pesa online i zamiast sie odstresować dostaje nerwicy. Możecie sobie pisać ze może porostu nie potrafie grać itp. ale prawda jest taka że gry powinny dawać przyjemności z grania niezależnie od poziomu jaki on reprezentuje w danej rozgrywce. Żałuje że kupiłem tą grę i nie posłuchałem tych co pisza ze online to porażka, mogłem dalej grać na piracie lub kupić sobie starcrafta !

Offline Grassek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 161
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5490 dnia: Wrzesień 30, 2013, 14:30:31 »
Ludzie ! skończcie już psioczyć tak na tego PESA bo Wszyscy wiemy że są opóźnienia !  Jedni je mają a innym chodzi płynnie. Ju z były wypisane na tym forum chyba WSZYSTKIE MOŻLIWE WSKAZÓWKI co zrobić by temu zapobiec. Jednym pomogło innym nie. Tym którym pomogło niech czerpia radość z gry a tym którym nie to niech czekaja na patcha który jak widać być może okazać się jedyna deska ratunku (szczególnie osobą którzy posiadaja konsole i nie mają możliwości poszperania w sterownikach)

Juz się tego powoli czytać nie da że ktos ma opóźnienia.

A co do gry Online to jak było z PES 2013? sobie przypomnijcie kto grał. W dniu premiery jak i pare dni po niej nie dało się nawet przeciwnika wyszukać a po paru patchach co ?  Przez pół roku grałem Online i może 2 razy wyrzuciło mnie z mojej winy a tak to ani pół laga nie bylo...

Dajcie troche czasu to to poprawią i tyle !. Pozdrawiam..

Moja porada okazała się dla Ciebie skuteczna ? Postaw piwko :)

Offline hudy87

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Bydgoszcz
  • Wiadomości: 24
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5491 dnia: Wrzesień 30, 2013, 15:00:01 »
Grasek co ty piszesz chodzi o opoznienia które jest na PS3 czytałes REJESTRACJA lub LOGOWANIE raczej nie bo nie wiesz o co mi chodzi

Offline KonyPL

  • Junior
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 100
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.10.2012r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5492 dnia: Wrzesień 30, 2013, 15:41:46 »
Grassek ale tu nie chodzi o żadne lagi czy coś po prostu w program gry jest skopany i tyle, gracze nie potrafią strzelać z pierwszej piłki, zawsze ale to zawsze przyjmują pikę choćby byli metr przed linią bramkową ;/  i za wolno reagują mimo iż pasek strzału sie pojawia. Tu nie chodzi o żadne lagi spowodowane netem.

Offline Skrzydlaty_Reus

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2013
  • location: Internet
  • Wiadomości: 60
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.08.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5493 dnia: Wrzesień 30, 2013, 15:58:49 »
Cytuj
Adam Bhatti ‏@Adam_Bhatti
Gameplay patch will be coming in November. Includes variety of bug fixes, including online, manual control issues, and slowdown in final 3rd

Konsolowcy jeszcze pograją na lagach

Offline mati090797

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 6
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.09.2013r.
  • Gram w: PES 2013
PC vs. Xbox
« Odpowiedź #5494 dnia: Wrzesień 30, 2013, 16:24:40 »
Zastanawiam się, czy kupić Pesa na Xboxa, czy na PC. Piszecie, że na kompie ścina i są lagi nawet, gdy komputer spełnia wymagania, ale za to jest lepsza dostępność do patchy. Mógłby mi ktoś opisać jak się gra na PC na co najmniej średnich detalach?

Dodam jeszcze, że mam system operacyjny windows XP, czy to też może mieć jakieś znaczenie?

Offline Prince Vegeta

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Południe
  • Wiadomości: 324
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 13.06.2013r.
  • Chelsea London
    • Status GG
Odp: PC vs. Xbox
« Odpowiedź #5495 dnia: Wrzesień 30, 2013, 16:51:57 »
Zastanawiam się, czy kupić Pesa na Xboxa, czy na PC. Piszecie, że na kompie ścina i są lagi nawet, gdy komputer spełnia wymagania, ale za to jest lepsza dostępność do patchy. Mógłby mi ktoś opisać jak się gra na PC na co najmniej średnich detalach?

Dodam jeszcze, że mam system operacyjny windows XP, czy to też może mieć jakieś znaczenie?

Na XP działa normalnie, tak jak każdemu na Viście, 7 czy 8, to nie ma znaczenia. Na chwilę obecną trzeba poszperać w ustawieniach na PC by gra chodziła płynniej, bo Konami spieprzyło trochę sprawę i trzeba bawić się, na konsoli jest gorzej, bo nie można nic ustawiać i jest kłopot z grą.
Radzę poczekać jeszcze z zakupem, aż japońce nie wypuszczą patcha naprawiającego gameplay i inne drobne niedogodności i brać na konsole.

Gra nie wygląda jakoś wybitnie, Konami trochę ściemniało z tymi graficznymi wodotryskami, ale nie jest źle, choć to jeszcze nie poziom FIFY 14.

Offline mati090797

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 6
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.09.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PC vs. Xbox
« Odpowiedź #5496 dnia: Wrzesień 30, 2013, 18:04:25 »
Na XP działa normalnie, tak jak każdemu na Viście, 7 czy 8, to nie ma znaczenia. Na chwilę obecną trzeba poszperać w ustawieniach na PC by gra chodziła płynniej, bo Konami spieprzyło trochę sprawę i trzeba bawić się, na konsoli jest gorzej, bo nie można nic ustawiać i jest kłopot z grą.
Radzę poczekać jeszcze z zakupem, aż japońce nie wypuszczą patcha naprawiającego gameplay i inne drobne niedogodności i brać na konsole.

Gra nie wygląda jakoś wybitnie, Konami trochę ściemniało z tymi graficznymi wodotryskami, ale nie jest źle, choć to jeszcze nie poziom FIFY 14.

Trochę lipa, bo pograłbym już w PESa, no ale wolę poczekać te 2(?) tygodnie i mieć większą przyjemność z gry. Dzięki za poradę. Czyli bardziej opłaca się kupować na wersję PC-tową, aniżeli konsolową?

Offline WTMyhood

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 139
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 16.08.2012r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5497 dnia: Wrzesień 30, 2013, 19:58:09 »
Grassek ale tu nie chodzi o żadne lagi czy coś po prostu w program gry jest skopany i tyle, gracze nie potrafią strzelać z pierwszej piłki, zawsze ale to zawsze przyjmują pikę choćby byli metr przed linią bramkową ;/  i za wolno reagują mimo iż pasek strzału sie pojawia. Tu nie chodzi o żadne lagi spowodowane netem.

omg... nie psiocz
bo strzały z pierwszej piłki wykonuje się teraz całkiem inaczej... to nie stary pes... nauczycie się tego?

co do reakcji to się zgodzę, ale najbardziej wkurzające jest zwieszanie się zawodnika... wciskam podanie, a zawodnik dalej biegnie z naładowanym paskiem i po 5sek reaguje że trzeba podać -.-

Offline matyjasik90

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 599
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.04.2012r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5498 dnia: Wrzesień 30, 2013, 20:00:42 »
gdzie sie wrzuca stroje murawy itp.? jak pobieram to jest taki folder pes14_win_dat ale ja go ew pes nie posiadam

Offline KonyPL

  • Junior
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 100
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.10.2012r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5499 dnia: Wrzesień 30, 2013, 20:02:42 »
omg... nie psiocz
bo strzały z pierwszej piłki wykonuje się teraz całkiem inaczej... to nie stary pes... nauczycie się tego?

co do reakcji to się zgodzę, ale najbardziej wkurzające jest zwieszanie się zawodnika... wciskam podanie, a zawodnik dalej biegnie z naładowanym paskiem i po 5sek reaguje że trzeba podać -.-
Umiem przyznać sie do błędu, więc jak wiesz jak to powiedz, przyda sie  ;D

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5499 dnia: Wrzesień 30, 2013, 20:02:42 »