Autor Wątek: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012  (Przeczytany 55196 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Przemek112

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 466
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2010r.
  • Gracias Raul ! ♥
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 24, 2012, 16:10:11 »
Bardzo podoba mi się wszystko u Ciebie w karierze. Opisy są świetne . A te podsumowanie fazy grupowej ..  :o  Po prostu mistrzostwo . Wkładasz w swoją powieść bardzo dużo czasu u wysiłku , no i oczywiście wychodzi ci coś bardzo pięknego . Wielkie graty za tak wspaniale opisaną i tak dobrze prowadzoną karierę . :)

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 26, 2012, 17:33:49 »
Dzięki za wszystkie miłe słowa. Są dla mnie ważne.

Cytat: kmiron
Zapisywałeś każdą interwencję bramkarzy?
Aż tak to nie. Po prostu zachowałem sobie wszystkie screeny ze statystykami meczów i patrząc na odpowiednie dane poczyniłem stosowne obliczenia. Myślę, że wyniki są w miarę dokładne, aczkolwiek niestuprocentowo, bo raz na jakiś czas strzał w nogi rywala zaliczy się jako celny.

Cytuj
a potem bierz się za jakiś klub angielski
Wolę holenderski. Mam nadzieję, że również pasuje.

Cytuj
tymczasem np. De Gea zanotował passę bez utraty gola pomiędzy drugą a piątą kolejką. Oświecisz mnie?
Jasne.

W 2. kolejce został pokonany w 7. minucie, więc jego passa wraz z końcowym gwizdkiem sędziego liczyła 83 minuty. W 3. kolejce Hiszpanie grali z Polakami i przegrali 2:3, ale bramki La Furia Roja strzegł Sergio Asenjo. W 4. kolejce de Gea zachował czyste konto (Hiszpania wygrała z Urugwajem 1:0). W ostatniej serii spotkań puścił gola w 67. minucie i jego seria się skończyła.

83 + 90 + 67 = 240 minut.

Cytuj
Popraw nazwisko piłkarza, który początkowo partnerował Gavranoviciowi, gdyż zostało wycenzurowane.
Dzięki za informację. Skrypt forum cenzuruje słowo określające samicę psa (lub złą kobietę w niekulturalnym tonie), uznając je za obraźliwe.

Cytuj
Boję się, co będzie na koniec tunieju
Na pewno to samo, co teraz i jeszcze kilka innych rzeczy. Mam już pewne plany, ale pewnie jeszcze coś mi przyjdzie do głowy.

Cytat: UF
Dokładnie, a jeśli chodzi o jakiś klub to może Manchester United bo chyba ulubionym zespołem gra się najlepiej?
Opisywałem już karierę MU. Wcale nie grało mi się najlepiej. Być może był to wynik tego, że za bardzo przekombinowałem sprawy związane ze składem i po połowie sezonu zwyczajnie mi się znudziło. Zresztą, to moim zdaniem jeden z najtrudniejszych klubów do grania na łamach tego działu - ze względu na jego specyfikę. Trudno dbać o realizm i się jednocześnie nie przekręcić.

Cytat: kamil18kks
Rozgrywasz te mecze?
Tak. Podzieliłem 20 drużyn między siebie i mojego brata i tak sobie gramy. Gospodarz na klawiaturze, a gość na padzie.

Cytat: Pikachu
Brawa za chęci, spodziewałem się, że długo nie doczekam się kogoś kto po mnie przekroczy 30 000 znaków, a jednak
Na początku przekroczyłem te 30000 znaków dwukrotnie, ale tylko dlatego, że flagi brałem prosto z Wikipedii, wskutek czego miały one długie linki. Wrzuciłem wszystkie na imgura i przyporządkowałem jeszcze raz.

Cytuj
Więcej czasu zajęło pewnie wklejanie flag niż pisanie.
Wbrew pozorom, nie aż tak dużo. To tylko kopiuj-wklej.

Cytat: PESFan11
Chyba pół dnia nad tym przesiedziałeś co nie ?
Nie wiem ile dokładnie, bo jestem tak leniwy, że na raz bym tego nie napisał, dlatego pomiędzy wpisami nr 27 i 28 minęło aż 5 dni. Za jednym razem dodałem to, za drugim tamto i jakoś się złożyło. Może i byłbym w stanie sklecić to ze dwa dni wcześniej, ale miałem problemy natury "czasowej".

#29



Losowanie drugiej fazy grupowej



Do drugiej fazy grupowej Młodzieżowych Mistrzostw Świata U-21 awansowało 12 zespołów. Zostały one podzielone na 4 koszyki. Przy delegowaniu zespołów do poszczególnych zbiorów wzięto pod uwagę przede wszystkim dorobek punktowy reprezentacji z pierwszej fazy grupowej. Obsada koszyków została ustalony według prostego szablonu.

1 koszyk: 3 zwycięzców grup
2 koszyk: 1 zwycięzca grupy (z najmniejszą ilością punktów), 2 wiceliderów grup
3 koszyk: 2 wiceliderów grupy, 1 zdobywca trzeciego miejsca (z największą ilością punktów)
4 koszyk: pozostali 3 zdobywcy trzeciego miejsca

W przydzielaniu drużyn reprezentacyjnych do koszyków pomocne były tabele. Sporządzono ich trzy, po jednej dla każdej grupy zespołów, które awansowały: zwycięzców, wiceliderów i ekip, które awans wywalczyły z 3. miejsca w grupie. Porównano w nich dorobek punktowy i bilans bramkowy reprezentacji.

1. Belgia - 4, 9, 10-9
2. Argentyna - 4, 8, 10-6
3. Anglia - 4, 8, 9-6

4. Polska - 4, 6, 7-6

Koszyk 1:

Belgia
Argentyna
Anglia

Najlepiej na całym turnieju zaprezentowała się jak dotąd reprezentacja Belgii. Mimo, że w przeciwieństwie do pozostałych zwycięzców grup poniosła jedną porażkę, jako jedyna na całym Mundialu zdołała zwyciężyć aż w trzech meczach. Tuż za Belgami uplasowali się Argentyńczycy i Anglicy. "Albicelestes" dzięki nieznacznie lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedzili Synów Albionu o włos - mieli tyle samo punktów. Najgorsi okazali się Polacy, którzy znajdą się w drugim koszyku.

1. Niemcy - 4, 8, 7-5
2. Hiszpania - 4, 6, 5-5

3. Brazylia - 4, 5, 10-8
4. Holandia - 4, 5, 11-10

Koszyk 2:

Polska
Niemcy
Hiszpania

Niemcy, którzy musieli uznać wyższość Argentyńczyków tylko przez gorszy bilans bramkowy, zdecydowanie przewodzą grupie wiceliderów. Mają aż dwa punkty przewagi nad drugą w tym zestawieniu Hiszpanią, która awansowała w dość szczęśliwych i kontrowersyjnych okolicznościach. Dwaj inni potentaci - Brazylijczycy i Holendrzy - okazali się być zbyt słabi i wylądowali w trzecim koszyku. W drugim znaleźli się oczywiście Niemcy i Hiszpanie. Nieco rozgoryczeni Polacy mogą się chociaż cieszyć, że na pewno nie zagrają ze swoimi zachodnimi sąsiadami i ponownie z La Furia Roja w drugiej fazie grupowej.

1. Szwajcaria - 4, 6, 11-12
2. Francja - 4, 5, 11-10
3. Włochy - 4, 5, 5-5
4. Serbia - 4, 5, 6-7

Koszyk 3:

Brazylia
Holandia
Szwajcaria

Ostatnie wolne miejsce w trzecim koszyku wywalczyli Szwajcarzy. Nie dali oni szans Francuzom, Włochom i Serbom. Włosi winą za swoje niepowodzenie będą zapewne obarczać sędziego Lee Masona, z którego decyzjami nie zgadzali się w pierwszej fazie grupowej. W mniej komfortowej sytuacji są Serbowie, którzy mogą mieć pretensje tylko do siebie. Gdyby wygrali z Portugalczykami, cieszyliby się z miejsca w drugim koszyku.

Koszyk 4:

Francja
Włochy
Serbia



Tym razem gwiazdą losowania był Ronaldinho, który przy okazji promował zaprzyjaźnioną fundację, wspierającą rozwój sportowy utalentowanych dzieci z Porto Alegre, którym sytuacja materialna w rodzinie nie pozwala na kontynuowanie kariery piłkarskiej. Impreza młodzieżowa, taka jak ta, wydaje się dobrą okazją do przypomnienia ludziom o najuboższych młodych sportowcach. Losowanie przeprowadzał sekretarz generalny FIFA, Jerome Valcke.

Grupa E:

Belgia
Niemcy
Brazylia
Włochy

Grupa F:

Anglia
Polska
Szwajcaria
Francja

Grupa G:

Argentyna
Hiszpania
Holandia
Serbia

Wielu piłkarzy otrzymało od swoich selekcjonerów zakaz publicznego wypowiadania się o losowaniu, gdyż w przeszłości zawodnikom zdarzyło się wypowiadać w wywiadach zdania, przed których wygłoszeniem powinni się powstrzymać. Z takiego rozwiązania skorzystał między innymi selekcjoner kadry włoskiej, Ciro Ferrara i szkoleniowiec Hiszpanów, Luis Milla. Dało się jednak usłyszeć, że zdaniem zawodników grupą śmierci jest Grupa E, choć grupa G również zasługuje na to miano. Najsłabszą grupą obwołano Grupę F - i to mimo tego, że grają tam Anglicy i Francuzi. A co sądzą internauci?
" border="0

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 26, 2012, 21:11:16 »
I znów kolejny świetny post Ned :).
Grupy przedstawiają się bardzo ciekawie. Nasze młode Orły trafili do grupy w której można powalczyć o awans, jednak będzie to bardzo trudne. Ja jak na razie zadania nie zmieniam i liczę, że to Belgowie wygrają ten turniej, choć grupę mają trudną.

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 26, 2012, 21:25:19 »
Super przedstawione - czysto, bardzo przejrzyście i oczywiście znakomicie opisane. Sprytnie podzielono drużyny na koszyki, lecz na mój gust nieco z tym przekombinowałeś. Polacy okazali się niestety najsłabsi spośród zespołów z pierwszych miejsc, ale dzięki temu znaleźli się w jeszcze bardziej doborowym towarzystwie. Nie oszukujmy się, Biało-czerwoni to chyba najsłabsza ekipa, jaka w ogóle przeszła fazę grupową. Ale może nasi rodacy sprawią jeszcze niejedną niespodziankę? Grupę mają oczywiście niezwykle trudną, ale spokojnie dało się trafić gorzej. Nie mogę doczekać się starć zespołów z grupy A - moi faworyci, Belgowie, zmierzą się z trzema potentatami i liczę, że z tych starć wyjdą zwycięsko. Grupa C niby bardzo mocna, ale jakoś żadna z obecnych w niej drużyn mnie nie przekonuje... W ćwierćfinale widzę Belgię, Niemcy, Szwajcarię, Anglię, Argentynę, Brazylię, Hiszpanię i Holandię.

Cytuj
Wolę holenderski. Mam nadzieję, że również pasuje.
Niestety, niezbyt. Nie przepadam za Eredivisie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2012, 22:41:21 wysłana przez kmiron#10 »



Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 27, 2012, 09:29:02 »
Zgodzę się z kmironem i mojseshem kolejny świetny post w Twoim wykonaniu kurde jak bym mógł cofnąć moje głosy w konkursie, ale to już nie ważne. Według mnie najmocniejsza będzie grupa E w której grają doskonali Belgowie, Włochy z wielkimi talentami, Brazylia i Niemcy no co tu pisać po prostu grupa marzenie. Według mnie nie ma tutaj najsłabszej grupy bo każda jest bardzo trudna i ciekawa. W takiej fazie nie grają już słabe reprezentacje ;). Grupa F to Szwajcarzy, którzy trzeba przyznać mają złotą młodzież aktualnie. Przecież Francja i Anglia to ikony futbolu więc młodzież równie musi być mocna by spełnić oczekiwanie jakie stawiają przed nimi rodacy lub kibice. Polska to chyba najsłabsza drużyna jaka została, ale zobaczymy może sprawi mega niespodziankę i awansuje dalej to było by coś :D. Trzecia z tych grup to grupa G z kolejnymi wielkimi drużynami. Argentyna i Hiszpania to reprezentacje, które w dorosłym futbolu mają wielkich piłkarzy. Holendrzy równie doskonała drużyna, która ma szansę nawet na zwycięstwo jeśli weźmie się w garść. Serbowie to chyba słaba reprezentacja, a może ich nie doceniam i sprawią wielką niespodziankę. Dobra to na tyle ;).
Kariera jest tak fajna, że cały czas nie mogę się doczekać nowych postów bo to czyta się tak dobrze ;).

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 01, 2012, 10:11:26 »
#30



Terminarz drugiej fazy grupowej

Przez najbliższy tydzień będzie można obserwować przebieg wydarzeń w drugiej fazie grupowej. Mocna obsada grup gwarantuje niezapomniane emocje, ogrom sytuacji podbramkowych i grad goli w niemal każdym meczu. Już pierwszego dnia odbędzie się spotkanie Brazylii z Niemcami i klasyk angielsko-francuski, a w tej fazie rozgrywek zobaczyć będzie można takie futbolowe klasyki jak starcie Włochów z Brazylijczykami, Holendrów z Hiszpanami czy latynoski pojedynek Hiszpanów z Argentyńczykami.

Grupa E

24 lipca 2012, 13:00, Londyn (Stamford Bridge): Belgia – Włochy
24 lipca 2012, 17:00, Liverpool (Anfield): Brazylia – Niemcy

26 lipca 2012, 17:00, Liverpool (Anfield): Brazylia – Belgia
26 lipca 2012, 21:00, Londyn (Stamford Bridge): Niemcy – Włochy

28 lipca 2012, 17:00, Londyn (Stamford Bridge): Belgia – Niemcy
28 lipca 2012, 21:00, Liverpool (Anfield): Włochy – Brazylia

Grupa F

24 lipca 2012, 17:00, Londyn (The Emirates): Anglia – Francja
24 lipca 2012, 21:00, Manchester (City of Manchester Stadium): Szwajcaria – Polska

27 lipca 2012, 13:00, Manchester (City of Manchester Stadium): Szwajcaria – Anglia
27 lipca 2012, 17:00, Londyn (The Emirates): Polska – Francja

29 lipca 2012, 17:00, Londyn (The Emirates): Anglia – Polska
29 lipca 2012, 21:00, Manchester (City of Manchester Stadium): Francja – Szwajcaria

Grupa G

25 lipca 2012, 17:00, Newcastle (St. James’ Park): Argentyna – Serbia
25 lipca 2012, 21:00, Manchester (Old Trafford): Holandia – Hiszpania

27 lipca 2012, 17:00, Manchester (Old Trafford): Holandia – Argentyna
27 lipca 2012, 21:00, Newcastle (St. James’ Park): Hiszpania – Serbia

30 lipca 2012, 13:00, Newcastle (St. James’ Park): Argentyna – Hiszpania
30 lipca 2012, 17:00, Manchester (Old Trafford): Serbia – Holandia
" border="0

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 01, 2012, 10:23:58 »
Zapowiada się kilka Europejskich szlagierów. Anglia - Francja czy Brazylia z Niemcami to elektryzujące cały Stary Kontynent mecze. Choć to tylko młodzieżowe kadry, grają tam naprawdę znakomici gracze. Powodzenia !

Offline Santi6

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.03.2011r.
  • Uwierz w swoje marzenia! - one są sensem życia...
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 01, 2012, 11:18:09 »
W tym okresie będziemy mieli okazję zobaczenia wielu ciekawych spotkań, które dostarczą nam wielu emocji. Tak więc czekam na te emocje ;)

12121p

  • Gość
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #148 dnia: Maj 01, 2012, 11:56:19 »
muszę cię docenić, bowiem wyjątkowo skrupulatna ta kariera. nikt tak nie prowadzi dokładnie, ale czasem błędy językowe się wkradają, jednak ciężko się ich ustrzec.

Offline VivaCarnival

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.04.2012r.
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #149 dnia: Maj 01, 2012, 12:01:23 »
dziwny ten podział na koszyki, ale to przecież młodzieżówki i zupełnie inna sytuacja. tak jak kolega wyżej podziwiam cię za dokładność i cierpliwość.

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #150 dnia: Maj 01, 2012, 13:22:25 »
Wszystkie grupy wygladaja swietnie, kazdy moze awansowac. Z pewnoscia bedzie ciekawie.
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline pentoza133

  • Twórca Dodatków
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 428
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 23.08.2011r.
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #151 dnia: Maj 01, 2012, 13:53:43 »
Czytam....czytam....czytam.... i nie wiem co pisać... Dopiero teraz wkręciłem się w ten wątek i pewnie w Maju oddam głos na tą karierę. Powiem tak........ Nie jestem w stanie nic sensownego napisać, bo jak przyswajam te wszystkie dane, informacje itd to po prostu czacha dymi :) Myślę, że przy kolejnych wizytach będę mógł coś mądrego napisać. Póki co, czekam z niecierpliwością na mecze fazy pucharowej.
Premier League w najlepszym wydaniu! Bądź częścią angielskiej piłki! odwiedź nas!
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #152 dnia: Maj 01, 2012, 17:24:48 »
łatwej grupy broń Boże nie mamy. naprzeciwko nas stają silne młodzieżówki Anglii, czyli gospodarzy, Szwajcarii czy Francji. mało brakowało, a znaleźlibyśmy sie na uprzywilejowanej pozycji w pierwszym koszyku.

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #153 dnia: Maj 01, 2012, 19:35:23 »
Oj ciekawie będzie :P.



Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #154 dnia: Maj 02, 2012, 00:24:33 »
#31



1 kolejka drugiej fazy grupowej, Grupa E
24 lipca 2012, 13:00, Londyn (Stamford Bridge)



Belgia – Włochy 2:0 (0:0)

Lukaku (55’, 85’)

Zawodnik meczu: Lukaku (7.5)
Żółta kartka: Casarini

Milowy krok w stronę awansu


W niezwykle ciekawie zapowiadającym się meczu, inaugurującym rozgrywki drugiej fazy grupowej, Belgowie mimo wszystko niespodziewanie pokonali Włochów 2:0. Obie bramki strzelił świetnie dysponowany tego popołudnia Romelu Lukaku. Młodzi zawodnicy z kraju Beneluksu uczynili tym samym milowy krok w kierunku awansu do ćwierćfinału.

Od początku meczu aktywniejsi w poczynaniach na boisku byli jednak Włosi, co mogło wyniknąć z tego, że Belgowie nieco nieśmiale podeszli do tego spotkania i zamknęli się na własnej połowie. Reprezentanci "Squadra Azzura" po profesorsku przecinali belgijskie próby kontrataków, ujawniając swoje nieprzeciętne umiejętności w grze defensywnej. Niestety catenaccio nie zawsze idzie w parze ze skutecznym atakiem, dlatego na tablicy wyników wciąż utrzymywał się bezbramkowy wynik. Nieudane próby strzałów z dystansu, takie jak Federico Machedy z 20. minuty, nie sprzyjały zmianie tego rezultatu. Po kilku minutach lepszym uderzeniem popisał się Simone Verdi, ale bramkarz nie opuścił swojego posterunku. Belgowie, a konkretnie Romelu Lukaku, przebudzili się dopiero tuż przed zmianą stron. Napastnik Chelsea tuż po przerwie po zamieszaniu w polu karnym oddał sprytne, sytuacyjne uderzenie, ale piłka minęła prawy słupek bramki Seculina.

Wydawać się mogło, że przerwa nie przyniosła żadnych zmian. W 50. minucie miała miejsce kolejna próba Verdiego z dystansu. Były zawodnik Milanu przestrzelił, choć do szczęścia brakowało naprawdę niewiele. 5 minut później Belgowie niespodziewanie objęli prowadzenie. Ich niemrawe kontry wreszcie przyniosły korzyść. Eden Hazard wymienił podania po trójkącie z Nacerem Chadlim, po czym prostopadłym zagraniem uruchomił Lukaku, a ten w sytuacji sam na sam się nie pomylił. Warto nadmienić, że był to pierwszy celny strzał na bramkę Andrei Seculina w tym meczu. Włosi nadal grali swoje, ale szczęście ewidentnie nie było po ich stronie, gdyż raz po raz psuli stwarzane przez siebie sytuacje, a belgijska bramka wydawała się być zaczarowana. Na 5 minut przed końcem meczu Lukaku dobił "Squadra Azzura". Fatalny błąd popełnił Ariaudo, który po wznowieniu gry od bramki przez Seculina dał się ograć Belgowi. Napastnik Chelsea nie dał szans włoskiemu bramkarzowi i Belgowie mogli celebrować zwycięstwo.

W trudnej grupie Belgowie nie dali się pokonać presji i pewnie kroczą po awans - tak przynajmniej może mówić wynik 2:0. W praktyce wyglądało to jednak nieco inaczej. Można polemizować, czy głębokie cofnięcie się do obrony było elementem taktyki trenera, czy nacisku Włochów. Patrząc na potencjał ofensywny belgijskiej ekipy, wnioski nasuwają się same. Nie wygląda to dobrze, zwłaszcza że Niemcy i Brazylijczycy, z którymi przyjdzie się jeszcze Belgom zmierzyć, mają lepszych zawodników ofensywnych formacji niż Włosi. Czas pokaże. "Squadra Azzura" za to po festiwalu niesamowitego pecha znajduje się bardzo blisko dna.

Zmiany: Belgia: 80’ Mujangi Bia za Chadliego; Włochy: 70’ El Shaarawy za Balotelliego, 80’ Schelotto za Casariniego i Paloschi za Verdiego.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE

1 kolejka drugiej fazy grupowej, Grupa E
24 lipca 2012, 17:00, Liverpool (Anfield)



Brazylia – Niemcy 3:1 (1:1)

Welinton (40’), Neymar (59’, 62’) – Schürrle (6’)

Zawodnik meczu: Neymar (7.5)
Zółte kartki: Lucas Piazon – Diekmeier (pauza), Götze

Pierwsza porażka Niemców


24 lipca odbył się jeszcze jeden mecz w Grupie E - i to niekiepski, bo jeden z futbolowych klasyków, które przewidziano na drugą fazę grupową. Wynik 3:1 dla Brazylijczyków zaskakuje, bo Niemcy jak dotąd ani na chwilę nawet nie zbliżyli się do porażki, a "Canarinhos" musieli uznać wyższość Anglików. Ponadto podopieczni XXX jak dotąd zachwycają, a gracze z Ameryki Południowej grają w kratkę i nie spełniają oczekiwań swoich kibiców.

Zaczęło się niewinnie. W 6. minucie do siatki gospodarzy trafił zawodnik Bayeru 04 Leverkusen, Andre Schürrle. Wykorzystał dośrodkowanie Bastiana Oczipki z rzutu rożnego, wyskoczył najwyżej i głową pokonał Neto. Niemcy poszli za ciosem. Kilka minut później po dalekim, nadspodziewanie celnym dalekim podaniu Wollscheida piłkę świetnie przyjął Toni Kroos. Już po chwili strzelił w kierunku bramki gospodarzy, ale w nią nie trafił. "Canarinhos" zdołali zdobyć gola do szatni. Na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra w pierwszej połowie Lucas Piazon dokładnie dograł piłkę na głowę Welintona, który celną główką doprowadził do wyrównania.

Nie minął nawet kwadrans drugiej części spotkania, a Neymar po podaniu Piazona i indywidualnej akcji minął rzucającego mu się pod nogi Baumanna i trafił na 2:1. Pilnował go Dennis Diekmeier, ale nie zdołał odebrać mu piłki. Po trzech minutach młody gwiazdor mógł cieszyć się z kolejnej bramki. Znów podawał mu Piazon i znów znalazł się w sytuacji sam na sam. Strzelił gola na raty, bo pierwsze, słabe uderzenie zostało odbite przez bramkarza. Drugie natomiast zatrzymało się dopiero w siatce. Oliver Baumann nie mógł liczyć na porządną asekurację ze strony swoich obrońców. Miał zresztą do nich o to pretensje. W końcówce spotkania Brazylijczycy wykonali rzut wolny "angielskim" sposobem, ale w decydującym momencie akcji uderzenie Andre zostało sparowane przez bramkarza.

"Canarinhos" zaczęli drugą fazę grupową z wysokiego c. Ogranie dobrze grających Niemców musi robić wrażenie. Tym bardziej, że zwyciężyli zasłużenie, bez udziału szczęścia czy niekorzystnych dla Europejczyków zdarzeń losowych. Spotkanie było wyrównane i stało na wysokim poziomie, a w dodatku obfitowało w gole. Oby takich więcej.

Zmiany: Brazylia: 67’ Alex Teixeira za Alana Patricka, 81’ Andre za Coutinho; Niemcy: 67’ Koch za Diekmeiera, 81’ Bargfrede za Larsa Bendera.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Tabela Grupy E:
(od lewej: pozycja, reprezentacja, rozegrane mecze, punkty, bilans bramkowy)

1. Brazylia - 1, 3, 3-1
2. Belgia - 1, 3, 2-0
3. Niemcy - 1, 0, 1-3
4. Włochy - 1, 0, 0-2

Powtórki:
(kliknij w link, by obejrzeć)

REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
" border="0

Offline Rojiblanco

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.04.2010r.
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #155 dnia: Maj 02, 2012, 09:57:49 »
Belgia gra fantastycznie na tym turnieju, wg mnie są jednym z faworytów. Dwa celne strzały i dwa gole, przy drugim fatalny błąd popełnił Ariaudo tracąc piłkę przed własnym polem karnym. W drugim meczu miłe złego początki dla Niemców. Świetny mecz Piazona, który zanotował trzy asysty, no i Neymara, strzelca dwóch goli.

Offline Daro.

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 210
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 10.10.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 6 / 2019
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #156 dnia: Maj 02, 2012, 10:36:16 »
No wreszcie mamy drugą rundę turnieju, która napewno będzie ciekawa. Co do tego nie mam wątpliwości.
Polska trafiła do trudnej grupy i będzie ciężko jej coś zawojować. Myślę, że samo przebrnięcie przez pierwszą fazę turnieju już można uznać za sukces. Najgroźniejsza w tej grupie powinna być Szwajcaria. Mają fajny skład z utalentowanymi graczami i z napastnikiem, który może zdobyć koronę króla strzelców. Ale mimo to uważam, że najciekawsza będzie ostatnia grupa. Tam nie jestem wstanie powiedzieć, kto może awansować dalej, a kto nie. Outsiderem powinna być Serbia, lecz podobnie jak w przypadku Polski ich awans dalej jest dla mnie zaskoczeniem. Czy pokuszą się o kolejne niespodzianki? Nie jestem wstanie powiedzieć.

Wygrana Belgii z Włochami? Nie... nie dziwi mnie to. Belgowie mają fajny skład i w porównaniu ze składem Włochów jest to po prostu lepszy skład. Fajnie, że dwie bramki zdobył Lukaku, który jak dla mnie zrobił wielki błąd odchodząc do Chelsea, w której i tak mało co gra.
W drugim spotkaniu moje serce po prostu płacze... Ale z drugiej strony można było się tego spodziewać, chociaż wiele osób twierdzi, że obecne pokolenie Brazylijczyków nie dorasta do pięt swoim poprzednikom i jest to najsłabsze pokolenie Canarinhos w historii. Mam jednak nadzieje, że w kolejnych spotkaniach Niemcy pokażą swoją klasę i zobaczymy ich w dalszych częściach turnieju.

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #157 dnia: Maj 02, 2012, 16:35:09 »
#32



1 kolejka drugiej fazy grupowej, Grupa F
24 lipca 2012, 17:00, Londyn (The Emirates)



Anglia – Francja 0:1 (0:1)

Sissoko (17’)

Zawodnik meczu: Sissoko (7.0)
Żółte kartki: brak
Kontuzja: Walcott (1 mecz)

Wielka bitwa dla Francuzów


Ze względu na dawne animozje historyczne, mecze Anglików z Francuzami można porównać do starć Polaków z Niemcami - są to odwieczne "wojny". Napięta atmosfera na trybunach nie spowodowała, że mecz był ciekawy, ale być może pomogła Francuzom wygrać. Dzięki bramce Moussy Sissoko "Tricolores" zdobyli cenne 3 punkty.

W 10. minucie bliski strzelenia gola był Jack Wilshere, ale trafił prosto w bramkarza. Była do pierwsza klarowna okazja do otworzenia wyniku. Następna została już wykorzystana - tyle, że przez Francuzów. Kilka szybkich podań zdezorientowało angielską obronę. Moussa Sissoko huknął z linii pola karnego jak z armaty i pokonał Marka Halsteada. W odpowiedzi Mark Albrighton uruchomił Sturridge'a tak, że ten znalazł się w sytuacji sam na sam z francuskim bramkarzem. Napastnik Chelsea wygrał pojedynek biegowy, ale zbyt wcześnie zdecydował się na strzał, przez co trafił tylko w boczną siatkę.

Bywało, że Kyle Walker zostawiał przeciwnikom zbyt wiele wolnego miejsca na swojej stronie boiska. Skorzystał z tego między innymi Armand Traore, który kilka razy przebił się na wysokość pola karnego i dośrodkowywał. Częstym celem jego podań był Emmanuel Riviere, który jednak nie miał swojego dnia i ani razu nie trafił w światło bramki. Nie powiodło się także Yohanowi Mollo. Wydawało się, że jego strzał z prawego narożnika pola karnego zmusi Halsteada do interwencji, ale piłka nabrała dziwnej rotacji i bez kontaktu z angielskim bramkarzem wylądowała za linią końcową. Anglicy nie mieli wcale więcej szczęścia. Na dziesięć minut przed końcem meczu w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Connor Wickham, ale próbował chyba ustrzelić któregoś z gołębi wypoczywających na dachu stadionu.

Hit trochę zawiódł, ale raczej nie obchodzi to Francuzów, którzy zgarnęli trzy punkty nawet bez emocji wciskających widza w krzesełko czy w fotel. Anglicy nie stoją jeszcze na straconej pozycji - zwycięstwa z Polską i Szwajcarią, które dadzą im awans, są z pewnością w ich zasięgu.

Zmiany: Anglia: 38’ Cleverley za Walcotta, 70’ Wickham za Sturridge’a, 73’ Rodwell za Hendersona; Francja: 70’ Ait Fana za Griezmanna.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE

1 kolejka drugiej fazy grupowej, Grupa F
24 lipca 2012, 21:00, Manchester (City of Manchester Stadium)



Szwajcaria – Polska 2:0 (1:0)

Gavranović (44’), Ben Khalifa (52’)

Zawodnicy meczu: Ben Khalifa, Gavranović (7.5)
Żółte kartki: Kasami (pauza) – Rymaniak, Kupisz

Falstart Polaków; świetni Szwajcarzy


Doping kilkunastotysięcznej Polonii zamieszkałej w mieście włókniarzy nie pomógł biało-czerwonym wywalczyć choćby jednego punktu. W porównaniu do rozpędzonych Szwajcarów podopieczni Mieczysława Broniszewskiego zaprezentowali się po prostu tragicznie i przegrali 0:2. W drużynie Helwetów po raz kolejny wyróżniali się Mario Gavranović i Nassim Ben Khalifa.

Polacy śmiało atakowali tylko na początku meczu. W 6. minucie spotkania mocny strzał z dystansu oddał Maciej Rybus, ale szwajcarski bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Odwagą popisywał się także broniący polskiej bramki Michał Buchalik, który notorycznie wychodził daleko przed własną linię końcową. Nie umknęło to uwadze Szwajcarów. Co prawda Nassim Ben Khalifa, oddając strzał z ponad 30 metrów nie trafił w bramkę (choć był blisko szczęścia), ale gry w 44. minucie podał do Gavranovicia, zawodnik Schalke 04 zdołał przelobować polskiego golkipera.

Bramkarz Lechii Gdańsk niczego się nie nauczył, bo już w 52. minucie znowu został przelobowany. Ben Khalifa po dalekim podaniu od własnego golkipera i wygranym pojedynku powietrznym z Koseckim ponownie oddał strzał z ponad 30 metrów. Tym razem mu się udało. Kolejna jego próba strzału z dystansu nie była już tak udana - piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Buchalik nie musiał interweniować.

Nie wiadomo, co strzeliło selekcjonerowi polskiej reprezentacji, że nie zdecydował się postawić na Grzegorza Sandomierskiego, ale już chyba wie, że nie była to jego najlepsza decyzja. Polacy zdają się jeszcze świętować awans do drugiej fazy grupowej. Jeśli chcą grać dalej, powinni szybko się otrząsnąć. Zwłaszcza, że przegrali teoretycznie najłatwiejszy mecz i teraz będzie już tylko trudniej.

Zmiany: Szwajcaria: 64’ Basha za Kasamiego, 71’ Tosetti za Shaqiriego, 83’ Unal za G. Xhakę; Polska: 64’ Kupisz za Sobiecha.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Tabela Grupy F:
(od lewej: pozycja, reprezentacja, rozegrane mecze, punkty, bilans bramkowy)

1. Szwajcaria - 1, 3, 2-0
2. Francja - 1, 3, 1-0
3. Anglia - 1, 0, 0-1
4. Polska - 1, 0, 0-2

Powtórki:
(kliknij w link, by obejrzeć)

REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2012, 13:43:50 wysłana przez Nederland »
" border="0

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #158 dnia: Maj 02, 2012, 17:08:35 »
więc tak.
w meczu Belgów z Włochami wielka indywidualność Romelu Lukaku dała o sobie znać. mówisz, że źle że się cofnęli do defensywy, ale jak się okazało taktyka ta była nad wyraz skuteczna bo wygrywają z Italią.
Kanary także wygrywają swoje spotkanie, Neymar po raz kolejny udowadnia, że jest topowym graczem. Kanarki to mój faworyt, bo ograli przecież solidnych Niemców.
Hit raczej nudny, mowa tu o Anglii i Francji, jednak Trójkolorowi zdobywają jakże cenne punkty i są bliżej awansu.
Polacy fatalnie, nie wiadomo co trener odstrzelił, fatalna sprawa, bowiem licznie zgromadzeni tam nasi rodacy przeżyli wielki zawód.

Offline Santi6

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.03.2011r.
  • Uwierz w swoje marzenia! - one są sensem życia...
Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 02, 2012, 19:39:08 »
Francja dobrze, Polska źle. Francja 3 punkty, Polska 0.
Sissoko niezłą bramkę trafił. Polski bramkarz i obrona się dzisiaj nie popisali.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Mistrzostwa Świata U-21: Anglia 2012
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 02, 2012, 19:39:08 »