Autor Wątek: PES 2014 - odczucia z GRY  (Przeczytany 110678 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline ..Dawidi..

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2008
  • location:
  • Wiadomości: 12
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.11.2008r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 20, 2013, 13:53:22 »
To chyba zależy od stadionu. Każdy tak ma. Piłkarze reagują za późno lub czasem wcale. Beznadzieja. Im więcej gram tym bardziej się wkurzam. Na początku jakoś to szło bo dużo rzeczy nowych czasem wydawały się własnymi błędami natomiast jak już trochę się ogarnie o co kaman to liczba bugów i debilnych sytuacji jest porażająca. Nie tykam tego gówna już więcej. Szkoda nerwów. Jak wyjdzie jakiś patch to się zobaczy, ale wątpię żeby dużo się zmieniło. Czekam na pełną fifę może będzie z tego coś ciekawego. A jak nie to trudno. Rok bez wirtualnej piłki jakoś przeżyję. W tegoroczną odsłonę nie da się grać.

Offline dBlasi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 147
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.11.2011r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 20, 2013, 14:32:34 »
"w najbliższych tygodniach" wydany zostanie patch 1.02 wprowadzający 11vs 11 i naprawiający jakies bugi.
natomiast datapack z transferami to kwesita....kilku miesięcy...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2013, 14:35:45 wysłana przez Blasi »
Steam: BlasiPL

Offline pakero999

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2013
  • location: BDG
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.04.2013r.
  • Hala Madrid!
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 20, 2013, 14:53:12 »
Moim zdaniem konami zrobiło milowy krok do przodu ;) grafika jest cudowna, animacje postaci są na bardzo wysokim poziomie. Oprawy? Cóż nie są one zawsze i tylko przypisane do kilku stadionów ale robią wrażenie ;) twarze - mało twarzy jest odwzrorowanych lecz o to sie nie martwie bo pewnie jakiś patch maker zrobi to za Konami :) gra w mojej skali 10/10 :) nie wiem gdzie wy macie jakieś problemy ja nie mam żadnych a rozegrałem od wczoraj ponad 100 meczy i jestem zachwycony:)

Offline dBlasi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 147
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.11.2011r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 20, 2013, 15:18:56 »
100 meczów online rozegrałeś?
Steam: BlasiPL

Offline Vancore

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 19
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.09.2010r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 20, 2013, 15:22:14 »
Problemy ?

-Przyjecia pilek na 234metry
-Cienkie strzaly z dystansu, w ogole nie czuc sily strzalu
-Podania, nie wazne jak ustawione ciezko jest podac dokladnie w uliczke czy w punkt pilkarze zyja swoim zyciem i podaja uj wie gdzie ale nigdy tam gdzie trzeba
-Zwrotnosc graczy fatalna i wypuszczanie pilki na 20 metrow
-Debilne ustawianie sie i totalny brak pressingu ze strony pomocnikow
-72 twarze na 10000 pilkarzy
-Przepuszczanie pilki lecacej w naszego gracza... ale to w pesie bylo zawsze i nigdy nie zniknie
-Minimalna chocby kolizja i pilkarz odpuszcza bieg do pilki po czym nastepuje 4-5 sekundowa animacja gdzie nie mozesz nim nic zrobic bo oglada sie w kazda strone albo drapie sie po dupie
-Bramkarze, no powinni byc w grze pilkarskiej a na dobra sprawe to sa jedynie wybijacze pilki z 5 metra albo z okolic pola karnego
-zbyt czeste granie slabsza noga, pilka ustawiona tak ze mozna kopnac z obu nog i grajek niemal zawsze wybiera slabsza...
-zmiany zawodnika to chyba kazdy zauwazyl jak sa niedorobione

No ale animacje bardzo ladne...

Offline Kupa

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Odbyt
  • Wiadomości: 54
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 20.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 20, 2013, 15:37:01 »
Pierwsze co zauważyłem, to opóźnienia piłkarzy... Nie wiem jak na konsoli, ale na PC gra się z tym beznadziejnie. Twarze piłkarzy to chyba jakieś nieporozumienie... Są gorsze niż w pes'ie 13.
Czekam na patcha, który wyeliminuję tą opóźnioną reakcję i jakieś lepsze twarze, bo przecież to jest porażka.
Póki tych dwóch rzeczy nie będzie, to nie mam zamiaru odpalać tego gówna, grałem ledwo 2 razy i takiej kurwicy dostawałem, że poleciało alt + F4 to kilku minutach gry.
Szczerze, to średnio... Oprócz lepszej animacji, czy kibiców, stadionów i jakiś opraw, to nic szczególnego, niektóre rzeczy są gorsze niż we wcześniejszych wersjach.
Ogólnie to się zawiodłem, takie grube zapowiedzi były, a wyszło co wyszło...

Offline dawidee26

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location:
  • Wiadomości: 9
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.11.2011r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 20, 2013, 17:16:53 »
Witam

Nie wiem czy na forum jest osoba ,która grała by w Pesa tak jak Ja od 1998 roku . ;)
Jeżeli jest to na pewno zauważa podobieństwo menu trybu edycji etc. do Pes'a 6 :).

Teraz do rzeczy.(gram na xbox;sie 360)

Pierwsze odczucia po zagraniu w Pes 2014 były bardzo dobre. Nigdy wcześniej Pes nie oferował takiej rozgrywki - animacji , reakcji bramkarzy walki bark w bark i nigdy nie był tak skomplikowany jak teraz. Chociażby podania Y(trójkąt) nie są już tak precyzyjne jak kiedyś , tzn wymagają od nas dużej precyzji jeżeli chodzi o lewego sticka ,którym kierujemy i paska siły podania.To samo z podaniami górnymi. Walka bark w bark nabrała charakteru prawym analogiem odpychamy przeciwnika - zastawiamy piłkę. Animacje są dopracowane prawie do perfekcji ,więc jeżeli chodzi o gameplay jest ok . Oczywiście dla osób z nawykami z poprzednich wersji to może być zapora nie do przejścia .  Dla mnie z meczu na mecz  gra jest coraz bardziej wciągająca i jak tak obserwuje sposób w jaki konsolowy przeciwnik rozgrywa akcje to jestem pełen podziwu. To samo tyczy się  bramkarzy.
Gra chodzi płynnie nie przycina się.
Jeżeli chodzi o oprawę graficzną ....jest nieco dziwna... ale przyzwyczajam się.
Mam nadzieję ,że konami szybko wypuści patcha i uzupełni brakujące twarze . Bo większość zawodników jest zupełnie niepodobna i wygląda fatalnie !!!!!

Daymos do roboty!

Offline pesfanpozdro

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 32
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 20, 2013, 18:36:27 »
Z tym płaczem na nowego pesa to jest troszkę tak, że niektórym się wydawało, iż najnowsza odsłona dalej będzie promować tępy schemat L1/\ + R1 dzidowanie a tu lipa, bo ani trójkąty nie są już tak skuteczne ani kryśka za daleko nie ucieknie hahhah ;D. Druga sprawa jest taka, że nareszcie od czasów pes 10 trzeba tej grze poświęcić czas by ją wymasterować.  Im więcej meczy się rozgrywa tym bardziej swobodnie można budować akcje i dryblować a opisywany mini lag staje się praktycznie niezauważalny. Oczywiście najważniejszą kwestią jest online ale żeby go ocenić trzeba troszkę zaczekać, aż serwery zaczną stabilnie działać.


co jak co ale z tymi l1 i r1 + ronaldo jak ucieka to musze ci przyznac racje

Offline pesfanpozdro

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 32
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 20, 2013, 18:38:26 »
Nie macie tez wrazenia ze boisko jest za male patrzac na wielkosc zawodnikow i ich ruchy? Jestem 10 m od linni koncowej wciskam wrzutke trzymajac sprint i zawodnik wychodzi na aut bramkowy. Tragedia

juz to w demie zauwazylem

Offline Michal16ZenitSP

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 353
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 15.01.2009r.
  • Aktualny awatar, chyba nie znajde lepszego.
    • Moja strona o futbolu, robię ja sam, więc sorry za brak newsów, postaram sie je nadrobić.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 20, 2013, 21:34:41 »
Od czasu przyjścia ze szkoły śledziłem niczym śledź Wasze komentarze nt. pełnej wersji dzieła Konami nr 14.
Miałem wielką chcicę, żeby zagrać, więc ściągnąłem(kupiłbym, ale bałem się takiego rozczarowania jak Wy), zainstalowałem i takie są moje odczucia:
+
Liga Europejska w menu
Grafika pozaboiskowa
Muzyka(ninczelo, ninczelo 8) )
Bramkarze(mimo wszystko lepsi niż w poprzedniej wersji)
Trochę madrzęjsza obrona niż wcześniej- wypuszcza na spalone napastników, lepiej się ustawia
-
Przełączanie między zawodnikami(nie mozolne, ale zbyt wolne, by sprawnie prowadzić akcje m.in. na skrzydle)
Grafika boiskowa+twarze
Proste błędy komputera(z nieporozumienia bramkarza z obrońca wpakowałem piłkę do pustej bez wysiłku)
Nowy system podań(na początku bardzo mi to przeszkadzało, teraz już się zacząłem powoli przyzwyczająć, ale mimo wszystko wada gry)

Summa summarum gra jednak poniżej moich oczekiwań, tak jak wcześniej wspomniałem, miałem wielką ochotę i nadzieję, ale moja ocena końcowa to 3-.
Po pierwszym meczu odrzekłem- "bardzo słaba gra", po drugim "słaba gra", po trzecim "nie taka zła", po czwartym "nawet niezła", też tak macie :D ?
PS. Wypraszam sobie, że ta gra jest "dla niepełnosprawnych", sam do tej grupy się zaliczam i chyba nie tylko ja na tym forum >:( .
Wiem,że są duże zaległości na stronie, jeżeli uważasz, że warto kontynuować pracę nad nią wyślij opinię na PW ;).

Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 20, 2013, 21:55:48 »
Oni maja zamair wydac tego patcha 1.02 co poprawi bugi z mozolnymi ruchami zawodnikow?

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 20, 2013, 22:44:05 »
Cytuj
Oni maja zamair wydac tego patcha 1.02 co poprawi bugi z mozolnymi ruchami zawodnikow?

Ma wydać co poprawia błędy, ale jakie tego nie wiemy, wiele ich jest, zwłaszcza sprzętowych. Jak wyjdzie to się dowiemy.
Jedni mają płynie all, inni w większej mierze mają te opóźnienia.

Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 20, 2013, 22:52:48 »
Opoznienia i te slomowate ruchy w gampleyu kazdy ma czy to pirat czy org;>

Offline pesfanpozdro

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 32
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 21, 2013, 00:07:38 »
w online sie [cenzura] grac nie da

kiedy to zostanie poprawione?

Offline pesfanpozdro

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 32
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 21, 2013, 00:08:57 »
[cenzura] wyszla pelna wersja a nadal jak biore rewanaz to zawodnicy maja TAKA SAMA FORME

a gimbusy tutaj sie pruli i mnie wyzwali jak mowilem o tym w demo bo mowili ze tylko wdemo to bedzie

idioci

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 21, 2013, 00:22:25 »
Cytuj
[cenzura] wyszla pelna wersja a nadal jak biore rewanaz to zawodnicy maja TAKA SAMA FORME

a gimbusy tutaj sie pruli i mnie wyzwali jak mowilem o tym w demo bo mowili ze tylko wdemo to bedzie

idioci

Jaki rewanż w czym... ?
Jeśli mowa o szybkim meczu to masz tak ustawione w opcjach gry. Że all mają jednakową. Trzeba to ustawić na losową (Random).
W meczu towarzyskim nie ma chyba rewanż (nie wiem jak w PES2014 jest). Skończyłeś mecz chcesz grać ponownie, to od nowa będzie ta sama forma (pod warunkiem że nie jest to losowa). I mecz grasz ponownie, jak by nigdy nic.

Po za tym nie pisz posta pod postem. Ślepy jesteś, nie widzisz opcji "Modyfikuj".

Offline pesfanpozdro

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 32
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 21, 2013, 08:27:03 »
AAAAAAAAAAAAAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHA  CO ZA MATOŁY ROBIŁY TĄ GRE???

Widzieliscie twarz Emanuelsona z Milanu ? hahaha on ma dlugie wlosy a juz ponad rok ma krotkie prawie na zero


wejdzie sobie w edit twarzy i zobaczcie jak wyglada Mexes hhaha co to ma byc? w ogole nie podobny zero

abbiati to  samo i mozna tak wymieniac w nieskonczonosc

ciekawe ze starsza gra (pes2013) ma zajebiste twarze niemal idealne, a nowa pes 2014 ma jakies gowna w ogole nie przypominajace zawodników

ZOBACZCIE MEXESA

Offline mateuszcwks

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sie 2008
  • location: Rzeszów
  • Wiadomości: 1165
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 04.08.2008r.
  • Zwycięzca konkursu na najładniejszą bramkę PES2013
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 21, 2013, 09:08:24 »
Poczekajmy na jakieś patche, gra jest na nowym silniku. Od pes 2010 do 2013  pasowały te same twarze, wiec podmieniali je, a tu robili od nowa.
Zapraszam NEW FILM !!
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline pesfanpozdro

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 32
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 21, 2013, 09:17:21 »
Poczekajmy na jakieś patche, gra jest na nowym silniku. Od pes 2010 do 2013  pasowały te same twarze, wiec podmieniali je, a tu robili od nowa.

ale chyba jest roznica miedzy krótkimi włosami niemal na zero, a dredami jak nie wiem co ?

Offline mateuszcwks

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sie 2008
  • location: Rzeszów
  • Wiadomości: 1165
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 04.08.2008r.
  • Zwycięzca konkursu na najładniejszą bramkę PES2013
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 21, 2013, 09:23:20 »
Racja, ale spoko kilka dni i wyjdzie jakiś patch co pozmienia wszystko :)
Zapraszam NEW FILM !!
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 21, 2013, 09:23:20 »