Autor Wątek: Reprezentacja Polski by kmiron#10  (Przeczytany 91598 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline marz2

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.12.2011r.
Odp: Polska by kmiron#10 - Podział na koszyki przed losowaniem
« Odpowiedź #240 dnia: Styczeń 18, 2012, 20:50:00 »
Doborowe towarzystwo w 2 koszyku w tym Polska ;) Grupa marzeń to chyba USA, Polska, Australia, Bahrajn i  na taką własnie liczę :P
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
by marz2
(koment za koment)

Offline heenro19

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.11.2011r.
Odp: Polska by kmiron#10 - Podział na koszyki przed losowaniem
« Odpowiedź #241 dnia: Styczeń 19, 2012, 12:00:44 »
Ja - ja - ja - jama- jama - jamajka ? Troszkę zaskakujące :) Myślałem nad Hondurasem, Meksykiem czy tam nawet Kanadą, ale Jamajki to się nie spodziewałem ;]

Typuję:

Anglia , Polska, Chile, Maroko :)
" border="0  " border="0  " border="0

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Polska by kmiron#10 - Podział na koszyki przed losowaniem
« Odpowiedź #242 dnia: Styczeń 19, 2012, 12:09:56 »
Fajnie, że jest Jamajka :D Mają kilka perełek :D Lubię Fullera choć nie błyszczy jak dwa sezony temu w Stoke.

Offline jackz

  • Menadżer
  • *****
  • Join Date: Sie 2009
  • location:
  • Wiadomości: 972
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.08.2009r.
Odp: Polska by kmiron#10 - Podział na koszyki przed losowaniem
« Odpowiedź #243 dnia: Styczeń 19, 2012, 13:45:12 »
ciekawe reprezentacje dostaly sie na mistrzostwa swiata, jak np. jamajka, chiny, bahrajn. nie sadze aby byly w stanie jakos namieszac, mysle ze beda to druzyny do "bicia" i zdobywania punktow.

Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: Polska by kmiron#10 - Podział na koszyki przed losowaniem
« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 19, 2012, 13:48:10 »
ciekawe reprezentacje dostaly sie na mistrzostwa swiata, jak np. jamajka, chiny, bahrajn. nie sadze aby byly w stanie jakos namieszac, mysle ze beda to druzyny do "bicia" i zdobywania punktow.
w 2010 w RPA taką drużyną miała być Nowa Zelandia, a jak się skończyło dobrze pamiętamy - futbol potrafi zaskakiwać ;)

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: Polska by kmiron#10 - Podział na koszyki przed losowaniem
« Odpowiedź #245 dnia: Styczeń 19, 2012, 13:52:39 »
Jamajka grała ostatnio na Mundialu w 1998 roku, mimo że byłem wówczas gówniarzem, to właśnie te mistrzostwa wspominam jako najciekawsze w swoim życiu. Oby te brazylijskie, wreszcie przyćmiły ten pamiętny 98. ;)

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: Polska by kmiron#10 - Podział na koszyki przed losowaniem
« Odpowiedź #246 dnia: Styczeń 19, 2012, 16:15:20 »
O cieszy fakt, że Polacy są na czternastej pozycji w rankingu FIFA. To z pewnością da nam nieco słabszych rywali.
Typuję, że trafimy na Niemców, Ghanę i Jamajkę :D.

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Polska by kmiron#10 - Podział na koszyki przed losowaniem
« Odpowiedź #247 dnia: Styczeń 19, 2012, 16:35:29 »

UDANE LOSOWANIE

Możemy być zadowoleni z wyników losowania grup turnieju finałowego Mistrzostw Świata 2014, które zostało przeprowadzone wczoraj w Rio de Janeiro. Wprawdzie w grupie A obok nas znalazła się piekielnie mocna ekipa organizatorów mistrzostw, Brazylia, ale za to Dania i w szczególności Chiny nie wydają się przeciwnikami nie do pokonania. Z losowania zadowolony był prezes PZPN, Jerzy Dudek, który na gorąco stwierdził, że walka o awans z drugiego miejsca rozegra się między nami a ekipą duńską. Co ciekawe, nasze spotkanie z gospodarzami będzie meczem otwarcia imprezy. W innych grupach również będzie interesująco - kibiców z pewnością będą ekscytować takie pojedynki jak starcie Anglii z Argentyną, czy Francji z Portugalią. Nie zabraknie również meczu z silnymi podtekstami politycznymi: los skojarzył w jednej grupie Stany Zjednoczone i Rosję. Za "grupę śmierci" uważa się grupę C, gdzie obok wspomnianej Anglii i Argentyny ujrzymy bardzo mocną, choć nieobliczalną Ghanę.






« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2012, 16:40:57 wysłana przez kmiron#10 »



Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: Polska by kmiron#10 - Podział na koszyki przed losowaniem
« Odpowiedź #248 dnia: Styczeń 19, 2012, 16:39:16 »
Łatwa grupa jak najbardziej do przejścia. Ciekawy na pewno będzie pojedynek z Brazylią. Jeżeli uda ci się go wygrać to możesz być chyba pewien awansu, bowiem z Chinami przegrana nie wchodzi w rachubę :D. Szkoda, że Ghana trafiła do tak mocnej grupy... No cóż mam nadzieję, że uda im się wyjść kosztem Argentyńczyków :).

Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: Polska by kmiron#10 - Podział na koszyki przed losowaniem
« Odpowiedź #249 dnia: Styczeń 19, 2012, 16:44:32 »
Nie popadałbym w wielki huraoptymizm - Brazylia, gospodarz, wydaje się być poza zasięgiem, Chiny - jak najbardziej do pokonania, ale z Duńczykami zapowiada się prawdziwa batalia o awans z grupy, i myślę, że właśnie mecz z Duńczykami będzie kluczowym.

Offline Demonir

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.01.2012r.
Odp: Polska by kmiron#10 - Łatwa grupa naszych
« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 19, 2012, 16:48:31 »
Chiny to drużyna, z którą powinieneś sobie łatwo poradzić. Brazylia to jedna z najlepszych reprezentacji na świecie, do tego jest gospodarzem. Ich pokonanie, lub choćby remis będzie niebywale trudnym zadaniem.
Awans jest jak najbardziej w zasięgu, bo Dania nie jest światową potęgą i ich pokonanie nie powinno wymagać wielkiego zaangażowania.

Offline Osirian.

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 29
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.08.2011r.
Odp: Polska by kmiron#10 - Łatwa grupa naszych
« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 19, 2012, 16:53:50 »
Mogłeś trafić zdecydowanie gorzej. Brazylia oczywiscie jest faworytem, ale Ty możesz spokojnie walczyć o 2 pozycję. Musisz wygrać z Chinami inaczej sprawy bardzo się skomplikują. Mecz z Danią bedzie pewnie decydował o tym kto awansuje. Bardzo ciekawie zapowiadaja sie mecze w grupie C.

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Polska by kmiron#10 - Łatwa grupa naszych
« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 19, 2012, 17:12:55 »
Łatwa ? Uważam zupełnie inaczej bo jedynym zespołem na poziomie Polski as Chiny w tej grupie. Dania i Brazylia to zespoły zdecydowanie lepsze. Mogłeś trafić gorzej ale lepiej też mogło by być. Powodzenia.

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: Polska by kmiron#10 - Po losowaniu
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 19, 2012, 17:22:20 »
Nie wiem, skąd ten optymizm? Jasne, awansowaliśmy do tego Mundialu w niezłym stylu, ale mówić że grupa z Brazylią jest łatwa to spore nadużycie. Duńczycy to nasz główny rywal do awansu z 2.miejsca, którego też nie można lekceważyć, w żadnym wypadku. No i nie zapominajmy o tych niedocenianych Chińczykach, kto wie - słabszy dzień i nas mogą wypunktować jak w 2002 roku Korea.

Co do innych grup - nie wiem jak to się stało, że dwie afrykańskie są razem (grupa H) i dwie z Ameryki Płd. - Urugwaj i Paragwaj (grupa F)? ;)

Najbardziej wyrównana jest właśnie F, a najsilniejsza C lub D. Nasza w tej hierarchii byłaby wg mnie czwarta.

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Polska by kmiron#10 - Po losowaniu
« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 19, 2012, 17:25:11 »
Co do innych grup - nie wiem jak to się stało, że dwie afrykańskie są razem (grupa H) i dwie z Ameryki Płd. - Urugwaj i Paragwaj (grupa F)? ;)

W PESie wszystko możliwe :) Poza tym czy nie jest tak, że nie mogą ze sobą grać trzy z danego kontynentu? Bo jeśli z Europy awansuje 14 drużyn, siłą rzeczy muszą być niektóre ze sobą ;)



Offline Michal16ZenitSP

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 353
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 15.01.2009r.
  • Aktualny awatar, chyba nie znajde lepszego.
    • Moja strona o futbolu, robię ja sam, więc sorry za brak newsów, postaram sie je nadrobić.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Polska by kmiron#10 - Po losowaniu
« Odpowiedź #255 dnia: Styczeń 19, 2012, 17:56:07 »
Grupa taka sobie, z Brazylią raczej bez szans są podopieczni Lenczyka, ale Dania, a przede wszystkim Chiny to przeciwnicy jak najbardziej do ogrania, jedynie forma naszych musi być na optymalnym wysokim poziomie, a awans z grupy będzie możliwy.
Moim zdaniem grupą śmierci jest grupa E, nie dość,że mocni Niemcy to jeszcze wyrównane klasą Meksyk i Turcja, oraz(jeśli dobrze widzę) nieprzewidywalna Nowa Zelandia.
Pstryk, pstryk, pstryk, ram tam, tam kto wygra Twój mundial, nie wiem sam.
Wiem,że są duże zaległości na stronie, jeżeli uważasz, że warto kontynuować pracę nad nią wyślij opinię na PW ;).

Offline marz2

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.12.2011r.
Odp: Polska by kmiron#10 - Po losowaniu
« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 19, 2012, 19:34:31 »
Grupa myślę, że jest dobra powinieneś z niej wyjść ponieważ ostatnimi czasy Brazylia nie pokazuje nic wielkiego, Dania jest w naszym zasięgu trzeba będzie powalczyć bo będzie to bardzo fizyczny mecz jak to ze skandynawami oraz Chiny, które powinieneś gładko pokonać. Grupą śmierci została grupa C w której faworytami do awansu jest Anglia i Argentyna chociaż plany może pokrzyżować Ghana, która jest nieobliczaną drużyną a Korea będzie chłopcem do bicia ;)
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
by marz2
(koment za koment)

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Polska by kmiron#10 - Po losowaniu
« Odpowiedź #257 dnia: Styczeń 20, 2012, 01:20:50 »

LENCZYKI ROZDANE


W Sali Kongresowej w Warszawie rozdano specyficzne nagrody - "Lenczyki". Selekcjoner Kadry podsumował rok 2013, wskazując najlepszego zawodnika, odkrycie, jedenastkę, rok, bramkę i wydarzenie minionych dwunastu miesięcy. Oprócz tego, podczas gali poznaliśmy statystyki dotyczące całego roku.

Piłkarz roku

1. Adrian Mierzejewski
2. Marcin Wasilewski
3. Paweł Brożek

Najlepszym zawodnikiem Reprezentacji Polski w roku 2013 był zdaniem Oresta Lenczyka Adrian Mierzejewski. Pomocnik Trabzonsporu, który jeszcze na początku kadencji obecnego selekcjonera nie był uwzględniany nawet wśród graczy powoływanych do Kadry, w ostatnim czasie uzyskał znakomitą dyspozycję i był niekwestionowanym liderem Drużyny Narodowej. Tuż za plecami byłego kapitana Polonii Warszawa Marcin Wasilewski - pewniak, niekwestionowany lider linii obronnej. Na najniższym stopniu podium Paweł Brożek, który znajduje się w życiowej formie i najprawdopodobniej to on wybiegnie na boisko w pierwszej jedenastce w meczu z Brazylią, otwierającym przyszłoroczny Mundial.



Odkrycie roku

1. Grzegorz Krychowiak
2. Piotr Brożek
3. Grzegorz Rasiak

Kategoria "odkrycie roku" nie dostarczyła nam zbyt wielu kandydatów do zwycięstwa. Był jednak zawodnik, który jak nikt inny zasłużył na to wyróżnienie. Mimo, że Grzegorz Krychowiak rozegrał swój pierwszy mecz dopiero w październiku, z marszu dał drużynie zupełnie nową jakość - mimo, że piłkarz ten jest defensywnym pomocnikiem, wniósł do gry Reprezentacji wiele polotu. Na drugiej pozycji Piotr Brożek, który zadebiutował w Kadrze już w 2008. Niestety, zdążył rozegrać w niej zaledwie pięć spotkań i dopiero Orest Lenczyk przypomniał sobie o obrońcy Wisły Kraków. Ten odwdzięczył mu się bardzo dobrą grą zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Pewniak na Mundial. Trzecie miejsce zajmuje Grzegorz Rasiak - mimo 34 lat na karku po dłuższej przerwie wrócił do Kadry i przez parę meczów zakładał biało-czerwoną koszulkę. Zdążył nawet dwukrotnie trafić do bramki - w meczach z Austrią i Portugalią.



Mecz roku

29.04.13, Valencia - Hiszpania - Polska 2:3

W tym spotkaniu było wszystko - piękne bramki, wspaniałe akcje i zwroty akcji. Obie drużyny rozegrały kapitalny mecz. Prowadziliśmy z Mistrzami Świata już 3:0 po bramkach Adriana Mierzejewskiego i Kamila Grosickiego, Hiszpanie zaczęli nas gonić, jednak stać ich było tylko na dwa trafienia i trzy punkty pojechały do Polski.



Bramka roku

08.06.2013, Polska - Portugalia - Grzegorz Rasiak na 1:0

Wspaniała bramka wyśmiewanego zewsząd Rasiaka, który skierował piłkę do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. Kapitalne trafienie wyśmiewanego zewsząd napastnika.



Wydarzenie roku

Awans na Mistrzostwa Świata 2014

Wybór nie mógł być inny - nasza drużyna w pięknym stylu awansuje na Mundial.



Jedenastka roku




Na bramce pewny przez cały rok Artur Boruc. Kapitan Reprezentacji ani razu nie zawiódł oczekiwań selekcjonera i kibiców. W linii obronnej Piszczek, który ma za sobą bardzo udane dwanaście miesięcy, a także Wasilewski, Celeban i Piotr Brożek. Pomoc zaczyna się od przebojowego Krychowiaka, który rzutem na taśmę wdarł się do podstawowego składu. Przed nim trio Błaszczykowski-Mila-Mierzejewski, bez ktorego nie istniałaby gra ofensywna naszej ekipy. Na ataku Grosicki, który strzelanie zakończył już w kwietniu, ale zdążył dać Reprezentacji dwa bardzo ważne zwycięstwa, oraz Paweł Brożek, skuteczny przede wszystkim w drugim półroczu.




STATYSTYKI


W 2013 roku Reprezentacja Polski rozegrała jedenaście meczów - osiem z nich zakończyło się zwycięstwem biało-czerwonych, zanotowaliśmy także dwa remisy, a zaledwie jednokrotnie schodziliśmy z boiska pokonani.

Najwięcej meczów

10 - Boruc, Wasilewski, Mierzejewski, Sobota
9 - Piszczek, Grosicki, Celeban, Paweł Brożek
7 - Komorowski, Murawski, Wilk, Błaszczykowski, Mila


Najwięcej bramek

6 - Paweł Brożek
5 - Mierzejewski, Grosicki
2 - Rasiak
1 - Cywka, Rybus, Mila, Błaszczykowski


Najwięcej asyst

3 - Błaszczykowski, Mila
2 - Piszczek, Mierzejewski
1 - Sobota, Paweł Brożek, Piotr Brożek, Komorowski, Kosowski, Garguła, Krychowiak



Offline Pikachu

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.03.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Polska by kmiron#10 - Rozdano Lenczyki
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 20, 2012, 01:34:25 »
Grupa niezła, ciekawi mnie spotkanie z moją ulubioną reprezentacją Canarinhos. Szkoda mi Ghany bo będzie miała trudną przeprawę ale po cichu wierzę, że przejdą w świetnym stylu przez tą grupę.

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Polska by kmiron#10 - Rozdano Lenczyki
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 20, 2012, 09:11:18 »
Zapewne wielu będzie zaskoczonych tym, że Krychowiak tak dobrze sobie radzi jednak ja grając Bordeaux w poprzednim PESie byłem bardzo zadowolony z Polaka. Szybko się rozwija i potrafi grać na środku lub bokach obrony. Oczywiście nominalna pozycję jest środkowa pomoc czy tam defensywny pomocnik. Rasiak.hehe ;) Lubię go ;)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Polska by kmiron#10 - Rozdano Lenczyki
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 20, 2012, 09:11:18 »