Autor Wątek: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 492641 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline loy1004

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lip 2013
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 282
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 29.07.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2360 dnia: Listopad 16, 2014, 18:32:32 »
wie ktoś czy to prawda jeden typ napisał ze jak masz oryginalną grę to użycie sweetfx grozi banem??
to jakiś kur...żart jest? ban za to ze mam ładniejsza grę bo te piz... z konami nie potrafią tego zrobić?
ale oni są kur.. fajni

Offline Profi1982

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 34
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2361 dnia: Listopad 16, 2014, 18:53:07 »
W ML jak wziąłem Bayern to od razu mogłem sprowadzić Ronaldo i jeszcze ze dwóch wysokiej klasy grajków. Jak w PES 2014 były skopane transfery, tak tutaj chyba trochę poszli w drugą stronę.
Szybkość meczu przełączyłem na 1 i gra mi się lepiej niż na 0. Choć trzeba przyznać, że poziom trudności poszedł do góry bo na Top Player jest naprawdę ciężko z kompem.  Nie wiem dlaczego niektórzy piszą o opóźnieniach, u mnie piłkarze reagują normalnie jak nacisnę tak kopią. Nie czuć żadnego spowolnienia. Może zwody trochę wolniej wykonują, ale samo podawanie dołem idzie płynnie. Trochę wkurza mnie jednak kamera. Tak jakby nie nadążała za rozwojem akcji. Czasami mocno to przeszkadza. Może to poprawią w jakimś patchu.
Wersja PC.

Offline Neru14

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 316
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.11.2009r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2362 dnia: Listopad 16, 2014, 18:57:49 »



ogólnie to Pes jest coraz gorszy. fifa podobnie zarówno na xboxa jak i pc jest przeciętna. lepiej pograć w football manager 2015. tam przynajmniej twórcy nie lekceważą fanów i co roku robią dużą zmian i prawie wszystko wychodzi na lepsze. opłaca się kupować każdą kolejną wersje. to jest niezwykle wciągająca gra.nie tak jak tu że odgrzewane kotlety. za aktualizowanie składów płacić prawie dwie stówy ? to jest śmieszne



Offline k4mil

  • Junior
  • *
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 14.04.2009r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2363 dnia: Listopad 16, 2014, 18:58:10 »
Cytuj
Wie ktoś jak przepychać sie ciałem z przeciwnikiem w PESie 2015? Próbuje tak jak w 2013 ale nie działa a w 2014 nie grałem za wiele
z tego co kojarzę to nie ma już możliwości przepychania się prawym analogiem - po prostu kto silniejszy ten wygrywa piłkę.




Orientuje się ktoś czy planują wydać jakaś poprawkę w najbliższym czasie?Dobija mnie gra bramkarzy w sytuacji 1 na 1. Stoją na linii bramkowej i czekają na strzał zamiast skrócić kąt.  poza tym zbyt łatwo wchodzą loby - przez to pewnie bramkarze zostają przy linii.[/quote][/quote]
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2014, 19:00:08 wysłana przez k4mil »

Offline Fabek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 185
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.10.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2364 dnia: Listopad 16, 2014, 19:00:08 »
Rozegrałem kilkanaście meczy w pes 15 i powiem jedno. Gra jest ZAJEBISTA! W końcu doczekaliśmy się czegoś z czego możemy być dumni. Nie rozumiem wszystkich tych co narzekają na murawę, deszcz czy kibiców w wersji PC. Co wam to przeszkadza?! Albo, że nie ma wyjścia zawodników na murawę. Ale na ch** wam to skoro i tak każdy to pomija?!! Gameplay jest najważniejszy, reszta to tylko otoczka.

Wersja PC:
Gameplay 9/10

Offline RVN

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 338
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 14.12.2009r.
  • Billie jean is not my lover ;)
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2365 dnia: Listopad 16, 2014, 19:03:19 »
Wersja PC niestety chyba mocno odstaje od wersji na "nextgeny", które PC wciąga noskiem :) . Jest tylko trochę lepiej od zeszłorocznej odsłony 2014(najgorszej w historii serii) i dalej jest kiepsko. Graficznie gra prezentuje się obrzydliwie brzydko. Wstydzili by się panowie z KONAMI, to samo dotyczy się animacji i PES już nie sprawia takiej przyjemności jak x lat temu. W dodatku ilość stadionów dostępnych w grze to jedna wielka żenada. Dalej gram w edycje 2013, bo PES na Fox engine zawodzi na całej linii..Nie polecam 6/10. Wam naprawdę podoba się ta odsłona?

Offline chillonahill

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 452
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 26.09.2013r.
  • Gram w: PES18/PC
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2366 dnia: Listopad 16, 2014, 19:04:17 »
Siema.


Mam cholerne problemy ze znalezieniem zawodnika w rozgrywkach On Line Competition albo we friendly match rankingowanym! Wiece o co biega? w MyCLub znajduje mi zawsze zawodnika a w innych rozgrywkach on line nie znajduje mi nikigo i jeszcze wyskakuje komunikta unable to connect to opponent :(


Mam wersje PC pudełkową :)
VIVA FCB!!!!!

Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2367 dnia: Listopad 16, 2014, 19:13:55 »
Mam pytanie do ludzi obeznanych. Czy KONAMI ma jakiś zakaz tworzenia stadionów?
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2368 dnia: Listopad 16, 2014, 19:20:16 »
RVN - jak kto woli, ty stawiasz na animacje, grafikę inni na gamepaly. PES 6 też na tamte czasy można było powiedzieć że dno, ale... gameplay robił swoje.
Jeśli dla ciebie animacje grajków w czasie meczu to też gameplay, cóż... gusta są różne :P
Więc należało by zadać sobie pytanie, co dla kogo znaczy słowo "gameplay" xD

Cytuj
Mam pytanie do ludzi obeznanych. Czy KONAMI ma jakiś zakaz tworzenia stadionów?

Zapytaj ich, to tak jak by zapytać, czy Konami ma pozwolenie na wydawania niedoróbek zwanej PES ?? xD

Offline BlanQ

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2014
  • location:
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.10.2014r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2369 dnia: Listopad 16, 2014, 19:20:53 »
Mam kilka pytań do osób, które zdążyły już trochę lepiej poznać się z nowym PESem:

1) Czy w trybie myClub, grając mecz online jest możliwość zmiany ustawień kamery? (ważne!)
2) Czym tak właściwie różni się ustawienie wspomagań podań (od 1 do 4 kresek)? Chodzi mi o dokładne wytłumaczenie tzn.
     * 0 kresek - manualna siła/kierunek podań zwykłych/prostopadłych/górnych itp.
     * 1 kreska - manualna siła... itp. itd.
     * 2 kreski - ...
     * 3 kreski - ...
     * 4 kreski - ...

Bardzo dobrze gra mi się na 2 kreskach, ale nie widzę zupełnie różnicy między 2 a 3 kreskami, pomożecie?

Serdecznie proszę o odpowiedź! Z góry dzięki :)

Kilkukrotnie miałem już okazję zagrać w PES 2015 na Xboxie 360 i gra się rewelacyjnie, powoli zaczynam się już przekonywać do nowej fizyki piłki, która mnie z początku odrzucała (a wg. mnie otarła się o perfekcję w PES 2014), reszta od początku przypadła mi do gustu, więc planuję już powoli zakup, jest bardzo dobrze :)

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2370 dnia: Listopad 16, 2014, 19:39:29 »
Rozegrałem kilkanaście meczy w pes 15 i powiem jedno. Gra jest ZAJEBISTA! W końcu doczekaliśmy się czegoś z czego możemy być dumni. Nie rozumiem wszystkich tych co narzekają na murawę, deszcz czy kibiców w wersji PC. Co wam to przeszkadza?! Albo, że nie ma wyjścia zawodników na murawę. Ale na ch** wam to skoro i tak każdy to pomija?!! Gameplay jest najważniejszy, reszta to tylko otoczka.

Wersja PC:
Gameplay 9/10
nie masz racji co do otoczki fakt gameplaj jest dla mnie swietny nooo prawie  ale jakby reszta sie nie liczyla wydawali by iss nr 15 albo kolejne pesy 6...

to jest jakosc i standard , takie rzeczy powinny byc normą, jak ktos takie cos wycina to pluje w twarz klientowi jednoczesnie obok wypuszczajac lepsza wersje (ps4)

Offline drunk

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Paź 2008
  • location:
  • Wiadomości: 241
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 25.10.2008r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2371 dnia: Listopad 16, 2014, 19:42:49 »

Obiecany screen z aktualizacją na koncie STEAM. Wymaga tylko aktualizacji gdy uruchomimy już grę, a w przypadku braku jakiejkolwiek aktualizacji STEAM nie aktualizuje gry w ogóle.


Spoiler for Hiden:

Offline RVN

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 338
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 14.12.2009r.
  • Billie jean is not my lover ;)
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2372 dnia: Listopad 16, 2014, 19:46:26 »
RVN - jak kto woli, ty stawiasz na animacje, grafikę inni na gamepaly. PES 6 też na tamte czasy można było powiedzieć że dno, ale... gameplay robił swoje.
Jeśli dla ciebie animacje grajków w czasie meczu to też gameplay, cóż... gusta są różne :P
Więc należało by zadać sobie pytanie, co dla kogo znaczy słowo "gameplay" xD

Zapytaj ich, to tak jak by zapytać, czy Konami ma pozwolenie na wydawania niedoróbek zwanej PES ?? xD

Oczywiście, że gameplay mi również nie pasuje bardzo przypomina mi fife 09 którą grałem lata temu. Animacje i grafika są również ważne, chyba że nie dla ciebie, bo jednak jakieś standardy powinny mieć, a tu taki klops. Słaba grafika i kiepskie animacje.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2373 dnia: Listopad 16, 2014, 20:04:08 »
Dzięki za zdjęcie, ale nie ma tam niskiego priorytetu, tylko jak chyba w każdej grze na Steam to co jest na zdjęciu.
Ale jeśli świeżo po zainstalowany PES, przejdziemy do opcji gry na Steam i ustawi się tak jak podajesz ja zdjęciu, gra w ogóle nic nie ściągnie ?? Pytam dla formalności.

To zdjęcie tyczy się Aktualizacji (do X wersji) czy DLC też ? Bo widzę tam zakładkę dla DLC.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2014, 20:06:30 wysłana przez by.production »

Offline Neru14

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 316
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.11.2009r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2374 dnia: Listopad 16, 2014, 20:15:26 »
ta gra jest coraz gorsza. Naprawdę świetny był PES 6 , naprawde dobry PES 9 oraz PES 11,12 oraz 13 . Jednak 14 a w szczególności 15 to syf jakich mało. Zagrajcie sobie w najnowszego Football Managera 2015 albo Football Manager 2014 żeby przekonać się jak wygląda prawdziwy symulator piłkarski. Co prawda to jest w wersji managerskiej ale jednak. Przynajmniej SI nie robi sobie żartów z fanów tej gry i co rok wprowadza dużo usprawnień a jeśli nawet coś sknocą w silniku meczowym to niedługo po tym wypuszczają kolejno serie łatek które te błędy naprawiają. Tymczasem panom z Konami tego się nie chce robić. Znowu naobiecują ze PES 16 to będzie rewolucja,że poprawią stare błędy. Dobre sobie. Coś poprawią ale jeszcze więcej spartaczą.A gre bramkarzy poprawiają od niepamiętnych czasów i dalej jest to samo. Bramkarz przeciwnika wyczynia cuda a nasz byle balonik wpuszcza do siatki.Kibice to piksele. Nie wspomnę już o wyciętych animacjach wyjścia piłkarzy oraz przedstawienia składów bo to już jest kompromitacja i niszczenie klimatu gry. Właściwie to ta gra nie ma żadnego klimatu. W lidze mistrzów już nie czujesz że grasz w lidze mistrzów. Grafika jest przeciętna ale to nie jest najważniejsze.Najważniejszy jest gameplay oraz klimat. Ta gra nie ma ani jedengo ani drugiego. PES stał się arcadówką i marnym cieniem poprzednich lat. Proponuje panom z Konami założyć okulary i zobaczyć jaki bubel stworzyli,jak to wszystko kupy się nie trzyma. Burdel w tej grze jest nie do opisania. Proponuje jeszcze panom z Konami aby zabrali najlepiej piłke i dali w jej miejsce trójkącik a zamiast bramek postawili zardzewiały trzepak. Na stadionie niech siedzą żółte kółeczka z rękoma i nogami. Najlepiej niech będzie jeden stadion w grze,po co więcej ,może być z tą dywanikową murawą która jest teraz. A komentatorzy niech ograniczą się do wypowiadania słów : podanie,strzał.dziś jest ciekawy mecz,podał do zawodnika ale ten nie trafil,gol,koniec meczu,dobranoc państwu.zresztą teraz jest nie lepiej. niech nad stadionem świeci zielone słoneczko. żółte,pikselowe kółeczka czyli kibice niech machają majtami przy każdym strzelonym golu,zaś trener niech jeździ na rowerze wokół boiska podczas meczu. W ogóle niech grają kosmici zamiast piłkarzy a w bramce,przepraszam, ''w trzepaku'' niech stoi miś uszatek na zmiane z misiej kolargolem.Gra niech się toczy do jednego trzepaka.Mecz niech trwa jedną minute. Licencje ? Zaoszczędźcie. Dajcie dwie nielicencjonowane drużyny po 5 kosmitów bez nazwisk.Wystarczy Player 01,Player 02. Menu ? A po co menu. Wystarczy ze włączą się od razu dwie drużyny oraz automatycznie włączy nam się mecz. Sedzia ? a po co sędzia.po co kolejne licencje wykupywać.wstawcie biegający karton po telewizorze samsung i juz mamy sędziego.  Chcecie tworzyć syf to tworzcie go dalej ale ja w to grać nie będę. w FiFE też nie chociaż nawet ona lepiej w tym roku wypada na pc niż bublowaty PES . powiem  tylko jedno . PEs to dno dna.gra która powinna w tym roku być wydawana w płatkach owsianych za 5 zł a nie na poważnym rynku za prawie dwie stówy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2014, 20:23:22 wysłana przez Neru14 »

Offline loy1004

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lip 2013
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 282
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 29.07.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2375 dnia: Listopad 16, 2014, 20:40:55 »
Wyłączyłem w opcjach Nvidia synchronizacje pionowa i PES dostał takiego buta ze masakra gra działa 2 razy lepiej wszystko się odmuliło choć gra działa i tak płynie to różnica jest ogromna nawet menu szybciej działa bardzo płynnie zawodnicy się poruszają i szybciej ale jest jeden minus gra zaczęła działać tak jak by chodziła w 30-40 FPS do 14 wyszedł taki settings pamiętam ze była opcja wyłączenia synchronizacji i chyba trzeba poczekać na coś takiego i będzie grubo jeśli chodzi o gameplay.

czyli to już pewne ze PES w tym roku jest zlagowany i zamulony jeśli ktoś nie wierzy to niech sam to sprawdzi.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2376 dnia: Listopad 16, 2014, 21:28:10 »
Piszesz że dostała kopa, płynnie chodzi a za chwile to negujecie że 30-40 fps...
A na V-sync co było 60 fps i było jak na tym 30 fps ?

Określcie się dokładniej xD

Domyślnie w opcjach każdej grafiki V-Sync jest ustawiony w większości na wyłączony (pod kontrolą aplikacji), z tym że jak gra wymusza V-Sync to on się uruchamia. PES 2015 nie ma opcji V-Sync w settings więc wymusza.

Offline drunk

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Paź 2008
  • location:
  • Wiadomości: 241
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 25.10.2008r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2377 dnia: Listopad 16, 2014, 21:40:10 »
Byłem pewny, że jest ten niski priorytet, ale najwidoczniej po którejś aktualizacji STEAMa to zlikwidowali. Co do DLC to nie jestem pewien, ale chyba te dodatki (DLC) też ominie. Czyli kończąc, po instalacji PESa i zaznaczeniu tej opcji będziemy grać cały czas na wersji podstawowej na daną chwilę.

Offline dj79

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 134
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 13.05.2009r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2378 dnia: Listopad 16, 2014, 21:56:09 »
A coś o online,jak działa,jakie jest naliczanie punktów jak się wygrywa słabszą drużyną z silniejszą,czy nadal uciekają z gry na koniec meczu bez straty punktów,czy jest możliwość ustawienia każdej kamery według własnych upodobań.Pytam się gdyż mam xp i nie mogę sam sprawdzić.
Po waszych komentarzach widzę,że konami bardzo nastawiło się na nowe konsole a pc mają gdzieś.

Offline loy1004

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lip 2013
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 282
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 29.07.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2379 dnia: Listopad 16, 2014, 22:05:10 »
spoko może złe to opisałem
wyłączając V-sync gra dostaje kopa od razu wydaje się ze ten PES i tak działa idealnie to nie prawda jest zamulony i to bardzo
niestety gdy wyłączymy v-sync w opcjach nvidia obraz w grze jest taki po-klatkowy jak by spadły fps ale cały czas czuć ta przyspieche i czuć ze gra w końcu działa płynnie zresztą każdy może se sam to sprawdzić.

jedno jest pewne gdy wyjdzie taki settings jak do 14 z opcja wyłączenia v-sync i tam była jeszcze jedna opcja która własnie niwelowała ten po-klatkowy obraz to PES będzie zapier... ja rakieta i tak jak powinien jak na PS4

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2379 dnia: Listopad 16, 2014, 22:05:10 »