Autor Wątek: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 492643 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline JacobCFC

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 224
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 30.12.2010r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2400 dnia: Listopad 17, 2014, 14:00:09 »
bo jest dobry gameplaj??? moze dlatego?? jak sadzisz?

a co do oplacalnosci jak sie nie sprzedaje niech nie wydaja tak postepują firmy które nie maja pieniedzy na nieopłacalne inwestycje.
producenci samochodów nie wydają okrojonych wersji bez szyb i dwóch kół ale za to z tą samą tapicerką dla części klientów którzy nie mogą nabyć pełnego modelu.
naprawde co to za argument....


ps co do kartek i wślizgów jest cięzko sędziowie dają sporo żółtych odrazu niemal. może załatają

Ale wprowadzają modele gdzie zamiast wysokiej jakości obić masz plastik :P

Offline Prince Vegeta

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Południe
  • Wiadomości: 324
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 13.06.2013r.
  • Chelsea London
    • Status GG
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2401 dnia: Listopad 17, 2014, 15:27:11 »
Widzę, że czy dobry PES czy zły, to na forum nie odbejdzie się bez kłótni na 5 stron, no aaaale taki urok tej strony i warto tutaj siedzieć :)

Offline JacobCFC

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 224
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 30.12.2010r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2402 dnia: Listopad 17, 2014, 15:43:07 »
Widzę, że czy dobry PES czy zły, to na forum nie odbejdzie się bez kłótni na 5 stron, no aaaale taki urok tej strony i warto tutaj siedzieć :)

Straciłeś chyba forumowego lidera narzekania :P

Offline chillonahill

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 452
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 26.09.2013r.
  • Gram w: PES18/PC
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2403 dnia: Listopad 17, 2014, 16:17:58 »
Dzisiaj KONAMI rzuciła graczom po 400GP za problemy z grą w myClub. Miałem nadzieję, że to naprawili, ale niestety nadal wyszukiwanie graczy trwa wieczność, a nawet jak wyszuka i uda się zagrać, to bardzo często wyrzuca z gry z powodu słabego połączenia, masakra.


Ja mam jeszcze gorzej bo za każdym razem czy chcę zagrać mecz Division w MyClub czy chce zagrac mecz friendly On Line czy chcę zagrać w Competition On Line to mi żadnego przeciwnika nie wyszukuje.  Non stop mma komunikat że" FAILED TO CONNECT TO OPPONENT"


Czy ktoś ma podobny problem?

Powiem Wam że tylko raz zagrałem z kimś on line od momentu kupienia gry....

Mam wersje pudełkowa PC.

VIVA FCB!!!!!

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2404 dnia: Listopad 17, 2014, 16:31:03 »
Proste rady dla online:

- wyłącz zaporę systemową (np. w usługach)
- wyłącz na czas gry antywirus bądź dodać do wyjątków plik pes2015.exe (zwłaszcza jak antywirus ma zaporę internetową)
- przekierowanie portów w routerze ( adres: 192.168.1.1 ) :

Porty KONAMI:

TCP: 44, 4000-4200
UDP: 3658, 5730-5739

Porty Steam (niekonieczne):

TCP: 27015
UDP: 3478, 4379, 4380

- wyłączenie w routerze firewall (jeśli posiada)
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2014, 16:32:41 wysłana przez by.production »

Offline chillonahill

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 452
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 26.09.2013r.
  • Gram w: PES18/PC
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2405 dnia: Listopad 17, 2014, 16:42:37 »
Proste rady dla online:

- wyłącz zaporę systemową (np. w usługach)
- wyłącz na czas gry antywirus bądź dodać do wyjątków plik pes2015.exe (zwłaszcza jak antywirus ma zaporę internetową)
- przekierowanie portów w routerze ( adres: 192.168.1.1 ) :

Porty KONAMI:

TCP: 44, 4000-4200
UDP: 3658, 5730-5739

Porty Steam (niekonieczne):

TCP: 27015
UDP: 3478, 4379, 4380

- wyłączenie w routerze firewall (jeśli posiada)


Nie mam antywirusa na kompie. Zapore wyłącze może to coś da.

Natomiast z tymi poratami to nie ejstem az takim mózgiem i nie potrafie zmieniać portów.
VIVA FCB!!!!!

Offline Arla92

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Krotoszyn
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.11.2014r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2406 dnia: Listopad 17, 2014, 16:45:25 »
Hej

Mam problem jak chce grać online, Wyskakuje mi komunikat "Unable to connect to game server ..."
Widziałam na poprzednich stronach że ktoś już też miał ten problem.
Proszę mi pomóc bo dostaje od 4 dni ku**icy!

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2407 dnia: Listopad 17, 2014, 16:50:33 »
Cytuj
Natomiast z tymi poratami to nie ejstem az takim mózgiem i nie potrafie zmieniać portów.

A trzeba być ? W dobie 21 wieku można też poszukać na necie poprzez wyszukiwarkę FAQ jak to się robi, a jest tego masa. To nie jest trudne.

Od innego użytkowniczka rada jak to zrobić.

Cytuj
Otwórz okno przeglądarki internetowej, w pole adresowe wprowadź adres IP routera. Następnie naciśnij klawisz Enter. Aby zalogować się na stronie konfiguracyjnej urządzenia, wprowadź nazwę użytkownika i hasło (domyślna wartość obu pól to: admin). Z menu po lewej stronie wybierz opcję Forwarding->Virtual Servers, a następnie naciśnij przycisk Add New...  W polu Service port wprowadź typ portu. W polu IP Address wpisz adres IP komputera. Z rozwijanej listy Protocol wybierz TCP, UDP lub ALL. Zmień pole status na Enabled.

Zresztą to nie wina routera tylko KONAMi ma jakieś lipne serwery, które nie mogą połączyć dwóch graczy w trybie myClub. Sam używam routera i nigdy nie miałem z nim problemu - nie musiałem odblokowywać portów, bo to tylko pic na wodę z strony KONAMI, tym bardziej, że normalny mecz online działa. Może to naprawią jak sami w końcu będą wiedzieć co się u nich dzieje.

Offline daro2005

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2009
  • location:
  • Wiadomości: 29
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.08.2009r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2408 dnia: Listopad 17, 2014, 16:55:58 »
Wyłączcie vsync a zobaczycie co to jest prawdziwy gameplay pes 2015!! Nie czujecie tego input laga? Tego że zawodnik nie reaguje natychmiast na polecenia z pada?

Offline Ed

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.11.2014r.
  • Gram w: 2015
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2409 dnia: Listopad 17, 2014, 18:25:45 »
Poustawiałem porty ale to nic nie dało ;/ grać tylko można z rana albo późno w nocy bo w dzień ciągle jest unable to connect ...... z czego to wynika ? fajna gierka, ale przez coś takiego to czuje ze kasa poszła mi w błoto ;/

Offline chillonahill

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 452
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 26.09.2013r.
  • Gram w: PES18/PC
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2410 dnia: Listopad 17, 2014, 18:25:52 »
A trzeba być ? W dobie 21 wieku można też poszukać na necie poprzez wyszukiwarkę FAQ jak to się robi, a jest tego masa. To nie jest trudne.

Od innego użytkowniczka rada jak to zrobić.


wlasnie lookam
VIVA FCB!!!!!

Offline krzaq12

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2014
  • location:
  • Wiadomości: 87
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 09.10.2014r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2411 dnia: Listopad 17, 2014, 19:11:29 »
Recenzja wersji next-genowej

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline BlanQ

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2014
  • location:
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.10.2014r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2412 dnia: Listopad 17, 2014, 19:23:13 »
(...)
Nie tylko wersja PC jest zwalona - ale również wersja PS3 (i pewnie xbox)
(...)


Bullshit! Wersja na Xbox 360 jest rewelacyjna (domyślam się że PS3 podobnie), tragiczna wersja PC się do niej nie umywa, mimo że stary "Kloc" ma już swoje lata! Na konsoli gra się w PESa bardzo przyjemnie, bez żadnych lagów, problemów z grafiką, wszystko wygląda pięknie, a śmiga jeszcze lepiej! Ja się dziwiłem już rok temu, gdy psioczyliście na PESa 2014, bo dla mnie to była równie świetna gra jak tegoroczna, z którą spędziłem mnóstwo fantastycznych godzin. Śmieszy mnie wasz płacz, że gra jest słaba, bo to, że taka będzie można było się już domyślić lata świetlne temu, kiedy na YT śmigały już filmiki z pierwszymi gameplayami z rozgrywki. To od razu wyglądało mi na kupę i niestety takową się okazało..

Czy ktoś powie mi, czy jest możliwość zmiany ustawień kamery w trybie myClub grając online???

Offline loy1004

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lip 2013
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 282
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 29.07.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2413 dnia: Listopad 17, 2014, 19:35:14 »
działa już online?bo od południa nie da się zagrać:/

Offline dBlasi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 147
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.11.2011r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2414 dnia: Listopad 17, 2014, 20:00:13 »

Czy ktoś powie mi, czy jest możliwość zmiany ustawień kamery w trybie myClub grając online???

nie ma Blanq - w tej twojej wspaniałej grze Blanq nie ma możłiwości ustawienia kamery online - pewnie też nie zauważyłeś, że nie nadąża za akcją...ech...ludzie....słuchać was to porażka...normalnie to tak jak z Małkowskim - pokazuje się ludziom że to zbok i kłamca przedstawiając niezbite dowody a i tak 40% na niego zagłosuje....ręce opadają...
...2014 to taka świetna piłka była...wszystko jasne.
Steam: BlasiPL

Offline topek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 01.02.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2415 dnia: Listopad 17, 2014, 20:13:38 »
no i widzisz - bronisz czegoś czego nie rozumiesz a potem znowu się dziwisz, że ktoś odpowiada marudzeniem.
lag offline w  sensie - responsywność jest mniejsza niż w demie. Naciskasz podania i mija ułamek sekundy zanim poda - w demie działo się to momentalnie szybciej. To samo ze zwrotnością, która może nie jest inna ale działa znowu z ułamkowym opóźnieniem na komendy. Jest lepiej niż w 2014 ale wciąż nie satysfakcjonująco - pełno ludzi na świecie o tym mówi nie wiem skąd masz informacje, że kilka tych samych osób.
Nie jest to wina sprzętu bo gram na w pełni sprawnej konsoli. A różnice w zdaniach wynikają z tego, że mało kto z komentującyh w ogóle gra online, gdzie wszystkie te problemy wychodzą jeszcze bardziej. Większość nawet nie mówi na jakiej platformie gra.

a ten twój PS w ogóle mnie rozwalił - Konami nie fundacja za to ja kurde jestem fundacja charytatywna...no brawo -  co to za usprawiedliwianie złodziejstwa? gra na ps3 kosztowała mnie 200 zł a dostałem tytuł nieskończony  - może jak zapłacę im jeszcze 400 zł to skończą...jeśli zysk jest znikomy to po co wydają gre? zresztą masa ludzi gra na ps3 i konsola wciąż się sprzedaje - jestem pewny że zysk mają porównywalny.
Masz input laga. Skoro grasz na konsoli to po prostu TV ma słabe parametry ms
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
tu o tym mowa / Ps jaki masz tv ?

Offline pawsi13

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 146
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.03.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2416 dnia: Listopad 17, 2014, 20:33:53 »
Co do imput laga, najlepiej otwierac gre w okienku w trybie windowed. Tylko musicie miec odpalone AERO na pulpicie, wtedy gra chodzi elegancko. A sam mam pytanie o gre online, bo czuć różnice w reakcji zawodników pomiędzy tą z offline a online, słaba jakość serwerów? macie na to jakas solucje aby polaczenie bylo lepsze?

Offline topek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 01.02.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2417 dnia: Listopad 17, 2014, 20:48:07 »
Co do imput laga, najlepiej otwierac gre w okienku w trybie windowed. Tylko musicie miec odpalone AERO na pulpicie, wtedy gra chodzi elegancko. A sam mam pytanie o gre online, bo czuć różnice w reakcji zawodników pomiędzy tą z offline a online, słaba jakość serwerów? macie na to jakas solucje aby polaczenie bylo lepsze?

Widosowskie Aero po prostu tak ?
A w tym windows mode z v-sync On rozumiem tak ?

Offline damianq87

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 342
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.10.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2418 dnia: Listopad 17, 2014, 20:49:11 »
dla osob ktorym przeszkadza krytyka polecam jednak nie fora bo tu kazdy moze wyrazic własne zdanie.  Crysisy to zly przykład bo tam bylo tyle opcji że kazdy mógł zagrać a to była ładna gra nawet po odjeciu części detali, a jak wiadomo w Pes sa 3 poziomy do wyboru i nic wiecej..

Jak ktoś grał w NBA 2k to wie co to jest next gen i nie potrzeba komputera z kosmosu.

A co jeśli gameplaj sie podoba a ewidetne bugi uniemożliwiaja gre np te beznadziejne pasy przy braku wsparcia proporcji np 4:3  przez to nie kupie póki co tej gry bo to u mnie całkiem kaszani przyjemność gry.

 polecam to pobrac co wczesniej zamieścił Macieh91 REJESTRACJA lub LOGOWANIE  wypakowujemy i do folderu z gra wklejamy-uruchamia się poprzez scrool lock

a tu daje mała modyfikacja presetu REJESTRACJA lub LOGOWANIE   

 lekko pogrzebałem w ustawieniach by zmniejszyć niebieskie barwy i tylko lekko pogłebić cienie bo nie lubie za bardzo mocnych kontrastów ani zbyt oczojebnych kolorów.
Teraz gra mi sie przyjemniej o ile nie ma powtorki z murawa z betonu bo to juz wina konami z zawalonymi teksturami;pp ;D
przed
Spoiler for Hiden:
po
Spoiler for Hiden:

Jeśli ktoś sie na tym zna móglby zrobić pewno wiecej ja zrobiłem tylko tyle co na szybko metoda prób i błędów  i typowo pod swoje gusta.

pobrałem ten link, wypakowałem do folderu z grą. Pliki porozrzucane były w katalogu z grą. Pes nie uruchamiał się i od razu komunikat, że przestał odpowiadać. Dałem więc modyfikację do nowego katalogu zawartego w katalogu z grą i nic się nie dzieje... Włączam pesa daje scr lk i guzik nic sie nie dzieje...

czemu?
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline gac88

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2013
  • location: Mochy
  • Wiadomości: 344
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 20.10.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2419 dnia: Listopad 17, 2014, 20:50:55 »
Witam, jako wieloletni fan serii PES i ja dołożę swoją opinię na temat PES2015 w wersji PC

gra przeciwko CPU nie sprawia mi już praktycznie żadnej frajdy dlatego tryby typu ML, Ligi, i Puchary pomijam, a kiedyś zagrywałem w nie długie godziny, myślę że większy nacisk na rozgrywkę Online to dobry ruch Konami

zacznę od MENU, stylizacja na windowsa8, przejrzyste, ładne, menu jest ok

zdarza mi się również z bratem zagrać 1vs1 i usunięcie cutscenek przedmeczowych jest dla mnie skandalicznym zachowaniem Konami (nawet jeśli zawsze się je pomija, to od czasu do czasu miło było posłuchać hymnu ligi mistrzów, czy hymnów narodowych). to samo tyczy się oprawy, były kamery za bramkami, przy liniach stali trenerzy, za linią biegali ochroniarze, stali fotoreporterzy i nagle w 2015 okazuje się, że to są bajery na mairę next-gen, normalnie śmiech na sali

Rozgrywka Online- do tej pory zagrałem około 15 meczów w MyClub więc póki co moja ocena rozgrywki w PES2015 jest wstępna. Tryb MyClub bardzo mi się podoba, jest intuicyjny, podział na dywizje, dobry pomysł z losowaniem zawodników, na pewno jest to spory krok w porównaniu z tymi 4 ligami jakie były do wyboru w PES2014
Jak większość wypowiadających się na forum również mam problemy z znalezieniem przeciwnika, myślę, że są to choroby wieku dziecięcego i konami sukcesywnie się z tym upora. I tak jest lepiej niż z PESem2014 w tamtym roku po premierze, jak już się gra to nie ma żadnych lagów, nikt nie zamula sobie neta kiedy przegrywa (jeszcze nie grałem z żadnym turkiem, więc to pochopna opinia póki co  ;)  )

Gameplay - hmm, trochę dziwią mnie te ochy i achy, jest poprawa w stosunku do ubiegłorocznej wersji, ale to nadal nie to. Bramki zdobywa się bardzo podobnie jak w 2014, trochę lepiej wchodzą strzały z odległości. Wg mnie PES2010 był znacznie grywalniejszy. Mankamentem tych nowych PESów jest to, że po prostu są za łatwe, strzelone bramki już nie cieszą tak jak kiedyś, hokejowe wyniki typu 5:2 tutaj to norma, w starszych odsłonach padały wyniki 2:1 1:0 3:0 wtedy strzelona bramka potrafiła ucieszyć.
Ogólnie grając w PESa2015 mam nieodparte wrażenie, że gram w jakiegoś klona FIFY06, podobnie jak w ubiegłym roku rozgrywka jest zbyt pinballowa, piłka odbija się od jednego do drugiego, więcej przypadkowości w tym wszystkim niż wypracowanej akcji. Gra się dosyć przyjemnie, ale kiedyś grało się jeszcze przyjemniej, taka moja opinia.

Grafika - faktycznie średnio-brzydka, murawa brzydka (bo za ładna), twarze zawodników bardzo ładne, wg mnie na słabą grafikę wpływa trochę kamera wide, myślę że konami mogłoby się zastanowić nad zmienieniem domyślnej kamery na coś pomiędzy widokiem ortogonalnym (czyli takim jak teraz) a widokiem perspektywicznym (takim jak w fifie)

inne takie uwagi pominę licencje, bo patch PESEDIT prędzej czy później załatwi te niedociągnięcia, ale liczba stadionów to gorzej niż żal, a najlepsze jest to, że San Siro i Giuseppe Meazza liczą jako dwa osobne stadiony, nawet kreaotra nie ma (a miał być!). Dźwięk tak samo jak od wielu lat jest mocno przeciętny, nie lubię FIFY ale pod względem dźwięku to Konami do pięt nie dorasta panom z EA. np obrońcy bardzo długo wymieniający między sobą podania powinni być wygwizdywani przez kibiców. Soundtrack fajny, ale uważam, że Konami mogłoby na wzór EA zamiast 10 hitów(10 piosenek szybko się znudzi) mogłaby dać z 50 mniej znanych utworów tworzonych przez artystów całego świata

PES nieco rozczarowuje, ale za tryb MyClub oeniam go na 7-/10


aaa i wcale się nie dziwię, że po macoszemu traktują wersję PC, wystarczy sprawdzić, że w rankingu MyClub jest póki co tylko 8000 graczy, optymistycznie zakładając, że ich dochód netto z sprzedanej 1 sztuki to 50zł (zakładam tak, bo na zachodzie gry są droższe), no to póki 10 000 sprzedanych PESów w wersji PC na rynku europejskim, daje im 500 000 zł zysku, myślę ze dla Konami te pół miliona złotych to nic. 

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2419 dnia: Listopad 17, 2014, 20:50:55 »