Autor Wątek: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 492658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ed

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.11.2014r.
  • Gram w: 2015
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2420 dnia: Listopad 17, 2014, 20:52:59 »
a dziś po 16 grałeś ???? bo ja nie ;(

Offline majtkibezt

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.11.2014r.
  • Gram w: PES 15
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2421 dnia: Listopad 17, 2014, 21:00:27 »
 W PESie nie podoba mi się jedna rzecz. Gram w master league i po sezonie goście którzy skończą kariere są do wzięcia jako 16 17 18 czy 19 latkowie w youth teamie. Czy istnieje jakiś patch który wyrzuca ich z gry na zawsze tzn. że jak ktoś zakończy kariere to nie pojawia się jako nastolatek? A zamiast tego po sezonie pojawiają się jacyś newgeni.

Nie będę porównywał PESa do FIFY bo tutaj nie ma czego porównywać jeśli chodzi o samą gre ale jednak w FIFIe z tego co pamiętam nie ma takich opcji tylko jest wyszukiwanie juniorów czy coś takiego i jak gość zakończy kariere to na amen!

Nie pamiętam w którym PESie ale z tego co kojarze coś takiego było.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź:))

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2422 dnia: Listopad 17, 2014, 21:31:50 »
pobrałem ten link, wypakowałem do folderu z grą. Pliki porozrzucane były w katalogu z grą. Pes nie uruchamiał się i od razu komunikat, że przestał odpowiadać. Dałem więc modyfikację do nowego katalogu zawartego w katalogu z grą i nic się nie dzieje... Włączam pesa daje scr lk i guzik nic sie nie dzieje...

czemu?
a jaki windows jaka grafika? bo u mnie wszystkie sweetFX działają bez wzgledu na ustawienia tego moda

REJESTRACJA lub LOGOWANIE tu jeszcze raz moje ustawienia a tu REJESTRACJA lub LOGOWANIE jeszcze raz ten mod bez zmian moich

nie mam pojecia czemu wywala zobacz w dziale dodatki tam chyba sa inne jeszcze mody na sweetFx moze ktorys z nich ruszy choc to w sumie to samo prawie


z powyzszą opinią Gac zgadzam się prawie w zupełności napisał to czego mi się nie chciało:)
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2014, 21:34:05 wysłana przez pavulon666 »

Offline Profi1982

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 34
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2423 dnia: Listopad 17, 2014, 22:56:51 »
aaa i wcale się nie dziwię, że po macoszemu traktują wersję PC, wystarczy sprawdzić, że w rankingu MyClub jest póki co tylko 8000 graczy, optymistycznie zakładając, że ich dochód netto z sprzedanej 1 sztuki to 50zł (zakładam tak, bo na zachodzie gry są droższe), no to póki 10 000 sprzedanych PESów w wersji PC na rynku europejskim, daje im 500 000 zł zysku, myślę ze dla Konami te pół miliona złotych to nic.
Sorry ale nie masz racji pisząc, że gry na zachodzie są droższe. Otóż są tańsze. Tylko w Polsce wmawia się ludziom, że tyle to musi kosztować. Na zachodzie nie dają sobie w kasze dmuchać.


Offline gac88

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2013
  • location: Mochy
  • Wiadomości: 344
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 20.10.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2424 dnia: Listopad 17, 2014, 23:28:49 »
Sorry ale nie masz racji pisząc, że gry na zachodzie są droższe. Otóż są tańsze. Tylko w Polsce wmawia się ludziom, że tyle to musi kosztować. Na zachodzie nie dają sobie w kasze dmuchać.

ee no jak się porówna ceny alllegro z niemieckim amazonem czy ebay'em to u nich jest trochę drożej, ale faktycznie niewiele drożej.
wiadomo, że w naszych empikach czy mediamarktach ceny są popierd*lone ale kto tam kupuje? :) marża dla sklepów wynosi tam chyba z 50zł.

tutaj ciekawa oferta REJESTRACJA lub LOGOWANIE
gdybym kupił grę w wersji cyfrowej, to bym sobie dokupił takie pudełko, ot tak żeby mieć :)

Offline coolos

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Poznań
  • Wiadomości: 136
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 14.11.2014r.
    • Status GG
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2425 dnia: Listopad 17, 2014, 23:30:58 »
Co do imput laga, najlepiej otwierac gre w okienku w trybie windowed. Tylko musicie miec odpalone AERO na pulpicie, wtedy gra chodzi elegancko. A sam mam pytanie o gre online, bo czuć różnice w reakcji zawodników pomiędzy tą z offline a online, słaba jakość serwerów? macie na to jakas solucje aby polaczenie bylo lepsze?

Potwierdzam że to działa. Mam Vsync ustawione jako kontrolowane przez aplikacje i odpalony tryb okienkowy i wszystko jest ok. Zupełnie inny komfort gry  ;D

Też macie takie problemy podczas meczów towarzyskich online (podczas dołączania do rozgrywki) że gra się crash'uje i zamyka? strasznie mnie to wkurza  :-\.

Offline PWN

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2013
  • location:
  • Wiadomości: 182
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.07.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2426 dnia: Listopad 17, 2014, 23:51:55 »
ee no jak się porówna ceny alllegro z niemieckim amazonem czy ebay'em to u nich jest trochę drożej, ale faktycznie niewiele drożej.
wiadomo, że w naszych empikach czy mediamarktach ceny są popierd*lone ale kto tam kupuje? :) marża dla sklepów wynosi tam chyba z 50zł.
Prawda jest taka, że rozmowy gdzie jest taniej lub drożej mają sens gdy mówimy o rynku krajowym i wartości pieniądza. My zarabiamy w zł i płacimy np. za PS4 1500 zł gdzie najniższa krajowa netto to 1250 zł, dla porównania w Niemczech PS4 kosztuje 400 E przy minimalnych zarobkach około1200 E. Więc jakiekolwiek porównania są delikatnie mówiąc z dupy, ponieważ jak to się mówi, pkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, a sytuacja naszego kraju sprawia, że zawsze mamy "drożej" i musimy się 4 lub 5 razy mocniej natyrać od reszty Europy, bo to Polska. Zresztą najlepszy tego przykład jest działalności amazona, który postanowił zatrudnić kilka tysięcy Polaków i zrobic z nich chińczyków starego kontynentu, płacąc prawie 5 razy mniej niż dla niemiaszków, no ale jaki rząd takie płace...troszkę odbiegłem od tematu.  ::)
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2014, 23:54:20 wysłana przez PWN »

Offline macphisto666

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location: Dąbrowa Górnicza
  • Wiadomości: 69
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.09.2012r.
  • PS4 nick - macphisto666
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2427 dnia: Listopad 18, 2014, 00:04:52 »
Ten PES jest dziwny można go kochać i nie nawidzić. Przyciąga i odpycha. Rozgrywka ma to coś w sobie, że chce się grać kolejny mecz a czasami irytuje. Denerwujące są te częste kolizje (irytue mnie to tak samo jak w poprzednich wersjach mozolne wstawania bramkarza z murawy z piłką). Często gęsto psują akcję jak i w ataku tak i w obronie. Silnych strzałów z dystansu niekażdy piłkarz potrafi oddać tym bardziej lecących w światło bramki, ale w PES'ie widocznie sami wybitni piłkarze grają. Pasek siły strzału i podania nie jest zbyt intuicyjny jak w poprzednich częściach (rozchodzi mi się o czułość nasisku na przycisk od pada). Ze staminą pojechali po bandzie. Rozumiem, żeby w 70 min. co nie którzy mieli dość, ale żeby po pierwszych 45 minutach połowa drużyny oddychała rękawami to lekka przesada (gram rozważnie używając sprintu). Bardzo łatwo o kartkę i dużo potrafi ich bezsensu sędzia narozdawać. Bramkarze trochę lepiej, ale to jeszcze nie to. Obrony jak pisałem wcześniej o demie, NIE MA. Albo jest jakiś nowy tajny system obrony wymyślony przez Konami, który trzeba wyczaić metodą prób i błędów, żeby zapanować nad tym burdelem. Murawa odstrasza. Nie chcę się wyjść na boisko. Dlaczego zrezygnowali z dodawania i odejmowania piłkarzy "do" lub "z" muru, jak to miało miejsce np. w PES2011. Tak stoi jak ta...nie będę pisał jak i jeszcze ma 155 cm. I dlaczego, jak bym chciał sobie zagrać z kolegami w czwórkę tworząc tabele, nie mogę bo jest minimum 8 zespołów w grupie i muszę wszystko spisywać na kartce. Ogólnie nie jest, aż tak źle z tą grą, ale wysokie loty to też nie są.

6+/10

Offline Gracz_4321

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Tu i tam :)
  • Wiadomości: 22
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.11.2014r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2428 dnia: Listopad 18, 2014, 01:31:59 »
Czemu podczas gry mam widoczny pasek zadań ? Nie mogę bardziej zmaksymalizować obrazu. Da się to zmienić gdzieś w ustawieniach ? Mam oryginalną, płytową wersję. I jeszcze jedno - czy mi się zdaje, czy w PES 2015 nie można obejrzeć meczu "komputer na komputer" ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2014, 02:34:54 wysłana przez Gracz_4321 »

Offline lolek01

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 18.09.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2429 dnia: Listopad 18, 2014, 02:47:33 »
Weźcie się ludzie walnijcie mocno w główki. Konami wydało niedopracowaną grę, a wy tutaj będziecie telewizory zmieniać. Biegnijcie do sklepu po jakies ultra super hd tv/monitory za 20tys zł, żeby pograć w pesa bo Konami zrobiło syf. Ten tzw. input lag to wina tylko i wyłącznie Konami. w 2014   podobne rzeczy sie działy na początku. I jakoś nie było potrzeby tv zmieniać, bo wraz z którymś patchem, Konami to naprawiło. Może sklepy powinny wprowadzić promocję, kup telewizor, pesa otrzymasz gratis. :laugh: Ta gra łączy najgorsze cechy pesa 2013 i 2014. Z pesa 2014(przed patchami) mamy opóźnienia w reakcji, mułowatośc, ociężałość. Z pesa 2013 mamy najlepszą taktykę gry: wduś trójkąt na maksa i zapie...po gola. Co drugi koleś w online gra jednym podaniem, nawet ze środka boiska, czyli właśnie podanie trójkątem na maxa i sprint napastnikiem i strzał. Żenada. Zapomnijcie o taktyce, zapomnijcie o strategii, zapomnijcie o kiwaniu. Nic sie nie liczy. Tylko trójkąt, strzał.  :laugh:

Btw. nie wiem co was w poślady uwiera, ale pes2014 po ostatnich patchach od Konami nie miał żadnych opóźnień i gra się przyjemnie.

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2430 dnia: Listopad 18, 2014, 06:43:07 »
a ja sie zalamalem na swojej """pożyczonej"" wersji przypadkiem odpalilem online..........to jest juz jakis szczyt niechlujstwa konami. I co teraz jak kupie gre serwery beda dalej zapchane skoro bedzie możliwość grania takimi fejkowymi wersjami gry?
O co tu chodzi nie rozumiem. Ktoś obeznany powie może czy jest w tym roku konami ID i jakaś weryfikacja konta.

 

Offline creativeopinion

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lip 2012
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.07.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2431 dnia: Listopad 18, 2014, 07:44:26 »
O co tu chodzi nie rozumiem. Ktoś obeznany powie może czy jest w tym roku konami ID i jakaś weryfikacja konta.

@pavulon666

Jeżeli chodzi o wersję na PC, to nie jest potrzebne Konami ID. Instalowałem grę z płyty i proces instalacji wyglądał jak niżej:

- instalacja steam
- wpisanie klucza (w trakcie instalacji steama)
- instalacja gry

Następnie trzeba poczekać 2min na konfiguracje steama co dzieje się w tle i pobranie jakiegoś tam update i tyle. Odpalasz gre i możesz grać online. Nie wiem na ile jest to prawda, że można na piratach grać online, ale wygląda na to, że coś musi być na rzeczy. Wczoraj np popołudniu było 500 osób na jednym serwerze + nie liczę pozostałych gdzie było średnio po 80. Wieczorem było podobnie. Nie chce mi się wierzyć, że gra cieszy się aż takim sukcesem i że nagle we friendly match lobby są takie tłumy.

Offline mpoesp

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 792
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 01.06.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2432 dnia: Listopad 18, 2014, 07:56:40 »
Gra się cieszy sporym zainteresowaniem, jeśli chodzi o tryb online, a Ci jeszcze marudzą. Przynajmniej macie z kim pograć. :) Co do "zapchanych serwerów" to nie musicie przecież wchodzić na serwer EN, równie dobrze możecie wejść na DE, tam zawsze jest miejsce :)

lolek01, co boli Cię, że dostajesz od każdego po dupie online? :) Ja w PESie online strzeliłem naprawdę wieloma sposobami bramkę. A to z dystansu, a to właśnie poprzez trójkąt i strzał, a to z główki, raz nawet piętką. Kiwki są, tylko trzeba umieć kiwać. Kiwać to nie znaczy, machać gałką od pada jak głupi i robić jakieś triki, tylko w odpowiednim momencie zmienić kierunek i zrobić zwód. Ostatnie zdanie to już w ogóle mnie zniszczyło. Aż nie chce się komentować. :)

Offline Ed

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.11.2014r.
  • Gram w: 2015
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2433 dnia: Listopad 18, 2014, 08:04:02 »
Super, szkoda że nie można w trybie my club pograć...

Offline mpoesp

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 792
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 01.06.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2434 dnia: Listopad 18, 2014, 08:04:58 »
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Teraz nie pogramy. :)

Offline Ed

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.11.2014r.
  • Gram w: 2015
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2435 dnia: Listopad 18, 2014, 08:23:06 »
Dzięki za info ;)

Offline vanwakabajaszi

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.11.2014r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2436 dnia: Listopad 18, 2014, 08:28:19 »
Z pesa 2013 mamy najlepszą taktykę gry: wduś trójkąt na maksa i zapie...po gola. Co drugi koleś w online gra jednym podaniem, nawet ze środka boiska, czyli właśnie podanie trójkątem na maxa i sprint napastnikiem i strzał. Żenada. Zapomnijcie o taktyce, zapomnijcie o strategii, zapomnijcie o kiwaniu. Nic sie nie liczy. Tylko trójkąt, strzał.  :laugh:


Wystarczy uważna gra w obronie i nie ma szans na takie akcje jak tu wypisujesz. Ale jak się gra takim stylem to i na taki sam styl jest się narażonym. Zagrałem wczoraj 9 spotkań i nie zauważyłem żebym tracił w ten sposób bramki lub by ktoś notorycznie grał tylko tak jak napisałeś.

Dla mnie chyba największym mankamentem jest zbyt szybka gra online. O ile w ML czy innych rozgrywkach z SI, lub z kumplem na kanapie gra się dobrze, o tyle w sieci wszystko za bardzo zapiernicza. Dlatego trzeba szybko podejmować decyzję i na wylot znać możliwości swojej drużyny, a to już jest kolejny plus.
Coż myClub leży i kwiczy, a na dodatek większość opcji jest żywcem zerżnięte z fify.
Zagrałem  mecz 11vs11, hehe cóż to był za chaos...taki mecz, by miał sens, musiałby być rozegrany w 11 znajomych którzy będą wiedzieli co nie co o piłce a nie biegali obrońcami do każdego ataku :) Dla odmiany 4vs4 grało się całkiem przyjemnie, widocznie trafiłem na ogarniętych graczy.
Bramkarze to taki mini dramat, raz dla broniącego raz dla atakującego. Wpuszczają niesamowite [cenzura] by w podobnej sytuacji za moment pozbawić cię bramki. Ustawienie poziomu superstar w ML czy przeciwko znajomemu na kanapie trochę to poprawia ale w sieci jest słabo.
Poruszanie się po menu, zmiany ustawień itd itd wszystko to początkowo jest uciążliwe ale można się po kilku sesjach przyzwyczaić.
Co do jęków na temat grafiki na PC to śmiać mi się chce, bo gra wygląda dobrze i niczego więcej mi nie potrzeba. Grafikę to będę podziwiał w lutym jak wyjdzie W3 ;)

Na pewno potrzeba kilku poprawek zwłaszcza trybu online ale ogólnie gra sprawia mi sporo frajdy, a to najważniejsze.

Offline Ed

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.11.2014r.
  • Gram w: 2015
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2437 dnia: Listopad 18, 2014, 08:33:39 »
Mnie irytuje, że w My Club jak już jakimś cudem odpale mecz to prawie zawsze przeciwnik ma w drużynie Ibrahimovica ;p

Offline Prince Vegeta

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Południe
  • Wiadomości: 324
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 13.06.2013r.
  • Chelsea London
    • Status GG
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2438 dnia: Listopad 18, 2014, 08:34:07 »
Straciłeś chyba forumowego lidera narzekania :P

No chyba spadłem poza pierwszą dziesiątkę, ale znudziło mi się narzekanie na Konami i PES-a, firma jest niereformowalna tak samo jak gra i nikt i nic na to nie poradzi. Pograłem dłużej i podziękowałem, to nie na moje nerwy :)

Offline redz

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location:
  • Wiadomości: 15
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.12.2013r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2439 dnia: Listopad 18, 2014, 09:52:21 »
Koledzy czytam to wszystko o czym piszecie o tych wszystkich lagach, spowolnieniach ,bugach itp.-moim skromnym zdaniem jest to uzależnione po prostu od sprzętu jaki posiadacie. U mnie gra chodzi płynnie i nie mam żadnych spowolnień reakcji zawodników(jedyne do czego można się przyczepić to gameplay który w demo jest wg.mnie o niebo lepszy, ale to już pisałem wcześnie)Dodam ,że moj sprzęt też nie należy do najnowszych(radeon hd7750 1gb  - amd phenom(tm)x2 555 3.2 ghz).Mam też zainstalowanego gameboostera ,który też w jakimś tam stopniu przyspiesza sprzęt.Jeśli chodzi o grę online też nie ma jakichś większych problemów(walczyłem z tym przy 14tce szybkość miałem 60 mb a gra cięła niemiłosiernie-wystąpiłem z wnioskiem o przydzielenie publicznego ip do dostawcy int. i teraz jest ok.)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2439 dnia: Listopad 18, 2014, 09:52:21 »