Autor Wątek: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia  (Przeczytany 79007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MCPL

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 37
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 12.08.2012r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Oscary 2012!
« Odpowiedź #200 dnia: Październik 18, 2012, 17:26:20 »
Skąd bierzesz takie zdjęcia (ramki) piłkarzy???
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc ;)
Ja nie oglądam filmów na YouTubie, tylko na YouHejcie ;p

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Oscary 2012!
« Odpowiedź #201 dnia: Październik 18, 2012, 22:20:53 »
Jak to jest, że Polański został najlepszym polskim zawodnikiem, a nie zwyciężył w żadnej z kategorii "najlepszy piłkarz defensywny" i "najlepszy piłkarz ofensywny"?
" border="0

Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Oscary 2012!
« Odpowiedź #202 dnia: Październik 19, 2012, 19:01:48 »
@Nederland
Na różnych turniejach również często wybiera się najlepszych zawodników poszczególnych pozycji, a ostatecznie najlepszy piłkarz turnieju nie zajmuje miejsca na żadnej z nich. Nie wiem właściwie dlaczego tak jest. Uznajmy, że Polański to taki "ogół".

Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Oscary 2012!
« Odpowiedź #203 dnia: Październik 19, 2012, 19:48:16 »
#30

10.01.2013


Zaczyna się nowy rok, nowy rozdział w historii polskiej piłki nożnej. Rok, w którym kadra pod wodzą Waldemara Fornalika może zakwalifikować się na przyszłoroczny mundial w Brazylii. Mimo wszystko, do południowoamerykańskiej imprezy jeszcze bardzo długa droga, którą biało-czerwoni będą musieli pokonać w co najmniej dobrym stylu, aby marzyć o występie na Mistrzostwach Świata. Przed "naszymi" szereg spotkań, a wstępne plany na 2013 przedstawiają się następująco:

06.02.2013

Irlandia - Polska, mecz towarzyski, Aviva Stadium, Dublin

Polacy w pierwszym meczu w 2013 roku zmierzą się z Irlandią - krajem, którego kibice zjednali sobie tysiące fanów podczas Euro 2012. Mecz ten na pewno zadowoli tych, którzy po polsko-ukraińskiej imprezie domagali się takiego sparingu. Jednego można być pewnym - na trybunach miejsce będzie miało ogromne święto, miejmy nadzieję, że piłkarze również na murawie zaprezentują niezły spektakl.

22.03.2013

Polska - Ukraina, eliminacje MŚ, Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego, Warszawa

Arcyważne spotkanie w kontekście całych eliminacji - wygrywając z Ukrainą postawimy się w świetnej sytuacji wyjściowej przed kolejnymi spotkaniami, jednak przegrywając będziemy zmuszeni do gonitwy za rywalami i jeszcze większej koncentracji. Na Narodowym na pewno nie zabraknie emocji!

26.03.2013

Polska - San Marino, eliminacje MŚ, Stadion Miejski, Wrocław

Formalność. Oczywiście szacunek należy się każdej drużynie, jednak nie ma co ukrywać, że mecz z San Marino po prostu trzeba być pewnym zwycięstwa. Wielce prawdopodobne, że kibice w stolicy Dolnego Śląska obejrzą prawdziwą kanonadę.

24.04.2013

Holandia - Polska, mecz towarzyski, Philips Stadion, Eindhoven

Wielką gratkę dla polskich kibiców Polski Związek Piłki Nożnej przygotował na kwiecień - reprezentacja Fornalika zagra mecz towarzyski z jedną z najlepszych drużyn narodowych w Europie i na całym Świecie, a mowa tu o wicemistrzach światach, a więc ekipie Oranje. Zapowiada się emocjonujący mecz.

07.06.2013

Mołdawia - Polska, eliminacje MŚ, Stadion Zimbru, Kiszyniów

Kolejny mecz, w którym po prostu trzeba zgarnąć 3 punkty. W Kiszyniowie podejmiemy drużynę Mołdawii, którą we wrześniu pokonaliśmy 4-2 po golach Lewandowskiego i Polańskiego. Mimo wszystko będzie trzeba być niezwykle skoncentrowanym, gdyż Mołdawian stać na sprawienie niespodzianki przed własną publicznością.

14.08.2013

Polska - ?, mecz towarzyski, PGE Arena, Gdańsk

Spotkanie, które będzie ostatecznym sprawdzianem przed wrześniowymi pojedynkami o punkty w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Nieoficjalnie mówi się, że PZPN negocjuje z federacjami Japonii oraz Norwegii.

06.09.2013

Polska - Czarnogóra, eliminacje MŚ, Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego, Warszawa

Kolejne arcyważne spotkanie dla losów "naszej" grupy w kwalifikacjach do brazylijskiego mundialu. Polska zagra z Czarnogórą, która dotychczas spisuje się poniżej oczekiwań. Wrześniowy wynik 3-0 z Podgoricy pokazuje, że podopieczni Fornalika są w stanie spokojnie pokonać niebezpieczny bałkański zespół.

10.09.2013

San Marino - Polska, eliminacje MŚ, Stadion Olimpijski, Serravalle

Na terenie europejskiego kopciuszka, biało-czerwoni nie powinni pozostawić złudzeń. Nikt nie wyobraża sobie, że Polacy w San Marino zgubią choćby dwa punkty.

11.10.2013

Ukraina - Polska, eliminacje MŚ, Donbass Arena, Donieck

Tutaj wszystko może się rozstrzygnąć. Polska albo będzie grała o niezwykle wysoką stawkę, albo o honor. Zapowiada się bardzo obiecująco, wszystkie sentymenty związane z organizacją Mistrzostw Europy zapewne pójdą w odstawkę.

15.10.2013

Anglia - Polska, eliminacje MŚ, Wembley, Londyn

Kolejny hit. Wszystkim marzy się powtórka w dawnych lat, kiedy to Janek Tomaszewski "zatrzymał Anglię". Kto wie, czy to właśnie to spotkanie nie zadecyduje o przyszłości Fornalika i jego podopiecznych...

12.11.2013 oraz 16.11.2013

Mecze towarzyskie/baraże do Mistrzostw Świata

Offline Vladimir

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location: Leningrad/Petersburg
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.10.2012r.
  • To wieprz ma z Ciebie beke teraz ;]
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Rok 2013
« Odpowiedź #204 dnia: Październik 20, 2012, 00:02:09 »
Widzę wśród tych spotkań typowe pewniaki na 3 punkty, jak i spotkania wysokiego ryzyka.

Z Holendrami towarzysko będzie ciężko, choć oczywiście możesz się pokusić o wygraną bo "Oranje" mogą się zbyt wyluzować na ten mecz.

No i powtórka z Wembley będzie emocjonująca. Ale to dopiero na sam koniec. Póki co wielkimi krokami zbliża się Irlandia towarzysko i eliminacyjny z Ukrainą. Patrząc obiektywnie to w pierwszym meczu możesz mieć większe problemy mimo, że zagracie na luzie. Ukraina nie jest już taka mocna jak na euro ^^

Offline LaCoka

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 11.09.2010r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Rok 2013
« Odpowiedź #205 dnia: Październik 20, 2012, 01:15:40 »
Wpadam do Ciebie często, aczkolwiek rzadko komentuję bo nie przepadam za nasza reprezentacją. No ale postaram się to zmienić, bo wszystko prezentuje się tutaj niesamowicie fajnie!

Nowy sezon reprezentacyjny Polska rozpocznie meczem z Irlandią. Tak jak mówisz, będzie to z pewnością wielkie święto, nie tylko ze względu na sam mecz ale głównie na atmosferę na trybunach. Wydaję mi się, że oba narody mają wiele wspólnego, a nikt nie potrafi się tak dobrze bawić jak Irlandczycy. Youll never beat the Irish czy Fields of Athenry po raz kolejny zabrzmią na stadionie!
W kolejnym spotkaniu nie będzie żartów. Ukraina pokazała na Euro swoja siłę, mogliśmy im jedynie zazdrościć. Teraz będziemy świadkiem konfrontacji o wielu podtekstach, przede wszystkim tym związanym z organizacją ME. Ale nie to będzie najważniejsze, a wynik jaki ugra nasza reprezentacja. Z San Marino powinno pójść tak jak zawsze. Niby to mecz oficjalny, ale atmosfera będzie iście piknikowa, choć wiadomo nie od dziś że żadnego przeciwnika nie wolno lekceważyć. Tutaj oczywiście z góry każdy przyjmuje wysoką wygraną. A jak będzie w kolejnym sprawdzianie z Holendrami? Oczywiście, to wielka atrakcja dla kibiców ale szkoda że mecz nie będzie zorganizowany w Polsce. Dla Holendrów będzie to kolejna okazja do wypróbowania młodych zawodników, a van Gaal z pewnością da odpocząć swoim kluczowym zawodnikom. Mecze z Mołdawią i Czarnogórą będą z pewnością zaciętymi meczami, ale z drużynami pokroju Mołdawii nie można pozwolić sobie na stratę punktów. To będzie taki etap fazy grupowej, kiedy nie można pozwolić sobie na żadne potknięcie. Czarnogórcy to cichy kandydat do awansu moim zdaniem, więc szykuje nam się powtórka walki z Podgoricy. Na koniec mecze, które zadecydują o wszystkim. Harmonogram nie napawa optymizmem, ponieważ to teoretycznie dwie najsilniejsze ekipy w naszej grupie, do tego dwa mecze rozegramy na wyjeździe. Musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, by je wygrać i zapewnić sobie awans. Pozdrawiam, 3mam kciuki!

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Rok 2013
« Odpowiedź #206 dnia: Październik 20, 2012, 10:28:50 »
Jakoś przegapiłem ten new's wczoraj :D.
Ciężki rok nas czeka. Rok tak na prawdę w którym przekonamy się o pracy Fornalika. Ja mam nadzieję, że uda się na awansować do mundialu. Chłopaki grają z meczu na mecz co raz lepiej. Trener wie jak i gdzie kogo ustawić. To naprawdę pokazuję, że mamy potencjał zwłaszcza, że mamy stosunkowo młody skład. Są też mecze towarzyskie jak ten z Holandią. Również ciekawy sprawdzian, także z niecierpliwością czekam na rok 2013 :).

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Rok 2013
« Odpowiedź #207 dnia: Październik 20, 2012, 20:59:39 »
Strasznie podoba mi się taka formuła rozpisania planu na najbliższy rok. To plus Twój język = super klimacik, który naprawdę rzadko czuję czytając kariery.

W Dublinie zagraj mieszanką rutyny z młodością - wystaw Boruca, Wasyla czy Kubę, ale daj też szansę zagrać przy pełnych trybunach wielkiego stadionu młodym wilkom (Milik, Kosecki, Wszołek, może Sobota, choć on już taki młody nie jest [rok starszy od Lewego]). Kiedy pomyślę sobie o tym meczu, od razu staje mi przed oczami grudzień 2008, też Aviva Stadium i wygrane przez nas spotkanie 3:2. To był łabędzi śpiew jakiejkolwiek jakości za kadencji Beenhakkera. I ta brameczka młodziutkiego Roberta, jeszcze bez sodówki...

Spotkanie z Ukrainą będzie kluczowym momentem całych eliminacji. Wygrywając, wraz z Anglikami odjedziemy reszcie stawki, a przegrywając, zaplączemy się w walkę z naszymi wschodnimi sąsiadami i Czarnogórą prawdopodobnie tylko o miejsce drugie, baraże. Mam nadzieję, że wszyscy nasi będą zdrowi, w formie i głodni gry. Myślę, że należy postawić przede wszystkim na piłkarzy z klubów zagranicznych, bo dobrze wiemy, że polska ekstraklasa w połowie marca jest jeszcze w głębokiej dupie, a to już zdecydowanie ważniejsze spotkanie od głupiego sparingu.

Na mecz z San Marino na Miejski na pewno zlecą się tłumy! Oj, już je widzę! :D Jedyne, za co trzymam tu kciuki, to wielki worek z bramkami, który potem liczyć się będzie przy ostatecznym rozliczeniu tabeli. Miło widziane pobicie kieleckiego 10:0 z prima aprilis 2009 roku! ;)

Spotkanie z Holandią to świetny i bardzo ciekawy pomysł. Jak poradzimy sobie z rozbitą kadrą Oranje? To wciąż wielcy, światowej klasy piłkarze. Nieudane Euro nic w tej kwestii nie zmienia. Będzie ciekawie, nie mogę się doczekać tego meczu.

W Kiszyniowie będzie trzeba bardzo uważać, o czym przekonała się niedawno w realu Ukraina. Tym bardziej, że w pierwszym meczu Mołdawianie nieźle nas postraszyli, strzelając aż dwie bramki. Keep concentration!

Nieszczęsny termin sierpniowy, który prawie nigdy nam na dobre nie wychodzi. 0:2 z Danią, 0:3 z Kamerunem, ostatnio Estonia... Podobno FIFA myśli nad wycofaniem go z kalendarza i zastąpieniem jakimś wiosennym. Z drugiej strony, miło by było powtórzyć mecz o jakości debiutu Ludo Obraniaka z Grecją w Bydgoszczy... Osobiście zdecydowałbym się na Japonię, bo z Azjatami nie graliśmy już od Korei jesienią 2011, a na mundialu i tacy mogą nas czekać w grupie.

Z Czarnogórą na Narodowym musi być zwycięstwo, nie ma opcji. Piłkarze z Bałkanów nie są już tak mocni jak w eliminacjach do Euro 2012. Zresztą, jak mają być, skoro kraj ze stolicą w Podgoricy zamieszkuje 700 tys. ludzi? To niewiele więcej niż Wrocław. Pokryj dobrze Vucinicia i Joveticia, a może i uda się powtórzyć pierwsze spotkanie tych eliminacji. Miło by było :P.

Wkraczamy w końcową fazę kwalifikacji. Przed biało-czerwonymi mecze o być albo nie być w Brazylii. No i chyba dwa najtrudniejsze starcia całej kampanii, bo wyjazdowe z Anglią i Ukrainą. Marzy mi się, aby spotkanie na Wembley miało charakter już tylko towarzyski, coś jak rok 2005 i "Kosowski, ofiarnie tam Terry, wyłożenie, Frankowski i gol! Franek, łowca bramek!". Wiesz, o co chodzi :P. Szkoda, że z Ukraińcami zdecydowałeś się na Donbass Arenę, gdyż jej nie lubię - a szczególnie wersji do PESa 6.

Może w listopadzie nie czekają nas baraże, a spokojne przygotowania do mistrzostw świata? Byłoby miło.

PS. Czy na załączonej fotce Ludo cieszy się z gola strzelonego Andorze?



Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Rok 2013
« Odpowiedź #208 dnia: Październik 21, 2012, 13:57:46 »
#31

27.01.2013


Fornalik odkrywa karty - powołani na mecz z Irlandią

Wielkimi krokami zbliża się mecz, który zainauguruje kolejny rok w wykonaniu piłkarskiej reprezentacji Polski, a już dziś powołania na to spotkanie ogłosił Waldemar Fornalik. Bez niespodzianek obyło się jeśli chodzi o obsadę bramki, natomiast w obronie można zauważyć już trzy nowe nazwiska w porównaniu z ostatnim zgrupowaniem biało-czerwonych - są to Glik, Komorowski oraz Wojtkowiak. W pomocy kolejne niespodzianki, bowiem selekcjoner w końcu dostrzegł nieprzeciętną grę Krychowiaka w lidze francuskiej, oraz wyróżniającego się na boiskach polskiej ekstraklasy Pawła Wszołka. Na liście powołanych w rubryce "napastnicy" zdecydowaną nowością jest Milik, którego gole dla Górnika również zaabsorbowały uwagę Fornalika. Kadra na spotkanie z Irlandią w pełnej okazałości prezentuje się następująco:

Bramkarze:

1. Wojciech Szczęsny
12. Artur Boruc
22. Przemysław Tytoń

Obrońcy:

2. Grzegorz Wojtkowiak
3. Marcin Komorowski
4. Kamil Glik
14. Jakub Wawrzyniak
24. Damien Perquis
26. Łukasz Piszczek
27. Marcin Wasilewski

Pomocnicy:

5. Dariusz Dudka
7. Eugen Polański
8. Maciej Rybus
10. Ludovic Obraniak
11. Kamil Grosicki
15. Grzegorz Krychowiak
16. Jakub Błaszczykowski
17. Paweł Wszołek
18. Adrian Mierzejewski
19. Waldemar Sobota

Napastnicy:

9. Robert Lewandowski
13. Arkadiusz Piech
21. Arkadiusz Milik

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Kadra na Irlandię
« Odpowiedź #209 dnia: Październik 21, 2012, 15:21:23 »
Kadra bardzo zbliżona do tej jaką oglądaliśmy w rzeczywistości na dwóch październikowych spotkaniach. Irlandia to nie jest rywal, który powinien wam tutaj jakoś mocno zagrozić. Nasza reprezentacja jest w stanie wygrać to spotkanie, także każdy inny wynik przyjmę jako zaskoczenia. Powodzenia :).

Offline Katalonbar

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Mar 2011
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 773
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 05.03.2011r.
    • Status GG
    • Steam
  • Gram w: PES 06
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Kadra na Irlandię
« Odpowiedź #210 dnia: Październik 21, 2012, 16:41:21 »
Dobrze, że nie ma Murawskiego, bo zawsze jak go oglądałem go w kadrze, dostawałem szału.  
Pharmacie populaire REJESTRACJA lub LOGOWANIE analogues de medicaments

Offline Munez19

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 11
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2012r.
  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Kadra na Irlandię
« Odpowiedź #211 dnia: Październik 21, 2012, 16:49:17 »
Powołania bez większego zaskoczenia. Widzę że nie ma Murawskiego i bardzo dobrze.
Mam nadzieję że inauguracja będzie udana ;).

Hércules de Alicante CF by Munez19

Offline Daro.

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 210
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 10.10.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 6 / 2019
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Kadra na Irlandię
« Odpowiedź #212 dnia: Październik 21, 2012, 17:43:18 »
Oskary - fajna sprawa. Prawdę mówiąc jak patrze na zwycięzców w poszczególnych kategoriach to wydają się to słusznie przyznane oskary.

Fajnie zapowiada się wyjazdowy mecz towarzyski z Holandią. Będzie to fajny test dla piłkarzy. Mam nadzieje, że sparing będzie pomocny dla kadry w sprawdzeniu się na tle dobrej... bardzo dobrej ekipy. No i cieszę się, że wszystkie spotkania u siebie gramy na arenach EURO 2012, a nie gdzieś w Bydgoszczy... czy gdzieś na Pepsi Arenie. Po to są te stadiony, by na nich grać. Osobiście uważam, że wszystkie mecze polskiej kadry powinny być na Stadionie Narodowym, ale... już nie wybrzydzam, dobrze jest jak jest. :)

Powołania... Fala krytyki poszła w stronę Wojtka Szczęsnego po EURO. Nie chcę, by było to odebrane, że ja też poszedłem w tą fale. Po prostu nie jestem zwolennikiem Szczęsnego i to jeszcze przed EURO, dlatego chciałbym widzieć w meczu z Irlandią Tytonia lub Boruca. Obrona bez zaskoczenia. Na ten moment ciężko znaleźć lepszych defensorów do kadry. No może Jędrzejczyk. Jeszcze jakiś czas temu można było się zastanowić nad Żewłakowem, jednak ten jest mocno pod formą, także odpada. Ostatnio przykuło mnie nazwisko Łukasza Szukały. Obecnie chłopak gra w Steauie Bukareszt. Chłopak ma 28 lat i zbiera niezłe recenzje w Rumunii. Wcześniej grał w Glorii Bistrița, Universitatei Cluj i Petrolulu Ploiești, skąd został kupiony przez Steaue. Można się zastanowić nad tym nazwiskiem. Ja sam muszę obejrzeć jakiś jego mecz, by się przekonać czy faktycznie jest niezły. Pomocników można było raczej też się takich spodziewać. Co do napastników to wiem, że Fornalik bardzo lubi Piecha, ale ja zamiast niego widziałbym raczej Sobiecha. Super, że jest Milik.

Cóż... pozostaje czekać na mecz z Irlandią. ;)

Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Kadra na Irlandię
« Odpowiedź #213 dnia: Październik 22, 2012, 20:44:38 »
#32


Godziny do meczu, kontuzja Wszołka

Pierwszy mecz reprezentacji Polski w 2013 roku już jutro, tymczasem z obozu biało-czerwonych w Dublinie dobiega niepokojąca wiadomość - przygotowywany na debiut w pierwszej drużynie biało-czerwonych, Paweł Wszołek, na dzisiejszym treningu doznał kontuzji. Wstępne diagnozy nie są zbyt optymistyczne - mówi się o urazie wiązadeł w kolanie, jednak na szczegółową opinię lekarską trzeba czekać do jutra. Jest to niewątpliwie przykra wiadomość, nie tylko dla samego piłkarza, ale również kibiców i trenera, gdyż Wszołek coraz lepiej rokował, a mecz z Irlandią zdawał się być idealnym aby przetestować go na poziomie międzynarodowym. Należy mieć nadzieję, że kontuzja nie okaże się tak poważna jak przewidują początkowe prognozy, a nawet jeśli - że nie zahamuje nieprzeciętnego jak dotychczas rozwoju młodego pomocnika Polonii Warszawa. Z Irlandii dochodzą także głosy, że od pierwszych minut prawdopodobnie szansę dostaną tacy piłkarze, jak Glik, Komorowski czy Milik. Jak zaprezentują się biało-czerwoni w ich pierwszym meczu w nowym roku? Odpowiedź poznamy już jutro - początek spotkania o 20:45!

Offline Munez19

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 11
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2012r.
  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Kontuzja...
« Odpowiedź #214 dnia: Październik 22, 2012, 20:56:03 »
Kurde miał być debiut, a tu nagle kontuzja i to na treningu - przykra sprawa.
Jak nie teraz to kiedy indziej.

Hércules de Alicante CF by Munez19

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Kontuzja...
« Odpowiedź #215 dnia: Październik 23, 2012, 20:56:15 »
Dopiero teraz dołączyłem do czytelników Twojej kariery, a tu takie rozczarowanie jakim niewątpliwie jest kontuzja na treningu. W realu Wszołek w meczu z RPA grał dobrą piłkę, chciałem zobaczyć, jak spisze się w Pesleagowej karierze ;) No cóż, szkoda, los chciał tak, a nie inaczej...

Co do meczu, uważam, że Irlandia to przeciwnik łatwy, wręcz bardzo łatwy, ale nigdy nie można nie doceniać rywala. Irlandia to dobra ekipa, lecz w zasięgu naszych Orłów ;) Czekam na rezultat

Offline MCPL

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 37
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 12.08.2012r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Oscary 2012!
« Odpowiedź #216 dnia: Październik 26, 2012, 16:43:46 »
Skąd bierzesz takie zdjęcia (ramki) piłkarzy jak przy tych Oskarach???
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc ;)
Ja nie oglądam filmów na YouTubie, tylko na YouHejcie ;p

Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Kontuzja...
« Odpowiedź #217 dnia: Październik 26, 2012, 18:06:02 »
Znajomy zrobił.

Offline MCPL

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 37
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 12.08.2012r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Kontuzja...
« Odpowiedź #218 dnia: Październik 26, 2012, 18:18:38 »
Fajnego masz znajomego ;)
Ja nie oglądam filmów na YouTubie, tylko na YouHejcie ;p

Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Kontuzja...
« Odpowiedź #219 dnia: Październik 27, 2012, 10:40:25 »
#33

06.02.2013
Mecz towarzyski:


Ładnie teraz piłka do Błaszczykowskiego, ma sporo miejsca Kuba, zobaczmy! W pole karne, jest tam Piech! Piech puszcza piłkę dalej, Obraniaaaaak! Jeden zero! A więc jednak! Świetnie z pierwszej piłki strzelił Obraniak i prowadzimy z Irlandią!

Mecz Polski z Irlandią nie był zwykłym spotkaniem towarzyskim, bowiem miał pewne drugie dno - chodzi tu mianowicie o kibicowskie braterstwo, które pomiędzy oboma państwami zawiązało się już podczas Euro 2012. Irlandczycy domagali się rozegrania takiego sparingu, w podziękowaniu za wspaniałe przyjęcie na Mistrzostwach Europy, natomiast Polacy - zachwyceni atmosferą jaką kibice z zielonej wyspy stworzyli na polsko-ukraińskim turnieju chcieli natomiast podziękować za chwile wspólnej zabawy na ulicach Poznania czy Gdańska. Stadion w Dublinie wypełnił się do ostatniego miejsca. Pierwsza groźna akcja miała miejsce już w 3. minucie spotkania - ładna dwójkowa akcja Grosickiego z Lewandowskim skończyła się niecelnym strzałem tego drugiego, jednak taki początek zwiastował dobre spotkanie w wykonaniu Polaków, dawał nadzieje na ciekawy spektakl. Chwilę potem miejsce miało świetne ofensywne wejście Polańskiego, jego strzał odbił Given, ale tak niefortunnie, że sam przed bramkarzem znalazł się Lewandowski - napastnik Borussii przestrzelił jednak w tylko sobie wiadomy sposób. Podopieczni Fornalika tego wieczora mieli ciąg na bramkę gospodarzy, co potwierdziła kolejna groźna akcja, tym razem w wykonaniu Milika. Polacy byli drużyną co najmniej o klasę lepszą od Irlandii, jednak do końca pierwszej połowy już nic nie udało się "ustrzelić".

Na drugą połowę Fornalik desygnował do gry dwóch nowych zawodników - boisko opuścili Milik oraz Polański, a ich miejsca zajęli odpowiednio Piech i Obraniak. Selekcjoner miał trenerskiego nosa, bo już pierwsza akcja drugiej połowy właśnie w wykonaniu zmienników przynosiła bramkę! Po ładnym rajdzie futbolówkę w pole karne posłał Błaszczykowski, tam Piech puścił ją dalej do Obraniaka, a Ludo ładnym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans na skuteczną interwencję Irlandzkiemu golkiperowi. Kilka minut później bliski zdobycia gola był Błaszczykowski, jednak po wymianie piłki z "Lewym" uderzył za wysoko. Fornalik przeprowadzał kolejne zmiany, na boisku za Dudkę, Grosickiego oraz Perquisa pojawili się Krychowiak, Mierzejewski oraz Wasilewski. Nowi piłkarze nie wnieśli do gry zbyt wiele ożywienia, wprowadzili natomiast spokój, który w końcówce pozwolił biało-czerwonym spokojnie doprowadzić do końca korzystny rezultat.

Po dobrym meczu Polska pokonała Irlandię 1-0. Bardzo dobrze spisała się praktycznie wszystkie formacje - dobrze zagrała defensywa, nie dopuszczając do żadnej groźnej sytuacji pod bramką wyraźnie znudzonego tego wieczora Szczęsnego, pomocnicy kombinacyjnymi akcjami stwarzali napastnikom dobre okazji strzeleckie, jednak tym momentami brakowało zimnej krwi. Jak można było się wcześniej spodziewać - na trybunach mimo utrzymującego się w drugiej połowie niekorzystnego rezultatu panowała atmosfera wielkiego święta - wspólne śpiewy polskich jak i irlandzkich kibiców nie miały końca. Warto wspomnieć również o ładnym geście organizatorów, którzy na bandach reklamowych od czasu do czasu pokazywali logo polsko-ukraińskiego turnieju, oraz napis "thank you Poland!"

Irlandia 0-1 Polska
52' Obraniak

Polska: Szczęsny - Piszczek, Glik, Perquis, Komorowski - Dudka, Polański, Błaszczykowski, Grosicki - Milik, Lewandowski
Irlandia: Given - Dunne, St. Ledger, O'Shea, Kilbane - Whelan, Darron Gibson, McGeady, Duff - Doyle, Robbie Keane



Skrót:

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=9b4793214ba6a19d1c4150044bda5f9a&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=9b4793214ba6a19d1c4150044bda5f9a&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Kontuzja...
« Odpowiedź #219 dnia: Październik 27, 2012, 10:40:25 »