Autor Wątek: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia  (Przeczytany 79929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Oni powalczą z Anglią!
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 28, 2012, 11:27:16 »
Bardzo fajne zdjęcia zawodników. Ogólnie to cieszę się, że dałeś szanse Obraniakowi bo co jak co, ale według mnie jest to nasz najlepszy piłkarz. Z biegiem czasu na twoim miejscu powoływał bym jeszcze Krychowiaka. Pamiętam jak w karierze Kmirona spisywał się bardzo dobrze. Cóż mecz macie z rywalem ze światowej czołówki i wygrać będzie ciężko, ale remis jest w naszym zasięgu.

Offline Przemek112

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 466
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2010r.
  • Gracias Raul ! ♥
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Oni powalczą z Anglią!
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 28, 2012, 13:34:57 »
Kadra jest dobra i oczywiście zgrana jak na Polską reprezentację. Zawsze staracie się walczyć do końca i staracie się by kibice mięli powody do radości. ;) Mecz towarzyski z RPA , no cóż, wiemy na jakim poziomie jest afrykański futbol , to spotaknie będzie ciekawe. Myślę ,że coś w stylu cios za cios. ;) Anglia to już zupełnie inna bajka , rywal , który jeśli chce to może pokonać każdego. Uważaj na ich skrzydłowych , dasz mu kawałek boiska to ci strzeli gola ; /

Offline kamil18kks

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.02.2011r.
  • Gram w: ...
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Oni powalczą z Anglią!
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 28, 2012, 13:48:25 »
Bardzo się cieszę, że wróciłeś już z wypoczynku ;) Co do powołań to zaskoczyło mnie powołanie dla Stępińskiego. Chłopak ma zaledwie siedemnaście lat a dostał już powołanie do dorosłej repry? Cieszy mnie obecność Możdżenia, który chyba na dobre zastąpił Rafała Murawskiego w powołaniach z Lecha :D Pawłowski :D

Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Oni powalczą z Anglią!
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 29, 2012, 11:35:51 »
#16


"Jesteśmy gotowi na Anglię, ale z RPA dam szansę rezerwowym" - stanowczo mówi w dzisiejszym Przeglądzie Sportowym selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, Waldemar Fornalik. Biało-czerwoni już jutro zagrają towarzysko w Bydgoszczy z gośćmi z Afryki, których trener, Pitso Mosimane, zapowiada, że pośle w bój najsilniejszy z możliwych składów. Jak zaprezentuje się przetasowany skład reprezentacji Polski z gospodarzem minionego mundialu? Odpowiedź poznamy już niebawem. Mimo wszystko, w prasie i tak najwięcej można przeczytać o zbliżającym się spotkaniu z Anglią oraz o nadchodzących wyborach na prezesa PZPN. Jak się okazuje - do poważnej gry włączył się Roman Kosecki, były piłkarz reprezentacji. Najnowsze sondaże podają, że to właśnie popularny "Kosa" jest w tej chwili jednym z głównych faworytów obok... Grzegorza Laty. Wiadome jest również to, że Jurek Dudek nie przystąpi do wyborów. Jak sam powiedział - "przechodząc na piłkarską emeryturę pragnąłem spokoju, a wiadomo jakie są realia tej "ciepłej" posady..." Wspomniany mecz Polski z RPA odbędzie się w Bydgoszczy, na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Już teraz wiadomo, że mieszczący nieco ponad 20 tysięcy kibiców obiekt prawdopodobnie zapełni się do ostatniego miejsca, bo w wolnej sprzedaży zostało już niewiele biletów.

W dniu meczu Polski z RPA odbędą się dwa mecze w naszej grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Świata:

Anglia - San Marino
Mołdawia - Ukraina

Offline DonLeo2012

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.08.2012r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Dadzą radę?
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 29, 2012, 11:43:02 »
Jestem ciekaw jakim składem na mecz z RPA wybiegną nasze orły. Mam nadzieję, że będą to w większości zawodnicy młodzi nieograni jeszcze w kadrze Polski. Dobrze, że reprezentacja RPA zapowiedziała ostrą walkę. Zawsze łatwiej ocenić zawodników, którym podczas meczu postawiono twarde warunki gry. Czekam na kolejnym ocinek. :)

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Dadzą radę?
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpień 29, 2012, 12:36:29 »
Kosecki był by ciekawy rozwiązaniem, choć nie wiadomo czy dał by sobie z tym wszystkim radę. Przed tobą mini sprawdzian z RPA. W zasadzie można powiedzieć żaden sprawdzian, bowiem chcesz wystawić rezerwy, które na pewno nie wybiegną na plac gry w meczu z Anglią. Jak to wszystko się potoczy to nie wiemy, ale z niecierpliwościom czekam na te dwa spotkania.

Offline MCPL

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 37
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 12.08.2012r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Dadzą radę?
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpień 29, 2012, 13:48:25 »
Cóż, nie sądzę aby Polacy byli w stanie pokonać Anglików jednak mimo wszystko życzę powodzenia. Co do meczu z RPA, to spokojnie możesz wystawić rezerwowych, bo w końcu RPA, to cienkie bolki ;D
Ja nie oglądam filmów na YouTubie, tylko na YouHejcie ;p

Offline João

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location: Radom
  • Wiadomości: 71
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Dadzą radę?
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 29, 2012, 13:50:59 »
Takie cieniasy, że aż wygrały trzy lata temu z nami i dwa lata temu z Francuzami?


Offline MCPL

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 37
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 12.08.2012r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Dadzą radę?
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 29, 2012, 14:09:30 »
Takie cieniasy, że aż wygrały trzy lata temu z nami i dwa lata temu z Francuzami?
Chodziło mi oto, że w PESie są bardzo słabi...
Ja nie oglądam filmów na YouTubie, tylko na YouHejcie ;p

Offline João

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location: Radom
  • Wiadomości: 71
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Dadzą radę?
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 29, 2012, 14:38:18 »
Żebyś się nie zdziwił...

Offline kamil18kks

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.02.2011r.
  • Gram w: ...
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Dadzą radę?
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 29, 2012, 16:29:12 »
Spodziewam się w meczu z Republiką Południowej Afryki Mateusza Możdżenia od pierwszej minuty, skoro w tym meczu wystąpią rezerwy. Wiadomo, że każdy czeka jednak na mecz z Anglią i mam nadzieje, że nasi zawodnicy sprostają zadaniu ;)

Offline RoGalos

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 825
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 11.11.2009r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Dadzą radę?
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 29, 2012, 16:46:31 »
Ja tam bym wolał jednak Dudka. Jeśli będzie Kosecki to nie zdziwię się jeśli Kuba stanie się nagle "gwiazdą reprezentacji". No cóż póki co jednak mało ważne to jest. Teraz trzeba się skupić na najbliższym spotkaniu z RPA, rywal nie najmocniejszy, ale też wcale nie taki słaby. Zobaczymy co z tego będzie...oby nie było kolejnego rozczarowania.

Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Dadzą radę?
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 29, 2012, 19:27:23 »
#17

Mecz towarzyski:


"Sobota krótko z Możdżeniem, piłka w pole karne! Okazja! Piech! A i mamy bramkę, jeden zero, Arek Pieeech! Fantastycznie rozegrany rzut rożny, a teraz Arkadiusz Piech w radosnym tańcu. Polska prowadzi jeden do zera, brawo!"

Za kilka dni gramy z Anglią, jednak dziś zmierzyliśmy się towarzysko z Republiką Południowej Afryki. Waldemar Fornalik poważnie zamieszał składem, wobec czego z potencjalnej pierwszej "jedenastki" biało-czerwonych, pozostał tylko Łukasz Piszczek oraz Dariusz Dudka. Po ostatnich dobrych wynikach reprezentacji, a również dzięki sprzyjającej pogodzie, trybuny Bydgoskiego stadionu zapełniły się do maksimum. Na początku widać było wyraźny brak zgrania w szeregach naszych orłów, zestawiona w najsilniejszym składzie drużyna gości z łatwością rozbijała chaotyczne ataki naszych reprezentantów. Najgroźniejsza a właściwie jedyna groźna sytuacja w całej pierwszej połowie, miała miejsce w... 39. minucie - ładnie obrońcom uciekł Stępiński, ale świetna interwencja Khune zapobiegła bramce dla biało-czerwonych. Pierwsza odsłona była przeraźliwie nudna, piłkarze obu drużyn stworzyli tylko jedną klarowną sytuację.

Druga część zrekompensowała widzom brak przeżyć w usypiającej pierwszej połówce. Już 30 sekund po wznowieniu gry, zaspaną polską obronę obudził dopiero dźwięk piłki lądującej na słupku po uderzeniu Mpheli. Nareszcie nadeszła 55. minuta pojedynku - świetnie krótko rozegrany rzut rożny, ładną główką wykończył Arek Piech - Khune nie miał nic do powiedzenia. Chwilę potem mogło być już po meczu, bo świetną sytuację zmarnował powracający do kadry Obraniak, pudłując w tylko sobie wiadomy sposób. To był dobry okres gry biało-czerwonych, bo kolejna groźna akcja znów wyszła z inicjatywy Polaków, a raczej fatalnego błędu bramkarza gości - Khune z narożnika wybił piłkę wprost pod nogi Waldka Soboty, a ten zbyt długo zwlekając z uderzeniem dał czas na powrót goalkeepera do bramki, posyłając wreszcie piłkę dobre półtora metra od celu. Niestety, RPA w samej końcówce narzuciło szaleńcze tempo, którego nie wytrzymali Polacy, a które golem spożytkowali przyjezdni. Modise z zabójczą łatwością utrzymał się przy piłce na skraju pola karnego i oddał strzał, przy którym Szczęsny nie miał nic do powiedzenia. Do końca wynik już nie uległ zmianie.

Dzisiejszy mecz Waldemar Fornalik wykorzystał do eksperymentów. Niemal całkowicie przetasował skład, zostawiając w nim tylko dwóch piłkarzy z podstawowego ustawienia. Mimo słabej pierwszej połowy, Polacy nie zaprezentowali się źle na tle gości z Afryki, a - trzeba to przyznać - większymi momentami byli lepszą drużyną. Mimo jednego fatalnego pudła, dobre zawody rozegrał Ludo Obraniak, który wrócił do kadry po dłuższej przerwie. Nieźle radził sobie również Waldek Sobota oraz Mariusz Stępiński. Zdaje się, że selekcjoner ma coraz szersze pole manewru i większy komfort w dobieraniu składu, a z czasem mogą zacząć się kłopoty bogactwa.

Polska 1-1 RPA
55' Piech
84' Modise

Polska: Szczęsny - Piszczek, Kamiński, Żewłakow, Wawrzyniak - Dudka, Obraniak, Możdżeń, Sobota - Piech, Stępiński
RPA: Khune - Gaxa, Thwala, Mokoena, Masilela - Dikgacoi, Modise, Tshabalala, Letsholonyane - Pienaar, Mphela




<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=04c14db17791903074f496f330bb3a5b&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=04c14db17791903074f496f330bb3a5b&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

Offline DonLeo2012

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.08.2012r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Powalczyli z RPA!
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 29, 2012, 19:35:11 »
Wydaje mi się, że najważniejszm atrybutem ekipy z RPA było zgranie i dośwadczenie. Grali swój futbol konsekwentnie i wyrównali. Dobrze, że część  zawodników jak np. Sobota pokazała się z dobrej strony. To dobrze rokuje na przyszłość. Martwi mnie pudło Obrniaka no i ten remis. Myślałem, że będzie zwycięstwo, ale w końcu Biało-Czerwoni grali rezerwowym składem. Ciekawe kto powalczy w pierwszej 11 z Anglią. Może jakieś rotacje w składzie. :D

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Powalczyli z RPA!
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 29, 2012, 20:43:00 »
w tym meczu w podstawie ostało się zaledwie dwóch pewniaków. nie ma co się dziwić, w końcu trzeba kiedyś dać tym drugim szansę. pierwsza połowa mogła trochę pozostawić niedosytu, jednak ja bym się nie dziwił że eksperymentalny skład ma poważne kłopoty z podstawą RPA. gol Piecha naprawdę ładny, dobre, mierzone dogranie Możdżenia. krótkie rożne -  ciężko mi sobie wyobrazić polską kadrę tak rozgrywającą. :P wynik zadowalający, ale w zasadzie nic nie wiemy, co nas czeka z Anglią. jestem ciekaw, czy San Marino sprawiło niespodziankę :P :D

Offline RoGalos

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 825
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 11.11.2009r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Powalczyli z RPA!
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 30, 2012, 19:34:13 »
Jeśli mogę się do czegoś przyczepić to dziwnie wygląda Biało-Czerwoni Official TV : ) W końcu w Polsce jesteśmy i o Polsce mówimy. No ale to szczegół. Mecz wydaje się dość niezły, wynik na kolana nie powala, ale RPA grało w najmocniejszym, świetnie zgranym składzie więc byli mocnym rywalem dla naszej kadry. Myslę,że w dobrych nastrojach można przystąpić do spotkania z Anglią. Myślę ,że punkt jest w zasięgu : )

Offline kamil18kks

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.02.2011r.
  • Gram w: ...
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Powalczyli z RPA!
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 31, 2012, 11:02:03 »
To nie był dobry mecz w wykonaniu naszych zawodników. Wprawdzie można usprawiedliwić tą grę faktem, że dzisiaj grał skład rezerwowy, no ale taki zawodnik jak Obraniak, który zmarnował dobrą okazję taką grą nie wywalczy miejsca w pierwszym składzie. Bramkowa akcja była ładna, a właśnie, co do nazwy Biało Czerwoni Official TV - dla mnie nieco dziwna, ale może być :D Czekam na mecz z Anglią :D

Offline Yasato

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.01.2012r.
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Powalczyli z RPA!
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 31, 2012, 11:53:14 »
Szkoda tego straconego gola, ale to tylko mecz towarzyski trzeba walczyć dalej w eliminacjach. A może TV ORŁY

Offline Przemek112

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 466
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2010r.
  • Gracias Raul ! ♥
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Powalczyli z RPA!
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 31, 2012, 12:40:30 »
Udało wam się zremisować z Republiką południowej Afryki , jednak sądzę ,że wynik mógł być bardziej korzystny dla was. ;) Graliście dobrze , zabrakło wam czegoś i przez to taki rezultat. Co do nazwy to mi się podoba. Bo chyba nikt lepszej nie wymyśli. Pomysł ze zrobieniem czegoś takiego był dobry. ;) Życzę powodzenia w kolejnym spotkaniu naszych dzielnych Orłów. ;)

12121p

  • Gość
Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Powalczyli z RPA!
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 31, 2012, 19:05:20 »
A ja tam mówię, że nazwa telewizji dobra. Oczywiście, jestem za ojczystym językiem, ale niech coś te zgredki z PZPN idą na świat. Zaskoczyłeś mnie ustawieniem na ten mecz, w końcu RPA to nie są anonimy. Liczę na choćby punkcik z Lwami.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Reprezentacja Polski by barthez - misja Brazylia. Powalczyli z RPA!
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 31, 2012, 19:05:20 »