Autor Wątek: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 1234138 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5760 dnia: Październik 16, 2013, 13:41:14 »
no bramkarze sa cholernie nierowni co rozumiem ale zawsze byl bug jakis p[owtarzalny bug z nimi jak np kladacy sie bramkarz po zejsciu sam na sam w lewo prawo. Tu jest ten zerowy kat gdzie czesto wpadaja [cenzura] i ten drugi blad sila strzalow z daleka. Ogolnie bramkarze wole by byli nieprzewidywalni niz by byly takie powtarzalne bledy bugi.

widzialem kilka swietnych obron w tej czesci ale nie powiem ze jakos znacznie poprawili bramkarzy:)Raczej jest standard

Offline sajki

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 72
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5761 dnia: Październik 16, 2013, 13:54:24 »
Ja już pisałem swoje minusy, ale skoro temat o nich, to przypomnę (a kolega wyżej ma rację w zasadzie każdym punkcie):

minusy:

- licencje
- twarze
- strzały z dystansu (chodzi o ich małą moc)
- niezbyt intuicyjny system zwodów
- menu
- komentarz
- beznadziejny pomysł z tym, że zawodnik z piłką jest zawsze wolniejszy od obrońcy bez piłki, bez względu na to kto to jest
- gubienie się obrony
- słabe wystawianie się partnerów
- brak zagrań ręką
- murawa 3d tylko pod niektórymi kątami, często jest to płaski beton- to samo jest w Fifie
- niski poziom trudności- na superstar na prawie 100 meczów przegrałem raptem 18...
- często kierowany zawodnik zamula z wykonaniem polecenia
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2013, 13:56:05 wysłana przez sajki »

Offline Prince Vegeta

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Południe
  • Wiadomości: 324
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 13.06.2013r.
  • Chelsea London
    • Status GG
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5762 dnia: Październik 16, 2013, 14:17:57 »
no bramkarze sa cholernie nierowni co rozumiem ale zawsze byl bug jakis p[owtarzalny bug z nimi jak np kladacy sie bramkarz po zejsciu sam na sam w lewo prawo. Tu jest ten zerowy kat gdzie czesto wpadaja [cenzura] i ten drugi blad sila strzalow z daleka. Ogolnie bramkarze wole by byli nieprzewidywalni niz by byly takie powtarzalne bledy bugi.

widzialem kilka swietnych obron w tej czesci ale nie powiem ze jakos znacznie poprawili bramkarzy:)Raczej jest standard

Możesz też spokojnie podcinać piłkę i gol wpadnie, bo gdy wychodzą do sam na sam, a ty podcinasz piłkę, oni nie wystawiają rąk do góry by złapać piłkę. Piłka leci nad nimi, 5 cm nad ich głową.
Tak jak powiedziałeś - zerowy kąt to prawie 100% gol.
Nie rzucają się do dobitek, tylko odprowadzają piłkę wzrokiem, choć spokojnie mogliby próbować bronić dobitki.
Wstają chybaz godzinę - obronią strzał, by leżeć przez kilkanaście sekund i podnosząc się jak 200 kikowy zapaśnik sumo. Nie interesuje ich że piłka leci tuż obok nich.
Piłka posłana z boju przed linię 5ciu metrów do napastnika to prawie pewny gol, gdyż jeśli piłkę przejmie napastnik, to bramakrz nie rzuca się, tylko standardowo - odprowadza piłkę wzrokiem, choć jest metr od niej.
W karnych piłka musi lecieć idealne w jego ręce, gdyż jeśli leci chociaż centymetr niżej, nie trafi w nią. Piłka może lecieć 2 km/h i oni nadal nie potrafią zmienić ustawienia ręki nawet o centymetr.
Tyle zauważyłem jeśli chodzi o bramkarzy i ich złe nawyki.
Zbyt często łapią piłki posłanie z bliska z ogromną siłą w okienko. Mało który bramkarz jest w stanie rzucić się i złapać w dwie ręce piłkę posłaną przez np. Zlatana 130 km/h, a dla nich to nie problem.
Błędne decyzja - próbują często bronić strzały lecące wprost na nich i robią szpagat zamiast łapać piłkę, przez co często piłka odbija się im od kolana, ręki czy nawet głowy i mamy gola.

Z dobrych, to czasami naprawdę fajnie bronią i tyle.


Offline kristof080

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Ermelo, Holandia
  • Wiadomości: 75
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.09.2013r.
  • Visca el Barca
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016 PS4
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5763 dnia: Październik 16, 2013, 23:15:52 »
Dobrze wiesz chyba co odwalają bramkarze, to może wytłumaczysz panom z góry co i jak bo mi zabronili mówić o bramkarzach:)

A tam któryś z panów chciał, żebym wytypował 10 problemów tego PES-a.

1. Gra wydana zbyt wcześnie, przez co brak 90% realnych twarzy. Ok, można to przeboleć, ale to jawna kpina z ludzi, którzy płacą za nieskończoną grę. Gdyby ktoś kupił grę nie wiem, np. - Mortal Kombat i 90% zawodnków nie miało swoich strojów, to fani spaliliby Eda Boona na stosie, a tu musimy przymykać oko.

2. Ta Muzyka!!! Wstęp zaczynamy od muzyki poważnej - serio? Konami chce umilić czas młodym ludziom, fanom piłki nożnej muzyką klasyczną? Na moje oko, na 1000 takich osób może 1 lub 2 słucha Chopina, Bethovena kojarzą jedynie z filmowym bernardynem, a Schuberta z grubym prowadzącym program Śpiewające Fortepiany, choć dla sporej części nawet to jest epoka kamienia łupanego.
Muzyka w grze powinna byc przyjemnym dodatkiem do wędrówki po menusach, a nie katorgą z lat 70' i 80' jak moja "ulubiona" Guantanamera. Przy niektórych kawałkach aż uszy krwawią, a mózg chce się powiesić. Czy tak ciężko jest zadzwonić do młodych, zdolnych artystów wynalezionych na Youtubie i zaproponować umieszczenie jednej, dwóch jego/ich piosenek w grze? W FIFIE jakoś się da - to promocja dla młodego artysty i myślę, że wielu by się zgodziło na umieszczenie jego kawałka za darmo, dla promocji siebie i swojej muzyki. Jeśli nie, to niech stworzą małą aplikację, która dodaje muzykę z dysku za jednym kliknięciem przycisku myszy/pada - niech napierd**la SLAYER, a nie Guantanamera - oszczędźmy ludziom cierpień - Żydzi cierpieli w Auschwitz, a my w menu PES-a 2014.

3. Obrzydliwe menusy, tła i czcionki z czasów  PS2, które nijak nie pasują do naszych czasów. Konkurencja pokazała jak powinna wyglądać gra od strony technicznej - FIFA wygląda nowocześnie, PES jak za czasów PS2.
Świat idzie naprzód, a KONAMI tkwi w erze Windowsa 98.

4. Okrojone MLO. Wcześniej było już przestarzałe, ale teraz jest nie tylko przestarzałe, ale i okrojone jak ziemniak na frytki.
Zobaczcie sobie jak fajne i ciekawe tryby są w FIFIE.

5. Komentatorz Championa i Beglina nie zmieniony nawet w 5% w stosunku do poprzednich części PES-a. Nudny, bez emocji i częste milczące kwestie. Zamieszanie w polu karnym, a komentatorzy milczą jak na pogrzebie wujka Władka. Ja gram z niemieckim bądź bez, bo nie mogę słuchać nijakich anglików.

6. Wg. nowego PES-a, a raczej jakiegoś sympatycznego pana z Japonii, Michał Żyro jest najlepszym lewym napastnikiem w kraju, Patryk Mikita ustępuje w napadzie tylko Robertowi Lewandowskiemu, a Dominik Furman (lub Daniel Łukasik, zawsze ich mylę) kosi pół Europy jako defensywny pomocnik.
Ronaldinho mimo 33 lat i wielu ekscesów niszczy najlepszych ofensywnych pomocników Europy, Claudio Pizzaro, czyli rezerwowy w Bayernie jest lepszy od Tomasa Muellera, strzelca 9 lub 10 bramek w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, Kaka 2 mniej od Bale'a...
Statystki i overale w Pro Evo to w większości liczby na chybił trafił, które w niczym nie odzwierciedlają umiejętności prawdziwych graczy. Ten kto je tworzył powiedział zapewne w połowie pracy jakiś Japoński odpowiednik zdania "Pier**ole, nie robię, mam kaca" i ustawił suwaki na chybił trafił, a nóż będą ok.

7. Rzuty karne na początku wydawały mi się fajne - nowe animacje startu do piłki itp. ale jednak to tyle z nowości.
- Bramkarze (sorry, wspomnieć muszę) jak zawsze stoją praktycznie bez ruchu, na lekko ugiętych nogach i mogą poruszać się w lewo lub prawo - nic więcej.
Nie wygląda to najlepiej, a na pewno nie realistycznie.
W prawdziwym meczu bramkarze starają się zdekoncentrować strzelającego, ruszają się, podskakują, wykonują jakieś ruchy - nawet u konkurencji wygląda to lepiej. Tutaj tego brak.
Podczas próby obrony, piłka często przelatuje im tuż obok ręki, mimo że leci 2 km/h - tutaj też nie potrafią zmienić ustawienia rąk nawet o centymetr.

8. Bardzo denerwującym elementem jest łatwość z jaką nawet najwolniejsi obrońcy są w stanie odebrać napastnikowi piłkę mimo, że jest on kilka metrów przed nim.
Obrońcy doganiają napastnika w sekundę i nawet CR7, Theo Walcot czy Obafemi Martins ze speedem powyżej 96 nie mogą uciec w pełnym biegu nawet Van Buytenowi, który ma speed na poziomie 68. Owszem - wiadomo, że zawodnik z piłką jest wolniejszy od tego bez futbolówki, ale tutaj mamy przegięcie w jedną stronę i przydałby się lekki balans.

9. DLC i Patche wydawane co kilka miesięcy.
Konami wiedziało, że wydaje grę bez 90% twarzy i nie przygotowało żadnego DLC by wydać je po premierze gry i każą nam czekać kilka miesięcy na to! To jawna kpina z fanów, kolejna. Stworzenie 1000 twarzy przez fanów zajęłoby im może z tydzień, a Ci każą nam czekać do listopada jeśli nie do grudnia! To jest normalne?
Dla mnie nie, płace pełną cenę za grę i wymagam, a nie liczę na łaskę Konami.

No i bramkarze oraz licencje - ale niestety zabroniliście mi o nich wspominać:)

Może jeszcze kilka rzeczy by się znalazło, ale to pierwsze które przychodzą mi do głowy.
Może inni koledzy jeszcze coś podpowiedzą, być może czegoś nie zauważyłem, będę wdzieczn.
1. Zgoda, puscili niedokonczony produkt.
2. Muzyka - to zalezy od punktu widzenia, tobie sie nie podoba a innym sie podoba. Ale KONAMI pomyslalo o wszystkich i kazdy moze stworzyc sobie playliste o ktorej snil.
3. Tak samo menu - tobie sie nie podoba a niektorym bardzo.
4. nie wiem bo nigdy nie gralem, wiec ci wierze.
5. Ja slucham hiszpanskiego - to chyba dobrze ze mozesz wybrac inny komentarz, jak nie ma polskiego.
6. Byc moze.
7. wiem ze to pierwszy pes w ktorym pomimo celownika, nie jest latwo szczelic gola z karnego. A ze bramkarze nie tancza, to chyba dobrze. A ze to tylko gra i grafika ktora generuje procesor, to takie rzeczy moga sie wydarzyc - 2 km/h i bramka. Gram na duzym telewizorze i sadze ze nawet 2 cm ruchu dloni bym nie zauwazyl a slepy nie jestem.
8. Nie wiem co powiedziec, ale w prawdziwym zyciu Ronaldo albo Walcot tez nie zawsze wygrywaja pojedynki biegowe. Ale pewnie grasz Realem i wkor....a cie to ze teraz nie da sie zdobyc latwej bramki.
9. Ciekawe jak szybko tobie uplywa czas. Miesiacami czekac na DLC. Na razie gra nie ma miesiaca, wiec te twoje miesiace czekania - to brzmi dziwnie.

O licencjach nie wspominajmy bo KONAMI oglosilo 3 miesiace temu, ze gra nie bedzie posiadala pelnych licencji, boisk i tym podobnych.
I to tylko 9 powodow dla ktorych, uwazasz ze gra jest niegrywalna, a mowiles o ponad 10  ;D. Z tego conamniej  2 to kwestia gustu = muzyka i menu.

Tez oczekiwalem, ze niektore rzeczy beda lepsze. Ale to tylko gra. I wierze, ze na poprawki nie bede musial czekac miesiacami.

Offline Koziom

  • Zasłużony
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2012
  • location: Legnica
  • Wiadomości: 483
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 02.08.2012r.
    • Real Madrid
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5764 dnia: Październik 17, 2013, 03:11:54 »
Czytałem te wasze posty od kilku stron, i muszę się zgodzić z Prince Vegeta. OBIEKTYWNIE.

Od kilku dni jestem posiadaczem FIFY 14, jestem zadowolony. (To tak na marginesie).

Powiedzcie mi, jak myśli Konami? Kto jest odpowiedzialny za robienie trybów? Włączcie sobie tryb Master League a zwykłą kariere w FIFIE. Przecież ten tryb MLO to jest KPINA, WSTYD i OBŁUDA. W to się nie da grać. Transfery z dupy, tylko opcja graj mecz pomiń mecz. Czy to jest tryb, który ma nas  trzymać przy grze? Przecież to jest kompletnie nie grywalne. Kwestia gustu? Nie sądze, że ktokolwiek woli ten tryb od kariery w fifie.

Gameplay? Sam gameplay jest ok, poza brakiem wystawiania się moich zawodników i dziwnym przepuszczaniem piłki. Graficznie PES stoi lepiej niż FIFA, choć grając w to drugie w wieczór nie jest już tak pastelowo, jest ciemnawo tak jak powinno być. Napewno zmiana w porównaniu do 13, ale czy to jest rewolucja, jaką nam wpierało Konami? Czy to jest powrót króla na tron? Definitywnie poniżej oczekiwań. I każdy szanujący się serwis o grach tak ocenią tą grę.

Twarze (choć to głupi element, to boli). W czerwcu już były gameplay'e z pierwszego kodu PES'a. Dopracowanie skryptu, dopracowanie graficzne. Ja się pytam, co oni robili przez 3 miesiące? Przecież brak normalnej,rzeczywistej twarzy Cavaniego czy Rafaela to kpina. Raz, że Manchester to jedyny licencjonowany klub z Premier League, to taka wtopa. Przecież to my, zwykli ludzie potrafimy zrobić głupią twarz w Photoshopie w kilka godzin. A ci ,,profesjonaliści" nie potrafili wszystko zapiąć na ostatni guzik? I najlepsza jest cena tej gry. 140 zł PES, 120 zł FIFA.

O Licencjach mówić nie będe, bo to nie ich wina, choć strata tylu stadionów boli. 13 stadionów w całej grze, gdzie u konkurencji mamy prawie 100. Ja wiem że ten stadion widzimy tylko na powtórkach, ale jednak jest, a skońnookim panom nawet się nie chciało zrobić fake'owych stadionów. Co najlepsze, w patchach fanowskich raczej nie otrzymamy tych stadionów, bo były robione na nowym silniku.

Grałem grałem i pograłem. Ostatni mecz wyłączyłem ALT + F4. Pograłem w demo fify, ściągnałem pirata (zabezpieczony do granic możliwości, crack który niedawno co wyszedł niedziałał w 100%, czerwone kartki za każdy faul i trzęsący się ekran), po 2 dniach kupiłem oryginał.

PES przy tej grze to muł i wodorosty, pod każdym względem. Tryby, działający Online, sezony pojedynków 1vs1, 2vs2, ciekawa kariera, gry treningowe, dużo dużo ciekawych dupereli które naprawdę umilają czas. I mówi to osoba, która przez cały rok czekała na tego PES'a.

Ja rozumiem, że można bronić gry, można bronić tego PES'a. Ale czy warto? Jaki to ma sens? Czy warto krytykować tą FIFe dla dzieci i grać w tego bubla? Wszystkim tym którzy ktrytują FIFE polecam zagrać w tą grę. Bo to jest chyba najlepsza FIFA w jaką grałem. Spowolnione tempo, brak schematycznych goli, animacje, faule, twarze, stadiony, licencje - i to wszystko za 120 zł. Kupujesz raz i grasz. Żadnego ściągania patchy, żadnego pieprzenia się z ustawieniami. A sam gameplay już powoli dogania PES'a.

Cała moja ocena PESa w tym temacie - REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Możecie się ze mną nie zgadzać czy nie - ten produkt nie jest wart tych pieniędzy. Dla mnie Konami zrobiło miliony graczy w chu*a. Mydlili nam oczy filmikami, rożnymi animacjami, zapowiedziami - oczekiwanie na tą grę było chyba największe z dotychczasowych PES'ów. A co dostaliśmy - wiecie sami. Dla mnie PES to nadal gra z kolegą przy piwie, na dalszą rozgrywkę (Kariera, Mecze Online) tylko FIFA.

Czekam na dyskusję na poziomie.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2013, 03:16:12 wysłana przez Koziom »
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z NAJNOWSZYMI INFORMACJAMI O PES 2014?
WEJDŹ W LINK PONIŻEJ:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline kristof080

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Ermelo, Holandia
  • Wiadomości: 75
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.09.2013r.
  • Visca el Barca
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016 PS4
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5765 dnia: Październik 17, 2013, 07:46:43 »
Moze masz racje. Pes jest niedopracowany. Ma duzo minusow. Moze nie jestem obiektywny, bo ja patrze tylko na tryb online. Po prostu nie mam czasu grac w inne tryby. Ale jest jedno ale. Sam powiedziales, ze Fifa pomalu dogania Pesa. Ja tez gralem w Fife i gameplay mnie odpycha. Jest plastikowy. Pamietaj ze to moje osobiste odczucia. Mnie nie interesuja licencje, stadiony czy twarze. Na PS3 nie widac roznicy z daleka. A teraz to co najwazniejsze: ja kupuje PESA co roku dla trybu online. Ale przez trzy pierwsze dni bylem przerazony, nie dziala tak jak powinien. LAGI, co chwile jakie rozlaczanie itp. Ale teraz kazdy mecz online jest przyjemnoscia przez duze P. Na to czekalem od 6 lat, kiedy z kolegami z osiedla robilismy turnieje w pesa 5. Czuje to samo. A fifa nigdy tego mi nie dala.

Offline Prince Vegeta

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Południe
  • Wiadomości: 324
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 13.06.2013r.
  • Chelsea London
    • Status GG
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5766 dnia: Październik 17, 2013, 08:43:52 »
Moze masz racje. Pes jest niedopracowany. Ma duzo minusow. Moze nie jestem obiektywny, bo ja patrze tylko na tryb online. Po prostu nie mam czasu grac w inne tryby. Ale jest jedno ale. Sam powiedziales, ze Fifa pomalu dogania Pesa. Ja tez gralem w Fife i gameplay mnie odpycha. Jest plastikowy. Pamietaj ze to moje osobiste odczucia. Mnie nie interesuja licencje, stadiony czy twarze. Na PS3 nie widac roznicy z daleka. A teraz to co najwazniejsze: ja kupuje PESA co roku dla trybu online. Ale przez trzy pierwsze dni bylem przerazony, nie dziala tak jak powinien. LAGI, co chwile jakie rozlaczanie itp. Ale teraz kazdy mecz online jest przyjemnoscia przez duze P. Na to czekalem od 6 lat, kiedy z kolegami z osiedla robilismy turnieje w pesa 5. Czuje to samo. A fifa nigdy tego mi nie dala.

No a ja np. gram tylko offline, bo na online aż przykro patrzeć - tak jak napisał Koziom, okrojone MLO zawsze miało być trybem, który przyciągał do PES-a i to spora część ludzi kupowała tę grę dla MLO. Teraz ten tryb Konami zabiło i poćwiartowało, tworząc uproszczoną do bólu wersję "graj i idź dalej". Teraz MLO nie ma żadnego sensu i niczym nie może przyciągnąć do siebie, ja pograłem kilka meczów i wynudzliem się jak cholera, więc podziękowaniem. Przy trybach z FIFY, tryby PES-a to wersja demo w dodatku alpha. Tu nie mają startu.
Można bronić PES-a za gameplay, za grafikę, za animacje - ok, to faktycznie im się udało i zrobili krok naprzód, ale poszli drogą EA czy Capcom i wydali grę dla kasy - nieskończoną, ledwo grywalną na początku, nie przygotowali żadnych dodatków, a DLC z twarzami zapowiedzieli na przyszły miesiąc. Ja tego nie kupuje (polityki, bo grę niestety kupiłem). Wydali grę nie dla fanów, tylko dla kasy, bo nakręcili ich mocno na nowości i przełomowe rozwiązania, a to był w większości marketnigowy bełkot.
To jest jeden wielki beta test za pełną cenę i na to ja się nie zgodzę. Nie chcę być królikiem doświadczalnym i jeszcze za to płacić.
PES 2015 na pewno będzie lepszy, bo teraz, gdy mają już szkielet gry, zostaje im poddawać twarze, naprawić niedziałające rzeczy, poprawić błędy, zrobić więcej stadionów, próbować nie stracić kolejnych licencji i może nabyć jakieś nowe.

FIFA wiadomo - gameplay nawet w porównaniu z kwdratowym PESem 13 nie dawał nigdy tyle radości, ale tu jest problem - gameplay to nie wszystko, a wszystko inne leży po stronie EA, a my wydajemy co roku kase na produkt, który nie ma 90% tych rzeczy, dzięki którym FIFA sprzedaje się w 20 milionach egzemplarzy rocznie, a PES w 3-4 w porywach.

Offline dBlasi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 147
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.11.2011r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5767 dnia: Październik 17, 2013, 09:38:28 »
wybacz piter10 że się nie odniosę do Twoich postów, ale trochę się zastanawiałem i w końcu dotarło do mnie, że nie ma się do czego odnosić.

Wracając do gameplayu - faktycznie online się poprawił - nie grałem z 2 tygodnie w tą gre i wczoraj włączyłem jeden meczyk w MLO - lagów - takich typowych sensu jakości połączenia rzeczywiście nie było - ale gdyby nie momentalnie pojawiający się pasek siły uznałbym, że  gramy ze sporym lagiem - wciąż czułem się jakby wrzucili mnie do beczki ze smołą.

mecz przegrałem 3:0 - ale czy przeciwnik grał lepiej?....jakie on miał akcje? była to jedna wielka kopanina i ból ogarnięcia tych kombajnów - koleś strzelił gole po ewidentnych błędach w kodzie - piłki po prostu przechodziły piłkarzom pod nogami - żadna bramka nie padła ze składnej akcji - jakoś tam przedarł się bo sie piłki zaplątały pod nogami. Takiego zastrzęsienia głupich i nudnych bramek w pesie jeszcze nie było.

Naprawdę jestem otwarty na rady - niech mi ktoś powie jak w to grac? niech mi nikt nie tłumaczy, ze to jest realistyczne - ja chce po prostu nauczyć się w to grac! -

jak zgubić dryblingiem przeciwnika np? oprócz ofkorz zwykłego spida.
JAK UŻYWAĆ R2 ????
W jaki sposób mam bronić, by piłka nie przechodziła mi pod nogami?
Dlaczego musze chwilę poczekać zanim chłopek zacznie skręcać, strzelać lub podawać od naciśnięcia guzika?
Reakcja powinna być natychmiastowa - co nie oznacza ze w mgnieniu oka mają zrobić skręt 90 stopni - ja chce chociaż dostrzec że on to zaczyna robić - moze to robić i 2 sekundy jesli jest kłodą - ale nich mi da chociaż ZNAK, że zrozumiał moje polecenie.

więc ja nie wiem jak ja mam w tym roku bronić gameplayu PESA i jak on jest lepszy od FIFY...
Grałem w życiu sporo w piłkę i całkiem dobrze mi to wychodziło - najczęściej jako szybki szkydłowy w napadzie - i sorry - ale jesli ja mam pada i gram w FIFE to sterując kolesiem otrzymuje podobny filing kontroli nad piłką jak w realu - szybkie zwroty i wypuszczenia piłek, zastawianie - to są rzeczy, o których decyduje sie i wykonuje w mgnieniu oka.
Dobrym przykładem takiego drylingu był właśnie pes 2013 z możliwościa obiegnięcia zawodnika lub ominięcia z założeniem siaty - teraz nawet ciężko sie do tego przygotowac.
Stawało się przed kolesiem, kręciło noga nad piłką i w ułamku sekundy próbowało zmierzyć z obrońcą - i to było właśnie realistyczne - choć co prawda za bardzo zostawialismy tym zwodem obronce w tyle.
PES 2014 zabrał mi wszystkie możliwości kreatywnego prowadzenia piłki. Nagłe zwroty w FIFIE są naturalne - przyspieszone co prawda trochę - ale to działa w dwie strony - tak samo mają obrońcy.

swoją droga....zastanawia mnie to bardzo dlaczego na filmikach z youtuba nie widać tych problemów, o ktorych mówimy - tzn z tym powolnymi reakcjami - widze ze ludzie rozgrywają akcje szybko i piłkarze reagują szybko na ruchy przeciwnika więc ja juz nie mam zielonego pojęcia co sie dzieje....
np. <a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=f848b8394c0af45b00235d7eba94e0a8&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=f848b8394c0af45b00235d7eba94e0a8&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

zauważcie przy okazji 9:33 - długie podanie i jak sie zachowuje obronca i nie przejmuje piłki - w ogole nie wiadomo nawet co tam sie dzieje pod nogami i takie są właśnie akcje w pesie.

Prosze was byście w dyskusji odnosili się do gry z zywym przeciwnikiem nie z CPU.
ja sie przestaje odzywac do czasu z wypuszczą tego duzego patcha w listopadzie/grudniu.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2013, 10:07:50 wysłana przez dBlasi »
Steam: BlasiPL

Offline tomrollauer

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 84
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 13.10.2012r.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5768 dnia: Październik 17, 2013, 10:00:51 »
Czytałem te wasze posty od kilku stron, i muszę się zgodzić z Prince Vegeta. OBIEKTYWNIE.

Od kilku dni jestem posiadaczem FIFY 14, jestem zadowolony. (To tak na marginesie).

Powiedzcie mi, jak myśli Konami? Kto jest odpowiedzialny za robienie trybów? Włączcie sobie tryb Master League a zwykłą kariere w FIFIE. Przecież ten tryb MLO to jest KPINA, WSTYD i OBŁUDA. W to się nie da grać. Transfery z dupy, tylko opcja graj mecz pomiń mecz. Czy to jest tryb, który ma nas  trzymać przy grze? Przecież to jest kompletnie nie grywalne. Kwestia gustu? Nie sądze, że ktokolwiek woli ten tryb od kariery w fifie.

Gameplay? Sam gameplay jest ok, poza brakiem wystawiania się moich zawodników i dziwnym przepuszczaniem piłki. Graficznie PES stoi lepiej niż FIFA, choć grając w to drugie w wieczór nie jest już tak pastelowo, jest ciemnawo tak jak powinno być. Napewno zmiana w porównaniu do 13, ale czy to jest rewolucja, jaką nam wpierało Konami? Czy to jest powrót króla na tron? Definitywnie poniżej oczekiwań. I każdy szanujący się serwis o grach tak ocenią tą grę.

Twarze (choć to głupi element, to boli). W czerwcu już były gameplay'e z pierwszego kodu PES'a. Dopracowanie skryptu, dopracowanie graficzne. Ja się pytam, co oni robili przez 3 miesiące? Przecież brak normalnej,rzeczywistej twarzy Cavaniego czy Rafaela to kpina. Raz, że Manchester to jedyny licencjonowany klub z Premier League, to taka wtopa. Przecież to my, zwykli ludzie potrafimy zrobić głupią twarz w Photoshopie w kilka godzin. A ci ,,profesjonaliści" nie potrafili wszystko zapiąć na ostatni guzik? I najlepsza jest cena tej gry. 140 zł PES, 120 zł FIFA.

O Licencjach mówić nie będe, bo to nie ich wina, choć strata tylu stadionów boli. 13 stadionów w całej grze, gdzie u konkurencji mamy prawie 100. Ja wiem że ten stadion widzimy tylko na powtórkach, ale jednak jest, a skońnookim panom nawet się nie chciało zrobić fake'owych stadionów. Co najlepsze, w patchach fanowskich raczej nie otrzymamy tych stadionów, bo były robione na nowym silniku.

Grałem grałem i pograłem. Ostatni mecz wyłączyłem ALT + F4. Pograłem w demo fify, ściągnałem pirata (zabezpieczony do granic możliwości, crack który niedawno co wyszedł niedziałał w 100%, czerwone kartki za każdy faul i trzęsący się ekran), po 2 dniach kupiłem oryginał.

PES przy tej grze to muł i wodorosty, pod każdym względem. Tryby, działający Online, sezony pojedynków 1vs1, 2vs2, ciekawa kariera, gry treningowe, dużo dużo ciekawych dupereli które naprawdę umilają czas. I mówi to osoba, która przez cały rok czekała na tego PES'a.

Ja rozumiem, że można bronić gry, można bronić tego PES'a. Ale czy warto? Jaki to ma sens? Czy warto krytykować tą FIFe dla dzieci i grać w tego bubla? Wszystkim tym którzy ktrytują FIFE polecam zagrać w tą grę. Bo to jest chyba najlepsza FIFA w jaką grałem. Spowolnione tempo, brak schematycznych goli, animacje, faule, twarze, stadiony, licencje - i to wszystko za 120 zł. Kupujesz raz i grasz. Żadnego ściągania patchy, żadnego pieprzenia się z ustawieniami. A sam gameplay już powoli dogania PES'a.

Cała moja ocena PESa w tym temacie - REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Możecie się ze mną nie zgadzać czy nie - ten produkt nie jest wart tych pieniędzy. Dla mnie Konami zrobiło miliony graczy w chu*a. Mydlili nam oczy filmikami, rożnymi animacjami, zapowiedziami - oczekiwanie na tą grę było chyba największe z dotychczasowych PES'ów. A co dostaliśmy - wiecie sami. Dla mnie PES to nadal gra z kolegą przy piwie, na dalszą rozgrywkę (Kariera, Mecze Online) tylko FIFA.

Czekam na dyskusję na poziomie.

Niestety masz dużo racji w tym co piszesz. Poza tym zauważyłem schematy (bardzo denerwujące w Pesie). Też mam fife i właśnie stoję przed dylematem czy nie przestawić się na produkt EA. Tegoroczny PES to strzał w stopę. Ta gra niesamowicie muli. Z drugiej strony mimo schematów jest maksymalnie nastawiona na taktykę i tylko to mnie przy niej jeszcze trzyma.
Visca El Barca!!!

Offline Prince Vegeta

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Południe
  • Wiadomości: 324
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 13.06.2013r.
  • Chelsea London
    • Status GG
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5769 dnia: Październik 17, 2013, 10:11:26 »
Niestety masz dużo racji w tym co piszesz. Poza tym zauważyłem schematy (bardzo denerwujące w Pesie). Też mam fife i właśnie stoję przed dylematem czy nie przestawić się na produkt EA. Tegoroczny PES to strzał w stopę. Ta gra niesamowicie muli. Z drugiej strony mimo schematów jest maksymalnie nastawiona na taktykę i tylko to mnie przy niej jeszcze trzyma.

Moja rada - w tym roku pograć w FIFE 14, a za rok zobaczyć czy japońce poprawili PES-a 15 i wrócić do gry.
W tym roku mamy wersję alpha z mnóstwem niedoróbek, a może za rok gra będzie lepsza.

Offline rolek86

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2008
  • location:
  • Wiadomości: 26
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.11.2008r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5770 dnia: Październik 17, 2013, 10:48:48 »
Juz pisałem w innym wątku. Jestem bardzo rozczarowany grą. Grę kupuje tylko dla trybu online i głównie dla MLO. Mam kilka pesów na półce (od 2008), ale ten jest najgorszy. Zaczynałem od PES5, gdzie tryb ML był fajny. To co jest teraz to jakaś kpina. Pominę takie rzeczy jak brak licencji bo to mi nigdy nie przeszkadzało, brak twarzy i stadionów, słaby komentarz (bo do tego się przyzwyczaiłem), ale wygląd menu? dramat. Ustawienie taktyki to jakaś męka, wszystko działa wolno. Czy oni nie robią jakichś testów?
Okroili tryby offline czyli ML i BAL, tryb MLO to tragedia - rozłączający się przeciwnicy, wszechobecne lagi i przeciwnicy z drugiej półkuli (mówie o wersji na PC, nie wiem jak jest na konsolach). Można się pochlastać. Ja jestem w stanie zrozumieć różne rzeczy, ale żeby wydawać grę która co roku ma te same błędy?
Z drugiej strony to chyba tylko trening pozostał w niezmienionej formie. Pozostałe tryby okrojone na maksa, to w jaki tryb grać? Mecz towarzyski z kolegą? Bo przecież z komputerem to nie ma sensu (nawet na najwyższym poziomie) [size=78%] Z drugiej strony, jak ktoś chce sobie robić transfery, treningi to powinien kupić FM... [/size]
O animacji, bramkarzach i całej rozgrywce nie będę pisał bo każdy widzi jak jest.
DLC ze składami kiedy będzie? w grudniu, a kolejne z transferami z okienka styczniowego w czerwcu?
Jak dla mnie jest to najsłabszy PES, szkoda że nie pograłem w demo i grę kupiłem w dniu premiery. Za rok nie zrobię tego błędu.
pozdrawiam

Offline GieKSa

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lis 2011
  • location: KATOWICE
  • Wiadomości: 183
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 30.11.2011r.
  • CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 2015
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5771 dnia: Październik 17, 2013, 11:49:55 »
Mam prośbę.Jeśli naprawde na max-a wam nie pasuje pes2014 to piszcie do Konami to wszystko co wypisujecie tutaj!! tego juz no nie idzie czytać kur...  >:( >:(.Albo nie grajcie i już. >:(
GKS KATOWICE & GÓRNIK ZABRZE  & BANIK OSTRAWA & J.K.S Jarosław  / ARSENAL

Offline kristof080

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Ermelo, Holandia
  • Wiadomości: 75
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.09.2013r.
  • Visca el Barca
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016 PS4
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5772 dnia: Październik 17, 2013, 13:10:38 »
Ja widze, ze kazdy liczyl, ze w nowym pesie co akcja to bedzie gol, a kazdy drybling bedzie wychodzil za kazdym razem. Nie wychodzi za kazdym razem, ale da sie to zrobic.  A schematy sa w kazdej grze, nie da sie tego ukryc. Ale jak byscie rozegrali wiecej meczow online, to zaraz byscie o nich zapomnieli. A w Fifie jest bardzo duzo schematow: np. wrzutka z boku i na 100 strzalow 95 bramek. To naprawde jest zajebisty gameplay.
I nie mowie ze gram najlepiej w pesa, bo sa lepsi. I potrafia dryblowac, wyprzedzac i nawet najlepsi i najszybsi obroncy nie sa w stanie ich wyprzedzic. I co najlepsze, nie zwalam winy na lagi, bo ich nie mam. Po prostu trzeba sie nauczyc idealnie operowac padem. I  ustawieniami taktyki. Bo calkiem inaczej dzialaja, niz w pes 2013.

Offline rolek86

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2008
  • location:
  • Wiadomości: 26
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.11.2008r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5773 dnia: Październik 17, 2013, 15:38:49 »
Nigdzie nie napisałem, że ma byc co akcja gol. Rozgrywka mi się bardzo podoba, ale tak jak napisałem, że fajnie się gra dopiero w meczu towarzyskim z kolegą obok.
Nie płaczę z tego powodu że przegrywam. Płaczę z tego powodu, że w MLO na 5 meczów czasem 5 jest rozłączonych i zawsze wtedy gdy wygrywam - przypadek :) Lagi mogę przeżyć, bo typ z drugiej strony też je ma. Jeśli Ty nie masz lagów to super. Ja niestety mam, mimo łącza 60 mb/s.


Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5774 dnia: Październik 17, 2013, 18:53:20 »
po prostu spiertolili online ja mam neta 30mb i tez w mlo rozlacza to jest neidorobiony tryb od lat jak cale online

Offline Koziom

  • Zasłużony
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2012
  • location: Legnica
  • Wiadomości: 483
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 02.08.2012r.
    • Real Madrid
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5775 dnia: Październik 17, 2013, 19:08:12 »
Cytuj
Niestety masz dużo racji w tym co piszesz. Poza tym zauważyłem schematy (bardzo denerwujące w Pesie). Też mam fife i właśnie stoję przed dylematem czy nie przestawić się na produkt EA. Tegoroczny PES to strzał w stopę. Ta gra niesamowicie muli. Z drugiej strony mimo schematów jest maksymalnie nastawiona na taktykę i tylko to mnie przy niej jeszcze trzyma.

Nie graj chłopie w PES'a na siłę, nie trać na to czasu - to nie jest produkt na XXI wiek. Taką grę to mogli wydać 10 lat temu, a teraz przy dobie komputerów zrobić taką niegrywalną gre? Kup FIFE, zapłac 120 zł, graj kariere, fut, mecze online, pojedynki, pojedynki z przyjacielem bez wyrzuceń z meczu. Nie warto na siłę bronić PES'a.

Powiem ci, że jak w 12 i 13 były schematy typu 2 zawodników na bramkarza, on wychodzi podajesz po kolegi i on strzela na pustą - tego nie ma w FIFIE 14. Gra się trudniej, bardziej taktycznie. JA osobiście jaram się tym produktem.
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z NAJNOWSZYMI INFORMACJAMI O PES 2014?
WEJDŹ W LINK PONIŻEJ:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline Prince Vegeta

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Południe
  • Wiadomości: 324
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 13.06.2013r.
  • Chelsea London
    • Status GG
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5776 dnia: Październik 17, 2013, 19:43:44 »
Nie graj chłopie w PES'a na siłę, nie trać na to czasu - to nie jest produkt na XXI wiek. Taką grę to mogli wydać 10 lat temu, a teraz przy dobie komputerów zrobić taką niegrywalną gre? Kup FIFE, zapłac 120 zł, graj kariere, fut, mecze online, pojedynki, pojedynki z przyjacielem bez wyrzuceń z meczu. Nie warto na siłę bronić PES'a.

Powiem ci, że jak w 12 i 13 były schematy typu 2 zawodników na bramkarza, on wychodzi podajesz po kolegi i on strzela na pustą - tego nie ma w FIFIE 14. Gra się trudniej, bardziej taktycznie. JA osobiście jaram się tym produktem.

Csiiiiii bo Cię oskarżą o fanbojstwo FIFY i oskalpują, bo PES nie ma żadnych błędów :)

Offline olivier

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 62
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 07.11.2009r.
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5777 dnia: Październik 17, 2013, 19:51:59 »
A ja powiem tylko tyle, że PES 14 jest grą w wersji alpha, brak deszczu ? Nawet czegoś takiego nie umieli zrobić ? Skoro dają nowy silnik to niech dodają wszystko a nie tłumaczą się, że brakło im czasu. To po pierwsze, druga sprawa twarze, na dodatek, że ich mało to zrobione jakby w Paincie je robili, kolejno, Menu, co to ma być wogóle, spowolnienia, nie wiem ślepi są ? Może wogóle nie testują swoich gier tylko wypuszczają takie gnioty właśnie. Brak licencji, myślą, że dodadzą lige chilijska i argetyńską i jest git ? Ich nie doczekanie. 19 stadionów ? To jakaś kpina, patchmakerzy potrfili by zrobić lepszą grę niż to co wypuściło "świetne" KONAMI. Muzyka w grze, to jest tragedia, w Operze lepiej byłoby słuchać, Komentarz, szczególnie angielski, od X lat te same teksty, denny taki jakby pogrzeb miał być, ale chyba właśnie PES'a, bo on zaczyna znikać, jeszcze tyle negatywnych opinii nie widziałem i nie czytałem czy to tu czy na zagranicznych forach czy twittach. Jeśli Konami za rok nie zdobędzie serc, moga się już pakować bo jeśli EA podreperuje swój silnik i wejdzie jeszcze na PC to szczerze mówiąc PES nie będzie miał żadnych szans.

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5778 dnia: Październik 17, 2013, 20:00:00 »
jak tak ci przeszkadza to REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5779 dnia: Październik 17, 2013, 20:07:01 »
Csiiiiii bo Cię oskarżą o fanbojstwo FIFY i oskalpują, bo PES nie ma żadnych błędów :)
a FIFA ich niema? GTA V niema? itd każda gra ma błędy i każdy gra w to co chce
" border="0" border="0

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES2014, newsy, dyskusje, opinie (Aktualizacja 24.09.13)
« Odpowiedź #5779 dnia: Październik 17, 2013, 20:07:01 »